mutter master - en to kk translation catalogue (170 entries)

en: Navigation
kk: Навигация

en: Move window to workspace 1
kk: Терезені 1-ші жұмыс орнына жылжыту

en: Move window to workspace 2
kk: Терезені 2-ші жұмыс орнына жылжыту

en: Move window to workspace 3
kk: Терезені 3-ші жұмыс орнына жылжыту

en: Move window to workspace 4
kk: Терезені 4-ші жұмыс орнына жылжыту

en: Move window to last workspace
kk: Терезені соңғы жұмыс орнына жылжыту

en: Move window one workspace to the left
kk: Терезені бір жұмыс орнына солға жылжыту

en: Move window one workspace to the right
kk: Терезені бір жұмыс орнына оңға жылжыту

en: Move window one workspace up
kk: Терезені бір жұмыс орнына жоғары жылжыту

en: Move window one workspace down
kk: Терезені бір жұмыс орнына төмен жылжыту

en: Move window one monitor to the left
kk: Терезені бір мониторға солға жылжыту

en: Move window one monitor to the right
kk: Терезені бір мониторға оңға жылжыту

en: Move window one monitor up
kk: Терезені бір мониторға жоғары жылжыту

en: Move window one monitor down
kk: Терезені бір мониторға төмен жылжыту

en: Switch applications
kk: Қолданбаларды ауыстыру

en: Switch to previous application
kk: Алдыңғы қолданбаға ауысу

en: Switch windows
kk: Терезелерді ауыстыру

en: Switch to previous window
kk: Алдыңғы терезеге ауысу

en: Switch windows of an application
kk: Қолданба терезелерін ауыстыру

en: Switch to previous window of an application
kk: Қолданбаның алдыңғы терезесіне ауысу

en: Switch system controls
kk: Жүйелік басқару элементтерін ауыстыру

en: Switch to previous system control
kk: Алдыңғы жүйелік басқару элементіне ауысу

en: Switch windows directly
kk: Терезелерді тікелей ауыстыру

en: Switch directly to previous window
kk: Тікелей алдыңғы терезеге ауысу

en: Switch windows of an app directly
kk: Қолданба терезелерін тікелей ауыстыру

en: Switch directly to previous window of an app
kk: Тікелей қолданбаның алдыңғы терезесіне ауысу

en: Switch system controls directly
kk: Жүйелік басқару элементтерін тікелей ауыстыру

en: Switch directly to previous system control
kk: Тікелей алдыңғы жүйелік басқару элементіне ауысу

en: Hide all normal windows
kk: Барлық қалыпты терезелерді жасыру

en: Switch to workspace 1
kk: 1-ші жұмыс орнына ауысу

en: Switch to workspace 2
kk: 2-ші жұмыс орнына ауысу

en: Switch to workspace 3
kk: 3-ші жұмыс орнына ауысу

en: Switch to workspace 4
kk: 4-ші жұмыс орнына ауысу

en: Switch to last workspace
kk: Соңғы жұмыс орнына ауысу

en: Switch to workspace on the left
kk: Сол жақтағы жұмыс орнына ауысу

en: Switch to workspace on the right
kk: Оң жақтағы жұмыс орнына ауысу

en: Switch to workspace above
kk: Жоғарыдағы жұмыс орнына ауысу

en: Switch to workspace below
kk: Төмендегі жұмыс орнына ауысу

en: System
kk: Жүйе

en: Show the run command prompt
kk: Команданы жөнелту сұхбатын көрсету

en: Restore the keyboard shortcuts
kk: Пернетақта жарлықтарын қалпына келтіру

en: Windows
kk: Терезелер

en: Activate the window menu
kk: Терезе мәзірін белсендіру

en: Toggle fullscreen mode
kk: Толық экран режимін ауыстыру

en: Toggle maximization state
kk: Жазық күйін ауыстыру

en: Maximize window
kk: Терезені жазық қылу

en: Restore window
kk: Терезені қалпына келтіру

en: Close window
kk: Терезені жабу

en: Hide window
kk: Терезені жасыру

en: Move window
kk: Терезені жылжыту

en: Resize window
kk: Терезе өлшемдерін өзгерту

en: Toggle window on all workspaces or one
kk: Терезені барлық жұмыс орындарында көрсетуді іске қосу/сөндіру

