mypaint v2.0.0-alpha.8-1-g4490f06 - en to gu translation catalogue (16 entries)

en: Pattern
gu: પ્રકાર

en: Color
gu: રંગ

[ctx: brush settings list: setting group]
en: Custom
gu: વૈવિધ્ય

note: TRANSLATORS: clear the brush preview icon being edited
en: Clear
gu: સાફ કરો

note: TRANSLATORS: save edits to a brush icon
en: Save
gu: આ રીતે સંગ્રહિત કરો

en: New
gu: નવું

note: Name and preview column: will be indented
en: Name
gu: નામ

en: Undo
gu: છેલ્લી ક્રિયા રદ કરો

en: Redo
gu: ફરી કરો

en: Fullscreen
gu: પૂર્ણ સ્ક્રીન

en: Layers
gu: સ્તરો

[ctx: Prefs Dialog|]
note: Tab label in preferences dialog
en: Pressure
gu: દબાણ

[ctx: Menu→View→Adjust View (labels), Accel Editor (labels)]
en: Zoom Out
gu: નાનું કરો

[ctx: Menu (labels)]
en: File
gu: ફાઈલ

[ctx: Menu (labels)]
en: Help
gu: મદદ

[ctx: Menu→Help (labels)]
en: Debug
gu: ડિબગ
