mypaint v2.0.0-alpha.8-1-g4490f06 - en to kk translation catalogue (13 entries)

en: Color
kk: Түсі

[ctx: brush settings list: setting group]
en: Custom
kk: Қалау бойынша

note: TRANSLATORS: begin editing a brush's preview icon
en: Edit
kk: Түзету

note: TRANSLATORS: clear the brush preview icon being edited
en: Clear
kk: Тазалау

note: TRANSLATORS: save edits to a brush icon
en: Save
kk: Сақтау

en: New
kk: Жаңа

note: Name and preview column: will be indented
en: Name
kk: Аты

en: Undo
kk: Қайту

en: Redo
kk: Қайталау

[ctx: Menu→File (labels)]
en: Open Recent
kk: Жуырда ашылған

[ctx: Menu→View→Adjust View (labels), Accel Editor (labels)]
en: Zoom Out
kk: Алыстау

[ctx: Menu (labels)]
en: File
kk: Файл

[ctx: Menu (labels)]
en: Help
kk: Анықтама
