metacity - en to ast translation catalogue (342 entries)

en: Bell event
ast: Eventu de timbre

en: Unknown window information request: %d
ast: Petición d'información ventana desconocida: %d

note: Translators: %s is a window title
en: <tt>%s</tt> is not responding.
ast: <tt>%s</tt> nun ta respondiendo.

en: You may choose to wait a short while for it to continue or force the application to quit entirely.
ast: Pue elexir esperar un intre pa que continúe o forciar a la aplicación a terminar.

en: _Wait
ast: _Esperar

en: _Force Quit
ast: _Forzar Colar

en: Failed to get hostname: %s
ast: Falló garrando'l nome host: %s

en: Missing %s extension required for compositing
ast: Falta %s estensión requerida pa componer

en: Failed to open X Window System display '%s'
ast: Falló abrir Sistema X Window visualizando '%s'

en: Lost connection to the display '%s';
    most likely the X server was shut down or you killed/destroyed
    the window manager.
ast: Conesión perdía al amosar '%s';
    seguramente'l servidor X fue apagáu o mataste/desaniciaste
    el xestor de ventanos.

en: Fatal IO error %d (%s) on display '%s'.
ast: Error fatal IO %d (%s) na visualización '%s'.

en: Some other program is already using the key %s with modifiers %x as a binding
ast: Algún otru programa ya ta usando la tecla %s colos modificadores %x como combinación

note: Displayed when a keybinding which is * supposed to launch a program fails.
en: There was an error running <tt>%s</tt>:
    
    %s
ast: Hebo un fallu al executar <tt>%s</tt>:
    
    %s

en: No command %d has been defined.
ast: Comandu %d nun definíu.

en: No terminal command has been defined.
ast: Comandu de terminal nun definíu.

en: mutter %s
    Copyright (C) 2001-%d Havoc Pennington, Red Hat, Inc., and others
    This is free software; see the source for copying conditions.
    There is NO warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
ast: mutter %s
    Copyright (C) 2001-%d Havoc Pennington, Red Hat, Inc., y otros
    Esti software ye llibre, mira'l códigu pa ver les condiciones de copia.
    Entrégase ensin garantía NENGUNA, yá seya pa usu COMERCIAL o PA FINES PARTICULARES.

en: Disable connection to session manager
ast: Desconectar xestor de sesión

en: Replace the running window manager with Mutter
ast: Camuda'l xestor ventanes por Mutter

en: Specify session management ID
ast: Especificar ID xestor de sesión

en: X Display to use
ast: Usar X Display

en: Initialize session from savefile
ast: Entamar sesión dende archivu guardáu

en: Print version
ast: Versión d'imprentar

en: Make X calls synchronous
ast: Facer llamaes X sincronizaes

en: Turn compositing on
ast: Activar la composición

en: Turn compositing off
ast: Desactivar la composición

en: Don't make fullscreen windows that are maximized and have no decorations
ast: Nun facer ventanes a toa pantalla que tean masimizaes y ensin decoración

en: Comma-separated list of compositor plugins
ast: Llista de plugins componentes separtaos per comes

en: Whether window popup/frame should be shown when cycling windows.
ast: Si la ventana emerxente/frame debería amosase nes ventanes cícliques.

en: Internal argument for GObject introspection
ast: Argumentu internu pa introspección GObject

en: Failed to scan themes directory: %s
ast: Falló escanear directoriu de temes: %s

en: Could not find a theme! Be sure %s exists and contains the usual themes.
ast: ¡Nun atopáu un tema! Tate seguru qu'esiste %s y contien un tema.

en: Failed to restart: %s
ast: Falló reiniciu. %s

note: * We found it, but it was invalid.  Complain. * * FIXME: This replicates the original behaviour, but in the future * we might consider reverting invalid keys to their original values. * (We know the old value, so we can look up a suitable string in * the symtab.) * (Empty comment follows so the tran
en: GConf key '%s' is set to an invalid value
ast: Clave GConf  '%s' ta puesta a un valor nun válidu

en: %d stored in GConf key %s is out of range %d to %d
ast: %d Clave Gconf almacenada en %s está fuera de rangu %d a %d

en: GConf key "%s" is set to an invalid type
ast: Tecla GConf "%s" establecida a un tipo nun válido

en: Workarounds for broken applications disabled. Some applications may not behave properly.
ast: Desactivaos los arreglos pa aplicaciones rotes. Delles aplicaciones pueden nun comportase correutamente.

en: Could not parse font description "%s" from GConf key %s
ast: Nun puede analizase descripción de la fonte "%s" dende calve GConf %s

