mypaint v2.0.0-alpha.8-1-g4490f06 - en to ga translation catalogue (17 entries)

en: Color
ga: Dath

[ctx: brush settings list: setting group]
en: Custom
ga: Saincheaptha

note: TRANSLATORS: begin editing a brush's preview icon
en: Edit
ga: Cuir in Eagar

note: TRANSLATORS: clear the brush preview icon being edited
en: Clear
ga: Glan

note: TRANSLATORS: save edits to a brush icon
en: Save
ga: Sábháil

en: New
ga: Nua

note: Name and preview column: will be indented
en: Name
ga: Ainm

en: Undo
ga: Cealaigh

en: Redo
ga: Athdhéan

en: Opacity:
ga: Teimhneacht:

en: Layers
ga: Sraitheanna

[ctx: Prefs Dialog|]
note: Tab label in preferences dialog
en: Pressure
ga: Brú

[ctx: Menu→File (labels)]
en: Open Recent
ga: Oscail Rudaí Deireanacha

[ctx: Menu→View→Adjust View (labels), Accel Editor (labels)]
en: Zoom Out
ga: Súmáil Amach

[ctx: Menu (labels)]
en: File
ga: Comhad

[ctx: Menu (labels)]
en: Help
ga: Cabhair

[ctx: Menu→Help (labels)]
en: Debug
ga: Dífhabhtaigh
