Nala - en to pl translation catalogue (278 entries)

en: Terminal can't support dialog, falling back to readline
pl: Terminal nie obsługuje okna dialogowego, powrót do readline

en: {error} Nala needs root to fix broken packages
pl: {error} Nala potrzebuje uprawnień roota by naprawić popsute pakiety

en: {error} Nala needs root to {command}
pl: Nala potrzebuje uprawnień roota by wykonać {command}

en: {error} Nala is already running another instance {last_pid}
pl: {error} Jest już uruchomiona jedns instancja Nali {last_pid}

en: Removing files in {dir}
pl: Usuwanie plików w {dir}

en: Removed: {filename}
pl: Usunięto: {filename}

en: {error} can't find version for {package}
pl: {error} Nie można znaleźć wersji pakietu {package}

en: There are broken packages that need to be fixed!
pl: Istnieją uszkodzone pakiety, które należy naprawić!

en: You can use {switch} if you'd like to try without fixing them.
pl: Możesz użyć {switch}, jeśli chcesz spróbować bez naprawiania ich.

en: {error} Missing packages to install
pl: {error} Brakujące pakiety do zainstalowania

en: Update package list.
pl: Zaktualizuj listę pakietów.

en: Specify packages to exclude during upgrade. Accepts glob*
pl: Podaj pakiety, które nie mają być aktualizowane. Można użyć *

en: Would you like us to protect these and try again?
pl: Czy chcesz, by Nala spróbowała ponownie, chroniąc je?

en: {error} You have held broken packages
pl: {error}  Były uszkodzone pakiety

en: Install packages.
pl: Zainstaluj pakiety

en: Package(s) to install
pl: Pakiet(y) do zainstalowania

en: Remove packages.
pl: Usuń pakiety.

en: Purge packages.
pl: Wyczyść pakiety.

en: Package(s) to remove/purge
pl: Pakiet(y) do usunięcia/wyczyszczenia

en: Autoremove packages that are no longer needed.
pl: Automatycznie usuń niepotrzebne pakiety.

en: Autopurge packages that are no longer needed.
pl: Automatycznie wyczyść niepotrzebne pakiety.

en: {error} {config} must be used with either {autoremove} or {autopurge}.
pl: {error} {config} może być użyte z {autoremove} lub {autopurge}.

en: Show package details.
pl: Wyświetl szczegóły pakietu.

en: Package(s) to show
pl: Pakiet(y) do wyświetlenia

en: Search package names and descriptions.
pl: Przeszukaj nazwy i opisy pakietów.

en: Regex or word to search for
pl: Regex lub fraza do wyszukania

en: {error} {regex} not found.
pl: {error} nie znaleziono {regex}.

en: List packages based on package names.
pl: Wypisz pakiety według nazw.

en: Package(s) to list.
pl: Pakiet(y) do wypisania

en: Nothing was found to list.
pl: Niczego nie znaleziono.

en: Clear out the local archive of downloaded package files.
pl: Wyczyść lokalne archiwum pobranych pakietów.

en: Package lists have been cleaned
pl: Lista pakietów została wyczyszczona

en: Nala sources.list has been cleaned
pl: Plik sources.list został wyczyszczony

en: Removing {cache}
    Removing {src_cache}
pl: Usuwanie {cache}
    Usuwanie {src_cache}

en: Cache has been cleaned
pl: Bufor został wyczyszczony

en: I beg, pls moo
pl: Proszę, zamucz

en: I can't moo for I'm a cat
pl: Nie mogę muczeć, gdyż jestem kotem

en: What did you expect to update?
pl: Co miało być aktualizowane?

en: What did you expect no-update to do?
pl: Czego spodziewałeś się po braku aktualizacji?

en: Purging configuration files for {package}
pl: Usuwanie plików konfiguracyjnych pakietu {package}

en: {notice} Selected packages cannot be excluded from upgrade safely.
pl: {notice} Wybrane pakiety nie mogą być bezpiecznie wykluczone z aktualizacji.

