mypaint v2.0.0-alpha.8-1-g4490f06 - en to br translation catalogue (14 entries)

en: Color
br: Liv

[ctx: brush settings list: setting group]
en: Custom
br: Diouzhoc'h

note: TRANSLATORS: clear the brush preview icon being edited
en: Clear
br: Skarzhañ

note: TRANSLATORS: save edits to a brush icon
en: Save
br: Enrollañ

en: New
br: Nevez

note: Name and preview column: will be indented
en: Name
br: Anv

en: Undo
br: Nullañ

en: Redo
br: Adober

en: Fullscreen
br: Skrammad a-bezh

en: Layers
br: Treuzfollennoù

[ctx: Language preferences menu - default option]
note: TRANSLATORS: This option means that MyPaint will try to use TRANSLATORS: the language the system tells it to use.
en: System Language
br: Yezh ar reizhiad

[ctx: Menu→View→Adjust View (labels), Accel Editor (labels)]
en: Zoom Out
br: Zoum bihanaat

[ctx: Menu (labels)]
en: File
br: Restr

[ctx: Menu→Help (labels)]
en: Debug
br: Dizreinañ
