mutter - en to ka translation catalogue (148 entries)

en: Navigation
ka: ნავიგაცია

en: Move window to workspace 1
ka: ფანჯრის სამუშაო სივრცე 1-ზე გადატანა

en: Move window to workspace 2
ka: ფანჯრის სამუშაო სივრცე 2-ზე გადატანა

en: Move window to workspace 3
ka: ფანჯრის სამუშაო სივრცე 3-ზე გადატანა

en: Move window to workspace 4
ka: ფანჯრის სამუშაო სივრცე 4-ზე გადატანა

en: Move window to last workspace
ka: ფანჯრის ბოლო სამუშაო სივრცეზე გადატანა

en: Move window one workspace to the left
ka: ფანჯრის ერთი სამუშაო სივრცით მარცხნივ გადატანა

en: Move window one workspace to the right
ka: ფანჯრის ერთი სამუშაო სივრცით მარჯვნივ გადატანა

en: Move window one workspace up
ka: ფანჯრის ერთი სამუშაო სივრცით მაღლა გადატანა

en: Move window one workspace down
ka: ფანჯრის ერთი სამუშაო სივრცით ქვემოთ ჩამოტანა

en: Move window one monitor to the left
ka: ფანჯრის ერთი სამუშაო ეკრანით მარცხნივ გადატანა

en: Move window one monitor to the right
ka: ფანჯრის ერთი ეკრანით მარჯვნივ გადატანა

en: Move window one monitor up
ka: ფანჯრის ერთი მონიტორით მაღლა ატანა

en: Move window one monitor down
ka: ფანჯრის ერთი მონიტორით დაბლა ქვემოთ ჩამოტანა

en: Switch applications
ka: აპლიკაციის გადართვა

en: Switch to previous application
ka: წინა აპლიკაციაზე გადართვა

en: Switch windows
ka: ფანჯრის გადართვა

en: Switch to previous window
ka: წინა ფანჯარაზე გადართვა

en: Switch windows of an application
ka: აპლიკაციის ფანჯრების გადართვა

en: Switch to previous window of an application
ka: აპლიკაციის წინა ფანჯარაზე გადართვა

en: Switch system controls
ka: სისტემური კონტროლის გადართვა

en: Switch to previous system control
ka: წინა სისტემურ კონტროლზე გადართვა

en: Switch windows directly
ka: პირდაპირ ფანჯარაზე გადართვა

en: Switch directly to previous window
ka: პირდაპირ წინა ფანჯარაზე გადართვა

en: Switch windows of an app directly
ka: აპლიკაციის ფანჯრებზე პირდაპირ გადართვა

en: Switch directly to previous window of an app
ka: აპის წინა ფანჯარაზე პირდაპირ გადართვა

en: Switch system controls directly
ka: სისტემურ კონტროლზე პირდაპირ გადართვა

en: Switch directly to previous system control
ka: წინა სისტემურ კონტროლზე პირდაპირ გადართვა

en: Hide all normal windows
ka: ყველა ნორმალური ფანჯრის დამალვა

en: Switch to workspace 1
ka: სამუშაო სივრცე 1-ზე გადართვა

en: Switch to workspace 2
ka: სამუშაო სივრცე 2-ზე გადართვა

en: Switch to workspace 3
ka: სამუშაო სივრცე 3-ზე გადართვა

en: Switch to workspace 4
ka: სამუშაო სივრცე 4-ზე გადართვა

en: Switch to last workspace
ka: ბოლო სამუშაო სივრცეზე გადართვა

en: Switch to workspace on the left
ka: მარცხენა სამუშაო სივრცეზე გადართვა

en: Switch to workspace on the right
ka: მარჯვენა სამუშაო სივრცეზე გადართვა

en: Switch to workspace above
ka: ზედა სამუშაო სივრცეზე გადართვა

en: Switch to workspace below
ka: ქვედა სამუშაო სივრცეზე გადართვა

en: System
ka: სისტემა

en: Show the run command prompt
ka: გაშვების ბრძანების სტრიქონის ჩვენება

en: Restore the keyboard shortcuts
ka: კლავიატურის მალსახმობების აღდგენა

en: Windows
ka: ფანჯრები

en: Activate the window menu
ka: ფანჯრის მენიუს გააქტიურება

en: Toggle fullscreen mode
ka: სრული ეკრანის რეჟიმზე გადასვლა

en: Toggle maximization state
ka: მთელ ეკრანზე განშლადობის შესაძლებლობის გადართვა

