mutter - en to cs translation catalogue (145 entries)

en: Navigation
cs: Navigace

en: Move window to workspace 1
cs: Přesunout okno na pracovní plochu 1

en: Move window to workspace 2
cs: Přesunout okno na pracovní plochu 2

en: Move window to workspace 3
cs: Přesunout okno na pracovní plochu 3

en: Move window to workspace 4
cs: Přesunout okno na pracovní plochu 4

en: Move window to last workspace
cs: Přesunout okno na poslední pracovní plochu

en: Move window one workspace to the left
cs: Přesunout okno o jednu pracovní plochu doleva

en: Move window one workspace to the right
cs: Přesunout okno o jednu pracovní plochu doprava

en: Move window one workspace up
cs: Přesunout okno o jednu pracovní plochu výš

en: Move window one workspace down
cs: Přesunout okno o jednu pracovní plochu níž

en: Move window one monitor to the left
cs: Přesunout okno o jeden monitor doleva

en: Move window one monitor to the right
cs: Přesunout okno o jeden monitor doprava

en: Move window one monitor up
cs: Přesunout okno o jeden monitor nahoru

en: Move window one monitor down
cs: Přesunout okno o jeden monitor dolů

en: Switch applications
cs: Přepnout do jiné aplikace

en: Switch to previous application
cs: Přepnout do předchozí aplikaci

en: Switch windows
cs: Přepnout do jiného okna

en: Switch to previous window
cs: Přepnout do minulého okna

en: Switch windows of an application
cs: Přepnout do jiného okna aplikace

en: Switch to previous window of an application
cs: Přepnout do předchozího okna aplikace

en: Switch system controls
cs: Přepnout na systémový ovládací prvek

en: Switch to previous system control
cs: Přepnout na minulý systémový ovládací prvek

en: Switch windows directly
cs: Přepnout přímo do okna

en: Switch directly to previous window
cs: Přepnout přímo do předchozího okna

en: Switch windows of an app directly
cs: Přepnout přímo do jiného okna aplikace

en: Switch directly to previous window of an app
cs: Přepnout přímo do předchozího okna aplikace

en: Switch system controls directly
cs: Přepnout přímo na systémový ovládací prvek

en: Switch directly to previous system control
cs: Přepnout přímo na předchozí systémový ovládací prvek

en: Hide all normal windows
cs: Skrýt všechna běžná okna

en: Switch to workspace 1
cs: Přepnout na pracovní plochu 1

en: Switch to workspace 2
cs: Přepnout na pracovní plochu 2

en: Switch to workspace 3
cs: Přepnout na pracovní plochu 3

en: Switch to workspace 4
cs: Přepnout na pracovní plochu 4

en: Switch to last workspace
cs: Přepnout na poslední pracovní plochu

en: Switch to workspace on the left
cs: Přepnout na pracovní plochu vlevo

en: Switch to workspace on the right
cs: Přepnout na pracovní plochu vpravo

en: Switch to workspace above
cs: Přepnout na pracovní plochu výše

en: Switch to workspace below
cs: Přepnout na pracovní plochu níže

en: System
cs: Systém

en: Show the run command prompt
cs: Zobrazit řádek ke spuštění příkazu

en: Restore the keyboard shortcuts
cs: Obnovit klávesové zkratky

en: Windows
cs: Okna

en: Activate the window menu
cs: Aktivovat nabídku okna

en: Toggle fullscreen mode
cs: Přepnout režim celé obrazovky

en: Toggle maximization state
cs: Přepnout stav maximalizace

en: Maximize window
cs: Maximalizovat okno

en: Restore window
cs: Obnovit velikost okna

en: Close window
cs: Zavřít okno

en: Hide window
cs: Skrýt okno

en: Move window
cs: Přesunout okno

en: Resize window
cs: Změnit velikost okna

en: Toggle window on all workspaces or one
cs: Přepnout okno na všechny/jednu pracovní plochu

en: Raise window if covered, otherwise lower it
cs: Zakryté okno vynést do popředí, jinak odsunout do pozadí

