metacity - en to la translation catalogue (17 entries)

en: Desktop
la: Mensa

en: Window Management
la: Regimine Fenestrarum

en: Unknown window information request: %d
la: Petitio rerum fenestrae ignoratus: %d

note: * We found it, but it was invalid.  Complain. * * FIXME: This replicates the original behaviour, but in the future * we might consider reverting invalid keys to their original values. * (We know the old value, so we can look up a suitable string in * the symtab.)
en: GConf key '%s' is set to an invalid value
la: clavis GConf "%s" valorem mendosum habet.

en: GConf key "%s" is set to an invalid type
la: clavis GConf "%s" genus mendosum habet.

en: Workspace %d
la: area labori %d

en: Screen %d on display '%s' is invalid
la: album %d in apparatu visifico %s mendosus est

en: Window manager:
la: regimen fenestrarum:

en: Bug in window manager:
la: mendum in regimine fenestrae:

en: Window manager warning:
la: monitus regiminis fenestrae:

en: Window manager error:
la: error regiminis fenestrae:

en: The keybinding used to activate the window menu.
la: CAESAR ADSUM IAM FORTE

en: %s (on %s)
la: %s (in %s)

en: Window title font
la: typus tituli fenestrae

en: Failed to load theme "%s": %s
la: Thema "%s" imponi non potuit: %s

en: No <%s> set for theme "%s"
la: <%s> non est in thema "%s"

note: Translators: This means that an attribute which should have been found * on an XML element was not in fact found.
en: No "%s" attribute on element <%s>
la: Adiunctum "%s" non est in elementis <%s>
