mypaint v2.0.0-alpha.8-1-g4490f06 - en to oc translation catalogue (12 entries)

en: Pattern
oc: Motiu

[ctx: brush settings list: setting group]
en: Custom
oc: Personalisat

note: TRANSLATORS: clear the brush preview icon being edited
en: Clear
oc: Netejar

note: TRANSLATORS: save edits to a brush icon
en: Save
oc: Enregistrar

en: New
oc: Nòu

note: Name and preview column: will be indented
en: Name
oc: Nom

en: Undo
oc: Anullar

en: Redo
oc: Tornar far

en: Fullscreen
oc: Ecran complet

[ctx: Language preferences menu - default option]
note: TRANSLATORS: This option means that MyPaint will try to use TRANSLATORS: the language the system tells it to use.
en: System Language
oc: Lenga sistèma

[ctx: Menu→View→Adjust View (labels), Accel Editor (labels)]
en: Zoom Out
oc: Reduire el zoom

[ctx: Menu (labels)]
en: File
oc: Fichièr