en: Raise window above other windows
cs: Vynést okno do popředí nad ostatní okna

en: Lower window below other windows
cs: Odsunout okno do pozadí za ostatní okna

en: Maximize window vertically
cs: Maximalizovat okno svisle

en: Maximize window horizontally
cs: Maximalizovat okno vodorovně

en: View split on left
cs: Rozdělit okno přes levou půlku obrazovky

en: View split on right
cs: Rozdělit okno přes pravou půlku obrazovky

en: Modifier to use for extended window management operations
cs: Modifikátor, který se má použít u operací rozšířené správy oken

en: This key will initiate the “overlay”, which is a combination window overview and application launching system. The default is intended to be the “Windows key” on PC hardware. It’s expected that this binding either the default or set to the empty string.
cs: Tato klávesa spustí „překrytí“ („overlay“), což je kombinace přehledu oken a systému spouštění aplikací. Výchozí u osobních počítačů je „klávesa Windows“. Předpokládá se, že tato zkratka bude výchozí, nebo nastavena na prázdný řetězec.

en: Attach modal dialogs
cs: Připojit modální dialogová okna

en: When true, instead of having independent titlebars, modal dialogs appear attached to the titlebar of the parent window and are moved together with the parent window.
cs: Je-li zapnuto, pak se namísto samostatných záhlaví oken modální dialogy zobrazují jako připojené k záhlaví okna rodiče a jsou přesunovány společně s oknem rodiče.

en: Enable edge tiling when dropping windows on screen edges
cs: Zapnout dlaždice na okrajích při upuštění oken na okrajích obrazovky

en: If enabled, dropping windows on vertical screen edges maximizes them vertically and resizes them horizontally to cover half of the available area. Dropping windows on the top screen edge maximizes them completely.
cs: Je-li zapnuto, upuštění oken na svislých okrajích provede svislou maximalizaci a změní vodorovnou velikost tak, aby okna zabírala polovinu dostupného prostoru. Upuštění oken na horním okraji obrazovky je maximalizuje úplně.

en: Workspaces are managed dynamically
cs: Pracovní plochy jsou spravovány dynamicky

en: Determines whether workspaces are managed dynamically or whether there’s a static number of workspaces (determined by the num-workspaces key in org.gnome.desktop.wm.preferences).
cs: Určuje, zda jsou pracovní plochy spravovány dynamicky nebo jich je pevný počet (daný klíčem num-workspaces v org.gnome.desktop.wm.preferences).

en: Workspaces only on primary
cs: Pracovní plochy pouze na primárním

en: Determines whether workspace switching should happen for windows on all monitors or only for windows on the primary monitor.
cs: Určuje, zda by se měly pracovní plochy přepínat u všech oken na všech monitorech, nebo pouze u oken na primárním monitoru.

en: Delay focus changes until the pointer stops moving
cs: Se změnou zaměření čekat na zastavení pohybu ukazatele

en: If set to true, and the focus mode is either “sloppy” or “mouse” then the focus will not be changed immediately when entering a window, but only after the pointer stops moving.
cs: Je-li zapnuto a režim zaměření je buď „sloppy“ nebo „mouse“, pak se zaměření nezmění hned, když vstoupíte do kona, ale až se přestane pohybovat ukazatel.

en: Draggable border width
cs: Šířka přetažitelného okraje

en: The amount of total draggable borders. If the theme’s visible borders are not enough, invisible borders will be added to meet this value.
cs: Počet všech přetažitelných okrajů. Nestačí-li viditelné okraje motivu, budou přidány neviditelné okraje, aby bylo docíleno zadané hodnoty.

en: Auto maximize nearly monitor sized windows
cs: Automaticky maximalizovat okna téměř o velikosti monitoru

en: If enabled, new windows that are initially the size of the monitor automatically get maximized.
cs: Je-li povoleno, budou automaticky maximalizována okna, která mají počáteční velikost shodnou s velikostí monitoru.

en: Place new windows in the center
cs: Umístit nová okna do středu

en: When true, the new windows will always be put in the center of the active screen of the monitor.
cs: Je-li zapnuto, nová okna budou vždy umístěna ve středu aktivní obrazovky monitoru.