en: Raise window if covered, otherwise lower it
kk: Терезе басқалармен үстінен жабылған болса, алдына көтеру, болмаса, басқалардың артына апару

en: Raise window above other windows
kk: Терезені басқа терезелердің алдына көтеру

en: Lower window below other windows
kk: Терезені басқа терезелердің артына апару

en: Maximize window vertically
kk: Терезені вертикалды жазық қылу

en: Maximize window horizontally
kk: Терезені горизонталды жазық қылу

en: View split on left
kk: Көріністі сол жаққа бөлу

en: View split on right
kk: Көріністі оң жаққа бөлу

en: Modifier to use for extended window management operations
kk: Терезені басқарудың кеңейтілген операциялары үшін қолданылатын модификатор

en: This key will initiate the “overlay”, which is a combination window overview and application launching system. The default is intended to be the “Windows key” on PC hardware. It’s expected that this binding either the default or set to the empty string.
kk: Бұл перне терезелерге шолу және қолданбаларды іске қосу жүйесінің комбинациясы болып табылатын «overlay» режимін іске қосады. Әдетте ол ДК жабдығындағы «Windows пернесі» болып табылады. Бұл байланыстыру әдепкі бойынша қалады немесе бос жол ретінде орнатылады деп күтіледі.

en: Attach modal dialogs
kk: Модальды диалогтарды жалғау

en: When true, instead of having independent titlebars, modal dialogs appear attached to the titlebar of the parent window and are moved together with the parent window.
kk: Егер ақиқат болса, тәуелсіз тақырыптамалардың орнына модальді сұхбат терезелері аталық терезенің тақырыптамасына бекітілген түрде пайда болады және аталық тереземен бірге жылжытылады.

en: Enable edge tiling when dropping windows on screen edges
kk: Терезелерді экран шеттеріне апарған кезде олардың өлшемдерін өзгертуді іске қосу

en: If enabled, dropping windows on vertical screen edges maximizes them vertically and resizes them horizontally to cover half of the available area. Dropping windows on the top screen edge maximizes them completely.
kk: Іске қосылған болса, терезелерді экранның вертикалды жиектеріне тастаған кезде олар вертикалды түрде жайылады және қолжетімді аймақтың жартысын жабу үшін горизонталды түрде өлшемі өзгереді. Терезелерді экранның жоғарғы жиегіне тастаған кезде олар толығымен жайылады.

en: Workspaces are managed dynamically
kk: Жұмыс орындары динамикалы түрде басқарылады

en: Determines whether workspaces are managed dynamically or whether there’s a static number of workspaces (determined by the num-workspaces key in org.gnome.desktop.wm.preferences).
kk: Жұмыс орындарының динамикалық түрде басқарылатынын немесе жұмыс орындарының саны статикалық болатынын анықтайды (org.gnome.desktop.wm.preferences ішіндегі num-workspaces кілті арқылы анықталады).

en: Workspaces only on primary
kk: Жұмыс орындары тек негізгі мониторда

en: Determines whether workspace switching should happen for windows on all monitors or only for windows on the primary monitor.
kk: Жұмыс орындарын ауыстыру барлық мониторлардағы терезелер үшін немесе тек негізгі монитордағы терезелер үшін орындалуын анықтайды.

en: Delay focus changes until the pointer stops moving
kk: Курсор қозғалысы тоқтағанға дейін фокус өзгеруін кешіктіру

en: If set to true, and the focus mode is either “sloppy” or “mouse” then the focus will not be changed immediately when entering a window, but only after the pointer stops moving.
kk: Егер ақиқат болса және фокус режимі «sloppy» немесе «mouse» (тышқан) болса, терезеге кіргенде фокус бірден өзгермейді, тек курсор қозғалысы тоқтағаннан кейін ғана өзгереді.

