mypaint v2.0.0-alpha.8-1-g4490f06 - en to bs translation catalogue (14 entries)

en: Color
bs: Obojen

[ctx: brush settings list: setting group]
en: Custom
bs: Vlastito

note: TRANSLATORS: begin editing a brush's preview icon
en: Edit
bs: Uredi

note: TRANSLATORS: clear the brush preview icon being edited
en: Clear
bs: Isprazni

note: TRANSLATORS: save edits to a brush icon
en: Save
bs: Snimi

en: New
bs: Novo

note: Name and preview column: will be indented
en: Name
bs: Ime

en: Undo
bs: Vrati

en: Redo
bs: Ponovi

[ctx: Language preferences menu - default option]
note: TRANSLATORS: This option means that MyPaint will try to use TRANSLATORS: the language the system tells it to use.
en: System Language
bs: Jezik sistema

[ctx: Menu→File (labels)]
en: Open Recent
bs: Otvori skorašnje

[ctx: Menu→View→Adjust View (labels), Accel Editor (labels)]
en: Zoom Out
bs: Umanji

[ctx: Menu (labels)]
en: File
bs: Datoteka

[ctx: Menu (labels)]
en: Help
bs: Pomoć
