mutter master - en to sl_SI translation catalogue (170 entries)

en: Navigation
sl_SI: Krmarjenje

en: Move window to workspace 1
sl_SI: Premakni okno na delovno površino 1

en: Move window to workspace 2
sl_SI: Premakni okno na delovno površino 2

en: Move window to workspace 3
sl_SI: Premakni okno na delovno površino 3

en: Move window to workspace 4
sl_SI: Premakni okno na delovno površino 4

en: Move window to last workspace
sl_SI: Premakni okno na zadnjo delovno površino

en: Move window one workspace to the left
sl_SI: Premakni okno eno delovno površino levo

en: Move window one workspace to the right
sl_SI: Premakni okno eno delovno površino desno

en: Move window one workspace up
sl_SI: Premakni okno eno delovno površino navzgor

en: Move window one workspace down
sl_SI: Prestavi okno eno delovno površino navzdol

en: Move window one monitor to the left
sl_SI: Premakni okno en zaslon levo

en: Move window one monitor to the right
sl_SI: Premakni okno en zaslon desno

en: Move window one monitor up
sl_SI: Premakni okno en zaslon navzgor

en: Move window one monitor down
sl_SI: Prestavi okno en zaslon navzdol

en: Switch applications
sl_SI: Preklopi programe

en: Switch to previous application
sl_SI: Preklopi na prejšnji program

en: Switch windows
sl_SI: Preklopi okna

en: Switch to previous window
sl_SI: Preklopi na prejšnje okno

en: Switch windows of an application
sl_SI: Preklopi okna programa

en: Switch to previous window of an application
sl_SI: Preklopi na predhodno okno programa

en: Switch system controls
sl_SI: Preklopi tipkovne bližnjice

en: Switch to previous system control
sl_SI: Preklopi na predhodno sistemsko okno

en: Switch windows directly
sl_SI: Preklopi okna neposredno

en: Switch directly to previous window
sl_SI: Preklopi na predhodno okno

en: Switch windows of an app directly
sl_SI: Preklopi okna programa neposredno

en: Switch directly to previous window of an app
sl_SI: Preklopi na predhodno okno programa

en: Switch system controls directly
sl_SI: Preklopi tipkovne bližnjice neposredno

en: Switch directly to previous system control
sl_SI: Preklopi na predhodno sistemsko okno

en: Hide all normal windows
sl_SI: Skrij vsa običajna okna

en: Switch to workspace 1
sl_SI: Preklopi na delovno površino 1

en: Switch to workspace 2
sl_SI: Preklopi na delovno površino 2

en: Switch to workspace 3
sl_SI: Preklopi na delovno površino 3

en: Switch to workspace 4
sl_SI: Preklopi na delovno površino 4

en: Switch to last workspace
sl_SI: Preklopi na zadnjo delovno površino

en: Switch to workspace on the left
sl_SI: Preklopi na delovno površino na levi

en: Switch to workspace on the right
sl_SI: Preklopi na delovno površino na desni

en: Switch to workspace above
sl_SI: Preklopi na delovno površino zgoraj

en: Switch to workspace below
sl_SI: Preklopi na delovno površino spodaj

en: System
sl_SI: Sistem

en: Show the run command prompt
sl_SI: Pokaži možnost zagona ukazne vrstice

en: Restore the keyboard shortcuts
sl_SI: Obnovi tipkovne bližnjice

en: Windows
sl_SI: Okna

en: Activate the window menu
sl_SI: Omogoči meni okna

en: Toggle fullscreen mode
sl_SI: Preklopi celozaslonski način

en: Toggle maximization state
sl_SI: Preklopi stanje razpetosti

en: Maximize window
sl_SI: Razpni okno

en: Restore window
sl_SI: Obnovi okno

en: Close window
sl_SI: Zapri okno

en: Hide window
sl_SI: Skrij okno

en: Move window
sl_SI: Premakni okno

en: Resize window
sl_SI: Spremeni velikost okna

en: Toggle window on all workspaces or one
sl_SI: Preklopi okno na vse delovne površine oziroma le na eno

