mypaint v2.0.0-alpha.12-343-g82b4fc5 - en to sk translation catalogue (1093 entries)

note: TRANSLATORS: Name of first column in the button map preferences. TRANSLATORS: Refers to an action bound to a mod+button combination.
en: Action
sk: Akcia

note: TRANSLATORS: Refers to a keyboard key combination, such as "Ctrl+G". TRANSLATORS: Second column label in the keybinding preferences tab.
en: Key combination
sk: Kombinácia klávesov

note: TRANSLATORS: Window title for the keybinding dialog. The %s is TRANSLATORS: replaced with the name of the action that the key TRANSLATORS: combination is being bound to, e.g. "Fit to View".
en: Edit Key for '%s'
sk: Úprava klávesy pre „%s“

note: TRANSLATORS: Part of interface when adding a new button map binding. TRANSLATORS: It's a label for the action part of the combination. TRANSLATORS: Probably always the same as the column name TRANSLATORS: "Action" with a trailing ":" or lang-specific symbol
en: Action:
sk: Akcia:

note: TRANSLATORS: Path refers to an "action path" that is part of an TRANSLATORS: accelerator (keybinding). Found in the dialog for TRANSLATORS: adding new keybindings. This is a technical field TRANSLATORS: that probably shouldn't even be part of the gui, TRANSLATORS: so don't worry too much about the t
en: Path:
sk: Cesta:

note: TRANSLATORS: Key refers to a key on the keyboard, this is a label TRANSLATORS: in the dialog for adding new keyboard bindings.
en: Key:
sk: Klávesa:

note: TRANSLATORS: "keys" refers to keyboard keys, assignment refers TRANSLATORS: to an assignment of a keyboard key combination to TRANSLATORS: an action. This is an instructive message in the TRANSLATORS: keybinding dialog (Preferences | Keys).
en: Press keys to update this assignment
sk: Stlačte klávesy pre aktualizovanie tohto pridelenia

note: TRANSLATORS: Part of the keybinding dialog, refers TRANSLATORS: to an action bound to a key combination.
en: Unknown Action
sk: Neznáma akcia

note: TRANSLATORS: Warning message when attempting to assign a TRANSLATORS: keyboard combination that is already used.
en: <b>{accel} is already in use for '{action}'. The existing assignment will be replaced.</b>
sk: <b>{accel} sa už používa pre akciu '{action}'. Existujúce pridelenie bude nahradené.</b>

en: Open Folder “{folder_basename}”…
sk: Otvoriť priečinok „{folder_basename}”…

en: No backups were found in the cache.
sk: Vo vyrovnávacej pamäti neboli nájdené žiadne zálohy.

en: No Available Backups
sk: Žiadne dostupné zálohy

en: Open the Cache Folder…
sk: Otvoriť priečinok vyrovnávacej pamäte…

en: Backup Recovery Failed
sk: Zlyhanie obnovy zálohy

en: Open the Backup’s Folder…
sk: Otvoriť priečinok zálohy…

en: Recovered file from {iso_datetime}.ora
sk: Súbor obnovený zo súboru {iso_datetime}.ora

en: Background
sk: Pozadie

en: Save as Default
sk: Uložiť ako predvolené

en: Pattern
sk: Vzor

en: Color
sk: Farba

en: Add color to Patterns
sk: Pridať farbu do vzorov

en: One or more backgrounds could not be loaded
sk: Jedno alebo viac pozadí sa nepodarilo načítať

en: Error loading backgrounds
sk: Chyba pri načítavaní pozadí

en: Please remove the unloadable files, or check your libgdkpixbuf installation.
sk: Prosím, odstráňte súbory, ktoré nie je možné načítať, alebo skontrolujte vašu inštaláciu knižnice libgdkpixbuf.

en: Gdk-Pixbuf couldn't load "{filename}", and reported "{error}"
sk: Knižnici Gdk-Pixbuf sa nepodarilo načítať súbor „{filename}“ a nahlásila chybu „{error}“

en: {filename} has zero size (w={w}, h={h})
sk: {filename} má nulovú veľkosť (š={w}, v={h})

[ctx: brush settings editor: subwindow title]
en: Brush Settings Editor
sk: Editor nastavení štetca

[ctx: brush settings list: brush metadata texts group]
en: About
sk: O štetci

[ctx: brush settings list: setting group]
en: Experimental
sk: Experimentálne

[ctx: brush settings list: setting group]
en: Basic
sk: Základné

[ctx: brush settings list: setting group]
en: Opacity
sk: Krytie

[ctx: brush settings list: setting group]
en: Dabs
sk: Kvapky

[ctx: brush settings list: setting group]
en: Smudge
sk: Rozmazanie

[ctx: brush settings list: setting group]
en: Speed
sk: Rýchlosť

[ctx: brush settings list: setting group]
en: Directional Offsets
sk: Smerové posuny

[ctx: brush settings list: setting group]
en: Tracking
sk: Sledovanie

[ctx: brush settings list: setting group]
en: Stroke
sk: Ťah

[ctx: brush settings list: setting group]
en: Color
sk: Farba

[ctx: brush settings list: setting group]
en: GridMap
sk: Mriežka

[ctx: brush settings list: setting group]
en: Custom
sk: Vlastné

[ctx: brush settings editor: save brush: error message]
en: No brush selected, please use “Add As New” instead.
sk: Nie je vybraný žiadny štetec. Prosím, použite namiesto toho „Pridať ako nový“.

[ctx: brush settings editor: rename brush: error message]
en: No brush selected!
sk: Nie je vybraný žiadny štetec!

[ctx: brush settings editor: rename brush: dialog title]
en: Rename Brush
sk: Premenovanie štetca

[ctx: brush settings editor: rename brush: error message]
en: A brush with this name already exists!
sk: Štetec s týmto názvom už existuje!

[ctx: brush settings editor: delete brush: error message]
en: No brush selected!
sk: Nie je vybraný žiadny štetec!

[ctx: brush settings editor: delete brush: confirm dialog question]
en: Really delete brush “{brush_name}” from disk?
sk: Naozaj odstrániť štetec „{brush_name}“ z disku?

[ctx: brush settings editor: header: fallback name]
en: (Unnamed brush)
sk: (Nepomenovaný štetec)

[ctx: brush settings editor: header: is-modified hint]
en: {brush_name} [unsaved]
sk: {brush_name} [neuložený]

en: Brush Icon
sk: Ikona štetca

en: Brush Icon (editing)
sk: Ikona štetca (úprava)

en: No brush selected
sk: Nie je vybraný žiadny štetec

en: <b>%s</b>
    <small>Select a valid brush first</small>
sk: <b>%s</b>
    <small>Najskôr vyberte platný štetec</small>

en: <b>%s</b> <i>(modified)</i>
    <small>Changes are not yet saved</small>
sk: <b>%s</b> <i>(upravený)</i>
    <small>Zmeny zatiaľ nie sú uložené</small>

en: <b>%s</b> (editing)
    <small>Paint with any brush or color</small>
sk: <b>%s</b> (úprava)
    <small>Kreslenie akýmkoľvek štetcom alebo farbou</small>

en: <b>%s</b>
    <small>Click ‘Edit’ to make changes to the icon</small>
sk: <b>%s</b>
    <small>Pre vytvorenie zmien na ikone, kliknite na „Upraviť“</small>

note: TRANSLATORS: begin editing a brush's preview icon
en: Edit
sk: Upraviť

en: Begin editing this preview icon
sk: Začne úpravu tejto ikony náhľadu

note: TRANSLATORS: revert edits to a brush icon
en: Revert
sk: Vráti

en: Discard changes, and cancel editing
sk: Zahodí zmeny a zruší úpravu

note: TRANSLATORS: clear the brush preview icon being edited
en: Clear
sk: Vymazať

en: Clear the preview icon
sk: Vymaže ikonu náhľadu

note: TRANSLATORS: set the brush icon to a built-in default
en: Auto
sk: Automatická

en: Use the default icon
sk: Použije predvolenú ikonu

note: TRANSLATORS: save edits to a brush icon
en: Save
sk: Uložiť

en: Save this preview icon, and finish editing
sk: Uloží túto ikonu náhľadu a dokončí úpravu

en: Lost & Found
sk: Straty a nálezy

en: Deleted
sk: Odstránené

en: Favorites
sk: Obľúbené

en: Ink
sk: Atrament

en: Classic
sk: Klasické

en: Set#1
sk: Sada č. 1

en: Set#2
sk: Sada č. 2

en: Set#3
sk: Sada č. 3

en: Set#4
sk: Sada č. 4

en: Set#5
sk: Sada č. 5

en: Experimental
sk: Experimentálne

en: New
sk: Nové

[ctx: brushpack import failure messages]
en: No file named “{order_conf_file}”. This is not a brushpack.
sk: Žiaden súbor s menom „{order_conf_file}“. Toto nie je balík štetcov.

[ctx: brushpack import failure messages]
en: Brush “{brush_name}” is listed in “{order_conf_file}”, but it does not exist in the zipfile.
sk: Štetec „{brush_name}“ je v zozname „{order_conf_file}“, ale nie je prítomný v zip archíve.

[ctx: brushpack import failure messages]
en: Brush “{brush_name}” exists in the zipfile, but it is not listed in “{order_conf_file}”.
sk: Štetec „{brush_name}“ je prítomný v zip archíve, ale nie je v zozname „{order_conf_file}“.

en: Unknown Brush
sk: Neznámy štetec

[ctx: brush group: context menu for a single brush]
en: Add to Favorites
sk: Pridať medzi obľúbené

[ctx: brush group: context menu for a single brush]
en: Remove from Favorites
sk: Odstrániť z obľúbených

[ctx: brush group: context menu for a single brush]
en: Clone
sk: Klonovať

[ctx: brush group: context menu for a single brush]
en: Edit Brush Settings
sk: Upraviť nastavenia štetca

[ctx: brush group: context menu for a single brush]
en: Remove from Group
sk: Odstrániť zo skupiny

[ctx: brush group: context menu: unique names for cloned brushes]
en: {original_name} copy
sk: Kópia {original_name}

[ctx: brush group: context menu: unique names for cloned brushes]
en: {original_name} copy {n}
sk: Kópia {n} {original_name}

[ctx: brush group: context menu: remove from group]
en: Really remove brush “{brush_name}” from group “{group_name}”?
sk: Naozaj odstrániť štetec „{brush_name}“ zo skupiny „{group_name}“?

note: TRANSLATORS: number of brushes in a brush group, for tooltips
en: %d brush | %d brushes
sk[0]: %d štetec
sk[1]: %d štetce
sk[2]: %d štetcov

[ctx: brush group properties dialog: title]
note: TRANSLATORS: properties dialog for the current brush group
en: Group “{group_name}”
sk: Skupina „{group_name}“

[ctx: brush group properties dialog: action buttons]
en: Rename Group
sk: Premenovať skupinu

[ctx: brush group properties dialog: action buttons]
en: Export as Zipped Brushset
sk: Exportovať ako zazipovanú sadu štetcov

[ctx: brush group properties dialog: action buttons]
en: Delete Group
sk: Odstrániť skupinu

[ctx: brush group rename dialog: title]
en: Rename Group
sk: Premenovanie skupiny

[ctx: brush group rename]
en: A group with this name already exists!
sk: Skupina s týmto názvom už existuje!

[ctx: brush group delete]
en: Really delete group “{group_name}”?
sk: Naozaj odstrániť skupinu „{group_name}“?

[ctx: brush group delete]
en: Could not delete group “{group_name}”.
    Some special groups cannot be deleted.
sk: Nepodarilo sa odstrániť skupinu „{group_name}“.
    Niektoré špeciálne skupiny sa nedajú odstrániť.

[ctx: brush group export dialog: title]
en: Export Brushes
sk: Export štetcov

[ctx: brush group export dialog]
en: MyPaint brush package (*.zip)
sk: Balík štetcov MyPaint (*.zip)

[ctx: brush groups menu]
en: New Group…
sk: Nová skupina…

[ctx: brush groups menu]
en: Import Brushes…
sk: Importovať štetce…

[ctx: brush groups menu]
en: Get More Brushes…
sk: Získať viac štetcov…

[ctx: new brush group dialog: title]
en: Create Group
sk: Vytvorenie skupiny

note: TRANSLATORS: "Button" refers to a mouse button TRANSLATORS: It is part of a button map label.
en: Button
sk: Tlačidlo

note: TRANSLATORS: abbreviated "Button <number>" for forms like "Alt+Btn1"
en: Btn
sk: Tlačidlo

note: TRANSLATORS: Name of second column in the button map preferences. TRANSLATORS: Column lists mod+button combinations (bound to actions) TRANSLATORS: E.g. Button1 or Ctrl+Button2 or Alt+Button3
en: Button press
sk: Stlačenie tlačidla

en: Add a new binding
sk: Pridá nové previazanie

en: Remove the current binding
sk: Odstráni aktuálne previazanie

en: Edit binding for '%s'
sk: Úprava previazania pre „%s“

note: TRANSLATORS: Part of interface when adding a new button map binding. TRANSLATORS: It's a label for the mod+button part of the combination. TRANSLATORS: Probably always the same as "Button press" (column name) TRANSLATORS: but with a trailing ":" or other lang-specific symbol.
en: Button press:
sk: Stlačenie tlačidla:

en: Hold down modifier keys, and press a button over this text to set a new binding.
sk: Na nastavenie nového previazania podržte stlačené modifikačné klávesy a stlačte tlačidlo nad týmto textom.

note: TRANSLATORS: "fixed" in the sense of "static" - TRANSLATORS: something which cannot be changed
en: {button} cannot be bound without modifier keys (its meaning is fixed, sorry)
sk: {button} nie je možné nájsť bez modifikátorov (význam bol opravený, prepáčte)

en: {button_combination} is already bound to the action '{action_name}'
sk: {button_combination} je už previazaná s akciou '{action_name}'

en: Pick Color
sk: Vybrať farbu

en: Set the color used for painting
sk: Nastaviť farbu použitú pri kreslení

en: Pick Hue
sk: Vybrať odtieň

en: Set the color Hue used for painting
sk: Nastaví odtieň farby použitý pri kreslení

en: Pick Chroma
sk: Vybrať farebnosť

en: Set the color Chroma used for painting
sk: Nastaví farebnosť použitú pri kreslení

en: Pick Luma
sk: Vybrať svetlosť

en: Set the color Luma used for painting
sk: Nastaví svetlosť farby použitú pri kreslení

en: Color details
sk: Podrobnosti o farbe

en: Current brush color, and the color most recently used for painting
sk: Aktuálna farba štetca a naposledy použitá farba pri kreslení

[ctx: Color Wheels: activity toggle: action title]
en: Gamut Mask Active
sk: Maska gamutu aktívna

[ctx: Color Wheels: activity toggle: action tooltip]
en: Limit your palette for specific moods using a gamut mask.
sk: Obmedzí vašu paletu podľa nálady použitím gamutovej masky.

[ctx: HCY Color Wheel: tooltip]
en: HCY hue and chroma.
sk: Odtieň HCY a farebnosť.

[ctx: HCY Mask Editor Wheel: tooltip]
en: Gamut mask editor. Click in the middle to create or manipulate shapes, or rotate the mask using the edges of the disc.
sk: Editor gamutovej masky. Kliknutím do stredu vytvoríte, alebo začnete manipulovať tvarmi, alebo otáčajte masku okrajmi disku.

[ctx: HCY Gamut Mask template name]
en: Atmospheric Triad
sk: Atmosférická triáda

[ctx: HCY Gamut Mask template description]
en: Moody and subjective, defined by one dominant primary and two primaries which are less intense.
sk: Náladové a subjektívne odtiene, definvoané jednou dominantnou a dvomi menej intenzívnymi primárnymi farbami.

[ctx: HCY Gamut Mask template name]
en: Shifted Triad
sk: Posunutá triáda

[ctx: HCY Gamut Mask template description]
en: Weighted more strongly towards the dominant color.
sk: Výraznejšie posunutá smerom k dominantnej farbe.

[ctx: HCY Gamut Mask template name]
en: Complementary
sk: Doplňujúca sa dvojica

[ctx: HCY Gamut Mask template description]
en: Contrasting opposites, balanced by having central neutrals between them on the color wheel.
sk: Kontrastné protiklady, vyvážené stredovými neutrálnymi odtieňmi.

[ctx: HCY Gamut Mask template name]
en: Mood and Accent
sk: Atmosféra s dôrazom

[ctx: HCY Gamut Mask template description]
en: One main range of colors, with a complementary accent for variation and highlights.
sk: Jedna hlavná množina farieb s doplňujúcim akcentom pre rôznorodosť a zdôraznenie.

[ctx: HCY Gamut Mask template name]
en: Split Complementary
sk: Doplňujúca sa trojica

[ctx: HCY Gamut Mask template description]
en: Two analogous colors and a complement to them, with no secondary colors between them.
sk: Dve analogické farby a jedna kontrastná pre ich doplnenie, bez druhotných farieb medzi nimi.

[ctx: HCY Gamut Mask new-from-template dialog: window title]
en: New Gamut Mask from Template
sk: Nová maska gamutu zo šablóny

[ctx: HCY Gamut Mask Editor dialog: window title]
en: Gamut Mask Editor
sk: Editor masiek gamutu

[ctx: HCY Gamut Mask Editor dialog: mask-is-active checkbox]
en: Active
sk: Aktívna

[ctx: HCY Mask Editor: action button labels]
en: Help…
sk: Pomocník…

[ctx: HCY Mask Editor: action button tooltips]
en: Create mask from template.
sk: Vytvorí masku zo šablóny.

