mypaint v2.0.0-alpha.8-1-g4490f06 - en to hr translation catalogue (995 entries)

note: TRANSLATORS: Name of first column in the button map preferences. TRANSLATORS: Refers to an action bound to a mod+button combination.
en: Action
hr: Radnja

note: TRANSLATORS: Refers to a keyboard key combination, such as "Ctrl+G". TRANSLATORS: Second column label in the keybinding preferences tab.
en: Key combination
hr: Kombinacija tipki

note: TRANSLATORS: Window title for the keybinding dialog. The %s is TRANSLATORS: replaced with the name of the action that the key TRANSLATORS: combination is being bound to, e.g. "Fit to View".
en: Edit Key for '%s'
hr: Uredi tipku za „%s”

note: TRANSLATORS: Part of interface when adding a new button map binding. TRANSLATORS: It's a label for the action part of the combination. TRANSLATORS: Probably always the same as the column name TRANSLATORS: "Action" with a trailing ":" or lang-specific symbol
en: Action:
hr: Radnja:

note: TRANSLATORS: Path refers to an "action path" that is part of an TRANSLATORS: accelerator (keybinding). Found in the dialog for TRANSLATORS: adding new keybindings. This is a technical field TRANSLATORS: that probably shouldn't even be part of the gui, TRANSLATORS: so don't worry too much about the t
en: Path:
hr: Staza:

note: TRANSLATORS: Key refers to a key on the keyboard, this is a label TRANSLATORS: in the dialog for adding new keyboard bindings.
en: Key:
hr: Tipka:

note: TRANSLATORS: "keys" refers to keyboard keys, assignment refers TRANSLATORS: to an assignment of a keyboard key combination to TRANSLATORS: an action. This is an instructive message in the TRANSLATORS: keybinding dialog (Preferences | Keys).
en: Press keys to update this assignment
hr: Pritisni tipke za aktualiziranje zadatka

note: TRANSLATORS: Part of the keybinding dialog, refers TRANSLATORS: to an action bound to a key combination.
en: Unknown Action
hr: Nepoznata radnja

note: TRANSLATORS: Warning message when attempting to assign a TRANSLATORS: keyboard combination that is already used.
en: <b>{accel} is already in use for '{action}'. The existing assignment will be replaced.</b>
hr: <b>{accel} sse već koristi za „{action}”. Postojeći zadatak će se zamijeniti.</b>

en: Open Folder “{folder_basename}”…
hr: Otvori mapu „{folder_basename}” …

note: ... so that the main actions end up in the bottom-right of the dialog (reversed for rtl scripts), where the eye ends up naturally at the end of the flow.
en: OK
hr: U redu

en: No backups were found in the cache.
hr: U međuspremniku nisu nađene sigurnosne kopije.

en: No Available Backups
hr: Nema dostupnih sigurnosnih kopija

en: Open the Cache Folder…
hr: Otvori mapu međuspremnika …

en: Backup Recovery Failed
hr: Obnavljanje sigurnosnom kopijom neuspjelo

en: Open the Backup’s Folder…
hr: Otvori mapu sigurnosnih kopija …

en: Recovered file from {iso_datetime}.ora
hr: Obnovljena datoteka iz {iso_datetime}.ora

en: Background
hr: Pozadina

en: Save as Default
hr: Spremi kao standardno

en: Pattern
hr: Uzorak

en: Color
hr: Boja

en: Add color to Patterns
hr: Dodaj boju u uzorke

en: One or more backgrounds could not be loaded
hr: Nije bilo moguće učitati jednu ili više pozadina

en: Error loading backgrounds
hr: Greška prilikom učitavanja pozadina

en: Please remove the unloadable files, or check your libgdkpixbuf installation.
hr: Ukloni datoteke koje nije moguće učitati ili provjeri libgdkpixbuf instalaciju.

en: Gdk-Pixbuf couldn't load "{filename}", and reported "{error}"
hr: Gdk-Pixbuf nije mogao učitati „{filename}”, i javio je „{error}”

en: {filename} has zero size (w={w}, h={h})
hr: {filename} ima veličinu od nula (š={w}, v={h})

[ctx: brush settings editor: subwindow title]
en: Brush Settings Editor
hr: Uređivač postavki kistova

[ctx: brush settings list: brush metadata texts group]
en: About
hr: Informacije

[ctx: brush settings list: setting group]
en: Experimental
hr: Eksperimentalno

[ctx: brush settings list: setting group]
en: Basic
hr: Osnovno

[ctx: brush settings list: setting group]
en: Opacity
hr: Prozirnost

[ctx: brush settings list: setting group]
en: Dabs
hr: Otisci

[ctx: brush settings list: setting group]
en: Smudge
hr: Mrljanje

[ctx: brush settings list: setting group]
en: Speed
hr: Brzina

[ctx: brush settings list: setting group]
en: Directional Offsets
hr: Odmaci smjera

[ctx: brush settings list: setting group]
en: Tracking
hr: Praćenje

[ctx: brush settings list: setting group]
en: Stroke
hr: Potez

[ctx: brush settings list: setting group]
en: Color
hr: Boja

[ctx: brush settings list: setting group]
en: GridMap
hr: Mreža

[ctx: brush settings list: setting group]
en: Custom
hr: Prilagođeno

[ctx: brush settings editor: save brush: error message]
en: No brush selected, please use “Add As New” instead.
hr: Nijedan kist nije odabran. Umjesto toga koristi „Dodaj kao novi”.

[ctx: brush settings editor: rename brush: error message]
en: No brush selected!
hr: Nema odabranog kista!

[ctx: brush settings editor: rename brush: dialog title]
en: Rename Brush
hr: Preimenuj kist

[ctx: brush settings editor: rename brush: error message]
en: A brush with this name already exists!
hr: Kist s ovim imenom već postoji!

[ctx: brush settings editor: delete brush: error message]
en: No brush selected!
hr: Nema odabranog kista!

[ctx: brush settings editor: delete brush: confirm dialog question]
en: Really delete brush “{brush_name}” from disk?
hr: Stvarno ukloniti kist „{brush_name}” s diska?

[ctx: brush settings editor: header: fallback name]
en: (Unnamed brush)
hr: (Neimenovani kist)

[ctx: brush settings editor: header: is-modified hint]
en: {brush_name} [unsaved]
hr: {brush_name} [nespremljeno]

en: Brush Icon
hr: Ikona kista

en: Brush Icon (editing)
hr: Ikona kista (uređivanje)

en: No brush selected
hr: Nema odabranog kista

en: <b>%s</b>
    <small>Select a valid brush first</small>
hr: <b>%s</b>
    <small>Najprije odaberi jedan ispravni kist</small>

en: <b>%s</b> <i>(modified)</i>
    <small>Changes are not yet saved</small>
hr: <b>%s</b> <i>(promijenjeno)</i>
    <small>Promjene još nisu spremljene</small>

en: <b>%s</b> (editing)
    <small>Paint with any brush or color</small>
hr: <b>%s</b> (urešivanje)
    <small>Slikaj s bilo kojim kistom ili bojom</small>

en: <b>%s</b>
    <small>Click ‘Edit’ to make changes to the icon</small>
hr: <b>%s</b>
    <small>Klikni „Uredi” za mijenjenje ikone</small>

note: TRANSLATORS: begin editing a brush's preview icon
en: Edit
hr: Uredi

en: Begin editing this preview icon
hr: Počni uređivati ovu ikonu pretprikaza

note: TRANSLATORS: revert edits to a brush icon
en: Revert
hr: Obnovi

en: Discard changes, and cancel editing
hr: Odbaci promjene i prekini uređivanje

note: TRANSLATORS: clear the brush preview icon being edited
en: Clear
hr: Izbriši

en: Clear the preview icon
hr: Ukloni ikonu pretprikaza

note: TRANSLATORS: set the brush icon to a built-in default
en: Auto
hr: Automatski

en: Use the default icon
hr: Koristi standardnu ikonu

note: TRANSLATORS: save edits to a brush icon
en: Save
hr: Spremi

en: Save this preview icon, and finish editing
hr: Spremi ikonu pretprikaza i završi uređivanje

en: Lost & Found
hr: Izgubljeno i nađeno

en: Deleted
hr: Izbrisano

en: Favorites
hr: Favoriti

en: Ink
hr: Tinta

en: Classic
hr: Klasično

en: Set#1
hr: Skup br. 1

en: Set#2
hr: Skup br. 2

en: Set#3
hr: Skup br. 3

en: Set#4
hr: Skup br. 4

en: Set#5
hr: Skup br. 5

en: Experimental
hr: Eksperimentalno

en: New
hr: Novo

[ctx: brushpack import failure messages]
en: No file named “{order_conf_file}”. This is not a brushpack.
hr: Nema datoteke s imenom „{order_conf_file}”. Ovo nije paket kistova.

[ctx: brushpack import failure messages]
en: Brush “{brush_name}” is listed in “{order_conf_file}”, but it does not exist in the zipfile.
hr: Kist „{brush_name}” je naveden u „{order_conf_file}”, ali ne postoji u zip-datoteci.

[ctx: brushpack import failure messages]
en: Brush “{brush_name}” exists in the zipfile, but it is not listed in “{order_conf_file}”.
hr: Kist „{brush_name}” postoji u zip-datoteci, ali nije naveden u „{order_conf_file}”.

en: Unknown Brush
hr: Nepoznati kist

[ctx: brush group: context menu for a single brush]
en: Add to Favorites
hr: Dodaj u omiljene

[ctx: brush group: context menu for a single brush]
en: Remove from Favorites
hr: Ukloni iz favorita

[ctx: brush group: context menu for a single brush]
en: Clone
hr: Kloniraj

[ctx: brush group: context menu for a single brush]
en: Edit Brush Settings
hr: Uredi postavke kista

[ctx: brush group: context menu for a single brush]
en: Remove from Group
hr: Ukloni iz grupe

[ctx: brush group: context menu: unique names for cloned brushes]
en: {original_name} copy
hr: {original_name} kopija

[ctx: brush group: context menu: unique names for cloned brushes]
en: {original_name} copy {n}
hr: {original_name} kopija {n}

[ctx: brush group: context menu: remove from group]
en: Really remove brush “{brush_name}” from group “{group_name}”?
hr: Stvarno ukloniti kist „{brush_name}” iz grupe „{group_name}”?

note: TRANSLATORS: number of brushes in a brush group, for tooltips
en: %d brush | %d brushes
hr[0]: %d kist
hr[1]: %d kista
hr[2]: %d kistova

[ctx: brush group properties dialog: title]
note: TRANSLATORS: properties dialog for the current brush group
en: Group “{group_name}”
hr: Grupa „{group_name}”

[ctx: brush group properties dialog: action buttons]
en: Rename Group
hr: Preimenuj grupu

[ctx: brush group properties dialog: action buttons]
en: Export as Zipped Brushset
hr: Izvezi kao zip-komprimirane skupove kistova

[ctx: brush group properties dialog: action buttons]
en: Delete Group
hr: Izbriši grupu

[ctx: brush group rename dialog: title]
en: Rename Group
hr: Preimenuj grupu

[ctx: brush group rename]
en: A group with this name already exists!
hr: Grupa s ovim imenom već postoji!

[ctx: brush group delete]
en: Really delete group “{group_name}”?
hr: Stvarno izbrisati grupu „{group_name}”?

[ctx: brush group delete]
en: Could not delete group “{group_name}”.
    Some special groups cannot be deleted.
hr: Nije moguće izbrisati grupu „{group_name}”.
    Neke posebne grupe se ne mogu izbrisati.

[ctx: brush group export dialog: title]
en: Export Brushes
hr: Izvezi kistove

[ctx: brush group export dialog]
en: MyPaint brush package (*.zip)
hr: Paket MyPaint kistova (*.zip)

[ctx: brush groups menu]
en: New Group…
hr: Nova grupa …

[ctx: brush groups menu]
en: Import Brushes…
hr: Uvezi kistove …

[ctx: brush groups menu]
en: Get More Brushes…
hr: Preuzmi daljnje kistove …

[ctx: new brush group dialog: title]
en: Create Group
hr: Stvori grupu

note: TRANSLATORS: "Button" refers to a mouse button TRANSLATORS: It is part of a button map label.
en: Button
hr: Gumb

note: TRANSLATORS: abbreviated "Button <number>" for forms like "Alt+Btn1"
en: Btn
hr: Gumb

note: TRANSLATORS: Name of second column in the button map preferences. TRANSLATORS: Column lists mod+button combinations (bound to actions) TRANSLATORS: E.g. Button1 or Ctrl+Button2 or Alt+Button3
en: Button press
hr: Pritisak gumba

en: Add a new binding
hr: Dodaj novi prečac

en: Remove the current binding
hr: Ukloni trenutačni prečac

en: Edit binding for '%s'
hr: Uredi prečac za „%s”

note: TRANSLATORS: Part of interface when adding a new button map binding. TRANSLATORS: It's a label for the mod+button part of the combination. TRANSLATORS: Probably always the same as "Button press" (column name) TRANSLATORS: but with a trailing ":" or other lang-specific symbol.
en: Button press:
hr: Pritisak gumba:

en: Hold down modifier keys, and press a button over this text to set a new binding.
hr: Drži modifikatorsku tipku pritisnutom i pritisni gumb iznad ovog teksta za postavljanje novog prečaca.

note: TRANSLATORS: "fixed" in the sense of "static" - TRANSLATORS: something which cannot be changed
en: {button} cannot be bound without modifier keys (its meaning is fixed, sorry)
hr: {button} nije moguće povezati bez modifikatorskih tipki (značenje se ne može mijenjati, žao nam je)

en: {button_combination} is already bound to the action '{action_name}'
hr: {button_combination} je već povezan s radnjom „{action_name}”

en: Pick Color
hr: Odaberi boju

en: Set the color used for painting
hr: Postavi boju za slikanje

en: Pick Hue
hr: Odaberi nijansu

en: Set the color Hue used for painting
hr: Postavi nijansu boje za slikanje

en: Pick Chroma
hr: Odaberi kromatičnost

en: Set the color Chroma used for painting
hr: Postavi kromatičnost boje za slikanje

en: Pick Luma
hr: Odaberi svjetljivost

en: Set the color Luma used for painting
hr: Postavi svjetljivost boje za slikanje

en: Color details
hr: Pojedinosti boje

en: Current brush color, and the color most recently used for painting
hr: Trenutačna boja kista i zadnja korištena boja za slikanje

[ctx: Color Wheels: activity toggle: action title]
en: Gamut Mask Active
hr: Maska gamuta aktivna

[ctx: HCY Color Wheel: tooltip]
en: HCY hue and chroma.
hr: HCY nijansa i kromatičnost boje.

