Mutt 0.95.6i - en to sk translation catalogue (515 entries)

note: L10N: Prompt for an account password when connecting. %s@%s is user@host
en: Password for %s@%s:
sk: Heslo pre %s@%s:

en: Exit
sk: Koniec

en: Del
sk: Zmaž

en: Undel
sk: Odmaž

en: Select
sk: Označiť

note: L10N: localized names of RFC 2369 list operations
en: Help
sk: Pomoc

en: You have no aliases!
sk: Nemáte žiadnych zástupcov!

en: Aliases
sk: Zástupci

note: L10N: prompt to add a new alias
en: Alias as:
sk: Zástupca ako:

en: You already have an alias defined with that name!
sk: Zástupcu s týmto menom už máte definovaného!

en: Address:
sk: Adresa:

en: Personal name:
sk: Vlastné meno:

en: [%s = %s] Accept?
sk: [%s = %s] Akceptovať?

en: Save to file:
sk: Uložiť do súboru:

en: Alias added.
sk: Pridal som zástupcu.

en: Can't match nametemplate, continue?
sk: Nenašiel som šablónu názvu, pokračovať?

en: Mailcap compose entry requires %%s
sk: Zostavovacia položka mailcap-u vyžaduje %%s

en: Failure to open file to parse headers.
sk: Nemožno otvoriť súbor na analýzu hlavičiek.

en: Failure to open file to strip headers.
sk: Nemožno otvoriť súbor na odstránenie hlavičiek.

en: No mailcap compose entry for %s, creating empty file.
sk: Žiadna zostavovacia položka mailcap-u pre %s, vytváram prázdny súbor.

en: Mailcap Edit entry requires %%s
sk: Vstupná položka mailcap-u vyžaduje %%s

en: No mailcap edit entry for %s
sk: Žiadna vstupná položka mailcap-u pre %s

en: No matching mailcap entry found.  Viewing as text.
sk: Žiadna položka mailcap-u nebola nájdená. Prezerám ako text.

en: MIME type not defined.  Cannot view attachment.
sk: MIME typ nie je definovaný. Nemožno zobraziť pripojené dáta.

en: Cannot create filter
sk: Nemožno vytvoriť filter.

en: Can't create filter
sk: Nemožno vytvoriť filter

en: Write fault!
sk: Chyba zápisu!

en: I don't know how to print that!
sk: Neviem, ako vytlačiť dáta!

en: Chdir
sk: Zmena adresára

en: Mask
sk: Maska

en: %s is not a directory.
sk: %s nie je adresár.

en: Mailboxes [%d]
sk: Schránky [%d]

en: Directory [%s], File mask: %s
sk: Adresár [%s], maska súboru: %s

en: No files match the file mask
sk: Maske nevyhovujú žiadne súbory

en: Chdir to:
sk: Zmeň adresár na:

en: Error scanning directory.
sk: Chyba pri čítaní adresára.

en: File Mask:
sk: Maska súborov:

en: New file name:
sk: Nové meno súboru:

en: Can't view a directory
sk: Nemožno prezerať adresár

en: Error trying to view file
sk: Chyba pri prezeraní súboru

en: too few arguments
sk: príliš málo argumentov

en: %s: color not supported by term
sk: %s: terminál túto farbu nepodporuje

en: %s: no such color
sk: %s: nenájdená farba

en: %s: no such object
sk: %s: nenájdený objekt

en: %s: too few arguments
sk: %s: príliš málo parametrov

en: Missing arguments.
sk: Chýbajúce parametre.

en: color: too few arguments
sk: farba: príliš málo parametrov

en: mono: too few arguments
sk: mono: príliš málo parametrov

en: %s: no such attribute
sk: %s: vlastnosť nenájdená

en: too many arguments
sk: príliš veľa argumentov

en: default colors not supported
sk: štandardné farby nepodporované

en: Could not create temporary file!
sk: Nemožno vytvoriť dočasný súbor!

en: Command:
sk: Príkaz:

en: Bounce message to:
sk: Presmerovať správu do:

en: Bounce tagged messages to:
sk: Presmerovať označené správy do:

en: Error parsing address!
sk: Chyba pri analýze adresy!

en: Bounce message to %s
sk: Presmerovať správu do %s

en: Bounce messages to %s
sk: Presmerovať správy do %s

en: Message bounced.
sk: Správa bola presmerovaná.

en: Messages bounced.
sk: Správy boli presmerované.

en: Pipe to command:
sk: Pošli do rúry príkazu:

en: Print message?
sk: Vytlačiť správu?

en: Print tagged messages?
sk: Vytlačiť označené správy?

en: Message printed
sk: Správa bola vytlačené

en: Messages printed
sk: Správy boli vytlačené

en: Shell command:
sk: Príkaz shell-u:

en:  tagged
sk:  označené

en: Copying to %s...
sk: Kopírujem do %s...

note: L10N: * This string is used by the compose menu. * Since it is hidden by default, it does not increase the * indentation of other compose menu fields.  However, if possible, * it should not be longer than the other compose menu fields. * * Since it shares the row with "Encrypt with:", it should not 
en: Sign as:
sk: Podpíš ako:

en: Send
sk: Poslať

en: Abort
sk: Prerušiť

en: Attach file
sk: Pripoj súbor

en: Descrip
sk: Popísať

en: Sign, Encrypt
sk: Podpíš, zašifruj

en: Encrypt
sk: Zašifruj

en: Sign
sk: Podpísať

en: <default>
sk: <štd>

en: You may not delete the only attachment.
sk: Nemôžete zmazať jediné pridané dáta.

en: You are on the last entry.
sk: Ste na poslednej položke.

en: You are on the first entry.
sk: Ste na prvej položke.

en: Open mailbox to attach message from
sk: Otvor schránku, z ktorej sa bude pridávať správa

en: No messages in that folder.
sk: V tejto zložke nie sú správy.

en: Tag the messages you want to attach!
sk: Označte správy, ktoré chcete pridať!

en: Unable to attach!
sk: Nemožno pripojiť!

en: Invalid encoding.
sk: Neplatné kódovanie.

en: Save a copy of this message?
sk: Uložiť kópiu tejto správy?

en: Rename to:
sk: Premenovať na:

en: New file:
sk: Nový súbor:

en: Content-Type is of the form base/sub
sk: Content-Type je formy základ/pod

en: Unknown Content-Type %s
sk: Neznáme Content-Type %s

en: Can't create file %s
sk: Nemožno vytvoriť súbor %s

note: L10N: This phrase is a modified quote originally from Cool Hand Luke, intended to be somewhat humorous.
en: What we have here is a failure to make an attachment
sk: Nemožno vytvoriť pripojené dáta

en: Postpone this message?
sk: Odložiť túto správu?

en: Write message to mailbox
sk: Zapísať správu do schránky

en: Writing message to %s ...
sk: Zapisujem správu do %s ...

en: Message written.
sk: Správa bola zapísaná.