en: Enable experimental features
cs: Povolit experimentální funkce

en: To enable experimental features, add the feature keyword to the list. Whether the feature requires restarting the compositor depends on the given feature. Any experimental feature is not required to still be available, or configurable. Don’t expect adding anything in this setting to be future proof. Currently possible keywords: • “scale-monitor-framebuffer” — makes mutter default to layout logical monitors in a logical pixel coordinate space, while scaling monitor framebuffers instead of window content, to manage HiDPI monitors. Does not require a restart. • “kms-modifiers” — makes mutter always allocate scanout buffers with explicit modifiers, if supported by the driver. Requires a restart. • “autoclose-xwayland” — automatically terminates Xwayland if all relevant X11 clients are gone. Requires a restart. • “variable-refresh-rate” — makes mutter dynamically adjust the refresh rate of the monitor when applicable if supported by the monitor, GPU and DRM driver. Configurable in Settings. Requires a restart. • “xwayland-native-scaling” — lets Xwayland clients use their native scaling support. If scaling is not supported by client, the client will be unscaled. Setting only takes effect when “scale-monitor-framebuffer” is enabled as well.
cs: Chcete-li povolit experimentální funkce, přidejte klíčové slovo funkce do seznamu. Zda funkce vyžaduje restartování kompozitoru, závisí na dané funkci. Ne u každé experimentální funkce je vyžadováno, aby byla stále dostupná nebo konfigurovatelná. Neočekávejte, že by bylo v tomto nastavení přidáno něco, co by do budoucna přineslo vylepšení. V současné době jsou možná tato klíčová slova: • „scale-monitor-framebuffer“ – zajistí, aby byl mutter výchozí pro logické uspořádání monitorů v logickém souřadnicovém prostoru pixelů, zatímco škáluje přímo v grafické vyrovnávací paměti, namísto v obsahu oken, aby se postaral o správu montorů s HiDPI. Nevyžaduje restart. • „kms-modifiers“ – přiměje mutter, aby umožnil alokování výstupních vyrovnávacích pamětí s výslovně určenými modifikátory, pokud to podporuje ovladač. Vyžaduje restart. • „autoclose-xwayland“ – automaticky ukončí Xwayland, když se ukončí všichny související klienti X11. Vyžaduje restart. • „variable-refresh-rate“ – přiměje mutter, aby v případě potřeby umožnil dynamicky upravovat obnovovací frekvenci monitoru, pokud je to podporováno monitorem, GPU a ovladačem DRM. Konfigurovatelné v Nastavení. Vyžaduje restart. • „xwayland-native-scaling“ – umožňuje klientům Xwayland používat jejich nativní podporu škálování. Pokud klient škálování nepodporuje, bude škálování klienta zrušeno. Nastavení se projeví pouze tehdy, když je povoleno také „scale-monitor-framebuffer“.

en: Modifier to use to locate the pointer
cs: Modifikátor ke zjištění pozice ukazatele

en: This key will initiate the “locate pointer” action.
cs: Tato klávesa spustí činnost „zjisti polohu ukazatele“.

en: Timeout for check-alive ping
cs: Časový limit pro pingání check-alive

en: Number of milliseconds a client has to respond to a ping request in order to not be detected as frozen. Using 0 will disable the alive check completely.
cs: Počet milisekund, které má klient na odpověď na na kontrolní pingnutí sloužící k detekci, jestli nazatuhl. Nastavením na 0 se kontrola zcela vypne.

en: Switch monitor configurations
cs: Přepnout nastavení monitoru

en: Rotates the built-in monitor configuration
cs: Postupně mění vestavěná nastavení monitoru

en: Cancel any active input capture session
cs: Zrušit jakoukoli aktivní relaci zachycení vstupu

en: Switch to VT 1
cs: Přepnout na VT 1

en: Switch to VT 2
cs: Přepnout na VT 2

en: Switch to VT 3
cs: Přepnout na VT 3

en: Switch to VT 4
cs: Přepnout na VT 4

en: Switch to VT 5
cs: Přepnout na VT 5

en: Switch to VT 6
cs: Přepnout na VT 6

en: Switch to VT 7
cs: Přepnout na VT 7

en: Switch to VT 8
cs: Přepnout na VT 8

en: Switch to VT 9
cs: Přepnout na VT 9

en: Switch to VT 10
cs: Přepnout na VT 10

en: Switch to VT 11
cs: Přepnout na VT 11

en: Switch to VT 12
cs: Přepnout na VT 12

en: Re-enable shortcuts
cs: Znovu povolit klávesové zkratky

en: Allow X11 grabs to lock keyboard focus with Xwayland
cs: Povolit X11 zachytávání, aby mohl zabrat zaměření klávesnice pomocí Xwaylandu

