mypaint v2.0.0-alpha.8-1-g4490f06 - en to fy translation catalogue (11 entries)

[ctx: brush settings list: setting group]
en: Custom
fy: Oanpast

note: TRANSLATORS: begin editing a brush's preview icon
en: Edit
fy: Bewurkje

note: TRANSLATORS: clear the brush preview icon being edited
en: Clear
fy: Begjinwearde

note: TRANSLATORS: save edits to a brush icon
en: Save
fy: Bewarje

en: New
fy: Nij

note: Name and preview column: will be indented
en: Name
fy: Namme

en: Undo
fy: Ungedien meitsje

en: Redo
fy: Op 'e nij

[ctx: Menu→File (labels)]
en: Open Recent
fy: Resint iepene

[ctx: Menu→View→Adjust View (labels), Accel Editor (labels)]
en: Zoom Out
fy: Utzoome

[ctx: Menu (labels)]
en: File
fy: Triem
