mypaint v2.0.0-alpha.8-1-g4490f06 - en to ast translation catalogue (14 entries)

[ctx: brush settings list: setting group]
en: Custom
ast: Personalizáu

note: TRANSLATORS: begin editing a brush's preview icon
en: Edit
ast: Editar

note: TRANSLATORS: clear the brush preview icon being edited
en: Clear
ast: Llimpiar

note: TRANSLATORS: save edits to a brush icon
en: Save
ast: Guardar

en: New
ast: Nuevu

note: Name and preview column: will be indented
en: Name
ast: Nome

en: Undo
ast: Desfacer

en: Redo
ast: Refacer

en: Fullscreen
ast: Pantalla completa

en: Layers
ast: Capes

[ctx: Menu→View→Adjust View (labels), Accel Editor (labels)]
en: Zoom Out
ast: Amenorgar

[ctx: Menu (labels)]
en: File
ast: Ficheru

[ctx: Menu (labels)]
en: Help
ast: Aida

[ctx: Menu→Help (labels)]
en: Debug
ast: Depurar
