mutter - en to sk translation catalogue (170 entries)

en: Navigation
sk: Navigácia

en: Move window to workspace 1
sk: Presunúť okno na pracovný priestor č. 1

en: Move window to workspace 2
sk: Presunúť okno na pracovný priestor č. 2

en: Move window to workspace 3
sk: Presunúť okno na pracovný priestor č. 3

en: Move window to workspace 4
sk: Presunúť okno na pracovný priestor č. 4

en: Move window to last workspace
sk: Presunúť okno na posledný pracovný priestor

en: Move window one workspace to the left
sk: Presunúť okno o jeden pracovný priestor vľavo

en: Move window one workspace to the right
sk: Presunúť okno o jeden pracovný priestor vpravo

en: Move window one workspace up
sk: Presunúť okno o jeden pracovný priestor hore

en: Move window one workspace down
sk: Presunúť okno o jeden pracovný priestor dolu

en: Move window one monitor to the left
sk: Presunúť okno o jeden monitor vľavo

en: Move window one monitor to the right
sk: Presunúť okno o jeden monitor vpravo

en: Move window one monitor up
sk: Presunúť okno o jeden monitor hore

en: Move window one monitor down
sk: Presunúť okno o jeden monitor dolu

en: Switch applications
sk: Prepnúť aplikácie

en: Switch to previous application
sk: Prepnúť na predchádzajúcu aplikáciu

en: Switch windows
sk: Prepnúť okná

en: Switch to previous window
sk: Prepnúť na predchádzajúce okno

en: Switch windows of an application
sk: Prepnúť okná aplikácie

en: Switch to previous window of an application
sk: Prepnúť na predchádzajúce okno aplikácie

en: Switch system controls
sk: Prepnúť medzi ovládacími prvkami systému

en: Switch to previous system control
sk: Prepnúť na predchádzajúci ovládací prvok systému

en: Switch windows directly
sk: Prepnúť okná priamo

en: Switch directly to previous window
sk: Priamo prepnúť na predchádzajúce okno

en: Switch windows of an app directly
sk: Prepnúť okná aplikácie priamo

en: Switch directly to previous window of an app
sk: Priamo prepnúť na predchádzajúce okno aplikácie

en: Switch system controls directly
sk: Prepnúť medzi ovládacími prvkami systému priamo

en: Switch directly to previous system control
sk: Priamo prepnúť na predchádzajúci ovládací prvok systému

en: Hide all normal windows
sk: Skryť všetky normálne okná

en: Switch to workspace 1
sk: Prepnúť na pracovný priestor č. 1

en: Switch to workspace 2
sk: Prepnúť na pracovný priestor č. 2

en: Switch to workspace 3
sk: Prepnúť na pracovný priestor č. 3

en: Switch to workspace 4
sk: Prepnúť na pracovný priestor č. 4

en: Switch to last workspace
sk: Prepnúť na posledný pracovný priestor

en: Switch to workspace on the left
sk: Prepnúť na pracovný priestor vľavo

en: Switch to workspace on the right
sk: Prepnúť na pracovný priestor vpravo

en: Switch to workspace above
sk: Prepnúť na pracovný priestor vyššie

en: Switch to workspace below
sk: Prepnúť na pracovný priestor nižšie

en: System
sk: Systém

en: Show the run command prompt
sk: Zobraziť riadok pre spustenie príkazu

en: Restore the keyboard shortcuts
sk: Obnoviť klávesové skratky

en: Windows
sk: Okná

en: Activate the window menu
sk: Aktivovať ponuku okna

en: Toggle fullscreen mode
sk: Prepnúť režim na celú obrazovku

en: Toggle maximization state
sk: Prepnúť stav maximalizácie

en: Maximize window
sk: Maximalizovať okno

en: Restore window
sk: Obnoviť okno

en: Close window
sk: Zatvoriť okno

en: Hide window
sk: Skryť okno

en: Move window
sk: Presunúť okno

en: Resize window
sk: Zmeniť veľkosť okna

en: Toggle window on all workspaces or one
sk: Prepnúť okno na všetky pracovné priestory alebo len na jeden

en: Raise window if covered, otherwise lower it
sk: Presunúť okno dopredu ak je zakryté, inak presunúť dozadu

en: Raise window above other windows
sk: Presunúť okno nad ostatné okná

en: Lower window below other windows
sk: Presunúť okno pod ostatné okná

en: Maximize window vertically
sk: Maximalizovať okno zvisle

en: Maximize window horizontally
sk: Maximalizovať okno vodorovne

en: View split on left
sk: Zobraziť rozdelenie naľavo

en: View split on right
sk: Zobraziť rozdelenie napravo

en: Modifier to use for extended window management operations
sk: Modifikátor pre rozšírené operácie správcu okien

en: This key will initiate the “overlay”, which is a combination window overview and application launching system. The default is intended to be the “Windows key” on PC hardware. It’s expected that this binding either the default or set to the empty string.
sk: Tento kláves spustí „prekrytie“, čo znamená kombináciu náhľadu okna a systému na spustenie aplikácií. Štandardne nastavená je na osobných počítačoch „kláves Windows“. Očakáva sa štandardné nastavenie alebo nastavenie na prázdny reťazec.

