mypaint v2.0.0-alpha.8-1-g4490f06 - en to af translation catalogue (15 entries)

en: Color
af: Kleur

[ctx: brush settings list: setting group]
en: Custom
af: Pasgemaak

note: TRANSLATORS: begin editing a brush's preview icon
en: Edit
af: Redigeer

note: TRANSLATORS: clear the brush preview icon being edited
en: Clear
af: Maak skoon

note: TRANSLATORS: save edits to a brush icon
en: Save
af: Stoor

en: New
af: Nuwe

note: Name and preview column: will be indented
en: Name
af: Naam

en: Undo
af: Herstel

en: Redo
af: Herstel herroep

en: Fullscreen
af: Volskerm

en: Layers
af: Lae

[ctx: Menu→File (labels)]
en: Open Recent
af: Maak Onlangse Oop

[ctx: Menu→View→Adjust View (labels), Accel Editor (labels)]
en: Zoom Out
af: Zoem uit

[ctx: Menu (labels)]
en: File
af: Lêer

[ctx: Menu (labels)]
en: Help
af: Hulp