en: Unable to lock mailbox!
sk: Nemožno uzamknúť schránku!

en: Invoking PGP...
sk: Spúšťam PGP...

en: Mail not sent.
sk: Pošta nebola odoslaná.

en: Can't create temporary file
sk: Nemožno vytvoriť dočasný súbor

en: [-- BEGIN PGP MESSAGE --]
sk: [-- ZAČIATOK SPRÁVY PGP --]

en: [-- BEGIN PGP PUBLIC KEY BLOCK --]
sk: [-- ZAČIATOK BLOKU VEREJNÉHO KĽÚČA PGP --]

en: [-- BEGIN PGP SIGNED MESSAGE --]
sk: [-- ZAČIATOK SPRÁVY PODPÍSANEJ S PGP --]

en: [-- END PGP PUBLIC KEY BLOCK --]
sk: [-- KONIEC BLOKU VEREJNÉHO KĽÚČA PGP --]

en: [-- Error: could not find beginning of PGP message! --]
sk: [-- Chyba: nemožno nájsť začiatok správy PGP! --]

en: [-- Error: could not create temporary file! --]
sk: [-- Chyba: nemožno vytvoriť dočasný súbor! --]

en: [-- The following data is PGP/MIME encrypted --]
sk: [-- Nasledujúce dáta sú šifrované pomocou PGP/MIME --]

en: Key ID: 0x%s
sk: ID kľúča: 0x%s

en: Exit
sk: Koniec

en: Select
sk: Označiť

en: Check key
sk: Skontrolovať kľúč

en: Use keyID = "%s" for %s?
sk: Použiť ID kľúča = "%s" pre %s?

en: Enter keyID for %s:
sk: Zadajte ID kľúča pre %s:

en: Please enter the key ID:
sk: Prosím zadajte ID kľúča:

en: yes
sk: y-áno

en: no
sk: nie

en: Exit Mutt?
sk: Opustiť Mutt?

en: unknown error
sk: neznáma chyba

en: Press any key to continue...
sk: Stlačte kláves pre pokračovanie...

en:  ('?' for list):
sk:  ('?' pre zoznam):

en: No mailbox is open.
sk: Nie je otvorená žiadna schránka.

en: Mailbox is read-only.
sk: Schránka je iba na čítanie.

en: Cannot toggle write on a readonly mailbox!
sk: Nemožno prepnúť zápis na schránke určenej iba na čítanie!

en: Changes to folder will be written on folder exit.
sk: Zmeny v zložke budú zapísané, keď ho opustíte.

en: Changes to folder will not be written.
sk: Zmeny v zložke nebudú zapísané.

en: Quit
sk: Koniec

en: Save
sk: Uložiť

en: Mail
sk: Napíš

en: Reply
sk: Odpovedz

en: Group
sk: Skupina

en: Mailbox was externally modified.  Flags may be wrong.
sk: Schránka bola zmenená zvonku. Príznaky môžu byť nesprávne.

en: New mail in this mailbox.
sk: V tejto schránke je nová pošta.

en: No tagged messages.
sk: Žiadne označené správy.

en: Jump to message:
sk: Skočiť na správu:

en: Argument must be a message number.
sk: Parameter musí byť číslo správy.

en: That message is not visible.
sk: Táto správa nie je viditeľná.

en: Invalid message number.
sk: Neplatné číslo správy.

en: Delete messages matching:
sk: Zmazať správy zodpovedajúce:

en: No limit pattern is in effect.
sk: Žiadny limitovací vzor nie je aktívny.

en: Limit to messages matching:
sk: Limituj správy zodpovedajúce:

en: Quit Mutt?
sk: Ukončiť Mutt?

en: Tag messages matching:
sk: Označ správy zodpovedajúce:

en: Undelete messages matching:
sk: Odmaž správy zodpovedajúce:

en: Untag messages matching:
sk: Odznač správy zodpovedajúce:

en: Open mailbox in read-only mode
sk: Otvor schránku iba na čítanie

en: Open mailbox
sk: Otvor schránku

en: %s is not a mailbox.
sk: %s nie je schránka

en: Exit Mutt without saving?
sk: Ukončiť Mutt bey uloženia?

en: Threading is not enabled.
sk: Vláknenie nie je povolené.

en: You are on the last message.
sk: Ste na poslednej správe.

en: No undeleted messages.
sk: Žiadne odmazané správy.

en: You are on the first message.
sk: Ste na prvej správe.

en: Search wrapped to top.
sk: Vyhľadávanie pokračuje z vrchu.

en: Search wrapped to bottom.
sk: Vyhľadávanie pokračuje zo spodu.

en: No more threads.
sk: Žiadne ďaľšie vlákna.

en: You are on the first thread.
sk: Ste na prvom vlákne.

en: Thread contains unread messages.
sk: Vlákno obsahuje nečítané správy.

en: %d: invalid message number.
sk: %d: neplatné číslo správy.

en: (End message with a . on a line by itself)
sk: (Ukončite správu so samotnou bodkou na riadku)

en: No mailbox.
sk: Žiadna schránka.

en: Message contains:
sk: Správa obsahuje:

note: L10N: This entry is shown AFTER the message content, not IN the middle of the content. So it doesn't mean "(message will continue)" but means "(press any key to continue using mutt)".
en: (continue)
sk: (pokračovať)

en: missing filename.
sk: chýbajúci názov súboru.

en: No lines in message.
sk: Správa neobsahuje žiadne riadky.

en: %s: unknown editor command (~? for help)
sk: %s: neznámy príkaz editoru (~? pre nápovedu)

en: Set flag
sk: Nastaviť príznak

en: Clear flag
sk: Vymazať príznak

en: [-- Error:  Could not display any parts of Multipart/Alternative! --]
sk: [-- Chyba: Nemožno zobraziť žiadnu časť z Multipart/Alternative! --]

en: [-- Attachment #%d
sk: [-- Príloha #%d

en: [-- Type: %s/%s, Encoding: %s, Size: %s --]
sk: [-- Typ: %s/%s, Kódovanie: %s, Veľkosť: %s --]

en: [-- Autoview using %s --]
sk: [-- Autoprezeranie použitím %s --]

en: Invoking autoview command: %s
sk: Vyvolávam príkaz na automatické prezeranie: %s

en: [-- Autoview stderr of %s --]
sk: [-- Chyba pri automatickom prezeraní (stderr) %s --]

en: [-- Error: message/external-body has no access-type parameter --]
sk: [-- Chyba: message/external-body nemá vyplnený parameter access-type --]

en: [-- This %s/%s attachment
sk: [-- Príloha %s/%s

en: (size %s bytes)
sk: (veľkosť %s bytov)

en: has been deleted --]
sk: bola zmazaná --]

en: [-- on %s --]
sk: [-- na %s --]

en: Unable to open temporary file!
sk: Nemožno otvoriť dočasný súbor!

en: Error: multipart/signed has no protocol.
sk: Chyba: multipart/signed nemá protokol.

