mutter - en to pl translation catalogue (144 entries)

en: Navigation
pl: Nawigacja

en: Move window to workspace 1
pl: Przeniesienie okna na 1. obszar roboczy

en: Move window to workspace 2
pl: Przeniesienie okna na 2. obszar roboczy

en: Move window to workspace 3
pl: Przeniesienie okna na 3. obszar roboczy

en: Move window to workspace 4
pl: Przeniesienie okna na 4. obszar roboczy

en: Move window to last workspace
pl: Przeniesienie okna na ostatni obszar roboczy

en: Move window one workspace to the left
pl: Przeniesienie okna na obszar roboczy po lewej

en: Move window one workspace to the right
pl: Przeniesienie okna na obszar roboczy po prawej

en: Move window one workspace up
pl: Przeniesienie okna o obszar roboczy w górę

en: Move window one workspace down
pl: Przeniesienie okna o obszar roboczy w dół

en: Move window one monitor to the left
pl: Przeniesienie okna na monitor po lewej

en: Move window one monitor to the right
pl: Przeniesienie okna na monitor po prawej

en: Move window one monitor up
pl: Przeniesienie okna na monitor na górze

en: Move window one monitor down
pl: Przeniesienie okna na monitor na dole

en: Switch applications
pl: Przełączenie programów

en: Switch to previous application
pl: Przełączenie na poprzedni program

en: Switch windows
pl: Przełączenie okien

en: Switch to previous window
pl: Przełączenie na poprzednie okno

en: Switch windows of an application
pl: Przełączenie między oknami programu

en: Switch to previous window of an application
pl: Przełączenie na poprzednie okno programu

en: Switch system controls
pl: Przełączenie kontroli systemowej

en: Switch to previous system control
pl: Przełączenie na poprzednią kontrolę systemową

en: Switch windows directly
pl: Bezpośrednie przełączenie między oknami

en: Switch directly to previous window
pl: Bezpośrednie przełączenie na poprzednie okno

en: Switch windows of an app directly
pl: Bezpośrednie przełączenie między oknami programu

en: Switch directly to previous window of an app
pl: Bezpośrednie przełączenie na poprzednie okno programu

en: Switch system controls directly
pl: Bezpośrednie przełączenie kontroli systemowej

en: Switch directly to previous system control
pl: Bezpośrednie przełączenie na poprzednią kontrolę systemową

en: Hide all normal windows
pl: Ukrycie wszystkich zwykłych okien

en: Switch to workspace 1
pl: Przełączenie na 1. obszar roboczy

en: Switch to workspace 2
pl: Przełączenie na 2. obszar roboczy

en: Switch to workspace 3
pl: Przełączenie na 3. obszar roboczy

en: Switch to workspace 4
pl: Przełączenie na 4. obszar roboczy

en: Switch to last workspace
pl: Przełączenie na ostatni obszar roboczy

en: Switch to workspace on the left
pl: Przełączenie na obszar roboczy po lewej

en: Switch to workspace on the right
pl: Przełączenie na obszar roboczy po prawej

en: Switch to workspace above
pl: Przełączenie na obszar roboczy na górze

en: Switch to workspace below
pl: Przełączenie na obszar roboczy na dole

en: Show the run command prompt
pl: Wyświetlenie okna wykonania polecenia

en: Restore the keyboard shortcuts
pl: Przywrócenie skrótów klawiszowych

en: Windows
pl: Okna

en: Activate the window menu
pl: Otwarcie menu okna

en: Toggle fullscreen mode
pl: Przełączenie trybu pełnoekranowego

en: Toggle maximization state
pl: Przełączenie stanu maksymalizacji

en: Maximize window
pl: Maksymalizacja okna

en: Restore window
pl: Przywrócenie okna

en: Close window
pl: Zamknięcie okna

en: Hide window
pl: Ukrycie okna

en: Move window
pl: Przeniesienie okna

en: Resize window
pl: Zmiana rozmiaru okna

en: Toggle window on all workspaces or one
pl: Przełączenie obecności okna na wszystkich obszarach roboczych lub jednym

en: Raise window if covered, otherwise lower it
pl: Wysunięcie okna, jeśli jest zasłonięte, odsunięcie w przeciwnym wypadku

en: Raise window above other windows
pl: Wysunięcie okna przed pozostałe

en: Lower window below other windows
pl: Odsunięcie okna pod pozostałe

en: Maximize window vertically
pl: Pionowa maksymalizacja okna

en: Maximize window horizontally
pl: Pozioma maksymalizacja okna

en: View split on left
pl: Podział widoku po lewej

en: View split on right
pl: Podział widoku po prawej

en: Modifier to use for extended window management operations
pl: Modyfikator używany do rozszerzonych działań menedżera okien

