nano-8.1-pre1 - en to nl translation catalogue (633 entries)

note: TRANSLATORS: Anything more than 7 cells gets clipped.
en: (dir)
nl: (map)

note: TRANSLATORS: Anything more than 12 cells gets clipped.
en: (parent dir)
nl: (oudermap)

note: TRANSLATORS: Anything more than 7 cells gets clipped. * If necessary, you can leave out the parentheses.
en: (huge)
nl: (enorm)

en: Search Wrapped
nl: Rondgelopen

en: This is the only occurrence
nl: Dit is de enige overeenkomst

note: TRANSLATORS: This is the main search prompt.
en: Search
nl: Zoeken

note: TRANSLATORS: A modifier of the Search prompt.
en:  [Backwards]
nl:  [Achterwaarts]

en: Cancelled
nl: Geannuleerd

en: No current search pattern
nl: Nog geen zoekpatroon bekend

en: Cannot open directory: %s
nl: Kan map niet openen: %s

en: No entries
nl: Geen items

note: TRANSLATORS: This is a prompt.
en: Go To Directory
nl: Naar map

note: TRANSLATORS: This refers to the confining effect of * the option --operatingdir, not of --restricted.
en: Can't go outside of %s
nl: Kan niet buiten %s gaan

en: Can't move up a directory
nl: Kan niet naar bovenliggende map gaan

en: Error reading %s: %s
nl: Fout bij lezen van %s: %s

en: The working directory has disappeared
nl: De werkmap is verdwenen

en: Unknown syntax name: %s
nl: Onbekende syntaxnaam: %s

en: magic_load() failed: %s
nl: magic_load() is mislukt: %s

en: magic_file(%s) failed: %s
nl: magic_file(%s) is mislukt: %s

en: Nothing was cut
nl: Niets geknipt

en: Copied nothing
nl: Niets gekopieerd

en: Cutbuffer is empty
nl: Knipbuffer is leeg

en: Error deleting lock file %s: %s
nl: Fout bij verwijderen van vergrendelingsbestand %s: %s

note: TRANSLATORS: Keep the next seven messages at most 76 characters.
en: Couldn't determine my identity for lock file
nl: Kan eigen identiteit niet bepalen (voor vergrendelingsbestand)

en: Couldn't determine hostname: %s
nl: Kan hostnaam niet bepalen: %s

en: Error writing lock file %s: %s
nl: Fout bij schrijven van vergrendelingsbestand %s: %s

en: Someone else is also editing this file
nl: Iemand anders is dit bestand ook aan het bewerken

en: Error opening lock file %s: %s
nl: Fout bij openen van vergrendelingsbestand %s: %s

en: Bad lock file is ignored: %s
nl: Slecht vergrendelingsbestand is genegeerd: %s

note: TRANSLATORS: The second %s is the name of the user, the third that of the editor.
en: File %s is being edited by %s (with %s, PID %s); open anyway?
nl: Bestand %s wordt al bewerkt door %s (%s, PID %s); toch openen?

note: TRANSLATORS: Keep the next ten messages at most 76 characters.
en: Directory '%s' does not exist
nl: Map '%s' bestaat niet

en: Path '%s': %s
nl: Pad '%s': %s

en: Path '%s' is not a directory
nl: Pad '%s' is geen map

en: Path '%s' is not accessible
nl: Pad '%s' is niet toegankelijk

en: Directory '%s' is not writable
nl: Map '%s' is niet schrijfbaar

en: Can't read file from outside of %s
nl: Kan geen bestand van buiten %s lezen

en: "%s" is a directory
nl: '%s' is een map

en: "%s" is a device file
nl: '%s' is een apparaat

en: "%s" is a FIFO
nl: '%s' is een FIFO

en: %s is meant to be read-only
nl: %s is als alleen-lezen bedoeld

note: TRANSLATORS: First %s is file name, second %s is file format.
en: %s -- %zu line (%s) | %s -- %zu lines (%s)
nl[0]: %s -- %zu regel (%s)
nl[1]: %s -- %zu regels (%s)

en: New Buffer
nl: Nieuwe buffer

en: %s -- %zu line | %s -- %zu lines
nl[0]: %s -- %zu regel
nl[1]: %s -- %zu regels

en: No more open file buffers
nl: Geen andere open buffers

en: Interrupted
nl: Afgebroken

en: File '%s' is unwritable
nl: Bestand '%s' is niet schrijfbaar

note: TRANSLATORS: Keep the next three messages at most 78 characters.
en: Read %zu line (converted from Mac format) | Read %zu lines (converted from Mac format)
nl[0]: %zu regel gelezen (omgezet uit Mac-indeling)
nl[1]: %zu regels gelezen (omgezet uit Mac-indeling)

en: Read %zu line (converted from DOS format) | Read %zu lines (converted from DOS format)
nl[0]: %zu regel gelezen (omgezet uit DOS-indeling)
nl[1]: %zu regels gelezen (omgezet uit DOS-indeling)

en: Read %zu line | Read %zu lines
nl[0]: %zu regel gelezen
nl[1]: %zu regels gelezen

en: New File
nl: Nieuw bestand

en: File "%s" not found
nl: Bestand '%s' is niet gevonden

en: Reading from FIFO...
nl: Lezen van FIFO...

en: Reading...
nl: Lezen...

en: Could not create pipe: %s
nl: Kan geen pijp aanmaken: %s

en: Could not fork: %s
nl: Kan geen nieuw proces starten: %s

en: Executing...
nl: Uitvoeren...

note: TRANSLATORS: This one goes with Undid/Redid messages.
en: filtering
nl: Filteren

en: Failed to open pipe: %s
nl: Openen van pijp is mislukt: %s

en: Error: %s
nl: Fout: %s

en: Piping failed
nl: Doorsluizen is mislukt

note: TRANSLATORS: The next six messages are prompts.
en: Command to execute in new buffer
nl: In nieuwe buffer uit te voeren opdracht

en: Command to execute
nl: Uit te voeren opdracht

en: File to read unconverted into new buffer [from %s]
nl: In nieuwe buffer in te lezen bestand (ongeconverteerd) [vanuit %s]

en: File to read into new buffer [from %s]
nl: In nieuwe buffer in te lezen bestand [vanuit %s]

en: File to insert unconverted [from %s]
nl: In te voegen bestand (ongeconverteerd) [vanuit %s]

en: File to insert [from %s]
nl: In te voegen bestand [vanuit %s]

en: Invalid operating directory: %s
nl: Ongeldige werkmap: %s

en: Invalid backup directory: %s
nl: Ongeldige reservekopiemap: %s

en: Making backup...
nl: Maken van reservekopie...

en: Too many existing backup files
nl: Te veel bestaande reservekopieën

en: Cannot read original file
nl: Kan origineel bestand niet lezen

en: Cannot make regular backup
nl: Kan geen normale reservekopie maken

en: Trying again in your home directory
nl: Nieuwe poging in uw thuismap

en: Cannot make backup
nl: Kan geen reservekopie maken

note: TRANSLATORS: Try to keep this message at most 76 characters.
en: Cannot make backup; continue and save actual file?
nl: Kan geen reservekopie maken; doorgaan en feitelijk bestand opslaan?

note: TRANSLATORS: The %s is the reason of failure.
en: Cannot make backup: %s
nl: Kan geen reservekopie maken: %s

en: Can't write outside of %s
nl: Kan buiten %s niets opslaan

en: Error writing %s: %s
nl: Fout bij schrijven van %s: %s

en: Error writing temp file: %s
nl: Fout bij schrijven van tijdelijk bestand: %s

en: Writing to FIFO...
nl: Schrijven naar FIFO...

en: Writing...
nl: Schrijven...