en: Raise window if covered, otherwise lower it
sl_SI: Dvigni okno, če ga prekriva drugo okno, sicer ga spusti

en: Raise window above other windows
sl_SI: Dvigni okno nad druga okna

en: Lower window below other windows
sl_SI: Spusti okno pod druga

en: Maximize window vertically
sl_SI: Razpni okno navpično

en: Maximize window horizontally
sl_SI: Razpni okno vodoravno

en: View split on left
sl_SI: Poglej razdelek na levi

en: View split on right
sl_SI: Poglej razdelek na desni

en: Modifier to use for extended window management operations
sl_SI: Spremenilnik, ki naj se uporabi za upravljanje oken

en: This key will initiate the “overlay”, which is a combination window overview and application launching system. The default is intended to be the “Windows key” on PC hardware. It’s expected that this binding either the default or set to the empty string.
sl_SI: Ta vrednost določa »prekrivno plast«, ki združuje predogled okna in zaganjalnik programa. Vrednost je zamišljena kot »ključ oken« na strojni opremi računalnika. Pričakovano je, da je vrednost določena privzeto ali pa ni določena.

en: Attach modal dialogs
sl_SI: Pripni modalna pogovorna okna

en: When true, instead of having independent titlebars, modal dialogs appear attached to the titlebar of the parent window and are moved together with the parent window.
sl_SI: Izbrana možnost omogoči, da je namesto samostojnih nazivnih vrstic, na to mesto pripeto modalno pogovorno okno, ki se premika z nadrejenim oknom.

en: Enable edge tiling when dropping windows on screen edges
sl_SI: Omogoči prilagajanje velikosti okna ob dotiku robov zaslona

en: If enabled, dropping windows on vertical screen edges maximizes them vertically and resizes them horizontally to cover half of the available area. Dropping windows on the top screen edge maximizes them completely.
sl_SI: Izbrana možnost omogoča, da se okna, ki se dotaknejo navpičnih robov zaslona razpeta po navpični osi in razširjena na polovično širino. Dotik vrhnjega roba razpne okno čez cel zaslon.

en: Workspaces are managed dynamically
sl_SI: Število delovnih površin je spremenljivo

en: Determines whether workspaces are managed dynamically or whether there’s a static number of workspaces (determined by the num-workspaces key in org.gnome.desktop.wm.preferences).
sl_SI: Možnost določa ali je število delovnih površin spremenljivo ali pa je to število stalno (določenih s ključem števila delovnih površin med možnostmi v org.gnome.desktop.wm.preferences).

en: Workspaces only on primary
sl_SI: Delovne površine le na prvem zaslonu

en: Determines whether workspace switching should happen for windows on all monitors or only for windows on the primary monitor.
sl_SI: Določa ali naj se delovne površine preklapljajo na vseh zaslonih ali le na prvem, glavnem zaslonu.

en: Delay focus changes until the pointer stops moving
sl_SI: Zamakni spremembe žarišča, dokler se kazalnik še premika

en: If set to true, and the focus mode is either “sloppy” or “mouse” then the focus will not be changed immediately when entering a window, but only after the pointer stops moving.
sl_SI: Izbrana možnost omogoča, da se žarišče, v kolikor je izbran način »sloppy« ali »miška«, ne spremeni takoj ob izbiri okna. Žarišče se spremeni, ko se kazalnik preneha premikati.

en: Draggable border width
sl_SI: Prilagodljiva obroba pravokotnika

en: The amount of total draggable borders. If the theme’s visible borders are not enough, invisible borders will be added to meet this value.
sl_SI: Delež skupne prilagodljive obrobe. V kolikor vidni robovi teme niso dovolj, so dodane nevidne obrobe za dodatno prilagajanje.