en: This key will initiate the “overlay”, which is a combination window overview and application launching system. The default is intended to be the “Windows key” on PC hardware. It’s expected that this binding either the default or set to the empty string.
pl: Ten klawisz inicjuje tryb „overlay” (nakładki), który jest połączeniem podglądu okien i systemu uruchamiania programów. Domyślnie jest przeznaczony do powiązania z klawiszem „Windows” na komputerach typu PC. Ustawienie tego powiązania powinno być domyślne lub puste.

en: Attach modal dialogs
pl: Dołączanie modalnych okien dialogowych

en: When true, instead of having independent titlebars, modal dialogs appear attached to the titlebar of the parent window and are moved together with the parent window.
pl: Jeśli wynosi wartość „true”, to modalne okna dialogowe pojawiają się dołączone do paska tytułowego okna nadrzędnego, zamiast mieć oddzielne paski tytułowe, i są przenoszone razem z nim.

en: Enable edge tiling when dropping windows on screen edges
pl: Włączenie kafelkowania przy krawędziach podczas przenoszenia okien do krawędzi ekranu

en: If enabled, dropping windows on vertical screen edges maximizes them vertically and resizes them horizontally to cover half of the available area. Dropping windows on the top screen edge maximizes them completely.
pl: Jeśli jest włączone, to przeniesienie okien do pionowych krawędzi ekranu spowoduje ich maksymalizację w pionie i zmianę rozmiaru w poziomie, aby pokryć połowę dostępnego obszaru. Przeniesienie okien na górną krawędź ekranu spowoduje ich całkowitą maksymalizację.

en: Workspaces are managed dynamically
pl: Dynamiczne zarządzanie obszarami roboczymi

en: Determines whether workspaces are managed dynamically or whether there’s a static number of workspaces (determined by the num-workspaces key in org.gnome.desktop.wm.preferences).
pl: Określa, czy obszary robocze są zarządzane dynamicznie, czy istnieje statyczna liczba obszarów (określona przez klucz „num-workspaces” w „org.gnome.desktop.wm.preferences”).

en: Workspaces only on primary
pl: Obszary robocze tylko na pierwszym monitorze

en: Determines whether workspace switching should happen for windows on all monitors or only for windows on the primary monitor.
pl: Określa, czy przełączanie obszarów roboczych powinno być wykonywane dla okien na wszystkich monitorach, czy tylko dla okien na pierwszym monitorze.

en: Delay focus changes until the pointer stops moving
pl: Opóźnienie zmian aktywności do zatrzymania ruchu kursora

en: If set to true, and the focus mode is either “sloppy” or “mouse” then the focus will not be changed immediately when entering a window, but only after the pointer stops moving.
pl: Jeśli jest ustawione na wartość „true”, a tryb aktywności to „sloppy” lub „mouse”, to aktywność nie będzie zmieniana od razu po przejściu do okna, ale dopiero po zatrzymaniu ruchu kursora.

en: Draggable border width
pl: Szerokość krawędzi możliwej do przenoszenia

en: The amount of total draggable borders. If the theme’s visible borders are not enough, invisible borders will be added to meet this value.
pl: Suma całkowitych krawędzi możliwych do przenoszenia. Jeśli widoczne krawędzie motywu nie są dostateczne, to zostaną dodane niewidoczne krawędzie, aby spełnić tę wartość.

en: Auto maximize nearly monitor sized windows
pl: Automatyczne maksymalizowanie okien o rozmiarze zbliżonym do rozmiaru monitora

en: If enabled, new windows that are initially the size of the monitor automatically get maximized.
pl: Jeśli jest włączone, to nowe okna o początkowym rozmiarze zbliżonym do rozmiaru monitora zostają automatycznie maksymalizowane.

en: Place new windows in the center
pl: Umieszczanie nowych okien na środku

en: When true, the new windows will always be put in the center of the active screen of the monitor.
pl: Jeśli wynosi wartość „true”, to nowe okna będą zawsze umieszczane na środku aktywnego ekranu monitora.

