msmtp 1.8.21 - en to eo translation catalogue (319 entries)

en: line %d: longer than %d characters
eo: linio %d: pli longa ol %d signoj

en: line %d: single ':' delimiter expected
eo: linio %d: atendata unuopa ':' kiel disigilo

en: line %d: invalid alias '%s'
eo: linio %d: nevalida alinomo '%s'

en: line %d: duplicate alias '%s'
eo: linio %d: duobligita alinomo '%s'

en: input error
eo: eniga eraro

en: Too many redirects when expanding alias %s.
eo: Tro da alidirektoj dum etendi alinomon %s.

en: host not set
eo: retnodo ne elektita

en: port not set
eo: pordo ne elektita

en: envelope-from address is missing
eo: envelope-from-retpoŝtadreso mankas

en: tls_key_file requires tls_cert_file
eo: tls_cert_file estas postulata de tls_key_file

en: tls_cert_file requires tls_key_file
eo: tls_key_file estas postulata de tls_cert_file

en: tls requires either tls_trust_file (highly recommended) or tls_fingerprint or a disabled tls_certcheck
eo: aŭ tls_trust_file (ege rekomendinda) aŭ tls_fingerprint aŭ malaktivigita tls_certcheck estas postulata de TLS

en: tls_crl_file requires tls_trust_file
eo: tls_trush_file estas postulata de tls_crl_dosiero

en: line %d: missing account name
eo: linio %d: mankas kontonomo

en: line %d: account %s not (yet) defined
eo: linio %d: konto %s (ankoraŭ) ne estas difinita

en: line longer than %d characters
eo: linio pli longa ol %d signoj

en: line %d: command %s needs an argument
eo: linio %d: komando %s postulas argumenton

en: line %d: command %s does not take an argument
eo: linio %d: ne eblas doni al komando %s argumenton

en: line %d: an account name must not contain colons or commas
eo: linio %d: konto nomo devas ne havi dupunktojn aŭ komojn

en: line %d: account %s was already defined
eo: linio %d: konto %s jam estis difinita

en: line %d: invalid argument %s for command %s
eo: linio %d: nevalida argumento %s por komando %s

en: line %d: unknown command %s
eo: linio %d: nekonato komando %s

en: contains secrets and therefore must be owned by you
eo: enhavas sekretojn kaj tial devas esti estrata de vi

en: contains secrets and therefore must have no more than user read/write permissions
eo: enhavas sekretojn kaj tial devas ne esti legebla/skribebla de iu ajn alia ol la estro

note: TRANSLATORS: msmtp shares a lot of code and translatable strings with mpop <https://marlam.de/mpop>.
en: %s: FATAL: %s
eo: %s: FATALA: %s

en: the server does not support TLS via the STARTTLS command
eo: la servilo ne regas TLS-on per la komando STLS

en: the server does not support Remote Message Queue Starting
eo: la servilo ne regas startigon de fora mesaĝatendovico (RMQS)

en: the server does not support authentication
eo: la servilo ne regas aŭtentigon

en: %s server at %s (%s [%s]), port %d:
eo: %s-servilo ĉe %s (%s [%s]), pordo %d

en: %s server at %s (%s), port %d:
eo: %s-servilo ĉe %s (%s), pordo %d:

en: %s server at %s ([%s]), port %d:
eo: %s-servilo ĉe %s ([%s]), pordo %d:

en: %s server at %s, port %d:
eo: %s-servilo ĉe %s, pordo %d:

en: No special capabilities.
eo: Neniuj specialaj kapabloj,

en: Capabilities:
eo: Kapabloj:

en: Maximum message size is
eo: Maksimuma mesaĝgrando estas

en: unlimited
eo: nelimigita

en: %ld bytes
eo: %ld bajtoj

en: Support for command grouping for faster transmission
eo: Rego por grupigo de komandoj por pli rapida elsendado

en: Support for RMQS (Remote Message Queue Starting)
eo: Rego de RMQS (startigo de fora mesaĝatendovico)

en: Support for Delivery Status Notifications
eo: Rego de DSN (sciigoj pri stato de liverado)

en: Support for TLS encryption via the STARTTLS command
eo: Rego de TLS-ĉifrado per la komando STARTTLS

en: Supported authentication methods:
eo: Regataj aŭtentigaj metodoj:

en: This server might advertise more or other capabilities when TLS is active.
eo: La servilo eble pretendus pliajn aŭ aliajn kapablojn
        kiam TLS estas aktiva.

