mutter - en to ug translation catalogue (300 entries)

en: Navigation
ug: يولباشچى

en: Move window to workspace 1
ug: كۆزنەكنى 1-خىزمەت رايونىغا يۆتكە

en: Move window to workspace 2
ug: كۆزنەكنى 2-خىزمەت رايونىغا يۆتكە

en: Move window to workspace 3
ug: كۆزنەكنى 3-خىزمەت رايونىغا يۆتكە

en: Move window to workspace 4
ug: كۆزنەكنى 4-خىزمەت رايونىغا يۆتكە

en: Move window one workspace to the left
ug: كۆزنەكنى سولدىكى خىزمەت رايونىغا يۆتكەش

en: Move window one workspace to the right
ug: كۆزنەكنى ئوڭدىكى خىزمەت رايونىغا يۆتكەش

en: Move window one workspace up
ug: كۆزنەكنى يۇقىرىدىكى خىزمەت رايونىغا يۆتكەش

en: Move window one workspace down
ug: كۆزنەكنى تۆۋەندىكى خىزمەت رايونىغا يۆتكەش

en: Switch applications
ug: پروگراممىلارنى ئالماشتۇرۇش

en: Switch windows
ug: كۆزنەكلەرنى ئالماشتۇرۇش

en: Switch windows of an application
ug: پروگراممىنىڭ كۆزنىكىنى ئالماشتۇرۇش

en: Switch system controls
ug: سىستېما تىزگىنلىرىنى ئالماشتۇرۇش

en: Switch windows directly
ug: كۆزنەكلەرنى بىۋاسىتە ئالماشتۇرۇش

en: Switch windows of an app directly
ug: بىر پروگراممىنىڭ كۆزنەكلىرىنى بىۋاسىتە ئالماشتۇرۇش

en: Switch system controls directly
ug: سىستېما تىزگىنلىرىنى بىۋاسىتە ئالماشتۇرۇش

en: Hide all normal windows
ug: بارلىق نورمال كۆزنەكلەرنى يوشۇرۇش

en: Switch to workspace 1
ug: 1-خىزمەت رايونىغا ئالمىشىش

en: Switch to workspace 2
ug: 2-خىزمەت رايونىغا ئالمىشىش

en: Switch to workspace 3
ug: 3-خىزمەت رايونىغا ئالمىشىش

en: Switch to workspace 4
ug: 4-خىزمەت رايونىغا ئالمىشىش

en: Move to workspace left
ug: سولدىكى خىزمەت رايونىغا يۆتكەش

en: Move to workspace right
ug: ئوڭدىكى خىزمەت رايونىغا يۆتكەش

en: Move to workspace above
ug: ئۇستىدىكى خىزمەت رايونىغا يۆتكەش

en: Move to workspace below
ug: تۆۋەندىكى خىزمەت رايونىغا يۆتكەش

en: System
ug: سىستېما

en: Show the run command prompt
ug: بۇيرۇق قۇرىنى كۆرسىتىدۇ

en: Show the activities overview
ug: پائالىيەتلەرنىڭ قىسقىچە بايانىنى كۆرسىتىدۇ

en: Windows
ug: كۆزنەكلەر

en: Activate the window menu
ug: كۆزنەك تىزىملىكىنى ئاكتىپلاش

en: Toggle fullscreen mode
ug: پۈتۈن ئېكران شەكلىگە ئالمىشىش

en: Toggle maximization state
ug: ئەڭ چوڭ ھالەتكە ئالمىشىش

en: Maximize window
ug: كۆزنەكنى چوڭايتىش

en: Restore window
ug: كۆزنەكنى ئەسلىگە كەلتۈرۈش

en: Toggle shaded state
ug: سايىلىك ھالەتكە ئالمىشىش

en: Close window
ug: كۆزنەك ياپ

en: Hide window
ug: كۆزنەكنى يوشۇرۇش

en: Move window
ug: كۆزنەكنى يۆتكەش

en: Resize window
ug: كۆزنەك چوڭلۇقىنى ئۆزگەرتىش

en: Toggle window on all workspaces or one
ug: كۆزنەكنى بارلىق خىزمەت رايونى ياكى بىرىگىلا ئالماشتۇرۇش

en: Raise window if covered, otherwise lower it
ug: كۆزنەك توسۇلۇپ قالغان بولسا كۆتۈرسۇن، بولمىسا پەسلەتسۇن

en: Raise window above other windows
ug: كۆزنەكنى باشقا كۆزنەكنىڭ ئۈستىگە كۆتۈرۈش

en: Lower window below other windows
ug: كۆزنەكنى باشقا كۆزنەكنىڭ ئاستىغا تۆۋەنلىتىش

en: Maximize window vertically
ug: كۆزنەكنى تىك يۆنىلىشتە چوڭايتىش

en: Maximize window horizontally
ug: كۆزنەكنى توغرا يۆنىلىشتە چوڭايتىش

en: View split on left
ug: كۆزنەكنىڭ سول تەرىپىدە كۆرسەتسۇن

en: View split on right
ug: كۆزنەكنىڭ ئوڭ تەرىپىدە كۆرسەتسۇن

note: This probably means that a non-WM compositor like xcompmgr is running; * we have no way to get it to exit
en: Another compositing manager is already running on screen %i on display "%s".
ug: كۆرسەتكۈچ «%2$s» نىڭدىكى ئېكران %1$i دا بۆلەك باشقۇرغۇچ ئىجرا قىلىنىۋاتىدۇ.

en: background texture could not be created from file
ug: ھۆججەتتىن تەگلىك texture نى قۇرغىلى بولمايدۇ

en: Bell event
ug: قوڭغۇراق ھادىسىسى

en: Unknown window information request: %d
ug: نامەلۇم كۆزنەك ئۇچۇرى ئىلتىماسى:%d

en: “%s” is not responding.
ug: %s نىڭدىن جاۋاب كەلمەيۋاتىدۇ.

en: Application is not responding.
ug: پروگراممىدا ئىنكاس يوق.

en: You may choose to wait a short while for it to continue or force the application to quit entirely.
ug: داۋاملاشتۇرۇش ئۈچۈن كۈتۈشنى ياكى پروگراممىنى تولۇق ئاخىرلاشتۇرۇش ئۈچۈن مەجبۇرىينى تاللىسىڭىز بولىدۇ.