en: Maximize window
ka: ფანჯრის გადიდება

en: Restore window
ka: ფანჯრის აღდგენა

en: Close window
ka: ფანჯრის დახურვა

en: Hide window
ka: ფანჯრის დამალვა

en: Move window
ka: ფანჯრის გადაადგილება

en: Resize window
ka: ფანჯრის ზომის შეცვლა

en: Toggle window on all workspaces or one
ka: ფანჯრის ერთ ან ყველა სამუშაო გარემოში ჩვენების ჩართ/გამორთ

en: Raise window if covered, otherwise lower it
ka: ფანჯრის აწევა, თუ დაფარულია. არადა დაწევა

en: Raise window above other windows
ka: ფანჯრის სხვა ფანჯრებზე ზემოთ აწევა

en: Lower window below other windows
ka: ჩაწევა ფანჯარა სხვა ფანჯრებს ქვემოთ

en: Maximize window vertically
ka: ფანჯრის ვერტიკალურად მაქსიმიზაცია

en: Maximize window horizontally
ka: ფანჯრის ჰორიზონტალურად გაშლა

en: View split on left
ka: ხედის მარცხნივ გაყოფა

en: View split on right
ka: ხედის მარჯვნივ გაყოფა

en: Modifier to use for extended window management operations
ka: ფანჯრების მართვის დამატებითი ოპერაციების მოდიფიკატორი

en: This key will initiate the “overlay”, which is a combination window overview and application launching system. The default is intended to be the “Windows key” on PC hardware. It’s expected that this binding either the default or set to the empty string.
ka: ეს გასაღები გაუშვებს "განლაგებას", რაც ფანჯრების გადახედვისა და აპლიკაციის გაშვების სისტემის კომბინაციაა. ნაგულისხმევად, PC-ზე, "Windows"-ის ღილაკი გამოიყენება. ითვლება, რომ ამ ღილაკზე მბმა ცარიელი ან ნაგულისხმევია.

en: Attach modal dialogs
ka: მოდალური ფანჯრების მიბმა

en: When true, instead of having independent titlebars, modal dialogs appear attached to the titlebar of the parent window and are moved together with the parent window.
ka: როცა ჩართულია, დამოუკიდებელი სათაურის ზოლების მაგიერ მოდალურ დიალოგები მშობელი ფანჯრის სათაურის ზოლთან მიმაგრებული დაიხატება და მშობელ ფანჯარასთან ერთად გადაადგილდება.

en: Enable edge tiling when dropping windows on screen edges
ka: წიბოს გადაფარვა, როცა ფანჯრებს ეკრანის წიბოებზე დააგდებთ

en: If enabled, dropping windows on vertical screen edges maximizes them vertically and resizes them horizontally to cover half of the available area. Dropping windows on the top screen edge maximizes them completely.
ka: თუ ჩართულია, ფანჯრების დაყრა ვერტიკალური ეკრანის წიბოზე მათ მაქსიმალურად გაშლის ვერტიკალურად და ზომას შეუცვლის ჰორიზონტალურად, რათა, მათ, ზუსტად ნახევარი ეკრანი დაიკავონ. ფანჯრის ზედა წიბოზე დაყრა მათ სრულად გაადიდებს.

en: Workspaces are managed dynamically
ka: სამუშაო სივრცეები დინამიკურად იმართება

en: Determines whether workspaces are managed dynamically or whether there’s a static number of workspaces (determined by the num-workspaces key in org.gnome.desktop.wm.preferences).
ka: განსაზღვრავს, იმართება თუ არა სამუშაო სივრცე დინამიკურად, თუ არსებობს მათი სტატიკური რაოდენობა (განისაზღვრება org.gnome.desktop.wm.preferences-ში num-workspaces-ით მნიშვნელობით).

