Mutt 1.5.18 - en to eu translation catalogue (970 entries)

en: Username at %s:
eu: %s -n erabiltzaile izena:

note: L10N: Prompt for an account password when connecting. %s@%s is user@host
en: Password for %s@%s:
eu: %s@%s-ren pasahitza:

en: Exit
eu: Irten

en: Del
eu: Ezab

en: Undel
eu: Desezabatu

en: Select
eu: Hautatu

note: L10N: localized names of RFC 2369 list operations
en: Help
eu: Laguntza

en: You have no aliases!
eu: Ez duzu aliasik!

en: Aliases
eu: Aliasak

note: L10N: prompt to add a new alias
en: Alias as:
eu: Aliasa sortu:

en: You already have an alias defined with that name!
eu: Izen honekin baduzu ezarritako ezizena bat!

en: Warning: This alias name may not work.  Fix it?
eu: Kontuz: ezizena izen honek ez du funtzionatuko.  Konpondu?

en: Address:
eu: Helbidea:

en: Error: '%s' is a bad IDN.
eu: Errorea: '%s' IDN okerra da.

en: Personal name:
eu: Pertsona izena:

en: [%s = %s] Accept?
eu: [%s = %s] Onartu?

en: Save to file:
eu: Gorde fitxategian:

en: Error seeking in alias file
eu: Errorea ezizen fitxategian bilatzean

en: Error reading alias file
eu: Errorea ezizen fitxategia irakurtzean

en: Alias added.
eu: Ezizena gehiturik.

en: Can't match nametemplate, continue?
eu: Ezin da txantiloi izena aurkitu, jarraitu?

en: Mailcap compose entry requires %%s
eu: Mailcap konposaketa sarrerak hau behar du %%s

en: Error running "%s"!
eu: Errorea "%s" abiarazten!

en: Failure to open file to parse headers.
eu: Huts buruak analizatzeko fitxategia irekitzerakoan.

en: Failure to open file to strip headers.
eu: Huts buruak kentzeko fitxategia irekitzerakoan.

en: Failure to rename file.
eu: Huts fitxategia berrizendatzerakoan.

en: No mailcap compose entry for %s, creating empty file.
eu: %s-rentza ez dago mailcap sorrera sarrerarik, fitxategi hutsa sortzen.

en: Mailcap Edit entry requires %%s
eu: Mailcap edizio sarrerak %%s behar du

en: No mailcap edit entry for %s
eu: Ez dago mailcap edizio sarrerarik %s-rentzat

en: No matching mailcap entry found.  Viewing as text.
eu: Ez da pareko mailcap sarrerarik aurkitu.  Testu bezala bistarazten.

en: MIME type not defined.  Cannot view attachment.
eu: MIME mota ezarri gabe.  Ezin da gehigarria erakutsi.

en: Cannot create filter
eu: Ezin da iragazkia sortu

en: Can't create filter
eu: Ezin da iragazkia sortu

en: Write fault!
eu: Idaztean huts!

en: I don't know how to print that!
eu: Ez dakit non inprimatu hau!

note: L10N: %s is a directory.  Mutt is looking for a directory it needs for some reason (e.g. autocrypt, header cache, bcache), but it doesn't exist.  The prompt is asking whether to create the directory
en: %s does not exist. Create it?
eu: %s ez da existitzen. Sortu?

note: L10N: mkdir() on the directory %s failed.  The second %s is the error message returned by libc
en: Can't create %s: %s.
eu: Ezin da %s sortu: %s.

note: L10N: Autocrypt Account Menu Help line: delete account
en: Delete
eu: Ezabatu

en: error creating gpgme context: %s
eu: errorea gpgme ingurunea sortzean: %s

en: Chdir
eu: Karpetara joan:

en: Mask
eu: Maskara

en: %s is not a directory.
eu: %s ez da karpeta bat.

en: Mailboxes [%d]
eu: Postakutxak [%d]

en: Subscribed [%s], File mask: %s
eu: Harpidedun [%s], Fitxategi maskara: %s

en: Directory [%s], File mask: %s
eu: Karpeta [%s], Fitxategi maskara: %s

en: Can't attach a directory!
eu: Ezin da karpeta bat gehitu!

en: No files match the file mask
eu: Ez da fitxategi maskara araberako fitxategirik aurkitu

en: Create is only supported for IMAP mailboxes
eu: "Create" IMAP posta kutxek bakarrik onartzen dute

en: Rename is only supported for IMAP mailboxes
eu: Berrizendaketa IMAP postakutxentzat bakarrik onartzen da

en: Delete is only supported for IMAP mailboxes
eu: "Delete" IMAP posta kutxek bakarrik onartzen dute

en: Cannot delete root folder
eu: Ezin da erro karpeta ezabatu

en: Really delete mailbox "%s"?
eu: Benetan "%s" postakutxa ezabatu?

en: Mailbox deleted.
eu: Postakutxa ezabatua.

en: Mailbox not deleted.
eu: Postakutxa ez da ezabatu.

en: Chdir to:
eu: Karpetara joan:

en: Error scanning directory.
eu: Errorea karpeta arakatzerakoan.

en: File Mask:
eu: Fitxategi maskara:

en: New file name:
eu: Fitxategi izen berria:

en: Can't view a directory
eu: Ezin da karpeta ikusi

en: Error trying to view file
eu: Errorea fitxategia ikusten saiatzerakoan

en: too few arguments
eu: argumentu gutxiegi

en: New mail in
eu: Posta berria

en: %s: color not supported by term
eu: %s: kolorea ez du terminalak onartzen

en: %s: no such color
eu: %s: ez da kolorea aurkitu

en: %s: no such object
eu: %s: ez da objektua aurkitu

en: %s: too few arguments
eu: %s: argumentu gutxiegi

en: Missing arguments.
eu: Ez dira argumentuak aurkitzen.

en: color: too few arguments
eu: kolorea:argumentu gutxiegi

en: mono: too few arguments
eu: mono: argumentu gutxiegi

en: %s: no such attribute
eu: %s: ez da atributua aurkitu

en: too many arguments
eu: argumentu gehiegi

en: default colors not supported
eu: lehenetsitako kolorea ez da onartzen

en: Could not create temporary file!
eu: Ezin da behin-behineko fitxategia sortu!

en: Cannot create display filter
eu: Ezin da bistaratze iragazkia sortu

en: Could not copy message
eu: Ezin da mezurik kopiatu

en: S/MIME signature successfully verified.
eu: S/MIME sinadura arrakastatsuki egiaztaturik.

en: S/MIME certificate owner does not match sender.
eu: S/MIME ziurtagiriaren jabea ez da mezua bidali duena.

en: Warning: Part of this message has not been signed.
eu: Abisua -.Mezu honen zati bat ezin izan da sinatu.

en: S/MIME signature could NOT be verified.
eu: S/MIME sinadura EZIN da egiaztatu.

en: PGP signature successfully verified.
eu: PGP sinadura arrakastatsuki egiaztaturik.

en: PGP signature could NOT be verified.
eu: PGP sinadura EZIN da egiaztatu.

en: Command:
eu: Komandoa:

en: Bounce message to:
eu: Mezuak hona errebotatu:

en: Bounce tagged messages to:
eu: Markatutako mezuak hona errebotatu:

en: Error parsing address!
eu: Errorea helbidea analizatzean!

en: Bad IDN: '%s'
eu: IDN Okerra: '%s'

en: Bounce message to %s
eu: Mezua %s-ra errebotatu

en: Bounce messages to %s
eu: Mezuak %s-ra errebotatu

en: Message not bounced.
eu: Mezua ez da errebotatu.

en: Messages not bounced.
eu: Mezuak ez dira errebotatu.

en: Message bounced.
eu: Mezua errebotaturik.

en: Messages bounced.
eu: Mezuak errebotaturik.

en: Can't create filter process
eu: Ezin da iragazki prozesua sortu

en: Pipe to command:
eu: Komandora hodia egin:

en: No printing command has been defined.
eu: Ez da inprimatze komandorik ezarri.

en: Print message?
eu: Mezua inprimatu?

en: Print tagged messages?
eu: Markatutako mezuak inprimatu?

en: Message printed
eu: Mezua inprimaturik

en: Messages printed
eu: Mezuak inprimaturik

en: Message could not be printed
eu: Ezin da mezua inprimatu

en: Messages could not be printed
eu: Ezin dira mezuak inprimatu

en: Shell command:
eu: Shell komandoa:

en: Decode-save%s to mailbox
eu: Deskodifikatu-gorde%s postakutxan

en: Decode-copy%s to mailbox
eu: Deskodifikatu-kopiatu%s postakutxan

en: Decrypt-save%s to mailbox
eu: Desenkriptatu-gorde%s postakutxan

en: Decrypt-copy%s to mailbox
eu: Desenkriptatu-kopiatu%s postakutxan

en: Save%s to mailbox
eu: %s posta-kutxan gorde

en: Copy%s to mailbox
eu: %s posta-kutxan kopiatu

en:  tagged
eu:  markatua

en: Copying to %s...
eu: Hona kopiatzen %s...

en: Convert to %s upon sending?
eu: Bidali aurretik %s-ra bihurtu?

en: Content-Type changed to %s.
eu: Eduki mota %s-ra aldatzen.

en: Character set changed to %s; %s.
eu: Karaktere ezarpena %s-ra aldaturik: %s.

en: not converting
eu: ez da bihurtzen

en: converting
eu: bihurtzen

en: There are no attachments.
eu: Ez dago gehigarririk.

note: L10N: * This string is used by the compose menu. * Since it is hidden by default, it does not increase the * indentation of other compose menu fields.  However, if possible, * it should not be longer than the other compose menu fields. * * Since it shares the row with "Encrypt with:", it should not 
en: Sign as:
eu: Honela sinatu:

en: Send
eu: Bidali

en: Abort
eu: Ezeztatu

en: Attach file
eu: Fitxategia gehitu

en: Descrip
eu: Deskrib

en: Sign, Encrypt
eu: Sinatu, Enkriptatu

en: Encrypt
eu: Enkriptatu

en: Sign
eu: Sinatu

en: <default>
eu: <lehenetsia>

en: Encrypt with:
eu: Honekin enkriptatu:

en: -- Attachments
eu: -- Gehigarriak

en: Warning: '%s' is a bad IDN.
eu: Kontuz: '%s' IDN okerra da.

en: You may not delete the only attachment.
eu: Ezin duzu gehigarri bakarra ezabatu.

en: You are on the last entry.
eu: Azkenengo sarreran zaude.

en: You are on the first entry.
eu: Lehenengo sarreran zaude.

en: Bad IDN in "%s": '%s'
eu: IDN okerra "%s"-n: '%s'

en: Attaching selected files...
eu: Aukeratutako fitxategia gehitzen...

en: Unable to attach %s!
eu: Ezin da %s gehitu!

en: Open mailbox to attach message from
eu: Bertatik mezu bat gehitzeko postakutxa ireki

en: No messages in that folder.
eu: Ez dago mezurik karpeta honetan.

en: Tag the messages you want to attach!
eu: Gehitu nahi dituzun mezuak markatu!

en: Unable to attach!
eu: Ezin da gehitu!

en: Recoding only affects text attachments.
eu: Gordetzeak mezu gehigarriei bakarrik eragiten die.

en: The current attachment won't be converted.
eu: Gehigarri hau ezin da bihurtu.

en: The current attachment will be converted.
eu: Gehigarri hau bihurtua izango da.

en: Invalid encoding.
eu: Kodifikazio baliogabea.

en: Save a copy of this message?
eu: Mezu honen kopia gorde?

en: Rename to:
eu: Honetara berrizendatu:

note: L10N: "stat" is a system call. Do "man 2 stat" for more information.
en: Can't stat %s: %s
eu: Ezin egiaztatu %s egoera: %s

en: New file:
eu: Fitxategi berria:

en: Content-Type is of the form base/sub
eu: Eduki-mota base/sub modukoa da

en: Unknown Content-Type %s
eu: %s eduki mota ezezaguna

en: Can't create file %s
eu: Ezin da %s fitxategia sortu

note: L10N: This phrase is a modified quote originally from Cool Hand Luke, intended to be somewhat humorous.
en: What we have here is a failure to make an attachment
eu: Hemen duguna gehigarria sortzerakoan huts bat da

en: Postpone this message?
eu: Mezu hau atzeratu?

en: Write message to mailbox
eu: Mezuak postakutxan gorde

en: Writing message to %s ...
eu: Mezuak %s-n gordetzen ...

en: Message written.
eu: Mezua idazten.

en: S/MIME already selected. Clear & continue ?
eu: S/MIME dagoeneko aukeraturik. Garbitu era jarraitu ?

en: PGP already selected. Clear & continue ?
eu: PGP dagoeneko aukeraturik. Garbitu eta jarraitu ?

en: Unable to lock mailbox!
eu: Ezin da postakutxa blokeatu!

en: Error. Preserving temporary file: %s
eu: Errorea. Behin behineko fitxategi gordetzen: %s

en:  (current time: %c)
eu:  (uneko ordua:%c)

en: [-- %s output follows%s --]
eu: [-- %s irteera jarraian%s --]

en: Passphrase(s) forgotten.
eu: Pasahitza(k) ahazturik.

