mypaint v2.0.0-alpha.8-1-g4490f06 - en to tg translation catalogue (13 entries)

en: Color
tg: Рангӣ

[ctx: brush settings list: setting group]
en: Custom
tg: Ихтисосӣ

note: TRANSLATORS: begin editing a brush's preview icon
en: Edit
tg: Муҳаррир

note: TRANSLATORS: clear the brush preview icon being edited
en: Clear
tg: Тоза кардан

note: TRANSLATORS: save edits to a brush icon
en: Save
tg: Нигоҳ доштан

en: New
tg: Нав

note: Name and preview column: will be indented
en: Name
tg: Ном

en: Undo
tg: Баргашти амал

en: Redo
tg: Анҷоми амал

[ctx: Menu→File (labels)]
en: Open Recent
tg: Кушодани охиринҳо

[ctx: Menu→View→Adjust View (labels), Accel Editor (labels)]
en: Zoom Out
tg: Хурд кардан

[ctx: Menu (labels)]
en: File
tg: Файл

[ctx: Menu (labels)]
en: Help
tg: Роҳнамо