en: Attach modal dialogs
sk: Pripojiť modálne dialógové okná

en: When true, instead of having independent titlebars, modal dialogs appear attached to the titlebar of the parent window and are moved together with the parent window.
sk: Ak je nastavené na true, namiesto nezávislých titulkov okien sa modálne dialógové okná budú javiť ako pripojené k titulku okna rodiča. Súčasne budú spolu s oknom rodiča aj presúvané.

en: Enable edge tiling when dropping windows on screen edges
sk: Povoliť natiahnutie k okraju pri pustení okien na okrajoch obrazovky

en: If enabled, dropping windows on vertical screen edges maximizes them vertically and resizes them horizontally to cover half of the available area. Dropping windows on the top screen edge maximizes them completely.
sk: Ak je povolené, upustenie okien pri zvislých okrajoch obrazovky ich zvislo maximalizuje a vodorovná veľkosť sa zmení na polovicu dostupnej plochy. Upustenie okien pri vrchnom okraji obrazovky ich maximalizuje úplne.

en: Workspaces are managed dynamically
sk: Pracovné priestory sú spravované dynamicky

en: Determines whether workspaces are managed dynamically or whether there’s a static number of workspaces (determined by the num-workspaces key in org.gnome.desktop.wm.preferences).
sk: Určuje, či pracovné priestory sú spravované dynamicky alebo ich počet je pevný (určený kľúčom num-workspaces v org.gnome.desktop.wm.preferences).

en: Workspaces only on primary
sk: Pracovné priestory len na hlavnom monitore

en: Determines whether workspace switching should happen for windows on all monitors or only for windows on the primary monitor.
sk: Určuje, či sa má pracovný priestor prepínať medzi oknami na všetkých monitoroch alebo iba medzi oknami na hlavnom monitore.

en: Delay focus changes until the pointer stops moving
sk: Odložiť zmeny zamerania až po zastavení pohybu ukazovateľa

en: If set to true, and the focus mode is either “sloppy” or “mouse” then the focus will not be changed immediately when entering a window, but only after the pointer stops moving.
sk: Ak je nastavené na true a režim aktivácie okien je buď „sloppy“ (nedbalý) alebo „mouse“ (myš), potom sa zameranie nezmení okamžite, ale až po vstupe do okna a zastavení ukazovateľa.

en: Draggable border width
sk: Šírka posúvateľného okraja

en: The amount of total draggable borders. If the theme’s visible borders are not enough, invisible borders will be added to meet this value.
sk: Celkový počet preťahovateľných okrajov. Ak nestačia viditeľné okraje, nastavené témou, budú pridané neviditeľné okraje až do požadovanej hodnoty.

en: Auto maximize nearly monitor sized windows
sk: Automaticky maximalizovať okná podobnej veľkosti ako je monitor

en: If enabled, new windows that are initially the size of the monitor automatically get maximized.
sk: Ak je povolené, nové okná inicializované na veľkosť monitora budú automaticky maximalizované.

en: Place new windows in the center
sk: Umiestniť nové okná do stredu

en: When true, the new windows will always be put in the center of the active screen of the monitor.
sk: Ak je nastavené na true, budú nové okná vždy umiestnené v strede aktívnej obrazovky monitoru.

en: Enable experimental features
sk: Povoliť experimentálne funkcie

en: To enable experimental features, add the feature keyword to the list. Whether the feature requires restarting the compositor depends on the given feature. Any experimental feature is not required to still be available, or configurable. Don’t expect adding anything in this setting to be future proof. Currently possible keywords: • “kms-modifiers” — makes mutter always allocate scanout buffers with explicit modifiers, if supported by the driver. Requires a restart. • “autoclose-xwayland” — automatically terminates Xwayland if all relevant X11 clients are gone. Requires a restart.
sk: Na povolenie experimentálnych funkcií pridajte do zoznamu ich kľúčové slová. To, či funkcia vyžaduje reštart kompozitora, závisí od konkrétnej funkcie. Žiadna experimentálna funkcia nemusí byť zaručene dostupná alebo konfigurovateľná aj v budúcnosti. Neočakávajte, že čokoľvek pridáte do tohto nastavenia, bude odolné voči budúcim zmenám. Momentálne dostupné kľúčové slová: • „kms-modifiers“ — spôsobí, že Mutter bude vždy alokovať výstupné buffery s explicitnými modifikátormi, ak to ovládač podporuje. Vyžaduje reštart. • „autoclose-xwayland“ — automaticky ukončí Xwayland, ak sú všetky príslušné aplikácie využívajúce systém X11 zatvorené. Vyžaduje reštart.