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for mouse button modifier
ast: Atopáu "%s" en base de datos de configuración nun ye un valor válidu pal modificador botón mur

en: Error setting number of workspaces to %d: %s
ast: Error axustando númberu d'arees de trabayu a %d: %s

en: Workspace %d
ast: Espaciu de Trabayu %d

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for keybinding "%s"
ast: "%s" atopau na base de datos de configuración nun ye un valor válidu pa la combinación de tecles "%s"

en: Error setting name for workspace %d to "%s": %s
ast: Fallu al afitar nome pal espaciu de trabayu %d a "%s": %s

en: Error setting compositor status: %s
ast: Fallu al afitar l'estáu del compositor: %s

en: Error setting clutter plugin list: %s
ast: Fallu al afitar la llista desordenada de plugin: %s

en: Error setting live hidden windows status status: %s
ast: Fallu al afitar l'estáu de les ventanes anubríes: %s

en: Error setting no tab popup status: %s
ast: Fallu al afitar l'estáu de les llingüetes emerxentes: %s

en: Screen %d on display '%s' is invalid
ast: Pantalla %d visualizada '%s' nun ye válida

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager; try using the --replace option to replace the current window manager.
ast: La pantalla %d del visor '%s' ya tien un xestor de ventanos; tenta usar la opción --replace pa cambear el xestor de ventanos actual.

en: Could not acquire window manager selection on screen %d display "%s"
ast: Nun puede algamase xestor ventaos seleccionáu na pantalla %d amosada en "%s"

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager
ast: Pantalla %d amosada en "%s" ya tien un xestor de ventanos manager

en: Could not release screen %d on display "%s"
ast: Nun puede lliberase la pantalla %d amosada en "%s"

en: Could not create directory '%s': %s
ast: Nun puede crease directoriu '%s': %s

en: Could not open session file '%s' for writing: %s
ast: Nun puede abrise ficheru de sesión '%s' pa escribir: %s

en: Error writing session file '%s': %s
ast: Fallu escribiendo ficheru sesión '%s': %s

en: Error closing session file '%s': %s
ast: Fallu zarrando ficheru sesión '%s':%s

en: Failed to parse saved session file: %s
ast: Falló analizar ficheru de sesión guardáu: %s

en: <mutter_session> attribute seen but we already have the session ID
ast: Vióse l'atributu <mutter_session> pero yá tenemos la ID de sesión

en: Unknown attribute %s on <%s> element
ast: Atributu desconocíu %s nel elementu <%s>

en: nested <window> tag
ast: Etiqueta <window> anidada

en: Unknown element %s
ast: Elementu desconocíu %s

en: These windows do not support &quot;save current setup&quot; and will have to be restarted manually next time you log in.
ast: Estes ventanes nun sofiten &quot;guardar la configuración actual&quot; y tendrán que reaniciase manualmente la próxima vegada qu'anicie una sesión.

en: Failed to open debug log: %s
ast: Falló abrir log debug: %s

en: Failed to fdopen() log file %s: %s
ast: Falló ficheru rexistru actividá fdopen() %s: %s

en: Opened log file %s
ast: Abiertu archivu log %s

en: Mutter was compiled without support for verbose mode
ast: Mutter compilose ensin sofitu pal mou testu

en: Window manager:
ast: Xestor ventanes

en: Bug in window manager:
ast: Error en xestor ventanes

en: Window manager warning:
ast: Alerta xestor ventanes:

en: Window manager error:
ast: Error xestor ventanes:

note: first time through
en: Window %s sets SM_CLIENT_ID on itself, instead of on the WM_CLIENT_LEADER window as specified in the ICCCM.
ast: El ventanu %s llanta SM_CLIENT_ID sobre elli mesmu, en vez de llantalu sobre'l ventanu WM_CLIENT_LEADER como amuesa en l'ICCCM.

note: We ignore mwm_has_resize_func because WM_NORMAL_HINTS is the * authoritative source for that info. Some apps such as mplayer or * xine disable resize via MWM but not WM_NORMAL_HINTS, but that * leads to e.g. us not fullscreening their windows.  Apps that set * MWM but not WM_NORMAL_HINTS are basical
en: Window %s sets an MWM hint indicating it isn't resizable, but sets min size %d x %d and max size %d x %d; this doesn't make much sense.
ast: El ventanu %s llanta un índiz MWM qu'amuesa que nun ye redimensionable, pero llanta un tamañu mínimu de %d x %d y un tamañu máximu de %d x %d ; lo que nun tien munchu sentíu.

en: Application set a bogus _NET_WM_PID %lu
ast: Aplicación establez una falsa  _NET_WM_PID %lu

en: %s (on %s)
ast: %s (en %s)

en: Invalid WM_TRANSIENT_FOR window 0x%lx specified for %s.
ast: Ventanu nun válidu WM_TRANSIENT_FOR pa 0x%lx especificao pa %s.