en: {error} Unable to calculate how to protect the selected packages
pl: {error} Nie można obliczyć, jak chronić wybrane pakiety

en: {notice} The following packages need to be protected as well:
pl: {notice} następujące pakiety również muszą być chronione:

en: Log Started: [{date}]
pl: Dziennik rozpoczęty: [{date}]

en: Log Ended: [{date}]
pl: Dziennik zakończony [{date}]

en: {error} Fetching packages has failed!
pl: Pobieranie pakietów się nie powiodło!

en: Exiting due to SIGINT
pl: Zakończenie z powodu SIGINT

en: {notice} A reboot is required.
pl: {notice} Wymagane jest ponowne uruchomienie

en: Finished Successfully
pl: Zakończono pomyślnie

en: {notice} The following will be installed to satisfy {package}:
pl: {notice} Następujące pakiety zostaną zainstalowane razem z {package}:

en: {notice} Newer version {package} {version} exists in the cache.
    You should consider using `{command}`
pl: {notice} Nowsza wersja {package} {version} jest w buforze.
    Spróbuj użyć `{command}`

en: {notice} {deb} has taken priority over {package} from the cache.
pl: {notice} {deb} ma pierwszeństwo przed {package} z bufora.

en: Do you want to continue?
pl: Czy chcesz kontynuować?

en: Abort.
pl: Zatrzymanie.

en: {error} Version {version} not found for package {package}
pl: {error} Nie znaleziono wersji {version} pakietu {package}

en: Virtual Package
pl: Pakiet wirtualny

en: {notice} {package} is not installed
pl: {notice} {package} nie jest zainstalowany

en: {package} is already at the latest version {version}
pl: {package} jest już w najnowszej wersji {version}

en: {notice} The following packages require a reboot.
pl: {notice} Następujące pakiety wymagają ponownego uruchomienia systemu.

en: Notices:
pl: Uwagi:

en: {error} It can be dangerous to continue without a terminal. Use `--assume-yes`
pl: {error} Kontynuacja bez terminala może być niebezpieczna.  Użyj `--assume-yes`

en: {warning} Using {switch} can be very dangerous!
pl: {warning} Użycie {switch} może być niebezpieczne!

en: All packages are up to date.
pl: Wszystkie pakiety są aktualne.

en: Nothing for Nala to do.
pl: Nala nie ma nic do roboty.

en: Nothing for Nala to remove.
pl: Nala nie ma nic do usunięcia.

en: Nothing for Nala to fix.
pl: Nala nie ma nic do naprawienia.

en: Time Remaining:
pl: Pozostały czas:

en: Running dpkg
pl: Uruchamianie dpkg

en: Testing Mirrors
pl: Testowanie serwerów

en: The following {total} packages can be upgraded:
pl: Pakiety w liczbie {total} mogą być zaktualizowane:

en: Not candidate version
pl: Wersja nie kandydująca

en: {error} unable to find any packages by globbing {pkg}
pl: {error} nie można znaleźć żadnych pakietów przez wyszukiwanie {pkg}

en: {warn} Virtual Packages like {package} can't be removed.
pl: {warn} Wirtualne paczki, takie jak {package} nie mogą być usunięte.

en: Protecting {package} from upgrade
pl: Pakiet {package} zabezpieczony przed aktualizacją

en: Protecting {package} from auto-removal
pl: Pakiet {package} zabezpieczony przed automatycznym usunięciem

en: {package} is a virtual package provided by:
pl: {package} to pakiet wirtualny, dostarczany przez:

en: You should select just one.
pl: Musisz wybrać tylko jeden.

en: {notice} Selecting {provider}
      Instead of virtual package {package}
pl: {notice} Wybieram {provider} 
    zamiast wirtualnego pakietu {package}

en: Depends:
pl: Zależności:

en: Either:
pl: Oraz:

en: Breaks:
pl: Koliduje z:

en: Conflicts:
pl: Konflikty:

en: {package} is only referenced by name, no packages provides it
pl: {package} ma tylko nazwę, żaden pakiet go nie dostarcza

en: {dependency} will break {package} {version}
pl: {dependency} zepsuje {package} {version}

en: {dependency} conflicts with {package} {version}
pl: {dependency} koliduje z {package} {version}

en: {error} python-apt gave us {apt_err} This isn't a proper error as it's empty
pl: {error} python-apt zwrócił {apt_err}. Coś jest nie tak, ponieważ błąd jest pusty

en: {notice} Some index files failed to download. They have been ignored, or old ones used instead.
pl: {notice} Nie udało się pobrać niektórych plików indeksu. Zostaną one zignorowane albo będą użyte ich starsze wersje.