[ctx: HCY Gamut Mask template name]
en: Atmospheric Triad
hr: Atmosferska trijada

[ctx: HCY Gamut Mask template name]
en: Shifted Triad
hr: Pomaknuta trijada

[ctx: HCY Gamut Mask template name]
en: Complementary
hr: Komplementarna

[ctx: HCY Gamut Mask template name]
en: Mood and Accent
hr: Tonalitet i naglašavanje

[ctx: HCY Gamut Mask template name]
en: Split Complementary
hr: Podijeljena komplementarna

[ctx: HCY Gamut Mask new-from-template dialog: window title]
en: New Gamut Mask from Template
hr: Nova maska gamuta iz predloška

[ctx: HCY Gamut Mask Editor dialog: window title]
en: Gamut Mask Editor
hr: Uređivač maske gamuta

[ctx: HCY Gamut Mask Editor dialog: mask-is-active checkbox]
en: Active
hr: Aktivno

[ctx: HCY Mask Editor: action button labels]
en: Help…
hr: Pomoć …

[ctx: HCY Mask Editor: action button tooltips]
en: Create mask from template.
hr: Stvori masku iz predloška.

[ctx: HCY Mask Editor: action button tooltips]
en: Load mask from a GIMP palette file.
hr: Učitaj masku iz GIMP datoteke paleta.

[ctx: HCY Mask Editor: action button tooltips]
en: Save mask to a GIMP palette file.
hr: Spremi u GIMP datoteku paleta.

[ctx: HCY Mask Editor: action button tooltips]
en: Erase the mask.
hr: Izbriši masku.

[ctx: HCY Mask Editor: action button tooltips]
en: Open the online help for this dialog in a web browser.
hr: Otvori pomoć na internetu za ovaj dijalog u web pregledniku.

[ctx: HCY Gamut Mask load dialog: window title]
en: Save Mask as a GIMP Palette
hr: Spremi masku kao GIMP paletu

[ctx: HCY Gamut Mask load dialog: window title]
en: Load Mask from a GIMP Palette
hr: Učitaj masku iz GIMP palete

[ctx: HCY Wheel color adjuster page: properties tooltip.]
en: Set gamut mask.
hr: Postavi masku gamuta.

[ctx: HCY Wheel color adjuster page: title for tooltips etc.]
en: HCY Wheel
hr: HCY kotač

note: Tooltip mappings, indexed by whatever the slider currently represents
en: HSV Hue
hr: HSV nijansa

en: HSV Saturation
hr: HSV zasićenost

en: HSV Value
hr: HSV vrijednost

en: HSV Saturation and Value
hr: HSV zasićenost i vrijednost

en: HSV Hue and Value
hr: HSV nijansa i vrijednost

en: HSV Hue and Saturation
hr: HSV nijansa i zasićenost

en: Rotate cube (show different axes)
hr: Okreni kocku (prikaži razne osi)

en: HSV Cube
hr: HSV kocka

en: HSV Square
hr: HSV kvadrat

en: HSV Wheel
hr: HSV kotač

en: Saturation and Value color changer.
hr: Mijenjanje zasićenosti i vrijednosti boje.

[ctx: palette panel: properties button tooltip]
en: Palette properties
hr: Svojstva palete

[ctx: palette panel tab tooltip title]
en: Palette
hr: Paleta boja

[ctx: palette panel tab tooltip description]
en: Set the color from a loadable, editable palette.
hr: Postavi boju iz učitajuće, uredive palete.

[ctx: palette editor dialog: palette name entry]
en: Untitled Palette
hr: Paleta bez imena

[ctx: palette editor dialog: title]
en: Palette Editor
hr: Uređivač paleta

[ctx: palette editor dialog: action buttons: tooltips]
en: Load from a GIMP palette file
hr: Učitaj iz GIMP datoteka paleta

[ctx: palette editor dialog: action buttons: tooltips]
en: Save to a GIMP palette file
hr: Spremi u GIMP datoteku paleta

[ctx: palette editor dialog: action buttons: tooltips]
en: Add a new empty swatch
hr: Dodaj novu praznu boju

[ctx: palette editor dialog: action buttons: tooltips]
en: Remove the current swatch
hr: Ukloni trenutačnu boju

[ctx: palette editor dialog: action buttons: tooltips]
en: Remove all swatches
hr: Ukloni sve boje

[ctx: palette editor dialog: palette name/title entry: label]
en: Title:
hr: Naslov:

[ctx: palette editor dialog: palette name/title entry: tooltip]
en: Name or description for this palette
hr: Ime ili opis za ovu paletu

[ctx: palette editor dialog: number-of-columns spinbutton: title]
en: Columns:
hr: Broj stupaca:

[ctx: palette editor dialog: number-of-columns spinbutton: tooltip]
en: Number of columns
hr: Broj stupaca

[ctx: palette editor dialog: color name entry: label]
en: Color name:
hr: Ime boje:

[ctx: palette editor dialog: color name entry: tooltip]
en: Current color's name
hr: Trenutačno ime boje

[ctx: palette editor dialog: color name entry]
en: Empty palette slot
hr: Isprazni polje palete

[ctx: palette load dialog: title]
en: Load palette
hr: Učitaj paletu

[ctx: palette save dialog: title]
en: Save palette
hr: Spremi paletu

[ctx: palette view]
en: Color swatch palette.
    Drop colors here,
    drag them to organize.
hr: Paleta boja.
    Povuci boju ovamo,
    rasporedi ih povlačenjem.

[ctx: palette view]
en: Empty palette slot (drag a color here)
hr: Prazno polje palete (povuci boju ovamo)

[ctx: palette view: context menu]
note: TRANSLATORS: inserting gaps (empty color swatches)
en: Add Empty Slot
hr: Dodaj prazno polje

[ctx: palette view: context menu]
note: TRANSLATORS: inserting gaps (empty color swatches)
en: Insert Row
hr: Umetni redak

[ctx: palette view: context menu]
note: TRANSLATORS: inserting gaps (empty color swatches)
en: Insert Column
hr: Umetni stupac

[ctx: palette view: context menu]
note: TRANSLATORS: Color interpolations
en: Fill Gap (RGB)
hr: Ispuni razmak (RGB)

[ctx: palette view: context menu]
note: TRANSLATORS: Color interpolations
en: Fill Gap (HCY)
hr: Ispuni razmak (HCY)

[ctx: palette view: context menu]
note: TRANSLATORS: Color interpolations
en: Fill Gap (HSV)
hr: Ispuni razmak (HSV)

[ctx: palette load dialog: filters]
en: GIMP palette file (*.gpl)
hr: GIMP datoteka paleta (*.gpl)

[ctx: palette load dialog: filters]
en: All files (*)
hr: Sve datoteke (*)

[ctx: palette save dialog: filters]
en: GIMP palette file (*.gpl)
hr: GIMP datoteka paleta (*.gpl)

[ctx: palette save dialog: filters]
en: All files (*)
hr: Sve datoteke (*)

[ctx: color sliders panel: tab title (in tooltip)]
en: Component Sliders
hr: Selektori za komponente

[ctx: color sliders panel: tab description (in tooltip)]
en: Adjust individual components of the color.
hr: Podesi pojedinačne komponente boje.

[ctx: color component slider: tooltip]
en: RGB Red
hr: RGB crvena

[ctx: color component slider: tooltip]
en: RGB Green
hr: RGB zelena

[ctx: color component slider: tooltip]
en: RGB Blue
hr: RGB plava

[ctx: color component slider: tooltip]
en: HSV Hue
hr: HSV nijansa

[ctx: color component slider: tooltip]
en: HSV Saturation
hr: HSV zasićenost

[ctx: color component slider: tooltip]
en: HSV Value
hr: HSV vrijednost

[ctx: color component slider: tooltip]
en: HCY Hue
hr: HCY nijansa

[ctx: color component slider: tooltip]
en: HCY Chroma
hr: HCY kromatičnost

[ctx: color component slider: tooltip]
en: HCY Luma (Y')
hr: HCY svjetljivost (Y')

[ctx: color changer dock panels: tab tooltip title]
en: Liquid Wash
hr: Tekući premaz

[ctx: color changer dock panels: tab tooltip description]
en: Change color using a liquid-like wash of nearby colors.
hr: Promijeni boju koristeći tekući premaz obližnjih boja.

[ctx: color changer dock panels: tab tooltip title]
en: Concentric Rings
hr: Koncentrični prstenovi

[ctx: color changer dock panels: tab tooltip description]
en: Change color using concentric HSV rings.
hr: Promijeni boju koristeći koncentrične HSV prstenove.

[ctx: color changer dock panels: tab tooltip title]
en: Crossed Bowl
hr: Prekrižena zdjela

[ctx: color changer dock panels: tab tooltip description]
en: Change color with HSV ramps crossing a radial bowl of color.
hr: Promijeni boju koristeći HSV prijelaze koji prelaze radijalnu „zdjelu” boja.

[ctx: File Load Compat Options]
en: Based on file
hr: Na temelju datoteke

[ctx: file compatibility question]
en: Do you want to open this file anyway?
hr: Želiš li svejedno otvoriti ovu datoteku?

[ctx: Version compat warning toggle]
en: Don't show this warning again
hr: Nemoj više prikazivati ovo upozorenje

[ctx: Prefs Dialog|Compatibility]
note: TRANSLATORS: One of the options for the TRANSLATORS: "When Not Specified in File" TRANSLATORS: compatibility setting.
en: Always open in 1.x mode
hr: Uvijek otvori u modusu 1.x

[ctx: Prefs Dialog|Compatibility]
note: TRANSLATORS: One of the options for the TRANSLATORS: "When Not Specified in File" TRANSLATORS: compatibility setting.
en: Always open in 2.x mode
hr: Uvijek otvori u modusu 2.x

[ctx: Prefs Dialog|Compatibility]
note: TRANSLATORS: One of the options for the TRANSLATORS: "When Not Specified in File" TRANSLATORS: compatibility setting.
en: Open in 1.x mode unless file contains pigment layers
hr: Otvori u modusu 1.x, ukoliko datoteka ne sadrži slojeve pigmenata

[ctx: File Load Compat Options]
note: TRANSLATORS: This is a label for a dropdown menu in the TRANSLATORS: file chooser dialog when loading .ora files.
en: Compatibility mode:
hr: Modus kompatibilnosti:

[ctx: prefs: device's type label]
en: Cursor/puck
hr: Kursor

[ctx: prefs: device's type label]
en: Eraser
hr: Gumica

[ctx: prefs: device's type label]
en: Keyboard
hr: Tipkovnica

[ctx: prefs: device's type label]
en: Mouse
hr: Miš

[ctx: prefs: device's type label]
en: Pen
hr: Pero

[ctx: prefs: device's type label]
en: Touchpad
hr: Dodirna ploča

[ctx: prefs: device's type label]
en: Touchscreen
hr: Dodirni ekran

[ctx: device settings: allowed usage]
en: Ignore
hr: Zanemari

[ctx: device settings: allowed usage]
en: Any Task
hr: Bilo koji zadatak

[ctx: device settings: allowed usage]
en: Non-painting tasks
hr: Neslikajuće zadatke

[ctx: device settings: allowed usage]
en: Navigation only
hr: Samo navigacija

[ctx: device settings: unmodified scroll action]
en: Zoom
hr: Zumiraj

[ctx: device settings: unmodified scroll action]
en: Pan
hr: Pomakni

[ctx: prefs: devices table: column header]
note: TRANSLATORS: Column's data is the device's name
en: Device
hr: Uređaj

[ctx: prefs: devices table: column header]
note: TRANSLATORS: Column's data is the number of axes (an integer)
en: Axes
hr: Osi

[ctx: prefs: devices table: column header]
note: TRANSLATORS: Column shows type labels ("Touchscreen", "Pen" etc.)
en: Type
hr: Vrsta

[ctx: prefs: devices table: column header]
note: TRANSLATORS: Column's data is a dropdown allowing the allowed TRANSLATORS: tasks for the row's device to be configured.
en: Use for…
hr: Koristi za …

[ctx: prefs: devices table: column header]
note: TRANSLATORS: Column's data is a dropdown for how the device's TRANSLATORS: scroll wheel or scroll-gesture events are to be TRANSLATORS: interpreted normally.
en: Scroll…
hr: Kliži …

note: Name and preview column: will be indented
en: Name
hr: Ime

en: Overwrite brush?
hr: Prepisati kist?

en: Replace
hr: Zamijeni

en: Rename
hr: Preimenuj

en: Replace all
hr: Zamijeni sve

en: Rename all
hr: Preimenuj sve

en: Imported brush
hr: Uvezeni kist

en: Existing brush
hr: Postojeći kist

en: Overwrite brush group?
hr: Prepisati grupu kistova?

en: Import brush package?
hr: Uvesti paket kistova?

en: <b>Do you really want to import package “{brushpack_name}”?</b>
hr: <b>Zaista želiš uvesti paket „{brushpack_name}”?</b>

en: Restore Brush %d
hr: Obnovi kist %d

en: Save to Brush %d
hr: Spremi u kist %d

en: Undo %s
hr: Poništi %s

en: Undo
hr: Poništi

en: Redo %s
hr: Ponovi %s

en: Redo
hr: Ponovi

note: TRANSLATORS: Statusbar message explaining button and modifier TRANSLATORS: combinations used to access modes/tools/actions. TRANSLATORS: "With <current-modifiers> held down: <list>"
en: {button_combination} is {resultant_action}
hr: {button_combination} je {resultant_action}

note: TRANSLATORS: "With <current-modifiers> held down: <separated-list>" TRANSLATORS: Action names may contain coordinating conjunctions such TRANSLATORS: as the English "and", so use appropriate punctuation or TRANSLATORS: wording for the separator. Also a little more spacing TRANSLATORS: than normal lo
en: With {modifiers} held down:  {button_actions}.
hr: Pomoću pritisnutih {modifiers}:  {button_actions}.

[ctx: Statusbar message: copy result]
en: Empty document, nothing copied.
hr: Prazan dokument, ništa nije kopirano.