[ctx: HCY Mask Editor: action button tooltips]
en: Load mask from a GIMP palette file.
sk: Načíta masku zo súboru palety programu GIMP.

[ctx: HCY Mask Editor: action button tooltips]
en: Save mask to a GIMP palette file.
sk: Uloží masku do súboru palety programu GIMP.

[ctx: HCY Mask Editor: action button tooltips]
en: Erase the mask.
sk: Vymaže masku.

[ctx: HCY Mask Editor: action button tooltips]
en: Open the online help for this dialog in a web browser.
sk: Otvorí online pomocníka pre tento dialóg vo vašom webovom prehliadači.

[ctx: HCY Gamut Mask load dialog: window title]
en: Save Mask as a GIMP Palette
sk: Uloženie masky ako palety programu Gimp

[ctx: HCY Gamut Mask load dialog: window title]
en: Load Mask from a GIMP Palette
sk: Načítanie masky zo súboru palety programu GIMP

[ctx: HCY Wheel color adjuster page: properties tooltip.]
en: Set gamut mask.
sk: Nastavenie masky gamutu.

[ctx: HCY Wheel color adjuster page: title for tooltips etc.]
en: HCY Wheel
sk: Kruh farieb HCY

[ctx: HCY Wheel color adjuster page: description for tooltips etc.]
en: Set the color using cylindrical hue/chroma/luma space. The circular slices are equiluminant.
sk: Nastavenie farby pomocou cylindrického priestoru odtieň-farebnosť-svetlosť. Platí rovnosť kruhových výrezov.

note: Tooltip mappings, indexed by whatever the slider currently represents
en: HSV Hue
sk: Odtieň HSV

en: HSV Saturation
sk: Sýtosť HSV

en: HSV Value
sk: Hodnota HSV

en: HSV Saturation and Value
sk: Sýtosť a hodnota HSV

en: HSV Hue and Value
sk: Odtieň a hodnota HSV

en: HSV Hue and Saturation
sk: Odtieň a sýtosť HSV

en: Rotate cube (show different axes)
sk: Otočná kocka (zobrazenie rôznych osí)

en: HSV Cube
sk: Kocka farieb HSV

en: An HSV cube which can be rotated to show different planar slices.
sk: HSV kocka, ktorá môže byť pootočená pre zobrazenie rôznych rovinných prierezov.

en: HSV Square
sk: Štvorec HSV

en: An HSV Square which can be rotated to show different hues.
sk: HSV štvorec, ktorý môže byť pootočený pre zobrazenie rôznych odtieňov.

en: HSV Wheel
sk: Kruh farieb HSV

en: Saturation and Value color changer.
sk: Menič hodnôt sýtosti a farby.

[ctx: palette panel: properties button tooltip]
en: Palette properties
sk: Vlastnosti palety

[ctx: palette panel tab tooltip title]
en: Palette
sk: Paleta

[ctx: palette panel tab tooltip description]
en: Set the color from a loadable, editable palette.
sk: Nastaví farbu z palety, ktorú je možno načítať alebo upraviť.

[ctx: palette editor dialog: palette name entry]
en: Untitled Palette
sk: Paleta bez názvu

[ctx: palette editor dialog: title]
en: Palette Editor
sk: Editor palety

[ctx: palette editor dialog: action buttons: tooltips]
en: Load from a GIMP palette file
sk: Načíta zo súboru palety programu GIMP

[ctx: palette editor dialog: action buttons: tooltips]
en: Save to a GIMP palette file
sk: Uloží do súboru palety programu GIMP

[ctx: palette editor dialog: action buttons: tooltips]
en: Add a new empty swatch
sk: Pridá novú prázdnu vzorku

[ctx: palette editor dialog: action buttons: tooltips]
en: Remove the current swatch
sk: Odstráni aktuálnu vzorku

[ctx: palette editor dialog: action buttons: tooltips]
en: Remove all swatches
sk: Odstráni všetky vzorky

[ctx: palette editor dialog: palette name/title entry: label]
en: Title:
sk: Názov:

[ctx: palette editor dialog: palette name/title entry: tooltip]
en: Name or description for this palette
sk: Názov alebo popis tejto palety

[ctx: palette editor dialog: number-of-columns spinbutton: title]
en: Columns:
sk: Stĺpce:

[ctx: palette editor dialog: number-of-columns spinbutton: tooltip]
en: Number of columns
sk: Počet stĺpcov

[ctx: palette editor dialog: color name entry: label]
en: Color name:
sk: Názov farby:

[ctx: palette editor dialog: color name entry: tooltip]
en: Current color's name
sk: Názov aktuálnej farby

[ctx: palette editor dialog: color name entry]
en: Empty palette slot
sk: Prázdny slot palety

[ctx: palette load dialog: title]
en: Load palette
sk: Načítanie palety

[ctx: palette save dialog: title]
en: Save palette
sk: Uloženie palety

[ctx: palette view]
en: Color swatch palette.
    Drop colors here,
    drag them to organize.
sk: Paleta farebných vzoriek.
    Pridajte, alebo organizujte
    farby pretiahnutím.

[ctx: palette view]
en: Empty palette slot (drag a color here)
sk: Prázdny slot palety (sem pretiahnite farbu)

[ctx: palette view: context menu]
note: TRANSLATORS: inserting gaps (empty color swatches)
en: Add Empty Slot
sk: Pridať prázdny slot

[ctx: palette view: context menu]
note: TRANSLATORS: inserting gaps (empty color swatches)
en: Insert Row
sk: Vložiť riadok

[ctx: palette view: context menu]
note: TRANSLATORS: inserting gaps (empty color swatches)
en: Insert Column
sk: Vložiť stĺpec

[ctx: palette view: context menu]
note: TRANSLATORS: Color interpolations
en: Fill Gap (RGB)
sk: Vyplniť medzeru (RGB)

[ctx: palette view: context menu]
note: TRANSLATORS: Color interpolations
en: Fill Gap (HCY)
sk: Vyplniť medzeru (HCY)

[ctx: palette view: context menu]
note: TRANSLATORS: Color interpolations
en: Fill Gap (HSV)
sk: Vyplniť medzeru (HSV)

[ctx: palette load dialog: filters]
en: GIMP palette file (*.gpl)
sk: Súbor palety programu GIMP (*.gpl)

[ctx: palette load dialog: filters]
en: All files (*)
sk: Všetky súbory (*)

[ctx: palette save dialog: filters]
en: GIMP palette file (*.gpl)
sk: Súbor palety programu GIMP (*.gpl)

[ctx: palette save dialog: filters]
en: All files (*)
sk: Všetky súbory (*)

[ctx: color sliders panel: tab title (in tooltip)]
en: Component Sliders
sk: Posuvníky zložiek

[ctx: color sliders panel: tab description (in tooltip)]
en: Adjust individual components of the color.
sk: Upraví individuálne zložky farby.

[ctx: color component slider: tooltip]
en: RGB Red
sk: RGB červená

[ctx: color component slider: tooltip]
en: RGB Green
sk: RGB zelená

[ctx: color component slider: tooltip]
en: RGB Blue
sk: RGB modrá

[ctx: color component slider: tooltip]
en: HSV Hue
sk: Odtieň HSV

[ctx: color component slider: tooltip]
en: HSV Saturation
sk: Sýtosť HSV

[ctx: color component slider: tooltip]
en: HSV Value
sk: Hodnota HSV

[ctx: color component slider: tooltip]
en: HCY Hue
sk: Odtieň HCY

[ctx: color component slider: tooltip]
en: HCY Chroma
sk: HCY farebnosť

[ctx: color component slider: tooltip]
en: HCY Luma (Y')
sk: HCY svetlosť (Y')

[ctx: color changer dock panels: tab tooltip title]
en: Liquid Wash
sk: Tekuté rozpúšťadlo

[ctx: color changer dock panels: tab tooltip description]
en: Change color using a liquid-like wash of nearby colors.
sk: Mení farbu pomocou napodobovania rozpúšťania susediacich farieb tekutinou.

[ctx: color changer dock panels: tab tooltip title]
en: Concentric Rings
sk: Koncentrické kruhy

[ctx: color changer dock panels: tab tooltip description]
en: Change color using concentric HSV rings.
sk: Mení farbu pomocou koncentrických HSV kruhov.

[ctx: color changer dock panels: tab tooltip title]
en: Crossed Bowl
sk: Prekrížený ovál

[ctx: color changer dock panels: tab tooltip description]
en: Change color with HSV ramps crossing a radial bowl of color.
sk: Mení farbu pomocou kruhovej misky farieb prekríženej HSV rampami.

[ctx: File Load Compat Options]
en: Based on file
sk: Podľa súboru

[ctx: file compatibility warning]
note: TRANSLATORS: This is probably a rare warning, and it will not TRANSLATORS: really be shown at all before the release of 3.0
en: “{filename}” was saved with <b>MyPaint {new_version}</b>. It may be <b>incompatible</b> with <b>MyPaint {current_version}</b>.
    
    Editing this file with this version of MyPaint is not guaranteed to work, and may even result in crashes.
    
    It is <b>strongly recommended</b> to upgrade to <b>MyPaint {new_version}</b> or newer if you want to edit this file!
sk: Súbor „{filename}“ bol uložený v <b>MyPaint {new_version}</b>. Môže byť <b>nekompatibilný </b> s <b>MyPaint{current_version}</b>.
    
    Úprava tohto súboru v aktuálnej verzii MyPaint nie je zaručene bezchybná a môže dokonca spôsobiť pád programu.
    
    Ak chcete upravovať tento súbor, <b>dôrazne odporúčame</b> použiť verziu <b>MyPaint {new_version}</b>, alebo novšiu!

[ctx: file compatibility warning]
en: “{filename}” was saved with <b>MyPaint {new_version}</b>. It may not be fully compatible with <b>Mypaint {current_version}</b>.
    
    Saving it with this version of MyPaint may result in data that is only supported by the newer version being lost.
    
    To be safe you should upgrade to MyPaint {new_version} or newer.
sk: Súbor „{filename}“ bol uložený v <b>MyPaint {new_version}</b>. Nemusí byť plne kompatibilný s <b>MyPaint{current_version}</b>.
    
    Uloženie v tejto verzii môže spôsobiť stratu dát, ktoré sú podporované iba novšou verziou.
    
    Pre istotu by ste mali upgradeovať na Mypaint {new_version}, alebo novší.

[ctx: file compatibility question]
en: Do you want to open this file anyway?
sk: Chcete aj tak tento súbor otvoriť?

[ctx: Version compat warning toggle]
en: Don't show this warning again
sk: Viackrát neupozorňovať

[ctx: Prefs Dialog|Compatibility]
note: TRANSLATORS: One of the options for the TRANSLATORS: "When Not Specified in File" TRANSLATORS: compatibility setting.
en: Always open in 1.x mode
sk: Vždy otvárať v režime 1.x

[ctx: Prefs Dialog|Compatibility]
note: TRANSLATORS: One of the options for the TRANSLATORS: "When Not Specified in File" TRANSLATORS: compatibility setting.
en: Always open in 2.x mode
sk: Vždy otvárať v režime 2.x

[ctx: Prefs Dialog|Compatibility]
note: TRANSLATORS: One of the options for the TRANSLATORS: "When Not Specified in File" TRANSLATORS: compatibility setting.
en: Open in 1.x mode unless file contains pigment layers
sk: Otvárať v režime 1.x, pokiaľ súbor neobsahuje pigmentové vrstvy

[ctx: File Load Compat Options]
note: TRANSLATORS: This is a label for a dropdown menu in the TRANSLATORS: file chooser dialog when loading .ora files.
en: Compatibility mode:
sk: Režim kompatibility:

[ctx: prefs: device's type label]
en: Cursor/puck
sk: Kurzor/puk

[ctx: prefs: device's type label]
en: Eraser
sk: Guma

[ctx: prefs: device's type label]
en: Keyboard
sk: Klávesnica

[ctx: prefs: device's type label]
en: Mouse
sk: Myš

[ctx: prefs: device's type label]
en: Pen
sk: Pero

[ctx: prefs: device's type label]
en: Touchscreen
sk: Dotyková obrazovka

[ctx: device settings: allowed usage]
en: Ignore
sk: Ignorovať

[ctx: device settings: allowed usage]
en: Any Task
sk: Akákoľvek úloha

[ctx: device settings: allowed usage]
en: Non-painting tasks
sk: Úlohy mimo kreslenia

[ctx: device settings: allowed usage]
en: Navigation only
sk: Iba navigácia

[ctx: device settings: unmodified scroll action]
en: Zoom
sk: Priblíženie

[ctx: device settings: unmodified scroll action]
en: Pan
sk: Pero

[ctx: prefs: devices table: column header]
note: TRANSLATORS: Column's data is the device's name
en: Device
sk: Zariadenie

[ctx: prefs: devices table: column header]
note: TRANSLATORS: Column's data is the number of axes (an integer)
en: Axes
sk: Osi

[ctx: prefs: devices table: column header]
note: TRANSLATORS: Column shows type labels ("Touchscreen", "Pen" etc.)
en: Type
sk: Typ

[ctx: prefs: devices table: column header]
note: TRANSLATORS: Column's data is a dropdown allowing the allowed TRANSLATORS: tasks for the row's device to be configured.
en: Use for…
sk: Použiť pre…

[ctx: prefs: devices table: column header]
note: TRANSLATORS: Column's data is a dropdown for how the device's TRANSLATORS: scroll wheel or scroll-gesture events are to be TRANSLATORS: interpreted normally.
en: Scroll…
sk: Posunúť…

note: Name and preview column: will be indented
en: Name
sk: Názov

en: Overwrite brush?
sk: Prepísať štetec?

en: Replace
sk: Nahradiť

en: Rename
sk: Premenovať

en: Replace all
sk: Nahradiť všetko

en: Rename all
sk: Premenovať všetko

en: Imported brush
sk: Importovaný štetec

en: Existing brush
sk: Existujúci štetec

en: <b>A brush named “{brush_name}” already exists.</b>
    Do you want to replace it, or should the new brush be renamed?
sk: <b>Štetec s názvom „{brush_name}“ už existuje.</b>
    Chcete ho nahradiť, alebo nový štetec premenovať?

en: Overwrite brush group?
sk: Prepísať skupinu štetcov?

en: <b>A group named “{groupname}” already exists.</b>
    Do you want to replace it, or should the new group be renamed?
    If you replace it, the brushes may be moved to a group called “{deleted_groupname}”.
sk: <b>Skupina s názvom „{groupname}“ už existuje.</b>
    Chcete ju nahradiť, alebo novú skupinu premenovať?
    Ak ju nahradíte, štetce môžu byť presunuté do skupiny s názvom „{deleted_groupname}“.

en: Import brush package?
sk: Importovať balík štetcov?

en: <b>Do you really want to import package “{brushpack_name}”?</b>
sk: <b>Naozaj chcete importovať balík „{brushpack_name}“?</b>

en: Load brush settings from shortcut slot %d
sk: Načítať nastavenia štetca zo slotu rýchleho prístupu %d

en: Store brush settings in shortcut slot %d
sk: Uložiť nastavenia štetca do slotu rýchleho prístupu %d

en: Restore Brush %d
sk: Obnoviť štetec %d

en: Save to Brush %d
sk: Uložiť do štetca %d

en: Undo %s
sk: Vrátiť späť %s

en: Undo
sk: Vráti späť

en: Redo %s
sk: Znovu vykonať %s

en: Redo
sk: Znovu vykoná

note: TRANSLATORS: Statusbar message explaining button and modifier TRANSLATORS: combinations used to access modes/tools/actions. TRANSLATORS: "With <current-modifiers> held down: <list>"
en: {button_combination} is {resultant_action}
sk: {button_combination} umožní {resultant_action}

note: TRANSLATORS: "With <current-modifiers> held down: <separated-list>" TRANSLATORS: Action names may contain coordinating conjunctions such TRANSLATORS: as the English "and", so use appropriate punctuation or TRANSLATORS: wording for the separator. Also a little more spacing TRANSLATORS: than normal lo
en: With {modifiers} held down:  {button_actions}.
sk: Stlačením klávesov {modifiers} :  {button_actions}.

[ctx: Statusbar message: copy result]
en: Empty document, nothing copied.
sk: Prázdny dokument, kopírovanie neprebehlo.

[ctx: Statusbar message: copy result]
en: Copied layer as {w}×{h} image.
sk: Vrstva skopírovaná ako obrázok {w}x{h}.

[ctx: Statusbar message: paste result]
en: Nothing on clipboard.
sk: Schránka je prázdna.

[ctx: Statusbar message: paste result]
en: Clipboard does not contain an image.
sk: Schránka neobsahuje obrázok.

[ctx: Statusbar message: paste result]
en: Cannot paste into this type of layer.
sk: Nie je možné vkladať do vrstvy tohto typu.

[ctx: Statusbar message: paste result]
en: Pasted {w}×{h} image.
sk: Obrázok {w}x{h} vložený.

[ctx: Statusbar message: vacuum document]
en: Vacuum: discarded {removed} of {total} tiles.
sk: Vysávač: zahodených {removed} z {total} dlaždíc.

[ctx: Open dragged file confirm dialog: title]
en: Open Dragged File?
sk: Otvoriť pretiahnutý súbor?

[ctx: Open dragged file confirm dialog: continue button]
en: _Open
sk: _Otvoriť

en: Set current color
sk: Nastavenie aktuálnej farby

en: Leave Fullscreen Mode
sk: Opustí režim na celú obrazovku

en: Leave Fullscreen
sk: Opustiť režim na celú obrazovku

en: Enter Fullscreen Mode
sk: Zaháji režim na celú obrazovku

en: Fullscreen
sk: Režim na celú obrazovku

[ctx: Quit confirm dialog: title]
en: Really Quit?
sk: Naozaj ukončiť?

