mypaint v2.0.0-alpha.8-1-g4490f06 - en to kn translation catalogue (16 entries)

en: Pattern
kn: ವಿನ್ಯಾಸ

en: Color
kn: ಬಣ್ಣ

[ctx: brush settings list: setting group]
en: Custom
kn: ಇಚ್ಛೆಯ

note: TRANSLATORS: begin editing a brush's preview icon
en: Edit
kn: ಮಾರ್ಪಡಿಸು

note: TRANSLATORS: clear the brush preview icon being edited
en: Clear
kn: ತೆರವುಗೊಳಿಸು

note: TRANSLATORS: save edits to a brush icon
en: Save
kn: ಉಳಿಸು

en: New
kn: ಹೊಸ

note: Name and preview column: will be indented
en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Undo
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Redo
kn: ಪುನಃಮಾಡು

en: Fullscreen
kn: ಪೂರ್ಣತೆರೆ

en: Layers
kn: ಪದರಗಳು

[ctx: Language preferences menu - default option]
note: TRANSLATORS: This option means that MyPaint will try to use TRANSLATORS: the language the system tells it to use.
en: System Language
kn: ಭಾಷೆ(_L):

[ctx: Menu→View→Adjust View (labels), Accel Editor (labels)]
en: Zoom Out
kn: ಕುಗ್ಗಿಸು

[ctx: Menu (labels)]
en: File
kn: ಕಡತ

[ctx: Menu→Help (labels)]
en: Debug
kn: ದೋಷನಿವಾರಣೆ