en: Invoking PGP...
eu: PGP deitzen...

en: Message can't be sent inline.  Revert to using PGP/MIME?
eu: Mezua ezin da erantsia bidali.  PGP/MIME erabiltzea itzuli?

en: Mail not sent.
eu: Eposta ez da bidali.

en: S/MIME messages with no hints on content are unsupported.
eu: S/MIME mezuak ez dira onartzen edukian gomendiorik ez badute.

en: Trying to extract PGP keys...
eu: PGP-gakoak ateratzen saiatzen...

en: Trying to extract S/MIME certificates...
eu: S/MIME ziurtagiria ateratzen saiatzen...

en: [-- Error: Unknown multipart/signed protocol %s! --]
eu: [-- Errorea: zatianitz/sinatutako protokolo ezezaguna %s! --]

en: [-- Warning: We can't verify %s/%s signatures. --]
eu: [-- Kontuz: Ezin dira %s/%s sinadurak egiaztatu. --]

en: [-- The following data is signed --]
eu: [-- Hurrengo datuak sinaturik daude --]

en: [-- Warning: Can't find any signatures. --]
eu: [-- Kontuz: Ez da sinadurarik aurkitu. --]

en: 
    [-- End of signed data --]
eu: 
    [-- Sinatutako datuen amaiera --]

en: "crypt_use_gpgme" set but not built with GPGME support.
eu: "crypt_use_gpgme" ezarria bina ez dago GPGME onarpenik.

en: Invoking S/MIME...
eu: S/MIME deitzen...

en: error enabling CMS protocol: %s
eu: errorea CMS protokoloa gaitzerakoan: %s

en: error creating gpgme data object: %s
eu: errorea gpgme datu objektua sortzerakoan: %s

en: error allocating data object: %s
eu: errorea datu objektua esleitzerakoan: %s

en: error rewinding data object: %s
eu: errorea datu objektua atzera eraman: %s

en: error reading data object: %s
eu: errorea datu objektua irakurtzerakoan: %s

en: Can't create temporary file
eu: Ezin da behin-behineko fitxategia sortu

en: error adding recipient `%s': %s
eu: errorea `%s' hartzailea gehitzerakoan: %s

en: secret key `%s' not found: %s
eu: ez da `%s' gako sekretua aurkitu: %s

en: ambiguous specification of secret key `%s'
eu: `%s' gako sekretu espezifikazio anbiguoa

en: error setting secret key `%s': %s
eu: errorea`%s' gako sekretua ezartzerakoan: %s

en: error setting PKA signature notation: %s
eu: errorea PKA sinadura notazioa ezartzean: %s

en: error encrypting data: %s
eu: errorea datuak enkriptatzerakoan: %s

en: error signing data: %s
eu: errorea datuak sinatzerakoan: %s

en: Warning: One of the keys has been revoked
eu: Abisua: Gakoetako bat errebokatua izan da

en: Warning: The key used to create the signature expired at:
eu: Abisua: sinadura sortzeko erabilitako gakoa iraungitze data:

en: Warning: At least one certification key has expired
eu: Abisua: Ziurtagiri bat behintzat iraungi egin da

en: Warning: The signature expired at:
eu: Abisua: Sinadura iraungitze data:

en: Can't verify due to a missing key or certificate
eu: Ezin da egiaztatu gakoa edo ziurtagiria falta delako

en: The CRL is not available
eu: CRL ez da erabilgarri

en: Available CRL is too old
eu: CRL erabilgarria zaharregia da

en: A policy requirement was not met
eu: Politika behar bat ez da aurkitu

en: A system error occurred
eu: Sistema errore bat gertatu da

en: WARNING: PKA entry does not match signer's address:
eu: KONTUAZ: PKA sarrera ez da sinatzaile helbidearen berdina:

en: PKA verified signer's address is:
eu: PKA egiaztaturiko sinatzaile helbidea:

en: Fingerprint:
eu: Hatz-marka:

en: WARNING: We have NO indication whether the key belongs to the person named as shown above
eu: KONTUZ: EZ dugu ezagutzarik gakoa behean agertzen den pertsonarena dela frogatzen duenik

en: WARNING: The key does NOT BELONG to the person named as shown above
eu: ABISUA: Gakoa ez da aurrerantzean behean agertzen den pertsonarena

en: WARNING: It is NOT certain that the key belongs to the person named as shown above
eu: ABISUA: Ez da egia gakoa aurrerantzean behean agertzen den pertsonarena dela

en: [-- Begin signature information --]
eu: [-- Sinadura argibide hasiera --]

en: Error: verification failed: %s
eu: Errorea: huts egiaztatzerakoan: %s

en: *** Begin Notation (signature by: %s) ***
eu: *** Hasiera idazkera (sinadura: %s) ***

en: *** End Notation ***
eu: *** Amaiera idazkera ***

en: [-- End signature information --]
eu: [-- Sinadura argibide amaiera --]

en: [-- Error: decryption failed: %s --]
eu: [-- Errorea: desenkriptatzerakoan huts: %s --]

en: Error: decryption/verification failed: %s
eu: Errorea: desenkriptazio/egiaztapenak huts egin du: %s

en: Error: copy data failed
eu: Errorea: huts datuak kopiatzerakoan

en: [-- BEGIN PGP MESSAGE --]
eu: [-- PGP MEZU HASIERA --]

en: [-- BEGIN PGP PUBLIC KEY BLOCK --]
eu: [-- PGP PUBLIKO GAKO BLOKE HASIERA --]

en: [-- BEGIN PGP SIGNED MESSAGE --]
eu: [-- PGP SINATUTAKO MEZUAREN HASIERA --]

en: [-- END PGP MESSAGE --]
eu: [-- PGP MEZU BUKAERA--]

en: [-- END PGP PUBLIC KEY BLOCK --]
eu: [-- PGP PUBLIKO GAKO BLOKE AMAIERA --]

en: [-- END PGP SIGNED MESSAGE --]
eu: [-- PGP SINATUTAKO MEZU BUKAERA --]

en: [-- Error: could not find beginning of PGP message! --]
eu: [-- Errorea: ezin da PGP mezuaren hasiera aurkitu! --]

en: [-- Error: could not create temporary file! --]
eu: [-- Errorea: ezin da behin-behineko fitxategi sortu! --]

en: [-- The following data is PGP/MIME signed and encrypted --]
eu: [-- Hurrengo datuak PGP/MIME bidez sinatu eta enkriptaturik daude --]

en: [-- The following data is PGP/MIME encrypted --]
eu: [-- Hurrengo datuak PGP/MIME bidez enkriptaturik daude --]

en: [-- End of PGP/MIME signed and encrypted data --]
eu: [-- PGP/MIME bidez sinatu eta enkriptaturiko datuen amaiera --]

en: [-- End of PGP/MIME encrypted data --]
eu: [-- PGP/MIME bidez enkriptaturiko datuen amaiera --]

en: PGP message successfully decrypted.
eu: PGP mezua arrakastatsuki desenkriptatu da.

en: [-- The following data is S/MIME signed --]
eu: [-- hurrengo datuak S/MIME bidez sinaturik daude --]

en: [-- The following data is S/MIME encrypted --]
eu: [-- hurrengo datuak S/MIME bidez enkriptaturik daude --]

en: [-- End of S/MIME signed data --]
eu: [-- S/MIME bidez sinaturiko datuen amaiera --]

en: [-- End of S/MIME encrypted data --]
eu: [-- S/MIME bidez enkriptaturiko datuen amaiera --]

en: [Can't display this user ID (unknown encoding)]
eu: [Ezin da erabiltzaile ID hau bistarazi (kodeketa ezezaguna)]

en: [Can't display this user ID (invalid encoding)]
eu: [Ezin da erabiltzaile ID hau bistarazi (kodeketa baliogabea)]

en: [Can't display this user ID (invalid DN)]
eu: [Ezin da erabiltzaile ID hau bistarazi (DN baliogabea)]

note: L10N: comes after the Name or aka if the key is invalid L10N: describes a subkey
en: [Invalid]
eu: [Baliogabea]

note: L10N: value in Key Usage: field
en: encryption
eu: enkriptazioa

note: L10N: value in Key Usage: field
en: signing
eu: sinatzen

note: L10N: value in Key Usage: field
en: certification
eu: ziurtapena

note: L10N: describes a subkey
en: [Revoked]
eu: [Indargabetua]

note: L10N: describes a subkey
en: [Expired]
eu: [Iraungia]

note: L10N: describes a subkey
en: [Disabled]
eu: [Desgaitua]

en: Collecting data...
eu: Datuak batzen...

en: Error finding issuer key: %s
eu: Errorea jaulkitzaile gakoa bilatzean: %s

en: Key ID: 0x%s
eu: Gako IDa: 0x%s

en: gpgme_op_keylist_start failed: %s
eu: gpgme_op_keylist_start hutsa: %s

en: gpgme_op_keylist_next failed: %s
eu: gpgme_op_keylist_next hutsa: %s

en: All matching keys are marked expired/revoked.
eu: Pareko gako guztiak iraungita/errebokatua bezala markaturik daude.

en: Exit
eu: Irten

en: Select
eu: Aukeratu

en: Check key
eu: Gakoa egiaztatu

en: PGP and S/MIME keys matching
eu: PGP eta S/MIME gako parekatzea

en: PGP keys matching
eu: PGP gako parekatzea

en: S/MIME keys matching
eu: S/MIME gako parekatzea

en: keys matching
eu: gako parekatzea

en: This key can't be used: expired/disabled/revoked.
eu: Gako hau ezin da erabili: iraungita/desgaitua/errebokatuta.

en: ID is expired/disabled/revoked.
eu: ID-a denboraz kanpo/ezgaitua/ukatua dago.

en: ID has undefined validity.
eu: ID-ak mugagabeko balioa du.

en: ID is not valid.
eu: ID-a ez da baliozkoa.

en: ID is only marginally valid.
eu: ID bakarrik marginalki erabilgarria da.

en: %s Do you really want to use the key?
eu: %sZihur zaude gakoa erabili nahi duzula?

en: Looking for keys matching "%s"...
eu: "%s" duten gakoen bila...

en: Use keyID = "%s" for %s?
eu: ID-gakoa="%s" %s-rako erabili?

en: Enter keyID for %s:
eu: %s-rako ID-gakoa sartu:

en: Please enter the key ID:
eu: Mesedez sar ezazu gako-ID-a:

en: esabpfc
eu: esabpfg

en: esabmfc
eu: esabmfg

en: Failed to verify sender
eu: Huts bidaltzailea egiaztatzerakoan

en: Failed to figure out sender
eu: Ezin izan da biltzailea atzeman

en: yes
eu: bai

en: no
eu: ez

en: Exit Mutt?
eu: Mutt utzi?

en: unknown error
eu: errore ezezaguna

en: Press any key to continue...
eu: Edozein tekla jo jarraitzeko...

en:  ('?' for list):
eu:  (? zerrendarako):

en: No mailbox is open.
eu: Ez da postakutxarik irekirik.

en: There are no messages.
eu: Ez daude mezurik.

en: Mailbox is read-only.
eu: Irakurketa soileko posta-kutxa.

en: Function not permitted in attach-message mode.
eu: Mezu-gehitze moduan baimenik gabeko funtzioa.

en: No visible messages.
eu: Ez dago ikus daitekeen mezurik.

en: Cannot toggle write on a readonly mailbox!
eu: Ezin da idazgarritasuna aldatu idaztezina den postakutxa batetan!

en: Changes to folder will be written on folder exit.
eu: Posta-kutxaren aldaketa bertatik irtetean gordeak izango dira.

en: Changes to folder will not be written.
eu: Karpetako aldaketak ezin dira gorde.

en: Quit
eu: Irten

en: Save
eu: Gorde

en: Mail
eu: Posta

en: Reply
eu: Erantzun

en: Group
eu: Taldea

en: Mailbox was externally modified.  Flags may be wrong.
eu: Posta-kutxa kanpoaldetik aldaturik.  Banderak gaizki egon litezke.

en: New mail in this mailbox.
eu: Eposta berria posta-kutxa honetan.

en: Mailbox was externally modified.
eu: Postakutxa kanpokoaldetik aldatua.

en: No tagged messages.
eu: Ez dago mezu markaturik.

en: Nothing to do.
eu: Ez dago ezer egiterik.

en: Jump to message:
eu: Mezura salto egin:

en: Argument must be a message number.
eu: Argumentua mezu zenbaki bat izan behar da.

en: That message is not visible.
eu: Mezu hau ez da ikusgarria.

en: Invalid message number.
eu: Mezu zenbaki okerra.

en: Delete messages matching:
eu: Horrelako mezuak ezabatu:

en: No limit pattern is in effect.
eu: Ez da muga patroirik funtzionamenduan.

note: L10N: ask for a limit to apply
en: Limit: %s
eu: Muga: %s

en: Limit to messages matching:
eu: Hau duten mezuetara mugatu:

en: To view all messages, limit to "all".
eu: Mezu guztiak ikusteko, "dena" bezala mugatu.

