nala 0.10.0 - en to tr translation catalogue (302 entries)

note: Answers for the Question prompt "[Y/n]"
en: Y/y N/n
tr: E/e H/h

en: Terminal can't support dialog, falling back to readline
tr: Terminal iletişim kutusunu destekleyemiyor, okuma satırına geri dönüyor

en: {command} is not a command
    Did you mean {correction}?
tr: {command} bir komut değil
    {correction} mi demek istediniz?

en: {error} failed regex compilation '{error_msg} at position {position}'
tr: {error} düzenli ifade derlemesi başarısız oldu '{error_msg} {position}' konumunda"

en: {error} Nala needs root to fix broken packages
tr: Nala'nın bozuk paketleri onarması için root'a ihtiyacı var

en: {error} Nala needs root to {command}
tr: {error} Nala'nın {command} için root'a ihtiyacı var

en: {error} Nala is already running another instance {last_pid}
tr: {error} Nala zaten başka bir {last_pid} örneği çalıştırıyor"

en: Removing files in {dir}
tr: {dir} içindeki dosyalar kaldırılıyor

en: Removed: {filename}
tr: Kaldırıldı: {filename}

en: {error} can't find version for {package}
tr: {error} {package} için sürüm bulunamıyor

en: There are broken packages that need to be fixed!
tr: Düzeltilmesi gereken bozuk paketler var!

en: You can use {switch} if you'd like to try without fixing them.
tr: Onları düzeltmeden denemek isterseniz {switch} kullanabilirsiniz.

en: {error} Missing packages to install
tr: {error} Yüklenecek paketler eksik

en: Update package list.
tr: Paket listesini güncelleyin.

en: Specify packages to exclude during upgrade. Accepts glob*
tr: Yükseltme sırasında hariç tutulacak paketleri belirtin. glob* kabul eder

en: Would you like us to protect these and try again?
tr: Bunları korumayı ve tekrar denemeyi ister misiniz?

en: {error} You have held broken packages
tr: {error} Bozuk paketleriniz var

en: Install packages.
tr: Paketleri yükleyin.

en: Package(s) to install
tr: Yüklenecek paket(ler)

en: Remove packages.
tr: Paketleri kaldırın.

en: Purge packages.
tr: Paketleri temizle.

en: Package(s) to remove/purge
tr: Kaldırılacak/temizlenecek paket(ler)

en: Autoremove packages that are no longer needed.
tr: Artık ihtiyaç duyulmayan paketleri otomatik olarak kaldırın.

en: Autopurge packages that are no longer needed.
tr: Artık ihtiyaç duyulmayan paketleri otomatik olarak temizle.

en: {error} {config} must be used with either {autoremove} or {autopurge}.
tr: {error} {config}, {autoremove} veya {autopurge} ile kullanılmalıdır.

en: Show package details.
tr: Paket ayrıntılarını göster.

en: Package(s) to show
tr: Gösterilecek paket(ler)

en: Search package names and descriptions.
tr: Paket adlarını ve açıklamalarını arayın.

en: Regex or word to search for
tr: Aranacak düzenli ifade veya kelime

en: {error} {regex} not found.
tr: {error} {regex} bulunamadı.

en: List packages based on package names.
tr: Paket adlarına göre paketleri listeleyin.

en: Package(s) to list.
tr: Listelenecek paket(ler).

en: Nothing was found to list.
tr: Listelenecek hiçbir şey bulunamadı.

en: Clear out the local archive of downloaded package files.
tr: İndirilen paket dosyalarının yerel arşivini temizleyin.

en: Package lists have been cleaned
tr: Paket listeleri temizlendi

en: Nala sources.list has been cleaned
tr: Nala sources.list dosyası temizlendi

en: Removing {cache}
    Removing {src_cache}
tr: {cache} kaldırılıyor
    {src_cache} kaldırılıyor

en: Cache has been cleaned
tr: Önbellek temizlendi

en: I beg, pls moo
tr: Yalvarırım, lütfen möö

en: I can't moo for I'm a cat
tr: Ben bir kedi olduğum için mö'leyemiyorum

en: What did you expect to update?
tr: Ne güncellemeyi bekliyordunuz?