en: cannot write mail headers to temporary file: output error
eo: ne eblas skribi retpoŝtajn ĉapojn al provizora dosiero: eliga eraro

en: input error while reading the mail
eo: eniga eraro dum legi la retpoŝtaĵon

en: the server does not support DSN
eo: la servilo ne regas DSN-on

en: automatic configuration based on SRV records failed: %s
eo: aŭtomata agordado bazita sur SRV-rikordoj malsukcesis: %s

en: invalid mail address
eo: nevalida retpoŝtadreso

en: no SRV records for %s or %s
eo: neniuj SRV-rikordoj por %s aŭ %s

en: copy this to your configuration file %s
eo: kopiu la jenan en vian agordo-dosieron %s

en: warning: the host does not match the mail domain; please check
eo: averto: la retnodo ne kongruas kun la retpoŝta domajno; bonvolu kontroli

en: add your password to the key ring:
eo: aldoni vian pasvorton al la ŝlosilaro

en: encrypt your password:
eo: ĉifri vian pasvorton:

en: this system lacks libresolv
eo: la sistemo malhavas la bibliotekon libresolv

en: invalid logfile_time_format
eo: nevalida logfile_time_format

en: cannot open: %s
eo: ne eblas malfermi: %s

en: cannot lock (tried for %d seconds): %s
eo: ne eblas fiksi (provis dum %d sekundoj): %s

en: cannot lock: %s
eo: ne eblas fiksi: %s

en: output error
eo: eliga eraro

en: cannot log to %s: %s
eo: ne eblas protokoli al %s: %s

en: log info was: %s
eo: protokola informo estis: %s

en: %s version %s
eo: %s eldono %s

en: Platform: %s
eo: Platformo: %s

en: TLS/SSL library: %s
eo: TLS/SSL-biblioteko: %s

en: none
eo: nenio

en: Authentication library: %s
    Supported authentication methods:
eo: Aŭtentiga biblioteko: %s
    Regataj aŭtentaj metodoj:

en: GNU SASL; oauthbearer and xoauth2: built-in
eo: GNU SASL; oauthbearer kaj xoauth2: apriora

en: built-in
eo: apriora

en: IDN support:
eo: IDN-rego:

en: enabled
eo: aktiva

en: disabled
eo: malaktiva

en: , LOCALEDIR is %s
eo: , LOCALEDIR estas %s

en: Keyring support:
eo: Regado de ŝlosilaro:

en: System configuration file name: %s
eo: Sistema gordo-dosiernomo: %s

en: User configuration file name: %s
eo: agordo-dosiernomo de uzanto: %s

en: Copyright (C) %d Martin Lambers and others.
    This is free software.  You may redistribute copies of it under the terms of
    the GNU General Public License <http://www.gnu.org/licenses/gpl.html>.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
eo: Kopirajto (C) %d Martin Lambers kaj aliuloj.
    Ĉi tio estas libera programo. Vi rajtas distribui ekzemplerojn de ĝi laŭ la kondiĉoj de
    la Ĝenerala Publika Permesilo de GNU <http://www.gnu.org/licenses/gpl.html>.
    Ekzistas NENIU GARANTIO, escepte kiom postulata de la leĝaro.

en: Usage:
eo: Uzado:

en: Sendmail mode (default):
      %s [option...] [--] recipient...
      %s [option...] -t [--] [recipient...]
      Read a mail from standard input and transmit it to an SMTP or LMTP server.
eo: Sendmail-reĝimo (apriora):
      %s [elekteblo...] [--] ricevonto...
      %s [elekteblo...] -t [--] [ricevonto...]
      Legi retpoŝtaĵon el la ĉefenigujo kaj elsendi ĝin al SMTP- aŭ LMTP- servilo.

en: Configuration mode:
      %s --configure=mailadress
      Generate and print configuration for address.
eo: Agorda reĝimo:
      %s --configure=retpoŝtadreso
      Generi kaj eligi agordon por la retpoŝtadreson.

en: Server information mode:
      %s [option...] --serverinfo
      Print information about a server.
eo: Servilinforma reĝimo:
      %s [elekteblo...] --serverinfo
      Eligi informojn pri servilo.