en: Workspaces only on primary
ka: სამუშაო სივრცეები მხოლოდ აქტიურ ეკრანზე

en: Determines whether workspace switching should happen for windows on all monitors or only for windows on the primary monitor.
ka: განსაზღვრავს, მოხდება თუ არა სამუშაო სივრცეების გადართვა ფანჯრებისთვის, რომლებიც ყველა მონიტორზე ჩანს, თუ მხოლოდ ძირითად ეკრანზე მდებარე ფანჯრებისთვის.

en: Delay focus changes until the pointer stops moving
ka: ფოკუსის შეცვლის მაჩვენებლის მოძრაობის შეწყვეტამდე დაყოვნება

en: If set to true, and the focus mode is either “sloppy” or “mouse” then the focus will not be changed immediately when entering a window, but only after the pointer stops moving.
ka: თუ ჩართულია და ფოკუსის რეჟიმი "სველზე" ან "თაგუნაზეა" დაყენებული, მაშინ ფოკუსი ფანჯარაზე გადასვლისას დაუყოვნებლივ კი არ შეიცვლება, არამედ მაშინ, როცა თაგუნას კურსორი მოძრაობას შეწყვეტს.

en: Draggable border width
ka: გადათრევადი საზღვრის სიგანე

en: The amount of total draggable borders. If the theme’s visible borders are not enough, invisible borders will be added to meet this value.
ka: გადათრევადი საზღრების ჯამური რაოდენობა. თუ თემის ხილული საზღვრები საკმარისი არაა, ამ მნიშვნელობამდე მისაღწევად უჩინარი საზღვრები დაემატება.

en: Auto maximize nearly monitor sized windows
ka: თუ ფანჯარა თითქმის მთელ ეკრანზეა, მისი სრულ ეკრანზე გაშლა

en: If enabled, new windows that are initially the size of the monitor automatically get maximized.
ka: თუ ჩართულია, ახალი ფანჯრები, რომლებსაც თავიდანვე ეკრანის ზომა აქვთ, მთელ ეკრანზე გაიშლებიან.

en: Place new windows in the center
ka: ახალი ფანჯრის ცენტრში მოთავსება

en: When true, the new windows will always be put in the center of the active screen of the monitor.
ka: თუ ჩართულია, ახალი ფანჯრები, ყოველთვის, მონიტორის აქტიური ეკრანის შუაში გამოჩნდება.