en: What did you expect no-update to do?
tr: Güncelleme olmamasının ne yapmasını bekliyordunuz?

en: Purging configuration files for {package}
tr: {package} için yapılandırma dosyaları temizleniyor.

en: {notice} Selected packages cannot be excluded from upgrade safely.
tr: {notice} Seçili paketler yükseltmeden güvenli bir şekilde ayrı tutulamaz.

en: {error} Unable to calculate how to protect the selected packages
tr: {error} Seçilen paketlerin nasıl korunacağı hesaplanamadı

en: {notice} The following packages need to be protected as well:
tr: {notice} Aşağıdaki paketlerin de korunması gerekiyor:

en: Log Started: [{date}]
tr: Günlük Başlatıldı: [{date}]

en: Log Ended: [{date}]
tr: Günlük Sona Erdi: [{date}]

en: {error} Fetching packages has failed!
tr: {error} Paketler getirilemedi!

en: Exiting due to SIGINT
tr: SIGINT nedeniyle çıkılıyor

en: {notice} A reboot is required.
tr: {notice} Yeniden başlatma gerekli.

en: Finished Successfully
tr: Başarıyla Tamamlandı.

en: {notice} The following will be installed to satisfy {package}:
tr: {notice} Aşağıdakiler {package} ı karşılamak için yüklenecek:

en: {notice} Newer version {package} {version} exists in the cache.
    You should consider using `{command}`
tr: {notice} Önbellekte daha yeni {package} {version} sürümü var.
    `{command}` kullanmayı düşünmelisiniz

en: {notice} {deb} has taken priority over {package} from the cache.
tr: {notice} {deb}, önbellekten {package} yerine öncelik aldı.

en: Do you want to continue?
tr: Devam etmek istiyor musunuz?

en: Abort.
tr: İptal.

en: {error} Version {version} not found for package {package}
tr: {error} {version} sürümü, {package} paketi için bulunamadı

en: Virtual Package
tr: Sanal Paket

en: {notice} {package} is not installed
tr: {notice} {package} kurulu değil

en: {package} is already at the latest version {version}
tr: {package} {version} zaten en son sürümde

en: {notice} The following packages require a reboot.
tr: {notice} Aşağıdaki paketler yeniden başlatma gerektiriyor.

en: Notices:
tr: Bildirimler:

en: {error} It can be dangerous to continue without a terminal. Use `--assume-yes`
tr: {error} Terminal olmadan devam etmek tehlikeli olabilir. `--assume-yes` kullanın

en: {warning} Using {switch} can be very dangerous!
tr: {warning} {switch} kullanmak çok tehlikeli olabilir!

en: All packages are up to date.
tr: Tüm paketler güncel.

en: Nothing for Nala to do.
tr: Nala'nın yapacak bir şeyi yok.

en: Nothing for Nala to remove.
tr: Nala'nın kaldıracağı bir şey yok.

en: Nothing for Nala to fix.
tr: Nala'nın düzelteceği bir şey yok.

en: Time Remaining:
tr: Kalan Zaman:

en: Running dpkg
tr: dpkg çalıştırılıyor

en: Testing Mirrors
tr: Yansılar sınanıyor

en: The following {total} packages can be upgraded:
tr: Aşağıdaki {total} paket yükseltilebilir:

en: Not candidate version
tr: Sürüm adayı değil

en: {error} unable to find any packages by globbing {pkg}
tr: {error} {pkg} glob ederek herhangi bir paket bulamadı

en: {warn} Virtual Packages like {package} can't be removed.
tr: {warn} {package} gibi Sanal Paketler kaldırılamaz.

en: Protecting {package} from upgrade
tr: {package} yükseltmeden korunuyor

en: Protecting {package} from auto-removal
tr: {package} otomatik kaldırılmaya karşı korunuyor

en: {total} packages can be upgraded. Run '{command}' to see them.
tr: {total} paket yükseltilebilir. Bunları görmek için '{command}' komutunu çalıştırın.