en: Remote Message Queue Starting mode:
      %s [option...] --rmqs=host|@domain|#queue
      Send a Remote Message Queue Starting request to a server.
eo: RMQS-reĝimo:
      %s [elekteblo...] --rmqs=retnodo|@domajno|#atendovico
      Peti al servilo startigi foran mesaĝatendovicon (RMQS-peto).

en: General options:
eo: Ĝeneralaj elektebloj:

en:   --version                    print version
eo:   --version                    eligi eldonon

en:   --help                       print help
eo:   --help                       eligi helpon

en:   -P, --pretend                print configuration info and exit
eo:   -P, --pretend                eligi agordajn informojn kaj fini

en:   -d, --debug                  print debugging information
eo:   -d, --debug                  eligi senerarigajn informojn

en: Changing the mode of operation:
eo: Por ŝanĝi la operacireĝimo:

en:   --configure=mailaddress      generate and print configuration for address
eo:   --configure=retpoŝtadreson    generi kaj eligi agordon por retpoŝtadreso

en:   -S, --serverinfo             print information about the server
eo:   -S, --serverinfo             eligi informojn pri la servilo

en:   --rmqs=host|@domain|#queue   send a Remote Message Queue Starting request
eo:   --rmqs=retnodo|@domajno|#atendovico
                                    send a Remote Message Queue Starting request

en: Configuration options:
eo: Agordaj elektebloj:

en:   -C, --file=filename          set configuration file
eo:   -C, --file=filename          elekti agordo-dosieron

en:   -a, --account=id             use the given account instead of the account
                                   named "default"; its settings may be changed
                                   with command-line options
eo:   -a, --account=id             uzi la donitan konton anstataŭ la konto
                                   nomata "default"; eblas ŝanĝi ĝian agordon 
                                   per komandliniaj elektebloj

en:   --host=hostname              set the server, use only command-line settings;
                                   do not use any configuration file data
eo:   --host=retrodnomo             elekti la servilon, uzi sole komandliniajn agordaĵojn
                                   ne uzi la agordo-dosieron

en:   --port=number                set port number
eo:   --port=numero                elekti pordo-numeron

en:   --source-ip=[IP]             set/unset source ip address to bind the socket to
eo:   --source-ip=[IP]             elekti/malelekti la adreson al kiu bindi la  ŝtopilingon

en:   --proxy-host=[IP|hostname]   set/unset proxy
eo:   --proxy-host=[IP|retnodnomo] elekti/malelekti prokurilon

en:   --proxy-port=[number]        set/unset proxy port
eo:   --proxy-port=[numero]        elekti/malelekti prokurilan pordon

en:   --socket=[socketname]        set/unset local socket to connect to
eo:   --socket=[nomo]              elekti/malelekti la lokan ŝtopilingon al kiu konektiĝi

en:   --timeout=(off|seconds)      set/unset network timeout in seconds
eo: --timeout=(off|sekundoj)       elekti la retan eksvalidiĝon laŭ sekundoj, aŭ malŝalti ĝin (per ŝlosilvorto off)

en:   --protocol=(smtp|lmtp)       use the given sub protocol
eo:   --protocol=(smtp|lmtp)       uzi la donatan subprotokolon

en:   --domain=string              set the argument of EHLO or LHLO command
eo:   --domain=ĉeno                 elekti la argumenton de la komando EHLO aŭ LHLO

en:   --auth[=(on|off|method)]     enable/disable authentication and optionally
                                   choose the method
eo:   --auth[=(on|off|metodo)]      aktivigi/malaktivigi aŭtentigon (per la ŝlosilvortoj on/off)
                                    aŭ elekti la metodon

en:   --user=[username]            set/unset user name for authentication
eo:   --user=[salutnomo]          elekti la salutnomon uzeblan por aŭtentigi

en:   --passwordeval=[eval]        evaluate password for authentication
eo:   --passwordeval=[eval]        taksi pasvorton por aŭtentigi

en:   --tls[=(on|off)]             enable/disable TLS encryption
eo:   --tls[=(on|off)]             aktivigi/malaktivigi TLS-ĉifradon

en:   --tls-starttls[=(on|off)]    enable/disable STARTTLS for TLS
eo:   --tls-starttls[=(on|off)]    aktivigi/malaktivigi STARTTLS por TLS