en: Quit Mutt?
eu: Mutt Itxi?

en: Tag messages matching:
eu: Horrelako mezuak markatu:

en: Undelete messages matching:
eu: Hau betetzen duten mezua desezabatu:

en: Untag messages matching:
eu: Horrelako mezuen marka ezabatzen:

en: Open mailbox in read-only mode
eu: Postakutxa irakurtzeko bakarrik ireki

en: Open mailbox
eu: Postakutxa ireki

en: No mailboxes have new mail
eu: Ez dago posta berririk duen postakutxarik

en: %s is not a mailbox.
eu: %s ez da postakutxa bat.

en: Exit Mutt without saving?
eu: Mutt gorde gabe itxi?

en: Threading is not enabled.
eu: Hari bihurketa ez dago gaiturik.

en: Thread broken
eu: Haria apurturik

en: No Message-ID: header available to link thread
eu: Ez da Mezu-ID burua jaso harira lotzeko

en: First, please tag a message to be linked here
eu: Lehenengo, markatu mezu bat hemen lotzeko

en: Threads linked
eu: Hariak loturik

en: No thread linked
eu: Hariak ez dira lotu

en: You are on the last message.
eu: Azkenengo mezuan zaude.

en: No undeleted messages.
eu: Ez dago desezabatutako mezurik.

en: You are on the first message.
eu: Lehenengo mezuan zaude.

en: Search wrapped to top.
eu: Bilaketa berriz hasieratik hasi da.

en: Search wrapped to bottom.
eu: Bilaketa berriz amaieratik hasi da.

en: No more threads.
eu: Ez dago hari gehiagorik.

en: You are on the first thread.
eu: Lehenengo harian zaude.

en: Thread contains unread messages.
eu: Irakurgabeko mezuak dituen haria.

en: ~q		write file and quit editor
    ~r file		read a file into the editor
    ~t users	add users to the To: field
    ~u		recall the previous line
    ~v		edit message with the $visual editor
    ~w file		write message to file
    ~x		abort changes and quit editor
    ~?		this message
    .		on a line by itself ends input
eu: ~q		idatzi fitxategia eta editorea itxi
    ~r fitx		irakurri fitxategi bat editorean
    ~t users	gehitu erabiltzaileak Nori: eremuan
    ~u		berriz deitu aurreko lerroa
    ~v		editatu mezua $visual editorearekin
    ~w fitx		idatzi mezu fitxategi batetan
    ~x		baztertu aldaketak eta itxi editorea
    ~?		mezu hau
    .		bakarrik lerro batetan sarrera amaitzen du

en: %d: invalid message number.
eu: %d: mezu zenbaki okerra.

en: (End message with a . on a line by itself)
eu: (Mezua . bakarreko lerro batekin amaitu)

en: No mailbox.
eu: Ez dago postakutxarik.

en: Message contains:
eu: Mezuaren edukia:

note: L10N: This entry is shown AFTER the message content, not IN the middle of the content. So it doesn't mean "(message will continue)" but means "(press any key to continue using mutt)".
en: (continue)
eu: (jarraitu)

en: missing filename.
eu: fitxategi izena ez da aurkitu.

en: No lines in message.
eu: Ez dago lerrorik mezuan.

en: Bad IDN in %s: '%s'
eu: %s-n IDN okerra: '%s'

en: %s: unknown editor command (~? for help)
eu: %s: editore komando ezezaguna (~? laguntzarako)

en: could not create temporary folder: %s
eu: ezin behin-behineko karpeta sortu: %s

en: could not write temporary mail folder: %s
eu: ezin da posta behin-behineko karpetan idatzi: %s

en: could not truncate temporary mail folder: %s
eu: ezin da behin-behineko ePosta karpeta trinkotu: %s

en: Message file is empty!
eu: Mezu fitxategia hutsik dago!

en: Message not modified!
eu: Mezua aldatu gabe!

en: Can't open message file: %s
eu: Ezin da mezu fitxategia ireki: %s

note: L10N: %s is from strerror(errno)
en: Can't append to folder: %s
eu: Ezin karpetan gehitu: %s

en: Set flag
eu: Bandera ezarri

en: Clear flag
eu: Bandera ezabatu

en: [-- Error:  Could not display any parts of Multipart/Alternative! --]
eu: [-- Errorea:  Ezin da Multipart/Alternative zatirik bistarazi! --]

en: [-- Attachment #%d
eu: [-- Gehigarria #%d

en: [-- Type: %s/%s, Encoding: %s, Size: %s --]
eu: [-- Mota: %s/%s, Kodifikazioa: %s, Size: %s --]

en: [-- Autoview using %s --]
eu: [-- Autoerkutsi %s erabiliaz --]

en: Invoking autoview command: %s
eu: Autoikusketarako komandoa deitzen: %s

en: [-- Can't run %s. --]
eu: [-- Ezin da %s abiarazi. --]

en: [-- Autoview stderr of %s --]
eu: [-- Aurreikusi %s-eko stderr --]

en: [-- Error: message/external-body has no access-type parameter --]
eu: [-- Erroreak: mezu/kanpoko edukiak ez du access-type parametrorik --]

en: [-- This %s/%s attachment
eu: [--  %s/%s gehigarri hau

en: (size %s bytes)
eu: (tamaina %s byte)

en: has been deleted --]
eu: ezabatua izan da --]

en: [-- on %s --]
eu: [-- %s-an --]

en: [-- name: %s --]
eu: [-- izena: %s --]

en: [-- This %s/%s attachment is not included, --]
eu: [-- %s/%s gehigarria ez dago gehiturik, --]

en: [-- and the indicated external source has --]
    [-- expired. --]
eu: [-- ezarritako kanpoko jatorria denboraz --]
    [-- kanpo dago. --]

en: [-- and the indicated access-type %s is unsupported --]
eu: [-- eta ezarritako access type %s ez da onartzen --]

en: Unable to open temporary file!
eu: Ezin da behin-behineko fitxategia ireki!

en: Error: multipart/signed has no protocol.
eu: Errorea: zati anitzeko sinadurak ez du protokolorik.

en: [-- %s/%s is unsupported
eu: [-- %s/%s ez da onartzen

en: (use '%s' to view this part)
eu: ('%s' erabili zati hau ikusteko)

en: (need 'view-attachments' bound to key!)
eu: (lotu 'view-attachments' tekla bati!)

en: %s: unable to attach file
eu: %s: ezin gehigarria gehitu

en: ERROR: please report this bug
eu: ERROREA: Mesedez zorri honetaz berri eman

en: <UNKNOWN>
eu: <EZEZAGUNA>

en: 
    Generic bindings:
eu: 
    Lotura orokorrak:

en: 
    Unbound functions:
eu: 
    Loturagabeko funtzioak:

en: Help for %s
eu: %s-rako laguntza

en: Search
eu: Bilatu

en: Bad history file format (line %d)
eu: Okerreko historia fitxategi formatua (%d lerroa)

en: unhook: Can't do unhook * from within a hook.
eu: unhook: Ezin da gantxoaren barnekaldetik desengatxatu.

en: unhook: unknown hook type: %s
eu: unhook: gantxo mota ezezaguna: %s

en: unhook: Can't delete a %s from within a %s.
eu: unhook: Ezin da %s bat ezabatu %s baten barnetik.

en: No authenticators available
eu: Ez da autentifikatzailerik aukeran

en: Authenticating (anonymous)...
eu: Autentifikatzen (anonimoki)...

en: Anonymous authentication failed.
eu: Anonimoki autentifikatzeak huts egin du.

en: Authenticating (CRAM-MD5)...
eu: (CRAM-MD5) autentifikatzen...

en: CRAM-MD5 authentication failed.
eu: CRAM-MD5 autentifikazioak huts egin du.

en: Authenticating (GSSAPI)...
eu: (GSSAPI) autentifikazioa...

en: GSSAPI authentication failed.
eu: GSSAPI autentifikazioak huts egin du.

en: LOGIN disabled on this server.
eu: Zerbitzari honetan saio astea ezgaiturik.

en: Logging in...
eu: Saio asten...

en: Login failed.
eu: Huts saioa hasterakoan.

note: L10N: %s is the authentication type, such as XOAUTH2 or OAUTHBEARER
en: Authenticating (%s)...
eu: Autentifikazioa (%s)...

en: SASL authentication failed.
eu: SASL egiaztapenak huts egin du.

en: %s is an invalid IMAP path
eu: %s baliogabeko IMAP datu bidea da

en: Getting folder list...
eu: Karpeta zerrenda eskuratzen...

en: No such folder
eu: Ez da karpeta aurkitu

en: Create mailbox:
eu: Postakutxa sortu:

en: Mailbox must have a name.
eu: Postakotxak izen bat eduki behar du.

en: Mailbox created.
eu: Postakutxa sortua.

en: Rename mailbox %s to:
eu: %s posta-kutxa honela berrizendatu:

en: Rename failed: %s
eu: Berrizendaketak huts egin du: %s

en: Mailbox renamed.
eu: Postakutxa berrizendaturik.

en: Closing connection to %s...
eu: %s-ra konexioak ixten...

en: This IMAP server is ancient. Mutt does not work with it.
eu: IMAP zerbitzaria aspaldikoa da. Mutt-ek ezin du berarekin lan egin.

en: Secure connection with TLS?
eu: TLS-duen konexio ziurra?

en: Could not negotiate TLS connection
eu: Ezin da TLS konexioa negoziatu

en: Encrypted connection unavailable
eu: Enkriptaturiko konexioa ez da erabilgarria

en: Selecting %s...
eu: Aukeratzen %s...

en: Error opening mailbox
eu: Postakutxa irekitzean errorea

en: Create %s?
eu: Sortu %s?

en: Expunge failed
eu: Ezabatzea huts

en: Marking %d messages deleted...
eu: %d mezu ezabatuak markatzen...

en: Saving changed messages... [%d/%d]
eu: Aldaturiko mezuak gordetzen... [%d/%d]

en: Error saving flags. Close anyway?
eu: Erroreak banderak gordetzean. Itxi hala ere?

en: Error saving flags
eu: Errorea banderak gordetzean

en: Expunging messages from server...
eu: Mezuak zerbitzaritik ezabatzen...

en: imap_sync_mailbox: EXPUNGE failed
eu: imap_sync_mailbox: EXPUNGE huts egin du

en: Header search without header name: %s
eu: Goiburu bilaketa goiburu izen gabe: %s

en: Bad mailbox name
eu: Postakutxa izen okerra

en: Subscribing to %s...
eu: %s-ra harpidetzen...

en: Unsubscribing from %s...
eu: %s-ra harpidetzaz ezabatzen...

en: Subscribed to %s
eu: %s-ra harpideturik

en: Unsubscribed from %s
eu: %s-ra harpidetzaz ezabaturik

en: Copying %d messages to %s...
eu: %d mezuak %s-ra kopiatzen...

en: Integer overflow -- can't allocate memory.
eu: Integral gainezkatzea -- ezin da memoria esleitu.

note: L10N: Comparing the cached data with the IMAP server's data
en: Evaluating cache...
eu: Katxea ebaluatzen...

en: Unable to fetch headers from this IMAP server version.
eu: IMAP zerbitzari bertsio honetatik ezin dira mezuak eskuratu.

en: Could not create temporary file %s
eu: Ezin da %s fitxategi tenporala sortu

en: Fetching message headers...
eu: Mezu burukoak eskuratzen...

en: Fetching message...
eu: Mezua eskuratzen...

en: The message index is incorrect. Try reopening the mailbox.
eu: Mezu sarrera baliogabekoa. Saia zaitez postakutxa berrirekitzen.

en: Uploading message...
eu: Mezua igotzen...

en: Copying message %d to %s...
eu: %d mezua %s-ra kopiatzen...

en: Continue?
eu: Jarraitu?

en: Not available in this menu.
eu: Menu honetan ezin da egin.

en: Bad regexp: %s
eu: Okerreko espresio erregularra: %s

en: spam: no matching pattern
eu: zabor-posta: ez da patroia aurkitu

en: nospam: no matching pattern
eu: ez zabor-posta: ez da patroia aurkitu

en: attachments: no disposition
eu: eranskinak: disposiziorik ez

en: attachments: invalid disposition
eu: eranskinak: disposizio okerra

en: unattachments: no disposition
eu: deseranskinak: disposiziorik ez

en: unattachments: invalid disposition
eu: deseranskinak: disposizio okerra

en: alias: no address
eu: ezizena: helbide gabea

en: Warning: Bad IDN '%s' in alias '%s'.
eu: Kontuz: '%s' IDN okerra '%s' ezizenean.

en: invalid header field
eu: baliogabeko mezu burua

en: %s: unknown sorting method
eu: %s: sailkatze modu ezezaguna

en: mutt_restore_default(%s): error in regexp: %s
eu: mutt_restore_default(%s): errorea espresio erregularrean: %s

en: %s is unset
eu: %s ezarri gabe dago

en: %s: unknown variable
eu: %s: aldagai ezezaguna

en: prefix is illegal with reset
eu: aurrizkia legezkanpokoa da reset-ekin

en: value is illegal with reset
eu: balioa legezkanpokoa da reset-ekin

en: Usage: set variable=yes|no
eu: Erabilera: set variable=yes|no

en: %s is set
eu: %s ezarririk dago

en: %s: invalid mailbox type
eu: %s: posta-kutxa mota okerra

en: %s: invalid value
eu: %s: balio okerra

en: %s: Unknown type.
eu: %s Mota ezezaguna.

