msitools master - en to id translation catalogue (28 entries)

en: Display version number
id: Tampilkan nomor versi

en: Extract to directory
id: Ekstrak ke direktori

en: List files only
id: Hanya tampilkan daftar berkas

en: - a msi files extracting tool
id: - suatu perkakas ekstrak berkas msi

en: Please specify input files.
id: Harap nyatakan berkas masukan.

en: Directory Ref
id: Acuan Direktori

en: Component Group
id: Grup Komponen

en: Variable for source dir
id: Variabel bagi dir sumber

en: Prefix
id: Prefiks

en: Exclude prefix
id: Jangan sertakan prefiks

en: Add Win64 Component
id: Tambah Komponen Win64

en: Verbose output
id: Keluaran terrinci

en: Output file
id: Berkas keluaran

en: Define variable
id: Definisikan variabel

en: Target architecture
id: Arsitektur target

en: Include directory
id: Sertakan direktori

en: System extension directory
id: Direktori ekstensi sistem

en: System include directory
id: Direktori sertaan sistem

en: Stop after the preprocessing stage
id: Berhenti setelah tahap praproses

en: Specify an extension
id: Nyatakan suatu ekstensi

en: INPUT_FILE1 [INPUT_FILE2]...
id: BERKAS_MASUKAN [BERKAS_MASUKAN2]...

en: arch of type '%s' is not supported
id: arch bertipe '%s' tak didukung

en: - a msi building tool
id: - suatu alat pembangun msi

en: Please specify the output file.
id: Harap nyatakan berkas keluaran.

en: Extension of type '%s' is not supported.
id: Ekstensi bertipe '%s' tak didukung.

en: Loading %s...
id: Memuat %s...

en: Building %s...
id: Membangun %s...

en: Writing %s...
id: Menulis %s...