en:   --tls-trust-file=[file]      set/unset trust file for TLS
eo:   --tls-trust-file=[dosiero]      elekti/malelekti fido-dosieron por TLS

en:   --tls-crl-file=[file]        set/unset revocation file for TLS
eo:   --tls-crl-file=[dosiero]     elekti/malelekti revokodosieron por TLS

en:   --tls-fingerprint=[f]        set/unset trusted certificate fingerprint for TLS
eo:   --tls-fingerprint=[f]        elekti/malelekti atestilan fingropremaĵon  por TLS

en:   --tls-certcheck[=(on|off)]   enable/disable server certificate checks for TLS
eo:   --tls-certcheck[=(on|off)]   aktivigi/malaktivigi kontroladon de servilaj atestiloj por TLS

en:   --tls-key-file=[file]        set/unset private key file for TLS
eo:   --tls-key-file=[file]        elekti/malelekti dosieron privata ŝlosilo por TLS

en:   --tls-cert-file=[file]       set/unset private cert file for TLS
eo:   --tls-cert-file=[file]       elekti/malelekti dosieron de privata atestilo por TLS

en:   --tls-priorities=[prios]     set/unset TLS priorities.
eo:   --tls-priorities=[prio]      elekti/malelekti TLS-prioritatojn.

en:   --tls-host-override=[host]   set/unset override for TLS host verification.
eo:   --tls-host-override=[retnodo] elekti/malelekti superregadon por aŭtentigo de TLS-retnodo.

en:   --tls-min-dh-prime-bits=[b]  set/unset minimum bit size of DH prime
eo:   --tls-min-dh-prime-bits=[b]  elekti/malelekti minimuman bitgrandon de DH-primo

en: Options specific to sendmail mode:
eo: Elektebloj specifaj por sendmail-reĝimo:

en:   --auto-from[=(on|off)]       enable/disable automatic envelope-from addresses
eo:   --auto-from[=(on|off)]       aktivigi/malaktivig aŭtomatan uzon de envelope-from

en:   -f, --from=address           set envelope from address
eo:   -f, --from=address           elekti koverton de retpoŝtadreso

en:   --maildomain=[domain]        set the domain for automatic envelope from
                                   addresses
eo:   --maildomain=[domajno]       elekti la domajnon por aŭtomata envelope-from

en:   -N, --dsn-notify=(off|cond)  set/unset DSN conditions
eo:   -N, --dsn-notify=(off|kond)  elekti/malekti DSN-kondiĉojn

en:   -R, --dsn-return=(off|ret)   set/unset DSN amount
eo:   -R, --dsn-return=(off|rev)   elekti/malelekti DNS-kiomon

en:   -X, --logfile=[file]         set/unset log file
eo:   -X, --logfile=[dosiero]      elekti/malelekti protokolon

en:   --logfile-time-format=[fmt]  set/unset log file time format for strftime()
eo:   --logfile-time-format=[fmt]  tempoformato por protokoloj

en:   --syslog[=(on|off|facility)] enable/disable/configure syslog logging
eo:   --syslog[=(on|off|fako)]     aktivigi/malaktivigi/agordi syslog-protokoladon

en:   -t, --read-recipients        read additional recipients from the mail
eo:   -t, --read-recipients        legi aldonajn ricevontojn de la retpoŝtaĵo

en:   --read-envelope-from         read envelope from address from the mail
eo:   --read-envelope-from         legi la envelope-from-adreson de la retpoŝtaĵo

en:   --aliases=[file]             set/unset aliases file
eo:   --aliases=[file]             elekti/malelekti alinomo-dosieron

en:   --set-from-header[=(auto|on|off)] set From header handling
eo:   --set-from-header[=(auto|on|off)] elekti traktadon de From-ĉapo

en:   --set-date-header[=(auto|off)] set Date header handling
eo:   --set-date-header[=(auto|off)] elekti traktadon de Date-ĉapon

en:   --set-msgid-header[=(auto|off)] set Message-ID header handling
eo:   --set-msgid-header[=(auto|off)] elekti traktadon de la ĉapo Message-ID

en:   --remove-bcc-headers[=(on|off)] enable/disable removal of Bcc headers
eo:   --remove-bcc-headers[=(on|off)] aktivigi/malaktivigi forigon de Bcc-ĉapojn