en: Enable experimental features
ka: ექსპერიმენტალური თვისებების ჩართვა

en: To enable experimental features, add the feature keyword to the list. Whether the feature requires restarting the compositor depends on the given feature. Any experimental feature is not required to still be available, or configurable. Don’t expect adding anything in this setting to be future proof. Currently possible keywords: • “scale-monitor-framebuffer” — makes mutter default to layout logical monitors in a logical pixel coordinate space, while scaling monitor framebuffers instead of window content, to manage HiDPI monitors. Does not require a restart. • “kms-modifiers” — makes mutter always allocate scanout buffers with explicit modifiers, if supported by the driver. Requires a restart. • “autoclose-xwayland” — automatically terminates Xwayland if all relevant X11 clients are gone. Requires a restart. • “variable-refresh-rate” — makes mutter dynamically adjust the refresh rate of the monitor when applicable if supported by the monitor, GPU and DRM driver. Configurable in Settings. Requires a restart. • “xwayland-native-scaling” — lets Xwayland clients use their native scaling support. If scaling is not supported by client, the client will be unscaled. Setting only takes effect when “scale-monitor-framebuffer” is enabled as well.
ka: ექსპერიმენტული ფუნქციების ჩასართავად დაამატეთ ფუნქციის საკვანძო სიტყვა სიას. მოითხოვს თუ არა ფუნქცია კომპოზიტორის გადატვირთვას, დამოკიდებულია მოცემულ ფუნქციაზე. ნებისმიერი ექსპერიმენტული ფუნქცია არ არის საჭირო, რომ კვლავ ხელმისაწვდომი იყოს ან კონფიგურირებადი იყოს. ნუ ელით, რომ ამ პარამეტრში რაიმეს დამატება იქნება სამომავლო მტკიცებულება. ამჟამად შესაძლო საკვანძო სიტყვები: • „scale-monitor-framebuffer“ — ხდის mutter-ის ნაგულისხმევად განლაგებას ლოგიკური მონიტორების განლაგებისთვის ლოგიკურ პიქსელის კოორდინატთა სივრცეში, ხოლო მონიტორის ჩარჩო ბუფერების მასშტაბირება ფანჯრის შინაარსის ნაცვლად, HiDPI მონიტორების სამართავად. არ საჭიროებს გადატვირთვას. • „kms-modifiers“ — ხდის mutter-ს ყოველთვის გამოყოს სკანაუტური ბუფერები აშკარა მოდიფიკატორებით, თუ მხარდაჭერილია დრაივერის მიერ. საჭიროებს გადატვირთვას. • „rt-scheduler“ — ხდის mutter მოთხოვნას რეალურ დროში დაბალ პრიორიტეტულ განრიგად. საჭიროებს გადატვირთვას. • „autoclose-xwayland“ — ავტომატურად წყვეტს Xwayland-ს, თუ ყველა შესაბამისი X11 კლიენტი გაქრება. საჭიროებს გადატვირთვას. • “variable-refresh-rate” — აიძულებ mutter-ს, დინამიკურად მოირგოს ეკრანის განახლების სიხშირე, როცა ეს მხარდაჭერილია ეკრანის, GPU-ისა და DRM-ის დრაივერის მიერ. მორგებადია მორგების ფანჯარაში. საჭიროებს გადატვირთვას. • “xwayland-native-scaling” — საშუალებას აძლევს Xwayland-ის კლენტებს, საკუთარი დამაშტაბების მხარდაჭერა გამოიყენონ. თუ კლიენტს დამასშტაბების მხარდაჭერა არ აქვს, ისინი მის გარეშე იმუშავებენ. ძალაში, მხოლოდ, მაშინ შედის, თუ ასევე ჩართულია პარამეტრი “scale-monitor-framebuffer”.

en: Modifier to use to locate the pointer
ka: მაჩვენებლის მოსაძებნი მოდიფიკატორი

en: This key will initiate the “locate pointer” action.
ka: მალსახმობი "მაჩვენებლის მოძებნის" ქმედებას გაუშვებს.

en: Timeout for check-alive ping
ka: სიცოცხლის შემოწმების ვადა გავიდა

en: Number of milliseconds a client has to respond to a ping request in order to not be detected as frozen. Using 0 will disable the alive check completely.
ka: მილიწამების რაოდენობა, რომელიც კლიენტს აქვს, რომ პინგს პასუხი გასცეს, სანამ ის დაკიდებულად გამოცხადდება. მნიშვნელობა 0 ამ შემოწმებას სრულად გამორთავს.

note: TRANSLATORS: Luminance is different from brightness. See https://en.wikipedia.org/wiki/Luminance
en: Per output luminance settings
ka: თითოეული გამოტანის განათების პარამეტრები

en: Per output and color mode luminance setting. Each entry consists of a tuple with connector, vendor, product, serial, and a color mode, as well as an associated floating point value representing the output luminance in percent (%). The default when not specified is 100%.
ka: პარამეტრი თითოეული გამოტანის და ფერის პარამეტრის განათებისთვის. თითოეული ჩანაწერი შედგება კორტეჟისგან კონექტორით, მომწოდებლით, პროდუქტით, სერიულით და ფერის რეჟიმით. ასევე შეიცავს ასოცირებულ მცურავმძიმიან მნიშვნელობას, რომელიც განათების მნიშვნელობაა პროცენტებში (%). ნაგულისხმევი, როცა მითითებული არაა, არის 100%.