en: Auto maximize nearly monitor sized windows
sl_SI: Samodejno razpni okna, ki so skoraj enaka velikosti zaslona

en: If enabled, new windows that are initially the size of the monitor automatically get maximized.
sl_SI: Izbrana možnost omogoča, da bodo okna, ki so skoraj tako velika, kot je velik zaslon, med preslikavo samodejno razpeta.

en: Place new windows in the center
sl_SI: Postavi novo okno v središče

en: When true, the new windows will always be put in the center of the active screen of the monitor.
sl_SI: Izbrana možnost določa, da bo novo okno vedno v središču dejavnega zaslona.

en: Enable experimental features
sl_SI: Omogoči preizkusne možnosti

en: To enable experimental features, add the feature keyword to the list. Whether the feature requires restarting the compositor depends on the given feature. Any experimental feature is not required to still be available, or configurable. Don’t expect adding anything in this setting to be future proof. Currently possible keywords: • “kms-modifiers” — makes mutter always allocate scanout buffers with explicit modifiers, if supported by the driver. Requires a restart. • “autoclose-xwayland” — automatically terminates Xwayland if all relevant X11 clients are gone. Requires a restart.
sl_SI: Za omogočanje preizkusnih možnosti je treba dodati ključne besede funkcionalnosti na seznam. Ali vpisana možnost zahteva ponovni zagon sestavljalnika, je odvisno od posamezne možnosti. Te možnosti niso zahtevane niti nastavljive, najverjetneje niti ne bodo. Ni mogoče pričakovati, da se bodo podobne rešitve pojavljale tudi v prihodnje. Trenutno so na voljo ključne besede: •»kms-modifiers« – zahteva dodeljevanje medpomnilnika s spremenilniki, če to podpirajo uporabljeni gonilniki. Možnost zahteva ponovni zagon; • »autoclose-xwayland« – samodejno konča okolje Xwayland, če ni razpoložljivega okolja X11. Prav tako zahteva ponoven zagon.

en: Modifier to use to locate the pointer
sl_SI: Spremenilnik, ki naj se uporabi za določanje mesta kazalnika

en: This key will initiate the “locate pointer” action.
sl_SI: Ključ začne dejanje »zaznavanja kazalnika«.

en: Timeout for check-alive ping
sl_SI: Časovni zamik za preverjanje delovanja z ukazom ping

en: Number of milliseconds a client has to respond to a ping request in order to not be detected as frozen. Using 0 will disable the alive check completely.
sl_SI: Čas v milisekundah, po katerih se mora odjemalec odzvati na zahtevo ping, preden sistem sporoči napako odziva. Vrednost 0 povsem omogoči preverjanje stanja povezave.

note: TRANSLATORS: Luminance is different from brightness. See https://en.wikipedia.org/wiki/Luminance
en: Per output luminance settings
sl_SI: Nastavitve svetilnosti na izhod

en: Per output and color mode luminance setting. Each entry consists of a tuple with connector, vendor, product, serial, and a color mode, as well as an associated floating point value representing the output luminance in percent (%). The default when not specified is 100%.
sl_SI: Nastavitev svetilnosti barvnega načina na izhod. Vsak vnos je sestavljen iz n-tice s priključkom, proizvajalcem, izdelkom, serijsko številko in barvnim načinom ter povezane vrednosti s plavajočo vejico, ki predstavlja izhodno svetilnost v odstotkih (%). Privzeta vrednost, če ni določena, je 100 %.

