msitools master - en to tr translation catalogue (29 entries)

en: Display version number
tr: Sürüm numarasını göster

en: Extract to directory
tr: Dizine aç

en: List files only
tr: Sadece dosyaları listele

en: MSI_FILE...
tr: MSI_DOSYASI...

en: - a msi files extracting tool
tr: - msi dosyalarını açma aracı

en: Please specify input files.
tr: Lütfen girdi dosyalarını belirt.

en: Directory Ref
tr: Dizin Başvurusu

en: Component Group
tr: Bileşen Grubu

en: Variable for source dir
tr: Kaynak dizini için değişken

en: Prefix
tr: Önek

en: Exclude prefix
tr: Öneki hariç tut

en: Add Win64 Component
tr: Win64 Bileşeni Ekle

en: Verbose output
tr: Ayrıntılı çıktı

en: Output file
tr: Çıktı dosyası

en: Define variable
tr: Değişken tanımla

en: Target architecture
tr: Hedef mimari

en: Include directory
tr: Dizini dahil et

en: System extension directory
tr: Sistem uzantı dizini

en: System include directory
tr: Sistem içerme dizini

en: Stop after the preprocessing stage
tr: Ön işleme durumundan sonra dur

en: Specify an extension
tr: Uzantı belirt

en: INPUT_FILE1 [INPUT_FILE2]...
tr: GİRDİ_DOSYASI1 [GİRDİ_DOSYASI2]...

en: arch of type '%s' is not supported
tr: '%s' türündeki mimari desteklenmiyor

en: - a msi building tool
tr: - msi inşa aracı

en: Please specify the output file.
tr: Lütfen çıktı dosyasını belirt.

en: Extension of type '%s' is not supported.
tr: '%s' türündeki uzantı desteklenmiyor.

en: Loading %s...
tr: %s yükleniyor...

en: Building %s...
tr: %s inşa ediliyor...

en: Writing %s...
tr: %s yazılıyor...