[ctx: Statusbar message: copy result]
en: Copied layer as {w}×{h} image.
hr: Kopiran sloj kao slika {w}×{h}.

[ctx: Statusbar message: paste result]
en: Nothing on clipboard.
hr: Međuspremnik je prazan.

[ctx: Statusbar message: paste result]
en: Clipboard does not contain an image.
hr: Međuspremnik ne sadrži sliku.

[ctx: Statusbar message: paste result]
en: Cannot paste into this type of layer.
hr: Nije moguće zalijepiti u ovu vrstu sloja.

[ctx: Statusbar message: paste result]
en: Pasted {w}×{h} image.
hr: Zalijepljena slika {w}×{h}.

note: TRANSLATORS: window title for use with a filename
en: %s - MyPaint
hr: %s – MyPaint

[ctx: Open dragged file confirm dialog: title]
en: Open Dragged File?
hr: Otvoriti puvučene datoteke?

[ctx: Open dragged file confirm dialog: continue button]
en: _Open
hr: _Otvori

en: Set current color
hr: Postavi trenutačnu boju

en: Leave Fullscreen Mode
hr: Prekini modus cjeloekranskog prikaza

en: Leave Fullscreen
hr: Prekini cjeloekranski prikaz

en: Enter Fullscreen Mode
hr: Pokreni modus cjeloekranskog prikaza

en: Fullscreen
hr: Cjeloekranski prikaz

[ctx: Quit confirm dialog: title]
en: Really Quit?
hr: Stvarno zatvoriti?

[ctx: Quit confirm dialog: continue button]
en: _Quit
hr: _Prekini

en: Import brush package…
hr: Uvezi paket kistova …

en: MyPaint brush package (*.zip)
hr: Paket MyPaint kistova (*.zip)

note: # UI string consts TRANSLATORS: Statusbar message when "Edit in External App" TRANSLATORS: (for a layer) is successfully initiated.
en: Launched {app_name} to edit layer “{layer_name}”
hr: Za uređivanje sloja „{layer_name}” pokrenut je program {app_name}

note: TRANSLATORS: Statusbar message shown when the app chosen for TRANSLATORS: "Edit in External App" (for a layer) failed to open.
en: Error: failed to launch {app_name} to edit layer “{layer_name}”
hr: Greška: neuspjelo pokretanje programa {app_name} za uređivanje sloja „{layer_name}”

note: TRANSLATORS: Statusbar message for when an "Edit in External App" TRANSLATORS: operation is cancelled by the user before it starts.
en: Editing cancelled. You can still edit “{layer_name}” from the Layers menu.
hr: Urešivanje prekinuto. Sloj „{layer_name}” ipak možeš urediti u izborniku slojeva.

note: TRANSLATORS: This is a statusbar message shown when TRANSLATORS:  a layer is updated from an external edit
en: Updated layer “{layer_name}” with external edits
hr: Sloj „{layer_name}” je aktualiziran s vanjskim uređivanjima

[ctx: Edit in External App (statusbar message)]
en: Failed to update layer with external edits from “{file_basename}”.
hr: Neuspjelo aktualiziranje sloja „{file_basename}” s vanjskim uređivanjima.

en: MyPaint needs to edit a file of type “{type_name}” ({content_type}). What application should it use?
hr: MyPaint mora urediti datoteku vrste „{type_name}” ({content_type}). Koji program želiš za to koristiti?

en: What application should MyPaint use for editing files of type “{type_name}” ({content_type})?
hr: Koji program želiš da MyPaint koristi za uređivanje datoteka vrste „{type_name}” ({content_type})?

en: Open With…
hr: Otvori pomoću …

en: Icon
hr: Ikona

en: no description
hr: nema opisa

[ctx: Document I/O: message shown while working]
en: Loading {files_summary}…
hr: Učitavanje {files_summary} …

[ctx: Document I/O: message shown while working]
en: Importing layers from {files_summary}…
hr: Učitavanje slojeva iz {files_summary} …

[ctx: Document I/O: message shown while working]
en: Saving {files_summary}…
hr: Spremanje {files_summary} …

[ctx: Document I/O: message shown while working]
en: Exporting to {files_summary}…
hr: Izvoz u {files_summary} …

[ctx: Document I/O: fail message]
en: Failed to export to {files_summary}.
hr: Neuspjeo izvoz u {files_summary}.

[ctx: Document I/O: fail message]
en: Failed to save {files_summary}.
hr: Neuspjelo spremanje {files_summary}.

[ctx: Document I/O: fail message]
en: Could not import layers from {files_summary}.
hr: Nije moguće uvesti slojeve iz {files_summary}.

[ctx: Document I/O: fail message]
en: Could not load {files_summary}.
hr: Nije moguće učitati {files_summary}.

[ctx: Document I/O: fail dialog title]
en: Save failed
hr: Neuspjelo spremanje

[ctx: Document I/O: fail dialog title]
en: Export failed
hr: Neuspjeli izvoz

[ctx: Document I/O: fail dialog title]
en: Import Layers failed
hr: Neuspjeli uvoz slojeva

[ctx: Document I/O: fail dialog title]
en: Open failed
hr: Neuspjelo otvaranje

[ctx: Document I/O: success]
en: Exported to {files_summary} successfully.
hr: Uspješno izvezeno u {files_summary}.

[ctx: Document I/O: success]
en: Saved {files_summary} successfully.
hr: {files_summary} uspješno spremljeno.

[ctx: Document I/O: success]
en: Imported layers from {files_summary}.
hr: Uvezeni slojevi iz {files_summary}.

[ctx: Document I/O: success]
en: Loaded {files_summary}.
hr: Učitano {files_summary}.

note: TRANSLATORS: formatting for {files_summary} for multiple files. TRANSLATORS: corresponding msgid for single files: "“{basename}”"
en: {n} file | {n} files
hr[0]: {n} datoteka
hr[1]: {n} datoteke
hr[2]: {n} datoteka

[ctx: Document I/O: the {files_summary} for a single file]
en: “{basename}”
hr: „{basename}”

[ctx: save/load dialogs: filter patterns]
en: All Recognized Formats
hr: Svi prepoznati formati

[ctx: save dialogs: save formats and options]
en: By extension (prefer default format)
hr: Po datotečnom nastavku (preferiraj standardni format)

[ctx: save dialogs: save formats and options]
en: PNG, respecting “Show Background” (*.png)
hr: PNG, uz „Prikaži pozadinu” (*.png)

[ctx: save dialogs: save formats and options]
en: PNG, solid RGB (*.png)
hr: PNG, puna RGB boja (*.png)

[ctx: save dialogs: save formats and options]
en: PNG, transparent RGBA (*.png)
hr: PNG, prozirni RGBA (*.png)

[ctx: save dialogs: save formats and options]
en: Multiple PNGs, by layer (*.NUM.png)
hr: Višestruki PNG-ovi, po sloju (*.NUM.png)

[ctx: save dialogs: save formats and options]
en: Multiple PNGs, by view (*.NAME.png)
hr: Višestruki PNG-ovi, po prikazu (*.NAME.png)

[ctx: save dialogs: save formats and options]
en: JPEG 90% quality (*.jpg; *.jpeg)
hr: JPEG 90% kvalitete (*.jpg; *.jpeg)

[ctx: Dialogs (window title): File→Export…]
en: Export
hr: Izvezi

[ctx: Dialogs (window title): File→Save As…]
en: Save As
hr: Spremi kao

[ctx: save dialogs: formats and options: (label)]
en: Format to save as:
hr: Format za Spremi kao:

[ctx: Destructive action confirm dialog: fallback title (normally overridden)]
en: Really Continue?
hr: Stvarno nastaviti?

[ctx: Destructive action confirm dialog: cancel button]
en: _Cancel
hr: _Odustani

[ctx: Destructive action confirm dialog: save checkbox]
en: _Save to Scraps first
hr: Najprije _spremi u skice

[ctx: Destructive action confirm dialog: fallback continue button (normally overridden)]
en: Co_ntinue
hr: _Nastavi

[ctx: Destructive action confirm dialog: warning message]
en: You risk losing {abbreviated_time} of unsaved painting.
hr: Riskiraš izgubiti {abbreviated_time} nespremljenog crteža.

[ctx: File→New: confirm dialog: title question]
en: New Canvas?
hr: Novo platno?

[ctx: File→New: confirm dialog: continue button]
en: _New Canvas
hr: _Novo platno

[ctx: File→Open: confirm dialog: title question]
en: Open File?
hr: Otvoriti datoteku?

[ctx: File→Open: confirm dialog: continue button]
en: _Open…
hr: _Otvori …

[ctx: File→Open: file chooser dialog: title]
en: Open File
hr: Otvori datoteku

[ctx: load dialogs: title]
en: Open Scratchpad…
hr: Otvori područje za skiciranje …

[ctx: Layers→Import Layers: files-chooser dialog: title]
en: Import Layers
hr: Uvezi slojeve

[ctx: File→Open Recent→* confirm dialog: title]
en: Open File?
hr: Otvoriti datoteku?

[ctx: File→Open Recent→* confirm dialog: continue button]
en: _Open
hr: _Otvori

[ctx: File→Open Most Recent confirm dialog: title]
en: Open Most Recent File?
hr: Otvoriti najnedavniju datoteku?

[ctx: File→Open Most Recent→* confirm dialog: continue button]
en: _Open
hr: _Otvori

[ctx: File→Open Next/Prev Scrap: error message]
en: There are no scrap files yet. Try saving one first.
hr: Još nema datoteka skica. Pokušaj najprije spremiti jednu skicu.

[ctx: File→Open Next/Prev Scrap confirm dialog: title]
en: Open Next Scrap?
hr: Otvoritu sljedeću skicu?

[ctx: File→Open Next/Prev Scrap confirm dialog: title]
en: Open Previous Scrap?
hr: Otvoriti prethodnu skicu?

[ctx: File→Open Next/Prev Scrap confirm dialog: continue button]
en: _Open
hr: _Otvori

[ctx: File→Revert: status message: canvas has no filename yet]
en: Cannot revert: canvas has not been saved to a file yet.
hr: Nije moguće obnoviti: platno još nije spremljeno u datoteku.

[ctx: File→Revert confirm dialog: title]
en: Revert Changes?
hr: Obnoviti promjene?

[ctx: File→Revert confirm dialog: continue button]
en: _Revert
hr: _Obnovi

[ctx: Name of the fill mode In other software, 'Flood Fill' is also known as 'Bucket Fill' or just 'Fill']
en: Flood Fill
hr: Ispuni

[ctx: Usage description of the Flood Fill mode]
en: Fill areas with color
hr: Ispuni područja s bojom

[ctx: fill options: numeric value that determines whether tested pixels will be included in the fill, based on color difference]
en: Tolerance:
hr: Tolerancija:

[ctx: fill options: option category (label) Options under this category relate to what the fill isbased on, not where the actual fill ends up.]
en: Source:
hr: Izvor:

[ctx: fill options: 'Source:' category: toggle (label) When this option is enabled, the fill is based on the combination of all visible layers]
en: Sample Merged
hr: Uzorkuj sjedinjeno

[ctx: fill options: toggle whether the fill will be limited by the viewport]
en: Limit to View
hr: Ograniči na prikaz

[ctx: fill options: option category (label) Options under this category relate to where the fill will end up (default: the active layer) and how it will be combined with that layer.]
en: Target:
hr: Odredište:

[ctx: fill options: 'Target:' category (tooltip)]
en: Where the output should go
hr: Kamo spremiti rezultat

[ctx: fill options: Target | toggle (label) When this option is enabled, the fill will be placed on a new layer above the active layer. Option resets after each fill.]
en: New Layer (once)
hr: Novi sloj (jednom)

[ctx: fill options: Target | Blend Mode dropdown (tooltip)]
en: Blend mode used when filling
hr: Metodus spajanja koji se koristi tijekom ispunjavanja

en: Opacity:
hr: Prozirnost:

[ctx: fill options: Opacity slider (tooltip)]
en: Opacity of the fill
hr: Neprozirnost ispune

[ctx: fill options: numeric option - grow/shrink fill (label)]
en: Offset:
hr: Odmak:

[ctx: fill options: numeric option for blurring fill (label)]
en: Feather:
hr: Zamuti:

[ctx: fill options: gap detection toggle (label)]
en: Use Gap Detection
hr: Koristi otkrivanje razmaka

[ctx: fill options: gap-detection sub-option, numeric setting (label)]
en: Max Gap Size:
hr: Maks. veličina razmaka:

[ctx: fill options: on/off sub-option, numeric (label) When enabled, if the fill stops after going past a detected gap, it 'pulls' the fill back out of the gap to the other side of it.]
en: Prevent seeping
hr: Spriječi prodiranje

en: Reset
hr: Vrati na izvorno

[ctx: fill options: Reset button (tooltip)]
en: Reset options to their defaults
hr: Vrati opcije na njihove standardne vrijednosti

[ctx: fill option: default option in the Source Layer dropdown]
en: Selected Layer
hr: Odabrani sloj

en: Edit Frame
hr: Uredi okvir

en: Adjust the document frame
hr: Podesi okvir dokumenta

en: Frame Size
hr: Veličina okvira

en: Height:
hr: Visina:

en: Width:
hr: Širina:

en: Resolution:
hr: Rezolucija:

en: Dots Per Inch (really Pixels Per Inch)
hr: Broj točaka po inču (zapravo broj piksela po inču)

en: Color:
hr: Boja:

en: Frame Color
hr: Boja okvira

en: <b>Frame dimensions</b>
hr: <b>Dimenzije okvira</b>

en: <b>Pixel density</b>
hr: <b>Gustoća piksela</b>

en: Set Frame to Layer
hr: Postavi okvir na sloj

en: Set Frame to Document
hr: Postavi okvir na dokument

en: Trim Layer to Frame
hr: Odreži sloj na okvir

en: Enabled
hr: Aktivirano

en: {width:g}×{height:g} {units}
hr: {width:g} × {height:g} {units}

en: inch
hr: inč

en: Freehand Drawing
hr: Prostoručno crtanje

en: Paint free-form brush strokes
hr: Crtaj prostoručne poteze kistom

note: TRANSLATORS: Short alias for "Slow position tracking". This is TRANSLATORS: used on the options panel.
en: Smooth:
hr: Zagladi:

note: TRANSLATORS: Short alias for "Fake Pressure (for mouse)". This is TRANSLATORS: used on the options panel.
en: Pressure:
hr: Pritisak:

note: TRANSLATORS: Short alias for "Fake Barrel Rotation (for mouse)". TRANSLATORS: This is used on the options panel.
en: Twist:
hr: Zakreni:

en: Bug Detected
hr: Otkrivena greška

en: <big><b>A programming error has been detected.</b></big>
hr: <big><b>Otkrivena je programska greška.</b></big>

en: Search Tracker…
hr: Pretraži sustav za praćenje grešaka …

note: only development and prereleases
en: Report…
hr: Izvještaj …

en: Ignore Error
hr: Zanemari grešku

en: Quit MyPaint
hr: Zatvori MyPaint

en: Details…
hr: Pojedinosti …

en: Exception while analyzing the exception.
hr: Iznimka tijekom analiziranja iznimke.

en: Inking
hr: Crtanje tintom

en: Draw, and then adjust smooth lines
hr: Crtaj, a zatim podesi izglađene linije

en: Input Device Test
hr: Testiraj ulazni uređaj

en: (no pressure)
hr: (bez pritiska)

en: (no tilt)
hr: (bez nagiba)

en: Tilt:
hr: Nagib:

en: (no device)
hr: (nema uređaja)

en: Device:
hr: Uređaj:

en: (No Barrel Rotation)
hr: (Bez okretanja oko vlastite osi)

en: Barrel Rotation:
hr: Okretanje oko vlastite osi:

note: TRANSLATORS: Command to move a layer in the horizontal plane, TRANSLATORS: preserving its position in the stack. TRANSLATORS: Note "in the horizontal plane" - not "horizontally".
en: Move Layer
hr: Premjesti sloj

en: Move the current layer
hr: Premjesti trenutačni sloj

[ctx: layer properties dialog: name entry: icon tooltip]
en: Layer names cannot be empty.
hr: Ime sloja ne može biti prazno.