[ctx: Quit confirm dialog: continue button]
en: _Quit
sk: _Ukončiť

en: Import brush package…
sk: Import balíka štetcov…

en: MyPaint brush package (*.zip)
sk: Balík štetcov MyPaint (*.zip)

note: # UI string consts TRANSLATORS: Statusbar message when "Edit in External App" TRANSLATORS: (for a layer) is successfully initiated.
en: Launched {app_name} to edit layer “{layer_name}”
sk: Spustený program {app_name} na úpravu vrstvy “{layer_name}”

note: TRANSLATORS: Statusbar message shown when the app chosen for TRANSLATORS: "Edit in External App" (for a layer) failed to open.
en: Error: failed to launch {app_name} to edit layer “{layer_name}”
sk: Chyba: zlyhalo spustenie programu {app_name} na úpravu vrstvy “{layer_name}”

note: TRANSLATORS: Statusbar message for when an "Edit in External App" TRANSLATORS: operation is cancelled by the user before it starts.
en: Editing cancelled. You can still edit “{layer_name}” from the Layers menu.
sk: Úprava zrušená. Stále môžete upraviť vrstvu „{layer_name}“ z ponuky Vrstvy.

note: TRANSLATORS: This is a statusbar message shown when TRANSLATORS:  a layer is updated from an external edit
en: Updated layer “{layer_name}” with external edits
sk: Vrstva „{layer_name}“ aktualizovaná pomocou externých úprav

[ctx: Edit in External App (statusbar message)]
en: Failed to update layer with external edits from “{file_basename}”.
sk: Zlyhala aktualizácia vrstvy externými úpravami zo súboru „{file_basename}“.

en: MyPaint needs to edit a file of type “{type_name}” ({content_type}). What application should it use?
sk: MyPaint potrebuje upraviť súbor typu „{type_name}“ ({content_type}). Ktorá aplikácia sa má použiť?

en: What application should MyPaint use for editing files of type “{type_name}” ({content_type})?
sk: Ktorú aplikáciu by mal program Mypaint použiť na úpravu súborov typu „{type_name}” ({content_type})?

en: Open With…
sk: Otvoriť pomocou…

en: Icon
sk: Ikona

en: no description
sk: bez popisu

[ctx: Document I/O: message shown while working]
en: Loading {files_summary}…
sk: Načítava sa „{files_summary}“…

[ctx: Document I/O: message shown while working]
en: Importing layers from {files_summary}…
sk: Importujú sa vrstvy z „{files_summary}“…

[ctx: Document I/O: message shown while working]
en: Saving {files_summary}…
sk: Ukladá sa „{files_summary}”…

[ctx: Document I/O: message shown while working]
en: Exporting to {files_summary}…
sk: Exportuje sa do „{files_summary}”…

[ctx: Document I/O: fail message]
en: Failed to export to {files_summary}.
sk: Zlyhalo exportovanie do „{files_summary}“.

[ctx: Document I/O: fail message]
en: Failed to save {files_summary}.
sk: Zlyhalo uloženie „{files_summary}“.

[ctx: Document I/O: fail message]
en: Could not import layers from {files_summary}.
sk: Nebolo možné importovať vrstvy z „{files_summary}“.

[ctx: Document I/O: fail message]
en: Could not load {files_summary}.
sk: Nepodarilo sa načítať „{files_summary}“.

[ctx: Document I/O: fail dialog title]
en: Save failed
sk: Uloženie zlyhalo

[ctx: Document I/O: fail dialog title]
en: Export failed
sk: Export zlyhal

[ctx: Document I/O: fail dialog title]
en: Import Layers failed
sk: Import vrstiev zlyhal

[ctx: Document I/O: fail dialog title]
en: Open failed
sk: Otvorenie zlyhalo

[ctx: Document I/O: success]
en: Exported to {files_summary} successfully.
sk: Úspešne exportované do „{files_summary}“.

[ctx: Document I/O: success]
en: Saved {files_summary} successfully.
sk: Úspešne uložené do „{files_summary}“.

[ctx: Document I/O: success]
en: Imported layers from {files_summary}.
sk: Vrstvy úspešne importované z „{files_summary}“.

[ctx: Document I/O: success]
en: Loaded {files_summary}.
sk: Načítané „{files_summary}”.

note: TRANSLATORS: formatting for {files_summary} for multiple files. TRANSLATORS: corresponding msgid for single files: "“{basename}”"
en: {n} file | {n} files
sk[0]: {n} súbor
sk[1]: {n} súbory
sk[2]: {n} súborov

[ctx: Document I/O: the {files_summary} for a single file]
en: “{basename}”
sk: „{basename}“

[ctx: save/load dialogs: filter patterns]
en: All Recognized Formats
sk: Všetky známe formáty

[ctx: save dialogs: save formats and options]
en: By extension (prefer default format)
sk: Podľa prípony (uprednostniť predvolený formát)

[ctx: save dialogs: save formats and options]
en: PNG, respecting “Show Background” (*.png)
sk: PNG s pevným pozadím (*.png)

[ctx: save dialogs: save formats and options]
en: PNG, solid RGB (*.png)
sk: PNG (*.png)

[ctx: save dialogs: save formats and options]
en: PNG, transparent RGBA (*.png)
sk: Priehľadné PNG (*.png)

[ctx: save dialogs: save formats and options]
en: Multiple PNGs, by layer (*.NUM.png)
sk: Viacero PNG, po vrstvách (*.XXX.png)

[ctx: save dialogs: save formats and options]
en: Multiple PNGs, by view (*.NAME.png)
sk: Viacero PNG, podľa pohľadu (*.XXX.png)

[ctx: save dialogs: save formats and options]
en: JPEG 90% quality (*.jpg; *.jpeg)
sk: JPEG, 90% kvalita (*.jpg; *.jpeg)

[ctx: Dialogs (window title): File→Save As…]
en: Save As
sk: Uložiť ako

[ctx: save dialogs: formats and options: (label)]
en: Format to save as:
sk: Formát na uloženie:

[ctx: Destructive action confirm dialog: fallback title (normally overridden)]
en: Really Continue?
sk: Naozaj pokračovať?

[ctx: Destructive action confirm dialog: cancel button]
en: _Cancel
sk: _Zrušiť

[ctx: Destructive action confirm dialog: save checkbox]
en: _Save to Scraps first
sk: _Uložiť najprv ako nákres

[ctx: Destructive action confirm dialog: fallback continue button (normally overridden)]
en: Co_ntinue
sk: _Pokračovať

[ctx: Destructive action confirm dialog: warning message]
en: You risk losing {abbreviated_time} of unsaved painting.
sk: Týmto sa zahodí neuložené kreslenie trvajúce {abbreviated_time}.

[ctx: File→New: confirm dialog: title question]
en: New Canvas?
sk: Nové plátno?

[ctx: File→New: confirm dialog: continue button]
en: _New Canvas
sk: _Nové plátno

[ctx: File→Open: confirm dialog: title question]
en: Open File?
sk: Otvoriť súbor?

[ctx: File→Open: confirm dialog: continue button]
en: _Open…
sk: _Otvoriť…

[ctx: File→Open: file chooser dialog: title]
en: Open File
sk: Otvoriť súbor

[ctx: load dialogs: title]
en: Open Scratchpad…
sk: Otvorenie náčrtníka…

[ctx: Layers→Import Layers: files-chooser dialog: title]
en: Import Layers
sk: Import štetca

[ctx: File→Open Recent→* confirm dialog: title]
en: Open File?
sk: Otvoriť súbor?

[ctx: File→Open Recent→* confirm dialog: continue button]
en: _Open
sk: _Otvoriť

[ctx: File→Open Most Recent confirm dialog: title]
en: Open Most Recent File?
sk: Otvoriť posledný súbor?

[ctx: File→Open Most Recent→* confirm dialog: continue button]
en: _Open
sk: _Otvoriť

[ctx: File→Open Next/Prev Scrap: error message]
en: There are no scrap files yet. Try saving one first.
sk: Neexistuje žiadny súbor nákresu. Skúste jeden uložiť.

[ctx: File→Open Next/Prev Scrap confirm dialog: title]
en: Open Next Scrap?
sk: Otvoriť nasledujúci nákres?

[ctx: File→Open Next/Prev Scrap confirm dialog: title]
en: Open Previous Scrap?
sk: Otvoriť predchádzajúci nákres?

[ctx: File→Open Next/Prev Scrap confirm dialog: continue button]
en: _Open
sk: _Otvoriť

[ctx: File→Revert: status message: canvas has no filename yet]
en: Cannot revert: canvas has not been saved to a file yet.
sk: Nie je možné vrátiť: plátno zatiaľ nebolo uložené do súboru.

[ctx: File→Revert confirm dialog: title]
en: Revert Changes?
sk: Vrátiť zmeny?

[ctx: File→Revert confirm dialog: continue button]
en: _Revert
sk: _Vrátiť

[ctx: Name of the fill mode In other software, 'Flood Fill' is also known as 'Bucket Fill' or just 'Fill']
en: Flood Fill
sk: Vyplnenie

[ctx: Usage description of the Flood Fill mode]
en: Fill areas with color
sk: Vyplní oblasti farbou

[ctx: fill options: numeric value that determines whether tested pixels will be included in the fill, based on color difference]
en: Tolerance:
sk: Tolerancia:

[ctx: fill options: Tolerance (tooltip) Note: 'the start' refers to the color of the starting point (pixel) of the fill]
en: How much pixel colors are allowed to vary from the start
    before Flood Fill will refuse to fill them
sk: Koľko pixelov sa smú farby líšiť od počiatočného
    bodu, kým ich nástroj odmietne vyplniť

[ctx: fill options: option category (label) Options under this category relate to what the fill isbased on, not where the actual fill ends up.]
en: Source:
sk: Zdroj:

[ctx: fill options: 'Source:' category (tooltip)]
en: The input that the fill will be based on
sk: Vstup na základe ktorého bude nástroj vypĺňať

[ctx: fill options: 'Source' category: Layer dropdown (tooltip)]
en: Select a specific layer you want the fill to be based on
sk: Zvoľte konkrétnu vrstvu, na základe ktorej má nástroj vypĺňať

[ctx: fill options: 'Source:' category: toggle (label) When this option is enabled, the fill is based on the combination of all visible layers]
en: Sample Merged
sk: Vzorkovať zlúčené

[ctx: fill options: Sample Merged (tooltip)]
en: When considering which area to fill, use a
    temporary merge of all the visible layers
    underneath the current layer
sk: Pri rozhodovaní, ktorá oblasť bude vyplnená, dočasne
    zlúčiť všetky viditeľné vrstvy pod aktuálnou

[ctx: fill options: toggle whether the fill will be limited by the viewport]
en: Limit to View
sk: Ohraničiť zobrazením

[ctx: fill options: Limit to View (tooltip) Note: 'that can fit the view' is equivalent to: 'in which the entire visible part of the canvas can fit]
en: Limit the area that can be filled, based on the viewport.
    If the view is rotated, the fill will be limited to the
    smallest canvas-aligned rectangle that can fit the view.
sk: Ohraničí oblasť, ktorú možno vyplniť na základe zobrazenia.
    Ak je pohľad otočený, vyplnenie bude ohraničené najmenším
    obdĺžnikom orientovaným podľa plátna, ktorý sa zmestí do pohľadu.

[ctx: fill options: option category (label) Options under this category relate to where the fill will end up (default: the active layer) and how it will be combined with that layer.]
en: Target:
sk: Cieľ:

[ctx: fill options: 'Target:' category (tooltip)]
en: Where the output should go
sk: Kam má ísť výstup

[ctx: fill options: Target | toggle (label) When this option is enabled, the fill will be placed on a new layer above the active layer. Option resets after each fill.]
en: New Layer (once)
sk: Nová vrstva (raz)

[ctx: fill options: Target | New Layer (tooltip)]
en: Create a new layer with the results of the fill.
    This is turned off automatically after use.
sk: Vytvorí novú vrstvu s výsledkami vyplnenia.
    Po použití je táto funkcia automaticky vypnutá.

[ctx: fill options: Target | Blend Mode dropdown - warning text]
en: This mode does nothing when alpha locking is enabled!
sk: Tento režim pri uzamknutom alfa kanáli nič nerobí!

[ctx: fill options: Target | Blend Mode dropdown (tooltip)]
en: Blend mode used when filling
sk: Režim zmiešavania použitý pri výplni

en: Opacity:
sk: Krytie:

[ctx: fill options: Opacity slider (tooltip)]
en: Opacity of the fill
sk: Krytie vyplnenia

[ctx: fill options: numeric option - grow/shrink fill (label)]
en: Offset:
sk: Posun:

[ctx: fill options: Offset (tooltip)]
en: The distance in pixels to grow or shrink the fill
sk: Vzdialenosť, v pixeloch, o ktorú sa zvačší alebo zmenší výplň

[ctx: fill options: numeric option for blurring fill (label)]
en: Feather:
sk: Zjemnenie okrajov:

[ctx: fill options: Feather (tooltip)]
en: The amount of blur to apply to the fill
sk: Miera rozmazania aplikovaná na výplň

[ctx: fill options: gap detection toggle (label)]
en: Use Gap Detection
sk: Rozpoznať medzery

[ctx: fill options: Use Gap Detection (tooltip)]
en: Try to detect gaps and not fill past them.
    Note: This can be a lot slower than the regular fill, only enable when you need it.
sk: Pokúsi sa rozoznať medzery a za ne nevypĺňa.
    Môže pracovať omnoho pomalšie než bežná výplň, používajte len ak je to naozaj potrebné.

[ctx: fill options: gap-detection sub-option, numeric setting (label)]
en: Max Gap Size:
sk: Maximálny rozmer medzery:

[ctx: fill options: Max Gap Size (tooltip)]
en: The size of the largest gaps that can be detected.
    Using large values can make the fill run a lot slower.
sk: Veľkosť najväčšej medzery, ktorá môže byť rozoznaná.
    Veľké hodnoty môžu spôsobiť značné spomalenie.

[ctx: fill options: on/off sub-option, numeric (label) When enabled, if the fill stops after going past a detected gap, it 'pulls' the fill back out of the gap to the other side of it.]
en: Prevent seeping
sk: Predísť presakovaniu

[ctx: fill options: Prevent seeping (tooltip)]
en: Try to prevent the fill from seeping into the gaps.
    If a fill starts in a detected gap, this option will do nothing.
sk: Pokúsi sa predísť presiaknutiu výplne do medzier.
    Ak výplň začína v rozpoznanej medzere, táto možnosť nerobí nič.

en: Reset
sk: Vynulovať

[ctx: fill options: Reset button (tooltip)]
en: Reset options to their defaults
sk: Znovu nastaví možnosti na ich predvolené hodnoty

[ctx: fill option: default option in the Source Layer dropdown]
en: Selected Layer
sk: Zvolená vrstva

en: Edit Frame
sk: Úprava orámovania

en: Adjust the document frame
sk: Upraví rám dokumentu

en: Frame Size
sk: Veľkosť orámovania

en: Height:
sk: Výška:

en: Width:
sk: Šírka:

en: Resolution:
sk: Rozlíšenie:

en: Dots Per Inch (really Pixels Per Inch)
sk: Bodov na palec (v skutočnosti pixelov na palec)

en: Color:
sk: Farba:

en: Frame Color
sk: Farba orámovania

en: <b>Frame dimensions</b>
sk: <b>Rozmery orámovania</b>

en: <b>Pixel density</b>
sk: <b>Hustota pixelov</b>

en: Set Frame to Layer
sk: Nastaviť orámovanie vrstvy

en: Set frame to the extents of the current layer
sk: Nastaví orámovanie na oblasti aktuálnej vrstvy

en: Set Frame to Document
sk: Nastaviť orámovanie dokumentu

en: Set frame to the combination of all layers
sk: Nastaví orámovanie kombinácie vrstiev

en: Trim Layer to Frame
sk: Orezať vrstvu podľa orámovania

en: Trim parts of the current layer which lie outside the frame
sk: Oreže časti aktuálnej vrstvy, ktoré ležia mimo orámovania

en: Enabled
sk: Povolené

en: inch
sk: palce

en: Freehand Drawing
sk: Kreslenie voľnou rukou

en: Paint free-form brush strokes
sk: Kreslenie voľných ťahov štetcom

note: TRANSLATORS: Short alias for "Slow position tracking". This is TRANSLATORS: used on the options panel.
en: Smooth:
sk: Plynulosť:

note: TRANSLATORS: Short alias for "Fake Pressure (for mouse)". This is TRANSLATORS: used on the options panel.
en: Pressure:
sk: Tlak:

note: TRANSLATORS: Short alias for "Fake Barrel Rotation (for mouse)". TRANSLATORS: This is used on the options panel.
en: Twist:
sk: Rotácia:

en: Bug Detected
sk: Zistila sa chyba

en: <big><b>A programming error has been detected.</b></big>
sk: <big><b>Bola zistená chyba s programovaním.</b></big>

en: You may be able to ignore this error and carry on working, but you should probably save your work soon.
    
    Please tell the developers about this using the issue tracker if no-one else has reported it yet.
sk: Môžete túto chybu ignorovať a pokračovať v práci, ale pravdepodobne by ste mali uložiť vašu prácučo najskôr.
    