en: Draggable border width
kk: Сүйрелетін жиектің ені

en: The amount of total draggable borders. If the theme’s visible borders are not enough, invisible borders will be added to meet this value.
kk: Жалпы сүйрелетін жиектердің мөлшері. Егер тақырыптың көрінетін жиектері жеткіліксіз болса, осы мәнге жету үшін көрінбейтін жиектер қосылады.

en: Auto maximize nearly monitor sized windows
kk: Өлшемі мониторға жуық терезелерді автоматты түрде жаю

en: If enabled, new windows that are initially the size of the monitor automatically get maximized.
kk: Іске қосылған болса, бастапқы өлшемі монитор өлшеміндей болатын жаңа терезелер автоматты түрде жайылады.

en: Place new windows in the center
kk: Жаңа терезелерді ортаға орналастыру

en: When true, the new windows will always be put in the center of the active screen of the monitor.
kk: Егер ақиқат болса, жаңа терезелер әрқашан монитордың белсенді экранының ортасына қойылады.

en: Enable experimental features
kk: Эксперименталды мүмкіндіктерді іске қосу

en: To enable experimental features, add the feature keyword to the list. Whether the feature requires restarting the compositor depends on the given feature. Any experimental feature is not required to still be available, or configurable. Don’t expect adding anything in this setting to be future proof. Currently possible keywords: • “kms-modifiers” — makes mutter always allocate scanout buffers with explicit modifiers, if supported by the driver. Requires a restart. • “autoclose-xwayland” — automatically terminates Xwayland if all relevant X11 clients are gone. Requires a restart.
kk: Сынақ сатысындағы мүмкіндіктерді қосу үшін мүмкіндіктің кілт сөзін тізімге қосыңыз. Мүмкіндікті іске қосу үшін композиторды қайта жүктеу қажеттілігі таңдалған мүмкіндікке байланысты. Кез келген эксперименталды мүмкіндіктің болашақта қолжетімді болуы немесе баптауға келуі міндетті емес. Бұл параметрге кез келген нәрсені қосудың болашақта өзгеріссіз қалатынына сенбеңіз. Қазіргі уақытта қолжетімді кілт сөздер: • “kms-modifiers” — егер драйвер қолдайтын болса, mutter терезе менеджеріне сканерлеу буферлерін (scanout buffers) әрқашан нақты модификаторлармен бөлуге мәжбүрлейді. Жүйені қайта жүктеуді қажет етеді. • “autoclose-xwayland” — егер барлық тиісті X11 клиенттері жабылса, Xwayland жұмысын автоматты түрде тоқтатады. Жүйені қайта жүктеуді қажет етеді.

en: Modifier to use to locate the pointer
kk: Курсорды табу үшін қолданылатын модификатор

en: This key will initiate the “locate pointer” action.
kk: Бұл перне «курсорды табу» әрекетін іске қосады.

en: Timeout for check-alive ping
kk: Тірі екенін тексеру (ping) үшін күту уақыты

en: Number of milliseconds a client has to respond to a ping request in order to not be detected as frozen. Using 0 will disable the alive check completely.
kk: Клиенттің қатып қалғанын анықтамау үшін ping сұранысына жауап беруі тиіс миллисекундтар саны. 0 мәнін пайдалану тірі екенін тексеруді толығымен сөндіреді.

note: TRANSLATORS: Luminance is different from brightness. See https://en.wikipedia.org/wiki/Luminance
en: Per output luminance settings
kk: Әр шығыс үшін жарықтық параметрлері

en: Per output and color mode luminance setting. Each entry consists of a tuple with connector, vendor, product, serial, and a color mode, as well as an associated floating point value representing the output luminance in percent (%). The default when not specified is 100%.
kk: Әр шығыс және түс режимі үшін жарықтық параметрі. Әрбір жазба коннектор, өндіруші, өнім, сериялық нөмір және түс режимі бар кортежден, сондай-ақ пайызбен (%) берілген шығыс жарықтығын білдіретін жылжымалы нүктелі мәннен тұрады. Көрсетілмеген жағдайда әдепкі мән - 100%.