en: Modifier to use to locate the pointer
sk: Modifikátor použitý na lokalizovanie ukazovateľa

en: This key will initiate the “locate pointer” action.
sk: Tento kláves spustí akciu „zisti polohu ukazovateľa“.

en: Timeout for check-alive ping
sk: Časový limit pre check-alive ping

en: Number of milliseconds a client has to respond to a ping request in order to not be detected as frozen. Using 0 will disable the alive check completely.
sk: Počet milisekúnd, ktoré ma klient na odpoveď na kontrolné pingnutie. Slúži na kontrolu zamrznutia. Nastavením na 0 sa kontrola úplne vypne.

note: TRANSLATORS: Luminance is different from brightness. See https://en.wikipedia.org/wiki/Luminance
en: Per output luminance settings
sk: Individuálne nastavenia jasu výstupov

en: Per output and color mode luminance setting. Each entry consists of a tuple with connector, vendor, product, serial, and a color mode, as well as an associated floating point value representing the output luminance in percent (%). The default when not specified is 100%.
sk: Individuálne nastavenie jasu podľa výstupu a farebného režimu. Každá položka pozostáva z n-tice s konektorom, výrobcom, produktom, sériovým číslom a farebným režimom, ako aj z priradenej desatinnej hodnoty predstavujúcej jas výstupu v percentách (%). Predvolená hodnota, ak nie je uvedená, je 100 %.

en: Switch monitor configurations
sk: Prepnúť nastavenia monitorov

en: Rotates the built-in monitor configuration
sk: Otočí nastavenie vstavaného monitora

en: Cancel any active input capture session
sk: Zrušiť akúkoľvek aktívnu reláciu zachytávania vstupu

en: Switch to VT 1
sk: Prepnúť na VT č. 1

en: Switch to VT 2
sk: Prepnúť na VT č. 2

en: Switch to VT 3
sk: Prepnúť na VT č. 3

en: Switch to VT 4
sk: Prepnúť na VT č. 4

en: Switch to VT 5
sk: Prepnúť na VT č. 5

en: Switch to VT 6
sk: Prepnúť na VT č. 6

en: Switch to VT 7
sk: Prepnúť na VT č. 7

en: Switch to VT 8
sk: Prepnúť na VT č. 8

en: Switch to VT 9
sk: Prepnúť na VT č. 9

en: Switch to VT 10
sk: Prepnúť na VT č. 10

en: Switch to VT 11
sk: Prepnúť na VT č. 11

en: Switch to VT 12
sk: Prepnúť na VT č. 12

en: Re-enable shortcuts
sk: Znovu povoliť klávesové skratky

en: Allow X11 grabs to lock keyboard focus with Xwayland
sk: Povoliť X11 zachytávanie, aby mohol zachytiť zameranie klávesnice pomocou Xwayland

en: Allow all keyboard events to be routed to X11 “override redirect” windows with a grab when running in Xwayland. This option is to support X11 clients which map an “override redirect” window (which do not receive keyboard focus) and issue a keyboard grab to force all keyboard events to that window. This option is seldom used and has no effect on regular X11 windows which can receive keyboard focus under normal circumstances. For a X11 grab to be taken into account under Wayland, the client must also either send a specific X11 ClientMessage to the root window or be among the applications allowed in key “xwayland-grab-access-rules”.
sk: Povolí „vynútenie presmerovania“ všetkých klávesových udalostí smerujúcich do okien X11 ak bežia v systéme Xwaylande. Táto voľba slúži na podporu aplikácií systému X11, ktoré samé mapujú „vynútenie presmerovania“ do okna (ktoré neprijíma zameranie z klávesnice) a zároveň žiadajú o zachytávanie všetkých udalostí klávesnice do tohto okna. Táto voľba sa používa zriedkavo a nemá vplyv na bežné X11 okná, ktoré môžu za normálnych okolností prijímať klávesové zameranie. Aby sa zachytávanie v X11 bralo do úvahy aj pod Waylandom, klient musí navyše buď odoslať špeciálnu X11 správu typu ClientMessage do koreňového okna, alebo byť medzi aplikáciami povolenými v kľúči „xwayland-grab-access-rules“.