[ctx: layer properties dialog: name entry: icon tooltip]
en: Layer name is not unique.
hr: Ime sloja nije jedinstveno.

[ctx: layer properties dialog: title]
en: Layer Properties
hr: Svojstva sloja

[ctx: layer properties dialog: done button]
en: Done
hr: Gotovo

note: Visibility flag column
en: Visible
hr: Vidljivo

note: Other flags column
en: Flags
hr: Oznake

[ctx: Layers: description: no layer ("never happens" condition!)]
en: ?layer
hr: ?sloj

[ctx: Layers: description parts: unknown mode (fallback str!)]
en: ?mode
hr: ?modus

[ctx: Layers: description parts: layer hidden]
en: Hidden
hr: Skriveno

[ctx: Layers: description parts: opacity percentage]
en: %d%% opaque
hr: %d%% neprozirno

[ctx: Layers dockable: description parts: layer locked flag]
en: Locked
hr: Zaključano

[ctx: Layers: description parts: unknown type (fallback str!)]
en: ?type
hr: ?vrsta

en: Layers
hr: Slojevi

en: Arrange layers and assign effects
hr: Rasporedi slojeve i dodijeli efekte

note: TRANSLATORS: tooltip for the opacity slider (text) TRANSLATORS: note that "%%" turns into "%"
en: Layer opacity: %d%%
hr: Neprozirnost sloja: %d%%

note: TRANSLATORS: status bar messages for drag, without/with modifiers
en: Move layer in stack…
hr: Premjesti sloj u popisu slojeva …

en: Move layer in stack (dropping into a regular layer will create a new group)
hr: Premjesti sloj u popisu slojeva (ako ga se ispusti u jedan regularni sloj, stvorit će se nova grupa)

en: Layer
hr: Sloj

[ctx: view controls: rename view dialog]
en: Rename View
hr: Preimenuj prikaz

en: Entrance Pressure
hr: Pritisak na početku

en: Midpoint Pressure
hr: Pritisak u sredini

en: Exit Pressure
hr: Pritisak na kraju

en: Head
hr: Početak

en: Tail
hr: Kraj

en: Pressure variation…
hr: Varijanta pritiska …

en: Lines and Curves
hr: Linije i krivulje

note: TRANSLATORS: users should never see this message
en: Generic line/curve mode
hr: Obični modus linija/krivulja

en: Connected Lines
hr: Povezane linije

en: Ellipses and Circles
hr: Elipse i kružnice

[ctx: About dialog: copyright statement]
en: Copyright (C) 2005-2020
    Martin Renold and the MyPaint Development Team
hr: Autorsko pravo (C) 2005. – 2020.
    Martin Renold i tim MyPaint programera

[ctx: About dialog: license summary]
en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY. See the COPYING file for more details.
hr: Ovaj program je slobodan softver; možeš ga distribuirati i/ili promijeniti pod uvjetima GNU opće javne licence, kako je objavljena od Free Software Foundation (zaklada slobodnog softvera); verzija 2 licence ili bilo koja kasnija verzija.
    
    Ovaj se program distribuira u nadi da će biti koristan, ali BEZ GARANCIJE. Pogledaj datoteku COPYING za daljnje pojedinosti.

[ctx: About dialog: credits: tasks]
en: programming
hr: programiranje

[ctx: About dialog: credits: tasks]
en: portability
hr: prenosivost

[ctx: About dialog: credits: tasks]
en: project management
hr: upravljanje projektima

[ctx: About dialog: credits: tasks: brush presets and icons]
en: brushes
hr: kistovi

[ctx: About dialog: credits: tasks: background paper textures]
en: patterns
hr: uzorci

[ctx: About dialog: credits: tasks: icons for internal tools]
en: tool icons
hr: ikone alata

[ctx: About dialog: credits: tasks: the main application icon]
en: desktop icon
hr: ikona na radnoj površini

[ctx: About dialog: credits: tasks: palettes]
en: palettes
hr: palete

[ctx: About dialog: credits: tasks: docs, manuals and HOWTOs]
en: documentation
hr: dokumentacija

[ctx: About dialog: credits: tasks: user support]
en: support
hr: podrška

[ctx: About dialog: credits: tasks: running or building a community]
en: community
hr: zajednica

note: TRANSLATORS:"Brush radius" for the options panel. Short.
en: Size:
hr: Veličina:

note: TRANSLATORS:"Brush opacity" for the options panel. Short.
en: Opaque:
hr: Neprozirnost:

note: TRANSLATORS:"Brush hardness/sharpness" for the options panel. Short.
en: Sharp:
hr: Oštrina:

note: TRANSLATORS:"Additional pressure gain" for the options panel. Short.
en: Gain:
hr: Prirast:

[ctx: options panel: tab tooltip: title]
en: Tool Options
hr: Opcije za alat

[ctx: options panel: tab tooltip: description]
en: Specialized settings for the current editing tool
hr: Posebne postavke trenutačnog alata za uređivanje

[ctx: options panel: body]
en: <i>No options available</i>
hr: <i>Nema dostupnih opcija</i>

en: Zoom: %.01f%%
hr: Zumiranje: %.01f%%

[ctx: context picker: statusbar text during grab]
en: Pick brushstroke settings, stroke color, and layer…
hr: Odaberi postavke poteza kista, boju poteza i sloj …

[ctx: color picker: statusbar text during grab]
en: Pick color…
hr: Odaberi boju …

en: Preferences
hr: Osobitosti

[ctx: Language preferences menu - default option]
note: TRANSLATORS: This option means that MyPaint will try to use TRANSLATORS: the language the system tells it to use.
en: System Language
hr: Jezik sustava

[ctx: Prefs Dialog|View|Interface - menu entries]
note: TRANSLATORS: lang_en is the english name of the language TRANSLATORS: lang_nat is the native name of the language TRANSLATORS: in that _same language_. TRANSLATORS: This can just be copied most of the time.
en: {lang_en} - ({lang_nat})
hr: {lang_en} – ({lang_nat})

note: TRANSLATORS: title of panel showing an overview of the whole canvas
en: Preview
hr: Pretprikaz

en: Show preview of the whole drawing area
hr: Prikaži pretprikaz cijelog područja za crtanje

note: TRANSLATORS: The preview panel shows where the "camera" of the TRANSLATORS: main view is pointing.
en: Show Viewfinder
hr: Prikaži tražilicu prikaza

en: Scratchpad
hr: Područje za skiciranje

en: Mix colors and make sketches on separate scrap pages
hr: Miješaj boje i crtaj skice na zasebnoj stranici za skiciranje

en: Previous item
hr: Prethodna stavka

en: Next item
hr: Sljedeća stavka

en: (Nothing to show)
hr: (Nema se što prikazati)

[ctx: symmetry axis edit mode: instructions shown in statusbar]
en: Place axis
hr: Postavi os

[ctx: symmetry axis edit mode: instructions shown in statusbar]
en: Move axis
hr: Pomakni os

[ctx: symmetry axis edit mode: instructions shown in statusbar]
en: Remove axis
hr: Ukloni os

[ctx: symmetry axis edit mode: mode name (tooltips)]
en: Edit Symmetry Axis
hr: Uredi os simetrije

[ctx: symmetry axis edit mode: mode description (tooltips)]
en: Adjust the painting symmetry axis.
hr: Podesi os simetrije slikanja.

[ctx: symmetry axis options panel: labels]
en: X Position:
hr: Pozicija x:

[ctx: symmetry axis options panel: labels]
en: Y Position:
hr: Pozicija y:

[ctx: symmetry axis options panel: position button: no axis pos.]
en: None
hr: Bez

[ctx: symmetry axis options panel: labels]
en: Alpha:
hr: Alfa:

[ctx: symmetry axis options panel: labels]
en: Symmetry Type:
hr: Vrsta simetrije:

[ctx: symmetry axis options panel: labels]
en: Rotational lines:
hr: Okretajuće linije:

[ctx: symmetry axis options panel: axis position dialog: window title]
en: X axis Position
hr: Položaj x osi

[ctx: symmetry axis options panel: axis position dialog: window title]
en: Y axis Position
hr: Položaj y osi

[ctx: symmetry axis options panel: axis active checkbox]
en: Enabled
hr: Aktivirano

en: File handling
hr: Rukovanje datotekama

en: Scraps switcher
hr: Mijenjanje skica

en: Undo and Redo
hr: Poništi i ponovi

en: Blend Modes
hr: Modusi stapanja

en: Line Modes
hr: Modusi linija

en: View (Main)
hr: Prikaz (glavni)

en: View (Alternative/Secondary)
hr: Prikaz (alternativni/sekundarni)

en: View (Resetting)
hr: Prikaz (ponovno postavljanje)

[ctx: workspace: sidebar tabs: button tooltips]
en: {tab_title}: close tab
hr: {tab_title}: zatvori karticu

[ctx: workspace: sidebar tabs: button tooltips]
en: {tab_title}: tab options and properties
hr: {tab_title}: opcije i svojstva kartice

[ctx: workspace: sidebar tabs: button tooltips]
en: {tab_title}: move tab to other sidebar
hr: {tab_title}: premjesti karticu na drugu bočnu traku

en: Scroll View
hr: Kliži po prikazu

en: Drag the canvas view
hr: Povuci prikaz platna

en: Zoom View
hr: Zumiraj prikaz

en: Zoom the canvas view
hr: Zumiraj prikaz platna

en: Rotate View
hr: Okreni prikaz

en: Rotate the canvas view
hr: Okreni prikaz platna

en: Unknown Command
hr: Nepoznata naredba

en: Undefined (command not started yet)
hr: Nedefinirano (naredba još nije pokrenuta)

note: TRANSLATORS: A short time spent painting / making brushwork. TRANSLATORS: This can correspond to zero or more touches of TRANSLATORS: the physical stylus to the tablet.
en: {seconds:.01f}s of painting with {brush_name}
hr: {seconds:.01f}s od bojanja pomoću {brush_name}

en: Flood Fill
hr: Ispuni

en: Trim Layer
hr: Odreži sloj

en: Uniquify Layer Pixels
hr: Izjednači piksele sloja

en: Refactor Group
hr: Restrukturiraj grupu

en: Clear Layer
hr: Izbriši sloj

note: This is used by Paste layer as well as when loading from a PNG file. However in the latter case, the undo stack is reset immediately afterward.
en: Paste Layer
hr: Zalijepi sloj

en: New Layer from Visible
hr: Novi sloj iz vidljivog

en: Merge Visible Layers
hr: Sjedini vidljive slojeve

en: Merge Down
hr: Sjedini prema dolje

en: Normalize Layer Mode
hr: Modus normaliziranog sloja

en: Import Layers
hr: Uvezi slojeve

en: Add {layer_default_name}
hr: Dodaj {layer_default_name}

en: Remove Layer
hr: Ukloni sloj

en: Select Layer
hr: Odaberi sloj

en: Duplicate Layer
hr: Dupliciraj sloj

en: Move Layer Up
hr: Premjesti sloj prema gore

en: Move Layer Down
hr: Premjesti sloj prema dolje

en: Move Layer in Stack
hr: Premjesti sloj

en: Rename Layer
hr: Preimenuj sloj

en: Make Layer Visible
hr: Postavi sloj kao vidljiv

en: Make Layer Invisible
hr: Postavi sloj kao nevidljiv

en: Lock Layer
hr: Zaključaj sloj

en: Unlock Layer
hr: Otključaj sloj

en: Set Layer Opacity: %0.1f%%
hr: Postavi neprozirnost sloja: %0.1f%%

en: Unknown Mode
hr: Nepoznat modus

en: Set Layer Mode: %s
hr: Postavi modus slojeva: %s

en: Enable Frame
hr: Aktiviraj okvir

en: Disable Frame
hr: Deaktiviraj okvir

en: Update Frame
hr: Aktualiziraj okvir

en: Edit Layer Externally
hr: Uredi sloj vani

[ctx: Document IO: common error strings: {error_loading_common}]
en: Error loading “{basename}”.
hr: Greška prilikom učitavanja „{basename}”.

[ctx: Document autosave descriptions: the {ago} string: future]
note: TRANSLATORS: string used in e.g. "3h42m from now"
en: from now
hr: od sada

[ctx: Document autosave descriptions: the {ago} string: past]
note: TRANSLATORS: string used in e.g. "8s ago"
en: ago
hr: prije

[ctx: Document IO: hint templates for user-facing exceptions]
en: Unable to write “{filename}”: {err}
hr: Namoguće zapisivanje datoteke „{filename}”: {err}

[ctx: Document IO: loading errors]
en: {error_loading_common}
    The file does not exist.
hr: {error_loading_common}
    Datoteka ne postoji.