en: {error} Installation has failed.
pl: {error} Instalacja się nie powiodła

en: Are you root?
pl: Czy masz uprawnienia roota?

en: {error} The following packages are essential!
pl: {error} Te pakiety są kluczowe!

en: {error} You have attempted to remove essential packages
pl: {error} Próbowałeś usunąć kluczowe pakiety

en: {error} Please use {switch} if you are sure you want to.
pl: {error} Użyj {switch} jeśli masz pewność co robisz.

en: {error} {package} has no installation candidate.
pl: {error} {package} nie ma kandydata do instalacji

en: {error} {package} not found
pl: {error} nie znaleziono {package}

en: {error} {apt_error}
      Unsupported File: {filename}
pl: {error} {apt_error} 
      Niewspierany plik: {filename}

en: {error} {apt_error}
      Could not read meta data from {filename}
pl: {error} {apt_error}
      Nie można odczytać metadanych z pliku {filename}

en: The following packages were kept back:
pl: Zatrzymano następujące pakiety:

en: {package} but it isn't in the cache
pl: {package} ale nie ma go w buforze

en: {package} but the cache version is {version}
pl: {package} ale w buforze jest wersja {version}

en: {package} has been unmarked.
pl: {package} jest niezaznaczony.

en: Try {switch} if you're sure they can be installed.
pl: Spróbuj {switch} jeśli masz pewność, że mogą zostać zainstalowane.

en: {error} Some packages were unable to be installed.
pl: {error} Niektóre pakiety nie mogły zostać zainstalowane.

en: Installed packages that depend on {package}
pl: Zainstalowane pakiety, które zależą oc {package}

en: {package} is an Essential package!
pl: {package} jest pakietem kluczowym!

en: {notice} The information above may be able to help
pl: {notice} informacja powyżej może być przydatna

note: The following are the headers for the transaction summary. Package:        Version:     Size: ansible-core    2.12.4-1    1.2 MB
en: Package/Version/Size/Old Version/New Version/Either
pl: Pakiet/Wersja/Rozmiar/Stara wersja/Nowa wersja/Albo

note: Verb Tenses are [ "Present/Present Participle/Past" ] This ends up looking like [ "Auto-Purge 20 Packages" ]
en: Auto-Purge/Auto-Purging/Auto-Purged
pl: Automatycznie wyczyść/Automatyczne czyszczenie/Automatycznie wyczyszczone

note: Verb Tenses are [ "Present/Present Participle/Past" ] This ends up looking like [ "Auto-Remove 20 Packages" ]
en: Auto-Remove/Auto-Removing/Auto-Removed
pl: Automatycznie usuń/Automatyczne usuwanie/Automatycznie usunięte

note: Verb Tenses are [ "Present/Present Participle/Past" ] This ends up looking like [ "Remove 20 Packages" ]
en: Remove/Removing/Removed
pl: Usuń/Usuwanie/Usunięte

note: Verb Tenses are [ "Present/Present Participle/Past" ] This ends up looking like [ "Purge 20 Packages" ]
en: Purge/Purging/Purged
pl: Wyczyść/Czyszczenie/Wyczyszczone

note: Verb Tenses are [ "Present/Present Participle/Past" ] This ends up looking like [ "Install 20 Packages" ]
en: Install/Installing/Installed
pl: Zainstaluj/Instalowanie/Zainstalowane

note: Verb Tenses are [ "Present/Present Participle/Past" ] This ends up looking like [ "Reinstall 20 Packages" ]
en: Reinstall/Reinstalling/Reinstalled
pl: Przeinstaluj/Przeinstalowanie/Przeinstalowane