en: [-- %s/%s is unsupported
sk: [-- %s/%s nie je podporovaný

en: (use '%s' to view this part)
sk: (použite '%s' na prezeranie tejto časti)

en: (need 'view-attachments' bound to key!)
sk: (potrebujem 'view-attachments' priradené na klávesu!)

en: %s: unable to attach file
sk: %s: súbor nemožno pripojiť

en: ERROR: please report this bug
sk: CHYBA: prosím oznámte túto chybu

en: <UNKNOWN>
sk: <NEZNÁMY>

en: 
    Generic bindings:
sk: 
    Všeobecné väzby:

en: 
    Unbound functions:
sk: 
    Neviazané funkcie:

en: Help for %s
sk: Pomoc pre %s

en: Search
sk: Hľadať

en: Logging in...
sk: Prihlasujem sa...

en: Login failed.
sk: Prihlasovanie zlyhalo.

en: This IMAP server is ancient. Mutt does not work with it.
sk: Tento IMAP server je starý. Mutt s ním nevie pracovať.

en: Selecting %s...
sk: Vyberám %s...

en: Create %s?
sk: Vytvoriť %s?

en: Expunging messages from server...
sk: Vymazávam správy zo serveru...

en: Unable to fetch headers from this IMAP server version.
sk: Nemožno získať hlavičky z tejto verzie IMAP serveru.

en: Fetching message...
sk: Vyvolávam správu...

en: alias: no address
sk: zástupca: žiadna adresa

en: invalid header field
sk: neplatná položka hlavičky

en: %s: unknown sorting method
sk: %s: neznáma metóda triedenia

en: %s is unset
sk: %s je nenastavené

en: %s: unknown variable
sk: %s: neznáma premenná

en: prefix is illegal with reset
sk: prefix je neplatný s vynulovaním

en: value is illegal with reset
sk: hodnota je neplatná s vynulovaním

en: %s is set
sk: %s je nastavené

en: %s: invalid mailbox type
sk: %s: neplatný typ schránky

en: %s: invalid value
sk: %s: neplatná hodnota

en: %s: unknown type
sk: %s: neznáma hodnota

en: Error in %s, line %d: %s
sk: Chyba v %s, riadok %d: %s

en: source: errors in %s
sk: zdroj: chyby v %s

en: source: error at %s
sk: zdroj: chyba na %s

en: source: too many arguments
sk: zdroj: príliš veľa argumentov

en: %s: unknown command
sk: %s: neznámy príkaz

en: Error in command line: %s
sk: Chyba v príkazovom riadku: %s

en: unable to determine home directory
sk: nemožno určiť domáci adresár

en: unable to determine username
sk: nemožno určiť meno používateľa

en: Macro loop detected.
sk: Bola zistená slučka v makre.

en: Key is not bound.
sk: Klávesa nie je viazaná.

en: Key is not bound.  Press '%s' for help.
sk: Klávesa nie je viazaná. Stlačte '%s' pre nápovedu.

en: push: too many arguments
sk: push: príliš veľa parametrov

en: %s: no such menu
sk: %s: také menu neexistuje

en: null key sequence
sk: prázdna postupnosť kláves

en: bind: too many arguments
sk: bind: príliš veľa parametrov

en: %s: no such function in map
sk: %s: v tabuľke neexistuje taká funkcia

en: macro: empty key sequence
sk: macro: prázdna postupnosť kláves

en: macro: too many arguments
sk: makro: príliš veľa parametrov

en: Out of memory!
sk: Nedostatok pamäte!

en: 
    Compile options:
sk: 
    Nastavenia kompilácie:

en: Error initializing terminal.
sk: Chyba pri inicializácii terminálu.

en: Debugging at level %d.
sk: Ladenie na úrovni %d.

en: DEBUG was not defined during compilation.  Ignored.
sk: DEBUG nebol definovaný pri kompilácii. Ignorované.

en: No recipients specified.
sk: Neboli uvedení žiadni príjemcovia.

en: %s: unable to attach file.
sk: %s: neschopný pripojiť súbor.

en: No mailbox with new mail.
sk: Žiadna schránka s novými správami.

en: Mailbox is empty.
sk: Schránka je prázdna.

en: Reading %s...
sk: Čítam %s...

en: Mailbox is corrupt!
sk: Schránka je porušená!

en: Mailbox was corrupted!
sk: Schránka bola porušená!

en: Fatal error!  Could not reopen mailbox!
sk: Fatálna chyba! Nemožno znovu otvoriť schránku!

en: sync: mbox modified, but no modified messages! (report this bug)
sk: sync: schránka zmenená, ale žiadne zmenené správy! (oznámte túto chybu)

note: L10N: Displayed before/as a mailbox is being synced
en: Writing %s...
sk: Zapisujem %s...

en: Write failed!  Saved partial mailbox to %s
sk: Zápis zlyhal! Schránka bola čiastočne uložená do %s

en: Could not reopen mailbox!
sk: Nemožno znovu otvoriť schránku!

en: Reopening mailbox...
sk: Znovuotváram schránku...

en: Jump to:
sk: Skoč do:

en: Invalid index number.
sk: Neplatné číslo indexu.

en: No entries.
sk: Žiadne položky.

en: You cannot scroll down farther.
sk: Nemôžte rolovať ďalej dolu.

en: You cannot scroll up farther.
sk: Nemôžte rolovať ďalej hore.

en: You are on the first page.
sk: Ste na prvej stránke.

en: You are on the last page.
sk: Ste na poslednej stránke.

en: Search for:
sk: Hľadať:

en: Reverse search for:
sk: Hľadať spätne:

en: Not found.
sk: Nenájdené.

en: No tagged entries.
sk: Žiadne označené položky.

en: Search is not implemented for this menu.
sk: Hľadanie nie je implementované pre toto menu.

en: Tagging is not supported.
sk: Označovanie nie je podporované.

en: Connecting to %s...
sk: Spájam sa s %s...

note: L10N: Means "The path you specified as the destination file is a directory." See the msgid "Save to file: " (alias.c, recvattach.c)
en: File is a directory, save under it?
sk: Súbor je adresár, uložiť v ňom?

en: File under directory:
sk: Súbor v adresári:

en: File exists, (o)verwrite, (a)ppend, or (c)ancel?
sk: Súbor existuje, (o)-prepísať, prid(a)ť alebo (c)-zrušiť?

en: %s is not a mailbox!
sk: %s nie je schránka!

en: Lock count exceeded, remove lock for %s?
sk: Počet zámkov prekročený, vymazať zámok pre %s?

en: Can't dotlock %s.
sk: Nemožno zistiť stav: %s.

en: Timeout exceeded while attempting fcntl lock!
sk: Vypršal čas na uzamknutie pomocou fcntl!

en: Waiting for fcntl lock... %d
sk: Čakám na zámok od fcntl... %d

en: Timeout exceeded while attempting flock lock!
sk: Vypršal čas na uzamknutie celého súboru!