en:   --undisclosed-recipients[=(on|off)] enable/disable replacement of To/Cc/Bcc
                                   with To: undisclosed-recipients:;
eo:   --undisclosed-recipients[=(on|off)] aktivigi/malaktivigi anstataŭigon de To/Cc/Bcc
                                   per To: undisclosed-recipients:;

en:   --                           end of options
eo:   --                           fino de elektebloj

en: Accepted but ignored: -A, -B, -bm, -F, -G, -h, -i, -L, -m, -n, -O, -o, -v
eo: Rekonataj sed ignorataj: -A, -B, -bm, -F, -G, -h, -i, -L, -m, -n, -O, -o, -v

en: 
    Report bugs to <%s>.
eo: 
    Raportu programerarojn al <%s>.

en: cannot use both --serverinfo and --rmqs
eo: ne povas uzi kaj --serverinfo kaj --rmqs

en: cannot use both --host and --account
eo: ne povas uzi kaj --host kaj --accounts

en: invalid argument %s for %s
eo: nevalida argumento %s por %s

en: cannot use both --from and --read-envelope-from
eo: ne povas uzi kaj --host kaj --read-envelope-from

en: unsupported operation mode b%s
eo: neregata operacia reĝimo b%s

en: cannot create temporary file: %s
eo: ne eblas krei provizoran dosieron: %s

en: cannot rewind temporary file: %s
eo: ne eblas malantaŭenigi provizoran dosieron: %s

en: ignoring system configuration file %s: %s
eo: ignoras sisteman agordo-dosieron %s: %s

en: loaded system configuration file %s
eo: ŝargis sisteman agordo-dosieron %s

en: ignoring user configuration file %s: %s
eo: ignoras agordo-dosieron %s de uzanto: %s

en: loaded user configuration file %s
eo: ŝargis agordo dosieron %s du uzanto

en: using account %s from %s
eo: uzas konton %s de %s

en: (not set)
eo: (ne elektita)

en: off
eo: malŝaltita

en: %d seconds
eo: %d sekundoj

en: 1 second
eo: 1 sekundo

en: none
eo: nenio

en: choose
eo: elekti

en: on
eo: ŝaltita

en: off
eo: malŝaltita

en: (read from mail)
eo: (legi de retpoŝtaĵo)

en: auto
eo: aŭtomata

en: reading recipients from the command line and the mail
eo: legas ricevontojn de la komandlinio kaj la retpoŝtaĵo

en: reading recipients from the command line
eo: legas ricevontoj de la komandlinio

en: too many arguments
eo: tro da argumentoj

en: envelope from address extracted from mail: %s
eo: envelope-from-retpoŝtadreso eltirita el la retpoŝtaĵo: %s

en: no recipients found
eo: neniuj ricevontoj trovitaj

en: account chosen by envelope from address %s: %s
eo: konto elektita per envelope-from-retpoŝtadreso %s: %s

en: falling back to default account
eo: anstataŭe uzas aprioran konton

en: using environment variables EMAIL and SMTPSERVER
eo: uzas la medivariablojn EMAIL kaj SMTPSERVER

en: account %s not found in %s and %s
eo: konto %s ne trovita en %s kaj %s

en: account %s not found in %s
eo: konto %s ne trovita en %s

en: account %s not found: no configuration file available
eo: konto %s ne trovita: neniu agordo-dosiero disponebla

en: using account specified on command line
eo: uzas konton specifitan en la komandlinio

en: account %s from %s: %s
eo: konto %s de %s: %s

en: this platform does not support syslog logging
eo: ĉi tiu platformo ne regas syslog-protokolado

en: support for authentication method %s is not compiled in
eo: rego de aŭtentiga metodo %s ne disponeblas

en: cannot initialize networking: %s
eo: ne eblas startigi reton: %s

en: cannot initialize TLS library: %s
eo: ne eblas startigi TLS-bibliotekon: %s

en: support for TLS is not compiled in
eo: rego de TLS ne disponeblas

en: LMTP server message: %s
eo: LMTP-servila mesaĝo: %s

en: could not send mail to all recipients (account %s from %s)
eo: ne eblas sendi retpoŝtaĵon al ĉiuj ricevontoj (konto %s de %s)