note: Verb Tenses are [ "Present/Present Participle/Past" ] This ends up looking like [ "Upgrade 20 Packages" ]
en: Upgrade/Upgrading/Upgraded
pl: Zaktualizuj/Aktualizacja/Zaktualizowane

note: Verb Tenses are [ "Present/Present Participle/Past" ] This ends up looking like [ "Downgrade 20 Packages" ]
en: Downgrade/Downgrading/Downgraded
pl: Starsza wersja/Starsza wersja/Starsza wersja

note: Verb Tenses are [ "Present/Present Participle/Past" ] This ends up looking like [ "Configure 20 Packages" ]
en: Configure/Configuring/Configured
pl: Konfiguruj/Konfigurowanie/Skonfigurowane

en: Recommended, Will Not Be Installed
pl: Rekomendowane, nie zostaną zainstalowane

en: Suggested, Will Not Be Installed
pl: Sugerowane, nie zostaną zainstalowane

en: Summary
pl: Podsumowanie

note: This ends up looking like [ "Configure 20 Packages" ]
en: Packages
pl: Pakiety

en: Total download size
pl: Ilość pobranych danych

en: Disk space to free
pl: Zostanie zwolnione miejsce na dysku

en: Disk space required
pl: Wymagane miejsce na dysku

en: Nala will only download the packages
pl: Nala tylko pobierze pakiety

en: Nala will fetch mirrors with the lowest latency.
    
    For Debian https://mirror-master.debian.org/status/Mirrors.masterlist
    
    For Ubuntu https://launchpad.net/ubuntu/+archivemirrors-rss
pl: Nala poszuka serwerów o najszybszym dostępie.
    
    Dla Debiana https://mirror-master.debian.org/status/Mirrors.masterlist
    
    Dla Ubuntu https://launchpad.net/ubuntu/+archivemirrors-rss

en: Are these mirrors okay?
pl: Czy te serwery są w porządku?

en: {error} Index {index} doesn't exist.
pl: {error} Indeks {index} nie istnieje.

en: {error} unable to connect to {mirror}
pl: {error} nie można połączyć się z {mirror}

en: Parsing mirror list
pl: Przetwarzanie listy serwerów

en: {notice} Nala was unable to fetch {num} mirrors.
pl: {notice} Nali nie udało się połączyć z  {num} serwerami.

en: Sources have been written to {file}
pl: Źródła zostały zapisane w pliku {file}

en: {error} There was an issue detecting release.
pl: {error} Wystąpił problem z wykryciem numeru wydania

en: {error} {distro} {release} is unsupported.
pl: {error} {distro} {release} nie jest wspierany

en: You can specify Ubuntu or Debian manually.
pl: Możesz samodzielnie określić wersję Ubuntu lub Debiana.

en: Fetch fast mirrors to speed up downloads.
pl: Wybieranie najszybszych serwerów by przyspieszyć pobieranie.

en: Choose the Debian release.
pl: Wybór wydania Debiana.

en: Choose the Ubuntu release.
pl: Wybór wydania Ubuntu.

en: Number of mirrors to fetch. [defaults: 16, --auto(3)]
pl: Liczba serwerów do sprawdzenia. [domyślnie: 16, --auto (3)]

en: Add the source repos for the mirrors if it exists.
pl: Dodaj serwery ze źródłami jeśli istnieją.

en: Run fetch uninteractively. Will still prompt for overwrite.
pl: Uruchomienie sprawdzania serwerów bez interakcji. Pyta o napisanie danych.

en: Choose only mirrors of a specific ISO country code.
pl: Wybór wyłącznie serwerów o danym kodzie ISO.

en: {file} already exists.
    Continue and overwrite it?
pl: {file} już istnieje.
    Kontynuować i nadpisać?

