Metacity 2.3.x - en to ms translation catalogue (139 entries)

en: Navigation
ms: Navigasi

en: Move window to workspace 1
ms: Alih tetingkap ke ruang kerja 1

en: Move window to workspace 2
ms: Alih tetingkap ke ruang kerja 2

en: Move window to workspace 3
ms: Alih tetingkap ke ruang kerja 3

en: Move window to workspace 4
ms: Alih tetingkap ke ruang kerja 4

en: Move window to last workspace
ms: Alih tetingkap ke ruang kerja terakhir

en: Move window one workspace up
ms: Alih tetingkap satu ruang kerja ke atas

en: Move window one workspace down
ms: Alih tetingkap satu ruang kerja ke bawah

en: Move window one monitor to the left
ms: Alih tetingkap satu monitor sebelah kiri

en: Move window one monitor to the right
ms: Alih tetingkap satu monitor sebelah kanan

en: Move window one monitor up
ms: Alih tetingkap satu monitor sebelah atas

en: Move window one monitor down
ms: Alih tetingkap satu monitor sebelah bawah

en: Switch applications
ms: Alih aplikasi

en: Switch to previous application
ms: Beralih ke aplikasi terdahulu

en: Switch windows
ms: Alih tetingkap

en: Switch to previous window
ms: Beralioh ke tetingkap terdahulu

en: Switch windows of an application
ms: Alih tetingkap sesebuah aplikasi

en: Switch to previous window of an application
ms: Beralih ke tetingkap terdahulu bagi sesebuah aplikasi

en: Switch system controls
ms: Alih kawalan sistem

en: Switch to previous system control
ms: Beralih ke kawalan sistem terdahulu

en: Switch windows directly
ms: Alih tetingkap secara terus

en: Switch directly to previous window
ms: Beralih terus ke tetingkap terdahulu

en: Switch windows of an app directly
ms: Alih tetingkap satu aplikasi secara terus

en: Switch directly to previous window of an app
ms: Beralih terus ke tetingkap terdahulu sesebuah aplikasi

en: Switch system controls directly
ms: Alih kawalan sistem secara terus

en: Switch directly to previous system control
ms: Beralih terus ke kawalan sistem terdahulu

en: Hide all normal windows
ms: Sembunyi semua tetingkap biasa

en: Switch to workspace 1
ms: Beralih ke ruang kerja 1

en: Switch to workspace 2
ms: Beralih ke ruang kerja 2

en: Switch to workspace 3
ms: Beralih ke ruang kerja 3

en: Switch to workspace 4
ms: Beralih ke ruang kerja 4

en: Switch to last workspace
ms: Beralih ke ruang kerja terakhir

en: Move to workspace above
ms: Alih ke ruang kerja sebelah atas

en: Move to workspace below
ms: Alih ke ruang kerja sebelah bawah

en: System
ms: Sistem

en: Show the run command prompt
ms: Tunjuk bisikan jalan perintah

en: Show the activities overview
ms: Tunjuk selayang pandang aktiviti

en: Restore the keyboard shortcuts
ms: Pulih pintasan papan kekunci

en: Windows
ms: Tetingkap

en: Activate the window menu
ms: Aktifkan menu tetingkap

en: Toggle fullscreen mode
ms: Togol mod skrin penuh

en: Toggle maximization state
ms: Togol keadaan maksimum

en: Maximize window
ms: Maksimum tetingkap

en: Restore window
ms: Pulih tetingkap

en: Close window
ms: Tutup tetingkap

en: Hide window
ms: Sembunyi tetingkap

en: Move window
ms: Gerak tetingkap

en: Resize window
ms: Saiz semula tetingkap

en: Toggle window on all workspaces or one
ms: Togol tetingkap pada semua ruang kerja atau satu

en: Raise window if covered, otherwise lower it
ms: Naikkan tetingkap jika diliputi, jika tidak turunkannya

en: Raise window above other windows
ms: Naikkan tetingkap di atas tetingkap lain

en: Lower window below other windows
ms: Rendahkan tetingkap di bawah tetingkap lain

en: Maximize window vertically
ms: Maksimumkan tetingkap secara menegak

en: Maximize window horizontally
ms: Maksimumkan tetingkap secara mengufuk

en: View split on left
ms: Pisah pandangan di sebelah kiri

en: View split on right
ms: Pisah pandangan di sebelah kanan

en: Modifier to use for extended window management operations
ms: Penerang yang digunakan untuk operasi pengurusan tetingkap lanjutan

en: This key will initiate the “overlay”, which is a combination window overview and application launching system. The default is intended to be the “Windows key” on PC hardware. It’s expected that this binding either the default or set to the empty string.
ms: Kunci ini mengawalkan "overlay", iaitu satu gabungan selayang pandang tetingkap dan sistem pelancaran aplikasi. Lalai dikhususkan pada "Windows key" iaitu perkakasan PC. Dijangkakan pengikatan ini sama ada lalai atau ditetapkan pada rentetan kosong.