en: Switch monitor configurations
kk: Монитор баптауларын ауыстыру

en: Rotates the built-in monitor configuration
kk: Кірістірілген монитор конфигурациясын бұрады

en: Cancel any active input capture session
kk: Кез келген белсенді енгізуді қармау сессиясынан бас тарту

en: Switch to VT 1
kk: Бірінші виртуалды терминалына ауысу

en: Switch to VT 2
kk: Екінші виртуалды терминалына ауысу

en: Switch to VT 3
kk: Үшінші виртуалды терминалына ауысу

en: Switch to VT 4
kk: Төртінші виртуалды терминалына ауысу

en: Switch to VT 5
kk: Бесінші виртуалды терминалына ауысу

en: Switch to VT 6
kk: Алтыншы виртуалды терминалына ауысу

en: Switch to VT 7
kk: Жетінші виртуалды терминалына ауысу

en: Switch to VT 8
kk: Сегізінші виртуалды терминалына ауысу

en: Switch to VT 9
kk: Тоғызыншы виртуалды терминалына ауысу

en: Switch to VT 10
kk: Оныншы виртуалды терминалына ауысу

en: Switch to VT 11
kk: Он бірінші виртуалды терминалына ауысу

en: Switch to VT 12
kk: Он екінші виртуалды терминалына ауысу

en: Re-enable shortcuts
kk: Жарлықтарды қайта іске қосу

en: Allow X11 grabs to lock keyboard focus with Xwayland
kk: X11 қармауларына Xwayland арқылы пернетақта фокусын бұғаттауға рұқсат беру

en: Allow all keyboard events to be routed to X11 “override redirect” windows with a grab when running in Xwayland. This option is to support X11 clients which map an “override redirect” window (which do not receive keyboard focus) and issue a keyboard grab to force all keyboard events to that window. This option is seldom used and has no effect on regular X11 windows which can receive keyboard focus under normal circumstances. For a X11 grab to be taken into account under Wayland, the client must also either send a specific X11 ClientMessage to the root window or be among the applications allowed in key “xwayland-grab-access-rules”.
kk: Xwayland ішінде орындалған кезде барлық пернетақта оқиғаларын қармауы бар X11 “override redirect” терезелеріне бағыттауға рұқсат беру. Бұл опция “override redirect” терезесін (пернетақта фокусын алмайтын) бейнелейтін және барлық пернетақта оқиғаларын сол терезеге мәжбүрлеу үшін пернетақтаны қармауды шығаратын X11 клиенттерін қолдауға арналған. Бұл опция сирек қолданылады және қалыпты жағдайда пернетақта фокусын ала алатын кәдімгі X11 терезелеріне әсер етпейді. X11 қармауы Wayland астында ескерілуі үшін, клиент түбірлік терезеге арнайы X11 ClientMessage жіберуі керек немесе “xwayland-grab-access-rules” кілтінде рұқсат етілген қолданбалар арасында болуы керек.

en: Xwayland applications allowed to issue keyboard grabs
kk: Пернетақтаны қармауға рұқсаты бар Xwayland қолданбалары

en: List the resource names or resource class of X11 windows either allowed or not allowed to issue X11 keyboard grabs under Xwayland. The resource name or resource class of a given X11 window can be obtained using the command “xprop WM_CLASS”. Wildcards “*” and jokers “?” in the values are supported. Values starting with “!” are denied, which has precedence over the list of values allowed, to revoke applications from the default system list. The default system list includes the following applications: “@XWAYLAND_GRAB_DEFAULT_ACCESS_RULES@” Users can break an existing grab by using the specific keyboard shortcut defined by the keybinding key “restore-shortcuts”.
kk: Xwayland астында X11 пернетақтасын қармауға рұқсат етілген немесе рұқсат етілмеген X11 терезелерінің ресурс атауларының немесе ресурс кластарының тізімі. Берілген X11 терезесінің ресурс атауын немесе ресурс класын “xprop WM_CLASS” командасы арқылы алуға болады. Мәндердегі “*” және “?” маскаларына қолдау көрсетіледі. “!” таңбасынан басталатын мәндерге тыйым салынады, бұл қолданбаларды әдепкі жүйелік тізімнен алып тастау үшін рұқсат етілген мәндер тізімінен басым болады. Әдепкі жүйелік тізімге келесі қолданбалар кіреді: “@XWAYLAND_GRAB_DEFAULT_ACCESS_RULES@” Пайдаланушылар “restore-shortcuts” пернелер тіркесімі кілтімен анықталған арнайы пернетақта жарлығын пайдаланып, бар қармауды бұза алады.