en: {pkg_name} has no candidate
pl: {pkg_name} nie ma kandydata

en: Homepage:
pl: Strona domowa:

en: Download-Size:
pl: Dane do pobrania:

en: Description:
pl: Opis:

en: Provides:
pl: Dostarcza:

en: Enhances:
pl: Rozszerza:

en: Pre-Depends:
pl: Zależy od:

en: Recommends:
pl: Rekomendowane:

en: Suggests:
pl: Sugerowane

en: Replaces:
pl: Zamienia:

en: yes
pl: tak

en: no
pl: nie

en: Package:
pl: Pakiet:

en: Version:
pl: Wersja:

en: Architecture:
pl: Architektura:

en: Installed:
pl: Zainstalowane:

en: Priority:
pl: Priorytet:

en: Essential:
pl: Kluczowe:

en: Section:
pl: Sekcja:

en: Source:
pl: Źródło:

en: Origin:
pl: Pochodzenie:

en: Maintainer:
pl: Opiekun:

en: Original-Maintainer:
pl: Opiekun oryginału

en: Bugs:
pl: Błędy:

en: Installed-Size:
pl: Rozmiar po zainstalowaniu:

en: local install
pl: Instalacja lokalna

en: {notice} There are {num} additional records. Please use the {switch} switch to see them.
pl: {notice} Jest jeszcze {num} dodatkowych wpisów. Użyj {switch}, żeby zobaczyć wszystkie.

en: {error} {package} has no version to show
pl: {error} {package} nie ma wersji, którą można by wyświetlić

en: Error:
pl: Błąd:

en: Warning:
pl: Ostrzeżenie:

en: Notice:
pl: Informacja:

en: {package} [local]
pl: {package} [lokalny]

note: Formatting looks as below: vim 2:8.2.3995-1+b2 [Debian/sid main] ├── is installed and upgradable to 2:8.2.4659-1 └── Vi IMproved - enhanced vi editor
en: is installed and upgradable to {version}
pl: Jest zainstalowany, możliwy do aktualizacji do wersji {version}

note: vim 2:8.2.4659-1 [Debian/sid main] ├── is upgradable from 2:8.2.3995-1+b2 └── Vi IMproved - enhanced vi editor
en: is upgradable from {version}
pl: można aktualizować z wersji {version}

note: vim 2:8.2.3995-1+b2 [Debian/sid main] ├── is installed └── Vi IMproved - enhanced vi editor
en: is installed
pl: jest zainstalowany

note: vim 2:8.2.3995-1+b2 [Debian/sid main] ├── is installed └── No Description
en: No Description
pl: Brak opisu

en: {notice} Unable to read config file: {filename}. Using defaults
pl: {notice} Nie można odczytać pliku konfiguracyjnego: {filename}.  Używam ustawień domyślnych

en: {error} Option {option}: Configuration item must have a '='
pl: {error} Opcja {option}: element konfiguracji musi zawierać '='

en: It seems the system has no license file
    The full GPLv3 can be found at:
    https://www.gnu.org/licenses/gpl-3.0.txt
pl: Wygląda na to, że w systemie brak pliku licencji. Pełny tekst licencji można znaleźć pod adresem: https://www.gnu.org/licenses/gpl-3.0.txt

en: Show program's version number and exit.
pl: Pokaż numer wersji programu i zakończ.

en: Reads the GPLv3 which Nala is licensed under.
pl: Wyświetla licencję GPLv3, na której jest udostępniona Nala.

en: Disable scrolling text and print extra information.
pl: Wyłącz przewijanie tekstu i wyświetl dodatkowe informacje.

en: Logs extra information for debugging.
pl: Rejestruje dodatkowe informacje do debugowania.

en: Toggle autoremoving packages.
pl: Przełącz automatyczne usuwanie pakietów.

en: Toggle installing recommended packages.
pl: Przełącz instalowanie rekomendowanych pakietów.

en: Toggle installing suggested packages.
pl: Przełącz instalowanie sugerowanych pakietów.

en: Toggle full-upgrade
pl: Przełącz pełną aktualizację

en: Toggle updating the package list.
pl: Przełącz aktualizowanie listy pakietów.

en: Purge any packages that would be removed.
pl: Wyczyść wszystkie pakiety, które mają być usunięte.

en: Purge packages not installed that have config files.
pl: Usuń pliki konfiguracyjne wszystkich usuniętych pakietów.

en: Allow the removal of essential packages.
pl: Zezwolenie na usuwanie kluczowych pakietów.

