mypaint v2.0.0-alpha.8-1-g4490f06 - en to dz translation catalogue (12 entries)

en: Pattern
dz: དཔེ་གཞི།

en: Color
dz: ཚོས་གཞི།

[ctx: brush settings list: setting group]
en: Custom
dz: སྲོལ་སྒྲིག

note: TRANSLATORS: clear the brush preview icon being edited
en: Clear
dz: བསལ་

note: TRANSLATORS: save edits to a brush icon
en: Save
dz: སྲུངས།

en: New
dz: གསརཔ།

note: Name and preview column: will be indented
en: Name
dz: མིང༌།

en: Undo
dz: འབད་བཤོལ།

en: Redo
dz: ལོག་འབད།

en: Fullscreen
dz: གསལ་གཞི་གངམ་

[ctx: Menu→View→Adjust View (labels), Accel Editor (labels)]
en: Zoom Out
dz: ནང་ན་ཟུམ།

[ctx: Menu (labels)]
en: File
dz: ཡིག་སྣོད།