[ctx: Document IO: loading errors]
en: {error_loading_common}
    You do not have the permissions needed to open this file.
hr: {error_loading_common}
    Nemaš prava koja su potrebna za otvaranje ove datoteke.

[ctx: Document IO: loading errors]
en: {error_loading_common}
    
    Reason: {reason}
    
    {see_logs}
hr: {error_loading_common}
    
    Razlog: {reason}
    
    {see_logs}

[ctx: Document IO: loading errors]
en: {error_loading_common}
    Unknown file format extension: “{ext}”
hr: {error_loading_common}
    Nepoznati nastavak datotečnog formata: „{ext}”

[ctx: Document IO: group name for Import Layers]
en: Imported layers
hr: Uvezeni slojevi

[ctx: floodfill status message: use active tense]
en: Filling
hr: Ispunjavanje

[ctx: floodfill status message: use active tense]
en: Morphing
hr: Sjedinjavanje

[ctx: floodfill status message: use active tense]
en: Blurring
hr: Zamućivanje

[ctx: floodfill status message: use active tense]
en: Compositing
hr: Sastavljanje

[ctx: floodfill status message: use active tense]
en: Finishing up
hr: Završavanje

[ctx: uniform square region of pixels, plural noun]
en: tiles
hr: pločice

[ctx: layer default names]
note: TRANSLATORS: Default name for new normal, paintable layers
en: Layer
hr: Sloj

[ctx: layer default names]
note: TRANSLATORS: Short default name for vector (SVG/Inkscape) layers
en: Vectors
hr: Vektori

[ctx: layer type descriptions]
en: Vector Layer
hr: Sloj vektora

[ctx: layer type descriptions]
en: Bitmap Data
hr: Podaci bitmapa

[ctx: layer default names]
note: TRANSLATORS: Short default name for non-renderable fallback layers
en: Data
hr: Podaci

[ctx: layer type descriptions]
en: Unknown Data
hr: Nepoznati podaci

[ctx: layer type descriptions]
en: Painting Layer
hr: Sloj slikanja

[ctx: layer default names]
note: TRANSLATORS: Short default name for layer groups.
en: Group
hr: Grupiraj

[ctx: layer type descriptions]
en: Layer Group
hr: Grupa slojeva

[ctx: layer default names]
note: TRANSLATORS: Short default name for temporary placeholder layers. TRANSLATORS: (The user should never see this except in error cases)
en: Placeholder
hr: Rezervirano mjesto

[ctx: layer default names]
en: Root
hr: Korijen

[ctx: layer default names: refactor: name of the common areas layer]
en: Common
hr: Uobičajeno

[ctx: layer visibility sets: default name for a user-managed view]
en: View
hr: Pogled

[ctx: layer visibility sets: text shown when no user-managed view is active]
en: No active view
hr: Nema aktivnog prikaza

[ctx: layer views: commands: add]
en: Add Layer View
hr: Dodaj prikaz sloja

[ctx: layer views: commands: remove]
en: Remove Layer View
hr: Ukloni prikaz sloja

[ctx: layer views: commands: activate]
en: Activate Layer View “{name}”
hr: Aktiviraj prikaz slojeva „{name}”

[ctx: layer views: commands: set active view's lock flag]
en: Lock Layer View
hr: Zaključaj prikaz sloja

[ctx: layer views: commands: set active view's lock flag]
en: Unlock Layer View
hr: Otključaj prikaz sloja

en: Pass-through
hr: Proslijedi

en: Normal
hr: Normalno

en: Multiply
hr: Pomnoži

en: Screen
hr: Ekran

en: Overlay
hr: Prekrij

en: Darken
hr: Zatamni

en: Lighten
hr: Posvjetli

en: Dodge
hr: Posvijetli

en: Burn
hr: Užareno

en: Hard Light
hr: Jako svjetlo

en: Soft Light
hr: Slabo svjetlo

en: Difference
hr: Razlika

en: Exclusion
hr: Izuzimanje

en: Hue
hr: Nijansa

en: Saturation
hr: Zasićenost

en: Luminosity
hr: Osvijetljenost

en: Destination In
hr: U odredištu

en: Destination Out
hr: Izvan odredišta

en: Source Atop
hr: Izvor na vrh

en: Destination Atop
hr: Na odredištu

[ctx: low-level PNG writer failure report (dialog)]
en: Failed to write “{basename}”.
    
    Reason: {err}
    Target folder: “{dirname}”.
hr: Neuspjelo zapisivanje „{basename}”.
    
    Razlog: {err}
    Odredišna mapa: „{dirname}”.

en: Vertical
hr: Okomito

en: Horizontal
hr: Vodoravno

en: Vertical and horizontal
hr: Vodoravno i okomito

en: Rotational
hr: Okretanje

en: Snowflake
hr: Snježna pahuljica

en: PNG reader failed: %s
hr: PNG čitač neuspio: %s

en: Recover interrupted work?
hr: Obnoviti prekinuti rad?

[ctx: Autosave Recovery dialog|]
note: Whether to show the dialog when MyPaint starts
en: _Look for backups at startup
hr: _Potraži sigurnosne kopije tijekom pokretanja

[ctx: Autosave Recovery dialog|]
note: Deletes the selected autosave backup file.
en: _Delete…
hr: _Izbriši …

[ctx: Autosave Recovery dialog|Delete button|]
en: Delete this backup from the disk.
hr: Izbriši ovu sigurnosnu kopiju s diska.

[ctx: Autosave Recovery dialog|]
note: Recover in the sense or retrieval or salvage from a backup file. The user is asked to save the retrieved file immediately afterwards, hence the ellipsis.
en: _Recover & Save…
hr: _Obnovi i spremi …

[ctx: Autosave Recovery dialog|]
note: Do not recover any autosaves; take no action.
en: Decide _Later
hr: Od_luči kasnije

en: Thumbnail
hr: Minijatura

en: Description
hr: Opis

en: Live update
hr: Aktualiziraj uživo

en: Save these settings to the brush
hr: Spremi ove postavke kistu

en: Edit Icon
hr: Uredi ikonu

en: Delete
hr: Izbriši

en: Delete this brush from the disk
hr: Izbriši ovaj kist s diska

en: Copy to New
hr: Kopiraj u novu

en: Rename this brush
hr: Preimenuj ovaj kist

en: Brush Setting
hr: Postavke kista

[ctx: brush editor|metadata settings|labels for widgets|tooltips|]
en: Short description for use in tooltips
hr: Kratki opis o upotrebi u savjetu za alat

[ctx: brush editor|metadata settings|labels|]
note: Description for user tooltips
en: Description:
hr: Opis:

[ctx: brush editor|metadata settings|labels for widgets|tooltips|]
en: Brush developer's notes
hr: Napomene programera kista

[ctx: brush editor|metadata settings|labels|]
note: Notes for developers
en: Notes:
hr: Napomene:

note: field label
en: Value:
hr: Vrijednost:

en: Output
hr: Rezultat

en: Input
hr: Unos

en: Adjusts the maximum value
hr: Podešava maksimalnu vrijednost

en: Adjusts the minimum value
hr: Podešava minimalnu vrijednost

en: Brush Dynamics
hr: Dinamike kistova

en: Brush dynamics are not available for this setting.
hr: Za ovu postavku nema dinamika kistova.

en: <big><b>No Brush Dynamics</b></big>
hr: <big><b>Nema dinamika za kistove</b></big>

[ctx: Inking tool options: point value sliders: labels: tooltips]
en: Pressure value for the current point
hr: Vrijednost pritiska za trenutačnu točku

[ctx: Inking tool options: point value sliders: labels]
en: Press:
hr: Pritisni:

[ctx: Inking tool options: point value sliders: labels]
en: X-tilt:
hr: X nagib:

[ctx: Inking tool options: point value sliders: labels]
en: Y-tilt:
hr: Y nagib:

en: Tilt in the canvas Y axis
hr: Nagib u y osi platna

[ctx: Inking tool options: point value sliders: labels]
en: Time:
hr: Vrijeme:

[ctx: Inking tool options: node delete button: label]
en: Delete Point
hr: Izbriši točku

[ctx: Inking tool options: node delete button: tooltip]
en: Delete the currently selected point
hr: Izbriši trenutačno odabranu točku

en: Insert Point
hr: Umetni točku

en: Simplify Points
hr: Pojednostavi točke

en: Cull Points
hr: Ukloni točke

en: Cull every other point from the curve.
hr: Ukloni svaku drugu točku s krivulje.

[ctx: Layers window: view list controls: tooltips]
en: The currently active view.
hr: Trenutačno aktivni prikaz.

[ctx: Layers window: view list controls: tooltips]
en: Rename the active view.
hr: Preimenuj aktivni prikaz.

[ctx: Layers window: view list controls: tooltips]
en: Remove the active view.
hr: Ukloni aktivni prikaz.

[ctx: Layers window: view list controls: tooltips]
en: Snapshot visible layers as a new view.
hr: Snimi vidljivi sloj kao novi prikaz.

[ctx: Layers window: view list controls: tooltips]
en: Lock or unlock the active view.
hr: Zaključaj ili otključaj aktivni prikaz.

[ctx: footer: color picker button: tooltip]
en: Pick color
hr: Odaberi boju

[ctx: Footerbar|]
en: Edit the current color in detail
hr: Uredi trenutačnu boju detaljno

[ctx: Footerbar|]
en: Add the current color to the palette
hr: Dodaj trenutačnu boju u paletu

[ctx: Footerbar|]
en: Canvas scale and rotation
hr: Skaliranje i okretanje platna

[ctx: Footerbar|]
note: str.format() template
en: Z: {scale:.1f}%
    R: {rotation:+.1f}°
hr: Z: {scale:.1f}%
    O: {rotation:+.1f}°

[ctx: footer: context picker button: tooltip]
en: Pick brushstroke settings, stroke color, and layer
hr: Odaberi postavke poteza kista, boju poteza i sloj

[ctx: Prefs Dialog|Saving|Save Formats and Locations|Default|]
en: PNG solid with background (*.png)
hr: PNG puna boja s pozadinom (*.png)

[ctx: Prefs Dialog|Saving|Save Formats and Locations|Default|]
en: JPEG 90% quality (*.jpg; *.jpeg)
hr: JPEG kvaliteta od 90% (*.jpg; *.jpeg)

[ctx: Prefs Dialog|View|Cursors|Freehand Cursor|Type|]
en: Circle with light outline
hr: Krug s tankim obrisom

[ctx: Prefs Dialog|View|Cursors|Freehand Cursor|Type|]
en: Circle with medium outline
hr: Krug sa srednjim obrisom

[ctx: Prefs Dialog|View|Cursors|Freehand Cursor|Type|]
en: Circle with heavy outline
hr: Krug s debelim obrisom

[ctx: Prefs Dialog|View|Cursors|Freehand Cursor|Type|]
en: Crosshair
hr: Križić

[ctx: Prefs Dialog|Pen Input|Input Device Settings|Pressure Mapping|]
note: Graph x-axis label
en: Input Pressure
hr: Pritisak ulaza

[ctx: Prefs Dialog|Pen Input|Input Device Settings|Pressure Mapping|]
note: Graph y-axis label
en: Brush Pressure
hr: Pritisak kista

[ctx: Prefs Dialog|Pen Input|]
en: <b>Global Pressure Mapping</b>
hr: <b>Global mapiranje pritiska</b>

[ctx: Prefs Dialog|]
note: Tab label in preferences dialog
en: Pressure
hr: Pritisak

[ctx: Prefs Dialog|Button|]
en: <b>Device Usage</b>
hr: <b>Korištenje uređaja</b>

en: Devices
hr: Uređaji

[ctx: Prefs Dialog|]
note: Tab label in preferences dialog
en: Buttons
hr: Gumbi

[ctx: Prefs Dialog|Button|]
en: <b>Keyboard Mappings</b>
hr: <b>Mapiranje tipkovnie</b>

en: Keys
hr: Ključevi

[ctx: Prefs Dialog|Load & Save|Saving|]
en: Default file format:
hr: Standardni format datoteka:

[ctx: Prefs Dialog|Load & Save|Saving|]
en: Prefix when saving scraps:
hr: Prefiks za spremanje skica:

[ctx: Prefs Dialog|Load & Save|]
en: <b>Saving</b>
hr: <b>Spremanje</b>

[ctx: Prefs Dialog|Load & Save|]
en: <b>Color Management</b>
hr: <b>Upravljanje bojama</b>

[ctx: Prefs Dialog|Load & Save|Color Management|]
en: Color space conversions:
hr: Pretvaranja prostora boja:

[ctx: Prefs Dialog|Load & Save|Color Management|]
en: Convert to sRGB when loading; mark as sRGB when saving
hr: Pretvori u sRGB tijekom učitavanja; označi kao sRGB tijekom spremanja

[ctx: Prefs Dialog|Load & Save|Color Management|]
en: No automatic conversions or tagging
hr: Bez automatskog pretvaranja ili označavanja

[ctx: Prefs Dialog|Load & Save|]
en: <b>Automated Backups</b>
hr: <b>Automatske sigurnosne podrške</b>

[ctx: Prefs Dialog|Load & Save|Automated Backups|switch label]
en: Back up unsaved work:
hr: Izradi sigurnosne kopije nespremljenih radova:

[ctx: Prefs Dialog|Load & Save|Automated Backups|interval spinbox units suffix]
note: In seconds. Lowest value is 5, highest is 300 (5 minutes). Only matters when enabled.
en: seconds of inactivity
hr: sekundi neaktivnosti

[ctx: Prefs Dialog|Load & Save|Automated Backups|interval label]
en: Time between backups:
hr: Vrijeme između sigurnosnih kopija:

[ctx: Prefs Dialog|]
note: Tab label in preferences dialog
en: Load & Save
hr: Učitaj i spremi

[ctx: Prefs Dialog|View|]
en: <b>Zoom and Rendering</b>
hr: <b>Zumiranje i iscrtavanje</b>

en: Default zoom level:
hr: Standardna razina zumiranja:

[ctx: Prefs Dialog|View|]
en: <b>Interface</b>
hr: <b>Sučelje</b>

[ctx: Prefs Dialog|View|Interface|]
en: Toolbar icon size:
hr: Veličina ikona u alatnoj traci:

[ctx: Prefs Dialog|View|Interface|]
en: Freehand cursor type:
hr: Vrsta kursora za prostoručno crtanje:

[ctx: Prefs Dialog|View|Interface|]
en: Dark theme variant:
hr: Varijanta tamnog motiva:

[ctx: Prefs Dialog|View|Interface|Dark theme variant|]
en: If available in GTK3 theme (needs restart)
hr: Ako je dostupno u GTK3 motivu (zahtijeva ponovno pokretanje)

[ctx: Prefs Dialog|View|Interface|Icon size|]
en: Large (requires recent GTK3)
hr: Velika (zahtijeva najnoviji GTK3)

[ctx: Prefs Dialog|View|Interface|Icon size|]
en: Small
hr: Mala

[ctx: Prefs Dialog|View|Zoom|]
en: Use a real checkerboard pattern
hr: Koristi stvarnu mustru šahovske ploče

en: When showing transparency:
hr: Tijekom prikazivanja transparentnosti:

[ctx: Prefs Dialog|View|Interface|]
en: Handle smooth scrolling events:
hr: Način neisprekidanog pomicanja:

en: Hide cursor while painting
hr: Sakrij kursor tijekom bojanja

[ctx: Prefs Dialog|View|Interface|Blink layers on creation/selection|checkbox label]
en: Enabled
hr: Aktivirano

[ctx: Prefs Dialog|View|Interface|Blink layers on creation/selection|checkbox tooltip]
en: When a layer is created or selected, show only that layer for a short time period.
hr: Kad se stvori ili odabere jedan sloj, na kratko vrijeme prikaži samo taj sloj.

