mypaint v2.0.0-alpha.8-1-g4490f06 - en to et translation catalogue (21 entries)

en: Background
et: Tagataust

en: Pattern
et: Muster

en: Color
et: Värv

[ctx: brush settings list: setting group]
en: Custom
et: Kohandatud

note: TRANSLATORS: begin editing a brush's preview icon
en: Edit
et: Muuda

note: TRANSLATORS: clear the brush preview icon being edited
en: Clear
et: Puhasta

note: TRANSLATORS: save edits to a brush icon
en: Save
et: Salvesta

en: New
et: Uus

note: Name and preview column: will be indented
en: Name
et: Nimi

en: Undo
et: Võta tagasi

en: Redo
et: Tee uuesti

en: Fullscreen
et: Täisekraanvaade

en: Opacity:
et: Läbipaistmatus:

en: Layers
et: Kihid

[ctx: Language preferences menu - default option]
note: TRANSLATORS: This option means that MyPaint will try to use TRANSLATORS: the language the system tells it to use.
en: System Language
et: Süsteemi keel

[ctx: Prefs Dialog|]
note: Tab label in preferences dialog
en: Pressure
et: Õhurõhk

[ctx: Menu→File (labels)]
en: Open Recent
et: Ava viimati kasutatud

[ctx: Menu→View→Adjust View (labels), Accel Editor (labels)]
en: Zoom Out
et: Vähendamine

[ctx: Menu (labels)]
en: File
et: Fail

[ctx: Menu (labels)]
en: Help
et: Abi

[ctx: Menu→Help (labels)]
en: Debug
et: Silumine