en: Toggle fix broken packages.
pl: Przełącz naprawianie uszkodzonych pakietów

en: Assume 'yes' or 'no' to all prompts.
pl: Przyjmij 'tak' lub 'nie' dla wszystkich monitów.

en: Set options like Dpkg::Options::="--force-confnew".
pl: Ustaw opcje, tak jak Dpkg::Options::="--force-confnew".

en: Skips all formatting and you get raw dpkg output.
pl: Pomija wszelkie formatowanie - dostaniesz niesformatowane komunikaty dpkg.

en: Show all versions of a package.
pl: Pokaż wszystkie wersje pakietu.

en: Show all architectures of a package.
pl: Pokaż wszystkie architektury obsługiwane przez pakiet

en: Packages are only retrieved, not unpacked or installed.
pl: Pakiety są tylko pobierane, nie są rozpakowywane ani instalowane.

en: Search only package names.
pl: Szukaj wyłącznie nazwy pakietu

en: Only installed packages.
pl: Tylko zainstalowane pakiety.

en: Only packages explicitly installed with Nala.
pl: Tylko pakiety zainstalowane przez Nalę.

en: Only upgradable packages.
pl: Tylko pakiety do aktualizacji.

en: Only virtual packages.
pl: Tylko wirtualne pakiety.

en: Print the full description of each package.
pl: Wyświetl pełny opis każdego pakietu.

en: Remove package lists located in `/var/lib/apt/lists/`.
pl: Usuń listy pakietów umieszczone w `/var/lib/apt/lists/`

en: Remove `nala-sources.list`.
pl: Usuń `nala-sources.list`

en: Run fetch uninteractively. Will still prompt for overwrite
pl: Uruchom pobieranie nieinteraktywnie.  Nadal będzie monitować o nadpisanie.

en: {error} '{command}' for operations other than install or remove are not currently supported
pl: {error} '{command}' dla operacji innych niż instalowanie lub odinstalowywanie nie jest jeszcze wspierane

en: Show transaction history.
    
    Running `nala history` with no subcommands prints an overview of all transactions.
pl: Pokaż historię operacji.
    
    Uruchomienie 'nala history' bez parametrów wyświetli historię wszystkich operacji.

en: {error} History file seems corrupt. You should try removing {file}
pl: {error} Plik historii jest uszkodzony. Spróbuj usunąć {file}

en: {error} No history exists.
pl: {error} Brak historii.

en: {error} Transaction {num} doesn't exist.
pl: {error} Operacja {num} nie istnieje.

en: Transaction number
pl: Numer operacji

en: Show packages that were explicitly installed with Nala
pl: Pokaż pakiety zainstalowane przez Nalę

en: Show information about a specific transaction.
pl: Pokaż informacje o konkretnej operacji.

en: Nala needs root to clear history
pl: Nala wymaga uprawnień roota by usunąć historię

en: Nala needs root to redo history
pl: Nala wymaga uprawnień roota by ponowić operację

en: Nala needs root to undo history
pl: Nala wymaga uprawnień roota by cofnąć operację

en: History has been cleared
pl: Historia została wyczyszczona

en: Clear a transaction or the entire history.
pl: Usuń operację lub całą historię.

en: Clear the entire history.
pl: Usuń całą historię.

en: No history exists to clear
pl: Brak historii do usunięcia

en: {error} ID: {hist_id} does not exist in the history
pl: {error} ID: {hist_id} nie istnieje

en: History has been altered
pl: Historia została zmieniona

en: Undo a transaction.
pl: Cofnij operację.

en: Redo a transaction.
pl: Ponów operację.

en: {warning} This history entry was a purge.
pl: {warning} Ta pozycja historii była typu purge.

en: Do you want to continue with purge enabled?
pl: Czy chcesz kontynuować z włączonym czyszczeniem?

en: Starting Downloads
pl: Zaczynam pobieranie

en: Starting Download:
pl: Zaczynam pobieranie:

en: Download Complete:
pl: Pobieranie zakończone:

en: Total Packages:
pl: Razem pakietów:

en: Last Completed:
pl: Ostatnio zakończone:

en: {error} Failed to move archive file, {str_err}: '{file1}' -> '{file2}'
pl: {error} Nie można przenieść pliku, {str_err}: '{file1}' -> '{file2}'

en: {error} {filename} does not exist!
pl: {error} {filename} nie istnieje!

