mozo 1.26.0 - en to pa translation catalogue (21 entries)

en: Name
pa: ਨਾਂ

en: Show
pa: ਵੇਖਾਓ

en: Item
pa: ਆਈਟਮ

en: Main Menu
pa: ਮੁੱਖ ਮੇਨੂ

en: Change which applications are shown on the main menu
pa: ਮੁੱਖ ਮੇਨੂ ਉੱਤੇ ਵੇਖਾਉਣ ਲਈ ਕਾਰਜ ਬਦਲੋ

en: Revert Changes?
pa: ਕੀ ਬਦਲਾਅ ਵਾਪਸ ਲੈਣੇ ਹਨ?

en: _Cancel
pa: ਰੱਦ ਕਰੋ(_C)

en: _Revert
pa: ਮੁੜ-ਖੋਲ੍ਹੋ(_R)

en: Revert all menus to original settings?
pa: ਕੀ ਮੇਨੂ ਲਈ ਅਸਲੀ ਸੈਟਿੰਗ ਵਾਪਸ ਲੈਣੀ ਹੈ?

en: _Revert to Original
pa: ਅਸਲੀ ਮੁੜ ਲਵੋ(_R)

en: _Help
pa: ਮੱਦਦ(_H)

en: _Undo
pa: ਵਾਪਿਸ(_U)

en: _Close
pa: ਬੰਦ ਕਰੋ(_C)

en: _Menus:
pa: ਮੇਨੂ(_M):

en: _New Menu
pa: ਨਵਾਂ ਮੇਨੂ(_N)

en: Ne_w Item
pa: ਨਵੀਂ ਆਈਟਮ(_w)

en: New _Separator
pa: ਨਵਾਂ ਸੈਪਰੇਟਰ(_S)

en: _Properties
pa: ਵਿਸ਼ੇਸ਼ਤਾ(_P)

en: _Delete
pa: ਹਟਾਓ(_D)

en: Move _Up
pa: ਉੱਤੇ ਭੇਜੋ(_U)

en: Move _Down
pa: ਹੇਠਾਂ ਭੇਜੋ(_D)