[ctx: Prefs Dialog|View|Interface|]
en: Blink layers on creation/selection:
hr: Prikaži slojeve pri stvaranju/odabiru:

[ctx: Prefs Dialog|View|Interface|]
en: Language:
hr: Jezik:

[ctx: Prefs Dialog|View|Interface|]
en: (needs restart)
hr: (zahtijeva ponovno pokretanje)

[ctx: Prefs Dialog|]
note: Tab label in preferences dialog
en: View
hr: Prikaz

[ctx: Prefs Dialog|Color|Color Wheel|]
note: Arrangement of MyPaint's custom colour wheels
en: Primaries are:
hr: Primarne su:

[ctx: Prefs Dialog|Color|Color Wheel|Primaries|]
en: Standard digital Red/Green/Blue
hr: Standardna digitalna crvena/zelena/plava

[ctx: Prefs Dialog|Color|Color Wheel|Primaries|]
en: Traditional artist's Red/Yellow/Blue
hr: Tradicionalna umjetnička crvena/žuta/plava

[ctx: Prefs Dialog|Color|Color Wheel|Primaries|]
en: Red-Green and Blue-Yellow opponent pairs
hr: Crvena-zelena i plava-žuta komplementarni parovi

[ctx: Prefs Dialog|Color|]
note: Options affecting color wheels
en: <b>Color Wheel</b>
hr: <b>Kotač boja</b>

[ctx: Prefs Dialog|]
note: Tab label in preferences dialog
en: Color
hr: Boja

[ctx: Prefs Dialog|Compatibility]
en: Default Compatibility Mode:
hr: Standardni modus kompatibilnosti:

[ctx: Prefs Dialog|Compatibility]
en: <b>1.x Settings</b>
hr: <b>Postavke za 1.x</b>

[ctx: Prefs Dialog|Compatibility]
note: Make sure to be consistent w. other occurences of 2.x
en: <b>2.x Settings</b>
hr: <b>Postavke za 2.x</b>

[ctx: Prefs Dialog|Compatibility]
en: Default New Layer Type:
hr: Standardna vrsta novog sloja:

[ctx: Prefs Dialog|Compatibility]
en: Default Pigment Brush Setting:
hr: Standardne postavke pigmenata kista:

[ctx: Prefs Dialog|Compatibility]
note: Label for a set of options
en: File compatibility warnings:
hr: Upozorenja o kompatibilnosti datoteke:

[ctx: Prefs Dialog|Compatibility]
note: Label to the options for how to handle files which do not have a compatibility mode specified (whether they should be opened in 1.x compatibility mode, or 2.x mode)
en: When Mode is Unspecified:
hr: Kad je modus neodređen:

[ctx: Prefs|Compatibility]
note: This label indicates a subsection of the compatibility settings related to loading files.
en: <b>File loading</b>
hr: <b>Učitavanje datoteka</b>

en: <b>Compatibility settings</b>
hr: <b>Postavke za kompatibilnost</b>

[ctx: Prefs Dialog|]
note: Tab label in preferences dialog
en: Compatibility
hr: Kompatibilnost

[ctx: Prefs Dialog|Pen Input|Mode|]
en: Screen (normal)
hr: Ekran (normalno)

[ctx: Prefs Dialog|Pen Input|Mode|]
en: Disabled (no pressure sensitivity)
hr: Deaktivirano (nema osjetljivosti pritiska)

[ctx: Prefs Dialog|Pen Input|Mode|]
en: Window (not recommended)
hr: Prozor (ne preporučuje se)

[ctx: Menu→File (labels), Accel Editor (labels)]
en: New
hr: Novi

[ctx: Toolbar (short labels)]
en: New
hr: Novi

[ctx: Toolbar (tooltips), Accel Editor (descriptions)]
en: Start with a new blank canvas.
hr: Započni s novim praznim platnom.

[ctx: Menu→File (labels), Accel Editor (labels)]
en: Open…
hr: Otvori …

[ctx: Toolbar (short labels)]
en: Open
hr: Otvoreno

[ctx: Toolbar (tooltips), Accel Editor (descriptions)]
en: Load a file to work on.
hr: Učitaj datoteku koju želiš obraditi.

[ctx: Menu→File (labels), Accel Editor (labels)]
en: Open Most Recent
hr: Otvori najnedavniju

[ctx: Menu→File (labels)]
en: Open Recent
hr: Otvori nedavne

[ctx: Menu→File (labels), Accel Editor (labels)]
en: Revert
hr: Obnovi

[ctx: Menu→File (labels), Accel Editor (labels)]
en: Import Layers…
hr: Uvezi slojeve …

[ctx: Menu→File (labels), Accel Editor (labels)]
en: Save
hr: Spremi

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Save your work to a file.
hr: Spremi rad u datoteku.

[ctx: Menu→File (labels), Accel Editor (labels)]
en: Save As…
hr: Spremi kao …

[ctx: Menu→File (labels), Accel Editor (labels)]
en: Export…
hr: Izvezi …

[ctx: Menu→File (labels), Accel Editor (labels)]
en: Save As Scrap
hr: Spremi kao skicu

[ctx: Menu→File (labels), Accel Editor (labels)]
en: Open Previous Scrap
hr: Otvori prethodnu skicu

[ctx: Menu→File (labels), Accel Editor (labels)]
en: Open Next Scrap
hr: Otvori sljedeću skicu

[ctx: Menu→File (labels), Accel Editor (labels)]
en: Recover File from an Automated Backup…
hr: Obnovi datoteku pomoću jedne automatski izrađene sigurnosne kopije …

[ctx: Menu→Brush (label)]
en: Brush Groups
hr: Grupe kistova

[ctx: Toolbar (short labels)]
en: Brushes
hr: Kistovi

[ctx: Toolbar (tooltips)]
en: List of brush groups.
hr: Popis grupa kistova.

[ctx: Toolbar (label)]
en: Color Adjusters
hr: Podešavanja boje

[ctx: Toolbar (short labels)]
en: Colors
hr: Boje

[ctx: Toolbar (tooltips)]
en: Available color adjusters.
hr: Dostupna podešavanja boje.

[ctx: Menu→Layer→Properties (label)]
en: Mode
hr: Modus

[ctx: Toolbar (short labels)]
en: Mode
hr: Modus

[ctx: Menu→Brush (labels), Accel Editor (labels)]
en: Increase Fake Pressure
hr: Povećaj simulirani pritisak

[ctx: Menu→Brush (labels), Accel Editor (labels)]
en: Decrease Fake Pressure
hr: Smanji simulirani pritisak

[ctx: Menu→Brush (labels), Accel Editor (labels)]
en: Increase Fake Rotation
hr: Povećaj simulirano okretanje

[ctx: Menu→Brush (labels), Accel Editor (labels)]
en: Decrease Fake Rotation
hr: Smanji simulirano okretanje

[ctx: Menu→Brush (labels), Accel Editor (labels)]
en: Increase Brush Size
hr: Povećaj veličinu kista

[ctx: Menu→Brush (labels), Accel Editor (labels)]
en: Decrease Brush Size
hr: Smanji veličinu kista

[ctx: Menu→Brush (labels), Accel Editor (labels)]
en: Increase Brush Opacity
hr: Povećaj neprozirnost kista

[ctx: Menu→Brush (labels), Accel Editor (labels)]
en: Decrease Brush Opacity
hr: Smanji neprozirnost kista

[ctx: Menu→Color→Adjust Color (labels), Accel Editor (labels)]
en: Lighten Painting Color
hr: Osvijetli boju slikanja

[ctx: Menu→Color→Adjust Color (labels), Accel Editor (labels)]
en: Darken Painting Color
hr: Zatamni boju slikanja

[ctx: Menu→Color→Adjust Color (labels), Accel Editor (labels)]
en: Change Hue Clockwise
hr: Promijeni nijansu u smjeru kazaljke na satu

[ctx: Menu→Color→Adjust Color (labels), Accel Editor (labels)]
en: Change Hue Anticlockwise
hr: Promijeni nijansu u obrnutom smjeru od kazaljke na satu

[ctx: Menu→Color→Adjust Color (labels), Accel Editor (labels)]
en: Increase Saturation
hr: Povećaj zasićenost

[ctx: Menu→Color→Adjust Color (labels), Accel Editor (labels)]
en: Decrease Saturation
hr: Smanji zasićenost

[ctx: Menu→Brush (labels), Accel Editor (labels)]
en: Reload Brush Settings
hr: Ponovo učitaj postavke kistova

[ctx: Menu→Brush (labels), Accel Editor (labels)]
en: Pick Stroke and Layer
hr: Odaberi potez i sloj

[ctx: Menu→Brush→Shortcut Keys (labels), Accel Editor (labels)]
en: Brush Shortcut Keys Restore Color
hr: Prečaci kista vraćaju standardnu boju

[ctx: Menu→Brush→Shortcut Keys (labels), Accel Editor (labels)]
en: Save Brush to Most Recent Shortcut Key
hr: Spremi kist na zadnje korišteni prečac

[ctx: Menu→Layer (labels), Accel Editor (labels)]
en: Clear Layer
hr: Izbriši sloj

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Clear the active layer’s content.
hr: Izbriši sadržaj aktivnog sloja.

[ctx: Menu→Layer (labels)]
en: Slice Operations
hr: Operacije rezanja

[ctx: Menu→Layer→Slice (labels), Accel Editor (labels)]
en: Trim Layer to Frame
hr: Odreži sloj na veličinu okvira

[ctx: Menu→Layer→Slice (labels), Accel Editor (labels)]
en: Uniquify Layer Pixels
hr: Izjednači piksele sloja

[ctx: Menu→Layer→Slice (labels), Accel Editor (labels)]
en: Uniquify Layer Tiles
hr: Izjednači pločice sloja

[ctx: Menu→Layer→Slice (labels), Accel Editor (labels)]
en: Refactor Layer Group Pixels
hr: Restrukturiraj piksele grupe slojeva

[ctx: Menu→Layer→Slice (labels), Accel Editor (labels)]
en: Refactor Layer Group Tiles
hr: Restrukturiraj pločice grupe slojeva

[ctx: Menu→Layer (labels), Accel Editor (labels)]
en: Copy Layer to Clipboard
hr: Kopiraj sloj u međuspremnik

[ctx: Menu→Layer (labels), Accel Editor (labels)]
en: Paste Layer from Clipboard
hr: Zalijepi sloj iz međuspremnika

[ctx: Menu→Layer (labels), Accel Editor (labels)]
en: Edit Layer in External App…
hr: Uredi sloj u vanjskom programu …

[ctx: Menu→Layer (labels), Accel Editor (labels)]
en: Update Layer with External Edits
hr: Aktualiziraj sloj s vanjskim uređivanjima

[ctx: Menu→Layer→Go to Layer (labels), Accel Editor (labels)]
en: Go to Layer at Cursor
hr: Prijeđi na sloj gdje je kursor

[ctx: Menu→Layer→Go to Layer (labels), Accel Editor (labels)]
en: Go to Layer Above
hr: Prijeđi na viši sloj

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Go one layer up in the layer stack.
hr: Prijeđi na jedan viši sloj u popisu slojeva.

[ctx: Menu→Layer→Go to Layer (labels), Accel Editor (labels)]
en: Go to Layer Below
hr: Prijeđi na niži sloj

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Go one layer down in the layer stack.
hr: Prijeđi na jedan niži sloj u popisu slojeva.

[ctx: Menu→Layer (labels), Accel Editor (labels)]
en: New Painting Layer
hr: Novi sloj za bojanje

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Add a new painting layer above the current layer.
hr: Stvori novi sloj za bojanje iznad trenutačnog sloja.

[ctx: Menu→Layer (labels), Accel Editor (labels)]
en: New Vector Layer…
hr: Novi sloj za vektore …

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Add a new vector layer above the current layer, and begin editing it.
hr: Stvori novi sloj za vektore iznad trenutačnog sloja i počni ga uređivati.

[ctx: Menu→Layer (labels), Accel Editor (labels)]
en: New Layer Group
hr: Nova grupa slojeva

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Add a new layer group above the current layer.
hr: Stvori novu grupu slojeva iznad trenutačnog sloja.

[ctx: Menu→Layer (labels), Accel Editor (labels)]
en: New Painting Layer Below
hr: Novi sloj za bojanje ispod

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Add a new painting layer below the current layer.
hr: Stvori novi sloj za bojanje ispod trenutačnog sloja.

[ctx: Menu→Layer (labels), Accel Editor (labels)]
en: New Vector Layer Below…
hr: Novi sloj za vektore ispod …

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Add a new vector layer below the current layer, and begin editing it.
hr: Stvori novi sloj za vektore ispod trenutačnog sloja i počni ga uređivati.

