murano-dashboard VERSION - en to tr_TR translation catalogue (23 entries)

en:  1 capital letter
tr_TR:  1 büyük harf

en:  1 digit
tr_TR:  1 sayı

en:  1 non-capital letter
tr_TR:  1 büyük olmayan harf

en:  1 special character
tr_TR:  1 özel karakter

en:  7 characters
tr_TR:  7 karakter

en: An error occurred. Please try again later.
tr_TR: Bir hata oluştu. Lütfen sonra tekrar deneyin.

en: Cancel
tr_TR: İptal

en: Create
tr_TR: Oluştur

en: Loading
tr_TR: Yükleniyor

en: New
tr_TR: Yeni

en: Passwords do not match
tr_TR: Parolalar eşleşmiyor

en: Show less
tr_TR: Daha az göster

en: Show more
tr_TR: Daha fazla göster

en: There was an error submitting the form. Please try again.
tr_TR: Formu göndermede bir hata oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

en: Unable to edit component metadata.
tr_TR: Bileşen metaverisi düzenlenemedi.

en: Unable to edit environment metadata.
tr_TR: Çevre metaverisi alınamadı.

en: Unable to retrieve component metadata.
tr_TR: Bileşen metaverisi alınamadı.

en: Unable to retrieve environment metadata.
tr_TR: Çevre metaverisi alınamadı.

en: Unable to retrieve the packages.
tr_TR: Paketler alınamadı.

en: Unable to run action.
tr_TR: Eylem çalıştırılamadı.

en: Waiting for a result
tr_TR: Bir sonuç bekleniyor

en: Working
tr_TR: Çalışıyor

en: Your password should have at least
tr_TR: Parolanız en az şunlara sahip olmalı