en: could not send mail to all recipients
eo: ne eblas sendi retpoŝtaĵon al ĉiuj ricevontoj

en: server message: %s
eo: servila mesaĝo: %s

en: could not send mail (account %s from %s)
eo: ne eblas sendi retpoŝtaĵon (konto %s de %s)

en: could not send mail
eo: ne eblas sendi retpoŝtaĵon

en: delivery to one or more recipients failed
eo: liverado al unu aŭ pli da ricevontoj malsukcesis

en: TLS session parameters:
eo: TLS-seancaj parametroj:

en: not available
eo: ne disponebla

en: TLS certificate information:
eo: TLS-atestiloj informoj:

en: Subject
eo: Temo

en: Issuer
eo: Eldoninto

en: Validity
eo: Valideco

en: Activation time
eo: Aktivigo-tempo

en: Expiration time
eo: Eksvalidiĝo-tempo

en: Fingerprints
eo: Fingrospuroj

en: cannot get TLS certificate info
eo: ne eblas akiri informojn pri la TLS-atestilo

en: %s: no certificate was found
eo: %s: neniu atestilo troviĝis

en: %s: cannot initialize certificate structure
eo: %s: ne eblas startigi atestilan strukturon

en: %s: error parsing certificate
eo: %s: eraro dum analizo de atestilo

en: %s: error getting SHA256 fingerprint
eo: %s: eraro akiri SHA256-fingrpremaĵon

en: %s: error getting SHA1 fingerprint
eo: %s: eraro akiri SHA1-fingrpremaĵon

en: %s: cannot get activation time
eo: %s: ne eblas atingi aktivigo-tempon

en: %s: cannot get expiration time
eo: %s: ne eblas atingi eksvalidiĝo-tempon

en: TLS certificate verification failed
eo: TLS-atestila aŭtentigo malsukcesis

en: %s: error parsing certificate %u of %u
eo: %s: eraro dum analizo de atestilo %u el %u

en: %s: the certificate fingerprint does not match
eo: %s: la atestilo fingropremaĵo ne kongruas

en: %s: error getting MD5 fingerprint
eo: %s: eraro akiri MD5-figropremaĵon

en: cannot initialize TLS session: %s
eo: ne eblas startigi TLS-seancon: %s

en: error in priority string at position %d
eo: eraro en prioritato-ĉeno, pozicio %d

en: cannot set priorities for TLS session: %s
eo: ne eblas elekti prioritatojn por TLS-seancon: %s

en: cannot set default priority for TLS session: %s
eo: ne eblas agordi aprioran prioritaton por TLS-seancon: %s

en: cannot allocate certificate for TLS session: %s
eo: ne eblas generi atestilon por TLS-seancon: %s

en: cannot set X509 key file %s and/or X509 cert file %s for TLS session: %s
eo: ne eblas elekti X509-ŝlosildosieron %s kajaŭ X509-atestildosieron %s por TLS-seanco: %s

en: cannot set X509 system trust for TLS session: %s
eo: ne eblas elekti sisteman fidon de X509 por TLS seanco: %s

en: cannot set X509 trust file %s for TLS session: %s
eo: ne eblas elekti fido-dosieron %s de X509 por TLS-seanco: %s

en: cannot set X509 CRL file %s for TLS session: %s
eo: ne eblas elekti CRL-dosieron %s de X509 por TLS-seanco: %s

en: cannot set credentials for TLS session: %s
eo: ne eblas elekti atestilojn por TLS-seanco: %s

en: TLS handshake failed: %s
eo: TLS-manpremo malsukcesis: %s

en: operation aborted
eo: operacio ĉesigita

en: cannot read from TLS connection: %s
eo: ne eblas legi de TLS-konekto: %s

en: cannot write to TLS connection: %s
eo: ne eblas skribi al TLS-konekto: %s

en: unknown error
eo: nevalida eraro

en: no environment variables RANDFILE or HOME, or filename of rand file too long
eo: neniu medivariablo RANDFILE aŭ HOME, aŭ dosiernomo tro longas

en: %s: input error
eo: %s: eniga eraro

en: random file + time + pseudo randomness is not enough, giving up
eo: hazarda dosiero + tempo + pseŭdhazardeco ne sufiĉas, mi rezignas