en: Attach modal dialogs
ms: Lampir dialog modal

en: When true, instead of having independent titlebars, modal dialogs appear attached to the titlebar of the parent window and are moved together with the parent window.
ms: Jika benar, selain dari mempunyai palang tajuk bebas, dialog modal muncul bersama-sama dengan palang tajuk tetingkap induk dan bergerak bersama-sama dengannya.

en: Enable edge tiling when dropping windows on screen edges
ms: Benarkan penjubinan pinggir ketika melepaskan tetingkap pada pinggir skrin

en: If enabled, dropping windows on vertical screen edges maximizes them vertically and resizes them horizontally to cover half of the available area. Dropping windows on the top screen edge maximizes them completely.
ms: Jika dibenarkan, melepaskan tetingkap pada pinggir skrin menegak dapat memaksimumkannya secara menegak dan saizkan semula mereka secara mengufuk untuk meliputi separuh kawasan yang ada. Melepaskan tetingkap pada pinggir skrin atas pula dapat memaksimumkan sepenuhnya.

en: Workspaces are managed dynamically
ms: Ruang kerja diurus secara dinamik

en: Determines whether workspaces are managed dynamically or whether there’s a static number of workspaces (determined by the num-workspaces key in org.gnome.desktop.wm.preferences).
ms: Tentukan sama ada ruang kerja diurus secara dinamik atau sama ada terdapat bilangan ruang kerja statik (ditentukan oleh kunci num-workspaces key dalam org.gnome.desktop.wm.preferences).

en: Workspaces only on primary
ms: Ruang kerja hanya pada utama

en: Determines whether workspace switching should happen for windows on all monitors or only for windows on the primary monitor.
ms: Tentukan sama ada pertukaran ruang kerja patut berlaku untuk tetingkap pada semua monitor atau hanya untuk tetingkap pada monitor utama.

en: No tab popup
ms: Tiada tab timbul

en: Determines whether the use of popup and highlight frame should be disabled for window cycling.
ms: Tentukan sama ada pengguna timbul dan bingkai sorot patut dilumpuhkan untuk kitaran tetingkap.

en: Delay focus changes until the pointer stops moving
ms: Lengah perubahan fokus sehinggalah penuding berhenti gerak

en: If set to true, and the focus mode is either “sloppy” or “mouse” then the focus will not be changed immediately when entering a window, but only after the pointer stops moving.
ms: Jika ditetapkan pada benar, dan mod fokus sama ada sloppy” atau “mouse” maka fokus tidak berubah serta-merta ketika memasuki tetingkap, tetapi selepas penuding berhenti gerak.

en: Draggable border width
ms: Lebar sempadan boleh diseret

en: The amount of total draggable borders. If the theme’s visible borders are not enough, invisible borders will be added to meet this value.
ms: Amaun jumlah sempadan boleh diseret. Jika sempadan tampak tema tidak mencukupi, sempadan halimunan akan ditambah untuk memenuhi nilai ini.

en: Auto maximize nearly monitor sized windows
ms: Auto maksimum tetingkap bersaiz hampir dengan monitor

en: If enabled, new windows that are initially the size of the monitor automatically get maximized.
ms: Jika dibenarkan, tetingkap baharu yang awalnya bersaiz monitor akan dimaksimumkan secara automatik.

en: Place new windows in the center
ms: Letak tetingkap baharu di tengah-tengah

en: When true, the new windows will always be put in the center of the active screen of the monitor.
ms: Jika benar, tetingkap baharu akan sentiasa berada ditengah-tengah skrin aktif monitor.

en: Enable experimental features
ms: Benarkan fitur-fitur eksperimental

en: To enable experimental features, add the feature keyword to the list. Whether the feature requires restarting the compositor depends on the given feature. Any experimental feature is not required to still be available, or configurable. Don’t expect adding anything in this setting to be future proof. Currently possible keywords: • “scale-monitor-framebuffer” — makes mutter default to layout logical monitors in a logical pixel coordinate space, while scaling monitor framebuffers instead of window content, to manage HiDPI monitors. Does not require a restart. • “rt-scheduler” — makes mutter request a low priority real-time scheduling. The executable or user must have CAP_SYS_NICE. Requires a restart. • “autostart-xwayland” — initializes Xwayland lazily if there are X11 clients. Requires restart.
ms: Untuk membenarkan fitur-fitur eksperimental, tambah kata kunci fitur pada senarai. Sama ada fitur perlu memulakan semula penggubah adalah bergantung pada fitur yang diberi. Mana-mana fitur eksperimental tidak diperlukan untuk tersedia, atau boleh dikonfigur. Jangan jangka dapat menambah apa-apa dalam tetapan ini sebagai penambahbaikan akan datang. Kata kunci mungkin buat masa ini: • “scale-monitor-framebuffer” — jadikan mutter lalai pada monitor logikal bentangan dalam ruang koordinat piksel logikal, ketika mengskalakan framebuffers monitor selain dari kandungan tetingkap, untuk mengurus monitor HiDPI. Tidak perlu mula semula. • “rt-scheduler” — menjadikan mutter pinta satu penjadualan masa-nyata berprioriti-rendah. Boleh laku atau pengguna mesti ada CAP_SYS_NICE. Perlukan mula semula. • “autostart-xwayland” — mengawalkan Xwayland secara malas jika terdapat klien X11. Perlu mula semula.