en: {package} is a virtual package provided by:
tr: {package} şunun tarafından sağlanan sanal bir pakettir:

en: You should select just one.
tr: Yalnızca birini seçmelisiniz.

en: {notice} Selecting {provider}
      Instead of virtual package {package}
tr: {notice} Sanal paket {package} yerine
    {provider} seçiliyor

en: Depends:
tr: Bağımlılıklar:

en: Either:
tr: Herhangibiri:

en: Breaks:
tr: Bozdukları:

en: Conflicts:
tr: Çakışmalar:

en: {package} is only referenced by name, no packages provides it
tr: {package} yalnızca adla seçilir, hiçbir paket bunu sağlamıyor

en: {dependency} will break {package} {version}
tr: {dependency}, {package} {version}'u bozacak

en: {dependency} conflicts with {package} {version}
tr: {dependency}, {package} {version} ile çakışıyor

en: {error} python-apt gave us {apt_err} This isn't a proper error as it's empty
tr: {error} python-apt bize {apt_err} hatası verdi, boş olduğu için uygun hata değil

en: {notice} Some index files failed to download. They have been ignored, or old ones used instead.
tr: {notice} Bazı dizin dosyaları indirilemedi. Yok sayıldı veya yerine eskileri kullanıldı.

en: {error} Installation has failed.
tr: {error} Yükleme başarısız oldu.

en: If you'd like to file a bug report please include '{debug_file}'
tr: Hata raporu göndermek istiyorsanız lütfen '{debug_file}' ekleyin

en: Are you root?
tr: root musun

en: {error} The following packages are essential!
tr: {error} Aşağıdaki paketler gereklidir!

en: {error} You have attempted to remove essential packages
tr: {error} Temel paketleri kaldırmayı denediniz

en: {error} Please use {switch} if you are sure you want to.
tr: {error} İstediğinizden eminseniz lütfen {switch} kullanın.

en: {error} {package} has no installation candidate.
tr: {error} {package} yükleme adayına sahip değil.

en: {error} {package} not found
tr: {error} {package} bulunamadı

en: {error} {apt_error}
      Unsupported File: {filename}
tr: {error} {apt_error}
      Desteklenmeyen dosya: {filename}

en: {error} {apt_error}
      Could not read meta data from {filename}
tr: {error} {apt_error}
      {filename} dosyasından meta veriler okunamadı

en: The following packages were kept back:
tr: Aşağıdaki paketler saklandı:

en: The following were held due to exclusions:
tr: İstisnalar nedeniyle aşağıdakiler tutuldu:

en: Nala was unable to determine why these were held:
tr: Nala bunların neden tutulduğunu belirleyemedi:

en: {package} but it isn't in the cache
tr: {package} ancak önbellekte değil

en: {package} but the cache version is {version}
tr: {package} ancak önbellek sürümü {version}

en: {package} has been unmarked.
tr: {package} işareti kaldırıldı.

en: Try {switch} if you're sure they can be installed.
tr: Kurulabileceklerinden eminseniz {switch} deneyin.

en: {error} Some packages were unable to be installed.
tr: {error} Bazı paketler yüklenemedi.

en: Installed packages that depend on {package}
tr: Kurulu paketler {package} a bağlı

en: {package} is an Essential package!
tr: {package} bir Temel pakettir!