en: _Wait
ug: كۈت(_W)

en: _Force Quit
ug: مەجبۇرى ئاخىرلاشتۇر(_F)

en: Missing %s extension required for compositing
ug: بىرىكتۈرۈش ئۈچۈن زۆرۈر بولغان كېڭەيتىلمە %s يوق

en: Failed to open X Window System display '%s'
ug: ‏X كۆزنەك سىستېمىسى كۆرسەتكۈچى ‹%s› نى ئېچىش مەغلۇپ بولدى

en: Some other program is already using the key %s with modifiers %x as a binding
ug: باشقا پروگرامما %s كۇنۇپكىسى بىلەن سۈپەتلىگۈچى كۇنۇپكا %x نىڭ بىرىكمىسىنى ئىشلىتىۋاتىدۇ

en: "%s" is not a valid accelerator
ug: «%s» ئىناۋەتلىك  تېزلەتكۈچ ئەمەس

en: Disable connection to session manager
ug: ئەڭگىمە باشقۇرغۇچقا باغلىنىشنى ئىناۋەتسىز قىل

en: Replace the running window manager
ug: ئىجرا قىلىنىۋاتقان كۆزنەك باشقۇرغۇچنى ئالماشتۇر

en: Specify session management ID
ug: ئەڭگىمە باشقۇرغۇ ID سېنى بەلگىلە

en: X Display to use
ug: ئىشلىتىدىغان X كۆرسەتكۈچى

en: Initialize session from savefile
ug: ساقلانغان ھۆججەتتىن ئەڭگىمەنى دەسلەپلەشتۈرۈش

en: Make X calls synchronous
ug: X نى قەدەمداش قىلىپ ئىشلەت

en: Failed to scan themes directory: %s
ug: ئۆرنەكلەر مۇندەرىجىسىنى ئىزدەش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Could not find a theme! Be sure %s exists and contains the usual themes.
ug: بىرەر ئۆرنەك تېپىلمىدى. %s نىڭ مەۋجۇتلۇقى ھەم ئىشلىتىشكە بولىدىغان ئۆرنەكنى ئۆز ئىچىگە ئالغانلىقىنى جەزملەڭ.

en: mutter %s
    Copyright (C) 2001-%d Havoc Pennington, Red Hat, Inc., and others
    This is free software; see the source for copying conditions.
    There is NO warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
ug: mutter %s
    نەشر ھوقۇقى (C) 2001-%d Havoc Pennington, Red Hat, Inc., ۋە باشقىلارغا تەۋە
    بۇ ھەقسىز دېتال؛ كۆچۈرۈش شەرتلىرىنى مەنبە كودىدىن كۆرۈڭ.
    مەيلى قانداق مەقسەتتە ئىشلەتمەڭ، ھېچقانداق كاپالەت يوق؛

en: Print version
ug: نەشرىنى باس

en: Mutter plugin to use
ug: ئىشلىتىدىغان Mutter قىستۇرمىسى

en: Workarounds for broken applications disabled. Some applications may not behave properly.
ug: بۇزۇلغان پروگراممىلارنى تۈزىتىش-ياخشىلاش ئىناۋەتسىز قىلىنغان. بەزى پروگراممىلار نورمال ئىشلىمەسلىكى مۇمكىن.

en: Could not parse font description "%s" from GSettings key %s
ug: GSettings ئاچقۇچى %s نىڭ تەركىبىدىكى فونت چۈشەندۈرۈشى «%s»نى تەھلىل قىلغىنى بولمىدى

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for mouse button modifier
ug: سەپلىمە سانداندىن تېپىلغان «%s» چاشقىنەك توپچىسىنىڭ سۈپەتلىگۈچىسى ئۈچۈن ئىناۋەتسىز

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for keybinding "%s"
ug: سەپلىمە ساندىنىدىن تېپىلغان «%s»، «%s» كۇنۇپكا باغلانمىسىنىڭ ئىناۋەتلىك قىممىتى ئەمەس

en: Workspace %d
ug: خىزمەت بوشلۇقى %d

en: Screen %d on display '%s' is invalid
ug: كۆرسەتكۈچ ‹%2$s› دىكى ئېكران %1$d ئىناۋەتسىز

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager; try using the --replace option to replace the current window manager.
ug: كۆرسەتكۈچ «%2$s» دىكى ئېكران %1$d نىڭ كۆزنەك باشقۇرغۇسى بار؛ ھازىرقى كۆزنەك باشقۇرغۇنى ئالماشتۇرۇش ئۈچۈن --replace تاللانمىسىنى ئىشلىتىپ كۆرۈپ بېقىڭ.

en: Could not acquire window manager selection on screen %d display "%s"
ug: كۆرسەتكۈچ «%2$s» نىڭدىكى ئېكران %1$d دا كۆزنەك باشقۇرغۇنىڭ تاللانمىسىنى ئالغىلى بولمىدى

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager
ug: «%2$s» دىكى %1$d ئېكراندا بىر كۆزنەك باشقۇرغۇ  بار

en: Could not release screen %d on display "%s"
ug: «%2$s» دىكى %1$d  ئېكراننى بوشاتقىلى بولمىدى

en: Could not create directory '%s': %s
ug: مۇندەرىجە ‹%s› نى قۇرغىلى بولمىدى :%s

en: Could not open session file '%s' for writing: %s
ug: ئەڭگىمە ھۆججىتى ‹%s› نى يېزىش ئۈچۈن ئاچقىلى بولمىدى:%s

en: Error writing session file '%s': %s
ug: ئەڭگىمە ھۆججىتى ‹%s› نى يېزىشتا خاتالىق كۆرۈلدى:%s

en: Error closing session file '%s': %s
ug: ئەڭگىمە ھۆججىتى ‹%s› نى تاقاشتا خاتالىق كۆرۈلدى:%s

en: Failed to parse saved session file: %s
ug: ئەڭگىمە ھۆججىتى تەھلىل قىلىش مەغلۇپ بولدى: %s

en: <mutter_session> attribute seen but we already have the session ID
ug: <mutter_session> دېگەن خاسلىق بايقالدى، بىراق بىزدە ئەڭگىمە ID سى بار ئىدى.