en: Window 0x%lx has property %s
    that was expected to have type %s format %d
    and actually has type %s format %d n_items %d.
    This is most likely an application bug, not a window manager bug.
    The window has title="%s" class="%s" name="%s"
ast: El ventanu 0x%lx tien la propiedá %s
    que tendría tener el tipu %s y el formatu %d
    y tien el tipu %s y el formatu %d n_items %d
    Quiciabes seya un erru de l'aplicación y non del xestor
    de ventanos.
    El títulu del ventanu ye="%s" la so triba="%s" y el so nome="%s"

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8
ast: Propiedá en ventanu %s contíen 0x%lx UTF-8 nun válidu

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8 for item %d in the list
ast: La propiedá %s del ventanu 0x%lx contien un códigu UTF-8 non válidu pal elementu %d na llista

en: Switch to workspace 1
ast: Cambiar a espaciu de trabayu 1

en: Switch to workspace 2
ast: Cambiar a espaciu de trabayu 2

en: Switch to workspace 3
ast: Cambiar a espaciu de trabayu 3

en: Switch to workspace 4
ast: Cambiar a espaciu de trabayu 4

en: Switch to workspace 5
ast: Cambiar a espaciu de trabayu 5

en: Switch to workspace 6
ast: Cambiar a espaciu de trabayu 6

en: Switch to workspace 7
ast: Cambiar a espaciu de trabayu 7

en: Switch to workspace 8
ast: Cambiar a espaciu de trabayu 8

en: Switch to workspace 9
ast: Cambiar a espaciu de trabayu 9

en: Switch to workspace 10
ast: Cambiar a espaciu de trabayu 10

en: Switch to workspace 11
ast: Cambiar a espaciu de trabayu 11

en: Switch to workspace 12
ast: Cambiar a espaciu de trabayu 12

en: Switch to workspace on the left of the current workspace
ast: Camudar al área de trabayu a la esquierda del área de trabayu actual

en: Switch to workspace on the right of the current workspace
ast: Camudar al área de trabayu a la drecha del área de trabayu actual

en: Switch to workspace above the current workspace
ast: Camudar al área de trabayu enriba del área de trabayu actual

en: Switch to workspace below the current workspace
ast: Camudar al área de trabayu debaxo del área de trabayu actual

en: Move between windows of an application, using a popup window
ast: Movese ente les ventanes d'una aplicación usando un ventanu emerxente

en: Move backward between windows of an application, using a popup window
ast: Retroceder ente les ventanes d'una aplicación usando un ventanu emerxente

en: Move between windows, using a popup window
ast: Movese ente les ventanes usando un ventanu emerxente

en: Move backward between windows, using a popup window
ast: Retroceder ente les ventanes usando un ventanu emerxente

en: Move between panels and the desktop, using a popup window
ast: Movese ente les ventanes usando una ventana emerxente

en: Move backward between panels and the desktop, using a popup window
ast: Retroceder ente los paneles y escritoriu usando un ventanu emerxente

en: Move between windows of an application immediately
ast: Mover de secute ente ventanos

en: Move backward between windows of an application immediately
ast: Retroceder ente los paneles d'una aplicación darréu

en: Move between windows immediately
ast: Mover de secute ente ventanes

en: Move backward between windows immediately
ast: Retroceder ente les ventanes darréu

en: Move between panels and the desktop immediately
ast: Mover de secute ente paneles y l'escritoriu

en: Move backward between panels and the desktop immediately
ast: Mover de secute p'atrás ente paneles y l'escritoriu

en: Hide all normal windows and set focus to the desktop
ast: Anubrir toles ventanes normales y dar focu al fondu del escritoriu

en: Show the panel's main menu
ast: Amosar el menú principal del panel

en: Show the panel's "Run Application" dialog box
ast: Amosar el cuadru de diálogu del panel «Executar aplicación»

en: Start or stop recording the session
ast: Aniciar o parar el grabáu de sesión

en: Take a screenshot
ast: Facer una semeya de la pantalla

en: Take a screenshot of a window
ast: Saca una semeya d'una ventana

en: Run a terminal
ast: Executar una terminal

en: Activate the window menu
ast: Activar el menú de la ventana

en: Toggle whether a window will always be visible over other windows
ast: Conmutar si una ventana siempres se verá encima d'otres ventanes

en: Maximize window
ast: Maximizar ventana

en: Restore window
ast: Restaurar la ventana

en: Toggle shaded state
ast: Activa estáu endolcáu

en: Minimize window
ast: Minimizar ventana

en: Close window
ast: Zarrar ventana

en: Move window
ast: Mover ventana

en: Resize window
ast: Cambiar el tamañu la ventana

en: Toggle whether window is on all workspaces or just one
ast: Conmutar si la ventana apaez en toles árees de trabayu o namái nuna