en: %s: cannot get certificate subject
eo: %s: ne eblas atingi atestilo-temon

en: %s: cannot get certificate issuer
eo: %s: ne eblas atingi atestilo-eldoninton

en: TLS certificate check failed
eo: TLS-atestila kontrolo malsukcesis

en: %s: no certificate was sent
eo: %s: neniu atestilo estis sendita

en: %s: certificate subject alternative name contains NUL
eo: %s: alternativa nomo de la atestila temo enhavas NUL-on

en: %s: cannot get certificate common name
eo: %s: ne eblas atingi komunan nomon de atestilo

en: %s: certificate common name contains NUL
eo: %s: komuna nomo de la atestilo enhavas NUL-on

en: %s: the certificate owner does not match hostname %s
eo: %s: la atestila estro ne kongruas kun la retnodnomo: %s

en: cannot set minimum number of DH prime bits for TLS: %s
eo: ne eblas agordi nombron da DH-ĉefbitoj por TLS: %s

en: feature not yet implemented for OpenSSL
eo: eco ne jam disponebla per OpenSSL

en: cannot load CRL file: %s
eo: ne eblas ŝargi CRL-dosieron: %s

en: cannot set TLS method
eo: ne eblas elekti TLS-metodon

en: cannot create TLS context: %s
eo: Ne eblas krei TLS-kuntekston: %s

en: cannot load key file %s: %s
eo: ne eblas ŝargi ŝlosilo-dosieron %s: %s

en: cannot load certificate file %s: %s
eo: ne eblas ŝargi atestilo-dosieron %s: %s

en: cannot load trust file %s: %s
eo: ne eblas ŝargi fido-dosieron %s: %s

en: cannot create a TLS structure: %s
eo: ne eblas krei TLS-strukturon: %s

en: a protocol violating EOF occurred
eo: malobeanta protokolo okazis

en: the connection was closed unexpectedly
eo: la konekto estis neatendite fermita

en: the operation timed out
eo: la operacio esvalidiĝis

en: cannot set the file descriptor for TLS: %s
eo: ne eblas agordi dosiero-prisklibilon por TLS: %s

en: TLS handshake failed
eo: TLS-manpremo malsukcesis

en: cannot read from TLS connection
eo: ne eblas legi de TLS-konekto

en: cannot write to TLS connection
eo: ne eblas skribi al TLS-konekto

en: cannot initialize libtls
eo: ne eblas startigi TLS-bibliotekon libtls

en: cannot use deprecated fingerprints, please update to SHA256
eo: ne eblas uzi malaktualajn fingropremojn; bonvolu anstataŭe uzi la formaton SHA256

en: feature not yet implemented for libtls
eo: eco ankoraŭ ne disponebla por libtls

en: could not parse protocols
eo: ne eblas analazi protokojn

en: not enough memory
eo: nesufiĉa memoro

en: invalid argument
eo: nevalida argumento

en: class type not found
eo: klastipo ne trovita

en: the network subsystem has failed
eo: la reto-subsistemo malsukcesis

en: host not found (authoritative)
eo: retnodo ne trovita (aŭtoritata)

en: host not found (nonauthoritative) or server failure
eo: retnodo ne trovita (neaŭtoritata) aŭ servila malsukceso

en: nonrecoverable error
eo: neriparebla eraro

en: valid name, but no data record of requested type
eo: valida nomo, sed neniu datuma rikordo de petita tipo

en: address family not supported
eo: adreso-familio ne regata

en: no socket descriptors available
eo: neniuj ŝtopilingaj priskribiloj disponeblaj

en: no buffer space available
eo: neniu bufrospaco dispenebla

en: protocol not supported
eo: protokolo ne regata

en: wrong protocol type for this socket
eo: malĝusta protokolo-tipo por ĉi tiu ŝtopilingo

en: socket type is not supported in this address family
eo: ŝtopilinga tipo ne estas regata en ĉi tiu adreso-familio

en: remote address is not valid
eo: fora adreso ne estas valida

en: connection refused
eo: konekto rifuzita

en: network unreachable
eo: reto neatingebla

en: timeout
eo: eksvalidiĝo

en: socket not connected
eo: ŝtopilingo ne estas konektita

en: the socket was shut down
eo: la ŝtopilingo estis ĉesigita

en: host unreachable
eo: retnodo ne atingeblas

en: connection reset by peer
eo: konekto restartigita de samtavolano

en: the underlying network subsystem is not ready
eo: la suba reto-subsistemo ne pretas