en: Allow all keyboard events to be routed to X11 “override redirect” windows with a grab when running in Xwayland. This option is to support X11 clients which map an “override redirect” window (which do not receive keyboard focus) and issue a keyboard grab to force all keyboard events to that window. This option is seldom used and has no effect on regular X11 windows which can receive keyboard focus under normal circumstances. For a X11 grab to be taken into account under Wayland, the client must also either send a specific X11 ClientMessage to the root window or be among the applications allowed in key “xwayland-grab-access-rules”.
cs: Umožňujs směrovat všechny události klávesnice do oken X11 typu „přebytí přesměrování“ pomocí zachytávání při běhu Xwaylandu. Tato volba je určena pro podporu klientů X11, kteří mapují okna „přebytí přesměrování“ (která nepřijímají zaměření klávesnice) a vynucuje zachytávání klávesnice zasílat všechny události klávesnice do těchto oken. Tato volba je využívána jen zřídka a nemá žádný vliv na běžná okna X11, která mohou přijímat zaměření klávesnice za normálních podmínek. Aby bylo pod Waylandem zachytávání bráno v úvahu, musí klient navíc buď poslat specifickou zprávu X11 ClientMessage do kořenového okna, nebo být mezi aplikacemi povolenými v klíči „xwayland-grab-access-rules“.

en: Xwayland applications allowed to issue keyboard grabs
cs: Aplikace pod Xwaylandem mají povoleno se starat o zachytávání klávesnice

en: List the resource names or resource class of X11 windows either allowed or not allowed to issue X11 keyboard grabs under Xwayland. The resource name or resource class of a given X11 window can be obtained using the command “xprop WM_CLASS”. Wildcards “*” and jokers “?” in the values are supported. Values starting with “!” are denied, which has precedence over the list of values allowed, to revoke applications from the default system list. The default system list includes the following applications: “@XWAYLAND_GRAB_DEFAULT_ACCESS_RULES@” Users can break an existing grab by using the specific keyboard shortcut defined by the keybinding key “restore-shortcuts”.
cs: Seznam názvů prostředků nebo tříd prostředků oken X11, které buď mají nebo nemají povolené se starat o zachytávání klávesnice X11 pod Xwaylandem. Název nebo třída prostředku daného okna X11 se dá zjistit pomocí příkazu „xprop WM_CLASS“. V názvech jsou podporované divoké znaky „*“ a „?“. Hodnoty začínající „!“ jsou zakázané, což má přednost před povolenými, aby se daly aplikace odvolat z výchozího systémového seznamu. Do výchozího systémového seznamu patří následující aplikace: „@XWAYLAND_GRAB_DEFAULT_ACCESS_RULES@“. Uživatel může přerušit existující zachytávání pomocí speciální klávesové zkratky definované klíčem „restore-shortcuts“.

en: Disable selected X extensions in Xwayland
cs: Zakázat v Xwaylandu vybraná rozšíření X

en: This option disables the selected X extensions in Xwayland if Xwayland was built with support for those X extensions. This option has no effect if Xwayland was built without support for the selected extensions. Xwayland needs to be restarted for this setting to take effect.
cs: Tato volba zakáže v Xwaylandu vybraná rozšíření X, pokud byl Xwayland sestaven s podporou pro tato rošíření. Volba nemá žádný vliv, pokud byl Xwayland sestaven bez podpory pro vybraná rozšíření. Aby se nastavení projevilo, je zapotřebí Xwayland restartovat.