en: Unknown attribute %s on <%s> element
ug: <%2$s> ئېلېمېنتتا نامەلۇم خاسلىق %1$s بار

en: nested <window> tag
ug: <window> بىلەن گىرەلىشىش بەلگىسى

en: Unknown element %s
ug: نامەلۇم ئېلېمېنت %s

en: These windows do not support &quot;save current setup&quot; and will have to be restarted manually next time you log in.
ug: بۇ كۆزنەكلەردە «ھازىرقى تەڭشەكنى ساقلاش» ئىقتىدارىنى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ. كېيىن كىرگەندە يەنە قوزغىتىڭ.

en: Failed to open debug log: %s
ug: سازلاش خاتىرىسىنى ئېچىش مەغلۇپ بولدى:%s

en: Failed to fdopen() log file %s: %s
ug: خاتىرە ھۆججىتى %s غا  fdopen()  مەشغۇلاتى قىلغىلى بولمىدى:%s

en: Opened log file %s
ug: ئاچقان خاتىرە ھۆججەت %s

en: Mutter was compiled without support for verbose mode
ug: Mutter تەرجىمە-تەھرىرلىگەندە تەپسىلات قوللاش ھالىتى قوشۇلمىغان

en: Window manager:
ug: كۆزنەك باشقۇرغۇ:

en: Bug in window manager:
ug: كۆزنەك باشقۇرغۇدىكى كەمتۈك:

en: Window manager warning:
ug: كۆزنەك باشقۇرغۇ ئاگاھلاندۇرۇشى:

en: Window manager error:
ug: كۆزنەك باشقۇرغۇ خاتالىقى:

note: first time through
en: Window %s sets SM_CLIENT_ID on itself, instead of on the WM_CLIENT_LEADER window as specified in the ICCCM.
ug: كۆزنەك %s  بەلگىلىمە ICCCM دا بەلگىلەنگەن WM_CLIENT_LEADER كۆزنەكنى ئەمەس SM_CLIENT_ID نى ئۆزى بەلگىلىۋېلىپتۇ.

note: We ignore mwm_has_resize_func because WM_NORMAL_HINTS is the * authoritative source for that info. Some apps such as mplayer or * xine disable resize via MWM but not WM_NORMAL_HINTS, but that * leads to e.g. us not fullscreening their windows.  Apps that set * MWM but not WM_NORMAL_HINTS are basical
en: Window %s sets an MWM hint indicating it isn't resizable, but sets min size %d x %d and max size %d x %d; this doesn't make much sense.
ug: كۆزنەك %s نىڭدا MWM بەلگىلەنگەن بولۇپ، بۇ كۆزنەك چوڭلۇقىنى ئۆزگەرتكىلى بولمايدۇ دېگەن مەنىدە. بىراق ئەڭ كىچىك چوڭلۇقى%d x %d، ۋە ئەڭ كىچىك چوڭلۇقى %d x %d قىلىپ بەلگىلىنىپتۇ. بۇنىڭ ھېچقانداق ئەھمىيىتى يوق.

en: Application set a bogus _NET_WM_PID %lu
ug: پروگرامما بىر ساختا _NET_WM_PID نى بەلگىلىدى%lu

en: %s (on %s)
ug: %s (ھازىر %s نىڭ ئۈستىدە)

en: Invalid WM_TRANSIENT_FOR window 0x%lx specified for %s.
ug: %2$s  گە بەلگىلەنگەن ئۈنۈمسىز WM_TRANSIENT_FOR كۆزنەك 0x%1$lx بولىدۇ.

en: WM_TRANSIENT_FOR window 0x%lx for %s would create loop.
ug: %2$s نىڭ WM_TRANSIENT_FOR كۆزنەك0x%1$lx دەۋرىيلىك قۇرۇشى مۇمكىن.

en: Window 0x%lx has property %s
    that was expected to have type %s format %d
    and actually has type %s format %d n_items %d.
    This is most likely an application bug, not a window manager bug.
    The window has title="%s" class="%s" name="%s"
ug: كۆزنەك 0x%1$lx نىڭدا type %5$s format %6$d n_items %7$d دېگەن 
    خاسلىقنىڭ %2$s كۆرسىتىلگەن، ئەمەلىيەتتە type %3$s format %4$d بولۇشى 
    تەلەپ قىلىناتتى. بۇ كۆپ ھاللاردا ئەپنىڭ كەمتۈكى بولۇپ،
    كۆزنەك باشقۇرغۇنىڭ كەمتۈكى ئەمەس.
    كۆزنەك خاسلىقى title="%8$s" class="%9$s" name="%10$s" .

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8
ug: خاسلىق %s (كۆزنەك 0x%lx) دا ئىناۋەتسىز UTF-8 بار

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8 for item %d in the list
ug: خاسلىق %s (كۆزنەك 0x%lx) دىكى تىزىمنىڭ %d تۈرى تەركىبىدە ئىناۋەتسىز UTF-8 بار

en: Modifier to use for extended window management operations
ug: كېڭەيتىلگەن كۆزنەك باشقۇرۇش مەشغۇلاتىغا ئىشلىتىلىدىغان ئۆزگەرتىش

en: This key will initiate the "overlay", which is a combination window overview and application launching system. The default is intended to be the "Windows key" on PC hardware. It's expected that this binding either the default or set to the empty string.
ug: بۇ كۇنۇپكا كۆرسەتكەن «قاپلا» بىر خىل ئارىلاش كۆزنەك چۈشەندۈرۈشى ۋە قوللىنىشچان پروگرامما ئىجرا قىلىنىدىغان سىستېمىنى كۆرسىتىدۇ. كۆڭۈلدىكى ئەھۋالدا يەككە كومپيۇتېردىكى "Windows key" كۇنۇپكىسىنى ئىشلىتىشنى تەلەپ قىلىدۇ. بەلكىم كۆڭۈلدىكى ياكى بوش تىزىقنى ئىشلىتىدۇ.

en: Attach modal dialogs
ug: قوشۇلغان مودېل سۆزلەشكۈ

en: When true, instead of having independent titlebars, modal dialogs appear attached to the titlebar of the parent window and are moved together with the parent window.
ug: true بولغاندا مودېل سۆزلەشكۈ ئاتا كۆزنەكنىڭ ماۋزۇ بالداققا يېپىشىپ كۆرۈنىدۇ ھەمدە ئاتا كۆزنەككە ئەگىشىپ يۆتكىلىدۇ، ئايرىم ماۋزۇ بالدىقى بولمايدۇ.

