mypaint v2.0.0-alpha.8-1-g4490f06 - en to lt translation catalogue (19 entries)

en: Background
lt: Fonas

en: Pattern
lt: Šablonas

en: Color
lt: Spalvota

[ctx: brush settings list: setting group]
en: Custom
lt: Savadarbis

note: TRANSLATORS: begin editing a brush's preview icon
en: Edit
lt: Keisti

note: TRANSLATORS: clear the brush preview icon being edited
en: Clear
lt: Valyti

note: TRANSLATORS: save edits to a brush icon
en: Save
lt: Įrašyti

en: New
lt: Naujas

note: Name and preview column: will be indented
en: Name
lt: Vardas

en: Undo
lt: Atšaukti

en: Redo
lt: Pakartoti

en: Fullscreen
lt: Visame ekrane

en: Layers
lt: Sluoksniai

[ctx: Language preferences menu - default option]
note: TRANSLATORS: This option means that MyPaint will try to use TRANSLATORS: the language the system tells it to use.
en: System Language
lt: Sistemos kalba

[ctx: Menu→File (labels)]
en: Open Recent
lt: Atverti paskutinį naudotą

[ctx: Menu→View→Adjust View (labels), Accel Editor (labels)]
en: Zoom Out
lt: Atitraukti

[ctx: Menu (labels)]
en: File
lt: Failas

[ctx: Menu (labels)]
en: Help
lt: Pagalba

[ctx: Menu→Help (labels)]
en: Debug
lt: Derinimas