en: %s: unknown type
eu: %s: mota ezezaguna

en: Error in %s, line %d: %s
eu: Errorea %s-n, %d lerroan: %s

en: source: errors in %s
eu: jatorria: erroreak %s-n

en: source: error at %s
eu: jatorria: %s-n errorea

en: source: too many arguments
eu: jatorria : argumentu gutxiegi

en: %s: unknown command
eu: %s: komando ezezaguna

en: Error in command line: %s
eu: Komando lerroan errorea: %s

en: unable to determine home directory
eu: ezin da "home" karpeta aukeratu

en: unable to determine username
eu: ezinda erabiltzaile izena aurkitu

en: -group: no group name
eu: -group: ez dago talde izenik

en: out of arguments
eu: argumentu gehiegi

en: Macro loop detected.
eu: Makro begizta aurkitua.

en: Key is not bound.
eu: Letra ez dago mugaturik.

en: Key is not bound.  Press '%s' for help.
eu: Letra ez dago mugaturik.  %s jo laguntzarako.

en: push: too many arguments
eu: push: argumentu gutxiegi

en: %s: no such menu
eu: %s: ez da menurik

en: null key sequence
eu: baloigabeko sekuentzi gakoa

en: bind: too many arguments
eu: bind:argumentu gehiegi

en: %s: no such function in map
eu: %s: ez da horrelako funtziorik aurkitu mapan

en: macro: empty key sequence
eu: macro: sekuentzi gako hutsa

en: macro: too many arguments
eu: makro: argumentu gutxiegi

en: exec: no arguments
eu: exec: ez da argumenturik

en: %s: no such function
eu: %s: ez da funtziorik

en: Enter keys (^G to abort):
eu: Sartu gakoak (^G uzteko):

en: Char = %s, Octal = %o, Decimal = %d
eu: Kar = %s, Zortziko = %o, hamarreko = %d

en: Integer overflow -- can't allocate memory!
eu: Osoko zenbakia iraultzea - ezin da memoria esleitu!

en: Out of memory!
eu: Memoriaz kanpo!

en:   -Q <variable>	query a configuration variable
      -R		open mailbox in read-only mode
      -s <subj>	specify a subject (must be in quotes if it has spaces)
      -v		show version and compile-time definitions
      -x		simulate the mailx send mode
      -y		select a mailbox specified in your `mailboxes' list
      -z		exit immediately if there are no messages in the mailbox
      -Z		open the first folder with new message, exit immediately if none
      -h		this help message
eu:   -Q <aldagaia>	galdezkatu konfigurazio aldagai bat
      -R		ireki postakutxa irakurketa-soileko moduan
      -s <gaia>	zehaztu gai bat (komatxo artean zuriunerik badu)
      -v		ikusi bertsio eta konpilazio-une definizioak
      -x		simulatu mailx bidalketa modua
      -y		zehaztu postakutxa zehatz zure `postakutxa' zerrendan
      -z		irten berehala postakutxan mezurik ez badago
      -Z		ireki mezu berri bat duen lehen karpeta, irten batez ez balego
      -h		laguntza testu hau

en: 
    Compile options:
eu: 
    Konpilazio aukerak:

en: Error initializing terminal.
eu: Errorea terminala abiaraztekoan.

en: Debugging at level %d.
eu: %d. mailan arazten.

en: DEBUG was not defined during compilation.  Ignored.
eu: DEBUG ez dago kopiatzerakoan definiturik.  Alde batetara uzten.

en: Failed to parse mailto: link
eu: Huts maito: lotura analizatzean

en: No recipients specified.
eu: Ez da jasotzailerik eman.

en: %s: unable to attach file.
eu: %s: ezin da fitxategia txertatu.

en: No mailbox with new mail.
eu: Ez dago posta berririk duen postakutxarik.

en: No incoming mailboxes defined.
eu: Ez da sarrera postakutxarik ezarri.

en: Mailbox is empty.
eu: Postakutxa hutsik dago.

en: Reading %s...
eu: %s irakurtzen...

en: Mailbox is corrupt!
eu: Postakutxa hondaturik dago!

en: Couldn't lock %s
eu: Ezin da %s blokeatu

en: Can't write message
eu: Ezin da mezua idatzi

en: Mailbox was corrupted!
eu: Postakutxa hondaturik zegoen!

en: Fatal error!  Could not reopen mailbox!
eu: Errore konponezina!  Ezin da postakutxa berrireki!

en: sync: mbox modified, but no modified messages! (report this bug)
eu: sync: mbox aldatuta baina ez dira mezuak aldatu! (zorri honen berri eman)

note: L10N: Displayed before/as a mailbox is being synced
en: Writing %s...
eu: %s idazten...

en: Committing changes...
eu: Aldaketak eguneratzen...

en: Write failed!  Saved partial mailbox to %s
eu: Idazteak huts egin du!  postakutxa zatia %s-n gorderik

en: Could not reopen mailbox!
eu: Ezin da postakutxa berrireki!

en: Reopening mailbox...
eu: Postakutxa berrirekitzen...

en: Jump to:
eu: Joan hona:

en: Invalid index number.
eu: Baliogabeko sarrera zenbakia.

en: No entries.
eu: Ez dago sarrerarik.

en: You cannot scroll down farther.
eu: Ezin duzu hurrunago jaitsi.

en: You cannot scroll up farther.
eu: Ezin duzu hurrunago igo.

en: You are on the first page.
eu: Lehenengo orrialdean zaude.

en: You are on the last page.
eu: Azkenengo orrialdean zaude.

en: Search for:
eu: Bilatu hau:

en: Reverse search for:
eu: Bilatu hau atzetik-aurrera:

en: Not found.
eu: Ez da aurkitu.

en: No tagged entries.
eu: Ez dago markaturiko sarrerarik.

en: Search is not implemented for this menu.
eu: Menu honek ez du bilaketarik inplementaturik.

en: Jumping is not implemented for dialogs.
eu: Elkarrizketetan ez da saltorik inplementatu.

en: Tagging is not supported.
eu: Markatzea ez da onartzen.

en: Scanning %s...
eu: Arakatzen %s...

en: Unknown SASL profile
eu: SASL profil ezezaguna

en: Error allocating SASL connection
eu: Errorea SASL konexioa esleitzerakoan

en: Error setting SASL security properties
eu: Errorea SASL segurtasun propietateak ezartzean

en: Error setting SASL external security strength
eu: Errorea SASL kanpo segurtasun maila ezartzean

en: Error setting SASL external user name
eu: Errorea SASL kanpo erabiltzaile izena ezartzean

en: Connection to %s closed
eu: %s-rekiko konexioa itxia

en: SSL is unavailable.
eu: SSL ez da erabilgarri.

en: Preconnect command failed.
eu: Aurrekonexio komandoak huts egin du.

en: Error talking to %s (%s)
eu: Errorea %s (%s) komunikatzerakoan

en: Bad IDN "%s".
eu: IDN okerra "%s".

en: Looking up %s...
eu: %s Bilatzen...

en: Could not find the host "%s"
eu: Ezin da "%s" ostalaria aurkitu

en: Connecting to %s...
eu: %s-ra konektatzen...

en: Could not connect to %s (%s).
eu: Ezin da %s (%s)-ra konektatu.

en: Failed to find enough entropy on your system
eu: Huts zure sisteman entropia nahikoak bidaltzerakoan

en: Filling entropy pool: %s...
eu: Entropia elkarbiltzea betetzen: %s...

en: %s has insecure permissions!
eu: %s ziurtasun gabeko biamenak ditu!

en: I/O error
eu: S/I errorea

en: SSL failed: %s
eu: SSL hutsa: %s

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: [unable to calculate]
eu: [ezin da kalkulatu]

en: [invalid date]
eu: [baliogabeko data]

en: Server certificate is not yet valid
eu: Jadanik zerbitzari ziurtagiria ez da baliozkoa

en: Server certificate has expired
eu: Zerbitzariaren ziurtagiria denboraz kanpo dago

en: This certificate belongs to:
eu: Ziurtagiriaren jabea:

en: This certificate was issued by:
eu: Honek emandako ziurtagiria:

en: This certificate is valid
eu: Ziurtagiria hau baliozkoa da

en:    from %s
eu:    %s-tik

en:      to %s
eu:      %s-ra

en: SHA1 Fingerprint: %s
eu: SHA1 Hatz-marka: %s

en: Warning: Couldn't save certificate
eu: Kontuz: Ezin da ziurtagiria gorde

en: Certificate saved
eu: Ziurtagiria gordea

en: Error: no TLS socket open
eu: Errorea ez da TLS socket-ik ireki

en: All available protocols for TLS/SSL connection disabled
eu: TLS/SSL bidezko protokolo erabilgarri guztiak ezgaiturik

en: SSL/TLS connection using %s (%s/%s/%s)
eu: SSL/TLS konexioa hau erabiliaz: %s (%s/%s/%s)

en: Error initialising gnutls certificate data
eu: Errorea gnutls ziurtagiri datuak abiaraztean

en: Error processing certificate data
eu: Errorea ziurtagiri datuak prozesatzerakoan

en: WARNING: Server certificate is not yet valid
eu: ABISUA Zerbitzari ziurtagiria ez baliozkoa dagoeneko

en: WARNING: Server certificate has expired
eu: ABISUA Zerbitzaria ziurtagiria iraungi egin da

en: WARNING: Server certificate has been revoked
eu: ABISUA Zerbitzariaziurtagiria errebokatu egin da

en: WARNING: Server hostname does not match certificate
eu: ABISUA Zerbitzari ostalari izena ez da ziurtagiriko berdina

en: WARNING: Signer of server certificate is not a CA
eu: KONTUZ:: Zerbitzari ziurtagiri sinatzailea ez da CA

en: Unable to get certificate from peer
eu: Auzolagunengatik ezin da ziurtagiria jaso

en: Certificate verification error (%s)
eu: Ziurtagiria egiaztapen errorea (%s)

en: Connecting with "%s"...
eu: "%s"-rekin konektatzen...

en: Tunnel to %s returned error %d (%s)
eu: %s-rako tunelak %d errorea itzuli du (%s)

en: Tunnel error talking to %s: %s
eu: Tunel errorea %s-rekiko konexioan: %s

note: L10N: Means "The path you specified as the destination file is a directory." See the msgid "Save to file: " (alias.c, recvattach.c)
en: File is a directory, save under it? [(y)es, (n)o, (a)ll]
eu: Fitxategia direktorioa bat da, honen barnean gorde?[(b)ai, (e)z, d(a)na]

en: yna
eu: bea

note: L10N: Means "The path you specified as the destination file is a directory." See the msgid "Save to file: " (alias.c, recvattach.c)
en: File is a directory, save under it?
eu: Fitxategia direktorio bat da, honen barnean gorde?

en: File under directory:
eu: Direktorio barneko fitxategiak:

en: File exists, (o)verwrite, (a)ppend, or (c)ancel?
eu: Fitxategia existitzen da (b)erridatzi, (g)ehitu edo (e)zeztatu?

en: oac
eu: bge

en: Can't save message to POP mailbox.
eu: Ezin da mezua POP postakutxan gorde.

en: %s is not a mailbox!
eu: %s ez da postakutxa bat!

en: Lock count exceeded, remove lock for %s?
eu: Blokeo kontua gainditua, %s-ren blokeoa ezabatu?

en: Can't dotlock %s.
eu: Ezin izan da dotlock bidez %s blokeatu.

en: Timeout exceeded while attempting fcntl lock!
eu: fcntl lock itxaroten denbora amaitu da!

en: Waiting for fcntl lock... %d
eu: fcntl lock itxaroten... %d

en: Timeout exceeded while attempting flock lock!
eu: flock lock itxaroten denbora amaitu da!

en: Waiting for flock attempt... %d
eu: flock eskuratzea itxaroten... %d

en: Purge %d deleted message?
eu: Ezabatutako %d mezua betirako ezabatu?

en: Purge %d deleted messages?
eu: Ezabatutako %d mezuak betirako ezabatu?

en: Moving read messages to %s...
eu: Irakurritako mezuak %s-ra mugitzen...

en: Mailbox is unchanged.
eu: Postakutxak ez du aldaketarik.

en: %d kept, %d moved, %d deleted.
eu: %d utzi, %d mugiturik, %d ezabaturik.

en: %d kept, %d deleted.
eu: %d utzi, %d ezabaturik.

en:  Press '%s' to toggle write
eu:  %s sakatu idatzitarikoa aldatzeko

en: Use 'toggle-write' to re-enable write!
eu: 'toogle-write' erabili idazketa berriz gaitzeko!

en: Mailbox is marked unwritable. %s
eu: Postakutxa idaztezin bezala markatuta. %s

en: Mailbox checkpointed.
eu: Postakutxa markaturik.