en: Workspaces are managed dynamically
ug: خىزمەت رايونلىرى جانلىق باشقۇرۇلسۇن

en: Determines whether workspaces are managed dynamically or whether there's a static number of workspaces (determined by the num-workspaces key in org.gnome.desktop.wm.preferences).
ug: خىزمەت رايونلىرى جانلىق باشقۇرۇلامدۇ ياكى خىزمەت رايونلىرىنىڭ سانى مۇقىم بولامدۇ بەلگىلەيدۇ(خىزمەت رايونلىرىنىڭ سانى org.gnome.desktop.wm.preferences دېگەن ئاچقۇچتا بەلگىلىنىدۇ)

en: Workspaces only on primary
ug: ئاساسىي كۆزەتكۈچتىكى خىزمەت رايونىغىلا

en: Determines whether workspace switching should happen for windows on all monitors or only for windows on the primary monitor.
ug: خىزمەت رايونى ئالماشتۇرۇشنىڭ ھەممە ئېكراندىكى كۆزنەككىمۇ ياكى ئاساسىي ئېكرانغىلا قارىتىلغانلىقىنى جەزملەيدۇ.

en: No tab popup
ug: بەتكۈچ سەكرىمىسۇن

en: Draggable border width
ug: سۆرەشكە بولىدىغان گىرۋەكنىڭ كەڭلىكى

en: The amount of total draggable borders. If the theme's visible borders are not enough, invisible borders will be added to meet this value.
ug: سۆرەشكە بولىدىغان گىرۋەكنىڭ كەڭلىكى. ئۆرنەكتە كۆرسىتىلىۋاتقان گىرۋەكنىڭ كەڭلىكى بۇنىڭدىن كىچىك بولسا، كۆرسەتكىلى بولمايدىغان گىرۋەككە مۇشۇ قىممەتكە ماس كېلىدىغان قىلىپ قىممەت قوشۇلىدۇ.

en: Select window from tab popup
ug: سەكرەپ چىققان بەتكۈچتىن كۆزنەك تاللىسۇن

en: Cancel tab popup
ug: سەكرەپ چىققان بەتكۈچنى ئەمەلدىن قالدۇر

en: Usage: %s
ug: ئىشلىتىش ئۇسۇلى: %s

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Mi_nimize
ug: كىچىكلەت(_N)

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Ma_ximize
ug: چوڭايت(_X)

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Unma_ximize
ug: چوڭايتما(_X)

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Roll _Up
ug: تۈر(_U)

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Unroll
ug: تۈرمە(_U)

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Move
ug: يۆتكە(_M)

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Resize
ug: چوڭلۇقىنى ئۆزگەرت(_R)

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move Titlebar On_screen
ug: ماۋزۇ بالدىقىنى ئېكرانغا يۆتكە(_S)

note: separator Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Always on _Top
ug: دائىم چوققىدا تۇرغۇز(_T)

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Always on Visible Workspace
ug: ھەمىشە كۆرۈنىدىغان خىزمەت بوشلۇقىدا(_A)

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Only on This Workspace
ug: مۇشۇ خىزمەت بوشلۇقىدىلا(_O)

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace _Left
ug: سولدىكى خىزمەت بوشلۇقىغا يۆتكە(_L)

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace R_ight
ug: ئوڭدىكى خىزمەت بوشلۇقىغا يۆتكە(_I)

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace _Up
ug: ئۈستىدىكى خىزمەت بوشلۇقىغا يۆتكە(_U)

note: Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Move to Workspace _Down
ug: ئاستىدىكى خىزمەت بوشلۇقىغا يۆتكە(_D)

note: separator Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Close
ug: ياپ(_C)

en: Workspace %d%n
ug: خىزمەت رايونى %d%n

en: Workspace 1_0
ug: خىزمەت بوشلۇقى  1_0

en: Workspace %s%d
ug: خىزمەت بوشلۇقى  %s%d

en: Move to Another _Workspace
ug: باشقا خىزمەت بوشلۇقىغا يۆتكە(_W)

en: top
ug: چوققا

en: bottom
ug: ئاستى

en: left
ug: سول

en: right
ug: ئوڭ

en: frame geometry does not specify "%s" dimension
ug: كاندۇكنىڭ گېئومېتىرىيىلىك شەكلى «%s» ئۆلچەمنى ئىپادىلىمەيدۇ

en: frame geometry does not specify dimension "%s" for border "%s"
ug: كاندۇكنىڭ گېئومېتىرىيىلىك شەكلى گىرۋەك «%2$s» نىڭ ئۆلچىمى «%1$s» ئىپادىلىمەيدۇ

en: Button aspect ratio %g is not reasonable
ug: توپچىنىڭ ئېگىزلىك ۋە كەڭلىك نىسبىتى %g مۇۋاپىق ئەمەس

en: Frame geometry does not specify size of buttons
ug: كاندۇكنىڭ گېئومېتىرىيىلىك شەكلى توپچىلارنىڭ چوڭلۇقىنى ئىپادىلىمەيدۇ

en: Gradients should have at least two colors
ug: تەدرىجىي ئۆزگىرىشتە ئاز دېگەندە ئىككى خىل رەڭ بولۇش كېرەك

en: GTK custom color specification must have color name and fallback in parentheses, e.g. gtk:custom(foo,bar); could not parse "%s"
ug: GTK رەڭ ئۆلچىمىدە ھالەتتىن كېيىن چوقۇم رەڭ ئاتى ۋە زاپاس بولۇشى لازىم، مەسىلەن، gtk:custom(foo,bar) ھالەت؛ «%s» نى تەھلىل قىلالمايدۇ

en: Invalid character '%c' in color_name parameter of gtk:custom, only A-Za-z0-9-_ are valid
ug: gtk:custom نىڭ color_name پارامېتىرىدىكى ئىناۋەتسىز ھەرپ '%c'، پەقەت A-Za-z0-9-_  نىلا ئىشلەتكىلى بولىدۇ

en: Gtk:custom format is "gtk:custom(color_name,fallback)", "%s" does not fit the format
ug: Gtk:custom نىڭ پىچىمى "gtk:custom(color_name,fallback)" بولۇپ، «%s» پىچىمغا توغرا كەلمەيدۇ

en: GTK color specification must have the state in brackets, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
ug: GTK رەڭ بەلگىلىمىسىنىڭ ھالىتى چوقۇم gtk:fg[NORMAL] نىڭدەك تىرناق ئىچىگە ئېلىنىشى كېرەك؛ «%s» نى تەھلىل قىلغىلى بولمىدى.