en: Switch monitor configurations
sl_SI: Nastavitve nadzornika preklopa

en: Rotates the built-in monitor configuration
sl_SI: Zavrti vgrajene nastavitve zaslona

en: Cancel any active input capture session
sl_SI: Prekliči vse dejavne seje zajemanja

en: Switch to VT 1
sl_SI: Preklopi na VT 1

en: Switch to VT 2
sl_SI: Preklopi na VT 2

en: Switch to VT 3
sl_SI: Preklopi na VT 3

en: Switch to VT 4
sl_SI: Preklopi na VT 4

en: Switch to VT 5
sl_SI: Preklopi na VT 5

en: Switch to VT 6
sl_SI: Preklopi na VT 6

en: Switch to VT 7
sl_SI: Preklopi na VT 7

en: Switch to VT 8
sl_SI: Preklopi na VT 8

en: Switch to VT 9
sl_SI: Preklopi na VT 9

en: Switch to VT 10
sl_SI: Preklopi na VT 10

en: Switch to VT 11
sl_SI: Preklopi na VT 11

en: Switch to VT 12
sl_SI: Preklopi na VT 12

en: Re-enable shortcuts
sl_SI: Ponovno omogoči tipkovne bližnjice

en: Allow X11 grabs to lock keyboard focus with Xwayland
sl_SI: Dovoli zajemanje za zaklep žariščenja tipkovnice z XWayland

en: Allow all keyboard events to be routed to X11 “override redirect” windows with a grab when running in Xwayland. This option is to support X11 clients which map an “override redirect” window (which do not receive keyboard focus) and issue a keyboard grab to force all keyboard events to that window. This option is seldom used and has no effect on regular X11 windows which can receive keyboard focus under normal circumstances. For a X11 grab to be taken into account under Wayland, the client must also either send a specific X11 ClientMessage to the root window or be among the applications allowed in key “xwayland-grab-access-rules”.
sl_SI: Upošteva zajeme s tipkovnico, ki jih sprožijo programi s preusmeritvijo »override redirect« X11, zagnani v okolju Xwayland. Možnost je namenjena podpori odjemalcem X11, ki preslikajo okno s to »preglasitvijo preusmeritve« (program ne prenese žarišča na tipkovnico) in vsili dogodke tipkovnice v to okno. Možnost se uporablja redko ne vpliva na običajna okna X11, ki lahko v običajnih okoliščinah pridobijo žarišča. Da bo zajem X11 upoštevan v okolju Waylandu, mora odjemalec poslati tudi določeno sporočilo odjemalcu X11 v korensko okno ali pa mora biti med programi na belem seznamu v ključu "xwayland-grab-access-rules".

en: Xwayland applications allowed to issue keyboard grabs
sl_SI: Program XWayland ima dovoljenje za zajemanje s tipkovnico

en: List the resource names or resource class of X11 windows either allowed or not allowed to issue X11 keyboard grabs under Xwayland. The resource name or resource class of a given X11 window can be obtained using the command “xprop WM_CLASS”. Wildcards “*” and jokers “?” in the values are supported. Values starting with “!” are denied, which has precedence over the list of values allowed, to revoke applications from the default system list. The default system list includes the following applications: “@XWAYLAND_GRAB_DEFAULT_ACCESS_RULES@” Users can break an existing grab by using the specific keyboard shortcut defined by the keybinding key “restore-shortcuts”.
sl_SI: Seznam imen ali razredov virov oken X11, ki lahko sprožijo zajeme v okolju Xwayland. Ime oziroma razred vira podanega okna X11 je mogoče pridobiti z ukazom »xprop WM_CLASS«. Uporaba pomožnih znakov » * « in » ? « je podprta. Vrednosti, ki se začnejo z znakom » ! « so uvrščene na črni seznam. Ta seznam je obravnavan prednostno pred belim seznamom in prekliče zajeme na seznamu sistema. Privzeti seznam vključuje programe: »@XWAYLAND_GRAB_DEFAULT_ACCESS_RULES@« Uporabniki lahko prekinejo obstoječi zajem z uporabo posebne tipkovne bližnjice, določene s tipkovnim ključem »restore-shortcuts«.