en: Waiting for flock attempt... %d
sk: Čakám na uzamknutie súboru... %d

en: Purge %d deleted message?
sk: Odstrániť %d zmazané správy?

en: Purge %d deleted messages?
sk: Odstrániť %d zmazaných správ?

en: Moving read messages to %s...
sk: Presúvam prečítané správy do %s...

en: Mailbox is unchanged.
sk: Schránka nie je zmenená.

en: %d kept, %d moved, %d deleted.
sk: %d ostalo, %d presunutých, %d vymazaných.

en: %d kept, %d deleted.
sk: %d ostalo, %d vymazaných.

en:  Press '%s' to toggle write
sk:  Stlačte '%s' na prepnutie zápisu

en: Use 'toggle-write' to re-enable write!
sk: Použite 'prepnúť-zápis' na povolenie zápisu!

en: Mailbox is marked unwritable. %s
sk: Schránka je označená len na čítanie. %s

en: PrevPg
sk: PredSt

en: NextPg
sk: ĎaľšSt

en: View Attachm.
sk: Pozri prílohu

en: Next
sk: Ďaľší

en: Bottom of message is shown.
sk: Spodok správy je zobrazený.

en: Top of message is shown.
sk: Vrch správy je zobrazený.

en: Help is currently being shown.
sk: Pomoc sa akurát zobrazuje.

en: No more unquoted text after quoted text.
sk: Žiadny ďaľší necitovaný text za citátom.

en: No more quoted text.
sk: Nie je ďaľší citovaný text.

en: multipart message has no boundary parameter!
sk: viaczložková správa nemá parameter ohraničenia (boundary)!

en: Error in expression: %s
sk: Chyba vo výraze: %s

en: Invalid day of month: %s
sk: Neplatný deň v mesiaci: %s

en: Invalid month: %s
sk: Neplatný mesiac: %s

note: L10N: An unknown pattern modifier was somehow invoked.  This shouldn't be possible unless there is a bug.
en: error: unknown op %d (report this error).
sk: chyba: neznámy operand %d (oznámte túto chybu).

en: empty pattern
sk: prázdny vzor

en: error in pattern at: %s
sk: chyba vo vzore na: %s

en: %c: not supported in this mode
sk: %c: nepodporovaný v tomto móde

en: missing parameter
sk: chýbajúci parameter

en: mismatched parenthesis: %s
sk: nespárované zátvorky: %s

en: Compiling search pattern...
sk: Kompilujem vyhľadávací vzor...

en: Executing command on matching messages...
sk: Vykonávam príkaz na nájdených správach...

en: No messages matched criteria.
sk: Žiadne správy nesplnili kritérium.

en: Search interrupted.
sk: Hľadanie bolo prerušené.

en: Search hit bottom without finding match
sk: Hľadanie narazilo na spodok bez nájdenia zhody

en: Search hit top without finding match
sk: Hľadanie narazilo na vrchol bez nájdenia zhody

en: Enter PGP passphrase:
sk: Zadajte frázu hesla PGP:

en: PGP passphrase forgotten.
sk: Fráza hesla PGP bola zabudnutá.

en: [-- Error: unable to create PGP subprocess! --]
sk: [-- Chyba: nemožno vytvoriť podproces PGP! --]

en: [-- End of PGP output --]
sk: [-- Koniec výstupu PGP --]

en: [-- Error: could not create a PGP subprocess! --]
sk: [-- Chyba: nemožno vytvoriť podproces PGP! --]

en: Can't open PGP subprocess!
sk: Nemožno otvoriť podproces PGP!

en: Can't open /dev/null
sk: Nemožno otvoriť /dev/null

en: POP host is not defined.
sk: Hostiteľ POP nie je definovaný.

en: No new mail in POP mailbox.
sk: Žiadna nová pošta v schránke POP.

en: Error while writing mailbox!
sk: Chyba pri zapisovaní do schránky!

en: Server closed connection!
sk: Server uzavrel spojenie!

en: Postponed Messages
sk: Odložené správy

en: No postponed messages.
sk: Žiadne odložené správy.

en: New Query
sk: Nová otázka

en: Make Alias
sk: Urobiť alias

en: Waiting for response...
sk: Čakám na odpoveď...

en: Query command not defined.
sk: Príkaz otázky nie je definovaný.

en: Query:
sk: Otázka:

en: Query '%s'
sk: Otázka '%s'

en: Pipe
sk: Presmerovať

en: Print
sk: Tlačiť

en: Saving...
sk: Ukladám...

en: Attachment saved.
sk: Pripojené dáta boli uložené.

en: WARNING!  You are about to overwrite %s, continue?
sk: VAROVANIE! Môžete prepísať %s, pokračovať?

en: Attachment filtered.
sk: Príloha bola prefiltrovaná.

en: Filter through:
sk: Filtrovať cez:

en: Pipe to:
sk: Presmerovať do:

en: Print tagged attachment(s)?
sk: Vytlačiť označené prílohy?

en: Print attachment?
sk: Vytlačiť prílohu?

en: Attachments
sk: Prílohy

en: Only deletion of multipart attachments is supported.
sk: je podporované iba mazanie viaczložkových príloh.

en: You may only bounce message/rfc822 parts.
sk: Presmerovať môžete iba časti message/rfc822.

en: Forward MIME encapsulated?
sk: Posunúť vo formáte MIME encapsulated?

en: No mailing lists found!
sk: Nenájdené žiadne poštové zoznamy!

en: Error sending message.
sk: Chyba pri posielaní správy.

en: Improperly formatted entry for type %s in "%s" line %d
sk: Nesprávne formátovaná položka pre typ %s v "%s", riadok %d

en: mailcap entry for type %s not found
sk: položka mailcap-u pre typ %s nenájdená

en: score: too few arguments
sk: score: príliš málo parametrov

en: score: too many arguments
sk: score: príliš veľa parametrov

en: No recipients were specified.
sk: Neboli uvedení žiadni príjemcovia!

en: No subject, abort?
sk: Žiadny predmet, ukončiť?

en: No subject, aborting.
sk: Žiadny predmet, ukončujem.

note: L10N: Asks whether the user wishes respects the reply-to header when replying.
en: Reply to %s%s?
sk: Odpovedať na adresu %s%s?

en: No tagged messages are visible!
sk: Žiadna z označených správ nie je viditeľná!

en: Include message in reply?
sk: Priložiť správu do odpovede?

en: Could not include all requested messages!
sk: Nemožno pripojiť všetky požadované správy!

en: Recall postponed message?
sk: Vyvolať odloženú správu?

en: Abort unmodified message?
sk: Zrušiť nezmenenú správu?

en: Aborted unmodified message.
sk: Nezmenená správa bola zrušená.

en: Message postponed.
sk: Správa bola odložená.

en: No recipients are specified!
sk: Nie sú uvedení žiadni príjemcovia!

en: No subject, abort sending?
sk: Žiadny predmet, zrušiť posielanie?

en: No subject specified.
sk: Nebol uvedený predmet.