en: GTK color specification must have a close bracket after the state, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
ug: GTK رەڭ بەلگىلىمىسىنىڭ ھالىتىنىڭ ئارقىسىغا سول تىرناق يېزىلىشى كېرەك.  مەسىلەن gtk:fg[NORMAL] نىڭدەك بۇ يەردىكى «NORMAL» ھالەتنى بىلدۈرىدۇ؛ «%s» نى تەھلىل قىلغىلى بولمىدى.

en: Did not understand state "%s" in color specification
ug: رەڭ بەلگىلىمىسىدىكى «%s» ھالەتنى چۈشەنگىلى بولمىدى

en: Did not understand color component "%s" in color specification
ug: رەڭ بەلگىلىمىسىدىكى «%s» رەڭ بۆلىكىنى چۈشەنگىلى بولمىدى

en: Blend format is "blend/bg_color/fg_color/alpha", "%s" does not fit the format
ug: بىرىكمە رەڭنىڭ فورماتى "blend/bg_color/fg_color/alpha"،  «%s» بۇ پىچىمغا ماس كەلمىدى

en: Could not parse alpha value "%s" in blended color
ug: بىرىكمە رەڭدىكى ئالفا قىممىتى «%s» نى تەھلىل قىلغىلى بولمىدى

en: Alpha value "%s" in blended color is not between 0.0 and 1.0
ug: بىرىكمە رەڭنىڭ ئالفا قىممىتى «%s» نىڭ دائىرىسى  0.0 ~1.0 ئىچىدە ئەمەس

en: Shade format is "shade/base_color/factor", "%s" does not fit the format
ug: سايە پىچىمى «shade/base_color/factor»، «%s» بۇ پىچىمغا ماسلاشمىدى

en: Could not parse shade factor "%s" in shaded color
ug: سايە رەڭگىدىكى سايە فاكتور «%s» نى تەھلىل قىلغىلى بولمىدى

en: Shade factor "%s" in shaded color is negative
ug: سايە رەڭگىدىكى سايە فاكتورى «%s» مەنپىي سان

en: Could not parse color "%s"
ug: رەڭ «%s» نى ئانالىز قىلغىلى بولمىدى

en: Coordinate expression contains character '%s' which is not allowed
ug: كوئوردېنات ئىپادىسىنىڭ تەركىبىدە رۇخسەت قىلىنمىغان ھەرپ '‹%s› بار

en: Coordinate expression contains floating point number '%s' which could not be parsed
ug: كوئوردېنات ئىپادىسىنىڭ تەركىبىدە تەھلىل قىلغىلى بولمايدىغان كەسىر سان ‹%s› بار

en: Coordinate expression contains integer '%s' which could not be parsed
ug: كوئوردېنات ئىپادىسىنىڭ تەركىبىدە تەھلىل قىلغىلى بولمايدىغان پۈتۈن سان ‹%s› بار

en: Coordinate expression contained unknown operator at the start of this text: "%s"
ug: كوئوردېنات ئىپادىسىنىڭ بېشىدا نامەلۇم ئەمەل بار: «%s»

en: Coordinate expression was empty or not understood
ug: كوئوردېنات ئىپادىسى قۇرۇق ياكى چۈشىنىكسىز

en: Coordinate expression results in division by zero
ug: كوئوردېنات ئىپادىسى 0 نى بۆلگۈچى قىلغان

en: Coordinate expression tries to use mod operator on a floating-point number
ug: كوئوردېنات ئىپادىسى كەسىر سانغا mod ئەمىلىنى ئىشلەتمەكچى

en: Coordinate expression has an operator "%s" where an operand was expected
ug: كوئوردېنات ئىپادىسىنىڭ تەركىبىدە سان كېلىدىغان يەردە ئەمەل «%s» بار ئىكەن

en: Coordinate expression had an operand where an operator was expected
ug: كوئوردېنات ئىپادىسىنىڭ تەركىبىدە ئەمەل كېلىدىغان يەردە سان بار ئىكەن

en: Coordinate expression ended with an operator instead of an operand
ug: كوئوردېنات ئىپادىسى سان بىلەن ئاياغلاشماي ئەمەل بىلەن ئاياغلاشقان

en: Coordinate expression has operator "%c" following operator "%c" with no operand in between
ug: كوئوردېنات ئىپادىسىنىڭ تەركىبىدە ئەمەل «%2$c» نىڭ ئارقىسىدىن ئەمەل «%1$c» كېلىپتۇ، ئارىلىقتا سان يوق ئىكەن

en: Coordinate expression had unknown variable or constant "%s"
ug: كوئوردېنات ئىپادىسىنىڭ تەركىبىدە نامەلۇم ئۆزگەرگۈچى ياكى تۇراقلىق سان «%s» بار ئىكەن

en: Coordinate expression parser overflowed its buffer.
ug: كوئوردېنات ئىپادىسىنى تەھلىل قىلىۋاتقاندا يىغلەك تېشىپ كەتتى.

en: Coordinate expression had a close parenthesis with no open parenthesis
ug: كوئوردېنات ئىپادىسىنىڭ تەركىبىدىكى يېپىلغان تىرناققا ماس كېلىدىغان ئېچىلغان تىرناق يوق

en: Coordinate expression had an open parenthesis with no close parenthesis
ug: كوئوردېنات ئىپادىسىنىڭ تەركىبىدىكى ئېچىلغان تىرناققا ماس كېلىدىغان يېپىلغان تىرناق يوق

en: Coordinate expression doesn't seem to have any operators or operands
ug: كوئوردېنات ئىپادىسىنىڭ تەركىبىدە ئەمەل(قوشۇش، ئېلىش...) ياكى سان يوق

en: Theme contained an expression that resulted in an error: %s
ug: ئۆرنەك تەركىبىدە خاتالىق چىقىرىدىغان ئىپادە بار: %s

en: <button function="%s" state="%s" draw_ops="whatever"/> must be specified for this frame style
ug: <button function="%s" state="%s" draw_ops="whatever"/>بۇ كۆزنەكنىڭ ئۇسلۇبى ئۈچۈن بەلگىلىنىشى زۆرۈر