en: Error reading temp file: %s
nl: Fout bij lezen van tijdelijk bestand: %s

note: TRANSLATORS: This warns for data loss when the disk is full.
en: File on disk has been truncated!
nl: Bestand op schijf is ingekort!

note: TRANSLATORS: This is a suggestion to the user, * where "resume" means resuming from suspension. * Try to keep this at most 76 characters.
en: Maybe ^T^Z, make room on disk, resume, then ^S^X
nl: Misschien ^T^Z, maak ruimte op schijf, hervat, dan ^S^X

en: Wrote %zu line | Wrote %zu lines
nl[0]: %zu regel geschreven
nl[1]: %zu regels geschreven

en:  [DOS Format]
nl:  [DOS-indeling]

en:  [Mac Format]
nl:  [Mac-indeling]

en:  [Backup]
nl:  [Kopie maken]

note: TRANSLATORS: The next six strings are prompts.
en: Prepend Selection to File
nl: Selectie toevoegen vooraan bestand

en: Append Selection to File
nl: Selectie toevoegen achteraan bestand

en: Write Selection to File
nl: Selectie opslaan in bestand

en: File Name to Prepend to
nl: Vooraan toevoegen aan bestand

en: File Name to Append to
nl: Achteraan toevoegen aan bestand

en: File Name to Write
nl: Opslaan in bestand

note: TRANSLATORS: Concisely say the screen is too small.
en: Too tiny
nl: Te klein

note: TRANSLATORS: Restricted mode forbids overwriting.
en: File exists -- cannot overwrite
nl: Bestand bestaat al -- mag deze niet overschrijven

en: Save file under DIFFERENT NAME?
nl: Bestand opslaan onder een ANDERE NAAM?

en: File "%s" exists; OVERWRITE?
nl: Bestand '%s' bestaat al; OVERSCHRIJVEN?

en: File on disk has changed
nl: Bestand op schijf is gewijzigd

note: TRANSLATORS: Try to keep this at most 76 characters.
en: File was modified since you opened it; continue saving?
nl: Bestand is gewijzigd na opening; doorgaan met opslaan?

en: (more)
nl: (meer)

note: TRANSLATORS: Try to keep the next two strings at most 10 characters.
en: Exit
nl: Afsluiten

en: Close
nl: Sluiten

note: TRANSLATORS: The next long series of strings are shortcut descriptions; * they are best kept shorter than 56 characters, but may be longer.
en: Cancel the current function
nl: huidige functie annuleren

en: Display this help text
nl: dit hulpscherm tonen

en: Close the current buffer / Exit from nano
nl: huidige buffer sluiten / nano afsluiten

en: Write the current buffer (or the marked region) to disk
nl: huidige buffer (of gemarkeerde regio) op schijf opslaan

en: Insert another file into current buffer (or into new buffer)
nl: een bestand in huidig buffer (of in nieuw buffer) invoegen

en: Search forward for a string or a regular expression
nl: voorwaarts zoeken naar tekst of reguliere expressie

en: Search backward for a string or a regular expression
nl: achterwaarts zoeken naar tekst of reguliere expressie

en: Cut current line (or marked region) and store it in cutbuffer
nl: regel (of gemarkeerde regio) knippen en bewaren in knipbuffer

en: Copy current line (or marked region) and store it in cutbuffer
nl: huidige regel (of gemarkeerde regio) kopiëren naar knipbuffer

en: Paste the contents of cutbuffer at current cursor position
nl: de inhoud van de knipbuffer plakken op de cursorpositie

en: Display the position of the cursor
nl: huidige cursorpositie tonen

en: Invoke the spell checker, if available
nl: spellingscontrole aanroepen (indien beschikbaar)

en: Replace a string or a regular expression
nl: tekst (of een reguliere expressie) vervangen

en: Go to line and column number
nl: naar op te geven regelnummer (en kolomnummer) gaan

en: Go to the matching bracket
nl: naar bijbehorend haakje gaan

en: Mark text starting from the cursor position
nl: tekst markeren vanaf huidige cursorpositie

en: Throw away the current line (or marked region)
nl: huidige regel (of gemarkeerde regio) weggooien

en: Indent the current line (or marked lines)
nl: huidige regel (of gemarkeerde regels) laten inspringen

en: Unindent the current line (or marked lines)
nl: huidige regel (of gemarkeerde regels) laten terugspringen

en: Undo the last operation
nl: de laatste bewerking ongedaan maken

en: Redo the last undone operation
nl: de laatst ongedaangemaakte bewerking herdoen

en: Go back one character
nl: één teken achteruit

en: Go forward one character
nl: één teken vooruit

en: Go back one word
nl: één woord achteruit

en: Go forward one word
nl: één woord vooruit

en: Go to previous line
nl: naar de voorgaande regel

en: Go to next line
nl: naar de volgende regel

en: Go to beginning of current line
nl: naar het begin van de huidige regel

en: Go to end of current line
nl: naar het eind van de huidige regel

en: Go to previous block of text
nl: naar voorgaand tekstblok

en: Go to next block of text
nl: naar volgend tekstblok

en: Go to beginning of paragraph; then of previous paragraph
nl: naar het begin van huidige alinea; daarna naar vorige

en: Go just beyond end of paragraph; then of next paragraph
nl: naar het eind van huidige alinea; daarna naar volgende

en: Go to first row in the viewport
nl: naar de bovenste regel in het venster

en: Go to last row in the viewport
nl: naar de onderste regel in het venster

en: Center the line where the cursor is
nl: de regel met de cursor centreren

en: Push the cursor line to the center, then top, then bottom
nl: de cursorregel in het midden plaatsen, dan bovenaan, dan onderaan

en: Go one screenful up
nl: een schermvol terugscrollen

en: Go one screenful down
nl: een schermvol verderscrollen

en: Go to the first line of the file
nl: naar de eerste regel (top) van het bestand

en: Go to the last line of the file
nl: naar de laatste regel (eind) van het bestand

en: Scroll up one line without moving the cursor textually
nl: één regel terugscrollen (cursor niet verplaatsen in tekst)

en: Scroll down one line without moving the cursor textually
nl: één regel vooruitscrollen (cursor niet verplaatsen in tekst)

en: Switch to the previous file buffer
nl: overschakelen naar voorgaande bestandsbuffer

en: Switch to the next file buffer
nl: overschakelen naar volgende bestandsbuffer

en: Insert the next keystroke verbatim
nl: eerstvolgende toetsaanslag verbatim invoegen

en: Insert a tab at the cursor position (or indent marked lines)
nl: een tab invoegen op de cursorpositie (of gemarkeerde regels laten inspringen)

en: Insert a newline at the cursor position
nl: een regeleinde invoegen op de cursorpositie

en: Delete the character under the cursor
nl: het teken onder de cursor verwijderen

en: Delete the character to the left of the cursor
nl: het teken links van de cursor verwijderen

en: Delete backward from cursor to word start
nl: achterwaarts verwijderen tot begin van woord

en: Delete forward from cursor to next word start
nl: voorwaarts verwijderen tot begin van volgend woord

en: Cut from the cursor position to the end of the file
nl: de hele rest van het bestand knippen (vanaf de cursor)

en: Justify the current paragraph
nl: huidige alinea uitvullen

en: Justify the entire file
nl: het gehele bestand uitvullen

en: Count the number of lines, words, and characters
nl: het aantal regels, woorden en tekens tellen

en: Suspend the editor (return to the shell)
nl: de editor laten pauzeren (terugkeren naar de shell)

en: Refresh (redraw) the current screen
nl: het scherm verversen (opnieuw tekenen)

en: Try and complete the current word
nl: proberen het huidige woord te vervolledigen

en: Comment/uncomment the current line (or marked lines)
nl: commentaartekens invoegen/verwijderen (op gemarkeerde regels)