en: Modifier to use to locate the pointer
ms: Penerang digunakan untuk mencari penuding

en: This key will initiate the “locate pointer” action.
ms: Kunci ini akan mengawalkan tindakan “locate pointer”.

en: Select window from tab popup
ms: Pilih tetingkap dari timbul tab

en: Cancel tab popup
ms: Batal timbul tab

en: Switch monitor configurations
ms: Alih konfigurasi monitor

en: Rotates the built-in monitor configuration
ms: Putarkan konfigurasi monitor terbina-dalam

en: Switch to VT 1
ms: Beralih ke VT 1

en: Switch to VT 2
ms: Beralih ke VT 2

en: Switch to VT 3
ms: Beralih ke VT 3

en: Switch to VT 4
ms: Beralih ke VT 4

en: Switch to VT 5
ms: Beralih ke VT 5

en: Switch to VT 6
ms: Beralih ke VT 6

en: Switch to VT 7
ms: Beralih ke VT 7

en: Switch to VT 8
ms: Beralih ke VT 8

en: Switch to VT 9
ms: Beralih ke VT 9

en: Switch to VT 10
ms: Beralih ke VT 10

en: Switch to VT 11
ms: Beralih ke VT 11

en: Switch to VT 12
ms: Beralih ke VT 12

en: Re-enable shortcuts
ms: Benarkan-semula pintasan

en: Allow X11 grabs to lock keyboard focus with Xwayland
ms: Benarkan cekau X11 untuk mengunci fokus papan kekunci dengan Xwayland

en: Allow all keyboard events to be routed to X11 “override redirect” windows with a grab when running in Xwayland. This option is to support X11 clients which map an “override redirect” window (which do not receive keyboard focus) and issue a keyboard grab to force all keyboard events to that window. This option is seldom used and has no effect on regular X11 windows which can receive keyboard focus under normal circumstances. For a X11 grab to be taken into account under Wayland, the client must also either send a specific X11 ClientMessage to the root window or be among the applications white-listed in key “xwayland-grab-access-rules”.
ms: Benarkan semua peristiwa papan kekunci dihala ke tetingkap X11 “override redirect” dengan satu cekau ketika dijalankan dalam Xwayland. Pilihan ini adalah untuk menyokong klien X11 yang memetakan tetingkap “override redirect” (yang tidak menerima fokus papan kekunci) dan mengeluarkan satu cekau papan kekunci untuk paksa semua peristiwa papan kekunci pada tetingkap tersebut. Pilihan ini jarang digunakan dan tiada kesan pada tetingkap X11 biasa yang dapat menerima fokus papan kekunci di bawah situasi biasa. Untuk satu cekau X11 yang diambil kira di bawah Wayland, klien juga mesti hantar sama ada satu Mesej Klien X11 khusus pada tetingkap root atau berada dalam aplikasi tersenarai-putih di dalam kunci “xwayland-grab-access-rules”.

en: Xwayland applications allowed to issue keyboard grabs
ms: Aplikasi Xwayland dibenarkan membuat cekau papan kekunci

en: List the resource names or resource class of X11 windows either allowed or not allowed to issue X11 keyboard grabs under Xwayland. The resource name or resource class of a given X11 window can be obtained using the command “xprop WM_CLASS”. Wildcards “*” and jokers “?” in the values are supported. Values starting with “!” are blacklisted, which has precedence over the whitelist, to revoke applications from the default system list. The default system list includes the following applications: “@XWAYLAND_GRAB_DEFAULT_ACCESS_RULES@” Users can break an existing grab by using the specific keyboard shortcut defined by the keybinding key “restore-shortcuts”.
ms: Senaraikan nama sumber atau kelas sumber bagi tetingkap X11 sama ada dibenarkan atau tidak untuk mengeluarkan cekau papan kekunci X11 di bawah Xwayland. Nama sumber atau kelassumber bagi tetingkap X11 yang diberi boleh diperoleh menggunakan perintah WM_CLASS”. Kad liar “*” dan joker “?” di dalam nilai adalah disokong. Nilai-nilai yang bermula dengan tanda “!” adalah disenarai-hitam, yang mendahului senarai putih, untuk membatalkan aplikasi-aplikasi daripada senarai sistem lalai. Senarai sistem lalai termasuklah aplikasi-aplikasi berikut: “@XWAYLAND_GRAB_DEFAULT_ACCESS_RULES@” Pengguna boleh hentikan cekau sedia ada dengan menggunakan pintasan papan kekuci khusus seperti yang ditakrif oleh kunci pengikatan kekunci “restore-shortcuts”.