    Prosím, informujte vývojárov o tejto chybe prostredníctvom nástroja na sledovanie chýb, ak to už niekto nespravil.

en: Search Tracker…
sk: Vyhľadať v trackeri…

note: only development and prereleases
en: Report…
sk: Nahlásiť…

en: Ignore Error
sk: Ignorovať chybu

en: Quit MyPaint
sk: Ukončiť MyPaint

en: Details…
sk: Podrobnosti…

en: Exception while analyzing the exception.
sk: Výnimka počas analýzy výnimky.

note: TRANSLATORS: Crash report template for github, preceding a traceback. TRANSLATORS: Please ask users kindly to supply at least an English TRANSLATORS: title if they are able.
en:             #### Description
    
                Give this report a short descriptive title.
                Use something like
                "[feature-that-broke]: [what-went-wrong]"
                for the title, if you can.
                Then please replace this text
                with a longer description of the bug.
                Screenshots or videos are great, too!
    
                #### Steps to reproduce
    
                Please tell us what you were doing
                when the error message popped up.
                If you can provide step-by-step instructions
                on how to reproduce the bug,
                that's even better.
    
                #### Traceback
sk:             #### Popis
    
                Pomenujte toto hlásenie krátko a výstižne.
                Ak môžete, použite pre názov niečo na spôsob
                „[poruchová-funkcia]: [pri-čom-nastala-chyba]“
                Potom, prosím, nahraďte tento text
                s dlhším popisom chyby.
                Snímky obrazovky alebo videá sú vítané!
    
                #### Kroky, ktoré zreprodukujú chybu
    
                Prosím, povedzte nám, čo ste robili,
                keď bola zobrazená chybová hláška.
                Najvhodnejšie by bolo, keby poskytnete
                inštrukcie krok za krokom, ako zreprodukovať
                chybu.
    
                #### Výpis chyby

en: Inking
sk: Farbenie

en: Draw, and then adjust smooth lines
sk: Nakreslí a potom umožní upravovať hladkosť čiar

en: Input Device Test
sk: Skúška vstupného zariadenia

en: (no pressure)
sk: (žiadny tlak)

en: (no tilt)
sk: (žiadny sklon)

en: Tilt:
sk: Sklon:

en: (no device)
sk: (žiadne zariadenie)

en: Device:
sk: Zariadenie:

en: (No Barrel Rotation)
sk: (Žiadna rotácia v osi)

en: Barrel Rotation:
sk: Rotácia v osi:

note: TRANSLATORS: Command to move a layer in the horizontal plane, TRANSLATORS: preserving its position in the stack. TRANSLATORS: Note "in the horizontal plane" - not "horizontally".
en: Move Layer
sk: Presun vrstvy

en: Move the current layer
sk: Presunie aktuálnu vrstvu

[ctx: layer properties dialog: name entry: icon tooltip]
en: Layer names cannot be empty.
sk: Názvy vrstiev nesmú byť prázdne.

[ctx: layer properties dialog: name entry: icon tooltip]
en: Layer name is not unique.
sk: Názov vrstvy nie je unikátny.

[ctx: layer properties dialog: title]
en: Layer Properties
sk: Vlastnosti vrstvy

[ctx: layer properties dialog: done button]
en: Done
sk: Hotovo

note: Visibility flag column
en: Visible
sk: Viditeľná

note: Other flags column
en: Flags
sk: Značky

[ctx: Layers: description: no layer ("never happens" condition!)]
en: ?layer
sk: ?vrstva

[ctx: Layers: description parts: unknown mode (fallback str!)]
en: ?mode
sk: ?režim

[ctx: Layers: description parts: layer hidden]
en: Hidden
sk: Skrytá

[ctx: Layers: description parts: opacity percentage]
en: %d%% opaque
sk: %d%% nepriehľadná

[ctx: Layers dockable: description parts: layer locked flag]
en: Locked
sk: Uzamknutá

[ctx: Layers: description parts: unknown type (fallback str!)]
en: ?type
sk: ?typ

en: Layers
sk: Vrstvy

en: Arrange layers and assign effects
sk: Usporiada vrstvy a pridelí im efekty

note: TRANSLATORS: tooltip for the opacity slider (text) TRANSLATORS: note that "%%" turns into "%"
en: Layer opacity: %d%%
sk: Krytie vrstvy: %d%%

note: TRANSLATORS: status bar messages for drag, without/with modifiers
en: Move layer in stack…
sk: Presunúť vrstvu v zásobníku…

en: Move layer in stack (dropping into a regular layer will create a new group)
sk: Presunie vrstvu v zásobníku (pustenie do regulárnej vrstvy vytvorí novú skupinu)

en: Layer
sk: Vrstva

[ctx: view controls: rename view dialog]
en: Rename View
sk: Premenovať zobrazenie

en: Entrance Pressure
sk: Vstupný tlak

en: Stroke entrance pressure for line tools
sk: Vstupný tlak ťahu pre nástroje čiar

en: Midpoint Pressure
sk: Tlak uprostred

en: Mid-Stroke pressure for line tools
sk: Tlak uprostred ťahu, pre nástroje na tvorbu čiar

en: Exit Pressure
sk: Výstupný tlak

en: Stroke exit pressure for line tools
sk: Výstupný tlak ťahu pre nástroje čiar

en: Head
sk: Hlava

en: Stroke lead-in end
sk: Koniec počiatku ťahu

en: Tail
sk: Chvost

en: Stroke trail-off beginning
sk: Začiatok ukončenia ťahu

en: Pressure variation…
sk: Variácia tlaku…

en: Lines and Curves
sk: Čiary a krivky

note: TRANSLATORS: users should never see this message
en: Generic line/curve mode
sk: Všeobecný režim čiary/krivky

en: Draw straight lines; Shift adds curves, Ctrl constrains angle
sk: Nakreslí rovné čiary; Klávesou Shift sa pridajú krivky, klávesou Ctrl sa upravuje uhol

en: Connected Lines
sk: Spojené čiary

en: Draw a sequence of lines; Shift adds curves, Ctrl constrains angle
sk: Nakreslí postupnosť čiar; Klávesou Shift sa pridajú čiary, klávesou Ctrl sa upravuje uhol

en: Ellipses and Circles
sk: Elipsy a kruhy

en: Draw ellipses; Shift rotates, Ctrl constrains ratio/angle
sk: Nakreslí elipsy; Klávesou Shift sa otáča, klávesou Ctrl sa upravuje pomer/uhol

[ctx: About dialog: copyright statement]
en: Copyright (C) 2005-2020
    Martin Renold and the MyPaint Development Team
sk: Autorské práva (C) 2005-2020
    Martin Renold a tím vývojárov aplikácie MyPaint

[ctx: About dialog: license summary]
en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY. See the COPYING file for more details.
sk: Tento program je voľný software. Môžete ho redistribuovať a/alebo upravovať podľa licencie GNU General Public License, tak ako bola publikovaná nadáciou Free Software Foundation. Požadovaná verzia licencie je 2, alebo (podľa vašej potreby) akákoľvek novšia.
    
    Tento program je distribuovaný v nádeji, že bude užitočný, no BEZ AKEJKOĽVEK ZÁRUKY. Pozrite súbor „COPYING“ pre viac podrobností.

[ctx: About dialog: credits: tasks]
en: programming
sk: programovanie

[ctx: About dialog: credits: tasks]
en: portability
sk: portovateľnosť

[ctx: About dialog: credits: tasks]
en: project management
sk: správa projektu

[ctx: About dialog: credits: tasks: brush presets and icons]
en: brushes
sk: štetce

[ctx: About dialog: credits: tasks: background paper textures]
en: patterns
sk: vzory

[ctx: About dialog: credits: tasks: icons for internal tools]
en: tool icons
sk: ikony nástrojov

[ctx: About dialog: credits: tasks: the main application icon]
en: desktop icon
sk: ikona plochy

[ctx: About dialog: credits: tasks: palettes]
en: palettes
sk: palety

[ctx: About dialog: credits: tasks: docs, manuals and HOWTOs]
en: documentation
sk: dokumentácia

[ctx: About dialog: credits: tasks: user support]
en: support
sk: podpora

[ctx: About dialog: credits: tasks: outreach (social media, ads?)]
en: outreach
sk: marketing

[ctx: About dialog: credits: tasks: running or building a community]
en: community
sk: komunita

note: TRANSLATORS:"Brush radius" for the options panel. Short.
en: Size:
sk: Veľkosť:

note: TRANSLATORS:"Brush opacity" for the options panel. Short.
en: Opaque:
sk: Krytie:

note: TRANSLATORS:"Brush hardness/sharpness" for the options panel. Short.
en: Sharp:
sk: Ostrosť:

note: TRANSLATORS:"Additional pressure gain" for the options panel. Short.
en: Gain:
sk: Zisk:

[ctx: options panel: tab tooltip: title]
en: Tool Options
sk: Možnosti nástrojov

[ctx: options panel: tab tooltip: description]
en: Specialized settings for the current editing tool
sk: Špecializované nastavenia aktuálneho nástroja použitého pri úpravách

[ctx: options panel: body]
en: <i>No options available</i>
sk: <i>Nie sú dostupné žiadne možnosti</i>

en: Zoom: %.01f%%
sk: Priblíženie: %.01f%%

[ctx: context picker: statusbar text during grab]
en: Pick brushstroke settings, stroke color, and layer…
sk: Vyberie nastavenia ťahu štetcom, farbu ťahu a vrstvu…

[ctx: color picker: statusbar text during grab]
en: Pick color…
sk: Vyberie farbu…

en: Preferences
sk: Nastavenia

[ctx: Language preferences menu - default option]
note: TRANSLATORS: This option means that MyPaint will try to use TRANSLATORS: the language the system tells it to use.
en: System Language
sk: Jazyk systému

note: TRANSLATORS: title of panel showing an overview of the whole canvas
en: Preview
sk: Náhľad

en: Show preview of the whole drawing area
sk: Zobrazí náhľad celej kresliacej oblasti

note: TRANSLATORS: The preview panel shows where the "camera" of the TRANSLATORS: main view is pointing.
en: Show Viewfinder
sk: Zobraziť hľadáčik

en: Scratchpad
sk: Náčrtník

en: Mix colors and make sketches on separate scrap pages
sk: Zamieša farby a vytvorí nákresy na oddelených stránkach

en: Previous item
sk: Predchádzajúca položka

en: Next item
sk: Nasledujúca položka

en: (Nothing to show)
sk: (Nič na zobrazenie)

[ctx: symmetry axis edit mode: instructions shown in statusbar]
en: Place axis
sk: Umiestni os

[ctx: symmetry axis edit mode: instructions shown in statusbar]
en: Move axis
sk: Presunie os

[ctx: symmetry axis edit mode: instructions shown in statusbar]
en: Remove axis
sk: Odstráni os

[ctx: symmetry axis edit mode: mode name (tooltips)]
en: Edit Symmetry Axis
sk: Úprava osi symetrie

[ctx: symmetry axis edit mode: mode description (tooltips)]
en: Adjust the painting symmetry axis.
sk: Upraví os symetrie kreslenia.

[ctx: symmetry axis options panel: labels]
en: X Position:
sk: Pozícia X:

[ctx: symmetry axis options panel: labels]
en: Y Position:
sk: Pozícia Y:

[ctx: symmetry axis options panel: position button: no axis pos.]
en: None
sk: Žiadna

[ctx: symmetry axis options panel: labels]
en: Alpha:
sk: Alfa kanál:

[ctx: symmetry axis options panel: labels]
en: Symmetry Type:
sk: Druh symetrie:

[ctx: symmetry axis options panel: labels]
en: Rotational lines:
sk: Čiary rotácií:

[ctx: symmetry axis options panel: axis position dialog: window title]
en: X axis Position
sk: Pozícia osi X

[ctx: symmetry axis options panel: axis position dialog: window title]
en: Y axis Position
sk: Pozícia osi Y

[ctx: symmetry axis options panel: axis active checkbox]
en: Enabled
sk: Povolená

en: File handling
sk: Správa súborov

en: Scraps switcher
sk: Prepínač nákresov

en: Undo and Redo
sk: Vrátenie späť a zopakovanie

en: Blend Modes
sk: Režimy zmiešavania

en: Line Modes
sk: Režimy čiar

en: View (Main)
sk: Zobrazenie (hlavné)

en: View (Alternative/Secondary)
sk: Zobrazenie (alternatívne/sekundárne)

en: View (Resetting)
sk: Zobrazenie (vynulovanie)

[ctx: workspace: sidebar tabs: button tooltips]
en: {tab_title}: close tab
sk: {tab_title}: zatvorí kartu

[ctx: workspace: sidebar tabs: button tooltips]
en: {tab_title}: tab options and properties
sk: {tab_title}: možnosti a vlastnosti karty

[ctx: workspace: sidebar tabs: button tooltips]
en: {tab_title}: move tab to other sidebar
sk: {tab_title}: presunie kartu na druhý bočný panel

en: Scroll View
sk: Posúvanie zobrazenia

en: Drag the canvas view
sk: Presunie zobrazenie plátna

en: Zoom View
sk: Priblížiť zobrazenie

en: Zoom the canvas view
sk: Priblíži zobrazenie plátna

en: Rotate View
sk: Otočenie zobrazenia

en: Rotate the canvas view
sk: Otočí zobrazenie plátna

en: Unknown Command
sk: Neznámy príkaz

en: Undefined (command not started yet)
sk: Neurčený (príkaz zatiaľ nebol spustený)

note: TRANSLATORS: A short time spent painting / making brushwork. TRANSLATORS: This can correspond to zero or more touches of TRANSLATORS: the physical stylus to the tablet.
en: {seconds:.01f}s of painting with {brush_name}
sk: {seconds:.01f}s kreslenia so štetcom {brush_name}

en: Flood Fill
sk: Vyplnenie

en: Trim Layer
sk: Orezanie vrstvy

en: Uniquify Layer Pixels
sk: Zjedinečniť pixely vrstvy

en: Refactor Group
sk: Prestavať skupinu

en: Clear Layer
sk: Vymazanie vrstvy

note: This is used by Paste layer as well as when loading from a PNG file. However in the latter case, the undo stack is reset immediately afterward.
en: Paste Layer
sk: Vloženie vrstvy

en: New Layer from Visible
sk: Nová vrstva z viditeľného

en: Merge Visible Layers
sk: Zlúčenie viditeľných vrstiev

en: Merge Down
sk: Zlúčenie nadol

en: Normalize Layer Mode
sk: Režim normalizácie vrstvy

en: Import Layers
sk: Importovať vrstvy

en: Add {layer_default_name}
sk: Pridanie {layer_default_name}

en: Remove Layer
sk: Odstránenie vrstvy

en: Select Layer
sk: Vybratie vrstvy

en: Duplicate Layer
sk: Duplikovanie vrstvy

en: Move Layer Up
sk: Presun vrstvy hore

en: Move Layer Down
sk: Presun vrstvy dole

en: Move Layer in Stack
sk: Presun vrstvy v zásobníku

en: Rename Layer
sk: Premenovanie vrstvy

en: Make Layer Visible
sk: Zviditeľnenie vrstvy

en: Make Layer Invisible
sk: Skrytie vrstvy

en: Lock Layer
sk: Uzamknutie vrstvy

en: Unlock Layer
sk: Odomknutie vrstvy

en: Set Layer Opacity: %0.1f%%
sk: Nastavenie krytia vrstvy: %0.1f%%

en: Unknown Mode
sk: Neznámy režim

en: Set Layer Mode: %s
sk: Nastavenie režimu vrstvy: %s

en: Enable Frame
sk: Povoliť orámovanie

en: Disable Frame
sk: Zakázať orámovanie

en: Update Frame
sk: Aktualizovať orámovanie

en: Edit Layer Externally
sk: Externé upravenie vrstvy

[ctx: Document IO: common error strings: {error_loading_common}]
en: Error loading “{basename}”.
sk: Chyba pri načítavaní „{basename}“.

[ctx: Document IO: common error strings: {see_logs}]
en: The logs may have more detail about this error.
sk: Záznamy môžu obsahovať viac podrobností o tejto chybe.

[ctx: Document autosave descriptions: the {ago} string: future]
note: TRANSLATORS: string used in e.g. "3h42m from now"
en: from now
sk: doteraz

[ctx: Document autosave descriptions: the {ago} string: past]
note: TRANSLATORS: string used in e.g. "8s ago"
en: ago
sk: pred

[ctx: Document autosave descriptions]
note: TRANSLATORS: String descriptions for an autosaved backup. TRANSLATORS: Time strings are localized: e.g. "3h42m" or "8s"
en: Cache folder still may be in use.
    Are you running more than once instance of MyPaint?
    Close app and wait {cache_update_interval}s to retry.
sk: Priečinok vyrovnávacej pamäte môže byť stále používaný.
    Máte spustených viac inštancií aplikácie MyPaint?
    Zatvorte aplikáciu a počkajte {cache_update_interval}s na ďalší pokus.

[ctx: Document autosave descriptions]
en: Incomplete backup updated {last_modified_time} {ago}
sk: Neúplná záloha aktualizovaná {ago} {last_modified_time}

[ctx: Document autosave descriptions]
note: TRANSLATORS: The {ago} variable is a translated string. TRANSLATORS: Look for the msgids "from now" and "ago" TRANSLATORS: (with context starting w. "Document autosave") TRANSLATORS: to make sure their translations match this one.
en: Backup updated {last_modified_time} {ago}
    Size: {autosave.width}×{autosave.height} pixels, Layers: {autosave.num_layers}
    Contains {unsaved_time} of unsaved painting.
sk: Záloha aktualizovaná {ago} {last_modified_time}
    Veľkosť: {autosave.width}×{autosave.height} pixelov, Vrstvy: {autosave.num_layers}
    Obsahuje neuložené kreslenie, ktoré vám trvalo {unsaved_time}.