en: Xwayland applications allowed to issue keyboard grabs
sk: Aplikácie Xwayland, ktorým je povolené vykonať zachytávanie klávesnice

en: List the resource names or resource class of X11 windows either allowed or not allowed to issue X11 keyboard grabs under Xwayland. The resource name or resource class of a given X11 window can be obtained using the command “xprop WM_CLASS”. Wildcards “*” and jokers “?” in the values are supported. Values starting with “!” are denied, which has precedence over the list of values allowed, to revoke applications from the default system list. The default system list includes the following applications: “@XWAYLAND_GRAB_DEFAULT_ACCESS_RULES@” Users can break an existing grab by using the specific keyboard shortcut defined by the keybinding key “restore-shortcuts”.
sk: Zoznam názvov a tried okien X11, ktorým je buď dovolené alebo nedovolené vykonať zachytávanie klávesnice systému X11 pod systémom Xwayland. Názvy a triedy daných okien systému X11 sa dajú získať pomocou príkazu „xprop WM_CLASS“. V hodnotách je možné použiť aj zástupné znaky ako * (nahrádza ľubovoľný počet znakov) a ? (nahrádza jeden znak). Hodnoty začínajúce výkričníkom ! sú zakázané, čo má prednosť na zoznamom povolených hodnôt, čím sa odvolá povolenie z predvoleného systémového zoznamu. Predvolený systémový zoznam obsahuje nasledujúce aplikácie: „@XWAYLAND_GRAB_DEFAULT_ACCESS_RULES@“ Používateľ môže prerušiť zachytávanie pomocou špecifickej klávesovej skratky, ktorá je nastavená v kľúči „restore-shortcuts“.

en: Disable selected X extensions in Xwayland
sk: Zakázať vybrané rozšírenia X v Xwaylande

en: This option disables the selected X extensions in Xwayland if Xwayland was built with support for those X extensions. This option has no effect if Xwayland was built without support for the selected extensions. Xwayland needs to be restarted for this setting to take effect.
sk: Táto voľba zakáže vybrané rozšírenia systému X11 v Xwaylande, ak bol Xwayland zostavený s podporou pre tieto rozšírenia systému X. Ak Xwayland nepodporuje dané rozšírenia, toto nastavenie nebude mať žiadny účinok. Aby sa zmena prejavila, je potrebné reštartovať Xwayland.

en: Allow X11 clients with a different endianness to connect to Xwayland
sk: Povoliť pripojenie k Xwaylandu X11 klientom používajúcim iné poradie bajtov (endianness)

en: Allow connections from clients with an endianness different to that of Xwayland. The X server byte-swapping code is a huge attack surface, much of that code in Xwayland is prone to security issues. The use-case of byte-swapped clients is very niche, and disabled by default in Xwayland. Enable this option to instruct Xwayland to accept connections from X11 clients with a different endianness. This option has no effect if Xwayland does not support the command line option +byteswappedclients/-byteswappedclients to control that setting. Xwayland needs to be restarted for this setting to take effect.
sk: Povoliť pripojenia od aplikácií s iným poradím bajtov (tzv endianness), než používa Xwayland. Kód v X serveri, ktorý sa stará o výmenu bajtov predstavuje veľký priestor pre potenciálne útoky. Využitie výmeny bajtov klientskymi aplikáciami je veľmi zriedkavé a je preto v predvolenom stave v Xwaylande zakázané. Povolením tejto voľby dáte pokyn pre Xwayland, aby prijímal spojenia od klientov s rozdielnym poradím bajtov. Táto voľba nemá žiadny efekt, ak Xwayland nepodporuje voľbu príkazového riadka +byteswappedclients/-byteswappedclients, ktorou sa ovláda toto nastavenie. Aby sa zmena prejavila, je potrebné reštartovať Xwayland.

en: Configure the Xwayland scaling factor
sk: Nastaviť faktor zmeny veľkosti Xwayland

en: Scale the Xwayland coordinate space according to this factor. This will affect what scale HiDPI capable X11 clients will present themselves as, and how the compositor scales X11 client windows. Setting the scale to 0 means the scale will be automatically calculated. The scale will as of now be rounded to the closest integer.
sk: Zmeniť mierku súradnicového priestoru Xwaylandu podľa tohto faktora. To bude mať vplyv na to, ako sa budú prezentovať X11 klienti podporujúci HiDPI a ako bude kompozitor meniť veľkosť okien klientov X11. Nastavenie mierky na 0 znamená, že sa vypočíta automaticky. Mierka sa v súčasnosti zaokrúhľuje na najbližšie celé číslo.