en: Switch monitor configurations
ka: ეკრანის კონფიგურაციის გადართვა

en: Rotates the built-in monitor configuration
ka: ეკრანის ჩაშენებული კონფიგურაციის შემობრუნება

en: Cancel any active input capture session
ka: ყველა არსებული ეკრანის ჩაჭერის სესიის გაუქმება

en: Switch to VT 1
ka: VT 1-ზე გადართვა

en: Switch to VT 2
ka: VT 2-ზე გადართვა

en: Switch to VT 3
ka: VT 3-ზე გადართვა

en: Switch to VT 4
ka: VT 4-ზე გადართვა

en: Switch to VT 5
ka: VT 5-ზე გადართვა

en: Switch to VT 6
ka: VT 6-ზე გადართვა

en: Switch to VT 7
ka: VT 7-ზე გადართვა

en: Switch to VT 8
ka: VT 8-ზე გადართვა

en: Switch to VT 9
ka: VT 9-ზე გადართვა

en: Switch to VT 10
ka: VT 10-ზე გადართვა

en: Switch to VT 11
ka: VT 11-ზე გადართვა

en: Switch to VT 12
ka: VT 12-ზე გადართვა

en: Re-enable shortcuts
ka: მალსახმობების თავიდან ჩართვა

en: Allow X11 grabs to lock keyboard focus with Xwayland
ka: X11 ჩაჭერებისთვის Xwaylad-თან ერთად კლავიატურის ფოკუსის დაბლოკვის უფლების მიცემა

en: Allow all keyboard events to be routed to X11 “override redirect” windows with a grab when running in Xwayland. This option is to support X11 clients which map an “override redirect” window (which do not receive keyboard focus) and issue a keyboard grab to force all keyboard events to that window. This option is seldom used and has no effect on regular X11 windows which can receive keyboard focus under normal circumstances. For a X11 grab to be taken into account under Wayland, the client must also either send a specific X11 ClientMessage to the root window or be among the applications allowed in key “xwayland-grab-access-rules”.
ka: ნება ყველა კლავიატურის მოვლენების გადამისამართება X11" override გადამისამართება " windows ერთად grab როდესაც გაშვებული Xwayland. ეს ვარიანტი არის x11 კლიენტების მხარდაჭერა, რომლებიც ასახავენ "გადამისამართების გადამისამართების" ფანჯარას (რომლებიც არ იღებენ კლავიატურის ფოკუსირებას) და კლავიატურის დაჭერას, რათა ყველა კლავიატურის მოვლენა აიძულონ ამ ფანჯარაში. ეს ვარიანტი იშვიათად გამოიყენება და არ მოქმედებს ჩვეულებრივ X11 ფანჯრებზე, რომლებსაც შეუძლიათ მიიღონ კლავიატურის ფოკუსირება ნორმალურ პირობებში. იმისათვის, რომ X11-ის დაჭერა გათვალისწინებული იყოს Wayland-ის ფარგლებში, კლიენტმა ასევე უნდა გამოაგზავნოს კონკრეტული X11 ClientMessage root ფანჯარაში ან იყოს იმ პროგრამებს შორის, რომლებიც დაშვებულია საკვანძო "xwayland-grab-access-rules" - ში.

en: Xwayland applications allowed to issue keyboard grabs
ka: Xwayland-ის აპლიკაციები, რომლებსაც კლავიატურის ჩაჭერის გამოცემა შეუძლიათ