en: Enable experimental features
pl: Funkcje eksperymentalne

en: To enable experimental features, add the feature keyword to the list. Whether the feature requires restarting the compositor depends on the given feature. Any experimental feature is not required to still be available, or configurable. Don’t expect adding anything in this setting to be future proof. Currently possible keywords: • “scale-monitor-framebuffer” — makes mutter default to layout logical monitors in a logical pixel coordinate space, while scaling monitor framebuffers instead of window content, to manage HiDPI monitors. Does not require a restart. • “kms-modifiers” — makes mutter always allocate scanout buffers with explicit modifiers, if supported by the driver. Requires a restart. • “autoclose-xwayland” — automatically terminates Xwayland if all relevant X11 clients are gone. Requires a restart. • “variable-refresh-rate” — makes mutter dynamically adjust the refresh rate of the monitor when applicable if supported by the monitor, GPU and DRM driver. Configurable in Settings. Requires a restart. • “xwayland-native-scaling” — lets Xwayland clients use their native scaling support. If scaling is not supported by client, the client will be unscaled. Setting only takes effect when “scale-monitor-framebuffer” is enabled as well.
pl: Aby włączyć eksperymentalne funkcje, należy dodać słowo kluczowe funkcji do tej listy. Niektóre funkcje wymagają ponownego uruchomienia menedżera okien. Dostępność funkcji eksperymentalnych nie jest gwarantowana. W przyszłości każda funkcja może zostać usunięta. Obecnie obsługiwane słowa kluczowe: • „scale-monitor-framebuffer” — sprawia, że menedżer okien do zarządzania monitorami o wysokiej rozdzielczości domyślnie układa logiczne monitory w przestrzeni współrzędnych logicznych pikseli, jednocześnie skalując bufory ramki monitorów zamiast zawartości okien. Nie wymaga ponownego uruchomienia. • „kms-modifiers” — sprawia, że Mutter zawsze przydziela bufory skanowania wyjściowego z bezpośrednimi modyfikatorami, jeśli jest obsługiwane przez sterownik. Wymaga ponownego uruchomienia. • „autoclose-xwayland” — automatycznie kończy działanie serwera Xwayland po zamknięciu wszystkich klientów X11. Wymaga ponownego uruchomienia. • „variable-refresh-rate” — sprawia, że Mutter dynamicznie dostosowuje częstotliwość odświeżania monitora, kiedy jest to potrzebne i jeśli jest obsługiwane przez monitor, procesor graficzny i sterownik DRM. Można to skonfigurować w ustawieniach. Wymaga ponownego uruchomienia. • „xwayland-native-scaling” — pozwala klientom Xwayland używać swojej natywnej obsługi skalowania. Jeśli skalowanie nie jest obsługiwane przez klienta, to nie będzie on skalowany. Ustawienie jest uwzględniane tylko wtedy, gdy opcja „scale-monitor-framebuffer” także jest włączona.

en: Modifier to use to locate the pointer
pl: Modyfikator używany do znalezienia kursora

en: This key will initiate the “locate pointer” action.
pl: Ten klawisz inicjuje działanie „znajdź kursor”.

en: Timeout for check-alive ping
pl: Czas oczekiwania na odpowiedź żądania sprawdzenia aktywności

en: Number of milliseconds a client has to respond to a ping request in order to not be detected as frozen. Using 0 will disable the alive check completely.
pl: Liczba milisekund, w ciągu których klient musi odpowiedzieć na żądanie, aby nie został wykryty jako zawieszony. Wartość 0 całkowicie wyłączy sprawdzanie aktywności.

en: Switch monitor configurations
pl: Przełączenie konfiguracji monitorów

en: Rotates the built-in monitor configuration
pl: Obrócenie wbudowanego monitora

en: Cancel any active input capture session
pl: Anulowanie wszystkich aktywnych sesji przechwytywania wejścia

en: Switch to VT 1
pl: Przełączenie na 1. konsolę wirtualną

en: Switch to VT 2
pl: Przełączenie na 2. konsolę wirtualną

en: Switch to VT 3
pl: Przełączenie na 3. konsolę wirtualną

en: Switch to VT 4
pl: Przełączenie na 4. konsolę wirtualną

en: Switch to VT 5
pl: Przełączenie na 5. konsolę wirtualną

en: Switch to VT 6
pl: Przełączenie na 6. konsolę wirtualną

en: Switch to VT 7
pl: Przełączenie na 7. konsolę wirtualną

en: Switch to VT 8
pl: Przełączenie na 8. konsolę wirtualną

en: Switch to VT 9
pl: Przełączenie na 9. konsolę wirtualną

en: Switch to VT 10
pl: Przełączenie na 10. konsolę wirtualną

en: Switch to VT 11
pl: Przełączenie na 11. konsolę wirtualną

en: Switch to VT 12
pl: Przełączenie na 12. konsolę wirtualną

en: Re-enable shortcuts
pl: Ponowne włączenie skrótów

en: Allow X11 grabs to lock keyboard focus with Xwayland
pl: Zezwolenie przechwyceniom X11 na blokowanie aktywności klawiatury za pomocą serwera Xwayland

