mypaint v2.0.0-alpha.8-1-g4490f06 - en to pa translation catalogue (17 entries)

en: Color
pa: ਰੰਗ

[ctx: brush settings list: setting group]
en: Custom
pa: ਕਸਟਮ

note: TRANSLATORS: begin editing a brush's preview icon
en: Edit
pa: ਸੋਧ

note: TRANSLATORS: clear the brush preview icon being edited
en: Clear
pa: ਸਾਫ਼ ਕਰੋ

note: TRANSLATORS: save edits to a brush icon
en: Save
pa: ਸੰਭਾਲੋ

en: New
pa: ਨਵਾਂ

note: Name and preview column: will be indented
en: Name
pa: ਨਾਂ

en: Undo
pa: ਵਾਪਸ

en: Redo
pa: ਪਰਤਾਓ

en: Fullscreen
pa: ਪੂਰੀ ਸਕਰੀਨ

en: Layers
pa: ਪਰਤਾਂ

[ctx: Language preferences menu - default option]
note: TRANSLATORS: This option means that MyPaint will try to use TRANSLATORS: the language the system tells it to use.
en: System Language
pa: ਸਿਸਟਮ ਭਾਸ਼ਾ

[ctx: Menu→File (labels)]
en: Open Recent
pa: ਤਾਜ਼ਾ ਖੋਲੇ

[ctx: Menu→View→Adjust View (labels), Accel Editor (labels)]
en: Zoom Out
pa: ਜ਼ੂਮ ਬਾਹਰ

[ctx: Menu (labels)]
en: File
pa: ਫਾਇਲ

[ctx: Menu (labels)]
en: Help
pa: ਮੱਦਦ

[ctx: Menu→Help (labels)]
en: Debug
pa: ਡੀਬੱਗ