en: Move window to workspace 1
ast: Mover ventana al espaciu de trabayu 1

en: Move window to workspace 2
ast: Mover ventana al espaciu de trabayu 2

en: Move window to workspace 3
ast: Mover ventana al espaciu de trabayu 3

en: Move window to workspace 4
ast: Mover ventana al espaciu de trabayu 4

en: Move window to workspace 5
ast: Mover ventana al espaciu de trabayu 5

en: Move window to workspace 6
ast: Mover ventana al espaciu de trabayu 6

en: Move window to workspace 7
ast: Mover ventana al espaciu de trabayu 7

en: Move window to workspace 8
ast: Mover ventana al espaciu de trabayu 8

en: Move window to workspace 9
ast: Mover ventana al espaciu de trabayu 9

en: Move window to workspace 10
ast: Mover ventana al espaciu de trabayu 10

en: Move window to workspace 11
ast: Mover ventana al espaciu de trabayu 11

en: Move window to workspace 12
ast: Mover ventana al espaciu de trabayu 12

en: Move window one workspace to the left
ast: Mover ventana un espaciu de trabayu a manzorga

en: Move window one workspace up
ast: Mover ventana un espaciu de trabayu p'arriba

en: Move window one workspace down
ast: Mover ventana un espaciu de trabayu p'abaxo

en: Raise window if it's covered by another window, otherwise lower it
ast: Llevantar la ventana si ta cubierta por otra ventana, minimizala n'otru casu

en: Maximize window vertically
ast: Maximizar ventana verticalmente

en: Maximize window horizontally
ast: Maximizar ventana horizontalmente

en: Move window to north-west (top left) corner
ast: Mover la ventana a la esquina noroeste (arriba a la esquierda)

en: Move window to north-east (top right) corner
ast: Mover la ventana a la esquina noreste (arriba a la drecha)

en: Move window to south-west (bottom left) corner
ast: Mover la ventana a la esquina sureste (abaxo a la esquierda)

en: Move window to south-east (bottom right) corner
ast: Mover la ventana a la esquina suroeste (abaxo a la drecha)

en: Move window to north (top) side of screen
ast: Mover la ventana al llau norte (arriba) de la pantalla

en: Move window to south (bottom) side of screen
ast: Mover la ventana al llau sur (abaxo) de la pantalla

en: Move window to east (right) side of screen
ast: Mover la ventana al llau este (drecha) de la pantalla

en: Move window to west (left) side of screen
ast: Mover la ventana al llau oeste (esquierda) de la pantalla

en: Move window to center of screen
ast: Mover la ventana al centru de la pantalla

en: Clutter Plugins
ast: Plugins Enllenos

en: Determines whether hidden windows (i.e., minimized windows and windows on other workspaces than the current one) should be kept alive.
ast: Determina si les ventanes anubríes (por exemplu ventanes minimizaes y ventanes y otros espacios de trabayu actuales) deberíen mantenese.

en: Live Hidden Windows
ast: Amosar Ventanes Anubríes

en: Modifier to use for extended window management operations
ast: Modificador a usar pa les aiciones de xestión de ventanes estendida

en: Plugins to load for the Clutter-based compositing manager.
ast: Plugins pa cargar dende xestor de composición Clutter-based.

en: This key will initiate the "overlay", which is a combination window overview and application launching system. The default is intended to be the "Windows key" on PC hardware. It's expected that this binding either the default or set to the empty string.
ast: Esta tecla anicia'l "overlay", que ye una combinación de ventana sobrevista y sistema de llanzamientu d'aplicaciones. Por defeutu tenta ser una "ventana tecla" nel hardware del PC. Espérase que seya vinculante por defeutu o afitáu a cadena erma.

en: Usage: %s
ast: Emplegu: %s

en: Close Window
ast: Zarrar ventana

en: Window Menu
ast: Menú Ventana

en: Minimize Window
ast: Minimizar Ventana

en: Maximize Window
ast: Maximizar Ventana

en: Restore Window
ast: Restaurar la ventana

en: Roll Up Window
ast: Endolcar ventanu

en: Unroll Window
ast: Desendolcar ventanu

en: Keep Window On Top
ast: Mantener Ventana Enrriba

en: Remove Window From Top
ast: Desaniciar Ventana d'Enrriba

en: Always On Visible Workspace
ast: Siempre Visible nel Espaciu de Trabayu

en: Put Window On Only One Workspace
ast: Poner la ventana sólo nun área de trabayu

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Mi_nimize
ast: Mi_nimizar

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Ma_ximize
ast: Ma_ximizar

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Unma_ximize
ast: Desma_ximizar

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Roll _Up
ast: Enrollar

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Unroll
ast: Desenrrollar

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Move
ast: _Mover

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Resize
ast: _Axustar Tamañu

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move Titlebar On_screen
ast: Mover la barra de títulu a la _pantalla

note: separator Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Always on _Top
ast: Siempre _enriba

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Always on Visible Workspace
ast: Siempre Visible nel Esp_aciu de Trabayu

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Only on This Workspace
ast: Sól_o nesti Espaciu de Trabayu