[ctx: Menu→Layer (labels), Accel Editor (labels)]
en: New Layer Group Below
hr: Nova grupa slojeva ispod

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Add a new layer group below the current layer.
hr: Stvori novu grupu slojeva ispod trenutačnog sloja.

[ctx: Menu→Layer (labels), Accel Editor (labels)]
en: Merge Layer Down
hr: Sjedini sloj dolje

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Merge the current layer with the layer beneath it.
hr: Sjedini sloj sa slojem koji se nalazi ispod njega.

[ctx: Menu→Layer (labels), Accel Editor (labels)]
en: Merge Visible Layers
hr: Sjedini vidljive slojeve

[ctx: Menu→Layer (labels), Accel Editor (labels)]
en: New Layer from Visible
hr: Novi sloj iz vidljivog

[ctx: Menu→Layer (labels), Accel Editor (labels)]
en: Delete Layer
hr: Izbriši sloj

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Remove the current layer from the layer stack.
hr: Ukloni trenutačni sloj iz popisa slojeva.

[ctx: Menu→Layer (labels), Accel Editor (labels)]
en: Convert to Normal Painting Layer
hr: Pretvori u normalni sloj za bojanje

[ctx: Menu→Layer→Opacity (labels), Accel Editor (labels)]
en: Increase Layer’s Opacity
hr: Povećaj neprozirnost sloja

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Make the layer less transparent.
hr: Smanji prozirnost sloja.

[ctx: Menu→Layer→Opacity (labels), Accel Editor (labels)]
en: Reduce Layer’s Opacity
hr: Smanji neprozirnost sloja

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Make the layer more transparent.
hr: Povećaj prozirnost sloja.

[ctx: Menu→Layer (labels), Accel Editor (labels)]
en: Raise Layer
hr: Digni sloj

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Raise the current layer one step in the layer stack.
hr: Digni ovaj sloj za jednu razinu.

[ctx: Menu→Layer (labels), Accel Editor (labels)]
en: Lower Layer
hr: Spusti sloj

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Lower the current layer one step in the layer stack.
hr: Spusti ovaj sloj za jednu razinu.

[ctx: Menu→Layer (labels), Accel Editor (labels)]
en: Duplicate Layer
hr: Dupliciraj sloj

[ctx: Menu→Layer (labels), Accel Editor (labels)]
en: Layer Properties…
hr: Svojstva sloja …

[ctx: Menu→Layer (labels), Accel Editor (labels)]
en: Layer Locked
hr: Sloj zaključan

[ctx: Menu→Layer (labels), Accel Editor (labels)]
en: Layer Visible
hr: Sloj vidljiv

[ctx: Menu→View (labels), Accel Editor (labels)]
en: Show Background
hr: Prikaži pozadinu

[ctx: Menu→Help→Debug (labels), Accel Editor (labels)]
en: Vacuum Empty Tiles
hr: Izbriši prazne pločice

[ctx: Menu→View (labels), Accel Editor (labels)]
en: Reset and Center View
hr: Vrati standardni prikaz i centriraj ga

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Reset Zoom, Rotation and Mirroring, and recenter the document.
hr: Poništi zumiranje, rotaciju i zrcaljene, te ponovo centriraj dokument.

[ctx: Menu→View (labels), Accel Editor (labels)]
en: Fit to View
hr: Prilagodi prikazu

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Switch between a fitted view and your working location and zoom.
hr: Mijenjaj između prilagođenog prikaza i tvojeg radne lokacije i zumiranja.

[ctx: Menu→View (labels)]
en: Reset
hr: Vrati standardno stanje

[ctx: Menu→View→Reset (labels), Accel Editor (labels)]
en: Reset Zoom
hr: Poništi zumiranje

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Reset view zoom level to default.
hr: Vrati razinu zumiranja prikaza na standardnu vrijednost.

[ctx: Menu→View→Reset (labels), Accel Editor (labels)]
en: Reset Rotation
hr: Vrati standardno okretanje

[ctx: Menu→View→Reset (labels), Accel Editor (labels)]
en: Reset Mirroring
hr: Vrati standardno zrcaljenje

[ctx: Menu→View→Adjust View (labels), Accel Editor (labels)]
en: Zoom In
hr: Uvećaj prikaz

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Increase magnification.
hr: Povećaj količinu uvećanja.

[ctx: Menu→View→Adjust View (labels), Accel Editor (labels)]
en: Zoom Out
hr: Umanji prikaz

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Decrease magnification.
hr: Smanji količinu uvećanja.

[ctx: Menu→View→Adjust View (labels), Accel Editor (labels)]
en: Pan Left
hr: Pomakni na lijevo

[ctx: Menu→View→Adjust View (labels), Accel Editor (labels)]
en: Pan Right
hr: Pomakni na desno

[ctx: Menu→View→Adjust View (labels), Accel Editor (labels)]
en: Pan Up
hr: Pomakni prema gore

[ctx: Menu→View→Adjust View (labels), Accel Editor (labels)]
en: Pan Down
hr: Pomakni prema dolje

[ctx: Menu→View→Adjust View (labels), Accel Editor (labels)]
note: Note: the object we've agreed to present as being rotated by "RotateLeft and "RotateRight" is the *canvas*, not the viewing rectangle. https://github.com/mypaint/mypaint/issues/553
en: Rotate Clockwise
hr: Okreni na desno

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Rotate the canvas clockwise.
hr: Okreni platno na desno.

[ctx: Menu→View→Adjust View (labels), Accel Editor (labels)]
en: Rotate Counterclockwise
hr: Okreni na lijevo

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Rotate the canvas counter-clockwise.
hr: Okreni platno na lijevo.

[ctx: Menu→View→Adjust View (labels), Accel Editor (labels)]
en: Mirror Horizontal
hr: Zrcali vodoravno

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Flip the view left to right.
hr: Preokreni prikaz vodoravno.

[ctx: Menu→View→Adjust View (labels), Accel Editor (labels)]
en: Mirror Vertical
hr: Zrcali okomito

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Flip the view upside-down.
hr: Preokreni prikaz okomito.

[ctx: Menu→View (labels), Accel Editor (labels)]
en: Layer Solo
hr: Solo sloj

[ctx: Menu→Edit (labels), Accel Editor (labels)]
en: Symmetrical Painting Active
hr: Simetrično slikanje aktivno

[ctx: Menu→File (labels), Accel Editor (labels)]
en: Frame Enabled
hr: Okvir aktiviran

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Toggle visibility of the document frame.
hr: Promijeni vidljivost okvira dokumenta.

[ctx: Menu→Help→Debug (labels), Accel Editor (labels)]
en: Visualize Rendering
hr: Prikaži iscrtavanje

[ctx: Menu→Help→Debug (labels), Accel Editor (labels)]
en: No Double Buffering
hr: Dvostruki buffering

en: Delete Point
hr: Izbriši točku

[ctx: Menu→Brush (labels)]
en: Paint Mode
hr: Modus slikanja

[ctx: Menu→Brush→Blend Mode (labels), Accel Editor (labels)]
en: Paint Mode: Normal
hr: Modus slikanja: Normalno

[ctx: Menu→Brush→Blend Mode (labels), Accel Editor (labels)]
en: Paint Mode: Eraser
hr: Modus slikanja: Gumica

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Erase using the current brush.
hr: Briši pomoću trenutačnog kista.

[ctx: Menu→Brush→Blend Mode (labels), Accel Editor (labels)]
en: Paint Mode: Lock Alpha
hr: Modus slikanja: Zaključaj alfu

[ctx: Menu→Brush→Blend Mode (labels), Accel Editor (labels)]
en: Paint Mode: Colorize
hr: Modus slikanja: Oboji

[ctx: Menu (labels)]
en: File
hr: Datoteka

[ctx: Menu→File (labels), Accel Editor (labels)]
en: Quit
hr: Zatvori

[ctx: Menu (labels)]
en: Edit
hr: Uredi

[ctx: Menu (labels)]
en: Color
hr: Boja

[ctx: Menu→Color (labels)]
en: Adjust Color
hr: Podesi boju

[ctx: Menu→Color (labels), Accel Editor (labels)]
en: Color History Popup
hr: Skočni prozor kronologije boja

[ctx: Menu→Color (labels), Accel Editor (labels)]
en: Color Details Dialog
hr: Dijalog za pojedinosti boje

[ctx: Menu→Color]
en: Next Palette Color
hr: Sljedeća boja u paleti

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Set painting color to the next color in the palette.
hr: Postavi boju za bojanje na sljedeću boju u paleti.

[ctx: Menu→Color (labels), Accel Editor (labels)]
en: Previous Palette Color
hr: Prethodna boja u paleti

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Set painting color to the previous color in the palette.
hr: Postavi boju za bojanje na prethodnu boju u paleti.

[ctx: Menu→Color (labels), Accel Editor (labels)]
en: Add Color to Palette
hr: Dodaj boju u paletu

[ctx: Menu (labels)]
en: Layer
hr: Sloj

[ctx: Menu→Layer→Properties (labels)]
en: Opacity
hr: Prozirnost

[ctx: Menu→Layer (labels)]
en: Go to Layer
hr: Prijeđi na sloj

[ctx: Menu→Layer (labels)]
en: New Layer Below
hr: Novi sloj ispod

[ctx: Menu→Layer (labels)]
en: Properties
hr: Svojstva

[ctx: Menu (labels)]
en: Scratchpad
hr: Područje za skiciranje

[ctx: Menu→Scratchpad (labels), Accel Editor (labels)]
en: New Scratchpad
hr: Novo područje za skiciranje

[ctx: Menu→Scratchpad (labels), Accel Editor (labels)]
en: Open Scratchpad…
hr: Otvori područje za skiciranje …

[ctx: Menu→Scratchpad (labels), Accel Editor (labels)]
en: Save Scratchpad
hr: Spremi područje za skiciranje

[ctx: Menu→Scratchpad (labels), Accel Editor (labels)]
en: Export Scratchpad As…
hr: Izvezi područje za skiciranje kao …

[ctx: Menu→Scratchpad (labels), Accel Editor (labels)]
en: Revert Scratchpad
hr: Obnovi područje za skiciranje

[ctx: Menu→Scratchpad (labels), Accel Editor (labels)]
en: Save Scratchpad as Default
hr: Spremi područje za skiciranje kao standardno

[ctx: Menu→Scratchpad (labels), Accel Editor (labels)]
en: Clear Default Scratchpad
hr: Izbriši područje za skiciranje

[ctx: Menu→Scratchpad (labels), Accel Editor (labels)]
en: Copy Main Background to Scratchpad
hr: Kopiraj glavnu pozadinu u područje za skiciranje

[ctx: Menu (labels)]
en: Window
hr: Prozor

[ctx: Menu→Brush (labels)]
en: Brush
hr: Kist

[ctx: Menu→Brush (labels)]
en: Shortcut Keys
hr: Tipkovni prečaci

[ctx: Menu→Brush→Shortcut Keys (labels), Accel Editor (labels)]
en: Brush Shortcut Keys Help
hr: Pomoć za tipkovne prečace za kistove

[ctx: Menu→Brush (labels), Accel Editor (labels)]
en: Change Brush…
hr: Promijeni kist …

[ctx: Menu→Color (labels), Accel Editor (labels)]
en: Change Color…
hr: Promijeni boju …

[ctx: Menu→Color (labels), Accel Editor (labels)]
en: Change Color (fast subset)…
hr: Promijeni boju (brzi podskup) …

[ctx: Menu→Brush (labels), Accel Editor (labels)]
en: Get More Brushes…
hr: Preuzmi daljnje kistove …

[ctx: Menu→Brush (labels), Accel Editor (labels)]
en: Import Brushes…
hr: Uvezi kistove …

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Load a brushpack from disk.
hr: Učitaj paket kistova s diska.

[ctx: Menu (labels)]
en: Help
hr: Pomoć

[ctx: Menu→Help (labels), Accel Editor (labels)]
en: Online Help
hr: Pomoć na internetu

[ctx: Menu→Help (labels), Accel Editor (labels)]
en: About MyPaint
hr: Informacije o MyPaint

[ctx: Menu→Help (labels)]
en: Debug
hr: Otklanjanje grešaka

[ctx: Menu→Help→Debug (labels), Accel Editor (labels)]
en: Run Garbage Collector Now
hr: Pokreni sakupljača smeća sada

[ctx: Menu→Help→Debug (labels), Accel Editor (labels)]
note: FIXME: convert to a ToggleAction
en: Start/Stop Profiling…
hr: Pokreni/Zaustavi profiliranje …

[ctx: Menu→Help→Debug (labels), Accel Editor (labels)]
en: Simulate a Crash…
hr: Simuliraj rušenje …

[ctx: Menu (labels)]
en: View
hr: Pogled

[ctx: Menu→View (labels)]
en: Feedback
hr: Povratne informacije

[ctx: Menu→View (labels)]
en: Adjust View
hr: Prilagodi prikaz

[ctx: Menu→View (labels), Accel Editor (labels)]
en: Popup Main Menu
hr: Skočni glavni izbornik

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Show the main menu as a popup.
hr: Prikaži glavni izbornik kao skočni.

[ctx: Menu→View (labels), Accel Editor (labels)]
en: Fullscreen
hr: Cjeloekranski prikaz

[ctx: Menu→Edit (labels), Accel Editor (labels)]
en: Edit Preferences
hr: Uredi osobitosti

[ctx: Help→Debug (labels), Accel Editor (labels)]
en: Test Input Devices
hr: Testiraj ulazne uređaje

[ctx: Menu→Layer (labels), Accel Editor (labels)]
en: Background Chooser
hr: Biranje pozadine

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Change the background paper texture.
hr: Promijeni mustru pozadine papira.

[ctx: Menu→Brush (labels), Accel Editor (labels)]
en: Brush Settings Editor
hr: Uređivač postavki kistova

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Edit the active brush’s settings.
hr: Uredi postavke aktivnog kista.

[ctx: Menu→Brush (labels), Accel Editor (labels)]
en: Brush Icon Editor
hr: Uređivač ikona kistova

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Edit brush icons.
hr: Uredi ikone za kistove.

[ctx: Menu→Layer (labels), Menu→Window (labels), Toolbar (labels), Accel Editor (labels)]
en: Layers Panel
hr: Ploča slojeva

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Dockable panel for managing layers.
hr: Prikačiva ploča za upravljanje slojevima.

