mutter 3.38.x - en to nb translation catalogue (149 entries)

en: Navigation
nb: Navigasjon

en: Move window to workspace 1
nb: Flytt vindu til område 1

en: Move window to workspace 2
nb: Flytt vindu til område 2

en: Move window to workspace 3
nb: Flytt vindu til område 3

en: Move window to workspace 4
nb: Flytt vindu til område 4

en: Move window to last workspace
nb: Flytt vindu til siste område

en: Move window one workspace to the left
nb: Flytt vindu ett område til venstre

en: Move window one workspace to the right
nb: Flytt vindu ett område til høyre

en: Move window one workspace up
nb: Flytt vindu ett område opp

en: Move window one workspace down
nb: Flytt vindu ett område ned

en: Move window one monitor to the left
nb: Flytt vindu én skjerm til venstre

en: Move window one monitor to the right
nb: Flytt vindu én skjerm til høyre

en: Move window one monitor up
nb: Flytt vindu én skjerm opp

en: Move window one monitor down
nb: Flytt vindu én skjerm ned

en: Switch applications
nb: Bytt programmer

en: Switch to previous application
nb: Bytt til forrige program

en: Switch windows
nb: Bytt vinduer

en: Switch to previous window
nb: Bytt forrige vindu

en: Switch windows of an application
nb: Bytt mellom et programs vinduer

en: Switch to previous window of an application
nb: Bytt til forrige vindu i et program

en: Switch system controls
nb: Bytt systemkontroller

en: Switch to previous system control
nb: Bytt til forrige systemkontroll

en: Switch windows directly
nb: Bytt vinduer direkte

en: Switch directly to previous window
nb: Bytt direkte til forrige vindu

en: Switch windows of an app directly
nb: Bytt mellom et programs vinduer direkte

en: Switch directly to previous window of an app
nb: Bytt direkte til forrive vindu i et program

en: Switch system controls directly
nb: Bytt systemkontroller direkte

en: Switch directly to previous system control
nb: Bytt direkte til forrige systemkontroll

en: Hide all normal windows
nb: Skjul alle normale vinduer

en: Switch to workspace 1
nb: Bytt til område 1

en: Switch to workspace 2
nb: Bytt til område 2

en: Switch to workspace 3
nb: Bytt til område 3

en: Switch to workspace 4
nb: Bytt til område 4

en: Switch to last workspace
nb: Bytt til siste område

en: Switch to workspace on the left
nb: Bytt til venstre område

en: Switch to workspace on the right
nb: Bytt til høyre område

en: Switch to workspace above
nb: Bytt til område over

en: Switch to workspace below
nb: Bytt til område under

en: Show the run command prompt
nb: Vis kommandolinje

en: Restore the keyboard shortcuts
nb: Gjenopprett tastatursnarveier

en: Windows
nb: Vinduer

en: Activate the window menu
nb: Aktiver vindumenyen

en: Toggle fullscreen mode
nb: Slå av/på fullskjermmodus

en: Toggle maximization state
nb: Endre tilstand for maksimering

en: Maximize window
nb: Maksimer vindu

en: Restore window
nb: Gjenopprett vindu

en: Close window
nb: Lukk vindu

en: Hide window
nb: Skjul vindu

en: Move window
nb: Flytt vindu

en: Resize window
nb: Endre størrelse på vindu

en: Toggle window on all workspaces or one
nb: Slå av/på om vinduet skal vises på alle områder eller bare ett

en: Raise window if covered, otherwise lower it
nb: Hev vindu hvis skjult av et annet vindu, senk det ellers

en: Raise window above other windows
nb: Hev vinduet over andre vinduer

en: Lower window below other windows
nb: Senk vinduet under andre vinduer

en: Maximize window vertically
nb: Maksimer vinduet vertikalt

en: Maximize window horizontally
nb: Maksimer vinduet horisontalt

en: View split on left
nb: Visning delt til venstre

en: View split on right
nb: Visning delt til høyre

en: Modifier to use for extended window management operations
nb: Endringstast som skal brukes for utvidede vindushåndteringsoperasjoner

en: This key will initiate the “overlay”, which is a combination window overview and application launching system. The default is intended to be the “Windows key” on PC hardware. It’s expected that this binding either the default or set to the empty string.
nb: Denne tasten vil initiere «overlay», som er en kombinasjon av vindusoversikt og et system for å starte programmer. Forvalget er ment å være «Windows-tasten» på PC-maskinvare. Det forventes at denne bindingen er satt til forvalg eller en tom streng.

en: Attach modal dialogs
nb: Fest modale dialoger

en: When true, instead of having independent titlebars, modal dialogs appear attached to the titlebar of the parent window and are moved together with the parent window.
nb: Hvis denne er satt til sann vil modale dialoger vises festet til tittellinjen på opphavsvinduet og flyttes sammen med dette i stedet for å ha individuelle tittellinjer.