en: Disable selected X extensions in Xwayland
sl_SI: Onemogoči izbrano razširitev X v Xwayland

en: This option disables the selected X extensions in Xwayland if Xwayland was built with support for those X extensions. This option has no effect if Xwayland was built without support for the selected extensions. Xwayland needs to be restarted for this setting to take effect.
sl_SI: Možnost onemogoči izbrano razširitev X v okolju Xwayland, če je bil ta izgrajen s podporo za razširitve. Možnost nima učinka, če ta podpora pri izgradnji ni bila upoštevana. Xwayland mora biti, preden se nastavitve uveljavijo, znova zagnan.

en: Allow X11 clients with a different endianness to connect to Xwayland
sl_SI: Dovoli odjemalcem X11 z različnimi kodnimi sistemi povezavo z Xwayland

en: Allow connections from clients with an endianness different to that of Xwayland. The X server byte-swapping code is a huge attack surface, much of that code in Xwayland is prone to security issues. The use-case of byte-swapped clients is very niche, and disabled by default in Xwayland. Enable this option to instruct Xwayland to accept connections from X11 clients with a different endianness. This option has no effect if Xwayland does not support the command line option +byteswappedclients/-byteswappedclients to control that setting. Xwayland needs to be restarted for this setting to take effect.
sl_SI: Omogoči povezave odjemalcev z drugačnimi kodnimi zapisi z Xwayland. Koda strežnika X, ki zamenjuje bajte, predstavlja veliko možnosti za napade, velik del te kode v Xwayland pa je podvržen varnostnim tveganjem. Primer uporabe odjemalcev z zamenjavo bajtov je zelo omejen in je v Xwayland privzeto onemogočen. Izbrana možnost omogoči, da Xwayland sprejemanja povezave odjemalcev X11 z drugačnim kodnim sistemom. Ta možnost nima učinka, če Xwayland ne podpira možnosti ukazne vrstice +byteswappedclients/-byteswappedclients za nadzor te nastavitve. Xwayland je treba ponovno zagnati, da ta nastavitev začne veljati.

en: Configure the Xwayland scaling factor
sl_SI: Prilagodite faktor spremembe velikosti Xwayland

en: Scale the Xwayland coordinate space according to this factor. This will affect what scale HiDPI capable X11 clients will present themselves as, and how the compositor scales X11 client windows. Setting the scale to 0 means the scale will be automatically calculated. The scale will as of now be rounded to the closest integer.
sl_SI: Lestvico koordinatnega prostora Xwayland prilagodite glede na ta faktor. To bo vplivalo na to, kako se bodo prikazovali odjemalci X11, ki podpirajo HiDPI, in kako bo sestavljavec prilagodil okna odjemalcev X11. Nastavitev lestvice na 0 pomeni, da se bo lestvica izračunala samodejno. Lestvica bo od zdaj naprej zaokrožena na najbližje celo število.

en: Application
sl_SI: Program

en: Executable
sl_SI: Izvršljiva datoteka

en: Add Launcher
sl_SI: Dodaj zaganjalnika

en: Launcher
sl_SI: Zaganjalnik

en: Type
sl_SI: Vrsta

en: Add
sl_SI: Dodaj

en: Run
sl_SI: Zaženi

en: Delete
sl_SI: Izbriši

en: Action
sl_SI: Dejanje

en: Edit Launchers
sl_SI: _Uredi zaganjalnike

en: Launchers
sl_SI: Zaganjalniki

en: _Input
sl_SI: _Vhod

en: _Emulate touch
sl_SI: _Posnemaj dotik

en: _Inhibit system shortcuts
sl_SI: _Onemogoči sistemske bližnjice

en: Use host _keymap
sl_SI: Uporabi _zemljevid ključev gostitelja

en: _Monitors
sl_SI: _Zasloni

en: _Add monitor
sl_SI: _Dodaj zaslon

en: _Emulate monitor modes
sl_SI: _Posnemaj načine zaslona

en: _Launchers
sl_SI: _Zaganjalniki

en: _Edit launchers
sl_SI: _Uredi zaganjalnike

en: _About Mutter Development Kit
sl_SI: _O Razvojnem kompletu Mutter

en: Mutter Development Kit
sl_SI: Razvojni komplet Mutter

en: Main Menu
sl_SI: Glavni meni

en: The Mutter Team
sl_SI: Ekipa Mutter

en: Mutter software development kit
sl_SI: Komplet za razvoj programske opreme Mutter

