mutter master - en to gd translation catalogue (72 entries)

en: Navigation
gd: Seòladaireachd

en: Move window to workspace 1
gd: Gluais an uinneag gu rum-obrach 1

en: Move window to workspace 2
gd: Gluais an uinneag gu rum-obrach 2

en: Move window to workspace 3
gd: Gluais an uinneag gu rum-obrach 3

en: Move window to workspace 4
gd: Gluais an uinneag gu rum-obrach 4

en: Move window to last workspace
gd: Gluais an uinneag gun rum-obrach mu dheireadh

en: Move window one workspace to the left
gd: Gluais an uinneag gun rum-obrach ris an taobh chlì

en: Move window one workspace to the right
gd: Gluais an uinneag gun rum-obrach ris an taobh deas

en: Move window one workspace up
gd: Gluais an uinneag gun rum-obrach os a chionn

en: Move window one workspace down
gd: Gluais an uinneag gun rum-obrach foidhe

en: Move window one monitor to the left
gd: Gluais an uinneag gun sgrìn aig an taobh chlì

en: Move window one monitor to the right
gd: Gluais an uinneag gun sgrìn aig an taobh deas

en: Move window one monitor up
gd: Gluais an uinneag gun sgrìn os a chionn

en: Move window one monitor down
gd: Gluais an uinneag gun sgrìn foidhe

en: Switch applications
gd: Gearr leum gu aplacaid eile

en: Switch to previous application
gd: Gearr leum gun aplacaid roimhpe

en: Switch windows
gd: Gearr leum gu uinneag eile

en: Switch to previous window
gd: Gearr leum gun uinneag roimhpe

en: Switch windows of an application
gd: Gearr leum gu uinneag eile na h-aplacaid

en: Switch to previous window of an application
gd: Gearr leum gu uinneag roimhpe na h-aplacaid

en: Switch system controls
gd: Gearr leum gu inneal-smachd siostaim eile

en: Switch to previous system control
gd: Gearr leum gun inneal-smachd siostaim roimhe

en: Switch windows directly
gd: Gearr leum gu uinneag eile sa bhad

en: Switch directly to previous window
gd: Gearr leum gun uinneag roimhpe sa bhad

en: Switch windows of an app directly
gd: Gearr leum gu uinneag eile na h-aplacaid sa bhad

en: Switch directly to previous window of an app
gd: Gearr leum gu uinneag roimphe na h-aplacaid sa bhad

en: Switch system controls directly
gd: Gearr leum gu inneal-smachd siostaim eile sa bhad

en: Switch directly to previous system control
gd: Gearr leum gun inneal-smachd siostaim roimhe sa bhad

en: Hide all normal windows
gd: Cuir gach uinneag àbhaisteach am falach

en: Switch to workspace 1
gd: Gearr leum gu rum-obrach 1

en: Switch to workspace 2
gd: Gearr leum gu rum-obrach 2

en: Switch to workspace 3
gd: Gearr leum gu rum-obrach 3

en: Switch to workspace 4
gd: Gearr leum gu rum-obrach 4

en: Switch to last workspace
gd: Gearr leum gun rum-obrach mu dheireadh

en: Move to workspace left
gd: Gluais dhan rum-obrach air an taobh chlì

en: Move to workspace right
gd: Gluais dhan rum-obrach air an taobh deas

en: Move to workspace above
gd: Gluais dhan rum-obrach aig a’ bharr

en: Move to workspace below
gd: Gluais dhan rum-obrach aig a’ bhonn

en: System
gd: An siostam

en: Show the activities overview
gd: Foir-shealladh air na gnìomhachdan

en: Restore the keyboard shortcuts
gd: Aisig ath-ghoiridean a’ mheur-chlàir

en: Windows
gd: Uinneagan

en: Activate the window menu
gd: Gnìomhaich clàr-taice na h-uinneige

en: Toggle fullscreen mode
gd: Toglaich am modh làn-sgrìn

en: Toggle maximization state
gd: Toglaich staid an làn-mheudachaidh

en: Maximize window
gd: Làn-mheudaich an uinneag

en: Restore window
gd: Aisig an uinneag

en: Toggle shaded state
gd: Toglaich staid an sgàileachaidh

en: Close window
gd: Dùin an uinneag

en: Hide window
gd: Cuir an uinneag am falach

en: Move window
gd: Gluais an uinneag

en: Resize window
gd: Atharraich meud na h-uinneige

en: Toggle window on all workspaces or one
gd: Toglaich an uinneag air a h-uile rum-obrach no aonan

en: Raise window if covered, otherwise lower it
gd: Tog an uinneag nuair a thèid a còmhdachadh air neo ìslich i

en: Raise window above other windows
gd: Tog an uinneag os cionn càich

en: Lower window below other windows
gd: Ìslich an uinneag fo na h-uinneagan eile

en: Maximize window vertically
gd: Làn-mheudaich an uinneag gu h-ingearach

en: Maximize window horizontally
gd: Làn-mheudaich an uinneag air a’ chòmhnard

en: View split on left
gd: Sgoilt an t-sealladh air an taobh chì

en: View split on right
gd: Sgoilt an t-sealladh air an taobh deas

en: Switch monitor configurations
gd: Gearr leum eadar rèiteachaidhean monatair

note: TRANSLATORS: This string refers to a button that switches between * different modes.
en: Mode Switch (Group %d)
gd: Suidse nam modh (Buidheann %d)

note: TRANSLATORS: This string refers to an action, cycles drawing tablets' * mapping through the available outputs.
en: Switch monitor
gd: Gearr leum gu monatair eile

en: Show on-screen help
gd: Seall a’ chobhair air an sgrìn

en: Built-in display
gd: Uidheam-taisbeanaidh ’na broinn

en: Unknown
gd: Chan eil fhios

en: Unknown Display
gd: Uidheam-taisbeanaidh nach aithne dhuinn

en: _Force Quit
gd: Sparr _fàgail air

en: _Wait
gd: _Fuirich

en: Workspace %d
gd: Rum-obrach %d

en: Mode Switch: Mode %d
gd: Suidse nam modh: Modh %d

en: %s (on %s)
gd: %s (air %s)