[ctx: Document IO: hint templates for user-facing exceptions]
en: Unable to write “{filename}”: {err}
    Do you have enough space left on the device?
sk: Nie je možné zapísať súbor „{filename}“: {err}
    Máte dostatok voľného miesta na zariadení?

[ctx: Document IO: hint templates for user-facing exceptions]
en: Unable to write “{filename}”: {err}
sk: Nie je možné zapísať súbor „{filename}“: {err}

[ctx: Document IO: loading errors]
en: {error_loading_common}
    The file does not exist.
sk: {error_loading_common}
    Súbor neexistuje.

[ctx: Document IO: loading errors]
en: {error_loading_common}
    You do not have the permissions needed to open this file.
sk: {error_loading_common}
    Nemáte dostatočné oprávnenia na otvorenie tohoto súboru.

[ctx: Document IO: loading errors]
en: {error_loading_common}
    
    Reason: {reason}
    
    {see_logs}
sk: {error_loading_common}
    
    Príčina: {reason}
    
    {see_logs}

[ctx: Document IO: loading errors]
en: {error_loading_common}
    Unknown file format extension: “{ext}”
sk: {error_loading_common}
    Neznáma prípona formátu súboru: „{ext}“

[ctx: Document IO: group name for Import Layers]
en: Imported layers
sk: Importované vrstvy

[ctx: Document IO: hint templates for user-facing exceptions]
en: Unable to save as JPEG: {original_msg}
    
    Try saving in PNG format instead, if your machine doesn’t have a lot of memory. MyPaint’s PNG save function is more efficient.
sk: Nie je možné uložiť vo formáte JPEG: {original_msg}
    
    Ak vaše zariadenie nemá dostatok pamäte RAM, skúste formát PNG. Funkcia ukladania vo formáte PNG je v programe MyPaint oveľa efektívnejšia.

[ctx: Document autosave: restoring: errors]
en: Failed to recover work from an automated backup.
    
    Reason: {reason}
    
    {see_logs}
sk: Zlyhalo obnovenie práce z automatickej zálohy.
    
    Príčina: {reason}
    
    {see_logs}

[ctx: floodfill status message: use active tense]
en: Filling
sk: Vypĺňam

[ctx: floodfill status message: use active tense]
en: Morphing
sk: Premieňam

[ctx: floodfill status message: use active tense]
en: Blurring
sk: Rozmazávam

[ctx: floodfill status message: use active tense]
en: Compositing
sk: Skladám

[ctx: floodfill status message: use active tense]
en: Finishing up
sk: Dokončujem

[ctx: uniform square region of pixels, plural noun]
en: tiles
sk: dlaždíc

[ctx: layer default names]
note: TRANSLATORS: Default name for new normal, paintable layers
en: Layer
sk: Vrstva

[ctx: layer default names]
note: TRANSLATORS: Short default name for vector (SVG/Inkscape) layers
en: Vectors
sk: Vektory

[ctx: layer type descriptions]
en: Vector Layer
sk: Vektorová vrstva

[ctx: layer default names]
note: TRANSLATORS: Short default name for renderable fallback layers
en: Bitmap
sk: Bitová mapa

[ctx: layer type descriptions]
en: Bitmap Data
sk: Dáta bitovej mapy

[ctx: layer default names]
note: TRANSLATORS: Short default name for non-renderable fallback layers
en: Data
sk: Dáta

[ctx: layer type descriptions]
en: Unknown Data
sk: Neznáme dáta

[ctx: layer type descriptions]
en: Painting Layer
sk: Kresliaca vrstva

[ctx: layer default names]
note: TRANSLATORS: Short default name for layer groups.
en: Group
sk: Skupina

[ctx: layer type descriptions]
en: Layer Group
sk: Skupina vrstiev

[ctx: layer default names]
note: TRANSLATORS: Short default name for temporary placeholder layers. TRANSLATORS: (The user should never see this except in error cases)
en: Placeholder
sk: Zástupný text

[ctx: layer default names]
en: Root
sk: Koreňová

[ctx: layer default names: refactor: name of the common areas layer]
en: Common
sk: Spoločné

[ctx: layer visibility sets: default name for a user-managed view]
en: View
sk: Zobrazenie

[ctx: layer visibility sets: text shown when no user-managed view is active]
en: No active view
sk: Žiadne aktívne zobrazenie

[ctx: layer views: commands: add]
en: Add Layer View
sk: Pridať zobrazenie vrstvy

[ctx: layer views: commands: remove]
en: Remove Layer View
sk: Odstrániť zobrazenie vrstvy

[ctx: layer views: commands: activate]
en: Activate Layer View “{name}”
sk: Aktivovať zobrazenie vrstvy „{name}“

[ctx: layer views: commands: set active view's lock flag]
en: Lock Layer View
sk: Uzamknúť zobrazenia vrstvy

[ctx: layer views: commands: set active view's lock flag]
en: Unlock Layer View
sk: Odomknúť zobrazenia vrstvy

en: Pass-through
sk: Prechod

en: Group contents apply directly to the group's backdrop
sk: Obsah skupiny sa aplikuje priamo na pozadie skupiny

en: Normal
sk: Normálny

en: The top layer only, without blending colors.
sk: Iba vrchná vrstva, bez zmiešavania farieb.

en: Similar to mixing actual pigments by upsampling to 10 spectral channels.
sk: Podobné miešaniu skutočných pigmentov, nadvzorkovaním na 10 spektrálnych kanálov.

en: Multiply
sk: Násobenie

en: Similar to loading two slides into a projector and projecting the combined result.
sk: Podobné načítaniu dvoch snímok v projektore a následná projekcia kombinovaného výsledku.

en: Screen
sk: Obrazovka

en: Like shining two separate slide projectors onto a screen simultaneously. This is the inverse of 'Multiply'.
sk: Ako súčasné presvetlenie dvoch oddelených snímkov projektorom na obrazovku. Toto je opakom režimu „Násobenie“.

en: Overlay
sk: Prekrytie

en: Overlays the backdrop with the top layer, preserving the backdrop's highlights and shadows. This is the inverse of 'Hard Light'.
sk: Prekryje pozadie vrchnou vrstvou pri zachovaní rysov a tieňov pozadia. Toto je opakom režimu „Tvrdé svetlo“.

en: Darken
sk: Stmavenie

en: The top layer is used where it is darker than the backdrop.
sk: Použije sa vrchná vrstva, pričom je tmavšia ako pozadie.

en: Lighten
sk: Zosvetlenie

en: The top layer is used where it is lighter than the backdrop.
sk: Použije sa vrchná vrstva, pričom je svetlejšia ako pozadie.

en: Brightens the backdrop using the top layer. The effect is similar to the photographic darkroom technique of the same name which is used for improving contrast in shadows.
sk: Rozjasní pozadie použitím vrchnej vrstvy. Efekt je podobný technike fotografov v tmavej komore známej pod rovnakým názvom, ktorá sa používa na vylepšenie kontrastu v tieňoch.

en: Darkens the backdrop using the top layer. The effect looks similar to the photographic darkroom technique of the same name which is used for reducing over-bright highlights.
sk: Stmaví pozadie použitím vrchnej vrstvy. Efekt je podobný technike fotografov v tmavej komore známej pod rovnakým názvom, ktorá sa používa na zníženie veľmi jasných rysov.

en: Hard Light
sk: Tvrdé svetlo

en: Similar to shining a harsh spotlight onto the backdrop.
sk: Podobné ostrému svetlu baterky na pozadí.

en: Soft Light
sk: Mäkké svetlo

en: Like shining a diffuse spotlight onto the backdrop.
sk: Podobné ako nasvietenie pozadia rozptýleným bodovým svetlom.

en: Difference
sk: Rozdiel

en: Subtracts the darker color from the lighter of the two.
sk: Odpočíta tmavšiu farbu od tej svetlejšej.

en: Exclusion
sk: Vylúčenie

en: Similar to the 'Difference' mode, but lower in contrast.
sk: Podobné režimu „rozdiel“, ale s nižším kontrastom.

en: Hue
sk: Odtieň

en: Combines the hue of the top layer with the saturation and luminosity of the backdrop.
sk: Kombinuje odtieň vrchnej vrstvy so sýtosťou a svietivosťou pozadia.

en: Saturation
sk: Sýtosť

en: Applies the saturation of the top layer's colors to the hue and luminosity of the backdrop.
sk: Aplikuje sýtosť vrchnej vrstvy na odtieň a svietivosť pozadia.

en: Applies the hue and saturation of the top layer to the luminosity of the backdrop.
sk: Aplikuje odtieň a sýtosť vrchnej vrstvy na svietivosť pozadia.

en: Luminosity
sk: Svietivosť

en: Applies the luminosity of the top layer to the hue and saturation of the backdrop.
sk: Aplikuje svietivosť vrchnej vrstvy na otieň a sýtosť pozadia.

en: Plus
sk: Sčítanie

en: This layer and its backdrop are simply added together.
sk: Táto vrstva a jej pozadie sú jednoducho spojené dokopy.

en: Destination In
sk: Cieľ zvnútra

en: Uses the backdrop only where this layer covers it. Everything else is ignored.
sk: Použije pozadie iba tam, kde ho táto vrstva prekrýva. Všetko ostatné je ignorované.

en: Destination Out
sk: Cieľ zvonka

en: Uses the backdrop only where this layer doesn't cover it. Everything else is ignored.
sk: Použije pozadie iba tam, kde ho táto vrstva neprekrýva. Všetko ostatné je ignorované.

en: Source Atop
sk: Nadradený zdroj

en: Source which overlaps the destination, replaces the destination. Destination is placed elsewhere.
sk: Zdroj, ktorý prekrýva cieľ, nahrádza cieľ. Cieľ je umiestnený inam.

en: Destination Atop
sk: Nadradený cieľ

en: Destination which overlaps the source replaces the source. Source is placed elsewhere.
sk: Cieľ, ktorý prekrýva zdroj, nahrádza zdroj. Zdroj je umiestnený inam.

[ctx: user-facing error texts]
en: Unable to construct a vital internal object. Your system may not have enough memory to perform this operation.
sk: Nie je možné skonštruovať dôležitý vnútorný objekt. Je možné, že váš systém nemá dostatok pamäte na vykonanie tejto operácie.

[ctx: low-level PNG writer failure report (dialog)]
en: Failed to write “{basename}”.
    
    Reason: {err}
    Target folder: “{dirname}”.
sk: Zlyhal zápis „{basename}“.
    
    Dôvod: {err}
    Cieľový priečinok:„{dirname}“.

en: Vertical
sk: Zvislo

en: Horizontal
sk: Vodorovne

en: Vertical and horizontal
sk: Zvislo a vodorovne

en: Rotational
sk: Rotačne

en: Snowflake
sk: Snehová vločka

en: PNG reader failed: %s
sk: Nástroj na čítanie PNG zlyhal: %s

en: Recover interrupted work?
sk: Obnoviť prerušenú prácu?

[ctx: Autosave Recovery dialog|]
note: Whether to show the dialog when MyPaint starts
en: _Look for backups at startup
sk: _Hľadať zálohy pri spustení

[ctx: Autosave Recovery dialog|Show Dialog at Startup checkbutton|]
en: Run this autosave recovery dialog when MyPaint starts, if there are files to recover.
    
    You can always launch this dialog from the ‘File’ menu when MyPaint is running.
sk: Spustí tento dialóg automatickej obnovy pri spustení MyPaintu, ak existujú súbory na obnovu.
    
    Tento dialóg môžete kedykoľvek spustiť z menu „Súbor“.

[ctx: Autosave Recovery dialog|]
note: Deletes the selected autosave backup file.
en: _Delete…
sk: O_dstrániť…

[ctx: Autosave Recovery dialog|Delete button|]
en: Delete this backup from the disk.
sk: Odstráni túto zálohu z disku.

[ctx: Autosave Recovery dialog|Recover button|]
en: Save this backup to disk, then continue working on it.
sk: Uložiť túto zálohu na disk, potom pokračovať v práci na nej.

[ctx: Autosave Recovery dialog|]
note: Do not recover any autosaves; take no action.
en: Decide _Later
sk: Rozhodnúť _neskôr

[ctx: Autosave Recovery dialog|Cancel button|]
en: Start work on a new canvas. These backups will be retained.
sk: Začať prácu na novom plátne. Tieto zálohy budú uchované.

[ctx: Autosave Recovery dialog|]
en: MyPaint crashed with unsaved work, but it makes rolling backups. You can recover a working file from one of these automated backups now. You’ll be asked where to save it before continuing.
sk: Program MyPaint bol predčasne ukončený s neuloženou prácou, ale vytvoril zálohy. Môžete obnoviť súbor teraz, alebo spustiť obnovu pri ďalšom spustení programu MyPaint. Budete môcť zvoliť miesto uloženia.

en: Thumbnail
sk: Miniatúra

en: Description
sk: Popis

en: Live update
sk: Živá aktualizácia

en: Update the last stroke on the canvas with the settings in this window, in real time
sk: Aktualizuje posledný ťah na plátne s nastaveniami v tomto okne, v reálnom čase

en: Save these settings to the brush
sk: Uloží tieto nastavenia pre štetec

en: Edit Icon
sk: Upraviť ikonu

en: Edit this brush's icon in a separate window (you will be able to use any brush to draw it)
sk: Upraví túto ikonu štetca v oddelenom okne (budete môcť použiť akýkoľvek štetec, aby ste ju mohli nakresliť)

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Delete this brush from the disk
sk: Odstráni tento štetec z disku

en: Copy to New
sk: Kopírovať do novej

en: Copy these settings and the current brush's icon to a new brush
sk: Skopíruje tieto nastavenia a ikonu aktuálneho štetca do nového štetca

en: Rename this brush
sk: Premenuje tento štetec

en: Brush Setting
sk: Nastavenie štetca

[ctx: brush editor|metadata settings|labels for widgets|tooltips|]
en: Short description for use in tooltips
sk: Krátky popis na použitie v bublinových tipov

[ctx: brush editor|metadata settings|labels|]
note: Description for user tooltips
en: Description:
sk: Popis:

[ctx: brush editor|metadata settings|labels for widgets|tooltips|]
en: Brush developer's notes
sk: Poznámky vývojára štetca

[ctx: brush editor|metadata settings|labels|]
note: Notes for developers
en: Notes:
sk: Poznámky:

en: Starting value for this brush setting. The brush dynamics below act on this.
sk: Počiatočná hodnota pre toto nastavenie štetca. Nastavenia dynamiky štetca nižšie pracujú s touto hodnotou.

note: field label
en: Value:
sk: Hodnota:

en: Reset this input to have no effect on the setting
sk: Vynuluje tento vstup, aby nemal vplyv na nastavenie

en: Minimum value for the output axis.
    This can be set using the main slider for {dname}.
sk: Minimálna hodnota pre výstupnú os.
    Môže byť nastavená použitím hlavného posuvníka pre {dname}.

en: Maximum value for the output axis.
    This can be set using the main slider for {dname}.
sk: Maximálna hodnota pre výstupnú os.
    Môže byť nastavená použitím hlavného posuvníka pre {dname}.

en: Output
sk: Výstup

en: Input
sk: Vstup

en: Adjusts the maximum value
sk: Upraví hodnotu maxima

en: Adjusts the minimum value
sk: Upraví hodnotu minima

en: Minimum value for the input axis.
    Use the popup scale to adjust this.
sk: Minimálna hodnota pre vstupnú os.
    Na nastavenie použite vyskakovacie okno.

en: Maximum value for the input axis.
    Use the popup scale to adjust this.
sk: Maximálna hodnota pre vstupnú os.
    Na nastavenie použite vyskakovacie okno.

en: Brush Dynamics
sk: Dynamika štetca

en: Adjust this input mapping in detail
sk: Podrobne upraví toto vstupné mapovanie

[ctx: Inking tool options: point value sliders: labels: tooltips]
en: Pressure value for the current point
sk: Hodnota tlaku pre aktuálny bod

[ctx: Inking tool options: point value sliders: labels]
en: Press:
sk: Tlak:

[ctx: Inking tool options: point value sliders: labels: tooltips]
note: The meaning of negative values is *not* affected by text direction. The widget's RTL/LTR layout, however, *is* affected. The value (and signs) *is* shown.
en: Tilt in the direction of the canvas’s X axis.
    A value of 0 means that the pen is vertical.
    Negative values mean leftwards tilts.
sk: Náklon v smere osi X plátna.
    Nulová hodnota znamená, že pero je zvisle.
    Záporná hodnota znamená ľavý náklon.