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace _Left
ast: Moverl al Espaciu de Trabayu I_zquierdu

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace R_ight
ast: Mover al Espaciu de Trabayu _Derechu

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace _Up
ast: Mover al Espaciu de Trabayu S_uperior

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace _Down
ast: Mover al Espaciu de Trabayu In_ferior

note: separator Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Close
ast: _Zarrar

en: Workspace %d%n
ast: Espaciu de Trabayu %d%n

en: Workspace 1_0
ast: Espaciu de Trabayu 1_0

en: Workspace %s%d
ast: Espaciu de Trabayu %s%d

en: Move to Another _Workspace
ast: Mover a Otru Espaciu de Traba_yu

note: This is the text that should appear next to menu accelerators * that use the hyper key. If the text on this key isn't typically * translated on keyboards used for your language, don't translate * this.
en: Hyper
ast: Hiper

en: top
ast: Cimeru

en: bottom
ast: baxeru

en: left
ast: izquierda

en: right
ast: drecha

en: frame geometry does not specify "%s" dimension
ast: La xeometría del marcu nun especifica la dimensión "%s"

en: frame geometry does not specify dimension "%s" for border "%s"
ast: La xeometría del marcu nun especifica la dimensión "%s" pal borde "%s"

en: Button aspect ratio %g is not reasonable
ast: La proporción del botón %g nun ye razonable

en: Frame geometry does not specify size of buttons
ast: La xeometría del marcu nun especifica el tamañu de los botones

en: Gradients should have at least two colors
ast: Los dilíos tienen que tener polo menos dos colores

en: GTK color specification must have the state in brackets, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
ast: La especificación de color GTK tien que tener l'estáu entre corchetes, exemplu. gtk:fg[NORMAL] onde NORMAL ye l'estáu; nun se fue quien a analizar "%s"

en: GTK color specification must have a close bracket after the state, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
ast: La especificación de color GTK tien que tener un corchete zarráu dempués del estáu, exemplu. gtk:fg[NORMAL] onde NORMAL ye l'estáu; nun se fue quien a interpretar «%s»

en: Did not understand state "%s" in color specification
ast: Nun s'entiende l'estáu "%s" na especificación del color

en: Did not understand color component "%s" in color specification
ast: Nun s'entiende'l componente de color "%s" na especificación del color

en: Blend format is "blend/bg_color/fg_color/alpha", "%s" does not fit the format
ast: El formatu de mecío ye "blend/bg_color/fg_color/alpha", "%s" nun coincide col formatu

en: Could not parse alpha value "%s" in blended color
ast: Nun se pudo analizar el valor alpha "%s" nel color entemecío

en: Alpha value "%s" in blended color is not between 0.0 and 1.0
ast: El valor alpha "%s" nel color entemecío nun ta entre 0.0 e 1.0

en: Shade format is "shade/base_color/factor", "%s" does not fit the format
ast: El formatu de solombreáu ye "shade/base_color/factor", "%s" nun coincide col formatu

en: Could not parse shade factor "%s" in shaded color
ast: Nun se pudo analizar el factor de solombreáu "%s" nel color del solombreáu

en: Shade factor "%s" in shaded color is negative
ast: El factor de solombreáu "%s" nel color solombreáu ye negativu

en: Could not parse color "%s"
ast: Nun se pudo analizar el color "%s"

en: Coordinate expression contains character '%s' which is not allowed
ast: La espresión de coordenaes contién un carácter '%s' que nun ta permitíu

en: Coordinate expression contains floating point number '%s' which could not be parsed
ast: La espresión de coordenaes contenía un númberu de coma flotante «%s» que nun se pudo analizar

en: Coordinate expression contains integer '%s' which could not be parsed
ast: La espresión de coordenaes contenía un enteru «%s» que nun se pudo analizar

en: Coordinate expression contained unknown operator at the start of this text: "%s"
ast: La espresión de coordenaes contenía un operador inválidu al entamu del so testu: «%s»

en: Coordinate expression was empty or not understood
ast: La espresión de coordenaes taba balera o nun s'entendió

en: Coordinate expression results in division by zero
ast: La espresión de coordenaes tuvo un resultáu erroneu por dividir por cero

en: Coordinate expression tries to use mod operator on a floating-point number
ast: La espresión de coordenaes intentó emplegar un operador mod con un númberu de coma flotante

en: Coordinate expression has an operator "%s" where an operand was expected
ast: La espresión de coordenaes tien un operador «%s» onde s'esperaba un operandu

en: Coordinate expression had an operand where an operator was expected
ast: La espresión de coordenaes tien un operandu onde s'esperaba un operador

en: Coordinate expression ended with an operator instead of an operand
ast: La espresión de coordenaes fina con un operador en vez de con un operandu

en: Coordinate expression has operator "%c" following operator "%c" with no operand in between
ast: La espresión de coordenaes tien l'operador «%c» seguíu del operador «%c» ensin un operandu entre ellos

en: Coordinate expression had unknown variable or constant "%s"
ast: La espresión de coordenaes tien una variable o constante desconocida «%s»

en: Coordinate expression parser overflowed its buffer.
ast: L'analizador de la espresión de coordenaes derrocó'l so búfer.