en: List the resource names or resource class of X11 windows either allowed or not allowed to issue X11 keyboard grabs under Xwayland. The resource name or resource class of a given X11 window can be obtained using the command “xprop WM_CLASS”. Wildcards “*” and jokers “?” in the values are supported. Values starting with “!” are denied, which has precedence over the list of values allowed, to revoke applications from the default system list. The default system list includes the following applications: “@XWAYLAND_GRAB_DEFAULT_ACCESS_RULES@” Users can break an existing grab by using the specific keyboard shortcut defined by the keybinding key “restore-shortcuts”.
ka: ჩამოთვალეთ x11 windows-ის რესურსების სახელები ან რესურსების კლასი, რომლებიც ნებადართულია ან არ არის ნებადართული x11 კლავიატურის დაჭერის გამოცემა Xwayland-ის ქვეშ. მოცემული x11 ფანჯრის რესურსის სახელი ან რესურსების კლასი შეგიძლიათ მიიღოთ ბრძანების "xprop WM_CLASS"გამოყენებით. ველური ბარათები " * "და ჯოკერები"?"ღირებულებებში მხარდაჭერილია. ღირებულებები იწყება "!"უარყოფილია, რომელსაც უპირატესობა აქვს დაშვებული მნიშვნელობების ჩამონათვალზე, გააუქმოს პროგრამები ნაგულისხმევი სისტემის სიიდან. სისტემის ნაგულისხმევი სია მოიცავს შემდეგ პროგრამებს:" @XWAYLAND_GRAB_DEFAULT_ACCESS_RULES@ "მომხმარებლებს შეუძლიათ დაარღვიონ არსებული დაჭერა კლავიატურის სპეციფიკური მალსახმობის გამოყენებით, რომელიც განსაზღვრულია კლავიშთა ღილაკით"აღდგენა-მალსახმობები".

en: Disable selected X extensions in Xwayland
ka: Xwayland-ის მონიშნული X გაფართოებების გამორთვა

en: This option disables the selected X extensions in Xwayland if Xwayland was built with support for those X extensions. This option has no effect if Xwayland was built without support for the selected extensions. Xwayland needs to be restarted for this setting to take effect.
ka: ეს პარამეტრი Xwayland-ში არჩეულ გაფართოებებს გამორთავს, თუ Xwayland ამ X გაფართოებების მხარდაჭერითაა აგებული. ამ პარამეტრს გავლენა არ აქვს, თუ Xwayland მონიშნული გაფართოებების მხარდაჭერის გარეშეა აგებული. ცვლილებების ძალაში შესასვლელად, Xwayland-ის გადატვირთვა დაგჭირდებათ.

en: Allow X11 clients with a different endianness to connect to Xwayland
ka: სხვა ბაიტის ბოლოს მქონე X11 კლიენტებისთვის Xwayland-ზე მიერთების დაშვება

en: Allow connections from clients with an endianness different to that of Xwayland. The X server byte-swapping code is a huge attack surface, much of that code in Xwayland is prone to security issues. The use-case of byte-swapped clients is very niche, and disabled by default in Xwayland. Enable this option to instruct Xwayland to accept connections from X11 clients with a different endianness. This option has no effect if Xwayland does not support the command line option +byteswappedclients/-byteswappedclients to control that setting. Xwayland needs to be restarted for this setting to take effect.
ka: ნება კავშირები კლიენტებს ერთად endianness განსხვავდება, რომ Xwayland. X სერვერის ბაიტების გაცვლის კოდი არის უზარმაზარი თავდასხმის ზედაპირი, ამ კოდის დიდი ნაწილი Xwayland-ში მიდრეკილია უსაფრთხოების საკითხებისკენ. ბაიტების გაცვლილი კლიენტების გამოყენების შემთხვევა ძალიან ნიშა და გამორთულია xwayland-ში. ჩართეთ ეს ვარიანტი დაავალოს Xwayland მიიღოს კავშირები X11 კლიენტებს სხვადასხვა endianness. ამ ვარიანტს არანაირი ეფექტი არ აქვს, თუ Xwayland მხარს არ უჭერს ბრძანების ხაზის ვარიანტს +byteswappedclients/ - byteswappedclients ამ პარამეტრის გასაკონტროლებლად. Xwayland უნდა განახლდეს, რომ ეს პარამეტრი ამოქმედდეს.

