msitools master - en to sv translation catalogue (28 entries)

en: Display version number
sv: Visa versionsnummer

en: Extract to directory
sv: Extrahera till katalog

en: List files only
sv: Lista enbart filer

en: MSI_FILE...
sv: MSI-FIL…

en: - a msi files extracting tool
sv: - ett extraheringsverktyg för msi-filer

en: Please specify input files.
sv: Ange indatafiler.

en: Directory Ref
sv: Katalogreferens

en: Component Group
sv: Komponentgrupp

en: Variable for source dir
sv: Variabel för källkatalog

en: Exclude prefix
sv: Exkluderingsprefix

en: Add Win64 Component
sv: Lägg till Win64-komponent

en: Verbose output
sv: Informativ utmatning

en: Output file
sv: Utdatafil

en: Define variable
sv: Definiera variabel

en: Target architecture
sv: Målarkitektur

en: Include directory
sv: Include-katalog

en: System extension directory
sv: Systemets tilläggskatalog

en: System include directory
sv: Systemets include-katalog

en: Stop after the preprocessing stage
sv: Stoppa efter förbehandlingssteget

en: Specify an extension
sv: Ange ett tillägg

en: INPUT_FILE1 [INPUT_FILE2]...
sv: INDATAFIL1 [INDATAFIL2]…

en: arch of type '%s' is not supported
sv: arkitektur av typen '%s' stöds inte

en: - a msi building tool
sv: - ett verktyg för att bygga msi

en: Please specify the output file.
sv: Ange utdatafilen.

en: Extension of type '%s' is not supported.
sv: Tillägg av typen ”%s” stöds inte.

en: Loading %s...
sv: Läser in %s…

en: Building %s...
sv: Bygger %s…

en: Writing %s...
sv: Skriver %s…