en: {notice} The information above may be able to help
tr: {notice} Yukarıdaki bilgiler yardımcı olabilir

note: The following are the headers for the transaction summary. Package:        Version:     Size: ansible-core    2.12.4-1    1.2 MB
en: Package/Version/Size/Old Version/New Version/Either
tr: Paket/Sürüm/Boyut/Eski Sürüm/Yeni Sürüm/Herhangibiri

note: Verb Tenses are [ "Present/Present Participle/Past" ] This ends up looking like [ "Auto-Purge 20 Packages" ]
en: Auto-Purge/Auto-Purging/Auto-Purged
tr: Otomatik Temizle/Otomatik Temizleniyor/Otomatik Temizlendi

note: Verb Tenses are [ "Present/Present Participle/Past" ] This ends up looking like [ "Auto-Remove 20 Packages" ]
en: Auto-Remove/Auto-Removing/Auto-Removed
tr: Otomatik Kaldır/Otomatik Kaldırılıyor/Otomatik Kaldırıldı

note: Verb Tenses are [ "Present/Present Participle/Past" ] This ends up looking like [ "Remove 20 Packages" ]
en: Remove/Removing/Removed
tr: Sil/Siliniyor/Silindi

note: Verb Tenses are [ "Present/Present Participle/Past" ] This ends up looking like [ "Purge 20 Packages" ]
en: Purge/Purging/Purged
tr: Temizle/Temizleniyor/Temizlendi

note: Verb Tenses are [ "Present/Present Participle/Past" ] This ends up looking like [ "Install 20 Packages" ]
en: Install/Installing/Installed
tr: Yükle/Yükleniyor/Yüklendi

note: Verb Tenses are [ "Present/Present Participle/Past" ] This ends up looking like [ "Reinstall 20 Packages" ]
en: Reinstall/Reinstalling/Reinstalled
tr: Y.Yükle/Y.Yükleniyor/Y.Yüklendi

note: Verb Tenses are [ "Present/Present Participle/Past" ] This ends up looking like [ "Upgrade 20 Packages" ]
en: Upgrade/Upgrading/Upgraded
tr: Güncelle/Güncelleniyor/Güncellendi

note: Verb Tenses are [ "Present/Present Participle/Past" ] This ends up looking like [ "Downgrade 20 Packages" ]
en: Downgrade/Downgrading/Downgraded
tr: Düşür/Düşürülüyor/Düşürüldü

note: Verb Tenses are [ "Present/Present Participle/Past" ] This ends up looking like [ "Configure 20 Packages" ]
en: Configure/Configuring/Configured
tr: Ayarla/Ayarlanıyor/Ayarlandı

en: Recommended, Will Not Be Installed
tr: Tavsiye edilen, Kurulmayacak

en: Suggested, Will Not Be Installed
tr: Önerilen, Kurulmayacak

en: Auto-Removable, Will Not Be Removed
tr: Otomatik Kaldılırabilir, Kaldırılmayacak

en: Summary
tr: Özet

note: This ends up looking like [ "Configure 20 Packages" ]
en: Packages
tr: Paket

en: Total download size
tr: Toplam indirme boyutu:

en: Disk space to free
tr: Boşalacak disk alanı.:

en: Disk space required
tr: Gerekecek disk alanı.:

en: Nala will only download the packages
tr: Nala sadece paketleri indirecek

en: Nala will fetch mirrors with the lowest latency.
    
    For Debian https://mirror-master.debian.org/status/Mirrors.masterlist
    
    For Ubuntu https://launchpad.net/ubuntu/+archivemirrors-rss
tr: Nala, en düşük gecikmeye sahip yansıları getirecek.
    
    Debian için https://mirror-master.debian.org/status/Mirrors.masterlist
    
    Ubuntu için https://launchpad.net/ubuntu/+archivemirrors-rss

en: Are these mirrors okay?
tr: Bu yansılar doğru?"

en: {error} Index {index} doesn't exist.
tr: {error} {index} dizini mevcut değil.

en: Fetching {distro} mirrors
tr: {distro} yansıları getiriliyor"

en: {error} Internal Error. Distro detection must be broken
tr: {error} İç Hata. Dağıtım tanılama bozulmuş olmalı.

en: {error} unable to connect to {mirror}
tr: {error}, {mirror}'a bağlanamadı

en: Parsing mirror list
tr: Yansı listesi ayrıştırılıyor

en: Score is how many milliseconds it takes to download the Release file
tr: Sonuç, Sürüm dosyasını indirmek için geçen milisaniye sayısıdır.