en: Enable edge tiling when dropping windows on screen edges
nb: Slå på kantflising ved slipp av vinduer på skjermkantene

en: If enabled, dropping windows on vertical screen edges maximizes them vertically and resizes them horizontally to cover half of the available area. Dropping windows on the top screen edge maximizes them completely.
nb: Maksimerer vinduer vertikalt og endrer størrelse horisontalt slik at de dekker halve det tilgjengeligeområdet hvis de slippes på vertikale skjermkanter. Hvis vindu slippes på øverste kant av skjermen maksimeres de fullstendig.

en: Workspaces are managed dynamically
nb: Arbeidsområder håndteres dynamisk

en: Determines whether workspaces are managed dynamically or whether there’s a static number of workspaces (determined by the num-workspaces key in org.gnome.desktop.wm.preferences).
nb: Bestemmer om områder skal håndteres dynamisk eller om det er et fast antall områder (bestemt av num-workspaces nøkkelen i org.gnome.desktop.wm.preferences).

en: Workspaces only on primary
nb: Arbeidsområder kun på primær skjerm

en: Determines whether workspace switching should happen for windows on all monitors or only for windows on the primary monitor.
nb: Bestemmer om bytting mellom områder skal skje for vinduer på alle skjermer eller kun på primær skjerm.

en: Delay focus changes until the pointer stops moving
nb: Utsett fokusendringer til pekeren slutter å bevege seg

en: If set to true, and the focus mode is either “sloppy” or “mouse” then the focus will not be changed immediately when entering a window, but only after the pointer stops moving.
nb: Hvis denne settes til «true» og fokusmodus er enten «sloppy» eller «mouse» så vil fokus ikke endres med en gang markøren kommer inn i et vindu, men i stedet når markørens bevegelse stopper.

en: Draggable border width
nb: Bredde på drakant

en: The amount of total draggable borders. If the theme’s visible borders are not enough, invisible borders will be added to meet this value.
nb: Total mengde med drakant. Hvis temas synlige kanter ikke er nok vil usynlige kanter legges til for å imøtekomme denne verdien.

en: Auto maximize nearly monitor sized windows
nb: Maksimer vinduer automatisk hvis de er nesten like store som skjermen

en: If enabled, new windows that are initially the size of the monitor automatically get maximized.
nb: Nye vinduer som i utgangspunktet er samme størrelse som skjermen vil automatisk bli maksimert hvis denne slås på.

en: Place new windows in the center
nb: Midtstill nye vinduer

en: When true, the new windows will always be put in the center of the active screen of the monitor.
nb: Hvis denne innstillingen er på, vil nye vinduer alltid plasseres midt på aktivt område på skjermen.

en: Enable experimental features
nb: Slå på eksperimentelle funksjoner

en: To enable experimental features, add the feature keyword to the list. Whether the feature requires restarting the compositor depends on the given feature. Any experimental feature is not required to still be available, or configurable. Don’t expect adding anything in this setting to be future proof. Currently possible keywords: • “kms-modifiers” — makes mutter always allocate scanout buffers with explicit modifiers, if supported by the driver. Requires a restart. • “autoclose-xwayland” — automatically terminates Xwayland if all relevant X11 clients are gone. Requires a restart.
nb: For å slå på eksperimentelle funksjoner, legg til nøkkelord i listen. Noen funksjoner krever at visningssystemet startes på nytt. Det kreves ikke at en eksperimentell funksjon fortsatt er tilgjengelig eller mulig å sette opp. Ingenting som legges til her er garantert å vare. Gyldige nøkkelord for øyeblikket: • «kms-modifiers» – send alltid buffere med eksplisitte modifikatorer, hvis det støttes av driveren. Krever omstart. • «autoclose-xwayland» – avslutt Xwayland automatisk hvis alle X11-klienter er borte. Krever omstart.

en: Modifier to use to locate the pointer
nb: Modifikator for å finne pekeren

en: This key will initiate the “locate pointer” action.
nb: Dette vil sette i gang «finn peker»-handlingen.

en: Timeout for check-alive ping
nb: Nedtelling til kontrollforespørsel

en: Number of milliseconds a client has to respond to a ping request in order to not be detected as frozen. Using 0 will disable the alive check completely.
nb: Antall millisekunder til en klient må svare på en kontrollforespørsel for å ikke merkes som fryst. Å bruke 0 vil slå av kontrolleringen fullstendig.

note: TRANSLATORS: Luminance is different from brightness. See https://en.wikipedia.org/wiki/Luminance
en: Per output luminance settings
nb: Luminans hos utdataenheter

en: Per output and color mode luminance setting. Each entry consists of a tuple with connector, vendor, product, serial, and a color mode, as well as an associated floating point value representing the output luminance in percent (%). The default when not specified is 100%.
nb: Innstilling for luminans for hver utdataenhet og fargemodus. Hver oppføring består av en tuplett med overgang, produsent, serienummer og fargemodus, i tillegg til en numerisk verdi som representerer luminansen i prosent (%). Standardverdien er 100 %.