en: Save file without prompting
nl: bestand opslaan zonder te vragen

en: Search next occurrence backward
nl: volgende voorkomen achterwaarts zoeken

en: Search next occurrence forward
nl: volgende voorkomen voorwaarts zoeken

en: Start/stop recording a macro
nl: opname van macro starten/stoppen

en: Run the last recorded macro
nl: de laatst opgenomen macro afspelen

en: Place or remove an anchor at the current line
nl: een anker op de huidige regel plaatsen of verwijderen

en: Jump backward to the nearest anchor
nl: terugspringen naar dichtstbijzijnde anker

en: Jump forward to the nearest anchor
nl: vooruitspringen naar dichtstbijzijnde anker

en: Toggle the case sensitivity of the search
nl: hoofdlettergevoeligheid aan-/uitzetten

en: Reverse the direction of the search
nl: de zoekrichting omdraaien

en: Toggle the use of regular expressions
nl: gebruik van reguliere expressies aan-/uitzetten

en: Recall the previous search/replace string
nl: eerdere zoek-/vervangtekst oproepen

en: Recall the next search/replace string
nl: latere zoek-/vervangtekst oproepen

en: Toggle the use of DOS format
nl: DOS-indeling aan-/uitzetten

en: Toggle the use of Mac format
nl: Mac-indeling aan-/uitzetten

en: Toggle appending
nl: achteraantoevoegen aan-/uitzetten

en: Toggle prepending
nl: vooraantoevoegen aan-/uitzetten

en: Toggle backing up of the original file
nl: maken van reservekopieën aan-/uitzetten

en: Execute a function or an external command
nl: een functie of externe opdracht uitvoeren

en: Pipe the current buffer (or marked region) to the command
nl: buffer (of gemarkeerde regio) naar het commando sluizen

en: Recall the previous command
nl: eerdere opdracht oproepen

en: Recall the next command
nl: latere opdracht oproepen

en: Do not convert from DOS/Mac format
nl: omzetten uit DOS/Mac-opmaak aan-/uitzetten

en: Toggle the use of a new buffer
nl: gebruik van een nieuwe buffer aan-/uitzetten

en: Close buffer without saving it
nl: buffer sluiten zonder op te slaan

en: Go to file browser
nl: bestandenlijst oproepen

en: Exit from the file browser
nl: bestandenlijst verlaten

en: Go to the first file in the list
nl: naar het eerste bestand in de lijst gaan

en: Go to the last file in the list
nl: naar het laatste bestand in de lijst gaan

en: Go to the previous file in the list
nl: naar het vorige bestand in de lijst gaan

en: Go to the next file in the list
nl: naar het volgende bestand in de lijst gaan

en: Go to lefthand column
nl: naar de linkerkolom gaan

en: Go to righthand column
nl: naar de rechterkolom gaan

en: Go to first row in this column
nl: naar bovenste rij in deze kolom gaan

en: Go to last row in this column
nl: naar onderste rij in deze kolom gaan

en: Search forward for a string
nl: deel van naam voorwaarts zoeken

en: Search backward for a string
nl: deel van naam achterwaarts zoeken

en: Refresh the file list
nl: de bestandenlijst verversen

en: Go to directory
nl: naar een op te geven map gaan

en: Invoke the linter, if available
nl: een linter aanroepen (syntaxcontrole, indien beschikbaar)

en: Go to previous linter msg
nl: naar de voorgaande lintermelding springen

en: Go to next linter msg
nl: naar de volgende lintermelding springen

en: Invoke a program to format/arrange/manipulate the buffer
nl: een programma aanroepen dat de buffer bewerkt/opmaakt

note: TRANSLATORS: Try to keep the next thirteen strings at most 10 characters.
en: Help
nl: Hulp

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Write Out
nl: Opslaan

en: Read File
nl: Inlezen

en: Justify
nl: Uitvullen

en: Refresh
nl: Verversen

en: Where Is
nl: Zoeken

en: Replace
nl: Vervangen

en: Cut
nl: Knippen

en: Paste
nl: Plakken

en: Execute
nl: Opdracht

note: TRANSLATORS: This refers to the position of the cursor.
en: Location
nl: Positie

en: Go To Line
nl: Naar regel

note: TRANSLATORS: Try to keep the next ten strings at most 12 characters.
en: Undo
nl: Terugdraaien

en: Redo
nl: Herdoen

en: Set Mark
nl: Markering

en: Copy
nl: Kopiëren

en: Case Sens
nl: Hfdlgevoelig

en: Backwards
nl: Achterwaarts

en: No Replace
nl: Zoeken

en: Older
nl: Eerdere

en: Newer
nl: Latere

note: TRANSLATORS: Try to keep the next four strings at most 10 characters.
en: Go To Dir
nl: Naar map

note: TRANSLATORS: This starts a backward search.
en: Where Was
nl: Terugzoeken

note: TRANSLATORS: This refers to searching the preceding occurrence.
en: Previous
nl: Voorgaande

en: Next
nl: Volgende

en: To Bracket
nl: Naar haakje

note: TRANSLATORS: This means move the cursor one character back.
en: Back
nl: Terug

en: Forward
nl: Vooruit

note: TRANSLATORS: Try to keep the next ten strings at most 12 characters.
en: Prev Word
nl: Woord terug

en: Next Word
nl: Woord verder

en: Home
nl: Begin

en: End
nl: Eind

en: Prev Line
nl: Regel terug

en: Next Line
nl: Regel verder

en: Scroll Up
nl: Omhoog scrollen

en: Scroll Down
nl: Omlaag scrollen

en: Prev Block
nl: Blok terug

en: Next Block
nl: Blok verder

note: TRANSLATORS: Try to keep these two strings at most 16 characters.
en: Begin of Paragr.
nl: Begin van alinea

en: End of Paragraph
nl: Eind van alinea

en: Top Row
nl: Bovenste

en: Bottom Row
nl: Onderste

note: TRANSLATORS: Try to keep the next six strings at most 12 characters.
en: Prev Page
nl: Blad terug

en: Next Page
nl: Blad verder

en: First Line
nl: Naar top

en: Last Line
nl: Naar eind

en: Prev File
nl: Vorig bestand

en: Next File
nl: Volgend bestand

note: TRANSLATORS: The next two strings refer to deleting words.
en: Chop Left
nl: Links kappen

en: Chop Right
nl: Rechts kappen

en: Cut Till End
nl: Rest knippen

en: Full Justify
nl: Vol.uitvullen

en: Word Count
nl: Woordentelling

en: Indent
nl: Inspringen

en: Unindent
nl: Terugspringen

en: Comment Lines
nl: Commentariseren

en: Complete
nl: Completeren

en: Record
nl: Opnemen

en: Run Macro
nl: Afspelen

note: TRANSLATORS: This refers to deleting a line or marked region.
en: Zap
nl: Weggooien

en: Anchor
nl: Ankeren

en: Up to anchor
nl: Vorig anker

en: Down to anchor
nl: Volgend anker

note: TRANSLATORS: Try to keep the next four strings at most 12 characters.
en: Spell Check
nl: Spelling

en: Formatter
nl: Opmaker

en: Suspend
nl: Pauzeren

en: Center
nl: Centreren

en: Cycle
nl: Rouleren

en: Save
nl: Opslaan

en: Pipe Text
nl: Doorsluizen

en: Go To Text
nl: Zoeken

en: DOS Format
nl: DOS-indeling

en: Mac Format
nl: Mac-indeling

en: Append
nl: Achtertoevoegen

en: Prepend
nl: Voortoevoegen

en: Backup File
nl: Reservekopie

en: No Conversion
nl: Geen omzetting

en: Execute Command
nl: Opdracht uitvoeren

note: TRANSLATORS: This invokes the file browser.
en: Browse
nl: Bestandenlijst

en: First File
nl: Naar top

en: Last File
nl: Naar eind

en: Left Column
nl: Linkerkolom

en: Right Column
nl: Rechterkolom

en: Discard buffer
nl: Verwerpen

note: TRANSLATORS: The next two strings may be up to 37 characters each.
en: Previous Linter message
nl: Vorig lintbericht