en: Sending message...
sk: Posielam správu...

en: Could not send the message.
sk: Nemožno poslať správu.

en: Mail sent.
sk: Správa bola odoslaná.

en: No boundary parameter found! [report this error]
sk: Nenájdený parameter ohraničenia (boundary)! [ohláste túto chybu]

en: %s no longer exists!
sk: %s už viac neexistuje!

en: Could not open %s
sk: Nemožno otvoriť %s

en: Could not find sorting function! [report this bug]
sk: Nemožno nájsť triediacu funkciu! [oznámte túto chybu]

en: Sorting mailbox...
sk: Triedim schránku...

en: (no mailbox)
sk: (žiadna schránka)

note: L10N: Help screen description for OP_NULL
en: null operation
sk: prázdna operácia

note: L10N: Help screen description for OP_ATTACH_VIEW_MAILCAP attachment menu: <view-mailcap> compose menu: <view-mailcap>
en: force viewing of attachment using mailcap
sk: prinútiť zobrazovanie príloh používať mailcap-u

note: L10N: Help screen description for OP_ATTACH_VIEW_TEXT attachment menu: <view-text> compose menu: <view-text>
en: view attachment as text
sk: prezri prílohu ako text

note: L10N: Help screen description for OP_BOTTOM_PAGE generic menu: <bottom-page>
en: move to the bottom of the page
sk: presunúť na vrch stránky

note: L10N: Help screen description for OP_BOUNCE_MESSAGE index menu: <bounce-message> pager menu: <bounce-message> attachment menu: <bounce-message>
en: remail a message to another user
sk: znovu pošli správu inému používateľovi

note: L10N: Help screen description for OP_BROWSER_NEW_FILE browser menu: <select-new>
en: select a new file in this directory
sk: označ nový súbor v tomto adresári

note: L10N: Help screen description for OP_BROWSER_VIEW_FILE browser menu: <view-file>
en: view file
sk: prezrieť súbor

note: L10N: Help screen description for OP_BROWSER_TELL browser menu: <display-filename>
en: display the currently selected file's name
sk: zobraz meno aktuálne označeného súboru

note: L10N: Help screen description for OP_CHANGE_DIRECTORY browser menu: <change-dir>
en: change directories
sk: zmeniť adresáre

note: L10N: Help screen description for OP_CHECK_NEW browser menu: <check-new>
en: check mailboxes for new mail
sk: skontroluj nové správy v schránkach

note: L10N: Help screen description for OP_COMPOSE_ATTACH_MESSAGE compose menu: <attach-message>
en: attach message(s) to this message
sk: priložiť správu/y k tejto správe

note: L10N: Help screen description for OP_COMPOSE_EDIT_BCC compose menu: <edit-bcc>
en: edit the BCC list
sk: upraviť zoznam BCC

note: L10N: Help screen description for OP_COMPOSE_EDIT_CC compose menu: <edit-cc>
en: edit the CC list
sk: upraviť zoznam CC

note: L10N: Help screen description for OP_COMPOSE_EDIT_DESCRIPTION compose menu: <edit-description>
en: edit attachment description
sk: upraviť popis prílohy

note: L10N: Help screen description for OP_COMPOSE_EDIT_ENCODING compose menu: <edit-encoding>
en: edit attachment transfer-encoding
sk: upraviť kódovanie dát prílohy

note: L10N: Help screen description for OP_COMPOSE_EDIT_FCC compose menu: <edit-fcc>
en: enter a file to save a copy of this message in
sk: vložte súbor na uloženie kópie tejto správy

note: L10N: Help screen description for OP_COMPOSE_EDIT_FILE compose menu: <edit-file>
en: edit the file to be attached
sk: upraviť prikladaný súbor

note: L10N: Help screen description for OP_COMPOSE_EDIT_FROM compose menu: <edit-from>
en: edit the from field
sk: upraviť pole 'from'

note: L10N: Help screen description for OP_COMPOSE_EDIT_HEADERS compose menu: <edit-headers>
en: edit the message with headers
sk: upraviť správu s hlavičkami

note: L10N: Help screen description for OP_COMPOSE_EDIT_MESSAGE compose menu: <edit-message>
en: edit the message
sk: upraviť správu

note: L10N: Help screen description for OP_COMPOSE_EDIT_MIME compose menu: <edit-mime>
en: edit attachment using mailcap entry
sk: upraviť prílohu s použitím položky mailcap-u

note: L10N: Help screen description for OP_COMPOSE_EDIT_REPLY_TO compose menu: <edit-reply-to>
en: edit the Reply-To field
sk: upraviť pole Reply-To

note: L10N: Help screen description for OP_COMPOSE_EDIT_SUBJECT compose menu: <edit-subject>
en: edit the subject of this message
sk: upraviť predmet tejto správy

note: L10N: Help screen description for OP_COMPOSE_EDIT_TO compose menu: <edit-to>
en: edit the TO list
sk: upraviť zoznam TO

note: L10N: Help screen description for OP_COMPOSE_GET_ATTACHMENT compose menu: <get-attachment>
en: get a temporary copy of an attachment
sk: získať dočasnú kópiu prílohy

note: L10N: Help screen description for OP_COMPOSE_ISPELL compose menu: <ispell>
en: run ispell on the message
sk: spusti na správu ispell

note: L10N: Help screen description for OP_COMPOSE_NEW_MIME compose menu: <new-mime>
en: compose new attachment using mailcap entry
sk: zostaviť novú prílohu použijúc položku mailcap-u

note: L10N: Help screen description for OP_COMPOSE_POSTPONE_MESSAGE compose menu: <postpone-message>
en: save this message to send later
sk: uložiť túto správu a poslať neskôr

note: L10N: Help screen description for OP_COMPOSE_RENAME_FILE compose menu: <rename-file>
en: rename/move an attached file
sk: premenovať/presunúť priložený súbor

note: L10N: Help screen description for OP_COMPOSE_SEND_MESSAGE compose menu: <send-message>
en: send the message
sk: poslať správu

note: L10N: Help screen description for OP_COMPOSE_TOGGLE_UNLINK compose menu: <toggle-unlink>
en: toggle whether to delete file after sending it
sk: prepnúť príznak, či zmazať správu po odoslaní

note: L10N: Help screen description for OP_COMPOSE_UPDATE_ENCODING compose menu: <update-encoding>
en: update an attachment's encoding info
sk: obnoviť informáciu o zakódovaní prílohy

note: L10N: Help screen description for OP_COMPOSE_WRITE_MESSAGE compose menu: <write-fcc>
en: write the message to a folder
sk: zapísať správu do zložky

note: L10N: Help screen description for OP_COPY_MESSAGE index menu: <copy-message> pager menu: <copy-message>
en: copy a message to a file/mailbox
sk: skopírovať správu do súboru/schránky

note: L10N: Help screen description for OP_CREATE_ALIAS index menu: <create-alias> pager menu: <create-alias> query menu: <create-alias>
en: create an alias from a message sender
sk: vytvoriť zástupcu z odosielateľa správy