en: Coordinate expression had a close parenthesis with no open parenthesis
ast: La espresión de coordenaes tien un paréntesis peslláu ensin un paréntesis abiertu

en: Coordinate expression had an open parenthesis with no close parenthesis
ast: La espresión de coordenaes tien un paréntesis abiertu ensin un paréntesis pesllaú

en: Coordinate expression doesn't seem to have any operators or operands
ast: La espresión de coordenaes paez que nun tien nin operadores nin operandos

en: Theme contained an expression that resulted in an error: %s
ast: El tema contenía una espresión que resultó d'un erru: %s

en: <button function="%s" state="%s" draw_ops="whatever"/> must be specified for this frame style
ast: <button function="%s" state="%s" draw_ops="whatever"/> tien qu'especificase pa esti estilu de marcu

en: Missing <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="whatever"/>
ast: Falta <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="whatever"/>

en: Failed to load theme "%s": %s
ast: Hebo un erru al cargar el tema «%s»: %s

en: No <%s> set for theme "%s"
ast: Nun se configuró <%s> pal tema «%s»

en: No frame style set for window type "%s" in theme "%s", add a <window type="%s" style_set="whatever"/> element
ast: Nun hai un estilu de marcu pa la triba de ventanu «%s» nel tema «%s», añadi un elementu <window type="%s" style_set="whatever"/>

en: User-defined constants must begin with a capital letter; "%s" does not
ast: Les constantes definíes pol usuariu tienen qu'entamar con un lletra mayúscula; "%s" nun lo fai

en: Constant "%s" has already been defined
ast: La constante «%s» yá se definió

note: Translators: This means that an attribute which should have been found * on an XML element was not in fact found.
en: No "%s" attribute on element <%s>
ast: Nun ta definíu l'atributu «%s» nel elementu <%s>

en: Line %d character %d: %s
ast: Llinia %d caráuter %d: %s

en: Attribute "%s" repeated twice on the same <%s> element
ast: L'atributu "%s" ta repetíu nel mesmu elementu <%s>

en: Attribute "%s" is invalid on <%s> element in this context
ast: L'atributu "%s" nun ye válidu nel elementu <%s> n'esti contextu

en: Could not parse "%s" as an integer
ast: Nun puede intrepretase "%s" como un enteru

en: Did not understand trailing characters "%s" in string "%s"
ast: Nun s'entienden caracteres "%s" en cadena "%s"

en: Integer %ld must be positive
ast: Enteru %ld tien que ser positivu

en: Integer %ld is too large, current max is %d
ast: Enteru %ld ye mui grande, másimu actualmente ye %d

en: Could not parse "%s" as a floating point number
ast: Nun pudo interpretase «%s» como un númberu de puntu flotante

en: Boolean values must be "true" or "false" not "%s"
ast: Valores booleanos deben ser "true" o "false" non "%s"

en: Angle must be between 0.0 and 360.0, was %g
ast: L'ángulu tien de tar ente 0.0 y 360.9, foi %g

en: Alpha must be between 0.0 (invisible) and 1.0 (fully opaque), was %g
ast: El valor d'alfa tien de tar ente 0.0 (invisible) y 1.0 (opacu ensembre), foi %g

en: Invalid title scale "%s" (must be one of xx-small,x-small,small,medium,large,x-large,xx-large)
ast: Escala de títulu inválida «%s» (tien de ser una de xx-small,x-small,small,medium,large,x-large,xx-large)

en: <%s> name "%s" used a second time
ast: <%s> nome «%s» usáu una segunda vegada

en: <%s> parent "%s" has not been defined
ast: El <%s> padre «%s» nun se definió

en: <%s> geometry "%s" has not been defined
ast: <%s> geometría "%s" nun defenía

en: <%s> must specify either a geometry or a parent that has a geometry
ast: <%s> tien d'especificar o una xeometría o un padre que tenga una xeometría

en: You must specify a background for an alpha value to be meaningful
ast: Tienes d'especificar un fondu pa un valor alpha pa que tenga sentíu

en: Unknown type "%s" on <%s> element
ast: Tipu desconocíu "%s" nel elementu <%s>

en: Unknown style_set "%s" on <%s> element
ast: style_set desconocíu "%s" nel elementu <%s>

en: Window type "%s" has already been assigned a style set
ast: La triba de ventanu «%s» yá s'asignó a un conxuntu d'estilu