en: Next Linter message
nl: Volgend lintbericht

note: TRANSLATORS: The next thirteen strings are toggle descriptions; * they are best kept shorter than 40 characters, but may be longer.
en: Hidden interface
nl: Verborgen interface

en: Help mode
nl: Hulpregels

en: Constant cursor position display
nl: Voortdurende cursorpositieweergave

en: Soft wrapping of overlong lines
nl: Zachte terugloop van te lange regels

en: Line numbering
nl: Regelnummers

en: Whitespace display
nl: Weergave van witruimte

en: Color syntax highlighting
nl: Syntaxaanduiding met kleuren

en: Smart home key
nl: Slimme Home-toets

en: Auto indent
nl: Automatisch inspringen

en: Cut to end
nl: Knippen vanaf cursor tot regeleinde

en: Hard wrapping of overlong lines
nl: Afbreking van lange regels

en: Conversion of typed tabs to spaces
nl: Omzetting van getypte tabs naar spaties

en: Mouse support
nl: Muisondersteuning

en: Search Command Help Text
    
     Enter the words or characters you would like to search for, and then press Enter.  If there is a match for the text you entered, the screen will be updated to the location of the nearest match for the search string.
    
     The previous search string will be shown in brackets after the search prompt.  Hitting Enter without entering any text will perform the previous search.
nl: ===  Zoeken  ===
    
     Voer de woorden of tekens in waar u naar wilt zoeken, en druk op Enter.  Als er een overeenkomst is voor de ingevoerde tekst, springt de cursor naar de plaats van de eerstvolgende overeenkomst.
    
     Een eventuele vorige zoektekst wordt tussen rechte haken na de zoekprompt getoond: op Enter drukken zonder tekst in te voeren herhaalt deze vorige zoekopdracht.

en: If you have selected text with the mark and then search to replace, only matches in the selected text will be replaced.
    
     The following function keys are available in Search mode:
nl: Als u via markering tekst hebt geselecteerd en dan een zoek- en vervangactie doet, worden alleen de overeenkomsten in de geselecteerde tekst vervangen.
    
     De volgende sneltoetsen zijn beschikbaar in 'Zoek'-modus:

en: === Replacement ===
    
     Type the characters that should replace what you typed at the previous prompt, and press Enter.
nl: === Vervanging ===
    
     Typ de tekens in die dat wat u bij de vorige prompt ingevoerd hebt moeten vervangen, en druk op Enter.

en:  The following function keys are available at this prompt:
nl:  De volgende sneltoetsen zijn hier beschikbaar:

en: Go To Line Help Text
    
     Enter the line number that you wish to go to and hit Enter.  If there are fewer lines of text than the number you entered, you will be brought to the last line of the file.
    
     The following function keys are available in Go To Line mode:
nl: ===  Naar regel  ===
    
     Voer het regelnummer in waar u naar toe wilt gaan, en druk op Enter.  Als er minder regels tekst zijn dan het ingevoerde getal, wordt u naar het einde van de tekst gebracht.
    
     De volgende sneltoetsen zijn beschikbaar in 'Naar regel'-modus:

en: Insert File Help Text
    
     Type in the name of a file to be inserted into the current file buffer at the current cursor location.
    
     If you have compiled nano with multiple file buffer support, and enable multiple file buffers with the -F or --multibuffer command line flags, the Meta-F toggle, or a nanorc file, inserting a file will cause it to be loaded into a separate buffer (use Meta-< and > to switch between file buffers).
nl: ===  Bestand invoegen  ===
    
     Voer de naam in van een bestand dat ingevoegd moet worden op de plek van de cursor in het huidige bestand.
    
     Als nano gecompileerd is met ondersteuning voor meerdere bestandsbuffers en u deze ingeschakeld hebt (met de optie -F of --multibuffer, of met de Meta-F toets of via een nanorc-bestand), dan wordt het in te voegen bestand in een aparte buffer geladen.  Gebruik dan Meta-< en Meta-> om tussen bestandsbuffers te schakelen.

en: If you need another blank buffer, do not enter any filename, or type in a nonexistent filename at the prompt and press Enter.
    
     The following function keys are available in Insert File mode:
nl: Als u een lege buffer nodig hebt, voer dan geen bestandsnaam in, of typ een niet-bestaande bestandsnaam, en druk op Enter.
    
     De volgende sneltoetsen zijn beschikbaar in 'Bestand invoegen'-modus:

en: Write File Help Text
    
     Type the name that you wish to save the current file as and press Enter to save the file.
    
     If you have selected text with the mark, you will be prompted to save only the selected portion to a separate file.  To reduce the chance of overwriting the current file with just a portion of it, the current filename is not the default in this mode.
    
     The following function keys are available in Write File mode:
nl: ===  Bestand opslaan  ===
    
     Voer de naam in waaronder u de huidige bestandsbuffer op wilt slaan, en druk op Enter om het weg te schrijven.
    
     Als u tekst hebt gemarkeerd, dan wordt aangegeven dat alleen het geselecteerde deel opgeslagen wordt.  Om de kans te verkleinen dat u het huidige bestand op schijf overschrijft met slechts een deel ervan, is in deze modus de huidige bestandsnaam niet de standaardnaam.
    
     De volgende sneltoetsen zijn beschikbaar in 'Bestand opslaan'-modus:

en: File Browser Help Text
    
     The file browser is used to visually browse the directory structure to select a file for reading or writing.  You may use the arrow keys or Page Up/Down to browse through the files, and S or Enter to choose the selected file or enter the selected directory.  To move up one level, select the directory called ".." at the top of the file list.
    
     The following function keys are available in the file browser:
nl: ===  Bestandenlijst  ===
    
     De bestandenlijst kan worden gebruikt om op een visuele manier door de beschikbare mappen te bladeren en een bestand te selecteren.  U kunt de pijltjestoetsen of PageUp/PageDown gebruiken om door de bestanden te lopen, en S of Enter om het aangewezen bestand te kiezen of de aangewezen map binnen te gaan.  Kies de map ".." bovenaan de bestandenlijst om een niveau omhoog te gaan.
    
     De volgende sneltoetsen zijn beschikbaar in 'Bestandenlijst'-modus:

en: Browser Search Command Help Text
    
     Enter the words or characters you would like to search for, and then press Enter.  If there is a match for the text you entered, the screen will be updated to the location of the nearest match for the search string.
    
     The previous search string will be shown in brackets after the search prompt.  Hitting Enter without entering any text will perform the previous search.
nl: ===  Bestand zoeken  ===
    
     Voer het woord of de tekens in waar u naar wilt zoeken, en druk op Enter.  Als er een overeenkomst is voor de ingevoerde tekst, springt de cursor naar de plaats van de eerstvolgende overeenkomst.
    
     Een eventuele vorige zoektekst wordt tussen rechte haken na de zoekprompt getoond: op Enter drukken zonder tekst in te voeren herhaalt deze vorige zoekopdracht.

en: Browser Go To Directory Help Text
    
     Enter the name of the directory you would like to browse to.
    
     If tab completion has not been disabled, you can use the Tab key to (attempt to) automatically complete the directory name.
    
     The following function keys are available in Browser Go To Directory mode:
nl: ===  Naar map  ===
    
     Voer de naam in van de map waar u naar toe wilt gaan.
    