en: {notice} Nala was unable to fetch {num} mirrors.
tr: {notice} Nala, {num} yansıyı getiremedi.

en: Sources have been written to {file}
tr: Kaynaklar {file} dosyasına yazıldı

en: {error} There was an issue detecting release.
tr: {error} Sürüm tespit edilirken bir sorun oluştu.

en: {error} {distro} {release} is unsupported.
tr: {error} {distro} {release} desteklenmiyor.

en: You can specify Ubuntu or Debian manually.
tr: Ubuntu veya Debian'ı manuel olarak belirtebilirsiniz.

en: Fetch fast mirrors to speed up downloads.
tr: İndirmeleri hızlandırmak için hızlı yansıları getirin.

en: Choose the Debian release.
tr: Debian sürümünü seçin.

en: Choose the Ubuntu release.
tr: Ubuntu sürümünü seçin.

en: Choose the Devuan release.
tr: Devuan sürümünü seçin.

en: Number of mirrors to fetch. [defaults: 16, --auto(3)]
tr: Alınacak yansı sayısı. [varsayılan: 16, --auto(3)]

en: Add the source repos for the mirrors if it exists.
tr: Varsa, yansılar için kaynak depoları ekleyin.

en: Add contrib and non-free repos.
tr: Katkı ve ücretli depolarını ekleyin.

en: Run fetch uninteractively. Will still prompt for overwrite.
tr: Etkileşimsiz almayı çalıştırın. Yine de üzerine yazma izni istenecek.

en: Choose only mirrors of a specific ISO country code.
tr: Yalnızca belirli bir ISO ülke kodunun yansılarını seçin.

en: {error} Nala was unable to find any mirrors.
tr: {error} Nala herhangi bir yansı bulamadı.

en: {file} already exists.
    Continue and overwrite it?
tr: {file} zaten var.
    Devam et ve üzerine yaz?

en: {pkg_name} has no candidate
tr: {pkg_name} adayı yok

en: Homepage:
tr: Anasayfa:

en: Download-Size:
tr: İndirme Boyutu:

en: APT-Sources:
tr: APT-Kaynakları:

en: Description:
tr: Açıklama:

en: Provides:
tr: Sağladıkları:

en: Enhances:
tr: Geliştirmeler:

en: Pre-Depends:
tr: Ön-Bağımlı:

en: Recommends:
tr: Tavsiyeler:

en: Suggests:
tr: Öneriler:

en: Replaces:
tr: Değiştirir:

en: yes
tr: evet

en: no
tr: hayır

en: Package:
tr: Paket:

en: Version:
tr: Sürüm:

en: Architecture:
tr: Mimari:

en: Installed:
tr: Kurulu:

en: Priority:
tr: Öncelik:

en: Essential:
tr: Temel:

en: Section:
tr: Bölüm:

en: Source:
tr: Kaynak:

en: Origin:
tr: Köken:

en: Maintainer:
tr: Bakıcı:

en: Original-Maintainer:
tr: Esas-Bakıcı:

en: Bugs:
tr: Hatalar:

en: Installed-Size:
tr: Kurulu Boyut:

en: local install
tr: yerel kurulum

en: {notice} There are {num} additional records. Please use the {switch} switch to see them.
tr: {notice} {num} ek kayıt var. Bunları görmek için lütfen {switch} anahtarını kullanın.

en: {error} {package} has no version to show
tr: {error} {package} gösterilecek bir sürüme sahip değil

en: Error:
tr: Hata:

en: Warning:
tr: Uyarı:

en: Notice:
tr: Dikkat:

note: Formatting looks as below: vim 2:8.2.3995-1+b2 [Debian/sid main] ├── is installed and upgradable to 2:8.2.4659-1 └── Vi IMproved - enhanced vi editor
en: is installed and upgradable to {version}
tr: kurulu ve {version} sürümüne yükseltilebilir

note: vim 2:8.2.4659-1 [Debian/sid main] ├── is upgradable from 2:8.2.3995-1+b2 └── Vi IMproved - enhanced vi editor
en: is upgradable from {version}
tr: {version}'dan yükseltilebilir