note: L10N: Help screen description for OP_CURRENT_BOTTOM generic menu: <current-bottom>
en: move entry to bottom of screen
sk: presunúť položku na spodok obrazovky

note: L10N: Help screen description for OP_CURRENT_MIDDLE generic menu: <current-middle>
en: move entry to middle of screen
sk: presunúť položku do stredu obrazovky

note: L10N: Help screen description for OP_CURRENT_TOP generic menu: <current-top>
en: move entry to top of screen
sk: preunúť položku na vrch obrazovky

note: L10N: Help screen description for OP_DECODE_COPY index menu: <decode-copy> pager menu: <decode-copy>
en: make decoded (text/plain) copy
sk: urobiť dekódovanú (text/plain) kópiu

note: L10N: Help screen description for OP_DECODE_SAVE index menu: <decode-save> pager menu: <decode-save>
en: make decoded copy (text/plain) and delete
sk: urobiť dekódovanú (text/plain) kópiu a zmazať

note: L10N: Help screen description for OP_DELETE index menu: <delete-message> pager menu: <delete-message> attachment menu: <delete-entry> compose menu: <detach-file> postpone menu: <delete-entry> alias menu: <delete-entry>
en: delete the current entry
sk: zmazať

note: L10N: Help screen description for OP_DELETE_SUBTHREAD index menu: <delete-subthread> pager menu: <delete-subthread>
en: delete all messages in subthread
sk: zmazať všetky položky v podvlákne

note: L10N: Help screen description for OP_DELETE_THREAD index menu: <delete-thread> pager menu: <delete-thread>
en: delete all messages in thread
sk: zmazať všetky položky vo vlákne

note: L10N: Help screen description for OP_DISPLAY_ADDRESS index menu: <display-address> pager menu: <display-address>
en: display full address of sender
sk: zobraziť plnú adresu odosielateľa

note: L10N: Help screen description for OP_DISPLAY_MESSAGE index menu: <display-message>
en: display a message
sk: zobraziť správu

note: L10N: Help screen description for OP_EDITOR_BACKSPACE editor menu: <backspace>
en: delete the char in front of the cursor
sk: zmazať znak pred kurzorom

note: L10N: Help screen description for OP_EDITOR_BACKWARD_CHAR editor menu: <backward-char>
en: move the cursor one character to the left
sk: zmazať jeden znak vľavo od kurzoru

note: L10N: Help screen description for OP_EDITOR_BOL editor menu: <bol>
en: jump to the beginning of the line
sk: skočiť na začiatok riadku

note: L10N: Help screen description for OP_EDITOR_BUFFY_CYCLE editor menu: <buffy-cycle>
en: cycle among incoming mailboxes
sk: cykluj medzi schránkami s príchodzími správami

note: L10N: Help screen description for OP_EDITOR_COMPLETE editor menu: <complete>
en: complete filename or alias
sk: doplň názov súboru alebo zástupcu

note: L10N: Help screen description for OP_EDITOR_COMPLETE_QUERY editor menu: <complete-query>
en: complete address with query
sk: doplň adresu s otázkou

note: L10N: Help screen description for OP_EDITOR_DELETE_CHAR editor menu: <delete-char>
en: delete the char under the cursor
sk: zmazať znak pod kurzorom

note: L10N: Help screen description for OP_EDITOR_EOL editor menu: <eol>
en: jump to the end of the line
sk: skočiť na koniec riadku

note: L10N: Help screen description for OP_EDITOR_FORWARD_CHAR editor menu: <forward-char>
en: move the cursor one character to the right
sk: presunúť kurzor o jeden znak vpravo

note: L10N: Help screen description for OP_EDITOR_HISTORY_UP editor menu: <history-up>
en: scroll up through the history list
sk: rolovať hore po zozname histórie

note: L10N: Help screen description for OP_EDITOR_KILL_EOL editor menu: <kill-eol>
en: delete chars from cursor to end of line
sk: zmazať znaky od kurzoru do konca riadku

note: L10N: Help screen description for OP_EDITOR_KILL_LINE editor menu: <kill-line>
en: delete all chars on the line
sk: zmazať všetky znaky v riadku

note: L10N: Help screen description for OP_EDITOR_KILL_WORD editor menu: <kill-word>
en: delete the word in front of the cursor
sk: zmazať slovo pred kurzorom

note: L10N: Help screen description for OP_EDITOR_QUOTE_CHAR editor menu: <quote-char>
en: quote the next typed key
sk: uviesť nasledujúcu stlačenú klávesu

note: L10N: Help screen description for OP_ENTER_COMMAND generic menu: <enter-command> pager menu: <enter-command>
en: enter a muttrc command
sk: vložte príkaz muttrc

note: L10N: Help screen description for OP_ENTER_MASK browser menu: <enter-mask>
en: enter a file mask
sk: vložte masku súborov

note: L10N: Help screen description for OP_EXIT generic menu: <exit> pager menu: <exit>
en: exit this menu
sk: ukončiť toto menu

note: L10N: Help screen description for OP_FILTER compose menu: <filter-entry>
en: filter attachment through a shell command
sk: filtrovať prílohy príkazom shell-u

note: L10N: Help screen description for OP_FIRST_ENTRY generic menu: <first-entry>
en: move to the first entry
sk: presunúť sa na prvú položku

note: L10N: Help screen description for OP_FLAG_MESSAGE index menu: <flag-message> pager menu: <flag-message>
en: toggle a message's 'important' flag
sk: prepnúť príznak dôležitosti správy

note: L10N: Help screen description for OP_FORWARD_MESSAGE index menu: <forward-message> pager menu: <forward-message> attachment menu: <forward-message>
en: forward a message with comments
sk: posunúť správu inému používateľovi s poznámkami

note: L10N: Help screen description for OP_GENERIC_SELECT_ENTRY generic menu: <select-entry>
en: select the current entry
sk: označiť aktuálnu položku

note: L10N: Help screen description for OP_GROUP_REPLY index menu: <group-reply> pager menu: <group-reply> attachment menu: <group-reply>
en: reply to all recipients
sk: odpovedať všetkým príjemcom

note: L10N: Help screen description for OP_HALF_DOWN generic menu: <half-down> pager menu: <half-down>
en: scroll down 1/2 page
sk: rolovať dolu o 1/2 stránky

note: L10N: Help screen description for OP_HALF_UP generic menu: <half-up> pager menu: <half-up>
en: scroll up 1/2 page
sk: rolovať hore o 1/2 stránky

note: L10N: Help screen description for OP_HELP generic menu: <help> pager menu: <help>
en: this screen
sk: táto obrazovka

note: L10N: Help screen description for OP_JUMP generic menu: <jump> pager menu: <jump>
en: jump to an index number
sk: skočiť na index číslo

note: L10N: Help screen description for OP_LAST_ENTRY generic menu: <last-entry>
en: move to the last entry
sk: presunúť sa na poslednú položku

note: L10N: Help screen description for OP_LIST_REPLY index menu: <list-reply> pager menu: <list-reply> attachment menu: <list-reply>
en: reply to specified mailing list
sk: odpovedať do špecifikovaného poštového zoznamu

note: L10N: Help screen description for OP_MACRO
en: execute a macro
sk: vykonať makro

note: L10N: Help screen description for OP_MAIL index menu: <mail> pager menu: <mail> query menu: <mail>
en: compose a new mail message
sk: zostaviť novú poštovú správu