en: Missing <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="whatever"/>
ug: <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="whatever"/> يوق

en: Failed to load theme "%s": %s
ug: ئۆرنەك «%s»  نى ئوقۇش مەغلۇپ بولدى: %s

en: No <%s> set for theme "%s"
ug: ئۆرنەك «%2$s» نىڭ <%1$s> ئى بەلگىلەنمىگەن

en: User-defined constants must begin with a capital letter; "%s" does not
ug: ئىشلەتكۈچى بەلگىلىگەن تۇراقلىق مىقدار چوقۇم چوڭ ھەرپ بىلەن باشلانسۇن؛ «%s» بولمايدۇ

en: Constant "%s" has already been defined
ug: تۇراقلىق سان «%s» غا ئېنىقلىما بېرىلگەن

note: Translators: This means that an attribute which should have been found * on an XML element was not in fact found.
en: No "%s" attribute on element <%s>
ug: <%2$s> دېگەن ئېلېمېنتنىڭ "%1$s" دەيدىغان خاسلىقى يوق

en: Line %d character %d: %s
ug: %d قۇردىكى %d ھېرىپ بەلگە:  %s

en: Attribute "%s" repeated twice on the same <%s> element
ug: خاسلىق «%s» ئوخشاش بىر <%s> ئېلېمېنتتا ئىككى قېتىم تەكرارلاندى

en: Attribute "%s" is invalid on <%s> element in this context
ug: بۇ تىل مۇھىتىدا «%s» خاسلىق <%s> ئېلېمېنتقا نىسبەتەن ئىناۋەتسىز

en: Could not parse "%s" as an integer
ug: «%s» نى پۈتۈن سان سۈپىتىدە تەھلىل قىلغىلى بولمىدى

en: Did not understand trailing characters "%s" in string "%s"
ug: چۈشىنىكسىز ئاخىرلاشتۇرغۇچى بەلگە «%s» ( تېكىست «%s» دا)

en: Integer %ld must be positive
ug: پۈتۈن سان %ld چوقۇم مۇسبەت سان بولسۇن

en: Integer %ld is too large, current max is %d
ug: پۈتۈن سان %ld بەك چوڭ، نۆۋەتتىكى ئەڭ چوڭ قىممەت %d

en: Could not parse "%s" as a floating point number
ug: «%s» نى ھەرىكەتچان نۇقتا قىلغىلى بولمىدى

en: Boolean values must be "true" or "false" not "%s"
ug: Bool قىممىتى «true» ياكى «false» بولسۇن، «%s» بولسا بولمايدۇ

en: Angle must be between 0.0 and 360.0, was %g
ug: بۇلۇڭ قىممىتى 0.0 دىن 360.0 غىچە بولسۇن، ھازىرقىسى %g

en: Alpha must be between 0.0 (invisible) and 1.0 (fully opaque), was %g
ug: Alpha قىممىتى 0.0   (كۆرۈنمەيدۇ) دىن 360.0 (سۈزۈك ئەمەس)غىچە بولسۇن، ھازىرقىسى %g

en: Invalid title scale "%s" (must be one of xx-small,x-small,small,medium,large,x-large,xx-large)
ug: ئىناۋەتسىز ماۋزۇ نىسبىتى  «%s» ( چوقۇم xx-small، x-small، small، medium، large، x-large، xx-large لارنىڭ بىرى بولۇشى كېرەك)

en: <%s> name "%s" used a second time
ug: <%s> قايتا ئىشلىتىلدى، نامى «%s»

en: <%s> parent "%s" has not been defined
ug: <%s> ئاتا «%s» بەلگىلەنمىگەن

en: <%s> geometry "%s" has not been defined
ug: <%s> نىڭ گېئومېتىرىيىلىك شەكلى «%s» بەلگىلەنمىگەن

en: <%s> must specify either a geometry or a parent that has a geometry
ug: <%s> چوقۇم بىر گېئومېتىرىيىلىك شەكىلنى كۆرسىتىشى ياكى گېئومېتىرىيىلىك شەكلى بار ئاتىنى ئىپادىلىشى كېرەك

en: You must specify a background for an alpha value to be meaningful
ug: سىز تەگلىكنىڭ ئالفا قىممىتىگە مەنىلىك قىممەت بېرىشىڭىز كېرەك

en: Unknown type "%s" on <%s> element
ug: <%2$s> ئېلېمېنتتا نامەلۇم تىپ «%1$s» بار

en: Unknown style_set "%s" on <%s> element
ug: <%2$s> ئېلېمېنتتا نامەلۇم style_set «%1$s» بار

en: Window type "%s" has already been assigned a style set
ug: كۆزنەك تىپى «%s» ئاللىقاچان ئۇسلۇب توپىغا بېرىلىپ بولغان

en: Element <%s> is not allowed below <%s>
ug: <%s> ئېلېمېنت <%s> ئاستىدا بولۇشقا يول قويۇلمايدۇ

en: Cannot specify both "button_width"/"button_height" and "aspect_ratio" for buttons
ug: بىر قانچە توپچىغا «button_width»/«button_height» ۋە «aspect_ratio» دېگەن ئىككى خاسلىقنى قوشۇشقا بولمايدۇ

en: Distance "%s" is unknown
ug: ئارىلىق «%s»  نامەلۇم

en: Aspect ratio "%s" is unknown
ug: تەرەپلەر نىسبىتى «%s» نامەلۇم

en: Border "%s" is unknown
ug: گىرۋەك «%s» نامەلۇم

en: No "start_angle" or "from" attribute on element <%s>
ug: ئېلېمېنت <%s> نىڭ «start_angle» ياكى «from» دەيدىغان خاسلىقى يوق

en: No "extent_angle" or "to" attribute on element <%s>
ug: ئېلېمېنت <%s> نىڭ «extent_angle» ياكى «to» دەيدىغان خاسلىقى يوق

en: Did not understand value "%s" for type of gradient
ug: كونۇسلۇق دەرىجىسىنىڭ تىپىنى چۈشەنگىلى  بولمايدىغان قىممەت «%s»

en: Did not understand fill type "%s" for <%s> element
ug: <%2$s>ئېلېمېنتتىكى تولدۇرۇش تىپى «%1$s» نى چۈشەنگىلى بولمىدى