[ctx: Inking tool options: point value sliders: labels]
en: X-tilt:
sk: Sklon v osi X:

[ctx: Inking tool options: point value sliders: labels]
en: Y-tilt:
sk: Sklon v osi Y:

en: Tilt in the canvas Y axis
sk: Náklon v Y osi plátna

[ctx: Inking tool options: point value sliders: labels]
en: Time:
sk: Čas:

[ctx: Inking tool options: node delete button: label]
en: Delete Point
sk: Odstrániť bod

[ctx: Inking tool options: node delete button: tooltip]
en: Delete the currently selected point
sk: Odstráni aktuálnu vybratý bod

[ctx: footer: color picker button: tooltip]
en: Pick color
sk: Vyberie farbu

[ctx: Footerbar|]
en: Edit the current color in detail
sk: Podrobne upraví aktuálnu farbu

[ctx: Footerbar|]
en: Add the current color to the palette
sk: Pridá aktuálnu farbu do palety

[ctx: Footerbar|]
en: Canvas scale and rotation
sk: Mierka plátna a otočenie

[ctx: Footerbar|]
note: str.format() template
en: Z: {scale:.1f}%
    R: {rotation:+.1f}°
sk: P: {scale:.1f}%
    O: {rotation:+.1f}°

[ctx: footer: context picker button: tooltip]
en: Pick brushstroke settings, stroke color, and layer
sk: Vyberie nastavenia ťahu štetcom, farbu ťahu a vrstvu

[ctx: Prefs Dialog|Saving|Save Formats and Locations|Default|]
en: PNG solid with background (*.png)
sk: PNG s pevným pozadím (*.png)

[ctx: Prefs Dialog|Saving|Save Formats and Locations|Default|]
en: JPEG 90% quality (*.jpg; *.jpeg)
sk: JPEG 90% kvality (*.jpg; *.jpeg)

[ctx: Prefs Dialog|View|Cursors|Freehand Cursor|Type|]
en: Circle with light outline
sk: Kruh s úzkym okrajom

[ctx: Prefs Dialog|View|Cursors|Freehand Cursor|Type|]
en: Circle with medium outline
sk: Kruh so stredným okrajom

[ctx: Prefs Dialog|View|Cursors|Freehand Cursor|Type|]
en: Circle with heavy outline
sk: Kruh s hrubým okrajom

[ctx: Prefs Dialog|View|Cursors|Freehand Cursor|Type|]
en: Crosshair
sk: Nitkový kríž

[ctx: Prefs Dialog|Pen Input|Input Device Settings|Pressure Mapping|]
note: Graph x-axis label
en: Input Pressure
sk: Vstupný tlak

[ctx: Prefs Dialog|Pen Input|Input Device Settings|Pressure Mapping|]
note: Graph y-axis label
en: Brush Pressure
sk: Tlak štetca

[ctx: Prefs Dialog|Pen Input|]
en: <b>Global Pressure Mapping</b>
sk: <b>Globálne mapovanie tlaku</b>

[ctx: Prefs Dialog|]
note: Tab label in preferences dialog
en: Pressure
sk: Tlak

[ctx: Prefs Dialog|Devices|]
en: Here you can restrict pointing devices to specific tasks on the canvas, or have them ignored completely if they glitch your drawing.
sk: Tu môžete obmedziť polohovateľné zariadenie na určité úlohy, ktoré môžu vykonávať na plátne, alebo ich môžete úplne ignorovať, ak narúšajú vašu kresbu.

[ctx: Prefs Dialog|Button|]
en: <b>Device Usage</b>
sk: <b>Použitie zariadení</b>

en: Devices
sk: Zariadenia

[ctx: Prefs Dialog|Button|Pointer Button Mappings|]
en: • The space bar can be used like Button2.
    • Some tablet pads' buttons cannot be held down when pressed.
sk: • Medzerník môže byť použitý ako Tlačidlo2.
    • Niektoré tlačidlá tabletu nemôžu byť stlačené a držané pri stlačení.

[ctx: Prefs Dialog|Button|]
en: <b>Pointer Button Mappings</b>
sk: <b>Mapovania tlačidla ukazovateľa</b>

[ctx: Prefs Dialog|]
note: Tab label in preferences dialog
en: Buttons
sk: Tlačidlá

[ctx: Prefs Dialog|Button|]
en: <b>Keyboard Mappings</b>
sk: <b>Mapovania klávesnice</b>

en: Keys
sk: Klávesy

[ctx: Prefs Dialog|Load & Save|Saving|]
en: Default file format:
sk: Predvolený formát súboru:

[ctx: Prefs Dialog|Load & Save|Saving|]
en: Prefix when saving scraps:
sk: Predpona pre ukladané náčrty:

[ctx: Prefs Dialog|Load & Save|]
en: <b>Saving</b>
sk: <b>Ukladanie</b>

[ctx: Prefs Dialog|Load & Save|]
en: <b>Color Management</b>
sk: <b>Správa farieb</b>

[ctx: Prefs Dialog|Load & Save|Color Management|]
en: Color space conversions:
sk: Konverzie priestoru farieb:

[ctx: Prefs Dialog|Load & Save|Color Management|]
en: Convert to sRGB when loading; mark as sRGB when saving
sk: Skonvertovať na farby sRGB pri načítaní a označiť ako farby sRGB pri ukladaní

[ctx: Prefs Dialog|Load & Save|Color Management|]
en: No automatic conversions or tagging
sk: Žiadna automatická konverzia alebo značkovanie

[ctx: Prefs Dialog|Load & Save|Color Management|]
en: No color conversions are performed when loading, and files are saved without color management information.
    
    This is MyPaint's old behaviour, and can be used as a stopgap for non-sRGB working.
sk: Pri načítaní neboli vykonané žiadne konverzie farieb a súbory sú uložené bez informácií o správe farieb.
    
    Toto je pôvodné správanie aplikácie MyPaint a môže byť použité ako stopgap pre fungovanie bez RGB.

[ctx: Prefs Dialog|Load & Save|]
en: <b>Automated Backups</b>
sk: <b>Automatické zálohy</b>

[ctx: Prefs Dialog|Load & Save|Automated Backups|switch label]
en: Back up unsaved work:
sk: Zálohovať neuloženú prácu:

[ctx: Prefs Dialog|Load & Save|Automated Backups|interval spinbox units suffix]
note: In seconds. Lowest value is 5, highest is 300 (5 minutes). Only matters when enabled.
en: seconds of inactivity
sk: sekundách nečinnosti

[ctx: Prefs Dialog|Load & Save|Automated Backups|switch tooltip]
en: Backs up work incrementally in the background to MyPaint's disk cache. If the program crashes, you'll have a chance to restore what you were working on.
sk: Zálohuje prácu postupne na pozadí do vyrovnávacieho disku aplikácie MyPaint. Ak program nečakane skončí, budete mať šancu obnoviť vašu prácu.

[ctx: Prefs Dialog|Load & Save|Automated Backups|interval label]
en: Time between backups:
sk: Čas medzi zálohami:

[ctx: Prefs Dialog|]
note: Tab label in preferences dialog
en: Load & Save
sk: Načítanie a uloženie

[ctx: Prefs Dialog|View|]
en: <b>Zoom and Rendering</b>
sk: <b>Priblíženie a vykresľovanie</b>

en: Default zoom level:
sk: Predvolená úroveň priblíženia:

[ctx: Prefs Dialog|View|]
en: <b>Interface</b>
sk: <b>MyPaint</b>

[ctx: Prefs Dialog|View|Interface|]
en: Toolbar icon size:
sk: Veľkosť ikôn v paneli nástrojov:

[ctx: Prefs Dialog|View|Interface|]
en: Freehand cursor type:
sk: Typ kurzoru pri kreslení voľnou rukou:

[ctx: Prefs Dialog|View|Interface|]
en: Dark theme variant:
sk: Variant tmavej témy:

[ctx: Prefs Dialog|View|Interface|Dark theme variant|]
en: If available in GTK3 theme (needs restart)
sk: Ak je dostupný v téme GTK3 (vyžaduje reštart)

en: Some of these settings require MyPaint to be restarted.
sk: Niektoré z týchto nastavení vyžadujú reštart aplikácie MyPaint.

[ctx: Prefs Dialog|View|Interface|Icon size|]
en: Large (requires recent GTK3)
sk: Veľké (vyžadujú najnovšie GTK3)

[ctx: Prefs Dialog|View|Interface|Icon size|]
en: Small
sk: Malé

[ctx: Prefs Dialog|View|Zoom|]
en: Use a real checkerboard pattern
sk: Použiť skutočný vzor šachovnice

[ctx: Prefs Dialog|View|Zoom|]
en: Draw a real checkerboard pattern to show transparency.
    This slows down the display, but can be less confusing.
sk: Vykreslí skutočný vzor šachovnice na zobrazenie priehľadnosti.
    Týmto sa spomalí zobrazenie, ale nie je také mätúce.

en: When showing transparency:
sk: Pri zobrazení priehľadnosti:

[ctx: Prefs Dialog|View|Interface|]
en: Handle smooth scrolling events:
sk: Spracovať udalosti plynulého rolovania:

[ctx: Prefs Dialog|View|Interface|Handle smooth scrolling events|checkbox label]
en: When devices send them (needs restart)
sk: Ak ho zariadenia odošlú (vyžaduje reštart)

en: Hide cursor while painting
sk: Skryť kurzor počas kreslenia

[ctx: Prefs Dialog|]
note: Tab label in preferences dialog
en: View
sk: Zobrazenie

[ctx: Prefs Dialog|Color|Color Wheel|]
note: Arrangement of MyPaint's custom colour wheels
en: Primaries are:
sk: Hlavné sú:

[ctx: Prefs Dialog|Color|Color Wheel|Primaries|]
en: Standard digital Red/Green/Blue
sk: Štandardná digitálna červená/zelená/modrá

[ctx: Prefs Dialog|Color|Color Wheel|Primaries|]
en: Traditional artist's Red/Yellow/Blue
sk: Tradičná umelecká červená/žltá/modrá

[ctx: Prefs Dialog|Color|Color Wheel|Primaries|]
en: Red-Green and Blue-Yellow opponent pairs
sk: Červeno-zelené a modro-žlté opačné páry

[ctx: Prefs Dialog|Color|]
note: Options affecting color wheels
en: <b>Color Wheel</b>
sk: <b>Farebný kruh</b>

[ctx: Prefs Dialog|]
note: Tab label in preferences dialog
en: Color
sk: Farba

[ctx: Prefs Dialog|]
note: Tab label in preferences dialog
en: Compatibility
sk: Kompatibilita

[ctx: Prefs Dialog|Pen Input|Mode|]
en: Screen (normal)
sk: Obrazovka (normálne)

[ctx: Prefs Dialog|Pen Input|Mode|]
en: Disabled (no pressure sensitivity)
sk: Zakázané (žiadna citlivosť na tlak)

[ctx: Prefs Dialog|Pen Input|Mode|]
en: Window (not recommended)
sk: Okno (neodporúčané)

[ctx: Menu→File (labels), Accel Editor (labels)]
en: New
sk: Nový

[ctx: Toolbar (short labels)]
en: New
sk: Nový

[ctx: Toolbar (tooltips), Accel Editor (descriptions)]
en: Start with a new blank canvas.
sk: Začne s novým prázdnym plátnom.

[ctx: Menu→File (labels), Accel Editor (labels)]
en: Open…
sk: Otvoriť…

[ctx: Toolbar (short labels)]
en: Open
sk: Otvoriť

[ctx: Toolbar (tooltips), Accel Editor (descriptions)]
en: Load a file to work on.
sk: Načíta súbor, s ktorým sa má pracovať.

[ctx: Menu→File (labels), Accel Editor (labels)]
en: Open Most Recent
sk: Otvoriť posledný

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Load the file you saved most recently.
sk: Načíta súbor, s ktorým ste naposledy uložili.

[ctx: Menu→File (labels)]
en: Open Recent
sk: Otvoriť nedávne

[ctx: Menu→File (labels), Accel Editor (labels)]
en: Revert
sk: Vrátiť

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Reload the file your current work was loaded from.
sk: Znovu načíta súbor, z ktorého bola načítaná vaša aktuálna práca.

[ctx: Menu→File (labels), Accel Editor (labels)]
en: Save
sk: Uložiť

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Save your work to a file.
sk: Uloží vašu prácu do súboru.

[ctx: Menu→File (labels), Accel Editor (labels)]
en: Save As…
sk: Uložiť ako…

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Save your work to a file, assigning it a new name.
sk: Uloží vašu prácu do súboru s novým názvom.

[ctx: Menu→File (labels), Accel Editor (labels)]
en: Export…
sk: Exportovať…

en: Export your work to a file, but keep working on the same file.
sk: Exportuje vašu prácu do súboru, ale umožní pracovať na tom istom súbore.

[ctx: Menu→File (labels), Accel Editor (labels)]
en: Save As Scrap
sk: Uložiť ako nákres

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Save to a new scrap file, or save a new revision if already a scrap.
sk: Uloží do nového súboru nákresu, alebo uloží nové vydanie predchádzajúceho nákresu.

[ctx: Menu→File (labels), Accel Editor (labels)]
en: Open Previous Scrap
sk: Otvoriť predchádzajúci nákres

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Load the scrap file before the current one.
sk: Načíta súbor nákresu pred aktuálnym.

[ctx: Menu→File (labels), Accel Editor (labels)]
en: Open Next Scrap
sk: Otvoriť nasledujúci nákres

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Load the scrap file after the current one.
sk: Načíta súbor nákresu po aktuálnom.

[ctx: Menu→File (labels), Accel Editor (labels)]
en: Recover File from an Automated Backup…
sk: Obnoviť súbor z automatickej zálohy…

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Try to save and resume interrupted unsaved work.
sk: Pokúsi sa uložiť a pokračovať v prerušenej neuloženej práci.

[ctx: Menu→Brush (label)]
en: Brush Groups
sk: Skupiny štetcov

[ctx: Toolbar (short labels)]
en: Brushes
sk: Štetce

[ctx: Toolbar (tooltips)]
en: List of brush groups.
sk: Zoznam skupín štetcov.

[ctx: Toolbar (label)]
en: Color Adjusters
sk: Nástroje na úpravu farby

[ctx: Toolbar (short labels)]
en: Colors
sk: Farby

[ctx: Toolbar (tooltips)]
en: Available color adjusters.
sk: Dostupné nástroje na úpravu farby.

[ctx: Menu→Layer→Properties (label)]
en: Mode
sk: Režim

[ctx: Toolbar (short labels)]
en: Mode
sk: Režim

[ctx: Toolbar (tooltips)]
en: The current layer's compositing mode.
sk: Režim kompozície aktuálnej vrstvy.

[ctx: Menu→Brush (labels), Accel Editor (labels)]
en: Increase Brush Size
sk: Zväčšiť veľkosť štetca

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Make the working brush bigger.
sk: Zväčší pracovný štetec.

[ctx: Menu→Brush (labels), Accel Editor (labels)]
en: Decrease Brush Size
sk: Zmenšiť veľkosť štetca

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Make the working brush smaller.
sk: Zmenší pracovný štetec.

[ctx: Menu→Brush (labels), Accel Editor (labels)]
en: Increase Brush Opacity
sk: Zvýšiť krytie štetca

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Make the working brush more opaque.
sk: Viac znepriehľadní pracovný štetec.

[ctx: Menu→Brush (labels), Accel Editor (labels)]
en: Decrease Brush Opacity
sk: Znížiť krytie štetca

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Make the working brush less opaque.
sk: Viac spriehľadní pracovný štetec.

[ctx: Menu→Color→Adjust Color (labels), Accel Editor (labels)]
en: Lighten Painting Color
sk: Zosvetliť farbu kreslenia

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Increase the lightness of the current painting color.
sk: Zvýši svetlosť aktuálnej farby kreslenia.

[ctx: Menu→Color→Adjust Color (labels), Accel Editor (labels)]
en: Darken Painting Color
sk: Stmaviť farbu kreslenia

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Decrease the lightness of the current painting color.
sk: Zníži svetlosť aktuálnej farby kreslenia.

[ctx: Menu→Color→Adjust Color (labels), Accel Editor (labels)]
en: Change Hue Clockwise
sk: Zmeniť odtieň doprava

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Rotate the painting color’s hue clockwise on the color wheel.
sk: Otočí odtieň farby kreslenia doprava na kruhu farieb.

[ctx: Menu→Color→Adjust Color (labels), Accel Editor (labels)]
en: Change Hue Anticlockwise
sk: Zmeniť odtieň doľava

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Rotate the painting color’s hue anticlockwise on the color wheel.
sk: Otočí odtieň farby kreslenia doľava na kruhu farieb.

[ctx: Menu→Color→Adjust Color (labels), Accel Editor (labels)]
en: Increase Saturation
sk: Zvýšiť sýtosť

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Make the painting color more saturated (more colorful, purer).
sk: Zvýši sýtosť farby kreslenia (väčšia farebnosť, čistejšia farba).

[ctx: Menu→Color→Adjust Color (labels), Accel Editor (labels)]
en: Decrease Saturation
sk: Znížiť sýtosť

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Make the painting color less saturated (grayer).
sk: Zníži sýtosť farby kreslenia (šedšia farba).

[ctx: Menu→Brush (labels), Accel Editor (labels)]
en: Reload Brush Settings
sk: Znovunačítať nastavenia štetca

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Restore all brush settings to the current brush’s saved values.
sk: Obnoví všetky nastavenia štetca na uložené hodnoty aktuálneho štetca.

[ctx: Menu→Brush (labels), Accel Editor (labels)]
en: Pick Stroke and Layer
sk: Vybrať ťah a vrstvu

[ctx: Menu→Brush→Shortcut Keys (labels), Accel Editor (labels)]
en: Save Brush to Most Recent Shortcut Key
sk: Uložiť štetec medzi posledné skratky

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Save brush settings to the most recently used shortcut key.
sk: Uloží nastavenia štetca medzi naposledy použité skratky.

[ctx: Menu→Layer (labels), Accel Editor (labels)]
en: Clear Layer
sk: Vymazať vrstvu

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Erase parts of the current layer which lie outside the frame.
sk: Oreže časti aktuálnej vrstvy, ktoré ležia mimo orámovania.

[ctx: Menu→Layer (labels), Accel Editor (labels)]
en: Copy Layer to Clipboard
sk: Skopírovať vrstvu do schránky

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Copy the current layer’s contents to the clipboard.
sk: Skopíruje obsah aktuálnej vrstvy do schránky.