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_CHANGE_FOLDER index menu: <change-folder> pager menu: <change-folder>
en: open a different folder
sk: otvoriť odlišnú zložku

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_CHANGE_FOLDER_READONLY index menu: <change-folder-readonly> pager menu: <change-folder-readonly>
en: open a different folder in read only mode
sk: otvoriť odlišnú zložku iba na čítanie

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_CLEAR_FLAG index menu: <clear-flag> pager menu: <clear-flag>
en: clear a status flag from a message
sk: vymazať stavový príznak zo správy

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_DELETE_PATTERN index menu: <delete-pattern>
en: delete messages matching a pattern
sk: zmazať správy zodpovedajúce vzorke

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_FETCH_MAIL index menu: <fetch-mail>
en: retrieve mail from POP server
sk: vybrať poštu z POP serveru

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_LIMIT index menu: <limit>
en: show only messages matching a pattern
sk: ukázať iba správy zodpovedajúce vzorke

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_NEXT_NEW index menu: <next-new> pager menu: <next-new>
en: jump to the next new message
sk: skočiť na nasledovnú novú správu

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_NEXT_SUBTHREAD index menu: <next-subthread> pager menu: <next-subthread>
en: jump to the next subthread
sk: skočiť na ďaľšie podvlákno

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_NEXT_THREAD index menu: <next-thread> pager menu: <next-thread>
en: jump to the next thread
sk: skočiť na nasledujúce vlákno

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_NEXT_UNDELETED index menu: <next-undeleted> pager menu: <next-undeleted>
en: move to the next undeleted message
sk: presunúť sa na nasledujúcu odmazanú správu

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_NEXT_UNREAD index menu: <next-unread> pager menu: <next-unread>
en: jump to the next unread message
sk: skočiť na nasledujúcu nečítanú správu

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_PREV_THREAD index menu: <previous-thread> pager menu: <previous-thread>
en: jump to previous thread
sk: skočiť na predchádzajúce vlákno

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_PREV_SUBTHREAD index menu: <previous-subthread> pager menu: <previous-subthread>
en: jump to previous subthread
sk: skočiť na predchádzajúce podvlákno

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_PREV_NEW index menu: <previous-new> pager menu: <previous-new>
en: jump to the previous new message
sk: skočiť na predchádzajúcu novú správo

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_PREV_UNREAD index menu: <previous-unread> pager menu: <previous-unread>
en: jump to the previous unread message
sk: skočiť na predchádzajúcu nečítanú správu

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_READ_THREAD index menu: <read-thread> pager menu: <read-thread>
en: mark the current thread as read
sk: označiť aktuálne vlákno ako čítané

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_READ_SUBTHREAD index menu: <read-subthread> pager menu: <read-subthread>
en: mark the current subthread as read
sk: označiť aktuálne podvlákno ako čítané

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_SET_FLAG index menu: <set-flag> pager menu: <set-flag>
en: set a status flag on a message
sk: nastaviť stavový príznak na správe

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_SYNC_FOLDER index menu: <sync-mailbox> pager menu: <sync-mailbox>
en: save changes to mailbox
sk: uložiť zmeny do schránky

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_TAG_PATTERN index menu: <tag-pattern>
en: tag messages matching a pattern
sk: označiť správy zodpovedajúce vzoru

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_UNDELETE_PATTERN index menu: <undelete-pattern>
en: undelete messages matching a pattern
sk: odmazať správy zodpovedajúce vzoru

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_UNTAG_PATTERN index menu: <untag-pattern>
en: untag messages matching a pattern
sk: odznačiť správy zodpovedajúce vzoru

note: L10N: Help screen description for OP_MIDDLE_PAGE generic menu: <middle-page>
en: move to the middle of the page
sk: presunúť do stredu stránky

note: L10N: Help screen description for OP_NEXT_ENTRY generic menu: <next-entry> pager menu: <next-entry>
en: move to the next entry
sk: presunúť sa na ďaľšiu položku

note: L10N: Help screen description for OP_NEXT_LINE generic menu: <next-line> pager menu: <next-line>
en: scroll down one line
sk: rolovať o riadok dolu

note: L10N: Help screen description for OP_NEXT_PAGE generic menu: <next-page> pager menu: <next-page>
en: move to the next page
sk: presunúť sa na ďaľšiu stránku

note: L10N: Help screen description for OP_PAGER_BOTTOM pager menu: <bottom>
en: jump to the bottom of the message
sk: skočiť na koniec správy

note: L10N: Help screen description for OP_PAGER_HIDE_QUOTED pager menu: <toggle-quoted>
en: toggle display of quoted text
sk: prepnúť zobrazovanie citovaného textu

note: L10N: Help screen description for OP_PAGER_SKIP_QUOTED pager menu: <skip-quoted>
en: skip beyond quoted text
sk: preskočiť za citovaný text

note: L10N: Help screen description for OP_PAGER_TOP pager menu: <top>
en: jump to the top of the message
sk: skočiť na začiatok správy

note: L10N: Help screen description for OP_PIPE index menu: <pipe-message> pager menu: <pipe-message> attachment menu: <pipe-entry> compose menu: <pipe-entry>
en: pipe message/attachment to a shell command
sk: zreťaziť výstup do príkazu shell-u

note: L10N: Help screen description for OP_PREV_ENTRY generic menu: <previous-entry> pager menu: <previous-entry>
en: move to the previous entry
sk: presunúť sa na predchádzajúcu položku

note: L10N: Help screen description for OP_PREV_LINE generic menu: <previous-line> pager menu: <previous-line>
en: scroll up one line
sk: rolovať o riadok hore

note: L10N: Help screen description for OP_PREV_PAGE generic menu: <previous-page> pager menu: <previous-page>
en: move to the previous page
sk: presunúť sa na predchádzajúcu stránku

note: L10N: Help screen description for OP_PRINT index menu: <print-message> pager menu: <print-message> attachment menu: <print-entry> compose menu: <print-entry>
en: print the current entry
sk: tlačiť aktuálnu položku

note: L10N: Help screen description for OP_QUERY index menu: <query> query menu: <query>
en: query external program for addresses
sk: opýtať sa externého programu na adresy

note: L10N: Help screen description for OP_QUERY_APPEND query menu: <query-append>
en: append new query results to current results
sk: pridať nové výsledky opýtania k terajším

note: L10N: Help screen description for OP_QUIT index menu: <quit> pager menu: <quit>
en: save changes to mailbox and quit
sk: uložiť zmeny v schránke a ukončiť

