mypaint v2.0.0-alpha.8-1-g4490f06 - en to uz translation catalogue (13 entries)

en: Color
uz: Rang

[ctx: brush settings list: setting group]
en: Custom
uz: Boshqa

note: TRANSLATORS: begin editing a brush's preview icon
en: Edit
uz: Tahrirlash

note: TRANSLATORS: clear the brush preview icon being edited
en: Clear
uz: Tozalash

note: TRANSLATORS: save edits to a brush icon
en: Save
uz: Saqlash

en: New
uz: Yangi

note: Name and preview column: will be indented
en: Name
uz: Nomi

en: Undo
uz: Bekor qilish

en: Redo
uz: Qaytarish

[ctx: Menu→File (labels)]
en: Open Recent
uz: Yaqinda foydalanilganni ochish

[ctx: Menu→View→Adjust View (labels), Accel Editor (labels)]
en: Zoom Out
uz: Kichiklashtirish

[ctx: Menu (labels)]
en: File
uz: Fayl

[ctx: Menu (labels)]
en: Help
uz: Yordam