en: Disable selected X extensions in Xwayland
kk: Xwayland ішінде таңдалған X кеңейтулерін сөндіру

en: This option disables the selected X extensions in Xwayland if Xwayland was built with support for those X extensions. This option has no effect if Xwayland was built without support for the selected extensions. Xwayland needs to be restarted for this setting to take effect.
kk: Егер Xwayland сол X кеңейтулеріне қолдаумен жиналған болса, бұл опция Xwayland ішіндегі таңдалған X кеңейтулерін сөндіреді. Егер Xwayland таңдалған кеңейтулерге қолдаусыз жиналған болса, бұл опцияның әсері болмайды. Бұл параметр күшіне енуі үшін Xwayland бағдарламасын қайта іске қосу керек.

en: Allow X11 clients with a different endianness to connect to Xwayland
kk: Xwayland-қа байттар реті басқа X11 клиенттерінің қосылуына рұқсат беру

en: Allow connections from clients with an endianness different to that of Xwayland. The X server byte-swapping code is a huge attack surface, much of that code in Xwayland is prone to security issues. The use-case of byte-swapped clients is very niche, and disabled by default in Xwayland. Enable this option to instruct Xwayland to accept connections from X11 clients with a different endianness. This option has no effect if Xwayland does not support the command line option +byteswappedclients/-byteswappedclients to control that setting. Xwayland needs to be restarted for this setting to take effect.
kk: Байттар реті (endianness) Xwayland-тан өзгеше клиенттердің қосылуына рұқсат беру. X-сервердің байттарды алмастыру коды үлкен шабуыл аймағы болып табылады, Xwayland-тағы сол кодтың көп бөлігі қауіпсіздік мәселелеріне бейім. Байттары алмастырылған клиенттерді пайдалану жағдайы өте сирек кездеседі және Xwayland-та әдепкі бойынша сөндірілген. Xwayland-қа байттар реті басқа X11 клиенттерінен қосылымдарды қабылдауды тапсыру үшін бұл опцияны іске қосыңыз. Егер Xwayland сол параметрді басқару үшін +byteswappedclients/-byteswappedclients командалық жол опциясына қолдау көрсетпесе, бұл опцияның әсері болмайды. Бұл параметр күшіне енуі үшін Xwayland бағдарламасын қайта іске қосу керек.

en: Configure the Xwayland scaling factor
kk: Xwayland масштабтау коэффициентін баптау

en: Scale the Xwayland coordinate space according to this factor. This will affect what scale HiDPI capable X11 clients will present themselves as, and how the compositor scales X11 client windows. Setting the scale to 0 means the scale will be automatically calculated. The scale will as of now be rounded to the closest integer.
kk: Xwayland координаталық кеңістігін осы коэффициентке сәйкес масштабтаңыз. Бұл HiDPI қолдайтын X11 клиенттерінің қалай көрінетініне және композитордың X11 терезелерін қалай масштабтайтынына әсер етеді. Масштабты 0 деп орнату оның автоматты түрде есептелетінін білдіреді. Қазіргі уақытта масштаб мәні ең жақын бүтін санға дейін дөңгелектенеді.

