msitools master - en to uk translation catalogue (29 entries)

en: Display version number
uk: Показати номер версії

en: Extract to directory
uk: Видобути до каталогу

en: List files only
uk: Лише список файлів

en: MSI_FILE...
uk: ФАЙЛ_MSI...

en: - a msi files extracting tool
uk: – засіб для видобування даних з файлів msi

en: Please specify input files.
uk: Будь ласка, вкажіть файл вхідних даних.

en: Directory Ref
uk: Посилання на каталог

en: Component Group
uk: Група компонентів

en: Variable for source dir
uk: Змінна для каталогу початкових даних

en: Prefix
uk: Префікс

en: Exclude prefix
uk: Префікс виключення

en: Add Win64 Component
uk: Додати компонент Win64

en: Verbose output
uk: Режим докладних повідомлень

en: Output file
uk: Файл-результат

en: Define variable
uk: Визначити змінну

en: Target architecture
uk: Архітектура призначення

en: Include directory
uk: Каталог включення

en: System extension directory
uk: Загальносистемний каталог розширень

en: System include directory
uk: Загальносистемний каталог включення

en: Stop after the preprocessing stage
uk: Зупинитися на етапі попередньої обробки

en: Specify an extension
uk: Вказати розширення

en: INPUT_FILE1 [INPUT_FILE2]...
uk: ВХІДНИЙ_ФАЙЛ1 [ВХІДНИЙ_ФАЙЛ2]...

en: arch of type '%s' is not supported
uk: підтримки типу архітектури «%s» не передбачено

en: - a msi building tool
uk: – засіб для збирання msi

en: Please specify the output file.
uk: Будь ласка, вкажіть файл для виведення даних.

en: Extension of type '%s' is not supported.
uk: Підтримки типу розширень «%s» не передбачено.

en: Loading %s...
uk: Завантажуємо %s…

en: Building %s...
uk: Збираємо %s…

en: Writing %s...
uk: Записуємо %s…