[ctx: Menu→Layers (labels), Accel Editor (labels)]
en: Show Layers Panel
hr: Prikaži ploču slojeva

[ctx: Menu→Color (labels), Accel Editor (labels)]
en: HCY Wheel
hr: HCY kotač

[ctx: Menu→Color (labels), Accel Editor (labels)]
en: Color Palette
hr: Paleta boja

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Dockable palette color selector.
hr: Prikačiv birač boja.

[ctx: Menu→Color (labels), Accel Editor (labels)]
en: HSV Wheel
hr: HSV kotač

[ctx: Menu→Color (labels), Accel Editor (labels)]
en: HSV Cube
hr: HSV kocka

[ctx: Menu→Color (labels), Accel Editor (labels)]
en: HSV Square
hr: HSV kvadrat

[ctx: Menu→Color (labels), Accel Editor (labels)]
en: Component Sliders
hr: Selektori za komponente

[ctx: Menu→Color (labels), Accel Editor (labels)]
en: Liquid Wash
hr: Tekući premaz

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Dockable color selector showing a liquid-like wash of nearby colors.
hr: Prikačiv birač boja s prikazom tekućeg premaza obližnjih boja.

[ctx: Menu→Color (labels), Accel Editor (labels)]
en: Concentric Rings
hr: Koncentrični prstenovi

[ctx: Menu→Color (labels), Accel Editor (labels)]
en: Crossed Bowl
hr: Prekrižena zdjela

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Dockable color selector with HSV ramps crossing a radial bowl of color.
hr: Prikačiv izbornik boja s HSV prijelazima koji prelaze radijalnu „zdjelu” boja.

[ctx: Menu→Window (labels), Accel Editor (labels)]
en: Scratchpad Panel
hr: Ploča s područjem za skiciranje

[ctx: Menu→Scratchpad (labels), Accel Editor (labels)]
en: Show Scratchpad Panel
hr: Prikaži ploču s područjem za skiciranje

[ctx: Menu→Window (labels), Toolbar (labels), Accel Editor (labels)]
en: Preview Panel
hr: Ploča pretprikaza

[ctx: Menu→View (labels), Accel Editor (labels)]
en: Preview
hr: Pretprikaz

[ctx: Menu→Window (labels), Toolbar (labels), Accel Editor (labels)]
en: Tool Options Panel
hr: Ploča s opcijama alata

[ctx: Menu→Edit (labels), Accel Editor (labels)]
en: Show Tool Options Panel
hr: Prikaži ploču s opcijama alata

[ctx: Menu→Window (labels), Toolbar (labels), Accel Editor (labels)]
en: Brush & Color History Panel
hr: Ploča kronologije kistova i boja

[ctx: Menu→Edit (labels), Accel Editor (labels)]
en: Recent Brushes & Colors
hr: Nedavni kitovi i boje

[ctx: Menu→View (labels), Accel Editor (labels)]
en: Hide Controls in Fullscreen
hr: Sakrij kontrole u cjeloekranskom prikazu

[ctx: Menu→View→Feedback (labels), Accel Editor (labels)]
en: Show Zoom Level
hr: Prikaži razinu zumiranja

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Toggle zoom level feedback.
hr: Ukljjuči ili isključi povratne informacije o razini zumiranja.

[ctx: Menu→View→Feedback (labels), Accel Editor (labels)]
en: Show Last Painting Position
hr: Prikaži zadnji položaj bojanja

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Toggle feedback showing where the last stroke ended.
hr: Ukljjuči ili isključi povratne informacije o mjestu, gdje je završio zadnji potez.

[ctx: Menu→View (labels)]
en: Display Filter
hr: Prikaži filtar

[ctx: Menu→View→Display Filter (labels), Accel Editor (labels)]
en: Display Colors Normally
hr: Prikaži boje normalno

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Filter colors: show colors unchanged.
hr: Filtriraj boje: prikaži boje nepromijenjeno.

[ctx: Menu→View→Display Filter (labels), Accel Editor (labels)]
en: Display Colors as Greyscale
hr: Prikaži boje kao sive nijanse

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Filter colors: show brightness only (HCY/YCbCr Luma)
hr: Filtriraj boje: prikaži samo svjetlost (HCY/YCbCr svjetljivost)

[ctx: Menu→View→Display Filter (labels), Accel Editor (labels)]
en: Display Colors Inverted
hr: Prikaži boje invertirano

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Filter colors: inverse video. Black is white and red is cyan.
hr: Filtriraj boje: invertiraj prikaz. Crna je bijela i crvena je cijan.

[ctx: Menu→View→Display Filter (labels), Accel Editor (labels)]
en: Display Colors with Simulated Insensitivity to Red
hr: Prikaži boje sa simuliranim intenzitetom crvene

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Filter colors to simulate deuteranopia, a common form of color blindness.
hr: Filtriraj boje za simuliranje deuteranopije, čestog oblika daltonizma.

[ctx: Menu→View→Display Filter (labels), Accel Editor (labels)]
en: Display Colors with Simulated Insensitivity to Green
hr: Prikaži boje sa simuliranim intenzitetom zelene

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Filter colors to simulate protanopia, a common form of color blindness.
hr: Filtriraj boje za simuliranje protanopije, čestog oblika daltonizma.

[ctx: Menu→View→Display Filter (labels), Accel Editor (labels)]
en: Display Colors with Simulated Insensitivity to Blue
hr: Prikaži boje sa simuliranim intenzitetom plave

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Filter colors to simulate tritanopia, a rare form of color blindness.
hr: Filtriraj boje za simuliranje tritanopiije, čestog oblika daltonizma.

[ctx: Menu→Edit→Current Mode (labels)]
en: Freehand
hr: Prostoručno

[ctx: Toolbar (short labels)]
en: Freehand
hr: Prostoručno

[ctx: Toolbar (tooltips)]
en: Freehand: draw and paint freely, without geometric constraints.
hr: Prostoručno: crtaj i slikaj prostoručno, bez geometrijskih ograničenja.

[ctx: Menu→Edit (labels), Accel Editor (labels)]
en: Freehand
hr: Prostoručno

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Draw and paint freely, without geometric constraints.
hr: Crtaj i slikaj prostoručno, bez geometrijskih ograničenja.

[ctx: Menu→Edit→Current Mode (labels)]
en: Pan View
hr: Pomakni prikaz

[ctx: Toolbar (short labels)]
en: Pan
hr: Pomakni

[ctx: Toolbar (tooltips)]
en: Pan View: move your view of the canvas horizontally or vertically.
hr: Pomakni prikaz: pomakni prikaz platna vodoravno ili okomito.

[ctx: Menu→View (labels), Accel Editor (labels)]
en: Pan View
hr: Pomakni prikaz

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Interactively move your view of the canvas horizontally or vertically.
hr: Interaktivno pomakni prikaz platna vodoravno ili okomito.

[ctx: Menu→Edit→Current Mode (labels)]
en: Rotate View
hr: Okreni prikaz

[ctx: Toolbar (short labels)]
en: Rotate
hr: Okreni

[ctx: Toolbar (tooltips)]
en: Rotate View: tilt your view of the canvas.
hr: Okreni prikaz: okreni prikaz platna.

[ctx: Menu→View (labels), Accel Editor (labels)]
en: Rotate View
hr: Okreni prikaz

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Interactively rotate your view of the canvas.
hr: Interaktivno okreni prikaz platna.

[ctx: Menu→Edit→Current Mode (labels)]
en: Zoom View
hr: Zumiraj prikaz

[ctx: Toolbar (short labels)]
en: Zoom
hr: Zumiraj

[ctx: Toolbar (tooltips)]
en: Zoom View: zoom into or out of the canvas.
hr: Zumiraj prikaz: uvećaj ili umanji prikaz platna.

[ctx: Menu→View (labels), Accel Editor (labels)]
en: Zoom View
hr: Uvećaj prikaz

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Interactively zoom into or out of the canvas.
hr: Interaktivno uvećaj ili umanji prikaz platna.

[ctx: Menu→Edit→Current Mode (labels)]
en: Lines and Curves
hr: Linije i krivulje

[ctx: Toolbar (short labels)]
en: Lines
hr: Linije

[ctx: Toolbar (tooltips)]
en: Lines and Curves: draw straight or curved lines.
hr: Linije i krivulje: crtaj ravne ili krivuljaste linije.

[ctx: Menu→Edit (labels), Accel Editor (labels)]
en: Lines and Curves
hr: Linije i krivulje

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Draw straight or curved lines.
hr: Crtaj ravne ili krivuljaste linije.

[ctx: Menu→Edit→Current Mode (labels)]
en: Connected Lines
hr: Povezane linije

[ctx: Toolbar (short labels)]
en: Conn. Lines
hr: Povezane linije

[ctx: Toolbar (tooltips)]
en: Connected Lines: draw sequences of straight or curved lines.
hr: Povezane linije: crtaj nizove ravnih ili krivuljastih linija.

[ctx: Menu→Edit (labels), Accel Editor (labels)]
en: Connected Lines
hr: Povezane linije

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Draw sequences of straight or curved lines.
hr: Crtaj nizove ravnih ili krivuljastih linija.

[ctx: Menu→Edit→Current Mode (labels)]
en: Ellipses and Circles
hr: Elipse i kružnice

[ctx: Toolbar (short labels)]
en: Ellipse
hr: Elipsa

[ctx: Toolbar (tooltips)]
en: Ellipses and Circles: draw rounded shapes.
hr: Elipse i kružnice: crtaj okrugle oblike.

[ctx: Menu→Edit (labels), Accel Editor (labels)]
en: Ellipses and Circles
hr: Elipse i kružnice

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Draw circles and ellipses.
hr: Crtaj elipse i kružnice.

[ctx: Menu→Edit→Current Mode (labels)]
en: Inking
hr: Crtanje tintom

[ctx: Toolbar (short labels)]
en: Ink
hr: Tinta

[ctx: Toolbar (tooltips)]
en: Inking: draw smooth controlled lines.
hr: Crtanje tintom: crtaj kontrolirane oble linije.

[ctx: Menu→Edit (labels), Accel Editor (labels)]
en: Inking
hr: Crtanje tintom

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Draw smooth controlled lines.
hr: Crtaj oble kontrolirane linije.

[ctx: Menu→Edit→Current Mode (labels)]
en: Reposition Layer
hr: Premjesti sloj

[ctx: Toolbar (short labels)]
en: Layer Pos.
hr: Položaj sloja

[ctx: Toolbar (tooltips)]
en: Reposition Layer: move the current layer on the canvas.
hr: Premjesti sloj: premjesti trenutačni sloj na platno.

[ctx: Menu→Layer (labels), Accel Editor (labels)]
en: Reposition Layer
hr: Premjesti sloj

[ctx: Accel Editor (description)]
en: Interactively move the current layer on the canvas.
hr: Interaktivno premjesti trenutačni sloj na platno.

[ctx: Menu→Edit→Current Mode (labels)]
en: Edit Frame
hr: Uredi okvir

[ctx: Toolbar (short labels)]
en: Frame
hr: Okvir

[ctx: Toolbar (tooltips)]
en: Edit Frame: define a frame around the document to give it a finite size.
hr: Uredi okvir: odredi okvir okolo dokumenta za postavljanje krajnje veličine.

[ctx: Menu→File (labels), Accel Editor (labels)]
en: Edit Frame
hr: Uredi okvir

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Interactively define a frame around the document to give it a finite size.
hr: Interaktivno odredi okvir okolo dokumenta za postavljanje krajnje veličine.

[ctx: Menu→Edit→Current Mode (labels)]
en: Edit Painting Symmetry
hr: Uredi simetrično slikanje

[ctx: Toolbar (short labels)]
en: Symmetry
hr: Simetrija

[ctx: Toolbar (tooltips)]
en: Edit Painting Symmetry: adjust the axis used for symmetrical painting.
hr: Uredi simetrično slikanje: podesi os za simetrično slikanje.

[ctx: Menu→File (labels), Accel Editor (labels)]
en: Edit Painting Symmetry
hr: Uredi simetrično slikanje

[ctx: Accel Editor (description)]
en: Interactively adjust the axis used for symmetrical painting.
hr: Interaktivno podesi os za simetrično slikanje.

[ctx: Menu→Edit→Current Mode (labels)]
en: Pick Color
hr: Odaberi boju

[ctx: Toolbar (short labels)]
en: Pick Col.
hr: Odaberi boju

[ctx: Toolbar (tooltips)]
en: Pick Color: set the painting color from screen pixels.
hr: Odaberi boju: postavi boju za bojanje na osnovi piksela ekrana.

[ctx: Menu→Color (labels), Accel Editor (labels)]
en: Pick Color Hue
hr: Odaberi nijansu boje

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Set the painting Hue from screen pixels while preserving the Chroma and Luma.
hr: Postavi nijansu za bojanje na osnovi piksela ekrana, zadržavajući pri tome kromatičnost i svjetljivost.

[ctx: Menu→Color (labels), Accel Editor (labels)]
en: Pick Color Chroma
hr: Odaberi kromatičnost boje

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Set the painting Chroma from screen pixels while preserving the Hue and Luma.
hr: Postavi kromatičnost za bojanje na osnovi piksela ekrana, zadržavajući pri tome nijansu i svjetljivost.

[ctx: Menu→Color (labels), Accel Editor (labels)]
en: Pick Color Luma
hr: Odaberi svjetljivost boje

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Set the painting Luma from screen pixels while preserving the Hue and Chroma.
hr: Postavi svjetljivost za bojanje na osnovi piksela ekrana, zadržavajući pri tome nijansu i kromatičnost.

[ctx: Menu→Color (labels), Accel Editor (labels)]
en: Pick Color
hr: Odaberi boju

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Set the painting color from screen pixels.
hr: Postavi boju za bojanje na osnovi piksela ekrana.

[ctx: Menu→Edit→Current Mode (labels)]
en: Flood Fill
hr: Ispuni

[ctx: Toolbar (short labels)]
en: Fill
hr: Ispuna

[ctx: Toolbar (tooltips)]
en: Flood Fill: fill an area with color.
hr: Ispuni: ispuni područje s bojom.

[ctx: Menu→Edit (labels), Accel Editor (labels)]
en: Flood Fill
hr: Ispuni

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Fill an area with color.
hr: Ispuni područje s bojom.