en: PrevPg
eu: AurrekoOrria

en: NextPg
eu: HurrengoOrria

en: View Attachm.
eu: Ikusi gehigar.

en: Next
eu: Hurrengoa

en: Bottom of message is shown.
eu: Mezuaren bukaera erakutsita dago.

en: Top of message is shown.
eu: Mezuaren hasiera erakutsita dago.

en: Help is currently being shown.
eu: Laguntza erakutsirik dago.

en: No more unquoted text after quoted text.
eu: Ez dago gakogabeko testu gehiago gakoarteko testuaren ondoren.

en: No more quoted text.
eu: Ez dago gakoarteko testu gehiago.

en: multipart message has no boundary parameter!
eu: zati anitzeko mezuak ez du errebote parametrorik!

en: Error in expression: %s
eu: Espresioan errorea: %s

en: Empty expression
eu: Espresio hutsa

en: Invalid day of month: %s
eu: Baliogabeko hilabete eguna: %s

en: Invalid month: %s
eu: Baliogabeko hilabetea: %s

en: Invalid relative date: %s
eu: Data erlatibo baliogabea: %s

note: L10N: An unknown pattern modifier was somehow invoked.  This shouldn't be possible unless there is a bug.
en: error: unknown op %d (report this error).
eu: errorea:%d aukera ezezaguna (errore honen berri eman).

en: empty pattern
eu: patroi hutsa

en: error in pattern at: %s
eu: patroiean akatsa: %s

en: mismatched brackets: %s
eu: parentesiak ez datoz bat: %s

en: %c: invalid pattern modifier
eu: %c: patroi eraldatzaile baliogabea

en: %c: not supported in this mode
eu: %c: ez da onartzen modu honetan

en: missing parameter
eu: galdutako parametroa

en: mismatched parenthesis: %s
eu: parentesiak ez datoz bat: %s

en: Compiling search pattern...
eu: Bilaketa patroia konpilatzen...

en: Executing command on matching messages...
eu: Markaturiko mezuetan komandoa abiarazten...

en: No messages matched criteria.
eu: Ez eskatutako parametroetako mezurik aurkitu.

en: Search interrupted.
eu: Bilaketa geldiarazirik.

en: Searching...
eu: Bilatzen...

en: Search hit bottom without finding match
eu: Bilaketa bukaeraraino iritsi da parekorik aurkitu gabe

en: Search hit top without finding match
eu: Bilaketa hasieraraino iritsi da parekorik aurkitu gabe

en: Enter PGP passphrase:
eu: Sar PGP pasahitza:

en: PGP passphrase forgotten.
eu: PGP pasahitza ahazturik.

en: [-- Error: unable to create PGP subprocess! --]
eu: [-- Errorea: Ezin da PGP azpiprozesua sortu! --]

en: [-- End of PGP output --]
eu: [-- PGP irteeraren amaiera --]

en: Could not decrypt PGP message
eu: Ezin da PGP mezua desenkriptatu

en: [-- Error: could not create a PGP subprocess! --]
eu: [-- Errorea: ezin da PGP azpiprozesua sortu! --]

en: Decryption failed
eu: Desenkriptazio hutsa

en: Can't open PGP subprocess!
eu: Ezin da PGP azpiprozesua ireki!

en: Can't invoke PGP
eu: Ezin da PGP deitu

en: (i)nline
eu: (i)barnean

en: Fetching PGP key...
eu: PGP gakoa eskuratzen...

en: All matching keys are expired, revoked, or disabled.
eu: Aurkitutako gako guztiak denboraz kanpo, errebokatutarik edo ezgaiturik daude.

en: PGP keys matching <%s>.
eu: aurkitutako PGP gakoak <%s>.

en: PGP keys matching "%s".
eu: "%s" duten PGP gakoak.

en: Can't open /dev/null
eu: Ezin da /dev/null ireki

en: PGP Key %s.
eu: PGP Gakoa %s.

en: Command TOP is not supported by server.
eu: TOP komandoa ez du zerbitzariak onartzen.

en: Can't write header to temporary file!
eu: Ezin da burua fitxategi tenporalean gorde!

en: Command UIDL is not supported by server.
eu: UIDL komandoa ez du zerbitzariak onartzen.

en: %s is an invalid POP path
eu: %s ez da baliozko datu-bidea

en: Fetching list of messages...
eu: Mezuen zerrenda eskuratzen...

en: Can't write message to temporary file!
eu: Ezin da mezua fitxategi tenporalean gorde!

en: Marking messages deleted...
eu: Mezu ezabatuak markatzen...

en: Checking for new messages...
eu: Mezu berriak bilatzen...

en: POP host is not defined.
eu: POP ostalaria ez dago ezarririk.

en: No new mail in POP mailbox.
eu: Ez dago posta berririk POP postakutxan.

en: Delete messages from server?
eu: Zerbitzaritik mezuak ezabatu?

en: Reading new messages (%d bytes)...
eu: Mezu berriak irakurtzen (%d byte)...

en: Error while writing mailbox!
eu: Postakutxa idazterakoan errorea!

en: %s [%d of %d messages read]
eu: %s [%d-tik %d mezu irakurririk]

en: Server closed connection!
eu: Zerbitzariak konexioa itxi du!

en: Authenticating (SASL)...
eu: Autentifikatzen (SASL)...

en: POP timestamp is invalid!
eu: POP data-marka baliogabea!

en: Authenticating (APOP)...
eu: Autentifikatzen (APOP)...

en: APOP authentication failed.
eu: APOP autentifikazioak huts egin du.

en: Command USER is not supported by server.
eu: USER komandoa ez du zerbitzariak onartzen.

en: Unable to leave messages on server.
eu: Ezin dira mezuak zerbitzarian utzi.

en: Error connecting to server: %s
eu: Errorea zerbitzariarekin konektatzerakoan: %s

en: Closing connection to POP server...
eu: POP Zerbitzariarekiko konexioa ixten...

en: Verifying message indexes...
eu: Mezu indizea egiaztatzen...

en: Connection lost. Reconnect to POP server?
eu: Konexioa galdua. POP zerbitzariarekiko konexio berrasi?

en: Postponed Messages
eu: Atzeratutako mezuak

en: No postponed messages.
eu: Ez da atzeraturiko mezurik.

en: Illegal crypto header
eu: Kriptografia baliogabeko burukoa

en: Illegal S/MIME header
eu: Baliogabeko S/MIME burukoa

en: Decrypting message...
eu: Mezua desenkriptatzen...

en: Decryption failed.
eu: Deskribapenak huts egin du.

en: New Query
eu: Bilaketa berria

en: Make Alias
eu: Aliasa egin

en: Waiting for response...
eu: Erantzunaren zai...

en: Query command not defined.
eu: Bilaketa komadoa ezarri gabea.

en: Query:
eu: Bilaketa:

en: Query '%s'
eu: Bilaketa '%s'

en: Pipe
eu: Hodia

en: Print
eu: Inprimatu

en: Saving...
eu: Gordetzen...

en: Attachment saved.
eu: Gehigarria gordea.

en: WARNING!  You are about to overwrite %s, continue?
eu: KONTUZ!  %s gainetik idaztera zoaz, Jarraitu ?

en: Attachment filtered.
eu: Gehigarria iragazirik.

en: Filter through:
eu: Iragazi honen arabera:

en: Pipe to:
eu: Komandora hodia egin:

en: Print tagged attachment(s)?
eu: Markaturiko mezua(k) inprimatu?

en: Print attachment?
eu: Gehigarria inprimatu?

en: Can't decrypt encrypted message!
eu: Ezin da enkriptaturiko mezua desenkriptratu!

en: Attachments
eu: Gehigarriak

en: There are no subparts to show!
eu: Hemen ez dago erakusteko azpizatirik!

en: Can't delete attachment from POP server.
eu: Ezi da gehigarria POP zerbitzaritik ezabatu.

en: Deletion of attachments from encrypted messages is unsupported.
eu: Enkriptaturiko mezuetatik gehigarriak ezabatzea ez da onartzen.

en: Only deletion of multipart attachments is supported.
eu: Zati anitzetako gehigarrien ezabaketa bakarrik onartzen da.

en: You may only bounce message/rfc822 parts.
eu: Bakarrik message/rfc822 motako zatiak errebota ditzakezu.

en: Error bouncing message!
eu: Errorea mezua errebotatzerakoan!

en: Error bouncing messages!
eu: Errorea mezuak errebotatzerakoan!

en: Can't open temporary file %s.
eu: Ezin da %s behin-behineko fitxategia ireki.

en: Forward as attachments?
eu: Gehigarri bezala berbidali?

en: Can't decode all tagged attachments.  MIME-forward the others?
eu: Ezin dira markaturiko mezu guztiak deskodifikatu.  Besteak MIME bezala bidali?

en: Forward MIME encapsulated?
eu: MIME enkapsulaturik berbidali?

en: Can't create %s.
eu: Ezin da %s sortu.

en: Can't find any tagged messages.
eu: Ezin da markaturiko mezurik aurkitu.

en: No mailing lists found!
eu: Ez da eposta zerrendarik aurkitu!

en: Can't decode all tagged attachments.  MIME-encapsulate the others?
eu: Ezin dira markaturiko mezu guztiak deskodifikatu.  MIME enkapsulatu besteak?

en: Append
eu: Gehitu

en: Insert
eu: Txertatu

en: OK
eu: Ados

en: Can't get mixmaster's type2.list!
eu: Mixmaster-en type2.zerrenda ezin da eskuratu!

en: Select a remailer chain.
eu: Berbidaltze katea aukeratu.

en: Error: %s can't be used as the final remailer of a chain.
eu: Errorea: %s ezin da katearen azken berbidaltze bezala erabili.

en: Mixmaster chains are limited to %d elements.
eu: Mixmaster kateak %d elementuetara mugaturik daude.

en: The remailer chain is already empty.
eu: Berbidaltzaile katea dagoeneko betea dago.

en: You already have the first chain element selected.
eu: Zuk dagoeneko kateko lehenengo elementua aukeraturik duzu.

en: You already have the last chain element selected.
eu: Zuk dagoeneko kateko azkenengo elementua aukeraturik duzu.

en: Mixmaster doesn't accept Cc or Bcc headers.
eu: Miixmasterrek ez du Cc eta Bcc burukorik onartzen.

en: Please set the hostname variable to a proper value when using mixmaster!
eu: Mesedez ezarri mixmaster erabiltzen denerako ostalari izen egokia!

en: Error sending message, child exited %d.
eu: Errorea mezua bidaltzerakoan, azpiprozesua uzten %d.

en: Error sending message.
eu: Errorea mezua bidaltzerakoan.

en: Improperly formatted entry for type %s in "%s" line %d
eu: Gaizki eratutako %s motako sarrera "%s"-n %d lerroan

en: mailcap entry for type %s not found
eu: ez da aurkitu %s motako mailcap sarrerarik

en: score: too few arguments
eu: score: argumentu gutxiegi

en: score: too many arguments
eu: score: argumentu gehiegi

en: No recipients were specified.
eu: Ez zen hartzailerik eman.

en: No subject, abort?
eu: Ez du gairik, ezeztatu?

en: No subject, aborting.
eu: Ez du gairik, ezeztatzen.

note: L10N: Asks whether the user wishes respects the reply-to header when replying.
en: Reply to %s%s?
eu: %s%s-ra erantzun?

en: Follow-up to %s%s?
eu: Jarraitu %s%s-ra?

en: No tagged messages are visible!
eu: Ez da markatutako mezu ikusgarririk!

en: Include message in reply?
eu: Erantzunean mezua gehitu?

en: Including quoted message...
eu: Markaturiko mezua gehitzen...

en: Could not include all requested messages!
eu: Ezin dira eskaturiko mezu guztiak gehitu!

en: Forward as attachment?
eu: Gehigarri gisa berbidali?

en: Preparing forwarded message...
eu: Berbidalketa mezua prestatzen...

en: Recall postponed message?
eu: Atzeraturiko mezuak hartu?

en: Edit forwarded message?
eu: Berbidalitako mezua editatu?

en: Abort unmodified message?
eu: Aldatugabeko mezua ezeztatu?

en: Aborted unmodified message.
eu: Aldatugabeko mezua ezeztatuta.

en: Message postponed.
eu: Mezua atzeraturik.

en: No recipients are specified!
eu: Ez da hartzailerik eman!

en: No subject, abort sending?
eu: Ez dago gairik, bidalketa ezeztatzen?

en: No subject specified.
eu: Ez da gairik ezarri.

en: Sending message...
eu: Mezua bidaltzen...

en: Could not send the message.
eu: Ezin da mezua bidali.

en: Mail sent.
eu: Mezua bidalirik.

en: Sending in background.
eu: Bigarren planoan bidaltzen.

en: No boundary parameter found! [report this error]
eu: Ez da birbidalketa parametroa aurkitu! [errore honen berri eman]

en: %s no longer exists!
eu: %s ez da gehiago existitzen!

en: %s isn't a regular file.
eu: %s ez da fitxategi erregularra.