en: Did not understand state "%s" for <%s> element
ug: <%2$s> ئېلېمېنتتىكى  ھالەت «%1$s» نى چۈشەنگىلى بولمىدى

en: Did not understand shadow "%s" for <%s> element
ug: <%2$s> ئېلېمېنتتىكى سايە «%1$s» نى چۈشەنگىلى بولمىدى

en: Did not understand arrow "%s" for <%s> element
ug: <%2$s> ئېلېمېنتتىكى ياق ئوق بەلگىسى «%1$s» نى چۈشەنگىلى بولمىدى

en: No <draw_ops> called "%s" has been defined
ug: «%s» دېگەن <draw_ops> بېكىتىلمىگەن

en: Including draw_ops "%s" here would create a circular reference
ug: بۇ يەرگە draw_ops «%s» كەلسە دەۋرىي پايدىلىنىش قۇرۇلىدۇ

en: Unknown position "%s" for frame piece
ug: كاندۇك ئورنى «%s» نامەلۇم

en: Frame style already has a piece at position %s
ug: كۆزنەك ئۇسلۇبىنىڭ %s ئورۇندا ئاللىقاچان پارچىسى بار

en: No <draw_ops> with the name "%s" has been defined
ug: ئاتى  «%s» بولغان <draw_ops> بېكىتىلمىگەن

en: Unknown function "%s" for button
ug: توپچىنىڭ فۇنكسىيىسى  «%s» نامەلۇم

en: Button function "%s" does not exist in this version (%d, need %d)
ug: بۇ نەشرىدە «%s» دېگەن توپچىنىڭ ئىقتىدارى يوق (ھازىر %d،  زۆرۈر %d)

en: Unknown state "%s" for button
ug: توپچىنىڭ ھالىتى «%s» نامەلۇم

en: Frame style already has a button for function %s state %s
ug: فۇنكسىيە %s ھالەت %s ئۈچۈن كاندۇك ئۇسلۇبىدا بىر توپچا بار

en: "%s" is not a valid value for focus attribute
ug: «%s» توغرا بولغان فوكۇس خاسلىق قىممىتى ئەمەس

en: "%s" is not a valid value for state attribute
ug: «%s» توغرا بولغان ھالەت خاسلىق قىممىتى ئەمەس

en: A style called "%s" has not been defined
ug: «%s» دېگەن ئۇسلۇب بېكىتىلمىگەن

en: "%s" is not a valid value for resize attribute
ug: «%s» توغرا بولغان resize خاسلىق قىممىتى ئەمەس

en: Should not have "resize" attribute on <%s> element for maximized/shaded states
ug: ئەڭ چوڭ ياكى سايىلىك ھالەتكە نىسبەتەن ئېلېمېنت <%s> دا «resize» خاسلىقى بولسا بولمايدۇ

en: Should not have "resize" attribute on <%s> element for maximized states
ug: ئەڭ چوڭ ھالەتكە نىسبەتەن ئېلېمېنت <%s> دا «resize» خاسلىقى بولسا بولمايدۇ

en: Style has already been specified for state %s resize %s focus %s
ug: ئۇسلۇب ئاللىقاچان ھالەت %s resize %s فوكۇس %s ئۈچۈن بەلگىلىنىپ بولغان

en: Style has already been specified for state %s focus %s
ug: ئۇسلۇب ئاللىقاچان ھالەت %s فوكۇس %s ئۈچۈن بەلگىلىنىپ بولغان

en: Can't have a two draw_ops for a <piece> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
ug: <piece> ئېلېمېنتىدا draw_ops بولسا بولمايدۇ (ئۇسۇلۇپتا draw_ops خاسلىق بىلەن <draw_ops> ئېلېمېنتى كۆرسىتىلگەن،  ياكى ئىككى دانە ئېلېمېنت كۆرسىتىلگەن)

en: Can't have a two draw_ops for a <button> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
ug: <button> ئېلېمېنتىدا draw_ops بولسا بولمايدۇ (ئۇسۇلۇپتا draw_ops خاسلىق بىلەن <draw_ops> ئېلېمېنتى كۆرسىتىلگەن،  ياكى ئىككى دانە ئېلېمېنت كۆرسىتىلگەن)

en: Can't have a two draw_ops for a <menu_icon> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
ug: <menu_icon> ئېلېمېنتىدا draw_ops بولسا بولمايدۇ (ئۇسۇلۇپتا draw_ops خاسلىق بىلەن <draw_ops> ئېلېمېنتى كۆرسىتىلگەن،  ياكى ئىككى دانە ئېلېمېنت كۆرسىتىلگەن)

en: Bad version specification '%s'
ug: نەشر بەلگىلىمىسى «%s» توغرا ئەمەس

en: "version" attribute cannot be used in metacity-theme-1.xml or metacity-theme-2.xml
ug: "version" خاسلىقىنى metacity-theme-1.xml ياكى metacity-theme-2.xml دا ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

en: Theme requires version %s but latest supported theme version is %d.%d
ug: تېما تەلەپ قىلىدىغان نەشرى %s ئەمما قوللايدىغان تېما نەشرى %d.%d

en: Outermost element in theme must be <metacity_theme> not <%s>
ug: ئۆرنەكنىڭ ئەڭ سىرتىدىكى ئېلېمېنت چوقۇم <metacity_theme> بولۇشى كېرەك، <%s> بولسا بولمايدۇ

en: Element <%s> is not allowed inside a name/author/date/description element
ug: ئېلېمېنت <%s> نى ئېلېمېنت name/author/date/description لارنىڭ ئارىسىدا ئىشلىتىشكە بولمايدۇ

en: Element <%s> is not allowed inside a <constant> element
ug: ئېلېمېنت <%s> نى ئېلېمېنت <constant> نىڭ ئارىسىدا ئىشلىتىشكە بولمايدۇ

en: Element <%s> is not allowed inside a distance/border/aspect_ratio element
ug: ئېلېمېنت <%s> نى ئېلېمېنت distance/border/aspect_ratio لارنىڭ ئارىسىدا ئىشلىتىشكە بولمايدۇ

en: Element <%s> is not allowed inside a draw operation element
ug: ئېلېمېنت <%s> نى سىزىش مەشغۇلاتى ئېلىپ بارىدىغان ئېلېمېنتنىڭ ئارىسىدا ئىشلىتىشكە بولمايدۇ