     Als Tab-aanvulling niet uitgeschakeld is, kunt u de Tab-toets gebruiken om (te proberen) de mapnaam automatisch aan te laten vullen.
    
     De volgende sneltoetsen zijn beschikbaar in 'Naar map'-modus:

en: Spell Check Help Text
    
     The spell checker checks the spelling of all text in the current file.  When an unknown word is encountered, it is highlighted and a replacement can be edited.  It will then prompt to replace every instance of the given misspelled word in the current file, or, if you have selected text with the mark, in the selected text.
    
     The following function keys are available in Spell Check mode:
nl: ===  Spellingscontrole  ===
    
     Het spellingscontroleprogramma controleert de spelling van alle woorden in het huidige bestand.  Wanneer een onbekend woord wordt opgemerkt, zal het duidelijk aangegeven worden en kan een vervangend woord ingevoerd worden.  Daarna zal er gevraagd worden of elk voorkomen van het verkeerd gespelde woord vervangen moeten worden (in het hele huidige bestand, of alleen in de geselecteerde tekst als u tekst hebt gemarkeerd).
    
     De volgende sneltoetsen zijn beschikbaar in 'Spellingscontrole'-modus:

en: Execute Command Help Text
    
     This mode allows you to insert the output of a command run by the shell into the current buffer (or into a new buffer).  If the command is preceded by '|' (the pipe symbol), the current contents of the buffer (or marked region) will be piped to the command.
nl: ===  Externe opdracht  ===
    
     Voer de shell-opdracht in waarvan de uitvoer in het huidige bestand (of in een nieuwe buffer) ingevoegd moet worden.  Als de opdracht voorafgegaan wordt door een '|' (het pijpsymbool), wordt de huidige inhoud van de buffer (of van de gemarkeerde regio) als invoer naar de opdracht gesluisd.

en: If you just need another blank buffer, do not enter any command.
    
     You can also pick one of four tools, or cut a large piece of the buffer, or put the editor to sleep.
nl: Als u slechts een lege buffer nodig hebt, kies dan 'Nieuwe buffer' en voer geen opdracht in.
    
     U kunt ook één van vier gereedschappen kiezen, of de hele rest van het buffer knippen, of de editor in de achtergrond laten pauzeren.

en: === Linter ===
    
     In this mode, the status bar shows an error message or warning, and the cursor is put at the corresponding position in the file.  With PageUp and PageDown you can switch to earlier and later messages.
nl: === Linter ===
    
     In deze modus toont de statusregel een foutmelding of waarschuwing, en is de cursor op de overeenkomende plek in het bestand geplaatst.  Met PageUp en PageDown kunt u naar voorgaande en nakomende berichten springen.

en:  The following function keys are available in Linter mode:
nl:  De volgende sneltoetsen zijn beschikbaar in 'Linter'-modus:

en: Main nano help text
    
     The nano editor is designed to emulate the functionality and ease-of-use of the UW Pico text editor.  There are four main sections of the editor.  The top line shows the program version, the current filename being edited, and whether or not the file has been modified.  Next is the main editor window showing the file being edited.  The status line is the third line from the bottom and shows important messages.
nl: ===  Beknopte handleiding  ===
    
     De Nano-editor is ontworpen om de functionaliteit en het gebruiksgemak van de Pico-editor te emuleren.  Het editorscherm bestaat uit vier onderdelen.  De bovenste regel toont links nano's naam en versienummer, in het midden de naam van het huidige bestand, en rechts of dit bestand gewijzigd is.  Daaronder begint het eigenlijke editvenster waarin het bestand getoond wordt.  De derde regel van onderen is de statusregel en toont belangrijke berichten.

en: The bottom two lines show the most commonly used shortcuts in the editor.
    
     Shortcuts are written as follows: Control-key sequences are notated with a '^' and can be entered either by using the Ctrl key or pressing the Esc key twice.  Meta-key sequences are notated with 'M-' and can be entered using either the Alt, Cmd, or Esc key, depending on your keyboard setup.
nl: De onderste twee regels tonen de meest gebruikte sneltoetsen.
    
     Sneltoetsen worden als volgt geschreven: Control-toetscombinaties worden genoteerd met '^' en kunnen worden ingevoerd ofwel met de Ctrl-toets ofwel door twee keer op Esc te drukken.  Meta-toetscombinaties worden genoteerd met 'M-' en kunnen worden ingevoerd met Alt, Cmd, of Esc, afhankelijk van uw toetsenbordinstelling.

en: Also, pressing Esc twice and then typing a three-digit decimal number from 000 to 255 will enter the character with the corresponding value.  The following keystrokes are available in the main editor window.  Alternative keys are shown in parentheses:
nl: Verder zal het tweemaal op Escape drukken gevolgd door een decimaal getal van drie cijfers (van 000 tot 255) het teken met die waarde invoegen.
    
     De onderstaande toetscombinaties zijn beschikbaar in het hoofdvenster (alternatieve toetscombinaties staan tussen haakjes):

en: enable/disable
nl: aan-/uitzetten

en: Unable to create directory %s: %s
    It is required for saving/loading search history or cursor positions.
nl: Kan map %s niet aanmaken: %s
    Deze is vereist voor opslaan en inlezen van zoekgeschiedenis en cursorposities.

en: Path %s is not a directory and needs to be.
    Nano will be unable to load or save search history or cursor positions.
nl: Pad %s is geen map maar moet dit zijn.
    Nano kan nu de zoekgeschiedenis en cursorposities niet opslaan noch inlezen.

en: Cannot limit permissions on %s: %s
nl: Kan toegangsrechten op '%s' niet beperken: %s

en: Key is invalid in view mode
nl: Toets is ongeldig in Kijkmodus

en: This function is disabled in restricted mode
nl: Deze functie is uitgeschakeld in beperkte modus

en: To suspend, type ^T^Z
nl: Om te pauzeren, typ ^T^Z

en: No file name
nl: Geen bestandsnaam

en: Save modified buffer?
nl: Gewijzigd buffer opslaan?

en: 
    Too many .save files
nl: 
    Te veel .save-bestanden

en: 
    Buffer written to %s
nl: 
    Buffer is geschreven naar %s

en: Usage: nano [OPTIONS] [[+LINE[,COLUMN]] FILE]...
nl: Gebruik:  nano [OPTIES] [[+REGEL[,KOLOM]] BESTAND]...

note: TRANSLATORS: The next two strings are part of the --help output. * It's best to keep its lines within 80 characters.
en: To place the cursor on a specific line of a file, put the line number with
    a '+' before the filename.  The column number can be added after a comma.
nl: Om de cursor op een specifieke regel te plaatsen, zet u het regelnummer met
    een '+' voor de bestandsnaam.  Een kolomnummer kunt u toevoegen na een komma.

en: When a filename is '-', nano reads data from standard input.
nl: Als een bestandsnaam '-' is, dan leest nano van standaardinvoer.

