mozo 1.26.0 - en to pt_BR translation catalogue (22 entries)

en: Name
pt_BR: Nome

en: Show
pt_BR: Mostrar

en: Main Menu
pt_BR: Menu Principal

en: Change which applications are shown on the main menu
pt_BR: Altere quais aplicativos são mostrados no menu principal

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: application;main;menu;editor;customize;MATE;
pt_BR: aplicativo;principal;menu;editor;personalizar;customizar;MATE;

en: Revert Changes?
pt_BR: Reverter Alterações?

en: _Cancel
pt_BR: _Cancelar

en: _Revert
pt_BR: _Reverter

en: Revert all menus to original settings?
pt_BR: Reverter todos os menus às configurações originais?

en: _Revert to Original
pt_BR: _Restaurar ao Original

en: _Help
pt_BR: _Ajuda

en: _Undo
pt_BR: Desfa_zer

en: R_edo
pt_BR: R_efazer

en: _Close
pt_BR: _Fechar

en: _Items:
pt_BR: _Itens:

en: _New Menu
pt_BR: _Novo Menu

en: Ne_w Item
pt_BR: No_vo Item

en: New _Separator
pt_BR: Novo _Separador

en: _Properties
pt_BR: _Propriedades

en: _Delete
pt_BR: E_xcluir

en: Move _Up
pt_BR: Mover para _cima

en: Move _Down
pt_BR: Mover para _baixo