note: vim 2:8.2.3995-1+b2 [Debian/sid main] ├── is installed └── Vi IMproved - enhanced vi editor
en: is installed
tr: kuruldu

note: vim 2:8.2.3995-1+b2 [Debian/sid main] ├── is installed └── No Description
en: No Description
tr: Açıklama Yok

en: {notice} Unable to read config file: {filename}. Using defaults
tr: {notice} Yapılandırma dosyası okunamıyor: {filename}. Varsayılan kullanılıyor

en: {error} Config key '{key}' should be a bool not {value}
tr: {error} Yapılandırma anahtarı '{key}', {value} değil bir bool olmalıdır

en: {error} Option {option}: Configuration item must have a '='
tr: {error} Seçenek {option}: Yapılandırma öğesinin '=' içermesi gerekir

en: It seems the system has no license file
    The full GPLv3 can be found at:
    https://www.gnu.org/licenses/gpl-3.0.txt
tr: Sistemde lisans dosyası yok gibi görünüyor
    Tam GPLv3 şurada bulunabilir:
    https://www.gnu.org/licenses/gpl-3.0.txt

en: Show program's version number and exit.
tr: Programın sürüm numarasını göster ve çık.

en: Reads the GPLv3 which Nala is licensed under.
tr: Nala'nın lisanslandığı GPLv3'ü okur.

en: Disable scrolling text and print extra information.
tr: Kayan metni devre dışı bırakır ve ek bilgileri yazdırır.

en: Logs extra information for debugging.
tr: Hata ayıklama için ek bilgileri günlüğe kaydeder.

en: Toggle autoremoving packages.
tr: Paketleri otomatik kaldırmayı aç/kapat.

en: Toggle installing recommended packages.
tr: Tavsiye edilen paketleri kurmayı aç/kapat.

en: Toggle installing suggested packages.
tr: Önerilen paketleri kurmayı aç/kapat.

en: Toggle full-upgrade
tr: Tam yükseltmeyi değiştir

en: Toggle updating the package list.
tr: Paket listesini güncellemeyi aç/kapat.

en: Purge any packages that would be removed.
tr: Kaldırılacak paketleri temizleyin.

en: Purge packages not installed that have config files.
tr: Yapılandırma dosyaları olmayan paketleri temizle.

en: Allow the removal of essential packages.
tr: Temel paketlerin kaldırılmasına izin ver.

en: Toggle fix broken packages.
tr: Bozuk paketleri düzeltmeyi aç/kapat

en: Assume 'yes' or 'no' to all prompts.
tr: Tüm istemleri 'evet' veya 'hayır' olarak kabul edin.

en: Set options like Dpkg::Options::="--force-confnew".
tr: Dpkg::Options::="--force-confnew" gibi seçenekleri ayarlayın.

en: Skips all formatting and you get raw dpkg output.
tr: Bütün biçimlendirmeyi atlar ve ham dpkg çıktısı alırsınız.

en: Show all versions of a package.
tr: Bir paketin tüm sürümlerini göster.

en: Show all architectures of a package.
tr: Bir paketin tüm mimarilerini göster.

en: Packages are only retrieved, not unpacked or installed.
tr: Paketler yalnızca indirilir, açılmaz veya kurulmaz.

en: Search only package names.
tr: Yalnızca paket adlarını arayın.

en: Only installed packages.
tr: Yalnızca kurulu paketler.

en: Only packages explicitly installed with Nala.
tr: Yalnızca Nala aracılığıyla yüklenen paketler.

en: Only upgradable packages.
tr: Yalnızca yükseltilebilir paketler.

en: Only virtual packages.
tr: Yalnızca sanal paketler.

en: Print the full description of each package.
tr: Her paketin tam açıklamasını yazdırın.

en: Remove package lists located in `/var/lib/apt/lists/`.
tr: `/var/lib/apt/lists/` içinde bulunan paket listelerini kaldırın.

en: Remove `nala-sources.list`.
tr: `nala-sources.list` dosyasını kaldırın.

en: Run fetch uninteractively. Will still prompt for overwrite
tr: Etkileşimsiz şekilde indirmeyi çalıştırın. Yine de üzerine yazma için komut istenecek

en: Show this message and exit.
tr: Bu mesajı göster ve çık.

en: {error} '{command}' for operations other than install or remove are not currently supported
tr: {error} '{command}' komutu yükleme veya kaldırma dışındaki işlemler için şu anda desteklenmemektedir

en: Show transaction history.
    
