msitools master - en to da translation catalogue (29 entries)

en: Display version number
da: Vis versionsnummer

en: Extract to directory
da: Udtræk til mappe

en: List files only
da: Vis kun filer

en: MSI_FILE...
da: MSI_FIL …

en: - a msi files extracting tool
da: - et udtrækningsværktøj for msi-filer

en: Please specify input files.
da: Angiv venligst inddatafiler.

en: Directory Ref
da: Mapperef.

en: Component Group
da: Komponentgruppe

en: Variable for source dir
da: Variabel for kildemappe

en: Prefix
da: Præfiks

en: Exclude prefix
da: Udelad præfix

en: Add Win64 Component
da: Tilføj Win64-komponent

en: Verbose output
da: Uddybende uddata

en: Output file
da: Uddatafil

en: Define variable
da: Definer variabel

en: Target architecture
da: Målarkitektur

en: Include directory
da: Inkluderingsmappe

en: System extension directory
da: Systemets udvidelsesmappe

en: System include directory
da: Systemets inkluderingsmappe

en: Stop after the preprocessing stage
da: Stop efter forbrændertrinet

en: Specify an extension
da: Angiv en udvidelse

en: INPUT_FILE1 [INPUT_FILE2]...
da: INDDATA_FIL1 [INDDATA_FIL2] …

en: arch of type '%s' is not supported
da: arkitektur af typen “%s” er ikke understøttet

en: - a msi building tool
da: - et msi-kompileringsværktøj

en: Please specify the output file.
da: Angiv venligst uddatafilen.

en: Extension of type '%s' is not supported.
da: Udvidelse af typen “%s” er ikke understøttet.

en: Loading %s...
da: Indlæser %s …

en: Building %s...
da: Kompilerer %s …

en: Writing %s...
da: Skriver %s …