en: {error} Hash Sum does not match: {filename}
      Expected Hash: {expected}
      Received Hash: {received}
pl: {error} syna kontrolna się nie zgadza: {filename}
    Powinno być: {expected}
    Otrzymano: {received}

en: {error} File has unexpected size: {filename}
      Expected Size: {expected}
      Received Size: {received}
pl: {error} Plik na nieprawidłowy rozmiar: {filename}
    Powinno być: {expected}
    Otrzymano: {received}

en: Exiting due to {signal}
pl: Zakończone z powodu {signal}

en: {error} Using SOCKS proxy, but the 'socksio' package is not installed.
pl: {error} Próba użycia proxy SOCKS, ale pakiet 'socksio' nie jest zainstalowany.

en: {error} Install using 'nala install python3-socksio'
pl: {error} Zainstaluj przy pomocy 'nala install python3-socksio'

en: Downloading
pl: Pobieranie

en: {error} No more mirrors available for {filename}
pl: {error} nie ma więcej serwerów dla {filename}

en: {warning} The following packages cannot be authenticated!
pl: {warning} Następujące pakiety nie mogą zostać uwierzytelnione!

en: {error} Some packages were unable to be authenticated
pl: {error} Nie udało się uwierzytelnić niektórych pakietów

en: {notice} Configuration is set to allow installation of unauthenticated packages.
pl: {notice} Konfiguracja zezwala na instalację nieuwierzytelnionych pakietów.

en: {error} {url} timed out
pl: {error} przekroczono limit czasu dla {url}

en: Failed to check hash
pl: Błąd sumy kontrolnej

en: {error} {filename} can't be checked for integrity.
pl: {error} Nie można sprawdzić integralności pliku {filename}.

en: There are no hashes available for this package.
pl: Nie ma sumy kontrolnej dla tego pakietu.

en: {error} unable to connect to {url}
pl: {error} nie można połączyć się z {url}

en: Download complete and in download only mode.
pl: Zakończone pobieranie w trybie bez instalacji.

en: {error} Download failure. The following downloads failed:
pl: {error} Pobieranie nie powiodło się. Nie udało się pobrać:

en: In download only mode. Not falling back to apt_pkg.
pl: W trybie pobierania. Bez odwoływania się do apt_pkg.

en: {warning} Falling back to apt_pkg. The following downloads failed:
pl: {warning} Powrót do apt_pkg. Nie udało się pobrać następujących plików:

en: Exiting at your request.
pl: Zakończone na twoje życzenie.

en: {error} No space left on device.
pl: {error} Brak miejsca na dysku.

en: Updated:
pl: Zaktualizowane:

en: Downloaded:
pl: Pobrane:

en: Ignored:
pl: Pominięte:

en: No Change:
pl: Bez zmian:

en: Removing:
pl: Usuwane:

en: Unpacking:
pl: Rozpakowywanie:

en: Setting up:
pl: Konfigurowanie:

en: Processing:
pl: Przetwarzanie:

note: This translation is separate from the one below Because we do a check specifically on this string
en: Fetched
pl: Ściągnięte

en: %c%s... Done
pl: %c%s... Gotowe

en: Purging Packages
pl: Czyszczenie pakietów

en: Removing Packages
pl: Usuwanie pakietów

en: Updating Packages
pl: Aktualizowanie pakietów

en: Installing Packages
pl: Instalowanie pakietów

en: History Undo
pl: Cofnij operację

en: History Redo
pl: Powtórz operację

en: Fetching Missed Packages
pl: Pobieranie brakujących pakietów

en: Fixing Broken Packages
pl: Naprawianie uszkodzonych pakietów

en: Updating Package List
pl: Aktualizacja listy pakietów

en: {warning} Quitting now could break your system!
pl: {warning} Zakończenie teraz może spowodować uszkodzenie systemu!

en: Ctrl+C twice quickly will exit
pl: Przeciągnięcie Ctrl+C szybko dwa razy kończy program