en: Element <%s> is not allowed inside a <%s> element
ug: ئېلېمېنت <%s> نى ئېلېمېنت <%s> نىڭ ئارىسىدا ئىشلىتىشكە بولمايدۇ

en: No draw_ops provided for frame piece
ug: كاندۇكقا draw_ops تەمىنلەنمىگەن

en: No draw_ops provided for button
ug: توپچا ئۈچۈن draw_ops تەمىنلەنمىگەن

en: No text is allowed inside element <%s>
ug: ئېلېمېنت <%s> نىڭ ئىچىدە تېكىست بولسا بولمايدۇ

en: <%s> specified twice for this theme
ug: بۇ ئۆرنەك ئۈچۈن <%s> ئىككى قېتىم بەلگىلەنگەن

en: Failed to find a valid file for theme %s
ug: ئۆرنەك %s  ئۈچۈن ئىناۋەتلىك ھۆججەتنى تېپىش مەغلۇپ بولدى

en: _Windows
ug: كۆزنەك(_W)

en: _Dialog
ug: سۆزلەشكۈ(_D)

en: _Modal dialog
ug: جاھىل سۆزلەشكۈ(_M)

en: _Utility
ug: قورال(_U)

en: _Splashscreen
ug: باشلىنىش ئېكرانى(_S)

en: _Top dock
ug: ئۈستى قونداق(_T)

en: _Bottom dock
ug: ئاستى قونداق(_B)

en: _Left dock
ug: سول قونداق(_L)

en: _Right dock
ug: ئوڭ قونداق(_R)

en: _All docks
ug: بارلىق قونداق(_A)

en: Des_ktop
ug: ئۈستەلئۈستى(_K)

en: Open another one of these windows
ug: بۇ كۆزنەكلەردىكى باشقا بىرىنى ئېچىش

en: This is a demo button with an 'open' icon
ug: بۇ مەشىق كۇنۇپكىسى، «ئېچىش» سىنبەلگىسى بار

en: This is a demo button with a 'quit' icon
ug: بۇ مەشىق كۇنۇپكىسى، «چېكىنىش» سىنبەلگىسى بار

en: This is a sample message in a sample dialog
ug: بۇ ئۈلگە سۆزلەشكۈسىدىكى مىسال ئۇچۇرى

en: Fake menu item %d
ug: مەۋھۇم تىزىملىك تۈرى %d

en: Border-only window
ug: گىرۋەكلىك كۆزنەك

en: Bar
ug: تۈۋرۈكسىمان دىئاگرامما

en: Normal Application Window
ug: ئادەتتىكى پروگرامما كۆزنىكى

en: Dialog Box
ug: سۆزلەشكۈ رامكىسى

en: Modal Dialog Box
ug: ھالەت سۆزلەشكۈ كۆزنەكچىسى

en: Utility Palette
ug: قورال كۆزنەكچە

en: Torn-off Menu
ug: يىرتىلغان تىزىملىك

en: Border
ug: گىرۋەك

en: Attached Modal Dialog
ug: قوشۇلغان Modal سۆزلەشكۈ

en: Button layout test %d
ug: توپچا ئورۇنلاشتۇرۇلۇشىنى سىناش %d

en: %g milliseconds to draw one window frame
ug: بىر كۆزنەك كاندۇكىنى سىزىشقا كەتكەن ۋاقىت %g مىللىسېكۇنت

en: Usage: metacity-theme-viewer [THEMENAME]
ug: ئىشلىتىش ئۇسۇلى: metacity-theme-viewer [ئۆرنەك ئاتى]

en: Error loading theme: %s
ug: ئۆرنەك ئوقۇشتا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Loaded theme "%s" in %g seconds
ug: «%s» دېگەن ئۆرنەكنى %g سېكۇنتتا ئوقۇدى

en: Normal Title Font
ug: ئادەتتىكى ماۋزۇ خەت نۇسخىسى

en: Small Title Font
ug: تارماق ماۋزۇ خەت نۇسخىسى

en: Large Title Font
ug: ماۋزۇ خەت نۇسخىسى

en: Button Layouts
ug: توپچا جايلاشتۇرۇشلىرى

en: Benchmark
ug: ئاساسىي كۆرسەتكۈچ

en: Window Title Goes Here
ug: بۇ يەردە كۆزنەك ماۋزۇسى كۆرسىتىلىدۇ

en: Drew %d frames in %g client-side seconds (%g milliseconds per frame) and %g seconds wall clock time including X server resources (%g milliseconds per frame)
ug: %d دانە كاندۇك خېرىدار تەرەپتە %g سېكۇنتتا سىزىلدى(بىر كاندۇك ئۈچۈن %g مىللىسېكۇنت). ئەمەلىيەتتە X مۇلازىمېتىرىنىڭ مەنبەلىرىنىمۇ قوشۇپ %g سېكۇنت(بىر كاندۇكنى %g مىللىسېكۇنت) ۋاقىتتا سىزدى.

en: position expression test returned TRUE but set error
ug: ئورۇن ئىپادىسىنى سىناشتا TRUE قايتتى بىراق خاتالىق كۆرۈلدى

en: position expression test returned FALSE but didn't set error
ug: ئورۇن ئىپادىسىنى سىناشتا FALSE قايتتى بىراق خاتالىق كۆرۈلمىدى

en: Error was expected but none given
ug: خاتالىق چىقىدىغان يەردە خاتالىق چىقمىدى

en: Error %d was expected but %d given
ug: خاتالىق %d چىقىدىغان يەردە %d چىقتى

en: Error not expected but one was returned: %s
ug: خاتالىق چىقمايدىغان يەردە بىر خاتالىق چىقىپ قالدى: %s

en: x value was %d, %d was expected
ug: x نىڭ قىممىتى %d ئىكەن، ئەسلى %d بولسا بولاتتى

en: y value was %d, %d was expected
ug: y نىڭ قىممىتى %d ئىكەن، ئەسلى %d بولسا بولاتتى

en: %d coordinate expressions parsed in %g seconds (%g seconds average)
ug: %d كوئوردېنات ئىپادىسى %g سېكۇنتتا تەھلىل قىلىندى(%g ئوتتۇرىچە سېكۇنت)