en: Switch monitor configurations
nb: Bytt skjermkonfigurasjon

en: Rotates the built-in monitor configuration
nb: Roterer mellom innebyggede skjermkonfigurasjoner

en: Cancel any active input capture session
nb: Avbryt pågående inndataopptak

en: Switch to VT 1
nb: Bytt til VT 1

en: Switch to VT 2
nb: Bytt til VT 2

en: Switch to VT 3
nb: Bytt til VT 3

en: Switch to VT 4
nb: Bytt til VT 4

en: Switch to VT 5
nb: Bytt til VT 5

en: Switch to VT 6
nb: Bytt til VT 6

en: Switch to VT 7
nb: Bytt til VT 7

en: Switch to VT 8
nb: Bytt til VT 8

en: Switch to VT 9
nb: Bytt til VT 9

en: Switch to VT 10
nb: Bytt til VT 10

en: Switch to VT 11
nb: Bytt til VT 11

en: Switch to VT 12
nb: Bytt til VT 12

en: Re-enable shortcuts
nb: Slå på snarveier igjen

en: Allow X11 grabs to lock keyboard focus with Xwayland
nb: Tillat låsing av tastaturfokus med Xwayland

en: Application
nb: Program

en: Executable
nb: Kjørbar

en: Add Launcher
nb: Legg til starter

en: Launcher
nb: Starter

en: Add
nb: Legg til

en: Run
nb: Kjør

en: Delete
nb: Slett

en: Action
nb: Handling

en: Edit Launchers
nb: Rediger startere

en: Launchers
nb: Startere

en: _Input
nb: _Inndata

en: _Inhibit system shortcuts
nb: H_indre systemsnarveier

en: _Monitors
nb: _Skjermer

en: _Add monitor
nb: _Legg til skjerm

en: _Launchers
nb: _Startere

en: _Edit launchers
nb: R_ediger startere

en: Main Menu
nb: Hovedmeny

en: The Mutter Team
nb: Mutter utviklerene

en: Failed to create monitor
nb: Klarte ikke å lage skjerm

en: Built-in display
nb: Innebygget skjerm

en: Unknown
nb: Ukjent

en: Unknown Display
nb: Ukjent skjerm

en: Bell event
nb: Klokkehendelse

en: Privacy Screen Enabled
nb: Personvernskjerm slått på

en: Privacy Screen Disabled
nb: Personvernskjerm slått av

en: Run as a wayland compositor
nb: Kjør som en wayland-kompositør

en: Run wayland compositor without starting Xwayland
nb: Kjør wayland compositor uten å starte Xwayland

en: Specify Wayland display name to use
nb: Oppgi Wayland-navn som skal brukes

en: Run as a full display server, rather than nested
nb: Kjør som en full skjermtjener, heller enn nøstet

en: Run as a headless display server
nb: Kjør som en skjermtjener uten skjerm

en: Add persistent virtual monitor (WxH or WxH@R)
nb: Legg til varig virtuell skjerm (WxH eller WxH@R)

en: Run development kit
nb: Kjør utviklingsverktøy

note: TRANSLATORS: This string refers to a button that switches between * different modes in that button group.
en: Mode Switch (Group %d)
nb: Modusbytte: (Gruppe %d)

note: TRANSLATORS: This string refers to a button that switches between * different modes.
en: Mode Switch
nb: Modusbytte

note: TRANSLATORS: This string refers to an action, cycles drawing tablets' * mapping through the available outputs.
en: Switch monitor
nb: Bytt skjerm

en: Show on-screen help
nb: Vis hjelp på skjermen

en: Print version
nb: Skriv versjonsnummer

en: Mutter plugin to use
nb: Mutter-tillegg som skal brukes

en: Workspace %d
nb: Arbeidsområde %d

en: Mutter was compiled without support for verbose mode
nb: Mutter er kompilert uten støtte for «verbose» modus

en: Workspace switched
nb: Arbeidsområde byttet

en: Mode Switch: Mode %d
nb: Modusbytte: Modus %d

en: Display “%s” already has a window manager
nb: Skjerm «%s» har allerede en vindushåndterer

en: Failed to open X Window System display “%s”
nb: Klarte ikke å åpne X Window System skjerm «%s»

en: Screen %d on display “%s” is invalid
nb: Skjerm %d på display «%s» er ugyldig

note: This probably means that a non-WM compositor like xcompmgr is running; * we have no way to get it to exit
en: Another compositing manager is already running on screen %i on display “%s”.
nb: En annen compositing manager kjører skjerm %i på display «%s».

en: Format %s not supported
nb: Format %s er ikke støttet

en: %s (on %s)
nb: %s (på %s)