en: Application
kk: Қолданба

en: Executable
kk: Орындалатын файл

en: Add Launcher
kk: Жібергішті қосу

en: Launcher
kk: Жібергіш

en: Type
kk: Түрі

en: Add
kk: Қосу

en: Run
kk: Орындау

en: Delete
kk: Өшіру

en: Action
kk: Әрекет

en: Edit Launchers
kk: Жібергіштерді түзету

en: Launchers
kk: Жібергіштер

en: _Input
kk: _Енгізу

en: _Emulate touch
kk: Түртуді _эмуляциялау

en: _Inhibit system shortcuts
kk: Жүйелік жарлықтарды _бөгеу

en: Use host _keymap
kk: Хост _пернелер картасын қолдану

en: _Monitors
kk: _Мониторлар

en: _Add monitor
kk: Мониторды қ_осу

en: _Emulate monitor modes
kk: Монитор режимдерін _эмуляциялау

en: _Launchers
kk: _Жібергіштер

en: _Edit launchers
kk: Жібергіштерді _түзету

en: _About Mutter Development Kit
kk: Mutter әзірлеу жиынтығы _туралы

en: Mutter Development Kit
kk: Mutter әзірлеу жиынтығы

en: Main Menu
kk: Бас мәзір

en: The Mutter Team
kk: Mutter командасы

en: Mutter software development kit
kk: Mutter бағдарламалық қамтаманы әзірлеу жиынтығы

en: About Mutter Development Kit
kk: Mutter әзірлеу жиынтығы туралы

en: Failed to create monitor
kk: Мониторды жасау сәтсіз аяқталды

en: Built-in display
kk: Құрамындағы экран

en: Unknown
kk: Белгісіз

en: Unknown Display
kk: Белгісіз дисплей

en: Bell event
kk: Қоңырау оқиғасы

en: Privacy Screen Enabled
kk: Жекелік экраны іске қосылған

en: Privacy Screen Disabled
kk: Жекелік экраны сөндірілген

en: Run as a wayland compositor
kk: Wayland композиторы ретінде орындау

en: Run wayland compositor without starting Xwayland
kk: Wayland композиторын Xwayland-ты іске қоспай орындау

en: Specify Wayland display name to use
kk: Қолданылатын Wayland дисплейінің атын көрсету

en: Run as a full display server, rather than nested
kk: Кірістірілген емес, толық дисплей сервері ретінде орындау

en: Run as a headless display server
kk: Дисплейсіз көрсету сервері ретінде орындау

en: Add persistent virtual monitor (WxH or WxH@R)
kk: Тұрақты виртуалды мониторды қосу (WxH немесе WxH@R)

en: Run development kit
kk: Әзірлеу жиынтығын орындау

en: Profile performance using trace instrumentation
kk: Трассировка құралдарының көмегімен өнімділікті профильдеу

en: Enable debug control D-Bus interface
kk: D-Bus жөндеуді басқару интерфейсін іске қосу

note: TRANSLATORS: This string refers to a button that switches between * different modes in that button group.
en: Mode Switch (Group %d)
kk: Режимді ауыстыру (%d тобы)

note: TRANSLATORS: This string refers to a button that switches between * different modes.
en: Mode Switch
kk: Режимді ауыстыру

note: TRANSLATORS: This string refers to an action, cycles drawing tablets' * mapping through the available outputs.
en: Switch monitor
kk: Мониторды ауыстыру

en: Show on-screen help
kk: Экрандағы көмекті көрсету

note: Translators: this string will appear in Sysprof
en: Compositor
kk: Композитор

en: Print version
kk: Нұсқа ақпаратын шығару

en: Mutter plugin to use
kk: Қолданылатын Mutter плагині

en: Workspace %d
kk: Жұмыс орны %d

en: Mutter was compiled without support for verbose mode
kk: Mutter егжей-тегжейлі режимді қолдаусыз жинақталған

en: Workspace switched
kk: Жұмыс орны ауыстырылды

en: Mode Switch: Mode %d
kk: Режимді ауыстыру: %d режимі

en: Display “%s” already has a window manager
kk: "%s" дисплейінде терезе менеджері бар

en: Failed to open X Window System display “%s”
kk: “%s” X Window System дисплейін ашу мүмкін емес

en: Screen %d on display “%s” is invalid
kk: %d экраны “%s” дисплейінде жарамсыз

note: This probably means that a non-WM compositor like xcompmgr is running; * we have no way to get it to exit
en: Another compositing manager is already running on screen %i on display “%s”.
kk: Басқа композиттік менеджер %i экранында (“%s” дисплейі) орындалып тұр.

en: Format %s not supported
kk: %s пішіміне қолдау жоқ

en: %s (on %s)
kk: %s (%s жерінде)