en: Could not open %s
eu: Ezin da %s ireki

en: Error sending message, child exited %d (%s).
eu: Errorea mezua bidaltzerakoan, azpiprozesua irteten %d (%s).

en: Output of the delivery process
eu: Postaketa prozesuaren irteera

en: Bad IDN %s while preparing resent-from.
eu: %s berbidalketa inprimakia prestatzerakoan IDN okerra.

en: Enter S/MIME passphrase:
eu: Sartu S/MIME pasahitza:

en: Trusted
eu: Fidagarria

en: Verified
eu: Egiaztaturik

en: Unverified
eu: Egiaztatu gabea

en: Expired
eu: Denboraz kanpo

en: Revoked
eu: Errebokaturik

en: Invalid
eu: Baliogabea

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: S/MIME certificates matching "%s".
eu: S/MIME ziurtagiria aurkiturik "%s".

en: Enter keyID:
eu: IDgakoa sartu:

en: No (valid) certificate found for %s.
eu: Ez da (baliozko) ziurtagiririk aurkitu %s-rentzat.

en: Error: unable to create OpenSSL subprocess!
eu: Errorea: Ezin da OpenSSL azpiprozesua sortu!

en: no certfile
eu: ziurtagiri gabea

en: no mbox
eu: ez dago postakutxarik

en: No output from OpenSSL...
eu: Ez dago irteerarik OpenSSL-tik...

en: Can't sign: No key specified. Use Sign As.
eu: Ezin da sinatu. Ez da gakorik ezarri. Honela sinatu erabili.

en: Can't open OpenSSL subprocess!
eu: Ezin da OpenSSL azpiprozesua ireki!

en: [-- End of OpenSSL output --]
eu: [-- OpenSSL irteeraren bukaera --]

en: [-- Error: unable to create OpenSSL subprocess! --]
eu: [-- Errorea: Ezin da OpenSSL azpiprozesua sortu!--]

en: [-- The following data is S/MIME encrypted --]
eu: [-- Honako datu hauek S/MIME enkriptatutik daude --]

en: [-- The following data is S/MIME signed --]
eu: [-- Hurrengo datu hauek S/MIME sinaturik daude --]

en: 
    [-- End of S/MIME encrypted data. --]
eu: 
    [-- S/MIME enkriptaturiko duen amaiera --]

en: 
    [-- End of S/MIME signed data. --]
eu: 
    [-- S/MIME sinatutako datuen amaiera. --]

en: S/MIME (e)ncrypt, (s)ign, encrypt (w)ith, sign (a)s, (b)oth, or (c)lear?
eu: S/MIME (e)nkrip, (s)inatu, enript (h)onez, sinatu hol(a), (b)iak) edo (g)arbitu?

en: eswabfc
eu: eshabfc

en: Choose algorithm family: 1: DES, 2: RC2, 3: AES, or (c)lear?
eu: Hautatu algoritmo familia: 1: DES, 2: RC2, 3: AES, edo (g)arbitu?

en: drac
eu: drag

en: 1: DES, 2: Triple-DES
eu: 1: DES, 2: DES-Hirukoitza

en: dt
eu: dh

en: SMTP session failed: %s
eu: SMTP saioak huts egin du: %s

en: SMTP session failed: unable to open %s
eu: SMTP saioak huts egin du: ezin da %s ireki

en: SMTP session failed: read error
eu: SMTP saioak huts egin du: irakurketa errorea

en: SMTP session failed: write error
eu: SMTP saioak huts egin du: idazketa errorea

en: Invalid SMTP URL: %s
eu: Okerreko SMTP URLa: %s

en: SMTP authentication requires SASL
eu: SMTP autentifikazioak SASL behar du

en: SASL authentication failed
eu: SASL egiaztapenak huts egin du

en: Could not find sorting function! [report this bug]
eu: Ezin da ordenatze funtzioa aurkitu! [zorri honen berri eman]

en: Sorting mailbox...
eu: Postakutxa ordenatzen...

en: (no mailbox)
eu: (ez dago postakutxarik)

en: Parent message is not available.
eu: Aurreko mezua ez da eskuragarri.

en: Parent message is not visible in this limited view.
eu: Jatorrizko mezua ez da ikusgarria bistaratze mugatu honetan.

note: L10N: Help screen description for OP_NULL
en: null operation
eu: operazio baloigabea

note: L10N: Help screen description for OP_END_COND generic menu: <end-cond>
en: end of conditional execution (noop)
eu: balizko exekuzio amaiera (noop)

note: L10N: Help screen description for OP_ATTACH_VIEW_MAILCAP attachment menu: <view-mailcap> compose menu: <view-mailcap>
en: force viewing of attachment using mailcap
eu: gehigarria mailcap erabiliaz erakustea derrigortu

note: L10N: Help screen description for OP_ATTACH_VIEW_TEXT attachment menu: <view-text> compose menu: <view-text>
en: view attachment as text
eu: gehigarriak testua balira ikusi

note: L10N: Help screen description for OP_ATTACH_COLLAPSE attachment menu: <collapse-parts>
en: Toggle display of subparts
eu: Azpizatien erakustaldia txandakatu

note: L10N: Help screen description for OP_BOTTOM_PAGE generic menu: <bottom-page>
en: move to the bottom of the page
eu: orrialdearen azkenera mugitu

note: L10N: Help screen description for OP_BOUNCE_MESSAGE index menu: <bounce-message> pager menu: <bounce-message> attachment menu: <bounce-message>
en: remail a message to another user
eu: mezua beste erabiltzaile bati birbidali

note: L10N: Help screen description for OP_BROWSER_NEW_FILE browser menu: <select-new>
en: select a new file in this directory
eu: aukeratu fitxategi berria karpeta honetan

note: L10N: Help screen description for OP_BROWSER_VIEW_FILE browser menu: <view-file>
en: view file
eu: fitxategia ikusi

note: L10N: Help screen description for OP_BROWSER_TELL browser menu: <display-filename>
en: display the currently selected file's name
eu: une honetan aukeratutako fitxategi izena erakutsi

note: L10N: Help screen description for OP_BROWSER_SUBSCRIBE browser menu: <subscribe>
en: subscribe to current mailbox (IMAP only)
eu: une honetako posta-kutxan harpidetza egin (IMAP bakarrik)

note: L10N: Help screen description for OP_BROWSER_UNSUBSCRIBE browser menu: <unsubscribe>
en: unsubscribe from current mailbox (IMAP only)
eu: une honetako posta-kutxan harpidetza ezabatu (IMAP bakarrik)

note: L10N: Help screen description for OP_BROWSER_TOGGLE_LSUB browser menu: <toggle-subscribed>
en: toggle view all/subscribed mailboxes (IMAP only)
eu: denak/harpidetutako postakutxen (IMAP bakarrik) erakustaldia txandakatu

note: L10N: Help screen description for OP_BUFFY_LIST index menu: <buffy-list> pager menu: <buffy-list> browser menu: <buffy-list>
en: list mailboxes with new mail
eu: posta berria duten posta-kutxen zerrenda

note: L10N: Help screen description for OP_CHANGE_DIRECTORY browser menu: <change-dir>
en: change directories
eu: karpetak aldatu

note: L10N: Help screen description for OP_CHECK_NEW browser menu: <check-new>
en: check mailboxes for new mail
eu: posta-kutxak eposta berrien bila arakatu

note: L10N: Help screen description for OP_COMPOSE_ATTACH_FILE compose menu: <attach-file>
en: attach file(s) to this message
eu: fitxategia(k) erantsi mezu honetara

note: L10N: Help screen description for OP_COMPOSE_ATTACH_MESSAGE compose menu: <attach-message>
en: attach message(s) to this message
eu: mezua(k) erantsi mezu honetara

note: L10N: Help screen description for OP_COMPOSE_EDIT_BCC compose menu: <edit-bcc>
en: edit the BCC list
eu: BCC zerrenda editatu

note: L10N: Help screen description for OP_COMPOSE_EDIT_CC compose menu: <edit-cc>
en: edit the CC list
eu: CC zerrenda editatu

note: L10N: Help screen description for OP_COMPOSE_EDIT_DESCRIPTION compose menu: <edit-description>
en: edit attachment description
eu: gehigarri deskribapena editatu

note: L10N: Help screen description for OP_COMPOSE_EDIT_ENCODING compose menu: <edit-encoding>
en: edit attachment transfer-encoding
eu: gehigarriaren transferentzi kodifikazioa editatu

note: L10N: Help screen description for OP_COMPOSE_EDIT_FCC compose menu: <edit-fcc>
en: enter a file to save a copy of this message in
eu: mezu honen kopia egingo den fitxategia sartu

note: L10N: Help screen description for OP_COMPOSE_EDIT_FILE compose menu: <edit-file>
en: edit the file to be attached
eu: gehitu behar den fitxategia editatu

note: L10N: Help screen description for OP_COMPOSE_EDIT_FROM compose menu: <edit-from>
en: edit the from field
eu: nondik parametroa editatu

note: L10N: Help screen description for OP_COMPOSE_EDIT_HEADERS compose menu: <edit-headers>
en: edit the message with headers
eu: mezua buruekin editatu

note: L10N: Help screen description for OP_COMPOSE_EDIT_MESSAGE compose menu: <edit-message>
en: edit the message
eu: mezua editatu

note: L10N: Help screen description for OP_COMPOSE_EDIT_MIME compose menu: <edit-mime>
en: edit attachment using mailcap entry
eu: mailcap sarrera erabiliaz gehigarria editatu

note: L10N: Help screen description for OP_COMPOSE_EDIT_REPLY_TO compose menu: <edit-reply-to>
en: edit the Reply-To field
eu: erantzun-honi eremua aldatu

note: L10N: Help screen description for OP_COMPOSE_EDIT_SUBJECT compose menu: <edit-subject>
en: edit the subject of this message
eu: mezu honen gaia editatu

note: L10N: Help screen description for OP_COMPOSE_EDIT_TO compose menu: <edit-to>
en: edit the TO list
eu: Nori zerrenda editatu

note: L10N: Help screen description for OP_CREATE_MAILBOX browser menu: <create-mailbox>
en: create a new mailbox (IMAP only)
eu: posta-kutxa berria sortu (IMAP bakarrik)

note: L10N: Help screen description for OP_EDIT_TYPE index menu: <edit-type> pager menu: <edit-type> attachment menu: <edit-type> compose menu: <edit-type>
en: edit attachment content type
eu: gehigarriaren eduki mota editatu

note: L10N: Help screen description for OP_COMPOSE_GET_ATTACHMENT compose menu: <get-attachment>
en: get a temporary copy of an attachment
eu: eskuratu gehigarriaren behin-behineko kopia

note: L10N: Help screen description for OP_COMPOSE_ISPELL compose menu: <ispell>
en: run ispell on the message
eu: ispell abiarazi mezu honetan

note: L10N: Help screen description for OP_COMPOSE_NEW_MIME compose menu: <new-mime>
en: compose new attachment using mailcap entry
eu: mailcap sarrera erabiliaz gehigarri berria sortu

note: L10N: Help screen description for OP_COMPOSE_TOGGLE_RECODE compose menu: <toggle-recode>
en: toggle recoding of this attachment
eu: txandakatu gehigarri honen gordetzea

note: L10N: Help screen description for OP_COMPOSE_POSTPONE_MESSAGE compose menu: <postpone-message>
en: save this message to send later
eu: mezu hau beranduago bidaltzeko gorde

note: L10N: Help screen description for OP_COMPOSE_RENAME_FILE compose menu: <rename-file>
en: rename/move an attached file
eu: gehituriko fitxategia ezabatu/berrizendatu

note: L10N: Help screen description for OP_COMPOSE_SEND_MESSAGE compose menu: <send-message>
en: send the message
eu: bidali mezua

note: L10N: Help screen description for OP_COMPOSE_TOGGLE_DISPOSITION compose menu: <toggle-disposition>
en: toggle disposition between inline/attachment
eu: mezua/gehigarriaren artean kokalekua aldatu

note: L10N: Help screen description for OP_COMPOSE_TOGGLE_UNLINK compose menu: <toggle-unlink>
en: toggle whether to delete file after sending it
eu: bidali aurretik gehigarria ezabatua baldin bada aldatu

note: L10N: Help screen description for OP_COMPOSE_UPDATE_ENCODING compose menu: <update-encoding>
en: update an attachment's encoding info
eu: gehigarriaren kodeaketa argibideak eguneratu

note: L10N: Help screen description for OP_COMPOSE_WRITE_MESSAGE compose menu: <write-fcc>
en: write the message to a folder
eu: mezua karpeta batetan gorde

note: L10N: Help screen description for OP_COPY_MESSAGE index menu: <copy-message> pager menu: <copy-message>
en: copy a message to a file/mailbox
eu: fitxategi/postakutxa batetara kopiatu mezua

note: L10N: Help screen description for OP_CREATE_ALIAS index menu: <create-alias> pager menu: <create-alias> query menu: <create-alias>
en: create an alias from a message sender
eu: mezuaren bidaltzailearentzat ezizena berria sortu

note: L10N: Help screen description for OP_CURRENT_BOTTOM generic menu: <current-bottom>
en: move entry to bottom of screen
eu: sarrera pantailaren bukaerara mugitu