[ctx: Menu→Layer (labels), Accel Editor (labels)]
en: Paste Layer from Clipboard
sk: Vložiť vrstvu zo schránky

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Replaces the current layer with the clipboard’s contents.
sk: Nahradí aktuálnu vrstvu obsahom schránky.

[ctx: Menu→Layer (labels), Accel Editor (labels)]
en: Edit Layer in External App…
sk: Upraviť vrstvu v externej aplikácii…

[ctx: Menu→Layer (labels), Accel Editor (labels)]
en: Update Layer with External Edits
sk: Aktualizovať vrstvu s externými úpravami

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Commit changes saved from the external app (normally automatic).
sk: Aplikuje zmeny uložené z externej aplikácie (obvykle automaticky).

[ctx: Menu→Layer→Go to Layer (labels), Accel Editor (labels)]
en: Go to Layer at Cursor
sk: Prejsť na vrstvu pod kurzorom

[ctx: Menu→Layer→Go to Layer (labels), Accel Editor (labels)]
en: Go to Layer Above
sk: Prejsť na vrstvu vyššie

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Go one layer up in the layer stack.
sk: Prejde o jednu vrstvu hore v zásobníku vrstiev.

[ctx: Menu→Layer→Go to Layer (labels), Accel Editor (labels)]
en: Go to Layer Below
sk: Prejsť na vrstvu nižšie

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Go one layer down in the layer stack.
sk: Prejde o jednu vrstvu dole v zásobníku vrstiev.

[ctx: Menu→Layer (labels), Accel Editor (labels)]
en: New Painting Layer
sk: Nová kresliaca vrstva

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Add a new painting layer above the current layer.
sk: Pridá novú kresliacu vrstvu ponad aktuálnu vrstvu.

[ctx: Menu→Layer (labels), Accel Editor (labels)]
en: New Vector Layer…
sk: Nová vektorová vrstva…

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Add a new vector layer above the current layer, and begin editing it.
sk: Pridá novú vektorovú vrstvu ponad aktuálnu vrstvu a začne ju upravovať.

[ctx: Menu→Layer (labels), Accel Editor (labels)]
en: New Layer Group
sk: Nová skupina vrstiev

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Add a new layer group above the current layer.
sk: Pridá novú skupinu vrstiev ponad aktuálnu vrstvu.

[ctx: Menu→Layer (labels), Accel Editor (labels)]
en: New Painting Layer Below
sk: Nová kresliaca vrstva nižšie

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Add a new painting layer below the current layer.
sk: Pridá novú kresliacu vrstvu popod aktuálnu vrstvu.

[ctx: Menu→Layer (labels), Accel Editor (labels)]
en: New Vector Layer Below…
sk: Nová vektorová vrstva nižšie…

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Add a new vector layer below the current layer, and begin editing it.
sk: Pridá novú vektorovú vrstvu popod aktuálnu vrstvu a začne ju upravovať.

[ctx: Menu→Layer (labels), Accel Editor (labels)]
en: New Layer Group Below
sk: Nová skupina vrstiev nižšie

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Add a new layer group below the current layer.
sk: Pridá novu skupinu vrstiev popod aktuálnu vrstvu.

[ctx: Menu→Layer (labels), Accel Editor (labels)]
en: Merge Layer Down
sk: Zlúčiť vrstvu nadol

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Merge the current layer with the layer beneath it.
sk: Zlúči aktuálnu vrstvu s vrstvou pod ňou.

[ctx: Menu→Layer (labels), Accel Editor (labels)]
en: Merge Visible Layers
sk: Zlúčiť viditeľné vrstvy

[ctx: Menu→Layer (labels), Accel Editor (labels)]
en: New Layer from Visible
sk: Nová vrstva z viditeľného

[ctx: Menu→Layer (labels), Accel Editor (labels)]
en: Delete Layer
sk: Odstrániť vrstvu

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Remove the current layer from the layer stack.
sk: Odstráni aktuálnu vrstvu zo zásobníka vrstiev.

[ctx: Menu→Layer (labels), Accel Editor (labels)]
en: Convert to Normal Painting Layer
sk: Konvertovať na normálnu kresliacu vrstvu

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Convert the current layer or group to a painting layer in ‘Normal’ mode, preserving its appearance.
sk: Skonvertuje aktuálnu vrstvu alebo skupinu na kresliacu vrstvu v „normálnom“ režime. Vzhľad bude zachovaný.

[ctx: Menu→Layer→Opacity (labels), Accel Editor (labels)]
en: Increase Layer’s Opacity
sk: Zvýšiť krytie vrstvy

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Make the layer less transparent.
sk: Zníži priehľadnosť vrstvy.

[ctx: Menu→Layer→Opacity (labels), Accel Editor (labels)]
en: Reduce Layer’s Opacity
sk: Znížiť krytie vrstvy

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Make the layer more transparent.
sk: Zvýši priehľadnosť vrstvy.

[ctx: Menu→Layer (labels), Accel Editor (labels)]
en: Raise Layer
sk: Vyvýšiť vrstvu

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Raise the current layer one step in the layer stack.
sk: Vyvýši aktuálnu vrstvu o stupeň vyššie v zásobníku vrstiev.

[ctx: Menu→Layer (labels), Accel Editor (labels)]
en: Lower Layer
sk: Znížiť vrstvu

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Lower the current layer one step in the layer stack.
sk: Zníži aktuálnu vrstvu o stupeň nižšie v zásobníku vrstiev.

[ctx: Menu→Layer (labels), Accel Editor (labels)]
en: Duplicate Layer
sk: Duplikovať vrstvu

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Make an exact clone of the current layer.
sk: Vytvorí presný duplikát aktuálnej vrstvy.

[ctx: Menu→Layer (labels), Accel Editor (labels)]
en: Layer Locked
sk: Vrstva uzamknutá

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Toggle the current layer’s locked state. Locked layers cannot be modified.
sk: Prepne stav uzamknutia aktuálnej vrstvy. Uzamknuté vrstvy sa nedajú upravovať.

[ctx: Menu→Layer (labels), Accel Editor (labels)]
en: Layer Visible
sk: Vrstva viditeľná

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Toggle the current layer’s visibility state, making it hidden.
sk: Prepne stav viditeľnosti aktuálnej vrstvy jej zneviditeľnením.

[ctx: Menu→View (labels), Accel Editor (labels)]
en: Show Background
sk: Zobraziť pozadie

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Toggle the background layer’s visibility.
sk: Prepne viditeľnosť vrstvy s pozadím.

[ctx: Menu→View (labels), Accel Editor (labels)]
en: Reset and Center View
sk: Vynulovať a vystrediť zobrazenie

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Reset Zoom, Rotation and Mirroring, and recenter the document.
sk: Vynuluje priblíženie, otočenie a zrkadlenie a vystredí dokument.

[ctx: Menu→View (labels), Accel Editor (labels)]
en: Fit to View
sk: Prispôsobiť zobrazeniu

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Switch between a fitted view and your working location and zoom.
sk: Prepne medzi prispôsobeným zobrazením, miestom práce a priblížením.

[ctx: Menu→View (labels)]
en: Reset
sk: Vynulovať

[ctx: Menu→View→Reset (labels), Accel Editor (labels)]
en: Reset Zoom
sk: Vynulovať priblíženie

[ctx: Menu→View→Reset (labels), Accel Editor (labels)]
en: Reset Rotation
sk: Vynulovať otočenie

[ctx: Menu→View→Reset (labels), Accel Editor (labels)]
en: Reset Mirroring
sk: Vynulovať zrkadlenie

[ctx: Menu→View→Adjust View (labels), Accel Editor (labels)]
en: Zoom In
sk: Priblížiť

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Increase magnification.
sk: Zvýši zväčšenie.

[ctx: Menu→View→Adjust View (labels), Accel Editor (labels)]
en: Zoom Out
sk: Oddialiť

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Decrease magnification.
sk: Zníži zväčšenie.

[ctx: Menu→View→Adjust View (labels), Accel Editor (labels)]
note: Note: the object we've agreed to present as being rotated by "RotateLeft and "RotateRight" is the *canvas*, not the viewing rectangle. https://github.com/mypaint/mypaint/issues/553
en: Rotate Clockwise
sk: Otočiť doprava

[ctx: Menu→View→Adjust View (labels), Accel Editor (labels)]
en: Rotate Counterclockwise
sk: Otočiť doľava

[ctx: Menu→View→Adjust View (labels), Accel Editor (labels)]
en: Mirror Horizontal
sk: Zrkadliť vodorovne

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Flip the view left to right.
sk: Preklopí zobrazenie zľava doprava.

[ctx: Menu→View→Adjust View (labels), Accel Editor (labels)]
en: Mirror Vertical
sk: Zrkadliť zvislo

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Flip the view upside-down.
sk: Preklopí zobrazenie zhora nadol.

[ctx: Menu→View (labels), Accel Editor (labels)]
en: Layer Solo
sk: Sólo vrstva

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Toggle whether only the current layer is shown.
sk: Prepne zobrazenie iba tejto vrstvy.

[ctx: Menu→Edit (labels), Accel Editor (labels)]
en: Symmetrical Painting Active
sk: Aktívne symetrické kreslenie

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Mirror brushstrokes along the axis of symmetry
sk: Zrkadlí ťahy štetcom pozdĺž osi symetrie

[ctx: Menu→File (labels), Accel Editor (labels)]
en: Frame Enabled
sk: Povolené orámovanie

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Toggle visibility of the document frame.
sk: Prepne viditeľnosť orámovania dokumentu.

[ctx: Menu→Help→Debug (labels), Accel Editor (labels)]
en: Print Brush Input Values to Console
sk: Vypísať vstupné hodnoty štetca do konzoly

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Show the brush engine’s internally generated inputs on the console.
sk: Zobrazí interne generované vstupy výkonného jadra štetcov v konzole.

[ctx: Menu→Help→Debug (labels), Accel Editor (labels)]
en: Visualize Rendering
sk: Vizualizovať vykresľovanie

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Show rendering updates on-screen, for debugging.
sk: Zobrazí aktualizácie vykreslenia na obrazovke, pre ladenie.

[ctx: Menu→Help→Debug (labels), Accel Editor (labels)]
en: No Double Buffering
sk: Bez dvojitého ukladania do zásobníka

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Turn off GTK’s double buffering, normally enabled.
sk: Vypne dvojité ukladanie do vyrovnávacej pamäte nástroja GTK. Obvykle povolené.

[ctx: Menu→Brush (labels)]
en: Paint Mode
sk: Režim kreslenia

[ctx: Menu→Brush→Blend Mode (labels), Accel Editor (labels)]
en: Paint Mode: Normal
sk: Režim kreslenia: Normálny

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Apply color normally when painting.
sk: Pri kreslení použije obvyklú farbu.

[ctx: Menu→Brush→Blend Mode (labels), Accel Editor (labels)]
en: Paint Mode: Eraser
sk: Režim kreslenia: Guma

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Erase using the current brush.
sk: Vygumuje použitím aktuálneho štetca.

[ctx: Menu→Brush→Blend Mode (labels), Accel Editor (labels)]
en: Paint Mode: Lock Alpha
sk: Režim kreslenia: Uzamknutie alfa kanálu

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Applying the brush doesn't change the layer’s opacity.
sk: Použitím štetca sa nezmení krytie vrstvy.

[ctx: Menu→Brush→Blend Mode (labels), Accel Editor (labels)]
en: Paint Mode: Colorize
sk: Režim kreslenia: Ofarbenie

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Apply color to the current layer without affecting its brightness or opacity.
sk: Použije farbu na aktuálnu vrstvu bez vplyvu na jas a krytie.

[ctx: Menu (labels)]
en: File
sk: Súbor

[ctx: Menu→File (labels), Accel Editor (labels)]
en: Quit
sk: Ukončiť

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Close main window and exit the app.
sk: Zavrie hlavné okno a skončí aplikáciu.

[ctx: Menu (labels)]
en: Edit
sk: Upraviť

[ctx: Menu (labels)]
en: Color
sk: Farba

[ctx: Menu→Color (labels)]
en: Adjust Color
sk: Upraviť farbu

[ctx: Menu→Color (labels), Accel Editor (labels)]
en: Color History Popup
sk: Rozbaľovacia ponuka s históriou farieb

[ctx: Menu→Color (labels), Accel Editor (labels)]
en: Color Details Dialog
sk: Dialógové okno s podrobnosťami o farbe

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Show a color details dialog with text entry.
sk: Zobrazí dialógové okno s podrobnosťami o farbe so vstupom pre text.

[ctx: Menu→Color]
en: Next Palette Color
sk: Nasledujúca farba palety

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Set painting color to the next color in the palette.
sk: Nastaví farbu kreslenia na nasledujúcu farbu z palety.

[ctx: Menu→Color (labels), Accel Editor (labels)]
en: Previous Palette Color
sk: Predchádzajúca farba palety

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Set painting color to the previous color in the palette.
sk: Nastaví farbu kreslenia na predchádzajúcu farbu z palety.

[ctx: Menu→Color (labels), Accel Editor (labels)]
en: Add Color to Palette
sk: Pridať farbu do palety

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Append the current painting color to the palette.
sk: Pridá aktuálnu farbu kreslenia do palety.

[ctx: Menu (labels)]
en: Layer
sk: Vrstva

[ctx: Menu→Layer→Properties (labels)]
en: Opacity
sk: Krytie

[ctx: Menu→Layer (labels)]
en: Go to Layer
sk: Prejsť na vrstvu

[ctx: Menu→Layer (labels)]
en: New Layer Below
sk: Nová spodná vrstva

[ctx: Menu→Layer (labels)]
en: Properties
sk: Vlastnosti

[ctx: Menu (labels)]
en: Scratchpad
sk: Náčrtník

[ctx: Menu→Scratchpad (labels), Accel Editor (labels)]
en: New Scratchpad
sk: Nový náčrtník

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Load the default scratchpad as a new scratchpad canvas.
sk: Načíta predvolený náčrtník ako nové plátno s náčrtníkom.

[ctx: Menu→Scratchpad (labels), Accel Editor (labels)]
en: Open Scratchpad…
sk: Otvoriť náčrtník…

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Load an image file on disk into the scratchpad.
sk: Načíta súbor obrázku z disku do náčrtníka.

[ctx: Menu→Scratchpad (labels), Accel Editor (labels)]
en: Save Scratchpad
sk: Uložiť náčrtník

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Save the scratchpad to its existing file on disk.
sk: Uloží náčrtník do jeho existujúceho súboru na disku.

[ctx: Menu→Scratchpad (labels), Accel Editor (labels)]
en: Export Scratchpad As…
sk: Exportovať náčrtník ako…

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Export the scratchpad to disk, under a file name of your choice.
sk: Exportuje náčrtník na disk pod názvom súboru aký si zvolíte.

[ctx: Menu→Scratchpad (labels), Accel Editor (labels)]
en: Revert Scratchpad
sk: Vrátiť náčrtník

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Revert the scratchpad to its last saved state.
sk: Vráti náčrtník do jeho posledného uloženého stavu.

[ctx: Menu→Scratchpad (labels), Accel Editor (labels)]
en: Save Scratchpad as Default
sk: Uložiť náčrtník ako predvolený

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Save the scratchpad as the default for ‘New Scratchpad’.
sk: Uloží náčrtník ako predvolený „Nový náčrtník“.

[ctx: Menu→Scratchpad (labels), Accel Editor (labels)]
en: Clear Default Scratchpad
sk: Vymazať predvolený náčrtník

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Clear the default scratchpad to a blank canvas.
sk: Vymaže predvolený náčrtník na prázdne plátno.

[ctx: Menu→Scratchpad (labels), Accel Editor (labels)]
en: Copy Main Background to Scratchpad
sk: Skopírovať hlavné pozadie do náčrtníka

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Copy the background image from the working document into the Scratchpad.
sk: Skopíruje pozadie obrázku z pracovného dokumentu do náčrtníku.

[ctx: Menu (labels)]
en: Window
sk: Okno

[ctx: Menu→Brush (labels)]
en: Brush
sk: Štetec

[ctx: Menu→Brush (labels)]
en: Shortcut Keys
sk: Klávesové skratky

[ctx: Menu→Brush→Shortcut Keys (labels), Accel Editor (labels)]
en: Brush Shortcut Keys Help
sk: Pomocník pre klávesové skratky štetcov

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Show an explanation of how the shortcut keys work.
sk: Zobrazí vysvetlivku k funkčnosti klávesových skratiek.

[ctx: Menu→Brush (labels), Accel Editor (labels)]
en: Change Brush…
sk: Zmeniť štetec…

[ctx: Menu→Color (labels), Accel Editor (labels)]
en: Change Color…
sk: Zmeniť farbu…

[ctx: Menu→Color (labels), Accel Editor (labels)]
en: Change Color (fast subset)…
sk: Zmeniť farbu (rýchla podskupina)…

[ctx: Menu→Brush (labels), Accel Editor (labels)]
en: Get More Brushes…
sk: Získať viac štetcov…

[ctx: Menu→Brush (labels), Accel Editor (labels)]
en: Import Brushes…
sk: Importovať štetce…

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Load a brushpack from disk.
sk: Načíta balík štetcov z disku.

[ctx: Menu (labels)]
en: Help
sk: Pomocník

[ctx: Menu→Help (labels), Accel Editor (labels)]
en: Online Help
sk: Online pomocník

[ctx: Menu→Help (labels), Accel Editor (labels)]
en: About MyPaint
sk: O aplikácii MyPaint

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Show MyPaint’s license, version number, and credits.
sk: Zobrazí licenciu, verziu a poďakovanie programu MyPaint.