en: Element <%s> is not allowed below <%s>
ast: L'elementu <%s> nun ta permitíu debaxo de <%s>

en: Cannot specify both "button_width"/"button_height" and "aspect_ratio" for buttons
ast: Nun pue especificase dambos «button_width»/«button_height» y «aspect ratio» pa los botones

en: Distance "%s" is unknown
ast: Distancia "%s" desconocía

en: Aspect ratio "%s" is unknown
ast: Ratio aspeutu "%s" desconocíu

en: Border "%s" is unknown
ast: Borde "%s" desconocíu

en: No "start_angle" or "from" attribute on element <%s>
ast: Ensín atributu "start_angle" o "from" nel elementu <%s>

en: No "extent_angle" or "to" attribute on element <%s>
ast: Ensín atributu "extent_angle" o "to" nel elementu <%s>

en: Did not understand value "%s" for type of gradient
ast: Nun s'entendió'l valor «%s» pal tipu de degradáu

en: Did not understand fill type "%s" for <%s> element
ast: Nun s'entendió en tipu de rellenu «%s» pal elementu <%s>

en: Did not understand state "%s" for <%s> element
ast: Nun s'entendió estáu «%s» pal elementu <%s>

en: Did not understand shadow "%s" for <%s> element
ast: Nun s'entendió endolcar «%s» pal elementu <%s>

en: Did not understand arrow "%s" for <%s> element
ast: Nun s'entendió la flecha «%s» pal elementu <%s>

en: No <draw_ops> called "%s" has been defined
ast: Nun se definió una <draw_ops> llamada «%s»

en: Including draw_ops "%s" here would create a circular reference
ast: Incluyir el draw_ops «%s» equí podría criar una referencia circular

en: Unknown position "%s" for frame piece
ast: Posición desconocía «%s» pa la pieza del marcu

en: Frame style already has a piece at position %s
ast: L'estilu del marcu yá tien una pieza na posición %s

en: No <draw_ops> with the name "%s" has been defined
ast: Nun se definió denguna <draw_ops> col nome «%s»

en: Unknown function "%s" for button
ast: Función desconocía "%s" pal botón

en: Button function "%s" does not exist in this version (%d, need %d)
ast: La función del botón «%s» nun esiste nesta versión (%d, necesita %d)

en: Unknown state "%s" for button
ast: Estáu desconocíu "%s" pal botón

en: Frame style already has a button for function %s state %s
ast: L'estilu de marcos yá tien un botón pa la función %s estáu %s

en: "%s" is not a valid value for focus attribute
ast: «%s» nun ye valor válidu pal atributu focu

en: "%s" is not a valid value for state attribute
ast: «%s» nun ye valor válidu pal atributu estáu

en: A style called "%s" has not been defined
ast: Nun se definió dengún estilu denomáu «%s»

en: "%s" is not a valid value for resize attribute
ast: «%s» nun ye valor válidu pal atributu resize

en: Should not have "resize" attribute on <%s> element for maximized/shaded states
ast: Nun debiera tener un atributu «resize» nel elementu <%s> pa los estaos maximizáu/endolcáu

en: Should not have "resize" attribute on <%s> element for maximized states
ast: Nun tendría de tener un atributu «resize» nel elementu <%s> pa los estaos maximizaos.

en: Style has already been specified for state %s resize %s focus %s
ast: L'estilu yá s'especificó pa estáu %s redimensionáu %s focu %s

en: Style has already been specified for state %s focus %s
ast: L'estilu ya s'especificó pal estáu %s focu %s

en: Can't have a two draw_ops for a <piece> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
ast: Nun puedes tener dos draw_ops pa un elementu <piece> (el tema especificó un atributu draws_ops y tamién un elementu <draw_ops> o especificó los dos elementos)

en: Can't have a two draw_ops for a <button> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
ast: Nun puedes tener dos draw_ops pa un elementu <button> (el tema especificó un atributu draw_ops y tamién un elementu <draw_ops> o especificó los dos elementos)

en: Can't have a two draw_ops for a <menu_icon> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
ast: Nun puedes tener dos draw_ops pa un elementu <menu_icon> (el tema especificó un atributu draw_ops y tamién un elementu <draw_ops> o especificó los dos elementos)

en: Outermost element in theme must be <metacity_theme> not <%s>
ast: L'elementu más esternu n'un tema debe ser <metacity_theme> non <%s>

en: Element <%s> is not allowed inside a name/author/date/description element
ast: L'elementu <%s> nun ta permitíu dientro d'un elementu name/author/date/description

en: Element <%s> is not allowed inside a <constant> element
ast: L'elementu <%s> nun ta permitíu dientro d'un elementu <constant>

en: Element <%s> is not allowed inside a distance/border/aspect_ratio element
ast: L'elementu <%s> nun ta permitíu dientro d'un elementu distance/border/aspect_ratio