en: Allow all keyboard events to be routed to X11 “override redirect” windows with a grab when running in Xwayland. This option is to support X11 clients which map an “override redirect” window (which do not receive keyboard focus) and issue a keyboard grab to force all keyboard events to that window. This option is seldom used and has no effect on regular X11 windows which can receive keyboard focus under normal circumstances. For a X11 grab to be taken into account under Wayland, the client must also either send a specific X11 ClientMessage to the root window or be among the applications allowed in key “xwayland-grab-access-rules”.
pl: Zezwolenie na przekierowanie wszystkich zdarzeń klawiatury do okien „przekierowania zastąpienia” X11 za pomocą przechwycenia podczas działania w serwerze Xwayland. Ta opcja służy do obsługi klientów X11 mapujących okno „przekierowania zastąpienia” (które nie otrzymują aktywności klawiatury) i wywołujących przechwycenie klawiatury, aby wymusić wszystkie zdarzenia klawiatury do tego okna. Ta opcja jest rzadko używana i nie ma wpływu na zwykłe okna X11, które mogą otrzymywać aktywność klawiatury w zwykłych okolicznościach. Aby przechwycenie X11 zostało uwzględnione w systemie Wayland, klient musi także wysłać konkretny komunikat ClientMessage systemu X11 do głównego okna lub być na liście dozwolonych programów w kluczu „xwayland-grab-access-rules”.

en: Xwayland applications allowed to issue keyboard grabs
pl: Programy Xwayland, które mogą wywoływać przechwycenia klawiatury

en: List the resource names or resource class of X11 windows either allowed or not allowed to issue X11 keyboard grabs under Xwayland. The resource name or resource class of a given X11 window can be obtained using the command “xprop WM_CLASS”. Wildcards “*” and jokers “?” in the values are supported. Values starting with “!” are denied, which has precedence over the list of values allowed, to revoke applications from the default system list. The default system list includes the following applications: “@XWAYLAND_GRAB_DEFAULT_ACCESS_RULES@” Users can break an existing grab by using the specific keyboard shortcut defined by the keybinding key “restore-shortcuts”.
pl: Lista nazw zasobów lub klas zasobów okien X11, które mogą lub nie mogą wywoływać przechwyceń klawiatury X11 w serwerze Xwayland. Można uzyskać nazwę zasobu lub klasę zasobów danego okna X11 za pomocą polecenia „xprop WM_CLASS”. W wartościach obsługiwane są wieloznaczniki „*” i „?”. Wartości zaczynające się od znaku „!” nie mają zezwolenia, co ma pierwszeństwo przed listą dozwolonych wartości, aby usunąć je z domyślnej listy systemu. Domyślna lista systemu zawiera te programy: „@XWAYLAND_GRAB_DEFAULT_ACCESS_RULES@”. Użytkownicy mogą przerwać istniejące przechwycenie za pomocą skrótu klawiszowego określonego w kluczu „restore-shortcuts”.

en: Disable selected X extensions in Xwayland
pl: Wyłączenie wybranych rozszerzeń X w serwerze Xwayland

en: This option disables the selected X extensions in Xwayland if Xwayland was built with support for those X extensions. This option has no effect if Xwayland was built without support for the selected extensions. Xwayland needs to be restarted for this setting to take effect.
pl: Ta opcja wyłącza wybrane rozszerzenia X w serwerze Xwayland, jeśli został on zbudowany z obsługą tych rozszerzeń. Ta opcja nic nie robi, jeśli serwer Xwayland został zbudowany bez obsługi wybranych rozszerzeń. Xwayland musi zostać ponownie uruchomiony, aby to ustawienie zostało uwzględnione.