en: the requested version is not available
eo: la petita eldono ne disponeblas

en: a blocking operation is in progress
eo: bloka operacio okazas

en: limit on the number of tasks has been reached
eo: limigo de la nombro da taskoj estas atingita

en: invalid request
eo: nevalida peto

en: network read error: %s
eo: reta skriberaro: %s

en: network write error: %s
eo: reta skriberaro: %s

en: proxy failure: %s
eo: prokurila malsukceso: %s

en: host name too long
eo: retnodnomo tro longas

en: network write error
eo: reta skriberaro

en: network read error
eo: reta legeraro

en: unexpected reply
eo: neatendita respondo

en: general server failure
eo: ĝenerala servila malsukceso

en: connection not allowed
eo: konekto ne permesata

en: time-to-live expired
eo: vivdaŭro eksvalidiĝis

en: command not supported
eo: komando ne regata

en: address type not supported
eo: adreso-tipo ne regata

en: cannot connect to %s: %s
eo: ne eblas konektiĝi al %s: %s

en: cannot create socket: %s
eo: ne eblas krei ŝtopilingon: %s

en: cannot locate host %s: %s
eo: ne eblas loki retnodon %s: %s

en: cannot bind source ip %s: %s
eo: ne eblas bindi fontan IP-on %s: %s

en: cannot connect to %s, port %d: %s
eo: ne eblas konektiĝi al %s, pordo %d: %s

en: password for %s at %s:
eo: pasvorto por %s ĉe %s:

en: the server sent an empty reply
eo: la servilo sendis malplenan respondon

en: the server sent an invalid reply
eo: la servilo sendis nevalidan respondon

en: Rejecting server reply that is longer than %d lines. Increase SMTP_MAXLINES.
eo: Malakceptas servilan respondon, kiu estas pli longa ol %d linioj.Pliigu la valoron de SMTP_MAXLINES.

en: Cannot send command because it is longer than %d characters. Increase SMTP_MAXCMDLEN.
eo: Ne eblas sendi komandon ĉar ĝi estis pli longa ol %d signoj. Pliigu la valoron de SMTP_MAXCMDLEN

en: cannot get initial OK message from server
eo: ne eblas akiri komencan mesaĝon OK de servilo

en: SMTP server does not accept EHLO or HELO commands
eo: SMTP servilo ne akceptas la komandojn EHLO kaj HELO

en: command %s failed
eo: komando %s malsukcesis

en: authentication failed (method %s)
eo: aŭtentigo malsukcesis (metodo %s)

en: authentication method CRAM-MD5: server sent invalid challenge
eo: aŭtentiga metodo CRAM-MD5; servo sendis nevalidan defion

en: the server does not support authentication method %s
eo: la servilo ne regas aŭtentigan metodon %s

en: GNU SASL: authentication method %s not supported
eo: GNU SASL: ne regas aŭtentigan metodon %s

en: cannot use a secure authentication method
eo: ne eblas uzi sekuran aŭtentigan metodon

en: cannot find a usable authentication method
eo: ne eblas trovi uzeblan aŭtentigan metodon

en: authentication method %s needs a user name
eo: aŭtentiga metodo %s postulas salutnomon

en: authentication method %s needs a password
eo: aŭtentiga metodo %s postulas pasvorton

en: authentication failed: %s (method %s)
eo: aŭtentigo malsukcesis: %s (metodo %s)

en: authentication method %s not supported
eo: aŭtentiga metodo %s ne estas regata

en: envelope from address %s not accepted by the server
eo: envelope-from-retpoŝtadreso %s ne estas akceptata de la servilo

en: recipient address %s not accepted by the server
eo: ricevonto-retpoŝtadreso %s ne estas akceptata de la servilo

en: the server does not accept mail data
eo: la servilo ne akceptas retpoŝtajn datumojn

en: the server did not accept the mail
eo: la servilo ne akceptis la retpoŝtaĵon

en: the server refuses to send the mail to %s
eo: la servilo rifuzas sendi la retpoŝtaĵon al %s

en: the server is unable to fulfill the request
eo: la servilo ne kapablas plenumi la peton

en: invalid argument for Remote Message Queue Starting
eo: nevalida argumento por RMQS