note: TRANSLATORS: The next three are column headers of the --help output.
en: Option
nl: Optie

en: Long option
nl: Lange optie

en: Meaning
nl: Betekenis

note: TRANSLATORS: The next forty or so strings are option descriptions * for the --help output.  Try to keep them at most 40 characters.
en: Enable smart home key
nl: slimme Home-toets inschakelen

en: Save backups of existing files
nl: van bestaand bestand reservekopie maken

en: -C <dir>
nl: -C <map>

en: --backupdir=<dir>
nl: --backupdir=<map>

en: Directory for saving unique backup files
nl: unieke reservekopieën maken, in deze map

en: Use bold instead of reverse video text
nl: vet in plaats van invers gebruiken

en: Convert typed tabs to spaces
nl: getypte tabs omzetten naar spaties

en: Read a file into a new buffer by default
nl: inlezen standaard in apart buffer doen

en: Use (vim-style) lock files
nl: (vim-)vergrendelingsbestanden gebruiken

en: Save & reload old search/replace strings
nl: zoek/vervangteksten bewaren en herladen

en: Don't look at nanorc files
nl: eventuele nanorc-bestanden negeren

en: -J <number>
nl: -J <getal>

en: --guidestripe=<number>
nl: --guidestripe=<getal>

en: Show a guiding bar at this column
nl: een gidslijn tonen in deze kolom

en: Fix numeric keypad key confusion problem
nl: toetsverwarring numeriek bordje oplossen

en: Don't add an automatic newline
nl: geen magisch regeleindeteken toevoegen

en: Trim tail spaces when hard-wrapping
nl: eindspaties verwijderen bij afbreken

en: Don't convert files from DOS/Mac format
nl: bestand niet omzetten uit DOS/Mac-opmaak

en: Leading whitespace means new paragraph
nl: beginwitruimte betekent nieuwe alinea

en: Save & restore position of the cursor
nl: cursorpositie bewaren, later herstellen

en: -Q <regex>
nl: -Q <reg.exp.>

en: --quotestr=<regex>
nl: --quotestr=<reg.exp.>

note: TRANSLATORS: This refers to email quoting, * like the > in: > quoted text.
en: Regular expression to match quoting
nl: expressie die met aanhaling overeenkomt

en: Restrict access to the filesystem
nl: toegang tot bestandssysteem beperken

en: Display overlong lines on multiple rows
nl: te lange regels spreiden over meerdere

en: -T <number>
nl: -T <getal>

en: --tabsize=<number>
nl: --tabsize=<getal>

en: Make a tab this number of columns wide
nl: te gebruiken tabbreedte

en: Wipe status bar upon next keystroke
nl: statusregel na één toetsaanslag wissen

en: Print version information and exit
nl: programmaversie tonen en stoppen

en: Detect word boundaries more accurately
nl: woordgrenzen nauwkeuriger bepalen

en: -X <string>
nl: -X <tekens>

en: --wordchars=<string>
nl: --wordchars=<tekens>

en: Which other characters are word parts
nl: welke andere tekens woordvormend zijn

en: -Y <name>
nl: -Y <naam>

en: --syntax=<name>
nl: --syntax=<naam>

en: Syntax definition to use for coloring
nl: te gebruiken syntax (voor kleuring)

en: Let Bsp and Del erase a marked region
nl: Bsp en Del wissen een gemarkeerde regio

en: When soft-wrapping, do it at whitespace
nl: bij zachtafbreken, dit op witruimte doen

en: Automatically hard-wrap overlong lines
nl: een lange regel automatisch afbreken

en: Constantly show cursor position
nl: cursorpositie voortdurend tonen

en: Fix Backspace/Delete confusion problem
nl: Backspace/Delete-verwarring oplossen

en: Keep the line below the title bar empty
nl: regel onder de titelbalk leeg laten

en: -f <file>
nl: -f <bestand>

en: --rcfile=<file>
nl: --rcfile=<bestand>

en: Use only this file for configuring nano
nl: instellingen enkel uit dit bestand lezen

en: Show cursor in file browser & help text
nl: cursor tonen in bestandenlijst & hulp

en: Show this help text and exit
nl: deze hulptekst tonen en stoppen

en: Automatically indent new lines
nl: automatisch inspringen van nieuwe regels

en: Scroll per half-screen, not per line
nl: per halfscherm scrollen, niet per regel

en: Cut from cursor to end of line
nl: vanaf cursor knippen i.p.v. hele regel

en: Show line numbers in front of the text
nl: regelnummers weergeven voor de tekst

en: Enable the use of the mouse
nl: gebruik van de muis mogelijk maken

en: Do not read the file (only write it)
nl: bestand niet lezen (alleen schrijven)

en: -o <dir>
nl: -o <map>

en: --operatingdir=<dir>
nl: --operatingdir=<map>

en: Set operating directory
nl: deze werkmap gebruiken

en: Preserve XON (^Q) and XOFF (^S) keys
nl: XON- en XOFF-toetsen behouden (^Q en ^S)

en: Show a position+portion indicator
nl: een positie- en portie-indicator tonen

en: -r <number>
nl: -r <getal>

en: --fill=<number>
nl: --fill=<getal>

en: Set width for hard-wrap and justify
nl: de breedte voor afbreken en uitvullen

en: -s <program>
nl: -s <programma>

en: --speller=<program>
nl: --speller=<programma>

en: Use this alternative spell checker
nl: deze spellingscontroleur gebruiken

en: Save changes on exit, don't prompt
nl: wijzigingen opslaan bij afsluiten

en: Save a file by default in Unix format
nl: bestand standaard in Unix-opmaak opslaan

en: View mode (read-only)
nl: kijkmodus (alleen lezen, geen bewerking)

en: Don't hard-wrap long lines [default]
nl: lange regels niet afbreken [standaard]

en: Don't show the two help lines
nl: de twee hulpregels niet tonen

en: Make Ctrl+Right stop at word ends
nl: Ctrl+Rechts laten stoppen na woordeindes

en: List the names of available syntaxes
nl: de namen van beschikbare syntaxen tonen

en: Also try magic to determine syntax
nl: ook magie proberen bij syntaxbepaling

en: Accept 'filename:linenumber' notation
nl: 'bestandsnaam:regelnummer' accepteren

en: Show some states on the title bar
nl: sommige toestanden in titelbalk tonen

en: Show a feedback bar at the bottom
nl: een informatiebalk tonen (onderaan)

en: Hide all bars, use whole terminal
nl: balken verbergen, hele venster gebruiken

en: Use better-known key bindings
nl: bekendere sneltoetsen gebruiken

en:  GNU nano, version %s
nl:  GNU nano, versie %s

note: TRANSLATORS: The %s is the year of the latest release.
en:  (C) %s the Free Software Foundation and various contributors
nl:  (C) %s de Free Software Foundation en meerdere bijdragers

en:  Compiled options:
nl:  Compilatie-opties:

en: Available syntaxes:
nl: Beschikbare syntaxen:

en: Could not reconnect stdin to keyboard
nl: Kan standaardinvoer niet herverbinden aan toetsenbord

en: Reading data from keyboard; type ^D or ^D^D to finish.
nl: Lezen van gegevens van toetsenbord; typ ^D of ^D^D om te stoppen.

en: Failed to open stdin: %s
nl: Openen van standaardinvoer is mislukt: %s

en: Received SIGHUP or SIGTERM
nl: SIGHUP of SIGTERM ontvangen

en: Sorry! Nano crashed!  Code: %d.  Please report a bug.
nl: Sorry! Nano is gecrasht!  Code: %d.  Deze fout graag rapporteren.

en: Use "fg" to return to nano.
nl: Gebruik 'fg' om terug te keren naar nano.

en: Current syntax determines Tab
nl: Huidige syntax bepaalt Tab

en: enabled
nl:  (aangezet)

en: disabled
nl: is uitgezet

note: TRANSLATORS: This refers to a sequence of escape codes * (from the keyboard) that nano does not recognize.
en: Unknown sequence
nl: Onbekende toetscode

en: Unknown function: %s
nl: Onbekende functie: %s

en: Missing }
nl: Ontbrekende }

note: TRANSLATORS: This refers to an unbound function key.
en: Unbound key: F%i
nl: Ongebonden toets: F%i

en: Unbound key
nl: Ongebonden toets

en: Unbindable key: M-^%c
nl: Onbindbare toets: M-^%c

en: Unbound key: %s%c
nl: Ongebonden toets: %s%c

en: Unbindable key: ^[
nl: Onbindbare toets: ^[

en: Guide column "%s" is invalid
nl: Gidskolom '%s' is ongeldig

en: Requested tab size "%s" is invalid
nl: Gevraagde tabgrootte '%s' is ongeldig

en: Requested fill size "%s" is invalid
nl: Gevraagde uitvulbreedte '%s' is ongeldig

en: Type '%s -h' for a list of available options.
nl: Typ '%s -h' voor een lijst van beschikbare opties.