    Running `nala history` with no subcommands prints an overview of all transactions.
tr: İşlem geçmişini göster.
    
    Alt komut olmadan 'nala history' komutunu çalıştırmak, tüm işlemlerin özetini yazdırır.

en: {error} History file seems corrupt. You should try removing {file}
tr: {error} Geçmiş dosyası bozuk görünüyor. {file} dosyasını kaldırmayı denemelisiniz.

en: {error} No history exists.
tr: {error} Geçmiş yok.

en: {error} Transaction {num} doesn't exist.
tr: {error} İşlem {num} mevcut değil.

en: Transaction number
tr: İşlem numarası

en: Show packages that were explicitly installed with Nala
tr: Nala aracılığıyla yüklenen paketleri göster

en: Show information about a specific transaction.
tr: Belirli bir işlemle ilgili bilgileri göster.

en: Nala needs root to clear history
tr: Nala'nın geçmişi temizlemek için root'a ihtiyacı var

en: Nala needs root to redo history
tr: Nala'nın geçmişi yeniden oluşturmak için root'a ihtiyacı var

en: Nala needs root to undo history
tr: Nala'nın geçmişi geri almak için root'a ihtiyacı var

en: History has been cleared
tr: Geçmiş temizlendi

en: Clear a transaction or the entire history.
tr: Bir işlemi veya tüm geçmişi temizleyin.

en: Clear the entire history.
tr: Tüm geçmişi temizleyin.

en: No history exists to clear
tr: Temizlenecek bir geçmiş yok

en: {error} ID: {hist_id} does not exist in the history
tr: {error} ID: {hist_id} geçmişte mevcut değil

en: History has been altered
tr: Geçmiş değiştirildi

en: Undo a transaction.
tr: İşlemi geri al

en: Redo a transaction.
tr: İşlemi tekrarla

en: {warning} This history entry was a purge.
tr: {warning} Bu geçmiş girişi temizleme işlemiydi.

en: Do you want to continue with purge enabled?
tr: Temizleme seçeneği etkinken devam etmek istiyor musunuz?

en: Starting Downloads
tr: İndirmeler Başlatılıyor

en: Starting Download:
tr: İndirme Başlatılıyor:

en: Download Complete:
tr: İndirme Tamamlandı:

en: Total Packages:
tr: Toplam Paket:

en: Last Completed:
tr: Son Tamamlanan:

en: {error} Failed to move archive file, {str_err}: '{file1}' -> '{file2}'
tr: {error} Arşiv dosyası taşınamadı, {str_err}: '{file1}' -> '{file2}'

en: {error} {filename} does not exist!
tr: {error} {filename} mevcut değil!

en: {error} Hash Sum does not match: {filename}
      Expected Hash: {expected}
      Received Hash: {received}
tr: {error} Hash Özeti eşleşmedi: {filename}
      Beklenen Hash: {expected}
      Alınan Hash: {received}

en: {error} File has unexpected size: {filename}
      Expected Size: {expected}
      Received Size: {received}
tr: {error} Dosya beklenmeyen boyutta: {filename}
      Beklenen Hash: {expected}
      Alınan Hash: {received}

en: Exiting due to {signal}
tr: {signal} nedeniyle çıkılıyor

en: {error} Using SOCKS proxy, but the 'socksio' package is not installed.
tr: {error} SOCKS proxy kullanılıyor, ancak 'socksio' paketi kurulu değil.

