msitools master - en to nl translation catalogue (29 entries)

en: Display version number
nl: Versienummer weergeven

en: Extract to directory
nl: Uitpakken naar map

en: List files only
nl: Alleen inventariseren

en: MSI_FILE...
nl: MSI_BESTAND…

en: - a msi files extracting tool
nl: - een hulpprogramma voor het uitpakken van msi-bestanden

en: Please specify input files.
nl: Geef de invoerbestanden op.

en: Directory Ref
nl: Mapverwijzing

en: Component Group
nl: Componentgroep

en: Variable for source dir
nl: Variabele voor bronmap

en: Prefix
nl: Voorvoegsel

en: Exclude prefix
nl: Voorvoegsel uitsluiten

en: Add Win64 Component
nl: Win64-component toevoegen

en: Verbose output
nl: Uitgebreide uitvoer

en: Output file
nl: Uitvoerbestand

en: Define variable
nl: Bepaal variabele

en: Target architecture
nl: Doelarchitectuur

en: Include directory
nl: Map opnemen

en: System extension directory
nl: Systeemextensiemap

en: System include directory
nl: Systeem - map opnemen

en: Stop after the preprocessing stage
nl: Stop na de voorverwerkingsfase

en: Specify an extension
nl: Geef een extensie op

en: INPUT_FILE1 [INPUT_FILE2]...
nl: INVOERBESTAND1 [INVOERBESTAND2]…

en: arch of type '%s' is not supported
nl: archictectuur ‘%s’ wordt niet ondersteund

en: - a msi building tool
nl: - een hulpprogramma voor het compileren van msi-bestanden

en: Please specify the output file.
nl: Geef het uitvoerbestand op.

en: Extension of type '%s' is not supported.
nl: Extensie van type ‘%s’ wordt niet ondersteund.

en: Loading %s...
nl: Laden van %s…

en: Building %s...
nl: Compileren van %s…

en: Writing %s...
nl: Schrijven van %s…