en: Built-in display
ka: ჩაშენებული ეკრანი

en: Unknown
ka: უცნობია

en: Unknown Display
ka: უცნობი ეკრანი

en: Bell event
ka: მოვლენის ზარი

en: Privacy Screen Enabled
ka: კონფიდენციალური ეკრანი ჩართულია

en: Privacy Screen Disabled
ka: კონფიდენციალური ეკრანი გამორთულია

en: Replace the running window manager
ka: ფანჯრების გაშვებული მმართველის შეცვლა

en: X Display to use
ka: გამოყენებადი X

en: Disable connection to session manager
ka: სესიების მმართველთან კავშირის გაუქმება

en: Specify session management ID
ka: სესიის მართვის ID-ის მითითება

en: Initialize session from savefile
ka: სესიის დამახსოვრებული ფაილიდან ჩატვირთვა

en: Make X calls synchronous
ka: X-ის ფუნქციების სინქრონულად გამოძახება

en: Run as a wayland compositor
ka: Wayland-ის კომპოზიტორად გაშვება

en: Run as a nested compositor
ka: ჩადგმულ კომპოზიტორად გაშვება

en: Run wayland compositor without starting Xwayland
ka: Wayland კომპოზიტორის Xwayland-ის შესრულებს გარეშე გაშვება

en: Specify Wayland display name to use
ka: მიუთითეთ Wayland-ის ეკრანის სახელი

en: Run as a full display server, rather than nested
ka: ჩადგმულის მაგიერ ეკრანის სრულ სერვერად გაშვება

en: Run as a headless display server
ka: უთავო ეკრანის სერვერად გაშვება

en: Add persistent virtual monitor (WxH or WxH@R)
ka: მუდმინი ვირტუალური ეკრანის დამატება (WxH or WxH@R)

en: Run with X11 backend
ka: X11 უკანაბოლოთი გაშვება

en: Profile performance using trace instrumentation
ka: წარმადობის პროფილირება ტრეისის ინსტრუმენტებით

en: Enable debug control D-Bus interface
ka: გამართვის კონტროლის D-Bus-ის ინტერფეისის ჩართვა

note: TRANSLATORS: This string refers to a button that switches between * different modes in that button group.
en: Mode Switch (Group %d)
ka: რეჟიმის შეცვლა (ჯგუფი %d)

note: TRANSLATORS: This string refers to a button that switches between * different modes.
en: Mode Switch
ka: რეჟიმის გადართვა

note: TRANSLATORS: This string refers to an action, cycles drawing tablets' * mapping through the available outputs.
en: Switch monitor
ka: ეკრანის შეცვლა

en: Show on-screen help
ka: ეკრანზე ნაჩვენები დახმარება

note: Translators: this string will appear in Sysprof
en: Compositor
ka: კომპოზიტორი

en: Print version
ka: მიმდინარე ვერსიის დაბეჭდვა

en: Mutter plugin to use
ka: Mutter-ის დამატება

en: Workspace %d
ka: სამუშაო სივრცე %d

en: Mutter was compiled without support for verbose mode
ka: Mutter დამატებითი შეტყობინების მხარდაჭერის გარეშეა აგებული

en: Workspace switched
ka: სამუშაო სივრცე გადაირთო

en: Mode Switch: Mode %d
ka: რეჟიმის შეცვლა რეჟიმი %d

en: Display “%s” already has a window manager; try using the --replace option to replace the current window manager.
ka: ეკრანს "%s" ფანჯრების მმართველი უკვე გააჩნიათ. მის ჩასანაცვლებლად, სცადეთ, --replace პარამეტრი გამოიყენოთ.

en: Failed to open X Window System display “%s”
ka: ფანჯრების X სისტემის ეკრანის (%s) გახსნის შეცდომა

en: Screen %d on display “%s” is invalid
ka: ასლი "%d" ეკრანზე "%s" არასწორია

note: This probably means that a non-WM compositor like xcompmgr is running; * we have no way to get it to exit
en: Another compositing manager is already running on screen %i on display “%s”.
ka: მონიტორიზე %i ეკრანზე "%s' სხვა კომპოზიტორი მმართველი უკვე გაშვებულია.

en: Format %s not supported
ka: ფორმატი მხარდაუჭერელია: %s

en: %s (on %s)
ka: %s (%s-ზე)