note: TRANSLATORS: This string refers to a button that switches between * different modes.
en: Mode Switch (Group %d)
ms: Suis Mod (Kumpulan %d)

note: TRANSLATORS: This string refers to an action, cycles drawing tablets' * mapping through the available outputs.
en: Switch monitor
ms: Alih monitor

en: Show on-screen help
ms: Tunjuk bantuan atas-skrin

en: Built-in display
ms: Paparan terbina-dalam

en: Unknown
ms: Tidak diketahui

en: Unknown Display
ms: Paparan Tidak Diketahui

note: Translators: this string will appear in Sysprof
en: Compositor
ms: Penggubah

note: This probably means that a non-WM compositor like xcompmgr is running; * we have no way to get it to exit
en: Another compositing manager is already running on screen %i on display “%s”.
ms: Ada pengurus penggubahan lain sudah berjalan di skrin  %i pada paparan "%s".

en: Bell event
ms: Peristiwa loceng

en: Disable connection to session manager
ms: Lumpuhkan sambungan ke pengurus sesi

en: Replace the running window manager
ms: Gantikan pengurus tetingkap yang berjalan

en: Specify session management ID
ms: Nyatakan ID pengurusan sesi

en: X Display to use
ms: Paparan X yang digunakan

en: Initialize session from savefile
ms: Awalkan sesi dari fail simpan

en: Make X calls synchronous
ms: Buat panggilan X segerak

en: Run as a wayland compositor
ms: Jalankan sebagai penggubah wayland

en: Run as a nested compositor
ms: Jalankan sebagai penggubah tersarang

en: Run wayland compositor without starting Xwayland
ms: Jalankan penggubah wayland tanpa memulakan Xwayland

en: Run as a full display server, rather than nested
ms: Jalankan sebagai satu pelayan paparan penuh, berbanding tersarang

en: Run with X11 backend
ms: Jalankan dengan bahagian belakang X11

note: Translators: %s is a window title
en: “%s” is not responding.
ms: "%s" tidak bertindak balas.

en: Application is not responding.
ms: Aplikasi tidak bertindak balas.

en: You may choose to wait a short while for it to continue or force the application to quit entirely.
ms: Anda boleh memilih untuk tunggu sebentar supaya dapat diteruskan atau paksa aplikasi ditutup sepenuhnya.

en: _Force Quit
ms: _Paksa keluar

en: _Wait
ms: _Tunggu

en: mutter %s
    Copyright © 2001-%d Havoc Pennington, Red Hat, Inc., and others
    This is free software; see the source for copying conditions.
    There is NO warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
ms: mutter %s
    Hak cipta © 2001-%d Havoc Pennington, Red Hat, Inc., dan lain-lain
    Ini adalah perisian bebas; sila rujuk sumber untuk syarat penyalinan.
    TIADA jaminan; walaupun untuk KEBOLEHDAGANGAN atau KESESUAIAN ATAS APA JUA TUJUAN.

en: Print version
ms: Versi cetak

en: Mutter plugin to use
ms: Pemalam Mutter yang digunakan

en: Workspace %d
ms: Ruang kerja %d

en: Mutter was compiled without support for verbose mode
ms: Mutter telah dikompil tanpa sokongan mod berjela

en: Mode Switch: Mode %d
ms: Suis Mod: Mod %d

en: Display “%s” already has a window manager; try using the --replace option to replace the current window manager.
ms: Paparan "%s" sudah mempunyai satu pengurus tetingkap; cuba guna pilihan --replace untuk menggantikan pengurus tetingkap semasa.

en: Failed to initialize GDK
ms: Gagal mengawalkan GDK

en: Failed to open X Window System display “%s”
ms: Gagal membuka paparan Sistem Window X "%s"

en: Screen %d on display “%s” is invalid
ms: Skrin %d pada paparan "%s" adalah tidak sah

en: Format %s not supported
ms: Format %s tidak disokong

en: These windows do not support “save current setup” and will have to be restarted manually next time you log in.
ms: Tetingkap ini tidak menyokong "simpan persediaan semasa" dan akan dimulakan semula secara manual bila anda mendaftar masuk kelak.

en: %s (on %s)
ms: %s (pada %s)
