mypaint v2.0.0-alpha.12-324-g153de92 - en to hi translation catalogue (17 entries)

en: Color
hi: रंग

[ctx: brush settings list: setting group]
en: Custom
hi: मनपसंद

note: TRANSLATORS: begin editing a brush's preview icon
en: Edit
hi: संपादन

note: TRANSLATORS: clear the brush preview icon being edited
en: Clear
hi: साफ करें

note: TRANSLATORS: save edits to a brush icon
en: Save
hi: सहेजें

en: New
hi: नया

note: Name and preview column: will be indented
en: Name
hi: नाम

en: Undo
hi: पहले जैसा

en: Redo
hi: दोहराएँ

en: Fullscreen
hi: फूलस्क्रीन

en: Opacity:
hi: अपारदर्शिता:

en: Layers
hi: परतें

[ctx: Menu→File (labels)]
en: Open Recent
hi: हाल ही का खोलें

[ctx: Menu→View→Adjust View (labels), Accel Editor (labels)]
en: Zoom Out
hi: ज़ूम आउट

[ctx: Menu (labels)]
en: File
hi: फ़ाइल

[ctx: Menu (labels)]
en: Help
hi: मदद

[ctx: Menu→Help (labels)]
en: Debug
hi: डिबग