note: L10N: Help screen description for OP_CURRENT_MIDDLE generic menu: <current-middle>
en: move entry to middle of screen
eu: sarrera pantailaren erdira mugitu

note: L10N: Help screen description for OP_CURRENT_TOP generic menu: <current-top>
en: move entry to top of screen
eu: sarrera pantailaren goikaldera mugitu

note: L10N: Help screen description for OP_DECODE_COPY index menu: <decode-copy> pager menu: <decode-copy>
en: make decoded (text/plain) copy
eu: enkriptatu gabeko (testu/laua) kopia

note: L10N: Help screen description for OP_DECODE_SAVE index menu: <decode-save> pager menu: <decode-save>
en: make decoded copy (text/plain) and delete
eu: enkriptatu gabeko (testu/laua) kopia egin eta ezabatu

note: L10N: Help screen description for OP_DELETE index menu: <delete-message> pager menu: <delete-message> attachment menu: <delete-entry> compose menu: <detach-file> postpone menu: <delete-entry> alias menu: <delete-entry>
en: delete the current entry
eu: uneko sarrera ezabatu

note: L10N: Help screen description for OP_DELETE_MAILBOX browser menu: <delete-mailbox>
en: delete the current mailbox (IMAP only)
eu: uneko posta-kutxa ezabatu (IMAP bakarrik)

note: L10N: Help screen description for OP_DELETE_SUBTHREAD index menu: <delete-subthread> pager menu: <delete-subthread>
en: delete all messages in subthread
eu: azpihari honetako mezuak ezabatu

note: L10N: Help screen description for OP_DELETE_THREAD index menu: <delete-thread> pager menu: <delete-thread>
en: delete all messages in thread
eu: hari honetako mezu guztiak ezabatu

note: L10N: Help screen description for OP_DISPLAY_ADDRESS index menu: <display-address> pager menu: <display-address>
en: display full address of sender
eu: bidaltzailearen helbide osoa erakutsi

note: L10N: Help screen description for OP_DISPLAY_HEADERS index menu: <display-toggle-weed> pager menu: <display-toggle-weed> attachment menu: <display-toggle-weed> compose menu: <display-toggle-weed>
en: display message and toggle header weeding
eu: mezua erakutsi eta buru guztien erakustaldia aldatu

note: L10N: Help screen description for OP_DISPLAY_MESSAGE index menu: <display-message>
en: display a message
eu: mezua erakutsi

note: L10N: Help screen description for OP_EDIT_MESSAGE index menu: <edit> pager menu: <edit>
en: edit the raw message
eu: mezu laua editatu

note: L10N: Help screen description for OP_EDITOR_BACKSPACE editor menu: <backspace>
en: delete the char in front of the cursor
eu: kurtsorearen aurrean dagoen karakterra ezabatu

note: L10N: Help screen description for OP_EDITOR_BACKWARD_CHAR editor menu: <backward-char>
en: move the cursor one character to the left
eu: kurtsorea karaktere bat ezkerraldera mugitu

note: L10N: Help screen description for OP_EDITOR_BACKWARD_WORD editor menu: <backward-word>
en: move the cursor to the beginning of the word
eu: kurtsorea hitzaren hasierara mugitu

note: L10N: Help screen description for OP_EDITOR_BOL editor menu: <bol>
en: jump to the beginning of the line
eu: lerroaren hasierara salto egin

note: L10N: Help screen description for OP_EDITOR_BUFFY_CYCLE editor menu: <buffy-cycle>
en: cycle among incoming mailboxes
eu: sarrera posta-kutxen artean aldatu

note: L10N: Help screen description for OP_EDITOR_COMPLETE editor menu: <complete>
en: complete filename or alias
eu: fitxategi izen edo ezizena bete

note: L10N: Help screen description for OP_EDITOR_COMPLETE_QUERY editor menu: <complete-query>
en: complete address with query
eu: galderarekin osatu helbidea

note: L10N: Help screen description for OP_EDITOR_DELETE_CHAR editor menu: <delete-char>
en: delete the char under the cursor
eu: kurtsorearen azpian dagoen karakterra ezabatu

note: L10N: Help screen description for OP_EDITOR_EOL editor menu: <eol>
en: jump to the end of the line
eu: lerroaren bukaerara salto egin

note: L10N: Help screen description for OP_EDITOR_FORWARD_CHAR editor menu: <forward-char>
en: move the cursor one character to the right
eu: kurtsorea karaktere bat eskuinaldera mugitu

note: L10N: Help screen description for OP_EDITOR_FORWARD_WORD editor menu: <forward-word>
en: move the cursor to the end of the word
eu: kurtsorea hitzaren bukaerara mugitu

note: L10N: Help screen description for OP_EDITOR_HISTORY_DOWN editor menu: <history-down>
en: scroll down through the history list
eu: historia zerrendan atzera mugitu

note: L10N: Help screen description for OP_EDITOR_HISTORY_UP editor menu: <history-up>
en: scroll up through the history list
eu: historia zerrendan aurrera mugitu

note: L10N: Help screen description for OP_EDITOR_KILL_EOL editor menu: <kill-eol>
en: delete chars from cursor to end of line
eu: kurtsoretik lerro bukaerara dauden karakterrak ezabatu

note: L10N: Help screen description for OP_EDITOR_KILL_EOW editor menu: <kill-eow>
en: delete chars from the cursor to the end of the word
eu: kurtsoretik hitzaren bukaerara dauden karakterrak ezabatu

note: L10N: Help screen description for OP_EDITOR_KILL_LINE editor menu: <kill-line>
en: delete all chars on the line
eu: lerro honetako karaktere guziak ezabatu

note: L10N: Help screen description for OP_EDITOR_KILL_WORD editor menu: <kill-word>
en: delete the word in front of the cursor
eu: kurtsorearen aurrean dagoen hitza ezabatu

note: L10N: Help screen description for OP_EDITOR_QUOTE_CHAR editor menu: <quote-char>
en: quote the next typed key
eu: sakatzen den hurrengo tekla markatu

note: L10N: Help screen description for OP_EDITOR_TRANSPOSE_CHARS editor menu: <transpose-chars>
en: transpose character under cursor with previous
eu: kurtsorearen azpiko karakterra aurrekoarekin irauli

note: L10N: Help screen description for OP_EDITOR_CAPITALIZE_WORD editor menu: <capitalize-word>
en: capitalize the word
eu: hitza kapitalizatu

note: L10N: Help screen description for OP_EDITOR_DOWNCASE_WORD editor menu: <downcase-word>
en: convert the word to lower case
eu: hitza minuskuletara bihurtu

note: L10N: Help screen description for OP_EDITOR_UPCASE_WORD editor menu: <upcase-word>
en: convert the word to upper case
eu: hitza maiuskuletara bihurtu

note: L10N: Help screen description for OP_ENTER_COMMAND generic menu: <enter-command> pager menu: <enter-command>
en: enter a muttrc command
eu: sar muttrc komandoa

note: L10N: Help screen description for OP_ENTER_MASK browser menu: <enter-mask>
en: enter a file mask
eu: fitxategi maskara sartu

note: L10N: Help screen description for OP_EXIT generic menu: <exit> pager menu: <exit>
en: exit this menu
eu: menu hau utzi

note: L10N: Help screen description for OP_FILTER compose menu: <filter-entry>
en: filter attachment through a shell command
eu: sheel komando bidezko gehigarri iragazkia

note: L10N: Help screen description for OP_FIRST_ENTRY generic menu: <first-entry>
en: move to the first entry
eu: lehenengo sarrerara mugitu

note: L10N: Help screen description for OP_FLAG_MESSAGE index menu: <flag-message> pager menu: <flag-message>
en: toggle a message's 'important' flag
eu: mezuen bandera garrantzitsuak txandakatu

note: L10N: Help screen description for OP_FORWARD_MESSAGE index menu: <forward-message> pager menu: <forward-message> attachment menu: <forward-message>
en: forward a message with comments
eu: birbidali mezua iruzkinekin

note: L10N: Help screen description for OP_GENERIC_SELECT_ENTRY generic menu: <select-entry>
en: select the current entry
eu: uneko sarrera aukeratu

note: L10N: Help screen description for OP_GROUP_REPLY index menu: <group-reply> pager menu: <group-reply> attachment menu: <group-reply>
en: reply to all recipients
eu: denei erantzun

note: L10N: Help screen description for OP_HALF_DOWN generic menu: <half-down> pager menu: <half-down>
en: scroll down 1/2 page
eu: orrialde erdia jaitsi

note: L10N: Help screen description for OP_HALF_UP generic menu: <half-up> pager menu: <half-up>
en: scroll up 1/2 page
eu: orrialde erdia igo

note: L10N: Help screen description for OP_HELP generic menu: <help> pager menu: <help>
en: this screen
eu: leiho hau

note: L10N: Help screen description for OP_JUMP generic menu: <jump> pager menu: <jump>
en: jump to an index number
eu: joan sarrera zenbakira

note: L10N: Help screen description for OP_LAST_ENTRY generic menu: <last-entry>
en: move to the last entry
eu: azkenengo sarrerara salto egin

note: L10N: Help screen description for OP_LIST_REPLY index menu: <list-reply> pager menu: <list-reply> attachment menu: <list-reply>
en: reply to specified mailing list
eu: emandako eposta zerrendara erantzun

note: L10N: Help screen description for OP_MACRO
en: execute a macro
eu: macro bat abiarazi

note: L10N: Help screen description for OP_MAIL index menu: <mail> pager menu: <mail> query menu: <mail>
en: compose a new mail message
eu: eposta mezu berri bat idatzi

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_BREAK_THREAD index menu: <break-thread> pager menu: <break-thread>
en: break the thread in two
eu: haria bitan zatitu

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_CHANGE_FOLDER index menu: <change-folder> pager menu: <change-folder>
en: open a different folder
eu: beste karpeta bat ireki

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_CHANGE_FOLDER_READONLY index menu: <change-folder-readonly> pager menu: <change-folder-readonly>
en: open a different folder in read only mode
eu: irakurketa soilerako beste karpeta bat ireki

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_CLEAR_FLAG index menu: <clear-flag> pager menu: <clear-flag>
en: clear a status flag from a message
eu: mezuaren egoera bandera ezabatu

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_DELETE_PATTERN index menu: <delete-pattern>
en: delete messages matching a pattern
eu: emandako patroiaren araberako mezuak ezabatu

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_IMAP_FETCH index menu: <imap-fetch-mail> pager menu: <imap-fetch-mail>
en: force retrieval of mail from IMAP server
eu: IMAP zerbitzari batetatik ePosta jasotzea behartu

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_FETCH_MAIL index menu: <fetch-mail>
en: retrieve mail from POP server
eu: POP zerbitzaritik ePosta jaso

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_LIMIT index menu: <limit>
en: show only messages matching a pattern
eu: emandako patroia betetzen duten mezuak bakarrik erakutsi

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_LINK_THREADS index menu: <link-threads> pager menu: <link-threads>
en: link tagged message to the current one
eu: lotu markaturiko mezua honetara

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_NEXT_UNREAD_MAILBOX index menu: <next-unread-mailbox> pager menu: <next-unread-mailbox>
en: open next mailbox with new mail
eu: ireki posta berria duen hurrengo postakutxa

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_NEXT_NEW index menu: <next-new> pager menu: <next-new>
en: jump to the next new message
eu: hurrengo mezu berrira joan

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_NEXT_NEW_THEN_UNREAD index menu: <next-new-then-unread>
en: jump to the next new or unread message
eu: hurrengo mezu berri edo irakurgabera joan

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_NEXT_SUBTHREAD index menu: <next-subthread> pager menu: <next-subthread>
en: jump to the next subthread
eu: hurrengo azpiharira joan

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_NEXT_THREAD index menu: <next-thread> pager menu: <next-thread>
en: jump to the next thread
eu: hurrengo harira joan

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_NEXT_UNDELETED index menu: <next-undeleted> pager menu: <next-undeleted>
en: move to the next undeleted message
eu: hurrengo ezabatu gabeko mezura joan

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_NEXT_UNREAD index menu: <next-unread> pager menu: <next-unread>
en: jump to the next unread message
eu: hurrengo irakurgabeko mezura joan

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_PARENT_MESSAGE index menu: <parent-message> pager menu: <parent-message>
en: jump to parent message in thread
eu: hariko goiko mezura joan

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_PREV_THREAD index menu: <previous-thread> pager menu: <previous-thread>
en: jump to previous thread
eu: aurreko harira joan

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_PREV_SUBTHREAD index menu: <previous-subthread> pager menu: <previous-subthread>
en: jump to previous subthread
eu: aurreko harirazpira joan

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_PREV_UNDELETED index menu: <previous-undeleted> pager menu: <previous-undeleted>
en: move to the previous undeleted message
eu: ezabatugabeko hurrengo mezura joan

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_PREV_NEW index menu: <previous-new> pager menu: <previous-new>
en: jump to the previous new message
eu: aurreko mezu berrira joan