en: About Mutter Development Kit
sl_SI: O razvojnem kompletu Mutter

en: Failed to create monitor
sl_SI: Ustvarjanje zaslona ni uspelo

en: Built-in display
sl_SI: Vgrajen zaslon

en: Unknown
sl_SI: Neznano

en: Unknown Display
sl_SI: Neznan zaslon

en: Bell event
sl_SI: Dogodek zvonjenja

en: Privacy Screen Enabled
sl_SI: Zasebni zaslon je omogočen

en: Privacy Screen Disabled
sl_SI: Zasebni zaslon je onemogočen

en: Run as a wayland compositor
sl_SI: Zaženi izbirnik wayland

en: Run wayland compositor without starting Xwayland
sl_SI: Zaženi sestavljalnik wayland brez zagona okolja Xwayland

en: Specify Wayland display name to use
sl_SI: Določilo prikazno ime Wayland za uporabo

en: Run as a full display server, rather than nested
sl_SI: Zaženi kot polni zaslonski strežnik in ne vstavljeno

en: Run as a headless display server
sl_SI: Zaženi kot zaslonski strežni

en: Add persistent virtual monitor (WxH or WxH@R)
sl_SI: Dodaj navidezni monitor (WxH ali WxH@R)

en: Run development kit
sl_SI: Zaženi razvojni komplet

en: Profile performance using trace instrumentation
sl_SI: Preglej delovanje z uporabo sledilnika

en: Enable debug control D-Bus interface
sl_SI: Omogoči vmesnik razhroščevalnika vodila D-Bus

note: TRANSLATORS: This string refers to a button that switches between * different modes in that button group.
en: Mode Switch (Group %d)
sl_SI: Preklop načina (skupina %d)

note: TRANSLATORS: This string refers to a button that switches between * different modes.
en: Mode Switch
sl_SI: Preklop načina

note: TRANSLATORS: This string refers to an action, cycles drawing tablets' * mapping through the available outputs.
en: Switch monitor
sl_SI: Nadzornik preklopa

en: Show on-screen help
sl_SI: Pokaži zaslonsko pomoč

note: Translators: this string will appear in Sysprof
en: Compositor
sl_SI: Sestavljalnik

en: Print version
sl_SI: Izpiši različico

en: Mutter plugin to use
sl_SI: Vstavek Mutter za uporabo

en: Workspace %d
sl_SI: Delovna površina %d

en: Mutter was compiled without support for verbose mode
sl_SI: Program Mutter je kodno preveden brez podpore za podrobni način izpisovanja

en: Workspace switched
sl_SI: Delovna površina je zamenjana

en: Mode Switch: Mode %d
sl_SI: Način preklopa: način %d

en: Display “%s” already has a window manager
sl_SI: Zaslon »%s« že ima upravljalnika oken

en: Failed to open X Window System display “%s”
sl_SI: Odpiranje zaslona »%s« okenskega sistema X je spodletelo

en: Screen %d on display “%s” is invalid
sl_SI: Zaslon %d na prikazu »%s« ni veljaven

note: This probably means that a non-WM compositor like xcompmgr is running; * we have no way to get it to exit
en: Another compositing manager is already running on screen %i on display “%s”.
sl_SI: Drug upravljalnik sestavljanja je že zagnan na zaslonu %i prikaza »%s«.

en: Format %s not supported
sl_SI: Zapis %s ni podprt

en: %s (on %s)
sl_SI: %s (na %s)
