metacity 2.12 - en to rw translation catalogue (11 entries)

en: Close Window
rw: Gufunga Idirishya

en: Minimize Window
rw: gira idirishya rito

en: Maximize Window
rw: heza idirishya

note: This is the text that should appear next to menu accelerators * that use the shift key. If the text on this key isn't typically * translated on keyboards used for your language, don't translate * this.
en: Shift
rw: Gusunika

note: This is the text that should appear next to menu accelerators * that use the super key. If the text on this key isn't typically * translated on keyboards used for your language, don't translate * this.
en: Super
rw: hejuru

en: Title
rw: Umutwe

en: Class
rw: ishuri,urwego

en: Border
rw: Imbibi

en: bottom
rw: hasi

en: left
rw: ibumoso

en: right
rw: iburyo