en: Application
sk: Aplikácia

en: Executable
sk: Spustiteľný súbor

en: Add Launcher
sk: Pridať spúšťač

en: Launcher
sk: Spúšťač

en: Type
sk: Typ

en: Add
sk: Pridať

en: Run
sk: Spustiť

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Action
sk: Akcia

en: Edit Launchers
sk: Upraviť spúšťače

en: Launchers
sk: Spúšťače

en: _Input
sk: _Vstup

en: _Emulate touch
sk: _Emulovať dotyk

en: _Inhibit system shortcuts
sk: _Potlačiť systémové skratky

en: Use host _keymap
sk: Použiť _klávesovú mapu hostiteľa

en: _Monitors
sk: _Monitory

en: _Add monitor
sk: _Pridať monitor

en: _Emulate monitor modes
sk: _Emulovať režimy monitora

en: _Launchers
sk: _Spúšťače

en: _Edit launchers
sk: _Upraviť spúšťače

en: _About Mutter Development Kit
sk: _O vývojovej sade pre Mutter

en: Mutter Development Kit
sk: Vývojová sada pre Mutter

en: Main Menu
sk: Hlavná ponuka

en: The Mutter Team
sk: Tím Mutteru

en: Mutter software development kit
sk: Softvérová vývojová sada pre Mutter

en: About Mutter Development Kit
sk: O vývojovej sade pre Mutter

en: Failed to create monitor
sk: Zlyhalo vytvorenie monitora

en: Built-in display
sk: Vstavaný displej

en: Unknown
sk: Neznámy

en: Unknown Display
sk: Neznámy displej

en: Bell event
sk: Udalosť zvončeka

en: Privacy Screen Enabled
sk: Súkromná obrazovka povolená

en: Privacy Screen Disabled
sk: Súkromná obrazovka zakázaná

en: Run as a wayland compositor
sk: Spustí ako kompozitor protokolu wayland

en: Run wayland compositor without starting Xwayland
sk: Spustí kompozitor wayland bez spustenia Xwayland

en: Specify Wayland display name to use
sk: Určuje názov displeja Wayland, ktorý sa má použiť

en: Run as a full display server, rather than nested
sk: Spustí ako plnohodnotný zobrazovací server, namiesto vnoreného režimu

en: Run as a headless display server
sk: Spustí ako zobrazovací server bez monitora (headless)

en: Add persistent virtual monitor (WxH or WxH@R)
sk: Pridá trvalý virtuálny monitor (ŠxV alebo ŠxV@F)

en: Run development kit
sk: Spustí vývojársku sadu

en: Profile performance using trace instrumentation
sk: Premeria výkon pomocou techniky trasovania

en: Enable debug control D-Bus interface
sk: Povolí rozhranie zbernice D-Bus kvôli ovládaniu ladenia

note: TRANSLATORS: This string refers to a button that switches between * different modes in that button group.
en: Mode Switch (Group %d)
sk: Prepínač režimu (skupina č. %d)

note: TRANSLATORS: This string refers to a button that switches between * different modes.
en: Mode Switch
sk: Prepínač režimu

note: TRANSLATORS: This string refers to an action, cycles drawing tablets' * mapping through the available outputs.
en: Switch monitor
sk: Prepnúť monitor

en: Show on-screen help
sk: Zobraziť pomocníka na obrazovke

note: Translators: this string will appear in Sysprof
en: Compositor
sk: Kompozítor

en: Print version
sk: Zobrazí verziu

en: Mutter plugin to use
sk: Použije zásuvný modul Mutter

en: Workspace %d
sk: Pracovný priestor č. %d

en: Mutter was compiled without support for verbose mode
sk: Mutter bol skompilovaný bez výpisu podrobností pri behu

en: Workspace switched
sk: Pracovný priestor prepnutý

en: Mode Switch: Mode %d
sk: Prepínač režimu: Režim č. %d

en: Display “%s” already has a window manager
sk: Obrazovka „%s“ už správcu okien má

en: Failed to open X Window System display “%s”
sk: Zlyhalo otvorenie displeja systému na správu okien X „%s“

en: Screen %d on display “%s” is invalid
sk: Obrazovka č. %d na displeji „%s“ nie je platná

note: This probably means that a non-WM compositor like xcompmgr is running; * we have no way to get it to exit
en: Another compositing manager is already running on screen %i on display “%s”.
sk: Pre obrazovku č. %i na displeji „%s“ je spustený už iný správca rozloženia.

en: Format %s not supported
sk: Formát %s nie je podporovaný

en: %s (on %s)
sk: %s (na %s)
