mypaint v2.0.0-alpha.8-1-g4490f06 - en to as translation catalogue (10 entries)

en: Pattern
as: বিন্যাস

en: Color
as: ৰং

note: TRANSLATORS: save edits to a brush icon
en: Save
as: সংৰক্ষণ কৰক

en: New
as: নতুন

note: Name and preview column: will be indented
en: Name
as: নাম

en: Undo
as: পূৰ্বাবস্থা

en: Layers
as: স্তৰবোৰ

[ctx: Menu→View→Adjust View (labels), Accel Editor (labels)]
en: Zoom Out
as: ছোট কৰি চোৱানো

[ctx: Menu (labels)]
en: File
as: নথিপত্ৰ

[ctx: Menu→Help (labels)]
en: Debug
as: ডিবাগ