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_PREV_NEW_THEN_UNREAD index menu: <previous-new-then-unread>
en: jump to the previous new or unread message
eu: aurreko mezu berri edo irakurgabera joan

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_PREV_UNREAD index menu: <previous-unread> pager menu: <previous-unread>
en: jump to the previous unread message
eu: aurreko mezu irakurgabera joan

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_READ_THREAD index menu: <read-thread> pager menu: <read-thread>
en: mark the current thread as read
eu: uneko haria irakurria bezala markatu

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_READ_SUBTHREAD index menu: <read-subthread> pager menu: <read-subthread>
en: mark the current subthread as read
eu: uneko azpiharia irakurria bezala markatu

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_SET_FLAG index menu: <set-flag> pager menu: <set-flag>
en: set a status flag on a message
eu: egoera bandera ezarri mezuari

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_SYNC_FOLDER index menu: <sync-mailbox> pager menu: <sync-mailbox>
en: save changes to mailbox
eu: postakutxaren aldaketak gorde

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_TAG_PATTERN index menu: <tag-pattern>
en: tag messages matching a pattern
eu: emandako patroiaren araberako mezuak markatu

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_UNDELETE_PATTERN index menu: <undelete-pattern>
en: undelete messages matching a pattern
eu: emandako patroiaren araberako mezuak berreskuratu

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_UNTAG_PATTERN index menu: <untag-pattern>
en: untag messages matching a pattern
eu: emandako patroiaren araberako mezuak desmarkatu

note: L10N: Help screen description for OP_MIDDLE_PAGE generic menu: <middle-page>
en: move to the middle of the page
eu: orriaren erdira joan

note: L10N: Help screen description for OP_NEXT_ENTRY generic menu: <next-entry> pager menu: <next-entry>
en: move to the next entry
eu: hurrengo sarrerara joan

note: L10N: Help screen description for OP_NEXT_LINE generic menu: <next-line> pager menu: <next-line>
en: scroll down one line
eu: lerro bat jaitsi

note: L10N: Help screen description for OP_NEXT_PAGE generic menu: <next-page> pager menu: <next-page>
en: move to the next page
eu: hurrengo orrialdera joan

note: L10N: Help screen description for OP_PAGER_BOTTOM pager menu: <bottom>
en: jump to the bottom of the message
eu: mezuaren bukaerara joan

note: L10N: Help screen description for OP_PAGER_HIDE_QUOTED pager menu: <toggle-quoted>
en: toggle display of quoted text
eu: gako arteko testuaren erakustaldia aldatu

note: L10N: Help screen description for OP_PAGER_SKIP_QUOTED pager menu: <skip-quoted>
en: skip beyond quoted text
eu: gako arteko testuaren atzera salto egin

note: L10N: Help screen description for OP_PAGER_TOP pager menu: <top>
en: jump to the top of the message
eu: mezuaren hasierara joan

note: L10N: Help screen description for OP_PIPE index menu: <pipe-message> pager menu: <pipe-message> attachment menu: <pipe-entry> compose menu: <pipe-entry>
en: pipe message/attachment to a shell command
eu: mezua/gehigarria shell komando batetara bideratu

note: L10N: Help screen description for OP_PREV_ENTRY generic menu: <previous-entry> pager menu: <previous-entry>
en: move to the previous entry
eu: aurreko sarrerara joan

note: L10N: Help screen description for OP_PREV_LINE generic menu: <previous-line> pager menu: <previous-line>
en: scroll up one line
eu: lerro bat igo

note: L10N: Help screen description for OP_PREV_PAGE generic menu: <previous-page> pager menu: <previous-page>
en: move to the previous page
eu: aurreko orrialdera joan

note: L10N: Help screen description for OP_PRINT index menu: <print-message> pager menu: <print-message> attachment menu: <print-entry> compose menu: <print-entry>
en: print the current entry
eu: uneko sarrera inprimatu

note: L10N: Help screen description for OP_QUERY index menu: <query> query menu: <query>
en: query external program for addresses
eu: galdetu kanpoko aplikazioari helbidea lortzeko

note: L10N: Help screen description for OP_QUERY_APPEND query menu: <query-append>
en: append new query results to current results
eu: emaitza hauei bilaketa berriaren emaitzak gehitu

note: L10N: Help screen description for OP_QUIT index menu: <quit> pager menu: <quit>
en: save changes to mailbox and quit
eu: aldaketak postakutxan gorde eta utzi

note: L10N: Help screen description for OP_RECALL_MESSAGE index menu: <recall-message> pager menu: <recall-message>
en: recall a postponed message
eu: atzeratiutako mezua berriz hartu

note: L10N: Help screen description for OP_REDRAW generic menu: <refresh> pager menu: <redraw-screen>
en: clear and redraw the screen
eu: pantaila garbitu eta berriz marraztu

note: L10N: Help screen description for OP_REFORMAT_WINCH
en: {internal}
eu: {barnekoa}

note: L10N: Help screen description for OP_RENAME_MAILBOX browser menu: <rename-mailbox>
en: rename the current mailbox (IMAP only)
eu: uneko postakutxa berrizendatu (IMAP soilik)

note: L10N: Help screen description for OP_REPLY index menu: <reply> pager menu: <reply> attachment menu: <reply>
en: reply to a message
eu: mezuari erantzuna

note: L10N: Help screen description for OP_RESEND index menu: <resend-message> pager menu: <resend-message> attachment menu: <resend-message>
en: use the current message as a template for a new one
eu: unekoa mezu berri bat egiteko txantiloi gisa erabili

note: L10N: Help screen description for OP_SEARCH generic menu: <search> pager menu: <search>
en: search for a regular expression
eu: espresio erregular bat bilatu

note: L10N: Help screen description for OP_SEARCH_REVERSE generic menu: <search-reverse> pager menu: <search-reverse>
en: search backwards for a regular expression
eu: espresio erregular baten bidez atzeraka bilatu

note: L10N: Help screen description for OP_SEARCH_NEXT generic menu: <search-next> pager menu: <search-next>
en: search for next match
eu: hurrengo parekatzera joan

note: L10N: Help screen description for OP_SEARCH_OPPOSITE generic menu: <search-opposite> pager menu: <search-opposite>
en: search for next match in opposite direction
eu: beste zentzuan hurrengoa parekatzea bilatu

note: L10N: Help screen description for OP_SEARCH_TOGGLE pager menu: <search-toggle>
en: toggle search pattern coloring
eu: bilaketa patroiaren kolorea txandakatu

note: L10N: Help screen description for OP_SHELL_ESCAPE generic menu: <shell-escape> pager menu: <shell-escape>
en: invoke a command in a subshell
eu: komando bat subshell batetan deitu

note: L10N: Help screen description for OP_SORT index menu: <sort-mailbox> pager menu: <sort-mailbox> browser menu: <sort>
en: sort messages
eu: mezuak ordenatu

note: L10N: Help screen description for OP_SORT_REVERSE index menu: <sort-reverse> pager menu: <sort-reverse> browser menu: <sort-reverse>
en: sort messages in reverse order
eu: mezuak atzekoz aurrera ordenatu

note: L10N: Help screen description for OP_TAG generic menu: <tag-entry> pager menu: <tag-message>
en: tag the current entry
eu: uneko sarrera markatu

note: L10N: Help screen description for OP_TAG_PREFIX generic menu: <tag-prefix>
en: apply next function to tagged messages
eu: markatutako mezuei funtzio hau aplikatu

note: L10N: Help screen description for OP_TAG_PREFIX_COND generic menu: <tag-prefix-cond>
en: apply next function ONLY to tagged messages
eu: hurrengo funtzioa BAKARRIK markaturiko mezuetan erabili

note: L10N: Help screen description for OP_TAG_SUBTHREAD index menu: <tag-subthread>
en: tag the current subthread
eu: uneko azpiharia markatu

note: L10N: Help screen description for OP_TAG_THREAD index menu: <tag-thread>
en: tag the current thread
eu: uneko haria markatu

note: L10N: Help screen description for OP_TOGGLE_NEW index menu: <toggle-new> pager menu: <mark-as-new>
en: toggle a message's 'new' flag
eu: mezuaren 'berria' bandera aldatu

note: L10N: Help screen description for OP_TOGGLE_WRITE index menu: <toggle-write> pager menu: <toggle-write>
en: toggle whether the mailbox will be rewritten
eu: posta-kutxaren datuak berritzen direnean aldatu

note: L10N: Help screen description for OP_TOGGLE_MAILBOXES browser menu: <toggle-mailboxes>
en: toggle whether to browse mailboxes or all files
eu: postakutxak eta artxibo guztien ikustaldia aldatu

note: L10N: Help screen description for OP_TOP_PAGE generic menu: <top-page>
en: move to the top of the page
eu: orriaren goikaldera joan

note: L10N: Help screen description for OP_UNDELETE index menu: <undelete-message> pager menu: <undelete-message> attachment menu: <undelete-entry> postpone menu: <undelete-entry> alias menu: <undelete-entry>
en: undelete the current entry
eu: uneko sarrera berreskuratu

note: L10N: Help screen description for OP_UNDELETE_THREAD index menu: <undelete-thread> pager menu: <undelete-thread>
en: undelete all messages in thread
eu: hariko mezu guztiak berreskuratu

note: L10N: Help screen description for OP_UNDELETE_SUBTHREAD index menu: <undelete-subthread> pager menu: <undelete-subthread>
en: undelete all messages in subthread
eu: azpihariko mezu guztiak berreskuratu

note: L10N: Help screen description for OP_VERSION index menu: <show-version> pager menu: <show-version>
en: show the Mutt version number and date
eu: Mutt bertsio zenbakia eta data erakutsi

note: L10N: Help screen description for OP_VIEW_ATTACH attachment menu: <view-attach> compose menu: <view-attach>
en: view attachment using mailcap entry if necessary
eu: gehigarria erakutsi beharrezkoa balitz mailcap sarrera erabiliaz

note: L10N: Help screen description for OP_VIEW_ATTACHMENTS index menu: <view-attachments> pager menu: <view-attachments>
en: show MIME attachments
eu: MIME gehigarriak ikusi

note: L10N: Help screen description for OP_WHAT_KEY generic menu: <what-key> pager menu: <what-key>
en: display the keycode for a key press
eu: zanpatutako teklaren tekla-kodea erakutsi

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_SHOW_LIMIT index menu: <show-limit>
en: show currently active limit pattern
eu: unean gaitutako patroiaren muga erakutsi

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_COLLAPSE_THREAD index menu: <collapse-thread>
en: collapse/uncollapse current thread
eu: uneko haria zabaldu/trinkotu

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_COLLAPSE_ALL index menu: <collapse-all>
en: collapse/uncollapse all threads
eu: hari guztiak zabaldu/trinkotu

note: L10N: Help screen description for OP_DECRYPT_SAVE index menu: <decrypt-save> pager menu: <decrypt-save>
en: make decrypted copy and delete
eu: enkriptatu gabeko kopia egin eta ezabatu

note: L10N: Help screen description for OP_DECRYPT_COPY index menu: <decrypt-copy> pager menu: <decrypt-copy>
en: make decrypted copy
eu: enkriptatu gabeko kopia egin

note: L10N: Help screen description for OP_FORGET_PASSPHRASE index menu: <forget-passphrase> pager menu: <forget-passphrase> attachment menu: <forget-passphrase> compose menu: <forget-passphrase>
en: wipe passphrase(s) from memory
eu: pasahitza(k) memoriatik ezabatu

note: L10N: Help screen description for OP_EXTRACT_KEYS index menu: <extract-keys> pager menu: <extract-keys> attachment menu: <extract-keys>
en: extract supported public keys
eu: onartutako gako publikoak atera

note: L10N: Help screen description for OP_COMPOSE_MIX compose menu: <mix>
en: send the message through a mixmaster remailer chain
eu: mixmaster berbidalketa katearen bidez bidali mezua

note: L10N: Help screen description for OP_COMPOSE_ATTACH_KEY compose menu: <attach-key>
en: attach a PGP public key
eu: PGP gako publikoa gehitu

note: L10N: Help screen description for OP_COMPOSE_PGP_MENU compose menu: <pgp-menu>
en: show PGP options
eu: PGP aukerak ikusi

note: L10N: Help screen description for OP_MAIL_KEY index menu: <mail-key> pager menu: <mail-key>
en: mail a PGP public key
eu: PGP gako publikoa epostaz bidali

note: L10N: Help screen description for OP_VERIFY_KEY pgp menu: <verify-key> smime menu: <verify-key>
en: verify a PGP public key
eu: PGP gako publikoa egiaztatu

note: L10N: Help screen description for OP_VIEW_ID pgp menu: <view-name> smime menu: <view-name>
en: view the key's user id
eu: gakoaren erabiltzaile id-a erakutsi

note: L10N: Help screen description for OP_CHECK_TRADITIONAL index menu: <check-traditional-pgp> pager menu: <check-traditional-pgp> attachment menu: <check-traditional-pgp>
en: check for classic PGP
eu: PGP klasiko bila arakatu

note: L10N: Help screen description for OP_COMPOSE_SMIME_MENU compose menu: <smime-menu>
en: show S/MIME options
eu: S/MIME aukerak ikusi
