mypaint v2.0.0-alpha.8-1-g4490f06 - en to be translation catalogue (15 entries)

en: Background
be: Колер фона

[ctx: brush settings list: setting group]
en: Custom
be: Адмысовы

note: TRANSLATORS: begin editing a brush's preview icon
en: Edit
be: Змяніць

note: TRANSLATORS: clear the brush preview icon being edited
en: Clear
be: Ачысціць

note: TRANSLATORS: save edits to a brush icon
en: Save
be: Захаваць

en: New
be: Новы

note: Name and preview column: will be indented
en: Name
be: Назва

en: Undo
be: Вярнуць

en: Redo
be: Паўтарыць

[ctx: Language preferences menu - default option]
note: TRANSLATORS: This option means that MyPaint will try to use TRANSLATORS: the language the system tells it to use.
en: System Language
be: Мова сыстэмы

[ctx: Menu→File (labels)]
en: Open Recent
be: Адкрыць ранейшы файл

[ctx: Menu→View→Adjust View (labels), Accel Editor (labels)]
en: Zoom Out
be: Аддаліць

[ctx: Menu (labels)]
en: File
be: Файл

[ctx: Menu (labels)]
en: Help
be: Дапамога

[ctx: Menu→Help (labels)]
en: Debug
be: Адладка