en: Allow X11 clients with a different endianness to connect to Xwayland
pl: Zezwolenie klientom X11 o innej kolejności bajtów na łączenie się z serwerem Xwayland

en: Allow connections from clients with an endianness different to that of Xwayland. The X server byte-swapping code is a huge attack surface, much of that code in Xwayland is prone to security issues. The use-case of byte-swapped clients is very niche, and disabled by default in Xwayland. Enable this option to instruct Xwayland to accept connections from X11 clients with a different endianness. This option has no effect if Xwayland does not support the command line option +byteswappedclients/-byteswappedclients to control that setting. Xwayland needs to be restarted for this setting to take effect.
pl: Zezwolenie na połączenia z klientów o kolejności bajtów innej niż ta serwera Xwayland. Kod wymiany bajtów serwera X jest wielką powierzchnią podatną na ataki, a duża część tego kodu w serwerze Xwayland ma częste problemy z bezpieczeństwem. Zastosowanie klientów o wymienionych bajtach jest niszowe i jest domyślnie wyłączone w serwerze Xwayland. Włączenie tej opcji zleci serwerowi Xwayland przyjmowanie połączeń z klientów X11 o innej kolejności bajtów. Ta opcja nic nie robi, jeśli serwer Xwayland nie obsługuje opcji wiersza poleceń +byteswappedclients/-byteswappedclients do sterowania tym ustawieniem. Xwayland musi zostać ponownie uruchomiony, aby to ustawienie zostało uwzględnione.

en: Built-in display
pl: Wbudowany ekran

en: Unknown
pl: Nieznany

en: Unknown Display
pl: Nieznany ekran

en: Bell event
pl: Zdarzenie sygnału dźwiękowego

en: Privacy Screen Enabled
pl: Włączono prywatny ekran

en: Privacy Screen Disabled
pl: Wyłączono prywatny ekran

en: Replace the running window manager
pl: Zastępuje uruchomionego menedżera okien

en: X Display to use
pl: Używany ekran X

en: Disable connection to session manager
pl: Rozłącza połączenie z menedżerem sesji

en: Specify session management ID
pl: Podaje identyfikator zarządzania sesją

en: Initialize session from savefile
pl: Inicjuje sesję z zapisanego pliku

en: Make X calls synchronous
pl: Synchroniczne wywołania X

en: Run as a wayland compositor
pl: Uruchamia jako menedżer składania Wayland

en: Run as a nested compositor
pl: Uruchamia jako osadzony menedżer składania

en: Run wayland compositor without starting Xwayland
pl: Uruchamia menedżer składania Wayland bez uruchamiania serwera Xwayland

en: Specify Wayland display name to use
pl: Podaje używaną nazwę ekranu Wayland

en: Run as a full display server, rather than nested
pl: Uruchamia jako pełny serwer wyświetlania zamiast osadzonego

en: Run as a headless display server
pl: Uruchamia jako serwer wyświetlania bez monitora

en: Add persistent virtual monitor (WxH or WxH@R)
pl: Dodaje trwały wirtualny monitor (SzxW lub SzxW@O)

en: Run with X11 backend
pl: Uruchamia za pomocą mechanizmu X11

en: Profile performance using trace instrumentation
pl: Profiluje wydajność za pomocą instrumentacji śledzenia

en: Enable debug control D-Bus interface
pl: Włącza interfejs D-Bus do sterowania debugowaniem

note: TRANSLATORS: This string refers to a button that switches between * different modes.
en: Mode Switch (Group %d)
pl: Przełącznik trybu (%d. grupa)

note: TRANSLATORS: This string refers to an action, cycles drawing tablets' * mapping through the available outputs.
en: Switch monitor
pl: Przełączenie monitora

en: Show on-screen help
pl: Ekran pomocy

note: Translators: this string will appear in Sysprof
en: Compositor
pl: Menedżer składania

en: Print version
pl: Wyświetla wersję

en: Mutter plugin to use
pl: Używana wtyczka menedżera Mutter

en: Workspace %d
pl: %d. obszar roboczy

en: Mutter was compiled without support for verbose mode
pl: Menedżer Mutter został skompilowany bez obsługi trybu z obszerną informacją

en: Workspace switched
pl: Przełączono obszar roboczy

en: Mode Switch: Mode %d
pl: Przełącznik trybu: %d. tryb

en: Display “%s” already has a window manager; try using the --replace option to replace the current window manager.
pl: Na ekranie „%s” działa już menedżer okien. Aby zastąpić działającego menedżera okien, należy użyć opcji „--replace”.

en: Failed to open X Window System display “%s”
pl: Otwarcie ekranu „%s” systemu X Window się nie powiodło

en: Screen %d on display “%s” is invalid
pl: Podekran %d ekranu „%s” jest nieprawidłowy

note: This probably means that a non-WM compositor like xcompmgr is running; * we have no way to get it to exit
en: Another compositing manager is already running on screen %i on display “%s”.
pl: Inny menedżer składania jest już uruchomiony na podekranie %i ekranu „%s”.

en: Format %s not supported
pl: Format %s jest nieobsługiwany

en: %s (on %s)
pl: %s (na %s)