en: Bad quoting regex "%s": %s
nl: Onjuiste reguliere expressie '%s': %s

en: Invalid search modifier '%c'
nl: Ongeldige zoekmodus '%c'

en: Empty search string
nl: Lege zoektekst

en: Invalid line or column number
nl: Ongeldig regel- of kolomnummer

en: Invalid number
nl: Ongeldig getal

en: Standard input is not a terminal
nl: Standaardinvoer is geen terminal

en: Can open just one file
nl: Kan slechts één bestand openen

en: Welcome to nano.  For basic help, type Ctrl+G.
nl: Welkom bij nano.  Voor basishulp, typ Ctrl+G.

note: TRANSLATORS: For the next three strings, specify the starting letters * of the translations for "Yes"/"No"/"All".  The first letter of each of * these strings MUST be a single-byte letter; others may be multi-byte.
en: Yy
nl: Jj

en: Aa
nl: AaOo

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: All
nl: Alle

en: Mistakes in '%s'
nl: Fouten in '%s'

en: Problems with history file
nl: Problemen met geschiedenisbestand

en: Error in %s on line %zu:
nl: Fout in %s op regel %zu:

en: Argument '%s' has an unterminated "
nl: Argument '%s' heeft een ongepaarde "

en: Regex strings must begin and end with a " character
nl: Reguliere expressies moeten tussen "-tekens staan

en: Empty regex string
nl: Lege tekenreeks

en: Bad regex "%s": %s
nl: Onjuiste reguliere expressie '%s': %s

en: Missing syntax name
nl: Ontbrekende syntaxnaam

en: Unpaired quote in syntax name
nl: Ongepaard aanhalingsteken in syntaxnaam

en: The "none" syntax is reserved
nl: Het woordje 'none' is gereserveerd

en: The "default" syntax does not accept extensions
nl: De syntax 'default' accepteert geen extensies

en: Syntax "%s" has no color commands
nl: Bij syntax '%s' ontbreken 'color'-commando's

en: Missing key name
nl: Ontbrekende toetsnaam

en: Key name %s is invalid
nl: Toetsnaam %s is ongeldig

en: Must specify a function to bind the key to
nl: Functie waaraan de toets gebonden moet worden ontbreekt

note: TRANSLATORS: Do not translate the word "all".
en: Must specify a menu (or "all") in which to bind/unbind the key
nl: Menu waarin de toets gebonden/ontbonden moet worden ontbreekt (of "all")

en: Unknown menu: %s
nl: Onbekend menu: %s

en: Function '%s' does not exist in menu '%s'
nl: Functie '%s' bestaat niet in menu '%s'

en: Keystroke %s may not be rebound
nl: Toets '%s' mag niet herbonden worden

en: Command "%s" not understood
nl: Commando '%s' is onbekend

en: Path is too long
nl: Pad is te lang

en: Error expanding %s: %s
nl: Fout bij expanderen van %s: %s

en: Color '%s' takes no prefix
nl: Kleur '%s' accepteert geen voorvoegsel

en: Color "%s" not understood
nl: Kleur '%s' is onbekend

en: An attribute requires a subsequent comma
nl: Een kwalificatie vereist een nakomende komma

en: Missing color name
nl: Ontbrekende kleurnaam

en: Missing regex string after '%s' command
nl: Ontbrekende reguliere expressie na '%s'-commando

en: "start=" requires a corresponding "end="
nl: 'start=' vereist een bijbehorende 'end='

en: A '%s' command requires a preceding 'syntax' command
nl: Een '%s'-commando vereist een voorafgaand 'syntax'-commando

en: The "default" syntax does not accept '%s' regexes
nl: De syntax 'default' accepteert geen '%s' ding

en: Missing argument after '%s'
nl: Ontbrekend argument na '%s'

en: Argument of '%s' lacks closing "
nl: Argument van '%s' heeft geen afsluitend aanhalingsteken

en: No key is bound to function '%s' in menu '%s'.  Exiting.
nl: Aan functie '%s' in menu '%s' is geen toets gebonden.  Gestopt.

en: If needed, use nano with the -I option to adjust your nanorc settings.
nl: Start eventueel nano met optie -I om uw nanorc te corrigeren.

en: Could not find syntax "%s" to extend
nl: Kan geen syntax '%s' vinden om aan toe te voegen

en: Command "%s" not allowed in included file
nl: Commando '%s' is niet toegestaan in 'include'-bestand

en: Missing option
nl: Ontbrekende optie

en: Unknown option: %s
nl: Onbekende optie: %s

en: Cannot unset option "%s"
nl: Kan optie '%s' niet uitzetten

en: Option "%s" requires an argument
nl: Optie '%s' vereist een argument

en: Argument is not a valid multibyte string
nl: Argument is geen geldige multibyte-tekenreeks

en: Non-blank characters required
nl: Niet-blanco tekens zijn vereist

en: Even number of characters required
nl: Een even aantal tekens is vereist

en: Two single-column characters required
nl: Twee enkelkoloms-tekens zijn vereist

en: Specified rcfile does not exist
nl: Opgegeven instellingenbestand bestaat niet

en: I can't find my home directory!  Wah!
nl: Kan de thuismap niet vinden!  Boehoe!

note: TRANSLATORS: The next four modify the search prompt.
en:  [Case Sensitive]
nl:  [Hoofdlettergevoelig]

en:  [Regexp]
nl:  [Reg.exp.]

en:  (to replace) in selection
nl:  (om te vervangen) in selectie

en:  (to replace)
nl:  (om te vervangen)

note: TRANSLATORS: This is shown when searching takes * more than half a second.
en: Searching...
nl: Zoeken...

en: "%.*s%s" not found
nl: '%.*s%s' niet gevonden

note: TRANSLATORS: This is a prompt.
en: Replace this instance?
nl: Deze overeenkomst vervangen?

note: TRANSLATORS: This is a prompt.
en: Replace with
nl: Vervangen door

en: Replaced %zd occurrence | Replaced %zd occurrences
nl[0]: %zd overeenkomst vervangen
nl[1]: %zd overeenkomsten vervangen

note: TRANSLATORS: This is a prompt.
en: Enter line number, column number
nl: Geef regelnummer, kolomnummer

en: Not a bracket
nl: Is geen haakje

en: No matching bracket
nl: Geen overeenkomend haakje

en: Placed anchor
nl: Anker is geplaatst

en: Removed anchor
nl: Anker is verwijderd

en: Jumped to anchor
nl: Naar anker gesprongen

en: This is the only anchor
nl: Dit is het enige anker

en: There are no anchors
nl: Er zijn geen ankers

en: Mark Set
nl: Markering is aangezet

en: Mark Unset
nl: Uitgezet

en: Commenting is not supported for this file type
nl: Commentariseren is niet mogelijk in dit bestandstype

en: Cannot comment past end of file
nl: Kan niet commentariseren voorbij einde van bestand

en: Nothing to undo
nl: Er is niets om ongedaan te maken

note: TRANSLATORS: The next thirteen strings describe actions * that are undone or redone.  They are all nouns, not verbs.
en: addition
nl: Toevoeging

en: line break
nl: Regelafbreking

en: deletion
nl: Verwijdering

en: line join
nl: Regelsamenvoeging

en: replacement
nl: Vervanging

en: erasure
nl: Wissen

note: TRANSLATORS: Remember: these are nouns, NOT verbs.
en: cut
nl: Knippen

en: paste
nl: Plakken

en: insertion
nl: Invoeging

en: indent
nl: Inspringing

en: unindent
nl: Terugspringing

en: comment
nl: Commentering

en: uncomment
nl: Ontcommentering

en: Undid %s
nl: %s is ongedaan gemaakt

en: Nothing to redo
nl: Er is niets om opnieuw te doen

en: Redid %s
nl: %s is opnieuw gedaan

note: TRANSLATORS: This one goes with Undid/Redid messages.
en: justification
nl: Uitvullen

en: Selection is empty
nl: Selectie is leeg

en: Justified selection
nl: Selectie is uitgevuld

en: Justified file
nl: Gehele buffer is uitgevuld

en: Justified paragraph
nl: Alinea is uitgevuld

en: Buffer is empty
nl: Buffer is leeg

en: Invoking formatter...
nl: Aanroepen van formatter...