note: L10N: Help screen description for OP_RECALL_MESSAGE index menu: <recall-message> pager menu: <recall-message>
en: recall a postponed message
sk: vyvolať odloženú správu

note: L10N: Help screen description for OP_REDRAW generic menu: <refresh> pager menu: <redraw-screen>
en: clear and redraw the screen
sk: vymazať a prekresliť obrazovku

note: L10N: Help screen description for OP_REFORMAT_WINCH
en: {internal}
sk: {interné}

note: L10N: Help screen description for OP_REPLY index menu: <reply> pager menu: <reply> attachment menu: <reply>
en: reply to a message
sk: odpovedať na správu

note: L10N: Help screen description for OP_SEARCH generic menu: <search> pager menu: <search>
en: search for a regular expression
sk: hľadať podľa regulérneho výrazu

note: L10N: Help screen description for OP_SEARCH_REVERSE generic menu: <search-reverse> pager menu: <search-reverse>
en: search backwards for a regular expression
sk: hľadať podľa regulérneho výrazu dozadu

note: L10N: Help screen description for OP_SEARCH_NEXT generic menu: <search-next> pager menu: <search-next>
en: search for next match
sk: hľadať ďaľší výskyt

note: L10N: Help screen description for OP_SEARCH_OPPOSITE generic menu: <search-opposite> pager menu: <search-opposite>
en: search for next match in opposite direction
sk: hľadať ďaľší výskyt v opačnom smere

note: L10N: Help screen description for OP_SEARCH_TOGGLE pager menu: <search-toggle>
en: toggle search pattern coloring
sk: prepnúť farby hľadaného výrazu

note: L10N: Help screen description for OP_SHELL_ESCAPE generic menu: <shell-escape> pager menu: <shell-escape>
en: invoke a command in a subshell
sk: vyvolať príkaz v podriadenom shell-e

note: L10N: Help screen description for OP_SORT index menu: <sort-mailbox> pager menu: <sort-mailbox> browser menu: <sort>
en: sort messages
sk: triediť správy

note: L10N: Help screen description for OP_SORT_REVERSE index menu: <sort-reverse> pager menu: <sort-reverse> browser menu: <sort-reverse>
en: sort messages in reverse order
sk: triediť správy v opačnom poradí

note: L10N: Help screen description for OP_TAG generic menu: <tag-entry> pager menu: <tag-message>
en: tag the current entry
sk: označiť aktuálnu položku

note: L10N: Help screen description for OP_TAG_PREFIX generic menu: <tag-prefix>
en: apply next function to tagged messages
sk: použiť ďaľšiu funkciu na označené správy

note: L10N: Help screen description for OP_TAG_SUBTHREAD index menu: <tag-subthread>
en: tag the current subthread
sk: označiť aktuálne podvlákno

note: L10N: Help screen description for OP_TAG_THREAD index menu: <tag-thread>
en: tag the current thread
sk: označiť akuálne vlákno

note: L10N: Help screen description for OP_TOGGLE_NEW index menu: <toggle-new> pager menu: <mark-as-new>
en: toggle a message's 'new' flag
sk: prepnúť príznak 'nová' na správe

note: L10N: Help screen description for OP_TOGGLE_WRITE index menu: <toggle-write> pager menu: <toggle-write>
en: toggle whether the mailbox will be rewritten
sk: prepnúť príznak možnosti prepísania schránky

note: L10N: Help screen description for OP_TOGGLE_MAILBOXES browser menu: <toggle-mailboxes>
en: toggle whether to browse mailboxes or all files
sk: prepnúť, či prezerať schránky alebo všetky súbory

note: L10N: Help screen description for OP_TOP_PAGE generic menu: <top-page>
en: move to the top of the page
sk: presunúť sa na začiatok stránky

note: L10N: Help screen description for OP_UNDELETE index menu: <undelete-message> pager menu: <undelete-message> attachment menu: <undelete-entry> postpone menu: <undelete-entry> alias menu: <undelete-entry>
en: undelete the current entry
sk: odmazať aktuálnu položku

note: L10N: Help screen description for OP_UNDELETE_THREAD index menu: <undelete-thread> pager menu: <undelete-thread>
en: undelete all messages in thread
sk: odmazať všetky správy vo vlákne

note: L10N: Help screen description for OP_UNDELETE_SUBTHREAD index menu: <undelete-subthread> pager menu: <undelete-subthread>
en: undelete all messages in subthread
sk: odmazať všetky správy v podvlákne

note: L10N: Help screen description for OP_VERSION index menu: <show-version> pager menu: <show-version>
en: show the Mutt version number and date
sk: zobraziť verziu a dátum vytvorenia Mutt

note: L10N: Help screen description for OP_VIEW_ATTACH attachment menu: <view-attach> compose menu: <view-attach>
en: view attachment using mailcap entry if necessary
sk: zobraziť prílohu použijúc položku mailcap-u, ak je to nevyhnutné

note: L10N: Help screen description for OP_VIEW_ATTACHMENTS index menu: <view-attachments> pager menu: <view-attachments>
en: show MIME attachments
sk: zobraziť prílohy MIME

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_SHOW_LIMIT index menu: <show-limit>
en: show currently active limit pattern
sk: zobraziť práve aktívny limitovací vzor

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_COLLAPSE_THREAD index menu: <collapse-thread>
en: collapse/uncollapse current thread
sk: zabaľ/rozbaľ aktuálne vlákno

note: L10N: Help screen description for OP_MAIN_COLLAPSE_ALL index menu: <collapse-all>
en: collapse/uncollapse all threads
sk: zabaľ/rozbaľ všetky vlákna

note: L10N: Help screen description for OP_DECRYPT_SAVE index menu: <decrypt-save> pager menu: <decrypt-save>
en: make decrypted copy and delete
sk: urobiť dešifrovanú kópiu a vymazať

note: L10N: Help screen description for OP_DECRYPT_COPY index menu: <decrypt-copy> pager menu: <decrypt-copy>
en: make decrypted copy
sk: urobiť dešifrovanú kópiu

note: L10N: Help screen description for OP_COMPOSE_ATTACH_KEY compose menu: <attach-key>
en: attach a PGP public key
sk: pridať verejný kľúč PGP

note: L10N: Help screen description for OP_COMPOSE_PGP_MENU compose menu: <pgp-menu>
en: show PGP options
sk: zobraziť možnosti PGP

note: L10N: Help screen description for OP_MAIL_KEY index menu: <mail-key> pager menu: <mail-key>
en: mail a PGP public key
sk: poslať verejný kľúč PGP poštou

note: L10N: Help screen description for OP_VERIFY_KEY pgp menu: <verify-key> smime menu: <verify-key>
en: verify a PGP public key
sk: overiť verejný kľúč PGP

note: L10N: Help screen description for OP_VIEW_ID pgp menu: <view-name> smime menu: <view-name>
en: view the key's user id
sk: zobraziť ID používateľa tohoto kľúču