en: Element <%s> is not allowed inside a draw operation element
ast: L'elementu <%s> nun ta permitíu dientro d'un elementu d'operación de dibuxu

en: Element <%s> is not allowed inside a <%s> element
ast: L'elementu <%s> nun se permite dientro d'ún elementu <%s>

en: No draw_ops provided for frame piece
ast: Nun s'apurrió draw_ops pa la pieza del cuadru

en: No draw_ops provided for button
ast: Nun s'apurrió draw_ops pa botón

en: No text is allowed inside element <%s>
ast: Nun se permite testu dientro del elementu <%s>

en: <%s> specified twice for this theme
ast: <%s> especificáu dos vegaes pa esti tema

en: Failed to find a valid file for theme %s
ast: Falló atopar un ficheru válidu pal tema %s

en: Theme file %s did not contain a root <metacity_theme> element
ast: L'archivu de tema %s nun contién un elementu raigañu <metacity_theme>

en: /_Windows
ast: /_Ventanu

en: /Windows/tearoff
ast: /Ventanes/tirador

en: /Windows/_Dialog
ast: /Ventanu/_Diálogu

en: /Windows/_Modal dialog
ast: /Ventanu/_Diálogu modal

en: /Windows/_Utility
ast: /Ventanu/_Utilidá

en: /Windows/_Splashscreen
ast: /Ventanu/_Ventanu presentación

en: /Windows/_Top dock
ast: /Ventanes/Empotrable _superior

en: /Windows/_Bottom dock
ast: Ventanes/Empotrable _baxeru

en: /Windows/_Left dock
ast: /Ventanes/Empotrable _izquierdu

en: /Windows/_Right dock
ast: /Ventanes/Empotrable d_rechu

en: /Windows/_All docks
ast: /Ventanes/_Tolos empotrables

en: /Windows/Des_ktop
ast: /Ventanu/_Escritoriu

en: Open another one of these windows
ast: Abrir otra de eses ventanes

en: This is a demo button with an 'open' icon
ast: Esto ye un botón de demostración con un iconu d'apertura

en: This is a demo button with a 'quit' icon
ast: Esto ye un botón de demostración con un iconu de salida

en: This is a sample message in a sample dialog
ast: Esto ye un exemplu de mensaxe en un diálogu d'exemplu

en: Fake menu item %d
ast: Elementu de menú falsu %d

en: Border-only window
ast: Ventanu sólo borde

en: Bar
ast: Barra

en: Normal Application Window
ast: Ventanu Aplicación Normal

en: Dialog Box
ast: Cuadru Diálogu

en: Modal Dialog Box
ast: Cuadru Diálogu Modal

en: Utility Palette
ast: Paleta d'utilidaes

en: Torn-off Menu
ast: Desactivar Menú

en: Border
ast: Borde

en: Button layout test %d
ast: Test de distribución de botones %d

en: %g milliseconds to draw one window frame
ast: %g milisegundos pa dibuxar un marcu de ventana

en: Usage: metacity-theme-viewer [THEMENAME]
ast: Emplegu: metacity-theme-viewer [NOMETEMA]

en: Error loading theme: %s
ast: Hebo un fallu al cargar el tema: %s

en: Loaded theme "%s" in %g seconds
ast: Cargáu tema "%s" en %g segundos

en: Normal Title Font
ast: Tipografía de títulu normal

en: Small Title Font
ast: Fonte de Títulu pequeña

en: Large Title Font
ast: Tipografía de títulu grande

en: Button Layouts
ast: Distribución de botones

en: Benchmark
ast: Bancu de prebes

en: Window Title Goes Here
ast: El títulu de la ventana va equí

en: Drew %d frames in %g client-side seconds (%g milliseconds per frame) and %g seconds wall clock time including X server resources (%g milliseconds per frame)
ast: Dibuxeste %d marcos en %g segundos del llau del veceru (%g milisegundos por marcu) y %g segundos de tiempu estándar incluyendo recursos del servidor X (%g milisegundos por marcu)

en: position expression test returned TRUE but set error
ast: La prueba d'espresión de la posición devolvió TRUE pero con un fallu

en: position expression test returned FALSE but didn't set error
ast: La prueba d'espresión de la posición devolvió FALSE pero con un fallu

en: Error was expected but none given
ast: Esperábase un fallu, pero nun hebo dengún

en: Error %d was expected but %d given
ast: Esperábase un fallu %d pero nun hebo el %d

en: Error not expected but one was returned: %s
ast: Nun s'esperaba un fallu, pero devolvióse un: %s

en: x value was %d, %d was expected
ast: el valor x yera %d, esperábase %d

en: y value was %d, %d was expected
ast: el valor y yera %d, esperábase %d

en: %d coordinate expressions parsed in %g seconds (%g seconds average)
ast: %d espresiones de coordenaes interpretaes en %g segundos (%g segundos de media)