en: Allow X11 clients with a different endianness to connect to Xwayland
cs: Povolit klientům X11 s jinou endianitou připojení do Xwaylandu

en: Allow connections from clients with an endianness different to that of Xwayland. The X server byte-swapping code is a huge attack surface, much of that code in Xwayland is prone to security issues. The use-case of byte-swapped clients is very niche, and disabled by default in Xwayland. Enable this option to instruct Xwayland to accept connections from X11 clients with a different endianness. This option has no effect if Xwayland does not support the command line option +byteswappedclients/-byteswappedclients to control that setting. Xwayland needs to be restarted for this setting to take effect.
cs: Povolit připojení z klientů s jinou endianitou, než má Xwayland. X server s kódem, který prohazuje jednotlivé bajty, představuje velké pole působnosti pro útoky a velká část tohoto kódu je náchylná na bezpečnostní chyby. Případy používání klientů potřebujících prohazování bajtů jsou zřídkavé a ve výchozím stavu v Xwaylandu zakázané. Zapnutím této volby říkáte Xwaylandu, že má přijímat připojení z klientů X11 s jinou endianitou. Volba nebude mít žádný vliv, pokud Xwayland nepodporuje volbu příkazové řádky +byteswappedclients/-byteswappedclients, která toto nastavení řídí. Aby se nastavení projevilo, musí být Xwayland restartován.

en: Built-in display
cs: Vestavěný displej

en: Unknown
cs: Neznámý

en: Unknown Display
cs: Neznámý displej

en: Bell event
cs: Událost zvonku

en: Privacy Screen Enabled
cs: Soukromí obrazovky zapnuto

en: Privacy Screen Disabled
cs: Soukromí obrazovky vypnuto

en: Replace the running window manager
cs: Nahradí běžícího správce oken

en: X Display to use
cs: Displej X, který se má použít

en: Disable connection to session manager
cs: Zakázat připojení ke správci sezení

en: Specify session management ID
cs: Určit ID správy sezení

en: Initialize session from savefile
cs: Spustit sezení z uloženého souboru

en: Make X calls synchronous
cs: Provádět volání X synchronně

en: Run as a wayland compositor
cs: Spustit jako kompozitor protokolu Wayland

en: Run as a nested compositor
cs: Spustit jako podkladový kompozitor

en: Run wayland compositor without starting Xwayland
cs: Spustit kompozitor wayland bez spuštění Xwayland

en: Specify Wayland display name to use
cs: Určit název displeje Wayland, který se má používat

en: Run as a full display server, rather than nested
cs: Spustit jako plnohodnotný server displeje, nikoliv vnořeně

en: Run as a headless display server
cs: Spustit jako server displeje bez monitoru

en: Add persistent virtual monitor (WxH or WxH@R)
cs: Přidat trvalý virtuální monitor (WxH or WxH@R)

en: Run with X11 backend
cs: Spustit se serverem X11

en: Profile performance using trace instrumentation
cs: Profilovat výkon pomocí instrumentace trasování

en: Enable debug control D-Bus interface
cs: Povolit rozhraní D-Bus pro ovládání ladění

note: TRANSLATORS: This string refers to a button that switches between * different modes.
en: Mode Switch (Group %d)
cs: Přepínač režimu (skupina %d)

note: TRANSLATORS: This string refers to an action, cycles drawing tablets' * mapping through the available outputs.
en: Switch monitor
cs: Přepnout monitor

en: Show on-screen help
cs: Zobrazit nápovědu na obrazovce

note: Translators: this string will appear in Sysprof
en: Compositor
cs: Kompozitor

en: Print version
cs: Vypsat verzi

en: Mutter plugin to use
cs: Zásuvný modul Mutter, který se má použít

en: Workspace %d
cs: Plocha %d

en: Mutter was compiled without support for verbose mode
cs: Mutter byl přeloženo bez podpory podrobného režimu

en: Workspace switched
cs: Přepnuta plocha

en: Mode Switch: Mode %d
cs: Přepínač režimu: režim %d

en: Display “%s” already has a window manager; try using the --replace option to replace the current window manager.
cs: Displej „%s“ již správce oken má; zkuste prosím nahradit aktuálního správce oken pomocí přepínače --replace.

en: Failed to open X Window System display “%s”
cs: Selhalo otevření systémového displeje X Window „%s“

en: Screen %d on display “%s” is invalid
cs: Obrazovka %d na displeji „%s“ je neplatná

note: This probably means that a non-WM compositor like xcompmgr is running; * we have no way to get it to exit
en: Another compositing manager is already running on screen %i on display “%s”.
cs: Jiný kompozitní správce již běží na obrazovce %i displeje „%s“.

en: Format %s not supported
cs: Formát %s není podporován

en: %s (on %s)
cs: %s (na %s)
