mypaint v2.0.0-alpha.8-1-g4490f06 - en to wa translation catalogue (15 entries)

en: Color
wa: Coleur

[ctx: brush settings list: setting group]
en: Custom
wa: A vosse môde

note: TRANSLATORS: begin editing a brush's preview icon
en: Edit
wa: Candjî

note: TRANSLATORS: clear the brush preview icon being edited
en: Clear
wa: Netyî

note: TRANSLATORS: save edits to a brush icon
en: Save
wa: Schaper

en: New
wa: Novea

note: Name and preview column: will be indented
en: Name
wa: No

en: Undo
wa: Disfé

en: Redo
wa: Rifé

en: Fullscreen
wa: Forrimpli li purnea

en: Opacity:
wa: Zeroveyaedje:

[ctx: Menu→File (labels)]
en: Open Recent
wa: Drovi les Dierins

[ctx: Menu→View→Adjust View (labels), Accel Editor (labels)]
en: Zoom Out
wa: Diszoumer

[ctx: Menu (labels)]
en: File
wa: Fitchî

[ctx: Menu (labels)]
en: Help
wa: Aidance