en: {error} Install using 'nala install python3-socksio'
tr: {error} 'nala install python3-socksio' kullanarak kurun

en: Downloading
tr: İndiriliyor

en: {error} No more mirrors available for {filename}
tr: {error} {filename} için başka yansı yok

en: {warning} The following packages cannot be authenticated!
tr: {warning} Aşağıdaki paketler doğrulanamadı!

en: {error} Some packages were unable to be authenticated
tr: {error} Bazı paketler doğrulanamadı!

en: {notice} Configuration is set to allow installation of unauthenticated packages.
tr: {notice} Yapılandırma, kimliği doğrulanmamış paketlerin kurulumuna izin verecek şekilde ayarlandı.

en: {error} {url} timed out
tr: {error} {url} zaman aşımına uğradı

en: Failed to check hash
tr: hash kontrol edilemedi

en: {error} {filename} can't be checked for integrity.
tr: {error} {filename} bütünlük açısından kontrol edilemiyor.

en: There are no hashes available for this package.
tr: Bu paket için kullanılabilir hash yok.

en: {error} unable to connect to {url}
tr: {error} {url}'a bağlanamıyor

en: Download complete and in download only mode.
tr: İndirme tamamlandı ve yalnızca indirme modu aktif.

en: {error} Download failure. The following downloads failed:
tr: {error} İndirme hatası. Aşağıdaki indirmeler başarısız oldu:

en: In download only mode. Not falling back to apt_pkg.
tr: Yalnızca indirme modunda. apt_pkg'a geri dönmüyor.

en: {warning} Falling back to apt_pkg. The following downloads failed:
tr: {warning} apt_pkg'a geri dönüyor. Aşağıdaki indirmeler başarısız oldu:

en: Exiting at your request.
tr: İsteğiniz üzerine çıkılıyor.

en: {error} No space left on device.
tr: {error} Aygıtta yer kalmadı.

en: Updated:
tr: Güncellendi:

en: Downloaded:
tr: İndirildi..:

en: Ignored:
tr: Yoksayıldı.:

en: No Change:
tr: Değişmedi..:

en: {no_change} {info} [{size}]
tr: {no_change}   {info} [{size}]

en: {ignored}   {info}
tr: {ignored}  {info}

en: {updated}   {info}
tr: {updated} {info}

en: {updated}   {info} [{size}]
tr: {updated} {info} [{size}]

en: Removing:
tr: Kaldırılıyor:

en: Unpacking:
tr: Açılıyor....:

en: Setting up:
tr: Ayarlanıyor.:

en: Processing:
tr: İşleniyor...:

en: {unpacking}  {dpkg_msg}
tr: {unpacking} {dpkg_msg}

note: That's the end of alignment spacing
en: {removing}   {dpkg_msg}
tr: {removing} {dpkg_msg}

note: This translation is separate from the one below Because we do a check specifically on this string
en: Fetched
tr: alındı

note: Fetched 81.0 MB in 6s (1448 kB/s)
en: {fetched} {size} in {elapsed} ({speed}/s)
tr: {elapsed}'de {size} {fetched} ({speed}/s)

en: %c%s... Done
tr: %c%s... Tamam

en:  [Working]
tr:  [Çalışıyor]

en: Purging Packages
tr: Paketler Temizleniyor

en: Removing Packages
tr: Paketler Kaldırılıyor

en: Updating Packages
tr: Paketler Güncelleniyor

en: Installing Packages
tr: Paketler Yükleniyor

en: History Undo
tr: Geçmişi Geri Al

en: History Redo
tr: Geçmişi Yeniden Yap

en: Fetching Missed Packages
tr: Eksik Paketler İndiriliyor

en: Fixing Broken Packages
tr: Bozuk Paketler Düzeltiliyor

en: Updating Package List
tr: Paket Listesi Güncelleniyor

en: {warning} Quitting now could break your system!
tr: {warning} Şimdi çıkmak sisteminizi bozabilir!"

en: Ctrl+C twice quickly will exit
tr: Ctrl+C iki kez basmak hızlı bir şekilde çıkacaktır