en: Error invoking '%s'
nl: Fout bij aanroepen van '%s'

en: Program '%s' complained
nl: Programma '%s' had klachten

en: Nothing changed
nl: Er is niets veranderd

note: TRANSLATORS: The next two go with Undid/Redid messages.
en: spelling correction
nl: Spellingscorrectie

en: formatting
nl: Bewerking

en: Finished checking spelling
nl: Spellingscontrole is voltooid

en: Buffer has been processed
nl: Buffer is bewerkt

en: Unfindable word: %s
nl: Onvindbaar woord: %s

note: TRANSLATORS: This is a prompt.
en: Edit a replacement
nl: Geef de vervanging

note: TRANSLATORS: Shown after fixing misspellings in one word.
en: Next word...
nl: Volgend woord...

en: Invoking spell checker...
nl: Aanroepen van spellingscontrole...

en: Could not get size of pipe buffer
nl: Kan grootte van doorsluisbuffer niet bepalen

en: Error invoking "uniq"
nl: Fout bij aanroepen van 'uniq'

en: Error invoking "sort"
nl: Fout bij aanroepen van 'sort'

en: Error invoking "spell"
nl: Fout bij aanroepen van 'spell'

en: No linter is defined for this type of file
nl: Er is geen linter gedefinieerd voor dit type bestand

en: Save modified buffer before linting?
nl: Gewijzigd buffer opslaan alvorens te linten?

en: Invoking linter...
nl: Aanroepen van linter...

en: Got 0 parsable lines from command: %s
nl: Kreeg nul ontleedbare regels terug van commando '%s'

en: This message is for unopened file %s, open it in a new buffer?
nl: Melding is voor ongeopend bestand %s; in nieuwe buffer openen?

en: No messages for this file
nl: Geen berichten voor dit bestand

en: At first message
nl: Dit is de eerste melding

en: At last message
nl: Dit is de laatste melding

en: No formatter is defined for this type of file
nl: Er is geen bewerker gedefinieerd voor dit type bestand

en: In Selection:
nl: In de selectie:

en: line | lines
nl[0]: regel
nl[1]: regels

en: word | words
nl[0]: woord
nl[1]: woorden

en: character | characters
nl[0]: teken
nl[1]: tekens

note: TRANSLATORS: Shown when the next keystroke will be inserted verbatim.
en: Verbatim Input
nl: Verbatim invoer

note: TRANSLATORS: An invalid verbatim Unicode code was typed.
en: Invalid code
nl: Ongeldige code

note: TRANSLATORS: Shown when no text is directly left of the cursor.
en: No word fragment
nl: Geen woordfragment

en: No further matches
nl: Geen verdere mogelijkheden

note: TRANSLATORS: Shown when there are zero possible completions.
en: No matches
nl: Geen overeenkomsten

en: Nano is out of memory!
nl: Onvoldoende geheugen beschikbaar voor nano!

en: Recording a macro...
nl: Opname van macro...

en: Stopped recording
nl: Opname is gestopt

en: Cannot run macro while recording
nl: Kan macro niet afspelen tijdens opname

en: Macro is empty
nl: Macro is leeg

en: Too much input at once
nl: Te veel invoer in één keer

en: Too many errors from stdin
nl: Te veel fouten vanaf standaardinvoer

note: TRANSLATORS: This is shown while a six-digit hexadecimal * Unicode character code (%s) is being typed in.
en: Unicode Input: %s
nl: Invoer van Unicode: %s

note: TRANSLATORS: The next five are "labels" in the title bar.
en: Linting --
nl: Linten --

en: DIR:
nl: Map:

en: View
nl: Kijken

en: Modified
nl: Gewijzigd

en: Restricted
nl: Beperkt

en: (nameless)
nl: (naamloos)

en:  (%zu line) |  (%zu lines)
nl[0]:  (%zu regel)
nl[1]:  (%zu regels)

en:  (%zu line, %s) |  (%zu lines, %s)
nl[0]:  (%zu regel, %s)
nl[1]:  (%zu regels, %s)

en: line %*zd/%zd (%2d%%), col %2zu/%2zu (%3d%%), char %*zu/%zu (%2d%%)
nl: regel %*zd/%zd (%2d%%),  kolom %2zu/%2zu (%3d%%),  teken %*zu/%zu (%2d%%)

en: The nano text editor
nl: De nano-teksteditor

en: version
nl: versie

en: Brought to you by:
nl: U bezorgd door:

en: Special thanks to:
nl: Met speciale dank aan:

en: The Free Software Foundation
nl: de Free Software Foundation

en: the many translators and the TP
nl: de vele vertalers en de TP

en: For ncurses:
nl: Voor ncurses:

en: and anyone else we forgot...
nl: en iedereen die we vergeten zijn...

en: Thank you for using nano!
nl: Dank u voor het gebruiken van nano!

en: %s: option '%s%s' is ambiguous
nl: %s: optie '%s%s' is niet eenduidig

en: %s: option '%s%s' is ambiguous; possibilities:
nl: %s: optie '%s%s' is niet eenduidig; mogelijkheden zijn:

en: %s: unrecognized option '%s%s'
nl: %s: onbekende optie '%s%s'

en: %s: option '%s%s' doesn't allow an argument
nl: %s: optie '%s%s' staat geen argument toe

en: %s: option '%s%s' requires an argument
nl: %s: optie '%s%s' vereist een argument

en: %s: invalid option -- '%c'
nl: %s: ongeldige optie -- '%c'

en: %s: option requires an argument -- '%c'
nl: %s: optie vereist een argument -- '%c'

en: Success
nl: Gelukt

en: No match
nl: Geen overeenkomsten

en: Invalid regular expression
nl: Ongeldige reguliere expressie

en: Invalid collation character
nl: Ongeldig samengesteld teken

en: Invalid character class name
nl: Ongeldige tekenklassenaam

en: Trailing backslash
nl: Backslash aan het eind

en: Invalid back reference
nl: Ongeldige terugverwijzing

en: Unmatched [, [^, [:, [., or [=
nl: Ongepaarde [, [^, [:, [., of [=

en: Unmatched ( or \(
nl: Ongepaarde ( of \(

en: Unmatched \{
nl: Ongepaarde \{

en: Invalid content of \{\}
nl: Ongeldige inhoud van \{\}

en: Invalid range end
nl: Ongeldig bereikeinde

en: Memory exhausted
nl: Onvoldoende geheugen beschikbaar

en: Invalid preceding regular expression
nl: Ongeldige voorafgaande reguliere expressie

en: Premature end of regular expression
nl: Voortijdig einde van reguliere expressie

en: Regular expression too big
nl: Reguliere expressie is te groot

en: Unmatched ) or \)
nl: Ongepaarde ) of \)

en: No previous regular expression
nl: Geen eerdere reguliere expressie