[ctx: Menu→Help (labels)]
en: Debug
sk: Ladenie

[ctx: Menu→Help→Debug (labels), Accel Editor (labels)]
en: Print Memory Leak Info to Console (Slow!)
sk: Vypísať informácie o pretečení pamäte do konzoly (Pomalé!)

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Debug memory leaks.
sk: Odladí výpadky pamäte.

[ctx: Menu→Help→Debug (labels), Accel Editor (labels)]
en: Run Garbage Collector Now
sk: Spustiť nástroj na zbieranie odpadu ihneď

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Free memory used for Python objects which are no longer in use.
sk: Voľná pamäť použitá pre objekty jazyka Python, ktoré sa už nepoužívajú.

[ctx: Menu→Help→Debug (labels), Accel Editor (labels)]
note: FIXME: convert to a ToggleAction
en: Start/Stop Profiling…
sk: Spustiť alebo zastaviť profilovanie…

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Start or Stop Python Profiling (cProfile)
sk: Spustiť alebo zastaviť profilovanie jazyka Python (cProfile)

[ctx: Menu→Help→Debug (labels), Accel Editor (labels)]
en: Simulate a Crash…
sk: Simulovať pád aplikácie…

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Raise a Python exception, to test the crash dialog.
sk: Vyvolá výnimku jazyka Python, na otestovanie dialógového okna pre pád aplikácie.

[ctx: Menu (labels)]
en: View
sk: Zobraziť

[ctx: Menu→View (labels)]
en: Feedback
sk: Spätná väzba

[ctx: Menu→View (labels)]
en: Adjust View
sk: Upraviť zobrazenie

[ctx: Menu→View (labels), Accel Editor (labels)]
en: Fullscreen
sk: Režim na celú obrazovku

[ctx: Menu→Edit (labels), Accel Editor (labels)]
en: Edit Preferences
sk: Upraviť nastavenia

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Edit MyPaint’s global settings.
sk: Upraví globálne nastavenia programu MyPaint.

[ctx: Help→Debug (labels), Accel Editor (labels)]
en: Test Input Devices
sk: Vyskúšať vstupné zariadenia

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Show a dialog which captures all events your input devices send.
sk: Zobrazí dialógové okno, ktoré zachytáva všetky udalosti odoslané z vašich vstupných zariadení.

[ctx: Menu→Layer (labels), Accel Editor (labels)]
en: Background Chooser
sk: Nástroj na výber pozadia

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Change the background paper texture.
sk: Zmení textúru papiera pozadia.

[ctx: Menu→Brush (labels), Accel Editor (labels)]
en: Brush Settings Editor
sk: Editor nastavení štetca

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Edit the active brush’s settings.
sk: Upraví nastavenia aktívneho štetca.

[ctx: Menu→Brush (labels), Accel Editor (labels)]
en: Brush Icon Editor
sk: Editor ikony štetca

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Edit brush icons.
sk: Upraví ikony štetcov.

[ctx: Menu→Layers (labels), Accel Editor (labels)]
en: Show Layers Panel
sk: Zobraziť panel s vrstvami

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Reveal the Layers dockpanel (arrange layers, or assign modes).
sk: Odhalí pripojiteľný panel vrstiev (zoradenie vrstiev alebo priradenie režimov).

[ctx: Menu→Color (labels), Accel Editor (labels)]
en: HCY Wheel
sk: Kruh farieb HCY

[ctx: Menu→Color (labels), Accel Editor (labels)]
en: Color Palette
sk: Paleta farieb

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Dockable palette color selector.
sk: Pripojiteľný nástroj na výber farby palety.

[ctx: Menu→Color (labels), Accel Editor (labels)]
en: HSV Wheel
sk: Kruh farieb HSV

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Dockable saturation and Value color changer.
sk: Pripojiteľný nástroj na zmenu hodnôt sýtosti a farby.

[ctx: Menu→Color (labels), Accel Editor (labels)]
en: HSV Cube
sk: Kocka farieb HSV

[ctx: Menu→Color (labels), Accel Editor (labels)]
en: HSV Square
sk: Štvorec farieb HSV

[ctx: Menu→Color (labels), Accel Editor (labels)]
en: Component Sliders
sk: Posuvníky zložiek

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Dockable color selector showing individual components of the color.
sk: Pripojiteľný nástroj na výber farieb zobrazujúci individuálne zložky farby.

[ctx: Menu→Color (labels), Accel Editor (labels)]
en: Liquid Wash
sk: Tekuté rozpúšťadlo

[ctx: Menu→Color (labels), Accel Editor (labels)]
en: Concentric Rings
sk: Koncentrické kruhy

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Dockable color selector with concentric HSV rings.
sk: Pripojiteľný nástroj na výber farby s koncetrickými kruhmi HSV.

[ctx: Menu→Color (labels), Accel Editor (labels)]
en: Crossed Bowl
sk: Prekrížený ovál

[ctx: Menu→Window (labels), Accel Editor (labels)]
en: Scratchpad Panel
sk: Panel s náčrtníkom

[ctx: Menu→Scratchpad (labels), Accel Editor (labels)]
en: Show Scratchpad Panel
sk: Zobraziť náčrtník

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Reveal the Scratchpad dockpanel (mix colors and make sketches).
sk: Odhalí pripojiteľný panel s náčrtníkom (miešanie farieb a vytváranie náčrtov).

[ctx: Menu→Window (labels), Toolbar (labels), Accel Editor (labels)]
en: Preview Panel
sk: Panel s náhľadom

[ctx: Menu→View (labels), Accel Editor (labels)]
en: Preview
sk: Náhľad

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Reveal the Preview dockpanel (overview of the whole drawing area).
sk: Odhalí pripojiteľný panel s náhľadom (náhľad celej kresliacej oblasti).

[ctx: Menu→Window (labels), Toolbar (labels), Accel Editor (labels)]
en: Tool Options Panel
sk: Panel s možnosťami nástrojov

[ctx: Menu→Edit (labels), Accel Editor (labels)]
en: Show Tool Options Panel
sk: Zobraziť panel s možnosťami nastavenia nástrojov

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Reveal the Tool Options dockpanel (options for the current tool).
sk: Odhalí pripojiteľný panel s možnosťami nástroja (možnosti pre aktuálny nástroj).

[ctx: Menu→Window (labels), Toolbar (labels), Accel Editor (labels)]
en: Brush & Color History Panel
sk: Panel s históriou štetcov a farieb

[ctx: Menu→Edit (labels), Accel Editor (labels)]
en: Recent Brushes & Colors
sk: Nedávno použité štetce a farby

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Reveal the History panel (recently used brushes and colors).
sk: Odhalí panel s históriou (nedávno použité štetce a farby).

[ctx: Menu→View (labels), Accel Editor (labels)]
en: Hide Controls in Fullscreen
sk: Skryť ovládacie prvky v režime na celú obrazovku

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Toggle automatic hiding of the user interface in fullscreen.
sk: Prepne automatické skrývanie používateľského rozhrania v režime na celú obrazovku.

[ctx: Menu→View→Feedback (labels), Accel Editor (labels)]
en: Show Zoom Level
sk: Zobraziť úroveň priblíženia

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Toggle zoom level feedback.
sk: Prepne spätnú väzbu úrovne priblíženia.

[ctx: Menu→View→Feedback (labels), Accel Editor (labels)]
en: Show Last Painting Position
sk: Zobraziť poslednú pozíciu pri kreslení

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Toggle feedback showing where the last stroke ended.
sk: Prepne spätnú väzbu zobrazujúcu, kde skončil posledný ťah.

[ctx: Menu→View (labels)]
en: Display Filter
sk: Filter zobrazenia

[ctx: Menu→View→Display Filter (labels), Accel Editor (labels)]
en: Display Colors Normally
sk: Zobraziť farby normálne

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Filter colors: show colors unchanged.
sk: Filter farieb: zobrazí farby nezmenené.

[ctx: Menu→View→Display Filter (labels), Accel Editor (labels)]
en: Display Colors as Greyscale
sk: Zobraziť farby v odtieňoch sivej

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Filter colors: show brightness only (HCY/YCbCr Luma)
sk: Filter farieb: zobrazí iba jas (HCY/YCbCr Luma)

[ctx: Menu→View→Display Filter (labels), Accel Editor (labels)]
en: Display Colors Inverted
sk: Zobraziť farby prevrátene

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Filter colors: inverse video. Black is white and red is cyan.
sk: Filtruje farby: obrátené video. Čierna je biela a červená je azúrová.

[ctx: Menu→View→Display Filter (labels), Accel Editor (labels)]
en: Display Colors with Simulated Insensitivity to Red
sk: Zobraziť farby so simulovanou necitlivosťou na červenú farbu

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Filter colors to simulate deuteranopia, a common form of color blindness.
sk: Filtruje farby na simuláciu deuteranopie, bežnej formy farbosleposti.

[ctx: Menu→View→Display Filter (labels), Accel Editor (labels)]
en: Display Colors with Simulated Insensitivity to Green
sk: Zobraziť farby so simulovanou necitlivosťou na zelenú farbu

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Filter colors to simulate protanopia, a common form of color blindness.
sk: Filtruje farby na simuláciu protanopie, bežnej formy farbosleposti.

[ctx: Menu→View→Display Filter (labels), Accel Editor (labels)]
en: Display Colors with Simulated Insensitivity to Blue
sk: Zobraziť farby so simulovanou necitlivosťou na modrú farbu

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Filter colors to simulate tritanopia, a rare form of color blindness.
sk: Filtruje farby na simuláciu tritanopie, ojedinelej formy farbosleposti.

[ctx: Menu→Edit→Current Mode (labels)]
en: Freehand
sk: Kreslenie voľnou rukou

[ctx: Toolbar (short labels)]
en: Freehand
sk: Kreslenie voľnou rukou

[ctx: Toolbar (tooltips)]
en: Freehand: draw and paint freely, without geometric constraints.
sk: Kreslenie voľnou rukou: kreslí a maľuje voľne bez geometrických úprav.

[ctx: Menu→Edit (labels), Accel Editor (labels)]
en: Freehand
sk: Kreslenie voľnou rukou

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Draw and paint freely, without geometric constraints.
sk: Kreslí a maľuje voľne bez geometrických úprav.

[ctx: Menu→Edit→Current Mode (labels)]
en: Pan View
sk: Posúvanie rukou

[ctx: Toolbar (short labels)]
en: Pan
sk: Posúvanie

[ctx: Toolbar (tooltips)]
en: Pan View: move your view of the canvas horizontally or vertically.
sk: Posúvanie rukou: presunie vaše zobrazenie plátna vodorovne, alebo zvisle.

[ctx: Menu→View (labels), Accel Editor (labels)]
en: Pan View
sk: Posúvanie rukou

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Interactively move your view of the canvas horizontally or vertically.
sk: Interaktívne presunie vaše zobrazenie plátna vodorovne, alebo zvisle.

[ctx: Menu→Edit→Current Mode (labels)]
en: Rotate View
sk: Otočenie zobrazenia

[ctx: Toolbar (short labels)]
en: Rotate
sk: Otočiť

[ctx: Toolbar (tooltips)]
en: Rotate View: tilt your view of the canvas.
sk: Otočenie zobrazenia: nakloní vaše zobrazenie plátna.

[ctx: Menu→View (labels), Accel Editor (labels)]
en: Rotate View
sk: Otočiť zobrazenie

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Interactively rotate your view of the canvas.
sk: Interaktívne otočí vaše zobrazenie plátna.

[ctx: Menu→Edit→Current Mode (labels)]
en: Zoom View
sk: Priblíženie zobrazenia

[ctx: Toolbar (short labels)]
en: Zoom
sk: Priblíženie

[ctx: Toolbar (tooltips)]
en: Zoom View: zoom into or out of the canvas.
sk: Priblíženie zobrazenia: priblíži alebo oddiali plátno.

[ctx: Menu→View (labels), Accel Editor (labels)]
en: Zoom View
sk: Priblížiť zobrazenie

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Interactively zoom into or out of the canvas.
sk: Interaktívne priblíži alebo oddiali plátno.

[ctx: Menu→Edit→Current Mode (labels)]
en: Lines and Curves
sk: Čiary a krivky

[ctx: Toolbar (short labels)]
en: Lines
sk: Čiary

[ctx: Toolbar (tooltips)]
en: Lines and Curves: draw straight or curved lines.
sk: Čiary a krivky: nakreslí priame alebo zakrivené čiary.

[ctx: Menu→Edit (labels), Accel Editor (labels)]
en: Lines and Curves
sk: Čiary a krivky

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Draw straight or curved lines.
sk: Nakreslí priame alebo zakrivené čiary.

[ctx: Menu→Edit→Current Mode (labels)]
en: Connected Lines
sk: Spojené čiary

[ctx: Toolbar (short labels)]
en: Conn. Lines
sk: Spojené čiary

[ctx: Toolbar (tooltips)]
en: Connected Lines: draw sequences of straight or curved lines.
sk: Spojené čiary: nakreslí postupnosť priamych alebo zakrivených čiar.

[ctx: Menu→Edit (labels), Accel Editor (labels)]
en: Connected Lines
sk: Spojené čiary

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Draw sequences of straight or curved lines.
sk: Nakreslí postupnosť priamych alebo zakrivených čiar.

[ctx: Menu→Edit→Current Mode (labels)]
en: Ellipses and Circles
sk: Elipsy a kruhy

[ctx: Toolbar (short labels)]
en: Ellipse
sk: Elipsa

[ctx: Toolbar (tooltips)]
en: Ellipses and Circles: draw rounded shapes.
sk: Elipsy a kruhy: nakreslí okrúhle tvary.

[ctx: Menu→Edit (labels), Accel Editor (labels)]
en: Ellipses and Circles
sk: Elipsy a kruhy

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Draw circles and ellipses.
sk: Nakreslí kruhy a elipsy.

[ctx: Menu→Edit→Current Mode (labels)]
en: Inking
sk: Farbenie

[ctx: Toolbar (short labels)]
en: Ink
sk: Atrament

[ctx: Toolbar (tooltips)]
en: Inking: draw smooth controlled lines.
sk: Farbenie: nakreslí hladké ovládané čiary.

[ctx: Menu→Edit (labels), Accel Editor (labels)]
en: Inking
sk: Farbenie

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Draw smooth controlled lines.
sk: Nakreslí hladké ovládané čiary.

[ctx: Menu→Edit→Current Mode (labels)]
en: Reposition Layer
sk: Premiestnenie vrstvy

[ctx: Toolbar (short labels)]
en: Layer Pos.
sk: Pozícia vrstvy

[ctx: Toolbar (tooltips)]
en: Reposition Layer: move the current layer on the canvas.
sk: Premiestniť vrstvu: premiestni aktuálnu vrstvu na plátne.

[ctx: Menu→Layer (labels), Accel Editor (labels)]
en: Reposition Layer
sk: Premiestniť vrstvu

[ctx: Accel Editor (description)]
en: Interactively move the current layer on the canvas.
sk: Interaktívne premiestni aktuálnu vrstvu na plátne.

[ctx: Menu→Edit→Current Mode (labels)]
en: Edit Frame
sk: Úprava orámovania

[ctx: Toolbar (short labels)]
en: Frame
sk: Orámovanie

[ctx: Toolbar (tooltips)]
en: Edit Frame: define a frame around the document to give it a finite size.
sk: Upraviť orámovanie: určí orámovanie okolo dokumentu aby získal konečnú veľkosť.

[ctx: Menu→File (labels), Accel Editor (labels)]
en: Edit Frame
sk: Upraviť orámovanie

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Interactively define a frame around the document to give it a finite size.
sk: Interaktívne určí orámovanie okolo dokumentu aby získal konečnú veľkosť.

[ctx: Menu→Edit→Current Mode (labels)]
en: Edit Painting Symmetry
sk: Úprava symetrie kreslenia

[ctx: Toolbar (short labels)]
en: Symmetry
sk: Symetria

[ctx: Toolbar (tooltips)]
en: Edit Painting Symmetry: adjust the axis used for symmetrical painting.
sk: Upraviť symetriu kreslenia: upraví os použitú pri symetrickom kreslení.

[ctx: Menu→File (labels), Accel Editor (labels)]
en: Edit Painting Symmetry
sk: Upraviť symetriu kreslenia

[ctx: Accel Editor (description)]
en: Interactively adjust the axis used for symmetrical painting.
sk: Interaktívne upraví os použitú pri symetrickom kreslení.

[ctx: Menu→Edit→Current Mode (labels)]
en: Pick Color
sk: Výber farby

[ctx: Toolbar (short labels)]
en: Pick Col.
sk: Vyberie farbu.

[ctx: Toolbar (tooltips)]
en: Pick Color: set the painting color from screen pixels.
sk: Vybrať farbu: nastaví farbu kreslenia z pixelov obrazovky.

[ctx: Menu→Color (labels), Accel Editor (labels)]
en: Pick Color
sk: Vybrať farbu

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Set the painting color from screen pixels.
sk: Nastaví farbu kreslenia z pixelov obrazovky.

[ctx: Menu→Edit→Current Mode (labels)]
en: Flood Fill
sk: Vyplnenie

[ctx: Toolbar (short labels)]
en: Fill
sk: Vyplnenie

[ctx: Toolbar (tooltips)]
en: Flood Fill: fill an area with color.
sk: Vyplnenie: vyplní oblasť farbou.

[ctx: Menu→Edit (labels), Accel Editor (labels)]
en: Flood Fill
sk: Vyplnenie

[ctx: Accel Editor (descriptions)]
en: Fill an area with color.
sk: Vyplní oblasť farbou.
